Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61051) VoidXs válasza Quqesz (#61049) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Tudom, hogy zavaró, én is hegedülök, és videónaplóm van az első napomtól máig, hogy hogyan javulok. :D De hallottam profit gyakorolni a sajátján, ami kb. 10-szer annyiba került, mint az enyém, és az még mélyebb volt. Nagyzenekarnál ez előnyös karakter, de a szóló hegedista mindig szénné van EQ-zva, és 1950-ben is így volt. Lehet rá célzott súlyokat és spéci hidakat venni, hogy a teste kevésbé hallatszódjon, de soha nem lesz olyan, mint egy felvételen, és a felvétel lesz az igazán kellemes.

#61050 dajani: Ez a keresztmetszet valószínűleg kevés lesz. Nézd át ezt a táblázatot, hogy melyik távolságra mi ajánlott, csak váltsd át az átmérőt:

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61052) NoX válasza gab1ka (#61047) üzenetére


NoX
senior tag

Igen-igen, biztosan be van kapcsolva, a tesztelés alatt ON-ra raktam, nem Auto ON-ra. Zöld pötty jelzi az tetején, ha be van kapcsolva. Ez égett mindig.

Rendben, köszi, kipróbálom a megoldásod, hogy nem az erősítőn erősítem, hanem a mélyládán magán.
:R

Igen, azt olvastam, hogy nem annyira erős, mert inkább az volt a cél a készítésénél, hogy jó párosítás legyen a szatellitekhez, amik szintén kicsik. De azért, hogy alapbeállításokon ennyire ne szólaljon meg... És a mérete szerintem viszonylag nagy, nem egy csöpp kis kocka: 359 x 320 x 350 mm

[ Szerkesztve ]

(#61053) BBéci válasza Dorian (#61045) üzenetére


BBéci
titán

De még mindig nem tudjuk, hogy mi miatt nem tetszett és melyek azok a hangdobozok, amik a Grande-hoz képest neki jobban tetszettek.
Ez messze nem olyan, mint amikor valakinek nem tetszik a McLaren F1. Az tényleg szubjektív, szemben a valósághű hangzással. Persze azt is lehet mondani, hogy túlságosan hasonlít a hangja az élőzenéhez, azért nem tetszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61054) dajani válasza VoidXs (#61051) üzenetére


dajani
tag

Köszönöm az infót.

(#61055) dino_m


dino_m
senior tag

Hali!
Azt szeretném kérdezni, hogy 5.1 kiépítésnél a kábelhossznak egyenlőeknek kell lennie a surroundnál és a frontoknál (úgy értve hogy egyenlő hosszú a két surround és egyenlő hosszú a két front) vagy jó úgy, hogy pont méretre szabom minden hangdobozhoz?

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#61056) BBéci válasza dino_m (#61055) üzenetére


BBéci
titán

A frontsugárzóké mindenképpen legyen egyforma hosszúságú, a többinél ajánlott, de nem kötelező.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61057) Dorian válasza dino_m (#61055) üzenetére


Dorian
félisten

Elméletileg igen. Azonban én még senki emberről nem hallottam aki hallott volna különbséget. Főleg mozinál, ami tele van dsp-zve.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61058) bobojszan


bobojszan
tag

Sziasztok!
Van valakinek Onkyo TX-RZ720 erősítője?
Nem tudom átküldeni rajta a 120hz-et a TVre, pedig elvileg tudja!
Köszi!

God of War Rank : Chaos

(#61059) NoX válasza bobojszan (#61058) üzenetére


NoX
senior tag

Nem néztem konkrétan utána, de nem lehet, hogy ez is majd csak utólagos firmware frissítéssel érkezik valamikor a jövőben?
Nagyon sok ilyen hallani mostanság, hogy az erősítő gyártó csomó mindent megígér, de majd későbbi frissítéssel kapják meg a tulajok.

Egy konkrét példát tudok mondani a Yamaha RX-V4A esetén. Ez a roadmap, tehát elvileg tudja, de majd csak érkezik valamikor:
4K120A - Firmware update April-June 2021 - HDMI 2.1 port speed evidence!
VRR(Variable Refresh Rate) - Firmware update March 2021
ALLM(Auto Low Latency Mode) - Firmware update April 2021
QMS(Quick Media Switching) - Firmware update April 2021
HDR10+(Dynamic HDR) - Firmware update April 2021
QFT(Quick Frame Transport) - Firmware update April 2021
8K60B & 4K120B - Firmware update September 2021
Dolby Atmos Height Virtualization – Firmware update April 21

[ Szerkesztve ]

(#61060) BBéci válasza bobojszan (#61058) üzenetére


BBéci
titán

Elvileg? Ezt az információt honnan vetted?
Supports HDR10, HLG, Dolby Vision™, BT.2020, 4K/60 Hz, and HDCP 2.2

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61061) dino_m válasza BBéci (#61056) üzenetére


dino_m
senior tag

Köszi. 👍

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#61062) dino_m válasza Dorian (#61057) üzenetére


dino_m
senior tag

Köszi ide is.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#61063) mikrofon válasza bobojszan (#61058) üzenetére


mikrofon
addikt

Ehhez elég jó kábelek is kellenek, mert általában a kábel miatt bukik meg már a 4K/60Hz is. Nem hogy a 120Hz.

[ Szerkesztve ]

(#61064) VoidXs válasza mikrofon (#61063) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A házimozis kábeleken igen, ott szándékosan ócskát árulnak drágán. Ha bemész egy MediaMarkt-ba, és lekapod az első házimozis körökben noname (de amúgy kompetens) gyártó random kábelét, az szinte biztos tudni fogja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61065) Mikisys válasza BBéci (#61030) üzenetére


Mikisys
őstag

Nekem az alábbiak nyújtottak jó minőségű, sokáig hallgatható hangot:
Klipsch RP-8000F(Front), de minden csatornába(!) ez volt bekötve és igen, ezzel már lehet jó házi-mozi hangot produkálni, a kicsi Klipsch-Surroundok már nem tetszettek. Ez az RP8000 érzékeny és nagyot is szól.
MonitorAudio 300-rendszere, finomabb hangzású, mint a Klipsch, nem ordibál akkorákat, de kisebb szobában szépen elzenélget, filmhangot is egész jól bírta.
A legjobb hang, amit 5-csatornában is hallottam, filmről, zenéről, beszédhanggal is, az a Harbeth M40.3 XD volt. A kicsi Harbeth P3ESD emlékeztet a nagybácsijára, de minden szempontból "kisebb". Emberi beszéd, ének és zenehallgatásra ez a Harbeth M40.3 XD a legjobb, filmre a Klipsch, de csak a nagy dobozai, a 15-ös szubbal, bár az kissé csalódás volt számomra, de nem rossz.
Végül mégis a Monitor Audio cuccot venném, részben az árai, részben a méretei miatt, minden csatornában azonos hangsugárzókkal, plusz a szubbasszus.
Tanulság: Mindenkinek más tetszik, más-más rendszer, más zenei anyaggal, más-más film, így mindenki megtalálhatja a számára megfelelőt. :)

Üdv!

(#61066) BBéci válasza Mikisys (#61065) üzenetére


BBéci
titán

Összegezhető úgy, hogy számodra a Klipsch RP-8000F jobb hangú, mint a Focal Grande Utopia?
Szerencsés ember vagy, olcsón megúszod a rendszerépítést. :K
Hasonlattal: inkább Suzuki Vitara, mint Lamborghini Urus. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61067) NoX válasza NoX (#61052) üzenetére


NoX
senior tag

Amit javasoltál új mérés végül így sült el:
- 25% a mélynyomón a hangerő, kalibráltam egyet, azt mondja nincs mélynyomó :)
- 25% és 50% közé állítva már felismerte, de kapásból +10.0dB-t adott neki (max)
- 50%-on +2.0dB-t ad rá
- 50% és 75% között -5.0dB lesz a mérés végén
- 75%-on -10dB (min)

Melyik állapotot használjam szerinted? Honnan elég már csak a mélynyomó hátulján lévő hangerőt állítani?

Valószínűleg egy kicsit kioltásban is ülhetek, mert járkálva van olyan hely, ahol sokkal jobban hallani. A kanapé jobb oldalán biztosan. De pont ahol ülök, ott alig.

[ Szerkesztve ]

(#61068) BBéci válasza NoX (#61067) üzenetére


BBéci
titán

A tesztben írtam, hogy 2 óra állásban használtam, akkor adott megfelelő hangot 22 négyzetméteres szobában. A fényképen 1 óra látható, azt idővel módosítottam: [link].

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61069) Hattori1986 válasza NoX (#61067) üzenetére


Hattori1986
újonc

" 50%-on +2.0dB-t ad rá."

Az teljesen jó!

(#61070) gab1ka válasza NoX (#61067) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Az 50 és 75 közöttit céloznám meg , pontosabban én szeretem ha a végállomásom -2.0 vagy -1.0db de még a nulla alatt marad.Így azonnal feléled a sub (-10.0 esetén megeshet hogy csak nagyobb dörrenésre kapcsol be, illetve a te esetedben a -10 a limit ergo nem tudni hogy a valóságban még mennyivel venné lejjebb az avr az egyenes frekimenethez azt a subot ugye).A beszámolód szerint ez picivel 50% felett lesz valahol.

Ha megvagy, akkor pedig lehet hátul kicsit hangosítgatni ahogy neked jó, de ne felejtsd el, hogy nem minden film dübörög, van ahol azért nem hallod a subot agyba főbe, mert egyszerűen nem is kell hallanod.

Ha teheted akkor jegyezd meg/fotózd le, hogy mikor mit hova tekertél, hogy megkíméld magad az utólagos méricskéléstől ha esetleg időközben meggondolnád magad és visszaállnál az alapállásra, amit kerek perec az AVR állapított meg.

(#61071) Dorian válasza NoX (#61067) üzenetére


Dorian
félisten

Első dolog, ha az ülőhelyet nem is tudod megváltoztatni, a szubot tedd máshová.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61072) jambiyya


jambiyya
őstag

Hátha valaki még nem kapott kedvet az r115sw-hez. :)
Valami tűzoltós film, természetesen minden (IS) felrobban.

-10-en van (ennyinél húztam meg a maximumot), ami már elviselhetetlen hangerő, de a hangfalak, és főleg a szörny simán bírna többet. Gyakorlatilag érezni a levegő mozgását.
Egyébként a -19.5dB az a szint, ahol pont jó (értsd: nem sok).
Amúyg ez egy 40nm-es szobában van úgy, hogy egyébként az audyssey az erő egy részét "elvette".

(#61073) Tamoo válasza jambiyya (#61072) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most éppen én is a Klipsch-el hallgatok zenét, kapott EQ-t, meg be lett igazítva a késleltetése (manuálisan) , szépen besimul a rendszerbe. Nagyon rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#61074) jambiyya válasza Tamoo (#61073) üzenetére


jambiyya
őstag

Olyan, mintha nem akarna elfogyni. Én értékelem az ilyesmit. ;)

ada19: oké, az lesz a következő :D

[ Szerkesztve ]

(#61075) ada19 válasza jambiyya (#61072) üzenetére


ada19
senior tag

A bátrak az Edge of Tomorrow nyitójelenetével demóznak mélyládát! :DDD Hamar kiderülnek a lakásban/házban lévő gyengepontok.

Mégsenem

(#61076) Tamoo válasza ada19 (#61075) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én a leggyilkosabb amivel találkoztam az a Dark Knight Rises amikor a repülővel felszáll a sikátorból. Azzal ki lehet nyírni a hangszórót. Azt beteg dolog volt úgy keverni.

Beklippelt a Crown (1550W) és talán még HPF sem volt akkor beállítva, jó hogy nem halt meg az ultimax.

[ Szerkesztve ]

(#61077) jambiyya válasza Tamoo (#61076) üzenetére


jambiyya
őstag

Vagy a Tenet bármelyik akciójelenete. :D
Pöcsöltem vele egy darabig, míg leesett, hogy ez ilyen.

Edge of Tomorrow: hátööö, konkrétan fájt...

[ Szerkesztve ]

(#61078) ada19 válasza Tamoo (#61076) üzenetére


ada19
senior tag

Edge of Tomorrow is teljesen máskép szól HPF-el (Cavern) és anélkül. Érthetetlen számomra hogy miért nem kerül ez be az elterjedt AVR-ekbe.

Mégsenem

(#61079) SPEA válasza Mikisys (#61065) üzenetére


SPEA
aktív tag

Harbeth M40.3 XD
lehet, hogy ciki a kérdés... de ezen "mi" kerül 6 millió Forintba? Vagy ez már az a fajta művészet mint amikor egy nagy vásznon vagy egy rakás festékpaca és 200.000 $ az "értéke" ?

(#61080) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Sziasztok !

Adott egy Kenwood erősítő, illetve holnap hozzám kerül egy Genius SW HF6000es hangfalszett. Kérdésem, hogy használható ez a párosítás ugye ? Tehát a hangszórókat az erősítőhöz csatlakoztatnám, az subwoofert pedig az erősítő subwoofer kimenetéhez.

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#61081) Mitfajer


Mitfajer
újonc

Sziasztok!
Kérdés ? Adva van Onkyo TX-RZ 1100...hangfalak Magnat Monitor 2002+252c+202+102 meg 2db sub Magnat (302a)(202a) elfogatható kábelezéssel(nem tyúkbelekkel !)...voltam már" hallgatózni "is csak ott 1.5millios hangfalak voltak rákötve... és elég szépet hallottam. Olyan érzésem van hogy komolyabb hangfalakat kíván ez a nagy vas! Nem szeretnék sem alá sem felé lőni. Javaslatot szeretnék az "elvetemült" :D hobbistáktól. Mert Én is az vok csak más téren. Nem olyan régen "szippantott" :DD be komolyabban a Ti világotok. Tudom hogy mindenkinek más de azért csak lenne hozzá vmi. Előre is köszönöm !



(#61082) VoidXs válasza ada19 (#61078) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

AVR-ben nincs, végfokban szokott lenni, pont ezért.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61083) BBéci válasza Mitfajer (#61081) üzenetére


BBéci
titán

Helytálló az érzésed, sokkal jobb hangdobozok illenek ahhoz az erősítőhöz.
Milyenek? Ízlés dolga.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61084) mpo válasza SPEA (#61079) üzenetére


mpo
veterán

Nem olvastad el. :)
Holografikus színpadkép

Ha érted, akkor már elavult.

(#61085) Tamoo válasza VoidXs (#61082) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Házimozi végfokban nem nagyon szokott lenni szerintem HPF. Pro végfokban igen, de pl. a Crown XLS-ben is azt hiszem csak 30-35Hz környékén van a legkisebb, az meg nekem nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#61086) arcitec válasza Mitfajer (#61081) üzenetére


arcitec
addikt

Elmész több jobb boltba (hifi-házimozi) és meghallgatsz párat , ami a TE elképzelésed,amit ajánlanak, esetleg ha szerencséd van még u.o erősítőt is kötnek be.
A TE döntésed kell legyen mondjon bárki bármit... ;)
U.I De oda ÚJ áron min. 600-800 eft-tól kellene választanod, ha jót is akarsz ....

[ Szerkesztve ]

(#61087) jambiyya válasza Tamoo (#61085) üzenetére


jambiyya
őstag

HPF=High Pass Filter? Sub eleve nem kap 120Hz fölött, de még azt is vágnád? Vagy nem ezt jelenti? Azt kb. vágom, hogy túlvezérlésnél extrém magasak jöhetnek létre, de a subot ez hogy érinti?

[ Szerkesztve ]

(#61088) Tamoo válasza jambiyya (#61087) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Felüláteresztő szűrő, tehát az alját vágná. Amiről te beszélsz az az LPF.

[ Szerkesztve ]

(#61089) Dorian


Dorian
félisten

Cavernben ennél állítható valahol a konkrét frekvencia?? Csak bepipálható subsonic filterről tudok (persze ez nálam be van pipálva). Vagy esetleg régi verziót használok és az újabban már van ilyen? Van nem kell lennie, mert automatikusan oda állítja ahová mérés után szükségesnek gondolja?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61090) Tamoo válasza Dorian (#61089) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szubnál 20Hz-nél vág a Cavern ha bepipálod. Ha nem tetszik EQ APO-ban úgy állítod ahogy akarod.

[ Szerkesztve ]

(#61091) bnorci71 válasza SPEA (#61079) üzenetére


bnorci71
addikt

Radial2 (200 mm) mélyközép meghajtó mellé, egy háromszáz milliméteres kompozit membrános basszus egységet is kapott, utóbbiakhoz dedikált portokat társítottak.

csak én értem félre, de akkor nem 4 bemenetnek kellene lenni a hátulján?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#61092) Dorian válasza Tamoo (#61090) üzenetére


Dorian
félisten

Á, azért a 2 Hz-ért nem fáradok (Klipsch r115 ahogy olvastam 18 Hz-től kezd el esni)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61093) Zigi válasza Tamoo (#61088) üzenetére


Zigi
senior tag

Ti most a subsonic filteről beszéltek? Autohifinél találkoztam már vele, de otthoni felhasználásban még nem. Tényleg különös hogy nincs.

(#61094) Tamoo válasza Zigi (#61093) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gondolom sok aktív mélynyomóban van ott ahol a gyártó jónak látja.

(#61095) jambiyya válasza Tamoo (#61088) üzenetére


jambiyya
őstag

Ja, jogos, jól sejted hogy a high cutra gondoltam. :B

Vagyis a HPF-el a subot nem kínzod olyan frekivel, amit amúgy sem tudna megszólaltatni.
Ilyet az audyssey nem csinál? Csak mert bemérés után az infoa rendelkezésére áll.

bnorci71: reflex port lesz az szerintem, az meg csak akkor bemenet, ha a gyerek beledobálja a játékait :)

[ Szerkesztve ]

(#61096) ada19 válasza jambiyya (#61095) üzenetére


ada19
senior tag

Igen, alapvetően erről szól. Az általad is kipróbált Edge of Tomorrow nyitójelenet nagyon jó példa erre, emlékeim szerint ott 10 Hz-ig is lemegy viszont a szubszonikus szűrővel (ami ugye egy HPF ahogy Tamoo írta) ezt egyszerűen levágod.

Az eredmény pedig az hogy a kellemetlen hörgős rezgős rész meg sem fog szólalni, és elvileg még a hangszórót is véded.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#61097) Zigi válasza Tamoo (#61094) üzenetére


Zigi
senior tag

Tényleg, biztos van az aktív láda erősítőiben. Mondjuk ha építenek bele akkor meg nem megy 20-30, vagy amit beállítanak alá a sub. Akkor meg mi értelme lenne a "how low can you go" méréseknek....

(#61098) Tamoo válasza Zigi (#61097) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem nagyon szokták közzétenni a specifikációban, hogy hol milyen vágást vagy EQ-t raknak a szubra hangolás céljából.
Nekem a zárt szubom passzív, csak azért foglalkoztam jobban a témával, ott az én felelősségem védeni a hangszórót. :D

Egyébként egy tanulságos mérésem, hogy mennyire szól bele a szoba. A piros közvetlenül a hangszóró előtt mérve, a másik pedig a hallgatói pozíció. Ennyit erősít a szoba alul. Ez egy 15"-os zárt subsonic filter nélkül mérve.

[ Szerkesztve ]

(#61099) bnorci71 válasza jambiyya (#61095) üzenetére


bnorci71
addikt

:))
most úgy elképzeltem amint a 6millás dobozba a gyerek beleszórja a legót

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#61100) Dorian válasza bnorci71 (#61099) üzenetére


Dorian
félisten

Én azt mondtam a gyereknek, hogy ne nyúljon bele, mert ott harap ;]
Csak remélem, hogy megetetni nem akarja :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.