Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60401) VoidXs válasza Buckey (#60394) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A master volume-ra gondolok. Azt a bemérés úgy állítja be, hogy vagy a tényleges hangnyomást, vagy a referenciához képesti eltolást írja ki. Ha a csatornánkénti hangerőt eltolod, akkor a master is megy vele.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#60402) cheexhon válasza BBéci (#60380) üzenetére


cheexhon
csendes tag

Köszönöm a választ. Esetleg tudnál ajánlani jó ár-értékű av receivereket?
A Jamo helyett is van esetleg jobb szett?
Ezt is láttam még JBL Arena 170 5.0-as szett. Most van fent 100 körül használtan.

(#60403) mikrofon válasza Gino20 (#60381) üzenetére


mikrofon
veterán

Elég jó kábeleket vettél, úgyhogy szerintem vegyél kettő Rendes jack-rca kábelt is. Ezek a gyári kábelek nem szoktak túl biztatóak lenni. Főleg ha az általad említett kábelek minőségéhez hasonlítjuk. Legalábbis én a DSP-LF eq-mhoz rögtön vettem kettő darab néhány ezer forintos összekötő kábelt. Nem is próbáltam a gyárit.

Jah és én is banán dugó párti vagyok de csak az erősítő oldalán. Szerintem azok a kis elleni szálak elég nagy galibát tudnak okozni, ha ott az erősítő körül hevernek össze- vissza. Valójában én nem is engednék ilyet az erősítővel. Én forrasztósat vettem bele forrasztottam az összes elleni szálat és kész....

[ Szerkesztve ]

(#60404) Buckey válasza VoidXs (#60401) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszönöm, így már értem. :R
Az nem baj (nekem), ha a master volume is eltolódik, legalább nem kell annyira felhangosítani (19-27 között hallgatom a 0-88-as skálán). Panelban meg mindegy a referencia hangerő.

(#60405) Gino20 válasza mikrofon (#60403) üzenetére


Gino20
őstag

Alapvetően ezen vagyok és itt [link] érdeklődtem is, mert az SVS-hez csomagolt kábel az Jack - 1db RCA-val, viszont Én ilyet nem találok, de a másik topikban azt a választ kaptam, hogy jónak kell lennie a jack - 2db RCA kábelnek is csak a megfelelő RCA-t kell használni. Amúgy e tekintetben nem gondoltam kimagasló minőségre, így tesztként ezt fogom megvenni [link] . Lehet ez kevés minőségben, de nem látom értemét drágát venni, mert nem biztos, hogy ezzel van a gond (a gyárinál gyanítom klasszisokkal jobb még ez is), főleg, hogy a kétely ott keletkezik bennem, hogy az SVS a minimális infóm szerint, akár prémium kategóriát is képvisel (igaz ez a jack - rca nem úgy néz ki) így nehezemre esik elhinni, hogy becsomagol a soundpath vez nélküli csomagba egy olyan kábelt, ami oké, hogy ránézésre nem minőség, de hogy konkrétan presztízs veszteséget okozzon a ,,hibás" működés miatt? Hát nem tudom végül mi lesz nálam a gond, de nem vagyok túl bizakodó a kábel cserét illetően, de persze ezt holnap (ha zárás előtt odaérek) mindenféleképpen meglépem.

AVR-nél természetesen nem érnek össze (az a pár) a kis réz szálacskák, így nem okozhat galibát, de ettől még megkapják a QED banándugókat

[ Szerkesztve ]

(#60406) ttomittomi válasza Saughassy (#60371) üzenetére


ttomittomi
friss újonc

Először is nagyon köszönöm a segítséget,
másod sorban meg van a hiba oka.
Vásároltam ma egy optikai kábelt amivel összekötöttem a két egységet és azonnal megszólaltak a hangfalak :)

(#60407) BBéci válasza gab1ka (#60398) üzenetére


BBéci
titán

Miért baromság az órát venni alapul? Amióta hifivel és házimozival foglalkozom, azóta ez elfogadott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60408) BBéci válasza cheexhon (#60402) üzenetére


BBéci
titán

A 200000 Ft körüli áron kapható AVR-ek között minimális a különbség, azt válaszd, amelyik tetszik, vagy éppen le van árazva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60409) Saughassy válasza ttomittomi (#60406) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Örülök hogy végre megy, néha a hiba tényleg trivialis és pont azért nem jut eszünkbe. :) A házimozi sajnos többismeretlenes egyenlet a sztereó hifizéshez képest, az elején fel kell készülni lélekben a hasonló szívásokra. Jó zenehallgatást!

(#60410) Saughassy válasza BBéci (#60408) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Mert sokan nem értik miért pont annyi és mert a gyártók sem mindig ugyanolyan karakterisztikájú potmétereket használnak.

Ugye a lényeg az lenne, hogy a subban (és így az erősítő kimenetében bőven maradjon tartalék az automata kalibráció számára.
De pl az én subom bemenetet kb 15 százalékra kell állítani, hogy, ne kezdjen panikolni az Audyessy.

Okolszabalynak jó lehet, de mindig tudni kell, hogy nem a pontos időhöz van köze, hanem a fenti elvhez, így a kapott eredmény fényében merre is kell változtatni ha szükséges.

(#60411) jambiyya válasza BBéci (#60407) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem ismeretlen számomra az analóg óra, de nekem értlemezhetőbb, ha százalékban van megadva.

(#60412) mpo válasza jambiyya (#60411) üzenetére


mpo
veterán

A harmad vagy negyed állásban is érthető.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60413) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Nyilván nem azon van a hangsúly hogy 12 óra, 50% vagy félállás...

(#60414) BBéci válasza mpo (#60412) üzenetére


BBéci
titán

Az kétségtelen.
Céllövészetben szintén óra alapján mondják a találatokat, illetve azt, hogy merrefelé kellene korrigálni.
Bevetésen a katonák óra számlap szerint figyelmeztetik egymást a közelgő veszélyre vagy a célpontokra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60415) jambiyya válasza BBéci (#60414) üzenetére


jambiyya
őstag

Igen, és az attraktív hölgyek feltűnési helyét is így jelezzük egymásnak a szórakozóhelyeken. :)
Egyébként nem minden poti indul 6 óránál, hozhatsz még sok más off dolgot, szerintem akkor sem ez a legpontosabb.

mpo: harmad/negyed kifejezhető százalékban ;)

(#60416) mpo válasza jambiyya (#60415) üzenetére


mpo
veterán

Írtam már a 9-10 órát, a harmad vagy negyed állást, meg azt is, hogy 11 fokozatból a 3. vagy 4. fokozatban van.
Meg szoktam nézni a kérdező szubládájának a képét és az után írom le.
Eddig az összes képen függőlegesen állt a kérdéses gomb, ott ahol az órán a 12 van.
Ha nem érti visszakérdezhet.
A százalékhoz már fejszámolás kell egyeseknek és ez nem vicc.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60417) BBéci válasza jambiyya (#60415) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell 6 óránál indulnia. A 12-t vesszük alapul, az egyértelmű és attól számolunk lefelé vagy fölfelé.
Mindenki úgy mondja és írja, ahogy akarja! Azért, mert számomra az óra az alapértelmezett, még soha, senkit nem akartam annak használatára kényszeríteni és soha nem kritizáltam a másféle meghatározásokat.
A százalékkal ugyanaz a baj, mint az AVR-ek hangerő állításánál, nem biztos, hogy lineáris a szabályzás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60418) jambiyya válasza mpo (#60416) üzenetére


jambiyya
őstag

Sajnos az utolsó mondatoddal nem tudok vitatkozni. :)
És valóban, aki érteni akarja mindenhogy érti, aki meg nem, az sehogy.

Béci: végül csak egyetértünk...

(#60419) mpo válasza jambiyya (#60418) üzenetére


mpo
veterán

Több mint 30 éve a barátom idézgette az egyik nagygyűlés felszólalóját:
Az emberek egyötöde, sőt mi több az egyhatoda nem .......

Ha érted, akkor már elavult.

(#60420) Dorian


Dorian
félisten

Én csak azt nem szeretem, hogy fél 6 az állás :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#60421) mr_kickass


mr_kickass
tag

Sziasztok!

Gyors és remélhetőleg egyszerű kérdésem lenne hozzátok: egy egyszerű passzív hangfalpárt szeretnék a TV-vel összekötni, hogy normálisabban szóljon a rendszer mint a gyatra kis beépített hangszórókon.

A TV-re több bemeneti eszköz is van kötve (set-top box, PC, konzolok), az ötlet pedig az lenne, hogy egy HDMI ARC-képes erősítő közbeiktatásával kötöm össze a passzív hangfalakat a TV-vel. Ha jól gondolom, ez minden, a TV-re HDMI-n érkező hangot direktben továbbítana az erősítőre, az pedig tovább a hangfalakra. Jó a gondolat?

Ha igen, akkor két irány látok: sztereó erősítő ARC funkcióval, vagy egy házimozi erősítő. A kettő közül az utóbbit látom költség miatt preferáltnak, gyakorlatilag 30-40 között vannak használtan belépő Onkyok, Pioneerek ezzel a funkcióval. Van esetleg konkrét ajánlás bármelyik kategóriában, amit érdemes keresni?

Alternatív kérdésként, megoldható bárhogy máshogy úgy az elképzelt rendszer, hogy a TV távirányítójával vezérelhető legyen az egész? (ki-bekapcs, csatornaváltás, hangerő).

Előre is köszönöm!

(#60422) mpo válasza Dorian (#60420) üzenetére


mpo
veterán

Tizenkettőt ütött, s hatot mutat.
Már nem tudom, kitől idéztem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60423) jambiyya válasza mr_kickass (#60421) üzenetére


jambiyya
őstag

Még jobb gondolat lenne, ha az AVR-be dugnál mindent. Persze ehhez át kell tudnia engedni a video jelet, és a 4K/120Hz macerás lehet biz erősítőknél.
HDMI CEC használatával megoldható az egy távirányítós használat. Nálam a TV távja még a CE boxot is vezérli, pedig köztük van az AVR.
Ha minden a TV-be dugsz, nem biztos hogy minden hangformátumot átenged (érintetlenül).

(#60424) mr_kickass válasza jambiyya (#60423) üzenetére


mr_kickass
tag

Koszi, ezt a fajta kombot is kezeli a CEC, hogy az AVR source 1-x kozott tudjak valtogatni a TV taviranyitojaval? Mert akkor termeszetesen ez is jo megoldas. 4K/120 Hz nem kell, eleg a 60, de akkor figyelek erre is. A HDMI CEC vs ARC kerdeskorben nem talaltam rola egyertelmu infot, de jol ertem, hogy ami ARC kepes, az CEC kepes is?

(#60425) mikrofon válasza mikrofon (#60136) üzenetére


mikrofon
veterán

NAh meg is érkezett a DSPeaker Anti-Mode 8033S-II Automatic Subwoofer Equalizer és csináltam egy kalibrációt vele. Már az nagyon érdekes, hogy 15-20 percig mér és ezalatt többször végigfuttatja a hangspektrumot. Tehát logikusan úgy hangzik, mint ahogy írják is. Mér korrigál, majd megint mér és korrigál. Amit elvileg nyolcszor is meg tud tenni hogy minél finomabb legyen az eredmény.

A végeredmény magáért beszél:
Zöld: sub dsp és korrekció nélkül ,
Piros: REW szoftver alapján kézi korrekció Dayton DSP-LF Low Frequency Controller-rel
kék: Anti-Mode 8033S-II automatikus kalibráció után:

Kalibrálás után 4 fajta Lifting mode közül lehet választani:
világos kék: flat: egyeneshez igazít
zöld: Lifting1: boost on 15-25HZ; max: 8dB at 20Hz

lila: Lifting2: boost on 25-35HZ; max: 8dB at 30Hz
narancs: Lifting3: boost on 20-30HZ max: 8dB at 25Hz
sötét kék: Lifting4: subsonic filter only

Vajon mi lehet a flat és a subsonic filter között a különbség.
A leírás szerinti definíció: "A fourth EQ setting activates the digital subsonic filter without any lift." Ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#60426) VoidXs válasza mikrofon (#60425) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A subsonic filter a nagyon mély hangok erősítését gátolja, hogy a ki nem adott hangok ne fogyasszanak áramot. Ez egy HPF tizenpár Hz-en.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#60427) mikrofon válasza VoidXs (#60426) üzenetére


mikrofon
veterán

Akkor gondolom inkább azt érdemes használni és nem a flat-et?

[ Szerkesztve ]

(#60428) Dorian válasza mikrofon (#60425) üzenetére


Dorian
félisten

Esetleg elhelyezésen változtathatsz, hogy ne a szoba 55 Hz-es (és 110-es felharmonikusa) módusának a kioltásában ülj.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#60429) ada19 válasza mikrofon (#60425) üzenetére


ada19
senior tag

Jól látom, hogy ez a csomag 349 EUR? Ha igen, milyen előnyei vannak mondjuk egy miniDSP HD-vel szemben?

Mégsenem

(#60430) VoidXs válasza mikrofon (#60427) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, érdemes. Sokat spórolsz az erősítő terhelhetőségén és nem fűtöd vele a tekercset sem, ugyanis alacsony frekvenciákon már szinte 100%-ban hővé alakul az odavezetett áram.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#60431) I'am Dony válasza mikrofon (#60425) üzenetére


I'am Dony
őstag

Érdekes, nem is tudom. Sztem a REW-el ez simán megoldható lett volna, ha lentebb menne a target. Amennyire látszik, ez sem csinált mást csak lentebb vitte a cél szintet és nem emelt mint előtte te a kézivel. És még lenne benne, ha tudsz tekerni a ládán..
Nálam is volt baj nem kicsi, de egész jó lett a sima miniDSP-vel, simítás nélkül:

[ Szerkesztve ]

(#60432) daver88


daver88
aktív tag

Üdv!

Kicsit átalakítottuk a lakást, ezért úgy alakulna, hogy a szatelit sugárzókat állványra kellene tennem. Harman/Kardon HTFS 2-es gyári állványokat szeretnék mindenképpen, viszont sajnos már nem gyártják őket, és égen/földön nem találok használtat sem. Esetleg valakinek ötlete, hol lenne érdemes keresgélnem?

(#60433) mikrofon válasza ada19 (#60429) üzenetére


mikrofon
veterán

Jár hozzá a saját kalibrált mikrofon és két gomb megnyomása után magától elvégzi a mérést, kalibrálást ellenőrzést és korrekciót. Tehát csak várni kell 15-30percet és kész is. Ez számomra nem ment ilyen jól REW-vel, pedig rengeteg időt és energiát bele tettem. Több napig több órán át méregettem és próbálkoztam, valójában most már több hete. Ráadásul ugye egy kis módosítás a szobában vagy a mélynyomón és kezdhető újra.
Továbbá miniDSP teljes hangtartományban korrigál és ott oszlik meg az alkalmazható korrekciós pontok száma. Ez csak a mély tartományban, így több és kifinomultabb lehetőség áll rendelkezésére az automatikus algoritmusnak
Tény hogy drága de jó és kényelmes. Ráadásul ha munkával töltöm azt az időt amit erre szántam , már kitermeltem volna az árát. Ha meg filmezésre akkor meg boldogabb lennék.
Szerencsém volt pont volt egy használt Németországból az eBay-en így kicsit kedvezőbb volt az ára.

ada19 #60429:
igen ezen gondolkodtam én is. Majd kipróbálok valamit. De igazi nagy lehetőségem kb fél év múlva lesz amikor kikerül egy komplett nagy polcszett a gyerekek cuccaival együtt a szobájukba. Akkor mindenképpen olyan helyet fogok keresni ahol nincs ilyen kioltás a hallgatási pozícióban. Erre vonatkozóan van egy érdekes rész a használati utasításban. Mégpedig azt mondja hogy ehhez az Anti-Mode eszközhöz az optimális hely ha a sarokban helyezed el a mélynyomót mert ott a legkisebb az eséllye a kioltásokra. Ott inkább zavaró csúcsok keletkeznek , de azt meg ez az eszköz nagyon könnyen korrigálja.
Illetve remélem addig egy második t12 sub-ot is beszerzek és az is segít

I'am Dony #60431
Igen én is így gondolom. Nagyon sokat próbálkoztam vele de nem ment. Ezért is ruháztam be erre, mert biztos voltam benne hogy meg lehet csinálni csak az én képességeimet haladja meg. Ráadásul így bármikor újra meg tudom csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#60434) Tommancs


Tommancs
csendes tag

Sziasztok! Denon AVR-X2400H erositvel kapcsolatban van egy kerdesem. Korabban Telekomos boxom volt, es a CBL/SAT bementre volt kotve. Tok jol mukodott az, hogyha a TV-t neztem (tehat a forras CBL/Sat volt) es kikapocsoltam, akkor az erosito is kikapcsolt. Ugyanakkor ha zenet hallgatasra valtottam (pl. airplay) es utana kapcsolatam ki a TV-t, mert nem akartam nezni az airplay hatteret, akkor az erosito bekapcsolva maradt. (Ehhez azt tettem, hogy “video only”-ra allitottam a power off controlt.)
Most atvaltottam Digire, igy vegre TV-be kozvetlenul megy a coax, ahonnal ugye hdmi ARC-n keresztul jut a tv adasok hangja az erositobe (vagyis a tv audio a source). Most viszont azzal a problemaval szembesultem, hogyha kikapcsolom a TV-t TV nezes kozben, akkor az erosito bekapcsolva marad. Gondolom ez azert van mert a “tv audio” nem szamit egy video source-nak, hisz gyakorlatilag csak egy hangbemenetrol van szo, ami a fo hdmi kimeneten visszajon. Tehat a “video only” nem
jo, mert nem kapcsol ki, amikor ki kene, hogy kapcsoljon. Ha azonban “all”-ra allitom, akkor ugyan kikapcsol, viszont nem kivant mellekhataskent ha peldaul TV-zes kozben kezdek zenet hallgatni, utana nem tudom kikapcsolni a Tv-t, ha mar unom az airplay feluletet, mert kilovi az erositot is. :( Vagyis:
a) vagy elturom, hogy a TV kikapcsolada utan az erosito tavironyitoja utan is kell hogy nyuljak es kulon ki kell kapcsolnom, vagy
b) neznem kell az airplay feuletet, ha tvzes utan kezdek zenet hallgatni
c) vagy ha ki akarom kapcsolni, akkor az erosito is leall, megszakad a zene, es vissza kell kapcsolnom

Szoval sehogy se jo. Van d verzio? Miert nem veszi “video”nak a hdmi arc-t? Annyival egyszerubb lenne minden.

van valakinek javaslata? Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#60435) BBéci válasza Tommancs (#60434) üzenetére


BBéci
titán

Az első változatot tartom lehetségesnek, használd az erősítő távirányítóját! Felfoghatatlan számomra, hogy ez miért gond.
Vagy vegyél makró funkciós, PC-vel programozható univerzálisat.
Rendszerint 7-10 db távirányító hever a dohányzóasztalomon, semmi problémát nem okoz a használatuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60436) mikrofon válasza Dorian (#60428) üzenetére


mikrofon
veterán

Nah még próbálkoztam az elhelyezéssel. Sok lehetőségem nem volt. Jah, meg még egy függönyt beigazítottam.
Ez a legjobb állapot. De sajnos így meg 85Hz környékén van egy ultra nagy beszakadás, amivel semmit sem tudok kezdeni. Erre segítség, ha a Frontok crossover-ét levszem 80Hz-ről 60Hz-re?

zöld: tegnapi
piros: mai

(#60437) mr_kickass válasza mr_kickass (#60424) üzenetére


mr_kickass
tag

UP, erre tudja valaki a valaszt esetleg?

(#60438) mpo válasza Tommancs (#60434) üzenetére


mpo
veterán

Nem biztos, hogy működőképes az ötletem.
A CBL/SAT-ba dugd a koaxot, ha van splittered akkor a tévébe is, így a HDMI-ARC is megmarad.
Ha működik, nézhetsz tévét AVR nélkül és zenét is hallgathatsz tv nélkül.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60439) ctrlaltdel13 válasza mikrofon (#60436) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A frontok mit mutatnak mérve?
Úgy könnyebb eldönteni a vágási frekvenciát.
Az az egy függöny nrm hiszem hogy beleszól szub tartományba😊

(#60440) mikrofon válasza ctrlaltdel13 (#60439) üzenetére


mikrofon
veterán

Igazad van. Legegyszerűbb, ha csinálok egy komplett mérést 60Hz-es és 80 Hz-es vágással és már látni is fogom a megoldást. "All stereo" módban, ha a bemenetre kötöm a Laptopot, akkor meg is tudom mérni, mert lesz tesztjel a mélynyomón is.

(#60441) I'am Dony válasza mikrofon (#60436) üzenetére


I'am Dony
őstag

Dehogy is :)
Pont így jártam én is mert elhittem, hogy a sub eleje a faltól max 60 cm re legyen. A szoba adottságai miatt ahogy húztam el a faltól úgy csökkent a szakadék. Szóval ha teheted, érdemes még ezzel jatszanod. 5 cm ket mozgatsz rajta es kicsit fordithatsz is. Es ugyanez igaz a bútorokra is 10 15 cm tologatas nagyon sokat változtat.

[ Szerkesztve ]

(#60442) BBéci válasza I'am Dony (#60441) üzenetére


BBéci
titán

Az a 60 inkább 70 cm. :K
Általában bejön, de nem 100 %-ban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60443) Dorian válasza I'am Dony (#60441) üzenetére


Dorian
félisten

Ez egy ökölszabály csak, egy olyan akusztikai jellemzőt vesz figyelembe, ami nagy többségnél fennáll. De más egyebeket is figyelembe kell venni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#60444) Mikisys


Mikisys
őstag

Rég jártam itt.
Milyen állványra tehető hangsugárzót javasoltok házi-mozihoz, amiben legalább 16cm-es a mélyközép és gumiszélű, nem habos, valamint az 5db. nem kerül többe 250.000.-Ft-nál.
Jó beszédérthetőség a fontos és stabil színpadkép.

Üdv!

(#60445) Tommancs válasza mpo (#60438) üzenetére


Tommancs
csendes tag

Nem teljesen értem. A CBL/SAT egy hdmi bemenet az erositon, nem coax.
Igazából nem az a baj, hogy nem megy egymás nélkül a kettő, hanem a "váltás utáni" kikapcsolással van gond csak.

(#60446) Tommancs válasza BBéci (#60435) üzenetére


Tommancs
csendes tag

Izlések és pofonok. Én nagyon szeretem, ha mindent egy távirányítóval tudok kezelni. Tulajdonképpen az erősítő távirányítója teljesen elhagyható lenne, hisz a Smart Menu révén még az erősítő beállításait is tudom a TV-jével vezérelni. Gyakorlatilag mindent. Akkor pont csak és kizárólag egy on-off kapcsolgatás miatt heverjen ott? :F
Nem lehet valahogy meghekkelni a dolgot, hogy TV audio módban történő TV-kikapcsolást érzékelje turn off commandnak?

(#60447) BBéci válasza Tommancs (#60446) üzenetére


BBéci
titán

A be-kikapcsolás teljesen esetlegesen működik, ezt tapasztalod folyamatosan. Pont az efféle szívások elkerülése miatt használom mindegyik készülékem távirányítóját.
Más okból is, Dune lejátszómé szinte folyamatosan a kezemben, vagy az ölemben van, tv-t vetítőt nem szoktam állítgatni, erősítőt/processzort néha, ami másikkal nem megoldható.
Ha mindent kipróbáltál és nem megy, amit szeretnél,akkor az a pálya, amit az előbb leírtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60448) mpo válasza Tommancs (#60445) üzenetére


mpo
veterán

Igazad van, most nézem az AVR-ed képét, csak FM antennabemenet van, STB nélkül már nem megy.
Jól mellélőttem, mert sem a HDMI-ARC se a HDMI-CEC szándékosan nem működik nálam. Így fantáziál az, akinek volt videómagnója.
Többségében tévéként működik AVR nélkül, ha filmnézés van (médialejátszó, AVR), arra az időre kapcsolom be őket, a végén meg ki a saját távirányítójukkal.
AVR on
Tévén AVR-re lépés
Minix on és már csak ez kell a Kodihoz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60449) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Adott egy pio vsx-927 avr , amire van csatlakoztatva egy pio sw-110 subwoofer.
Van itthon elfekvőben egy sony aktiv woofer. Érdemes e rákötni a sonyt is?
Ha igen hogy? Az erősitőről y kábellel, vagy a pio sub , sub kimeneteléről?
üdv

(#60450) zozy84


zozy84
senior tag

Sziasztok!

Csináltam újra egy beállítást Audyssey mikrofonnal.
Szerintetek jó így vagy be kellene állítgatni ezt azt még?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.