Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) Dorian válasza Morris (#60699) üzenetére


Dorian
félisten

1-2 napja volt róla szó. Azért, mert le bírnak menni addig értékelhető hangnyomással. Csakhogy nem csak ez az egy dolog ami számít.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#60702) dajani


dajani
tag

Sony HTRT4 és a Sony STR DG510-es rendszer között vacillálok melyik lehet a jobb?

(#60703) Morris válasza Dorian (#60701) üzenetére


Morris
veterán

Érdekes amúgy, hogy a szoba kialakítása mit sem változott, de a sub-ot -4,5-re mérte. A egy hete mért -6,5-ről.
Szóval nem értem én már ezt az egészet.

(#60704) Rp526 válasza dajani (#60700) üzenetére


Rp526
aktív tag

Abban az árfekvésben ahol nézelődsz nem hinném, hogy foglalkoznod kell ezzel.

#60702dajani
Az egyik egy erősítő, a másik egy "hangszóró szett". Nagy eséllyel az erősítő + hangfalak jobb hangzást képvisel, de nem írtad milyen hangfalak vannak hozzá.

Korábban linkelték a 2.0, 2.1.. topic-ot. Ezeknek az árából sokszoros minőséget kapsz, ha nem fontos az 5.1.

Szerk.: Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)

[ Szerkesztve ]

(#60705) Dorian válasza Morris (#60703) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyon röviden: ennyit ér. 2 dB amúgy még elfogadható különbség, emiatt ne legyen álmatlan éjszakád.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#60706) dajani


dajani
tag

A Sony STR-DG510-hez Sony SS-MF450H hangfalak lennének

(#60707) Rp526 válasza dajani (#60706) üzenetére


Rp526
aktív tag

Nem ismerem őket, de számomra nem kérdés, hogy az erősítő + hangfalakat választanám.

(#60708) dajani


dajani
tag

Köszönöm a segítséget

(#60709) dajani


dajani
tag

Sziasztok.
Újabb kérdés, egy LG 55UM7450pla TV belső lejátszóját használva és HDMI Arc-on lenne összekötve egy Sony STR-DH510 -vel akkor az 5.1 hangot átviszi?

(#60710) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!
A Denonstore-ban vásárolt Polk Audio Tl1600-os subját nem tudják javítani gariban, ezért csereutalványt ajánlottak. Viszont ez a model már nincs nekik. Milyen rendszert ajánlanátok helyette? Akár 5.0 is szóba jöhet, amit majd egyszer kiegészítek egy mélynyomóval.
Az ár max 250-300 ezer, amit rá tudok fordítani. Nézegettem egy Raptor7/1/vokal illetve Raptor5/mini/vokal konfigot.
Egy Yamaha rx-4va erősítő hajtaná egy 20nm-es szobában.

(#60711) BBéci válasza dajani (#60700) üzenetére


BBéci
titán

Optikain nem mennek át a HD hangsávok, de ahogy előttem már írták, nem vesztenél vele semmit. A HD hangokban rejlő plusz megszólaltatásához nem belépő kategóriás rendszer kell, pláne nem tv-be épített lejátszó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60712) dajani


dajani
tag

Köszönöm a választ :R

(#60713) HF77 válasza ada19 (#60656) üzenetére


HF77
őstag

értelek...max 30e szánnék rá, kb ennyi a keretem, és a lényeg, hogy fejhallgatót is tudjak rákötni!!

akkor körbeinfózóm ott is!! :K

köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#60714) tibbike01 válasza HF77 (#60713) üzenetére


tibbike01
őstag

Kicsit többért ezt most nagyon is bestbuy ennyiért:

FiiO M7 veszteségmentes Hi-Res zenelejátszó aptX-HD, fekete 45ezer.

Ja bocsi, ez nem releváns nálad. De másoknak jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#60715) Quetz válasza BBéci (#60696) üzenetére


Quetz
őstag

Én készséggel elhiszem, hogy a 4700-t hallottátok jónak, nem vitatom, hogy ez a szubjektív véleményetek, tapasztalatotok.
Amit vitatok, hogy az audio iparban általánosan elfogadott teszt metódusokat használva találnátok különbséget. Hogy ezeket a metódusokat BBéci nem ismeri, vagy csak elegánsan figyelmen kívül hagyja, azt csak őt minősíti. Neki ez a szakmája, te meg én csak hobbi szinten foglalkozunk a dologgal.

(#60716) #98221312 válasza Quetz (#60715) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nincs szükség, egymás minősítgetésére, ez egy hobbi ami erősen érzékszervi tapasztalásokon alapszik.
Természetesen sokmindent elmondhatnak a mérések, de nem lehet teljesen kizárni a hallást sem.

(#60717) Zigi válasza tibbike01 (#60714) üzenetére


Zigi
senior tag

"Az audiofil kínai mérnökök" Így kezdődik a leírás. Ez pár éve még megmosolyogtató volt, napjainkban pedig elhiszem, hogy jól meg is csinálják. Ez a szemérmetlenül tolvaj gazdaság és a "diákmunka" nagyon bejött nekik. Manapság már tényleg az hamis ami nem Kínai....
Szívesen meghallgatnám ezt a kütyüt.

(#60718) Quetz válasza #98221312 (#60716) üzenetére


Quetz
őstag

A hallást nem szabad kizárni, minden mást viszont igen. Ezért kell, hogy a tesztelés során teljesüljenek a következők:
- A résztvevők és a teszt vezetője nem tudja, mi szól éppen
- A váltás a két elektronika között azonnali, azaz kell egy switchbox
- A végfokok kimenete kalibrálva van 0.1dB-re, ezt mikrofonnal nem lehet megtenni, csak voltmérővel.

Amit ti csináltatok, ott befolyásolt, hogy tudtátok, most a magasabb szintű, drágább Denon szól. Az Audyssey mikrofonok tűrése jó esetben +-2dB, tehát simán lehetett a 4700-as hangosabb. Ezek együttesen pedig már el is tudják dönteni a tesztet.
Hogy ez számít-e vagy probléma talán? Szerintem nem, amíg az ember tudatában van ezeknek a információknak.
Az objektív mérések alapján nincs különbség egy 3700 és egy 4700 között, akkor érdemes a 4700-t venni, ha kell az Auro 3D, a kétsoros kijelző, vagy az egyéb, hangminőséget nem befolyásoló tulajdonságok.

(#60719) BBéci válasza Quetz (#60718) üzenetére


BBéci
titán

Senki emberfiának a mérései nem érdekelnek akkor, amikor magamnak, a saját szórakoztatásomra szándékozom választani, venni valamit.
Aki másvalaki mérései alapján választ, az megérdemli.
Saját mérések sem érdekelnek, mert a következő évek során hallgatni fogom, nem a táblázatokat, grafikonokat nézegetni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60720) arcitec válasza BBéci (#60719) üzenetére


arcitec
addikt

Elkezdte itt valaki a szakszavakat és számokat használni, ami rendben is lenne akár, de nem kéne elbillenni ezen oldalra túlzón,mert mintha most ez látszana a "jobban hozzáértők" körében. (Ez is egy placebó hatás akár. Mármint a befolyásolás, sorry. :U )A nagy átlagot is persze érdekelhetik a szakszavak és a számok, de ettől függetlenül a pénztárca és az egyéni ízlés , hallás az ami szerepet játszik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#60721) zozy84


zozy84
senior tag

Gyors kérdés.:
Tesómnak Onkyo 626 erősítője van meg Heco Victa Prime 702 5.0.
Még annyira sem ért a házimozikhoz mint én. :) (Azért vett onkyot meg Heco-t mert nekem is az van)
Az ország túloldalán lakik. Telefonon megkérdeztem tőle, hogy hogyan van beállítva az erősítőn a Hz, dB stb. A választ le sem írom. Viszont én azt mondtam neki hogy a mikorofonos mérés után állítson mindent 80Hz-re. Azt mondta tényleg jobb lett viszont azon agyaltam, hogy Sub nélkül is 80Hz-re kell állítani mindent?

(#60722) #98221312 válasza zozy84 (#60721) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ha nincs szub, nem engedi az erősítő a vágást, csak limitáltan.
Gondolod végig, ha mindent levágsz 80hz-nél, és nincs mélynyomó, akkor a 80hz alatti hangokat mi fogja megszólaltatni?

Mélynyomó híján, én úgy álítanám, hogy a frontok "Large" (full band) a többi 80-on vágva.

[ Szerkesztve ]

(#60723) zozy84 válasza #98221312 (#60722) üzenetére


zozy84
senior tag

Erre gondoltam én is. Ezért kérdeztem. Mert rögtön mondtam neki hogy 80Hz minden de utána kapcsoltam hogy nincs neki sub. :) :R

(#60724) Quetz válasza BBéci (#60719) üzenetére


Quetz
őstag

Igen, azt régóta látjuk, hogy az objektív újságírás vagy szakmaiságnak még a látszatát is gondosan kerülöd.

(#60725) BBéci válasza Quetz (#60724) üzenetére


BBéci
titán

Mi Folyamatosan hangsúlyozzuk hogy szubjektív véleményt írunk.
Szerinted mérések alapján kellene lejátszót, erősítőt, hangdobozokat, kábeleket választani? Annak ellenére, hogy mi felel meg a saját értékrendünknek és elképzeléseinknek? Hangzásról beszélünk, nem műszaki adatokról! Baromi nagy poén lehet olyan cuccot használni, aminek a (valakik, valahol, valamivel, ha akarom elhiszem) mérései hűde klasszak, ám 5 percnél tovább hallgatva büntetésssel ér fel.
Túloztam, sarkítottam, de a lényeg benne van.
Még mindig ezerszer jobb kerülni a szakmaiságot, mint neten talált ábrákat mutogatva, az olvasottakat saját gondolatunknak beállítva elhitetni, hogy szakmaiak vagyunk. Kinek nem inge...

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60726) Mikisys válasza cheexhon (#60616) üzenetére


Mikisys
őstag

Sok sikert!
Esetleg Monitor-Audio M100. Erre gyúrok most, hátha összejön 5db.

Üdv!

(#60727) zozy84 válasza #98221312 (#60722) üzenetére


zozy84
senior tag

Amúgy ha nincs Sub nem is enged mást beállítani. Már ezt is tudom. :)

(#60728) #98221312 válasza zozy84 (#60727) üzenetére


#98221312
törölt tag

Azt hiszem ha nincs szub, rakhatod mindet Large-ra, de az nem ajánlott.

Egyébként egy mélynyomó beszerzésével (használtan 30-40000) sokat lehet ugrani hangzásban.. :K

[ Szerkesztve ]

(#60729) #09634560 válasza #98221312 (#60728) üzenetére


#09634560
törölt tag

Picit pontositanék: lehetőleg a frontokat tegye large-ra

(#60730) jambiyya válasza #98221312 (#60728) üzenetére


jambiyya
őstag

Így van, tapasztaltam, de tegyük hozzá, hogy ez mozinál igaz, zenénél nem feltétlenül.

(#60731) zozy84 válasza #98221312 (#60728) üzenetére


zozy84
senior tag

Mondtam Tesómnak de .... hagyjuk. Max akkor lesz neki ha én eladom neki az enyémet :D

(#60732) BBéci válasza jambiyya (#60730) üzenetére


BBéci
titán

Tutira csak mozira gondolt, sztereó zenéhez csak kevesen és kivételes esetekben használnak szubládát. Még a legjobbakat sem szólaltatom meg olyankor, kivéve a tesztelés néhány óráját.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#60733) Tamoo válasza BBéci (#60732) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pl. én de csak azóta amióta hozzá van igazítva a frontokhoz és megüti azt a szitet, hogy ne lógjon ki mellőle. Korábban elképzelhetetlennek tartottam, hogy valaha is szubbal fogok zenét hallgatni, annyira "csúfos kudarc" volt minden próbálkozásom.

[ Szerkesztve ]

(#60734) mpo válasza BBéci (#60732) üzenetére


mpo
veterán

Mozira van beállítva, (small, 80 Hz, LFE) minimum heti 5 filmet nézünk, már régen hallgattam zenét.
A Denonnál mit kell állítanom, ha szeretném zenénél kipróbálni a 2.0 és a 2.1 közötti különbséget?

Ha érted, akkor már elavult.

(#60735) gab1ka válasza mpo (#60734) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A Speakers - Manual Config - Speakers Setup-nál a Sub-ot off-ra teszed, így a frontok automatikusan Large-ra váltanak.

(#60736) jambiyya válasza BBéci (#60732) üzenetére


jambiyya
őstag

Inkább annak szántam az infot, akinek ő is írta. ;)

mpo: nálam a stereo-pure, előbbinél van sub és audyssey is, utóbbinál egyik sem.
gab1ka: sub off-nál audysseyt is kilövi, úgy rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#60737) gab1ka válasza jambiyya (#60736) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem lövi, anno direkt erre voltam kíváncsi hogy sub nélkül dynamic eq-val elég e csak a frontok mélye, a dynamic eq-hoz pedig kell az audyssey.Már ha így értetted.Ha nincs sub, akkor a full band frontok értelemszerűen a saját filtereiket kapják meg nem a sub-ét.

(#60738) jambiyya válasza gab1ka (#60737) üzenetére


jambiyya
őstag

Igazad van, nem lövi le, viszont amikor visszaállítom a subot, a front marad large, arra figyelni kell.

Amiatt hittem, hogy kilövi, mert mikor két subot raktam rá és beállítottam a másodikat speaker setupnál, akkor inaktív lett az audyssey menüpont. Persze jogos, be kell mérnie azt is.

(#60739) gab1ka válasza jambiyya (#60738) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Na tessék 2 sub mi? Nem hallotta elég egyértelműen a szomszéd a zenéidet csak a 115-el? :)

(#60740) mpo


mpo
veterán

Köszönöm nektek.
Tehát, ha így hagyom mozira beállítva, akkor 2.1., de melyik music állásban (nekem a sztereó az 2.0-t jelentett eddig)?
Ha sub off, akkor 2.0, de utána a frontokat vissza kell állítanom small-ra.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60741) gab1ka válasza mpo (#60740) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Erre lenne megoldás a pure direct ami ugye automatikusan kikapcsolna mindent, subot is ha minden igaz.Nálam ez fura mód régen hibátlanul működött, de egy idő után már el se tudom érni ezt a kijelző kikapcsolós állapotot pedig nem piszkáltam.Szerencsére soha nem hallgattam zenét sub nélkül, nem is fogok soha, ezért nem zavar.Ha eljutsz odáig hogy ezt beállítsd, akkor nem kell állítgatnod a frontokat sehova meg a subot se ki-bekapcsolni, annyi, hogy így nem is lesz egyáltalán semmilyen EQ a frontokon pure direct módban, ami zenére lehet hogy nem is kell, bár akkor a filmekhez is minek..

(#60742) dino_m válasza gab1ka (#60741) üzenetére


dino_m
senior tag

Egy gyári reset visszahoz minden funkciót. Nekem ugyanez volt a Pioneernál. Persze reset után egy újabb mikrofonos setup.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#60743) jambiyya válasza gab1ka (#60739) üzenetére


jambiyya
őstag

Neeem, az még a klips előtt volt, a harman saját 10'' és egy heco 12'' pluszban. :)
Nálam a jobb első annyira a falon van, hogy EQ nélkül csúnyák a mélyei, szóval pure nem pálya. :(

mpo: a stereo az 2.1 lesz, én azt tapasztaltam, hogy a subot csak pure-ban lövi ki.

[ Szerkesztve ]

(#60744) gab1ka válasza dino_m (#60742) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Gondoltam is rá én is anno, de addigra már lezongoráztam a bemenetek elnevezéseit meg a sok kis apróságot, aztán hagytam a francba.

(#60745) mpo válasza gab1ka (#60741) üzenetére


mpo
veterán

Sajnos meg kellett néznem a kézikönyvet.
A leírás szerint elég stereo-ba kapcsolni a 2.1-hez.

Sound modes and channel output
2.1 ezekben az esetekben:
- stereo
- Direct/Pure Direct (Multi-channel)
- Direct/Pure Direct (2-channel), csak akkor ha LFE+Main

MultEQ ® XT beállításánál, ha L/R Bypass vagy OFF, akkor a frontoknál kikapcsolja.
Ilyenkor ezek sem választhatók: Dynamic EQ, Dynamic Volume

Ha érted, akkor már elavult.

(#60746) HF77


HF77
őstag

üdv
lehet hogy nem jó helyen érdeklődőm, előre is bocs!!

[ezt] a cuccot optikán vagy hdmi -vel össze tudom kötni a tévével úgy, hogy a hang az ok legyen, működjön? (nem vagyok otthon a témában)
köszi!!! :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#60747) gab1ka válasza mpo (#60745) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ezt a kapcsolgatást nem tudom, illetve nem értem.Ha stereo jelet (filmet zenét bármit) küldök az erősítőnek, akkor Stereo-ban szól, ha ugyanerről a forrásról Dolby-t, DTS-t Atmos-t bármit, akkor úgy, nem kell hozzányúlkálnom.

(#60748) ilovedigweed válasza HF77 (#60746) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Ha a tv-d is HDMI arc funkciós akkor igen, működik a dolog. Továbbá optika is van a soundbaron azzal is összeköthető.

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#60749) mpo válasza gab1ka (#60747) üzenetére


mpo
veterán

A kézikönyv végén lévő táblázatokból silabizáltam ki, a sok *szám figyelembevételével, hogy mikor mi működik.
A kapott forrás is számít.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#60750) HF77 válasza ilovedigweed (#60748) üzenetére


HF77
őstag

köszi a segítséget!!!!
megnéztem, a tévé infójában az szerepel: 3 x HDMI 2.0 (ARC; CEC) akkor ezek szerint igen!
minőségben amúgy mindegy hogy optika vagy hdmi?
illetve van egy olyan bemenet is hogy: Line In, ehhez jack fejest is tudok csatlakoztatni, jól gondolom?

köszi :R

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.