Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) I'am Dony válasza Gino20 (#61246) üzenetére


I'am Dony
őstag

Jól érzed. Felesleges.
Ha megnézed a valóban Atmosra készült dobozokat/hangszgárzókat nem nagyon készülnek ez alatti átvitellel. Szóval a 80 Hz egy jó kiindulási alap. Persze ettől lehet el kell térned, felfelé ha a frekvenciamenetben kioltások lesznek emiatt. Ha nem fogod méregetni akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#61252) arcitec válasza Gino20 (#61246) üzenetére


arcitec
addikt

Abban nem mély sugárzó van, hanem egy magas és egy mély-közép sugárzó. Nyugodtan hagyhatod vágás nélkül is akár, meg kell hallgatni így is és úgy is.
Meg kellene néznem nálam , hogy is van.De, azért azt a 165eft helyett féláron is ki lehetne hozni, ráadásul paramétereiben ez jobb : [link]
U.I: Megnéztem minden 80Hz van nálam 5.1.2 csináljad úgy... ;)

[ Szerkesztve ]

(#61253) Gino20 válasza I'am Dony (#61251) üzenetére


Gino20
őstag

Értem, köszi :R .
Még csak pár hete vagyok AVR tulaj, de egyszer szívesen belemélyednék akár mérések terén is. Igaz esetemben 5cm játékok sincsenek elhelyezéseket tekintve (a sub-on tudok mozgatni, de az amúgy is ,,hátul" van faltól távol) , így nem tudom, hogy a mérésekkel mire mennék :F Talán arra, hogy az sztenderd 80Hz helyett nálam itt-ott lehet pl a 60 vagy 100 Hz lenne az ideális :F

arcitec:
Nézegettem, de csak 1-1 hangsugárzó esetén láttam dedikáltan, hogy mély - közép plusz magas, de pl SC80 esetén is csak mélyként van feltüntetve. Amúgy ha minden esetben közép is, akkor ott vérezhet el egy kisebb hangsugárzó, jelen esetben a dali, egy pl 20cm-es átmérőjűhöz képest? Ugye ez csak mozi célt szolgálna szóval az S960H (ha nincs itthon a család), akkor is mozinál max ~60-70%-on ha van a teljesítmény (és már ez is brutál :) ).
H-50 párban lenne 100e Ft :)

Egyéb: tudtok ajánlani olyan akusztikai panelt, ami kb 50x100cm-es és a mélysége csak 1-2cm fehér színben?. Tudom ebben rejlik a mivolta, de egy 5cm-es mélységű esetén már erősen elkezdem beletolni a bal frontot a háló ajtóba. Irány is megteszi, hogy hol keresgéljek ;)

[ Szerkesztve ]

(#61254) arcitec válasza Gino20 (#61253) üzenetére


arcitec
addikt

Ja az ott elírás, sajnos nem lehet minden leírt adatot konkrétnak venni, még akár a gyártó is elírhatja. Bármelyiket veheted ami szimpi végül is, azonban célszerű azért ohmra azonos értékűeket választani. Effekt hangzásra lesznek, mint pl a hátsók is jóval kisebbek mint a frontok.

(#61255) Ragadozó válasza CartmanLand0 (#61250) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Ha van az erősítőn külön kimenet akkor igen, de alapból nem.
Inkább cseréld le jobbra, ha nem vagy elégedett a hangjával.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#61256) Gino20 válasza arcitec (#61254) üzenetére


Gino20
őstag

Hát konkrétan egy monitor 300 5.1-et használok (M300, M100, C150) csak a szetthez járó MRW-10 sub kiábrándító volt (korábbi Samsung - HK HW-Q90R hangprojektor subja jobb ,,teljesítményre" volt képes) így ezt cseréltem egy Dali E12-F-re (ami meg olyan mintha vagy 2 kategóriát léptem volna - vagyis pazar :) ) és ebbe építeném be az atmost, de most, hogy írod ezek 8 Ohm-osak, míg a H-50 gyártói spec alapján 6 Ohm-os. Sajna még nem vagyok jártas a témában, de ennek milyen negatív hatásai lehetnek?

[ Szerkesztve ]

(#61257) arcitec válasza Gino20 (#61256) üzenetére


arcitec
addikt

Vegyed ezt akkor , nagyon jó áron van : [link] gyártói forgalmazói weboldal és nincs semmi leírása, nonszensz. Hívjad fel őket szombaton is elérhetőek.
Itt a paraméterek dupla áron nem is értem : [link]
Az a 6 ohm még talán beleférne de ha van 8 ohmos én azt venném. Vagy azt amit linkeltem alantabb.

[ Szerkesztve ]

(#61258) bnorci71 válasza Morris (#61179) üzenetére


bnorci71
addikt

Hdmi passtrough lehetőséget sajna nem találtam

HDMI-CEC az megy a kábel nem volt alkalmas rá... megcseréltem most már működik csatlakozik bekapcsolja az erősítőt megy a tv távval az erőlködő vezérlés.
De elmegy a Sony a nyavalyába. Magyar kezelési nincs a dobozba neten fent van, de elég soványka. Na meg a "Amp menü" gombra elővarázsolható funkciók csak a kijelzőn jelennek meg a Tv-re nem küldi fel OSD-re és pont ezek maradtak ki a kezelésiből... :W nem értem a tervező mérnököt.... :F

#61181 mpo
miután megtalálták egymás a HDMI kábelen megy a hang szépen vissza az erőlködőbe a Tv-ből szóval felesleges lett az optikai elosztó :F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#61259) Gino20 válasza arcitec (#61257) üzenetére


Gino20
őstag

Lehet egy cipőben járunk és a fáradság miatt be-be nézünk dolgokat így péntek este :DDD szóval:
Polkaudio-on darab ár van, vagyis a 2db 90e Ft, ami megegyezik az AVbox-os 90e Ft akciós pár árral ;)
Amúgy az az SC80 A kiszemelt a Dali H50 mellett (vagy ez [link] , de itt elvileg van valami sérülés a membránon, ami üzlet szerint nem befolyásolja a működést / minőséget ).
Ugyan tapasztalatom nincs, de a polk rc80i-ről atmos terén elég jókat lehet olvasni (erről van infó, míg az SC80-ról nincs) és gyártón belül az AVbox akciója miatt az SC80 szimpatikus, csak nem tudom, hogy van-e értelme az eddig leírtak alapján a nagyobb teljesítmények / átmérőnek, akár a minőség rovására.
Félreértés ne essék, az Én kompetenciámmal és tapasztalatommal messze nem kijelenthető részemről, de pl a korábban linkelt csak spec alapján jobbnak titulált magnat IC 62 kevésbé szimpatikus, mint pl a Dali, mert ha jól gondolom nem azonos ,,kategória" (ami atmos-nál lehet nem is olyan fontos :F )

(#61260) mpo válasza Gino20 (#61259) üzenetére


mpo
veterán

Kíváncsi voltam, találok-e specifikációt.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61261) mpo válasza bnorci71 (#61258) üzenetére


mpo
veterán

Hdmi passtrough lehetőséget sajna nem találtam
A Denonnál tapasztaltam, hogy az eredeti kézikönyv a jó, a fordítás az pocsék.
Így tudod beállítani a passthrough-t (itt a leírás online)
[link]
de van letölthető is
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61262) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,
Egy Jamo S809, 5.0-ás, tehát egyelőre mélynyomó nélküli szetthez mi lenne a minimum ajánlott erősítő?
köszi!

[ Szerkesztve ]

b.lajos

(#61263) jambiyya válasza b.lajos (#61262) üzenetére


jambiyya
őstag

Na milyen?
Én is vettem 170k áron egyet apósnak a szülinapjára, de csak holnap fogom beüzemelni. A kettővel ezelőtti AVR-em lesz mellette (Denon 19xx, jó nagy és nehéz) és egy 12'' Heco nyitott sub.

(#61264) bnorci71 válasza mpo (#61261) üzenetére


bnorci71
addikt

Hálás köszönet :R :R
a következő ez lett volna, hogy átnézem az angol kezelésit, csak az angollal hadilábon állok, nem biztos, hogy megtaláltam volna

Nem is az a gond hogy szarul fordítja mert még a DVD játékos fordítás is több mint ha a fele elmarad.
Sok mindent guglival fordítok és azért a lényeget sikerül kihámozni.
A forgalmazónak nem kötelessége egyébként magyar kezelésit mellékelni, vagy elég ha neten elérhetővé teszi?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#61265) mpo válasza bnorci71 (#61264) üzenetére


mpo
veterán

Mindenhez letöltöm a kézikönyvet, a gépek mappa alatt vannak.
Mások keresgélik a lakásban és nem találják meg.
A pdf-ben keresni is tudok, egy könyvben nem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61266) bnorci71 válasza mpo (#61265) üzenetére


bnorci71
addikt

igen ez nálam is megvan, hogy amit lehet lementek elektronikusan.
A yamaha soundbaré pl. csak angolul elérhető elkezdtem lefordítani, de félbemaradt, guglival is egész jó eredmény volt kicsit bele kellett javítani mégse "dvd játékos" legyen 2-3óra munkával meg lehet csinálni mondjuk nem is egy 30-40oldalas kezelési.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#61267) jambiyya válasza mpo (#61265) üzenetére


jambiyya
őstag

Detto. Minden le van mentve, akár van papíros verzió, akár nincs.
A papír alapú számla/garancia megőrzését kell csak megoldani.

(#61268) Quetz válasza b.lajos (#61262) üzenetére


Quetz
őstag

Az, ami funkcióiban megfelelő számodra és megfizethető számodra.

(#61269) arcitec válasza mpo (#61260) üzenetére


arcitec
addikt

És ez sem teljes... ;)

(#61270) b.lajos válasza jambiyya (#61263) üzenetére


b.lajos
tag

Még nincs beüzemelve, szóval nincs vélemény.
Quetz, köszi az ajánlást, de ez picit mintha tág fogalom lenne(?!)

b.lajos

(#61271) mpo válasza jambiyya (#61267) üzenetére


mpo
veterán

A többség úgysem olvassa el.

Ha érted, akkor már elavult.

(#61272) jambiyya válasza b.lajos (#61270) üzenetére


jambiyya
őstag

Mivel ez egy belépő szint szet (végre fórum kompatibilis cucc :D ) nem igényel erőművet. Igaza van, szedd össze az igényeidet (kép és hangformátumok, szolgáltatások) és aszerint válassz. Ha nem olyan fontos a legújabb formátumok támogatása, akkor lehet régebbi használt középkategóriás.
Mennyi pénzed van AVR-re és subra? Csak mert próba nélkül is látszik, hogy sub kelleni fog.

ui: pár példa: Onkyo TX-NR 609 85k, Yamaha rx-v2067 150k, Denon 2311 80K...

[ Szerkesztve ]

(#61273) BBéci válasza Mikisys (#61238) üzenetére


BBéci
titán

A Focal Grande Utopia, ahogy már említettem, a világ egyik legelismertebb és legjobb hangsugárzója. Nem véletlenül kerül cirka 70 millió forintba. Attól még a 13 milliós csúcs Monitor Audio Platinum PL500 II is messze van. Nem árban, hanem hangminőségben.
Sajnos még az utóbbit is nagyon kevesen engedhetik meg maguknak.
Kíváncsi vagyok, hogy hol és milyen környezetben, milyen lejátszóval és erősítővel hallgattad a Grande Utopiát?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61274) arcitec válasza BBéci (#61273) üzenetére


arcitec
addikt

Ugyan hagyd már, láthatod van jó pár új fiatal troll akik bolondítják a tagságot ... ;)

(#61275) mr. bryan


mr. bryan
tag

Sziasztok! Infraval tanithato taviranyitot keresek, valaki hasznal olyat, amit kapni manapsag es nem csillagaszati ara van?

Bocsanat hogy ide offolok, a taviranyitos topik halott.

[ Szerkesztve ]

(#61276) Buckey válasza mr. bryan (#61275) üzenetére


Buckey
senior tag

UMAX Air Mouse M1 - Vezeték nélküli távvezérlő | Alza.hu
A bekapcsoló gomb infrás, tanítható, a többi funkció pedig (egy kis stick-kel) rádiófrekvenciával működik. Hátha ez is megfelelne.
A héten vettem, szerintem jó, beépített akkumulátoros is, így nem kell elemekkel etetni (bár, így utólag, PC-t irányítani felesleges volt).

[ Szerkesztve ]

(#61277) mr. bryan válasza Buckey (#61276) üzenetére


mr. bryan
tag

Koszi, de sajnos ez nem jo. Bocsanat hogy nem fejtettem ki jobban, azt hittem az az "alap" amit en keresek. Egy teljes erteku taviranyito (tehat minden szokasos tv, hangfal gomb megvan rajta, lehet menut is navigalni, stb), es csak infrat hasznaljon.

(#61278) Buckey válasza mr. bryan (#61277) üzenetére


Buckey
senior tag

Jaaa!
Én is olyant vadászom már pár éve, de olcsóbb pénzért nincs. [Lidl] -ben volt, de már pár éve nem láttam.
Logitech Harmony valamelyik fellelhető példánya újonnan meg aranyárban van, viszont a használtak sem valami olcsók. [link]

(#61279) mr. bryan válasza Buckey (#61278) üzenetére


mr. bryan
tag

Igen, a logitech harmonyt ismerem en is. Sajnos irrealisan draga, masok osszegedvazott taviranyitojat meg inkabb nem fogdosnam... Nem ertem miert van alig opcio, sztem igeny lenne ezekre...

(#61280) BBéci válasza arcitec (#61274) üzenetére


BBéci
titán

Akit azzal meg lehet bolondítani, hogy a 250000 forintos hangdobozpár ugyanolyan hangminőségű, mint a 25-50 milliós, az megérdemli. Sose halljanak igazán jót!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61281) Buckey válasza mr. bryan (#61279) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is így vagyok vele, hogy tudom, milyenek belülről a használt (több éves) távirányítók, főleg, ha nem "vigyáztak" rá.
Hiába van igény, ha a megvalósítása komoly jogi és gondolom pénzügyi procedúrát tartalmaz. Mert az egy dolog, hogy beütöd a kódot és a távirányító 50-90%-ban megegyezik az eredetivel, de, hogy 100-ig megegyezzen, na az biztos licenszdíjas. A másik, hogy tanítható és 3 távirányító fontosabb funkcióit egy felületre programozni, az a gyártóknak nem buli. Mert sokan vásárláskor nézik a távirányítót is, így az is döntő szempont. De a többség meg van elégedve a TV gyári távirányítójával (LG Magic Remote, illetve a Samsung mini távirányítója), így megint csak kevesebbet tudnának eladni.
És a Logitech Harmony gondolom, hogy ezért is drága. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#61282) BBéci válasza Buckey (#61281) üzenetére


BBéci
titán

6-10 távirányító sorakozik a dohányzóasztalomon, elférnek egymás mellett és a söröspoharamnak is bőven marad helye. Nem értem ezt a távirányító ellenességet. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61283) Buckey válasza BBéci (#61282) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem vagyok én a távirányítók ellensége, de egyik távirányítón sem használok minden gombot napi rendszerességgel, így elég lenne egy is.
Így, a TV-t, AVR-t egy-egy gombbal (külön is) be tudnám kapcsolni, egy távirányítón elférne az AVR mód (zene, film, 5CH), illetve a bemenetválasztás (3 gomb), a TV-hez pedig a hangerő, a Vissza, Home, OK, jobb-bal-fel-le gomb és még egy Action Menü. Ezeket egy univerzális távirányítóval ki lehetne váltani egy felületen. Nem kellene egyszer ezért nyúlni, majd a másikért. Nekem kettő van, ezt kibírom. De van, akinek több, annak nagyobb haszna lenne belőle.

(#61284) Quetz válasza BBéci (#61273) üzenetére


Quetz
őstag

Az a hangfal, ennyiért vicc kategória. Jó ha van benne fél milla anyag, a maradék a klubtagság ára. Abból az összegből kijön két BMW M3, ami a maga nemében szintén kiváló hangsugárzó :D Tegyük hozzá, az M3-ban nagyságrendekkel több tesztelés és mérnökóra van mint a Focalban.

(#61285) Dio111


Dio111
tag

Sziasztok
Következő a problémám adott Dennon AVR-3312 Elac FS207A proson subbal.
filmre brutál filmben lévő zene szuper viszont ha ugyanazt a zenét megpróbálom pl tidalról meghalgatni vagy hát akármit perr pill laptopról elkeseritő a végeredmény.
a "legjobb" minőséget akkor kapom ha hálózatra küldőm ki audirvanával de az se igazán tetszik.
Mivel van kimenete hogy kiváltsam a belső végfokot ráraktam 1 erősitőt de igy is siralmas még rosszabb mint a sajátjával.
Viszont ha az szteró erősitőmet sound blaster hangkártyán keresztül táplálom meg a változás brutális. a hangártyát a denonra is rákötöttem rca bemeten is illetvi spdiffen az rca a legrosszabb ott.
elvileg a hangkártya max 16/88at tud a HDMI 24/192
Hol rontom el mit tudnák csinálni hogy ne ilyen pocsékúl szóljon?
Valami beáálitás lehet mert a netrádiók sokkal jobban szólnak mint pcről vagy akár a tvről yutube.
Előre is köszönöm Dió

(#61286) VoidXs válasza Quetz (#61284) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Egy hangszóróban sincs félmillió forintnyi anyag, abból bármelyik összetevője (kivéve az arany) ugyanakkora térfogaton tömören kijön. Mindig azt fizeted meg, hogy a cég életben maradjon, és ha nincs vevő, akkor kénytelen vagy az egészet kifizetni, különben nincs értelme gyártani. A hifis hypevagonon kívül nem elismert high-end gyártók (ilyen a Focal is) kénytelenek ezért csillagászati árakon dolgozni, különben lehúzhatják a rolót. A legjobbak közt van az a hangszóró, de ugyanúgy vannak ott millióért árult párok is, többek közt a saját további modelljeik is (mint az Electrák), amik pontosan ugyanarra épülnek, mint a Grande, csak kisebbek és nem annyira túlbonyolított az elektronika.

Az M3-nak amúgy dolgoztam a hangján, százak évtizedes munkája van benne, abszolút csúcskategória (mármint a premium kiszerelés, nem a gyári, azt a BMW csinálja) mégis belefér 2-3 millióba mindenestül. Ilyen az, ha a céget nem egyedül tartja el a vevő, hanem ezrével el tudja adni a terméket, mert van rá oka (az, hogy jó, és helyesen árazott). Sajnos vannak emberek, akik csak a pénzt hallják, és rosszabbak, akik csak a véleményükért adott pénzt hallják, de a piac ilyen, ugyanannyi szavuk van, mint azoknak, akik utána is néznek annak, amit állítanak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#61287) Q válasza mr. bryan (#61277) üzenetére


Q
senior tag

Qilive 863852 az Auchanból 2500 Ft.

(#61288) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ilyen AV-m: Onkyo HT-R380

Ilyen TV-m: LG 55UK6950PLB
Össze szeretném kötni a most vásárolt PC-mel a hangot :)
Alaplap: MSI MAG B550 Tomahawk

VGA: MSI GeForce RTX 3070 SUPRIM
Most úgy van bekötve a rendszer, hogy:

RTX 3070 HDMI -> OnkyoAV -> TV. és itt ugye a HDMI-n keresztül megy a kép+hang
De ugye a kép itt nem ad 4K-t mert az erősítő HDMI- nem képes rá.
Ezt szeretném kizárni úgy hogy:

- RTX 3070 HDMI vezetékét a 4K TV-be dugom (így meglesz az UHD 4K * 3840 x 2160) felbontás.
- A hangot hogy kell itt bekötnöm? Mert én csak 7.1-es bekötést találtam az alaplapi user manual-ba

Vagy esetleg az SPDIF-el kell összekötnöm? vagy melyikkel a jobb?
:R

(#61289) dino_m válasza intuicio (#61288) üzenetére


dino_m
senior tag

Például úgy is bekötheted, hogy két HDMI vezeték megy az RTX 3070-ből ki. Az egyik megy a TV-be, a másik az erősítőbe. A PC-n ilyenkor az erősítőt kell kijelölni hangforrásként. Az erősítőn értelemszerűen azt a forrást választod amelyikbe a HDMI-t dugtad. Nálam is így működik, mert az én erősítőm úgy döntött, hogy többé nem továbbítja a képet. És így nem kell lemondani a HD hangokról se.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#61290) Khaosz55 válasza dino_m (#61289) üzenetére


Khaosz55
addikt

Már csak ott a bibi, hogy a RTX 3070-en egy HDMI kiment van. Én is ezzel szívtam, próbáltam többféle átalakítót, splittert stb, de nem működtek rendesen.
4K HDMI Splitterel nem ment át nekem a HD hang erősítőre.
Próbáltam display port - HDMI átalakítóval és DP-HDMI kábellal. HDMI ment a projektorba DP-HDMI kábel az erősítőbe, de a HD hang nem megy át a Displayporton keresztül.

Az volt a tapasztalatom, hogy az erősítőben HDMI-t kell küldeni mert DP-n keresztül nem megy át a HD hang. Aztán akartam venni egy normális DP-HDMI átalakítót [link] amivel majd a DP-on keresztül küldöm a jelet a projektorba, de nem tettem meg.
Nekem kezeli az erősítő a 4K jelet ezért az út PC-AVR.Projektor.

Azért cseszekedtem vele sokat mert volt egy problémám, hogy eldobta a jelet a projektor a régi nvidia driverral az újjal meg akadt a madvr lejátszás. Aztán végül is addig állítottam a madvrt mire meglett a probléma miért döcög a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#61291) dino_m válasza Khaosz55 (#61290) üzenetére


dino_m
senior tag

Nekem egy ilyenen keresztül megy egy 7 méteres HDMI kábel az erősítőbe. Tökéletesen működik.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#61292) Khaosz55 válasza dino_m (#61291) üzenetére


Khaosz55
addikt

HD hangot is átmegy rajta mert elméletileg nem megy át a rajta? Nekem max a DTS ment át, DTS-HD, atmos stb már nem ment át displayporton keresztül.

Persze ha nem kell HD hang akkor működik, igaz nem tudom az az erősítője tudja-e a DTS-hd-t.

[ Szerkesztve ]

(#61293) Iludka


Iludka
tag

Sziasztok. 200.000 Ft-ig ezt a két 5.0-ás Hangfalat néztem ki: Taga Harmony 607F / Jamo S809Cs.

Melyik lehet a jobb választás? Vagy inkább nézelődjek más márkába, vagy használtan valami ebbe az árba? Köszönöm a válaszokat előre is.

(#61294) dino_m válasza Khaosz55 (#61292) üzenetére


dino_m
senior tag

DTS, DTS-HD/MA, DD, DD+, DolbyTrue HD, stb...
A Dolby Atmos, DD+ formátumban jelenik meg, mert az erősítőm nem támogatja az Atmost. Viszont, ha a TV van beállítva hang kimenetnek akkor felismeri az Atmost. Szóval, ha az erősítőd támogatja az Atmost, akkor annak is át kell mennie.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#61295) intuicio válasza Khaosz55 (#61290) üzenetére


intuicio
aktív tag

dino_m :R
Köszönöm Nektek a válaszokat!

Tehát akkor ezt csak SPDIF-el lehet összekötni a hangot, a kép meg megy át VGA-ból HDMI vezetéken a TV-be?

(#61296) Khaosz55 válasza intuicio (#61295) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen úgy is lehet, de akkor a max hangsáv DTS.

4K HDR-t szeretnél? Mert akkolya olyan HDMI kábel is kell. Távolság?

[ Szerkesztve ]

(#61297) monster95


monster95
tag

Sziasztok.Szeretnék venni házimozi rendszert.
Szerintetek melyik jobb választás?
Pioneer htp-076 hasznaltan?
Sony bdv-4100 újonta?

(#61298) Gino20


Gino20
őstag

Akusztikai panel kérdésre esetleg valaki [link] :F
Autohifioutlet-en elég jó akciók vannak, így a hangszóró meglett (Phantom E-60). Tegnap még rendben volt, de ma a honlapon az árak visszaállását technikai okokra vezetik vissza, de ha árukeresőn megvan a kiszemelt [link], akkor azon árra valószínűleg lehet hivatkozni (ha esetleg valakit érdekel)

(#61299) intuicio válasza Khaosz55 (#61296) üzenetére


intuicio
aktív tag

Igen úgy is lehet.
Miért? és még hogy? Ha nincs más akkor marad hangsáv DTS. :((

4K HDR-t persze szeretnék, hisz a VGA is képes rá, és a TV-is ki tudja használni. Milyen HDMI kábel kell ehhez?
Távolság:
Most: 1m
Később (szoba átrendezés): 3-4m

(#61300) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Subwoofer Re Mix beállítás mit jelent pontosan az erősítőn ? On vagy Off állásra lehet kapcsolni.

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.