Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61901) Dorian válasza Teal'C (#61899) üzenetére


Dorian
félisten

"Az övé is tud ennyit csak épp nem komoly terhelésen."

Valamit keversz. Nem arròl van szò, h halk hallgatási hangerővel mèg tudja az alsò frekvenciákat, hanem arròl, hogy nála a 43 Hz alatti fekvenciák annyival halkabban lesznek a többihez kèpest, hogy azokat kvázi nem hallani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61902) Teal'C válasza Dorian (#61901) üzenetére


Teal'C
addikt

Mind ez csak attól függ hogy a hangváltó ami a hangfalban van mennyire durván vág. Nincs dali-m de meghalgatnám saját füllel aztán kiderül.
És persze nagyban múlik azon is hogy ő mennyire szereti a mélyet és mi neki a kellemes.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#61903) mpo válasza lajosx (#61892) üzenetére


mpo
veterán

Van lehetőség.
Ezeket megkaptad, de ajánlatos letölteni is, utána meg elolvasni!
Quick Start Guide
[link]
Owner’s Manual
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61904) Dorian válasza Teal'C (#61902) üzenetére


Dorian
félisten

A 43Hz annak a hangfalak a -3 dB-es pontja, mèrès szerint. Semmi másnak nincs ehhez köze

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61905) hcs57 válasza I'am Dony (#61898) üzenetére


hcs57
őstag

Az Anton Bruckner - 7. szimfónia - még nem hallgattam rajta, ma megkeresem, a Nothing Else Matters - Metallica - ezt viszont igen, nekem nem volt semmi hiányérzetem, minden szólt, a basszus, a dob is. Hallottad már valaha a SPEKTOR 6-t? Mértem mérőmikrofonnal a zenei spektrumot több esetben, még 38 Hz-nél is jól hallható hangrészlet volt. Ez lehet a falhoz közel elhelyezett hangfalak miatt is, most 35 cm, a gyártó 20-80 cm-t javasol.
Szóval miről is beszélünk?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#61906) hcs57 válasza hcs57 (#61905) üzenetére


hcs57
őstag

link (innen van), ez alapján már 30 Hz-nél is jól halható hangja van.: [link]

2017 05 31 TST Dali Spektor 6 m1

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#61907) Tamoo válasza hcs57 (#61905) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Arról hogy nem tudod milyen lenne szubbal.
Nincs ezzel baj, én is sztereóztam elégedetten olyan dobozokkal ahol 45Hz-en el volt vágva az alja. Viszont nem mondtam, hogy nem hiányzik semmi.

(#61908) lajosx válasza mpo (#61903) üzenetére


lajosx
őstag

Néztem de nem találom,nem tudom mi is pontosan a neve,próbálom megtalálni :R

(#61909) hcs57 válasza Tamoo (#61907) üzenetére


hcs57
őstag

Hallottad már a SPEKTOR-t? Nekem úgy tűnik, jóval 45 Hz alatt is zenél.. hallgasd meg.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#61910) Dorian válasza hcs57 (#61906) üzenetére


Dorian
félisten

A linkelt cikkben is szerepel a 43 Hz -3dB. Ez alatt már csak a szoba esetleges kiemeléseit hallod, ami baromira nem ugyanaz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61911) ada19 válasza hcs57 (#61909) üzenetére


ada19
senior tag

Ennek a témának semmi, de semmi köze a Spektorhoz. Felesleges erről tovább vitázni. Abba senki nem fog belekötni, ha azt mondod hogy neked így tetszik. Azt is mondhatod, hogy nincs hiányérzeted - de ez csak és kizárólag azért van mert nem hallottad még milyen a jó. Innentől pedig amellett kardoskodni hogy a Spektor (vagy bármi más gyakorlatilag) tud annyit mint egy mélysugárzó, vagy egyáltalán összehasonlítható, egyenesen a nevetséges kategória.

Mégsenem

(#61912) Tamoo válasza hcs57 (#61909) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azt nem, de jobbat igen és még az is messze van egy szubtól.

(#61913) Morris válasza hcs57 (#61909) üzenetére


Morris
veterán

Nekem ugyan Zensor szettem van, de ennél is óriási a különbség sub-al és anélkül.
Ugyanúgy álltam hozzá, amikor még nem volt mélynyomóm. Nagyon tetsztett. Minek ide sub?
Aztán megvettem egy Taga tsw 120-at. Megérkeztek a mély hangok. Nem ájultam el tőle, de nyugtattam magam, hogy legalább levettem a erősítőről a terhelést. Papíron 28 Hz az alsó frekije, de szerintem addig sem tudott lemenni.
1-2 év után eljött a csere ideje.
Megérkezett a Klipsch R-112SW. Na, itt megértettem, hogy mi a különbség sub és sub között.
Feléledtek a hangfalaim. Szó szerint. Ez volt az első mélynyomó aminek hallgatásakor elmosolyodtam. Annyira hihetetlen jó volt az egész. Megint azt hittem, hogy megállok. A csúcson vagyok. Elérkeztem oda ahova szerettem volna.
Aztán ez tartott pár hétig és úgy alakult, hogy még tovább megyek. Klipsch R-115SW!
Na ez lett az a mélynyomó ami feltette az i-re a pontot. Nem igazán lehet elmondani, hogy milyen. Hallgatni és érezni kell.

Menj el valakihez akinek ilyenje van, tapasztald meg és rá fogsz jönni miről beszélünk.

(#61914) lajosx


lajosx
őstag

Ráraktam egy laptopot a tv-re így kell beállítani? Most akkor ez jó?

(#61915) Teal'C válasza lajosx (#61914) üzenetére


Teal'C
addikt

Jól haladsz de miért van full hd-n? 4k val próbáld. Ha nem enged nagyobbat akkor allítsd be hogy ne másolat legyen a második képernyő hanem külön kezelje a gép.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#61916) ada19 válasza lajosx (#61914) üzenetére


ada19
senior tag

A tegnapi teszteléseid alapján a fullhd ment 24p-ben Kodival is. Ugyanezt 4K-val próbáld ki!

Mégsenem

(#61917) hcs57 válasza Morris (#61913) üzenetére


hcs57
őstag

Nálad biztosan így van, s gondolom annyival több élményed van a zenében, hogy megérte az árát... nézem a Klipsch R-115SW - t, most akciósan 200 ropi.
Csak megsúgom, az sem a legjobb szub..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#61918) Dorian válasza hcs57 (#61917) üzenetére


Dorian
félisten

Miért vette volna csakis zenére? Csak megsúgom, ez itt a házimozi topik...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61919) lajosx válasza Teal'C (#61915) üzenetére


lajosx
őstag

Így?

(#61920) ada19 válasza lajosx (#61919) üzenetére


ada19
senior tag

Ez jónak tűnik elsőre. Most közvetlen TV-re van vagy erősítőn keresztül? Ha az előbbi, akkor az utóbbit mindenképp próbáld még ki.

Mégsenem

(#61921) lajosx válasza ada19 (#61920) üzenetére


lajosx
őstag

Közvetlen tv re van kötve,erősitő nélkül. Nem értem már hogy most mi van :F

(#61922) gab1ka válasza lajosx (#61921) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Kösd a HDMI-t az erősítődre amit most a tv-be dugtál. Teljesen jól állítottál be mindent amúgy.

(#61923) Morris válasza hcs57 (#61917) üzenetére


Morris
veterán

Tudom. Mindig van egy nagyobb hal.
De 20nm-re tökéletes. Végre teljes megelégedéssel mozizok ez hallgatok zenét.

(#61924) Tamoo válasza hcs57 (#61917) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Csak megsúgom, az sem a legjobb szub.."
Nem a legjobb szub, de nagyon jó, főleg EQ-zva. De Te ezt nem tudhatod mert nem hallgattad otthon.

[ Szerkesztve ]

(#61925) ada19 válasza hcs57 (#61917) üzenetére


ada19
senior tag

Orbitális általánosítás, de talán mégis megállja a helyét az a véleményem hogy a piaci árakat tekintve egyáltalán nem túlzás csak mélyládára elkölteni az 5.0 árát belépő szinten mert annyival jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#61926) lajosx válasza gab1ka (#61922) üzenetére


lajosx
őstag

Így mondod?most akkor ez mit jelent?

(#61927) Dorian válasza ada19 (#61925) üzenetére


Dorian
félisten

Ezzel nem feltétlenül értek egyet, saját példámból okulva.
Anno a belépő Dali Concept szetthez a korábbi tényleg olcsó mélyláda helyett vettem a T12-t. Annyival jobb lett a mélytartomány a többihez képest, hogy kénytelen voltam az 5.0-t is hozzá fejleszteni. Ha azon a szinten akartam volna maradni, akkor elég lett volna a belépő 5.0-hoz mondjuk egy Proson r12

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61928) ada19 válasza lajosx (#61926) üzenetére


ada19
senior tag

Elsőre jónak tűnik, következő lépésként azzal próbálkoznék hogy Kodiban a frissítés indítás/stop-on van (hogy váltson 24p-be), és az Amlogic topicban blakey említette a 8bit esetleg 4:2:2 beállítást. Beállítások -> CoreELEC-en belül fogod találni, ezután újra nézd meg azt a trailert amit linkeltem neked (talán Wonder Woman).

Dorian: ezen összeveszni nem fogunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#61929) lajosx válasza ada19 (#61928) üzenetére


lajosx
őstag

Rendben meg nézem, egyébként ha most laptopon indítom a trailert viszi szépen ilyen beállítás mellett. Most akkor a média lejátszóval lehet valami? :R

(#61930) Quetz válasza ilovedigweed (#61876) üzenetére


Quetz
őstag

Elnézést, remélem így mát látszanak:

(#61931) jambiyya válasza ada19 (#61925) üzenetére


jambiyya
őstag

Igen, ezt tapasztaltam én is, de csak belépő szinten. Fura mód azonban én egy gagyi 5.0 mellé nem tudtam hangzásban egy sokkal jobb subot beilleszteni, valahogy nem állt össze a hang, csak az 5.0 cseréje után, de az egy csoda volt.
A gond az, hogy mindig van leggyengébb láncszem, és ha a bogár beköltözött, akkor csak a pénztárcád szabhat gátat a fejlesztéseknek. Kb. 20 éve ezt is megtapasztaltam, és soha többé bogár. :)

(#61932) lajosx válasza ada19 (#61928) üzenetére


lajosx
őstag

Nem találnom azt a 422 beállítást hol van az pontosan?

(#61933) gab1ka válasza lajosx (#61926) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Valójában csak annyit hogy most 24hz-es jelet kap a tv-d és így biztosan nem az erre vonatkozó beállítások miatt nem volt valami jó a lejátszódban (hiszen most is van kép).
Sajnos ettől még a 3:2 pulldown életben van, hiszen ezt 60hz-en meg is kell jeleníteni.Van készülék ami erre képes és van ami nem, ez egy specifikált adat vagy tény ha úgy tetszik, elég esélytelen a majd én kipróbálom hátha után az, hogy ez máshogy legyen.
A lejátszódhoz tartozó beállításokat nem ismerem, de úgy rémlik, korábban azt is sikerült már helyretenni, igazából elvesztettem a fonalat hogy mi is jelenleg a cél.Ha elindítasz egy filmet a lejátszóddal akkor van kép is meg hang is?

(#61934) lajosx válasza gab1ka (#61933) üzenetére


lajosx
őstag

Hát azért próbálkozom mert van aki szerint tudja a tv a 24p van aki szerint nem. Ezért ajanlották próbáljam ki laptoppal hogy ha tudja akkor valszeg a lejátszóval a baj. Na most elvileg laptoppal megy a 24hz. Most azt csinaltam hogy bekapcsoltam a 422 nagy nehezen meglett. És így a frissités nditáskor leálláskor menű is engedelyzve van. Most megy minden,viszont ahogy vége a demonak a menű nem jelenik meg most ott írja a tv hogy nincs jel :F szopat engem ez a rendszer :F Ha újra inditom a média boxot van kép elinditok egy filmet megy,de ha vége nem jön vissza a menü :F Es még egy az normális hogy ujra inditas utan sokszor nem indul el a core elek hanem kifagy? Táp ki utána elindul álltalában.. :R

(#61935) Teal'C válasza lajosx (#61934) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem lehet gyári hibás? Új cucc vagy már régebben használod és csak most kezdte el?

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#61936) mpo válasza lajosx (#61934) üzenetére


mpo
veterán

Erre kapásból kapsz választ itt:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61937) lajosx válasza Teal'C (#61935) üzenetére


lajosx
őstag

Itt vettem ph-án használtan.Korrekt volt a srác ,nem hinném hogy hibás 🤷

(#61938) ilovedigweed válasza Quetz (#61930) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Így már értem! Köszönöm!

Az említett front pre-out, proc. - végfok átjátszására ez a kábel megfelelő lehet?

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#61939) BBéci válasza ilovedigweed (#61938) üzenetére


BBéci
titán

A rendszered ismeretében valami olcsóbb kábel is megfelelne a célnak.
Van olyanom itthon, háttérsugárzókhoz használom, a minősége oda megfelelő, viszont ahhoz kissé drága.
Egységesíteni fogom, egyforma lesz az összes, csak pénz és idő kérdése.
Ez megér egy próbát: [link].

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61940) Tempes


Tempes
tag

Még mindig nem tudtam dönteni, hogy mire cseréljem a frontokat és a centert. Ugye eredetileg MA Bronz 500 volt tervben de sokallom a 350 ezret úgy hogy volt már akcióban 250 körül is. Így most képbe került nálam a KEF Q 750 ami centerrel együtt 200 ezerrel drágább lenne. De ugye ha jól tudom még mindig belépő szint. Vajon szól annyival jobban, mint amennyibe kerül?

(#61941) ilovedigweed válasza BBéci (#61939) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Ahogy nézem nem kapható 2m-es változatban, nekem pedig ekkora méretre van szükségem. Időközben megrendeltem az AudioQuest-et, de jöhet tanács, javaslat, legfeljebb gyakorlom a két hetes elállási jogot. :B

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#61942) gab1ka válasza Tempes (#61940) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Szerintem ez az a pont ahol már neked kell meghallgatnod hogy a felárér cserébe kapsz e valamit amit esetlegesen az olcsóbb modell nem nyújt neked.

Külföldi oldalakat/videóajánlásokat nézegetve én ezt az egész belépő szint határvonalát is máshol látom mint ahol ebben a fórumban meg van húzva.Az entry level kifejezéshez sokkal többször látok pár száz $-os hangdoboz ajánlásokat mint ahol itt tart ez a téma néha.

(#61943) ada19 válasza gab1ka (#61942) üzenetére


ada19
senior tag

Ha tudsz ilyen ajánlásokat, ne tartsd magadban kérlek.

Mégsenem

(#61944) fecke78 válasza ilovedigweed (#61941) üzenetére


fecke78
senior tag

Ha szerelt kábelt veszel , azaz neked csinálják méretre vigyázz arra nincs ellálási jogod , csak a készre szereltre

(#61945) jambiyya válasza gab1ka (#61942) üzenetére


jambiyya
őstag

Hááát, attól függ hogy hova szól az a belépő. Ha a MA bronze 500 belépő, akkor mi lehet a Taga, Wilson...

(#61946) ilovedigweed válasza fecke78 (#61944) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Ezt nem tudtam, köszönöm az információt! :R

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#61947) Saughassy válasza ada19 (#61911) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Azért aki volt már egy koncerten, vagy probateremben, ahol megszolalt egy labdob, annak van fogalma arrol, hogy mi az, ami a legtobb hifirol lemarad. :)

(#61948) BBéci válasza jambiyya (#61945) üzenetére


BBéci
titán

Azok olyanok, mint az alportáshelyettes. ;]

Mivel a Monitor Audio belépő szériája a Monitor, a Bronze szerintem a középkategóriába tartozik.

#61941ilovedigweed
Azért javasoltam Oehlbach-ot, mert azoknak kiváló az ár/érték aránya. Néz körül a forgalmazója (hififutár) választékában.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61949) gab1ka válasza ada19 (#61943) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Általánosan értettem azok alapján amiket máshol másoktól olvastam redditen yt-n és sokszor a "top 10 speaker under xxx $" keresésekből szemezgetve.Abba a csapdába nem sétálnék bele hogy bármit is linkeljek hogy utána szét legyek cincálva napokon keresztül :) Ha ez mégis tévhit,vagy az én olvasatom téves, nem izgat, mivel nem igazán foglalkoztat az ilyen Bronze alatti szint, csak nem nagyon értem azokat minek nevezik.

(#61950) ada19 válasza gab1ka (#61949) üzenetére


ada19
senior tag

Gondoltam, de a mondanivalóm lényege még mindig az, hogy ha van ilyen, én semmi rosszat nem látok benne ha valaki beküldi ide.

Csak hogy egy példát írjak, 2 napja bukkantam rá a Sony SS-CS5 hangsugárzókra, ennyi pénzért elég jókat írnak róla. Ebből 4 darab, és hozzá egy center akár egy korrekt belépő rendszer is lehetne. Azt mondjuk hagyjuk hogy US Amazonról 80 $ alatt volt kapható itthon meg 63e Ft a pár.

Mégsenem

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.