Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79151) Barret001 válasza lemmy71 (#79149) üzenetére


Barret001
addikt

Hasonló van nekem is! Méh-ben találtam,és még működik! Most szedtem le az alját,hogy hozzáférjek a járókerékhez.Be szokott benne állni a csapágy.Megmozgatom,utána megy megint. Ősz óta volt ideje beállni.A korának róvom fel.Bár nem túl combos az emelő magassága,amire kell,arra éppen megfelel.

(#79152) RandomName válasza Essejó (#79145) üzenetére


RandomName
aktív tag

Mekkora a szemcseméret a némi szemétnél? Nem szűrhető valamilyen módon?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79153) lemmy71 válasza Gyarmati_ (#79150) üzenetére


lemmy71
őstag

Az enyém még a Bajai gyártású szivattyú, de szerintem ezt a konstrukciót készíti most az Elpumps. Valamikor a nyolcvanas évek közepén vette apám, azóta nyúzzuk. Lényeg hogy ha végeztél a szivattyúzással akkor egy vödör tiszta vízzel átmosod és száraz helyen tárold, akkor nem rohad be.
Igen minden van hozzájuk apró pénzért és könnyű javítani, egyszerű mint a faék :DDD
A szomszédomét javítottuk mert vagy két évig bent hagyta a párás pincében és mivel nem volt bekapcsolva szépen összerohadt.

(#79154) Barret001 válasza Gyarmati_ (#79150) üzenetére


Barret001
addikt

Milyen a belseje? Vannak olyan szivattyúk,amik beengedik a vizet a forgórészhez. Ez gondolom nem olyan? Nézegettem róla röntgenképet,de csak futólag.Aztán nem szedtem szét,mert megindult a csapágy.
Az enyém [ilyen]

[ Szerkesztve ]

(#79155) Gyarmati_ válasza Barret001 (#79154) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

A forgórészhez ha bejut a víz akkor már baj van. Vannak hűtőköpenyes gépek amik a szállított közeget áramoltatják, vagy egy saját hűtőközeget. Ezeknek a lényege ha a géptest már kikerül a közegből (vagy eleve szárazteres a beépítésük) akkor is legyen hűtés.
Ha jól tudom az elpumps gépeknél nincs kettős tömítés a járókerék mögött (a javítással nem foglalkoztam).

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#79156) Barret001 válasza Gyarmati_ (#79155) üzenetére


Barret001
addikt

Van olyan szivattyúm.Al-Ko,hogy a belsejében víz van.Az állórész le van elektromosan szigetelve,és vízben áll.A csapágyai vízkenésű ,ránézésre szén csapágyak.Van benne szimmering is,de a homok miatt! Sajnos elkopott a csapágy,és összeért az álló,és forgórész...

(#79157) Gyarmati_ válasza Barret001 (#79156) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ilyesmire gondolsz:

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#79158) Barret001 válasza Gyarmati_ (#79157) üzenetére


Barret001
addikt

Nem! Az állórész ki van öntve műgyantával,hogy vízálló legyen.A forgórész le van burkolva rozsdamentes anyaggal,hogy ne rozsdásodjon.A csapágyakat víz keni,ami bent van a motorban,szó szerint. Ilyenek a szökőkút szivattyúk is,csak kicsiben.

(#79159) Essejó válasza lemmy71 (#79149) üzenetére


Essejó
veterán

A kérdésem azon része, hogy nem költeném rá egy Trabant árát, hol kerülte el a figyelmed? :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79160) lemmy71 válasza Essejó (#79159) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem kerülte el :D
De ebből egyet veszel és kiszolgál életed végéig, még a "viszonylag olcsó tescós és egyéb céllövöldés vackokból, veszel tízet háromszor annyiért :DDD

(#79161) Gyarmati_ válasza Barret001 (#79158) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Ezeket nem ismertem. Az elpumps zagy és szennyvíz szivattyúknál a motor jól elkülönül a szivattyú tértől.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#79162) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Egy kérdés... Samsung LED TV-s topikban nem kapok érdemi választ (igazából semmilyen választ se), itt meg mindig mondtok valami okosat. Erre van valakinek valami ötlete, észrevétele esetleg?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#79163) Beni2360 válasza Spec (#79162) üzenetére


Beni2360
félisten

Ötlet volna, keresgélj egy jó LG TV-t. 8 éves, már javítson nem is lehet-szabad gondolkodni. Erhette behatas, de az idő foga is ha napi színten reggeltől estig ment.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79164) macilaci78 válasza Spec (#79162) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nemcsak kosz? Maszatos kézzel összefogdosták a lurkók...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79165) Spec válasza macilaci78 (#79164) üzenetére


Spec
őstag

Sajnos nem. A panelban van ez a folt. Nincs valami "barkács módszer" az eltűntetésre? Gondolok itt olyanra, hogy van az az urban legend, hogy finom törlőkendővel, ha "masszírozza" az ember, akkor pl. csökkenthető a felhősödés állítólag a led paneleknél. Meg mindenféle színes ábrákat kell villództatni, és hasonlók. Bár gondolom, ha valami fizikai sérülése van akkor az vajmi keveset ér.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#79166) PitLee válasza Spec (#79165) üzenetére


PitLee
őstag

Ez nem a leesett a hátérvilágításról az a átlátszó műanyag fényvető probléma?
Néz utána a tiedben milyen van.
pl.: bár itt más probléma miatt dobják szét a TV-t, de lehet látni miről van szó
https://youtu.be/fHhx12Ax7Jk

Ui:
Na közben ugyan ezen a csatornán van leesett fényvetős videó is
https://youtu.be/FFmIQStPSX0

[ Szerkesztve ]

(#79167) sisi22


sisi22
tag

Villanyszerelo tanacsat kernem.

Tegnap az automata mosogep mukodes kozben hirtelen leallt, kiderult, hogy eltunt az aram, de csak a mosogep es a vele azonos konnektorba csatlakoztatott hutogep se mukodott. Vegigneztunk mindent, egyetlen olvado biztosito, vagy kisautomata se mukodott.
Keso este jott egy villanyszerelo, vegigjart mindent, a hazban az osszes kapcsolot es konnektort ellenorizte, majd hirtelen a mosogep es a hutoszekreny ismet mukodni kezdett.
A hibarol kerdezve kozolte, hogy valahol egy vezetek csatlakoztatasa laza volt.

Mennyi az eselye annak, hogy egy vezetek csatlakozoja kilazul, es ezert hirtelen a mosogep es hutoszekreny mukodes kozben aram nelkul marad ugy, hogy nem mukodik egyetlen kisautomata se? :F

(Az en logikam szerint, ha egy vezetek kilazul egy csatlakozoban, akkor az minimum szikrazik egy ideig, nem egyik pillanatrol a masikra tortenik, vagy, ha valoban hirtelen tortenik, akkor ivet huz, es akkor kisautomatanak kutya kotelessege leoldania.)

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79168) RandomName válasza sisi22 (#79167) üzenetére


RandomName
aktív tag

Mi az, hogy "egyetlen olvado biztosito, vagy kisautomata se mukodott."?

"Az en logikam szerint, ha egy vezetek kilazul egy csatlakozoban, akkor az minimum szikrazik egy ideig, nem egyik pillanatrol a masikra tortenik, vagy, ha valoban hirtelen tortenik, akkor ivet huz, es akkor kisautomatanak kutya kotelessege leoldania."
Melegedés-szikrázás-ívhúzás-elektromos tűz, minden csak oxigén kérdése. De majdnem soha sem épül fel a kötési kontakt ellenállásán akkora áram, hogy emiatt bármi leoldjon.
Inkább az az érdekes, hogy tudott laza lenni a csatlakozás. Fellazult a biztitáblában egy csavar, vagy nem megfelelő kötések vannak a lakásban?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79169) Gyarmati_ válasza sisi22 (#79167) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Hasonló eset volt az alberlőimnél. A mosógép aljzatban kicsúszott a fázis vezeték. A merev vezeték feszült kicsit mikor a helyére került, így amikor kilazult kicsúszott. A kismegszakító nem old le, mert nincs nagyobb áramfelvétel.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#79170) #21346560 válasza sisi22 (#79167) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ha megengeded, az egyik legfontosabb tanács, hogy a hűtőszekrény mindentől külön biztosított elektromos aljzatba legyen csatlakoztatva!

(#79171) pjen válasza #21346560 (#79170) üzenetére


pjen
félisten

Ez egy kiváló 5 let, csak néha átrendezi a főnök a lakást, még egy hűtő érkezik stb.+nem nagyon láttam még lakáselosztóban 1-2A os kismegszakítót. :)

(#79172) cinemazealot válasza sisi22 (#79167) üzenetére


cinemazealot
addikt

Réz vagy alumínium vezetékek futnak a falban?

(#79173) tothgaba válasza sisi22 (#79167) üzenetére


tothgaba
újonc

Ha a kismegszakító nem oldott le. Akkor így látatlanban vagy a konnektorban vagy a legközelebbi kötődobozban lesz a hiba. A kolléga kibontotta?
Ki kéne bontani és először is szemmel megnézni nincs e égésnyom, de ezt laikusnak nem javaslom. (Ha mégis megtennéd ne felejts el áramtalanítani :DD )

(#79174) #21346560 válasza pjen (#79171) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ha nem lakásként funkcionáló lakás, akkor tényleg nem lényeg! :D
Az amperszám nem a készülékre vonatkozik, hanem inkább a vezetékre, szóval 1 db hűtőre is tökéletes a 10A-s.
Egyébként vannak 0.5 A-os kismegszakítók is...

(#79175) Spec válasza PitLee (#79166) üzenetére


Spec
őstag

Szétkapni nem szeretném, annyit nem ér az egész. Asszem ez már ilyen lesz, aztán, ha nagyon zavaróvá válik, akkor kinéz egy új TV lassan.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#79176) PROTRON válasza pjen (#79171) üzenetére


PROTRON
addikt

Naja a házifőnökök tudnak érdekeseket alkotni, ha hagyják Nekik.
Miért kéne 1-2A-os kismegszakító?
A kismegszakító a vezetéket kell hogy védje, ahhoz kell igazítani, a betáp oldalra is illik rakni túláramvédelmet(a sima mezei "FI" relé nem túláramvédelemre való), hogy a mögé rakott hálózat kismegszakítóin átfolyó egyidejű áramfelvétel ne épje túl a bemeneti vezetéket.
Mint általános dugaljzathoz ma már kötelező a 2,5-ös vezeték, amire rakhatsz akár 16A-os megszakítót is.
Régebbi kivitelezéskor meg 10Aost. Nem a nyúl viszi a puskát, nem a fogyasztó határozza meg, hanem a vezeték.
Gondolj bele, véletlen valami okból bele kell dugni mondjuk porszívót ugyanabba a dugaljba, erre leold a 2A-esed? Vagy meg akarsz spóroni 2000 hufot, és kisebb vezeték keresztmetszetet akarsz vinni? Akkor meg az fog leolvadni ha a 2A-re méretezed.

De ha ennyire zavar, akkor 6A-osok eléggé elterjedtek az áramszolgáltatók meg riasztósok miatt, még "B"-st kapsz belőlük.

Amikor átrendezésre kerül sor, tessék úgy okoskodni, hogy mindig saját áramkört kaphasson a hűtő. Ennyi.

Én igazából javasolni szoktam külön második FI relé beépítését, párhuzamosan a többi dugaljat védő FI relével, hogy ha elutazik a család 2 hétre és a nappaliban bedugva maradt valami ami második nap levágja a fő firelét, akkor ne olvadjon le a hűtőben 40 ezer forintnyi kaja....inkább bukjanak villanyszereléskor még 10-15 ezer hufot, mint hogy akár csak 1x is erre kelljen hazaérkezni. Kicsi az esély, de még is rengeteg ismerősömmel megesett.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79177) Barret001 válasza Spec (#79175) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem is úgy tűnik,hogy valaminek az árnyéka látszik! Nem élesek a körvonalak.

(#79178) pjen válasza #21346560 (#79174) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem tévedsz, a kismegszakító valóban a vezetéket védi, de a vezeték része a kompresszor tekercselése is. megszorul, melegszik elégnek benne a vezetékek az olaj kigyúlad, de nem vesz fel 10A t. egyébként én tudom, hogy vannak, nem is írtam,hogy nincsenek.

(#79179) #21346560 válasza pjen (#79178) üzenetére


#21346560
törölt tag

:DDD :R

(#79180) pjen válasza PROTRON (#79176) üzenetére


pjen
félisten

Nekem például most 3 hűtő üzemel, eléggé távol egymástól, fizikailag elég húzós mindegyikhez külön Fi relét tenni. Erre találták ki a vissza állót.6A az több mint egy Kw, az 500W os fúróm simán lefüstölt mellette.

(#79181) PROTRON válasza pjen (#79180) üzenetére


PROTRON
addikt

Ezért találták ki a túláramvédelemmel ellátott, pl olvadóbetétes aljzatot/hosszabbítót, akár szereld magad akcióban.
Azok valók az adott berendezésed védelmére. Mindenre van megoldás.
Te is tudod hogy komolyabb berendezések sokszor maguk is rendelkeznek olvadóval, pont azért mert tudják hogy nem az épületvillamossági tervezőnek feladata minden egyes berendezés, minden ezer variációs lehetőségére első alkalommal eltalálni a központi rendszert.
Ellenben épületinstallációnál a vezetéket és a dugaszoló aljzatot/ kapcsolót kell védeni a keresztmetszetek okán bekövetkező leolvadástól.
Nem az a megoldás a problémára hogy 2 havonta cserélgetjük a kiselosztóban a megszakítókat, aszerint hogy épp hősugárzót vagy hűtőt dugott rá a főni.

Csak 1 példa: egyik irodaházban ideiglenesen bedugtak egy dobos hosszabbítót, a végére egy hősugárzóval. Mondják hogy nincs áram...hát elfelejtették kitekerni a dobot, így maga a feltekert vezeték melegedett túl és a dob maga leoldott. Persze letekerés után megszűnt a probléma.
Most akkor szerinted erre az épületvillamossági tervezőnek kell felkészülnie és olyan megszakítót berakni a kiselosztóba? Nem életszerű.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79182) pjen válasza PROTRON (#79181) üzenetére


pjen
félisten

ugye, arról volt szó, hogy dedikált dugaljat használok a hűtőhöz.Erre írtam válaszként amit írtam. Ha dedikált a hűtő konnektorja ahhoz lehetne méretezni a kismegszakítót, de olyant még nem igazán láttam.Ha a saját hálózatomból indulok ki, 2x10-1x16A, a 10A kismegszakítót oszthatóm akárhány felé, egyik körön van egy zárlat lemegy az egész kör. Ja sorold már fel azokat a komolyabb berendezéseket. Van 3 hűtőm, mosó és szárító gép, villany sütő. Egyikben sincs saját védelem, de ha lenne is minek.Mosógép 10A.Ja minden komolyabb háztartási gépre rá van írva:hosszabbítóról használni tilos.

[ Szerkesztve ]

(#79183) Samus válasza pjen (#79178) üzenetére


Samus
addikt

Nem akarok kötözködni, és bocsáss is meg, de butaság, amit írtál. A kismegszakító, ha nem fix bekötésű készülékről beszélünk, a vezetéket védi a konnektorig/végponti csatlakozóig. A ráaggatott eszköz védelme nem a feladata. A szobában akkor a telefontöltőhöz rakjam fel a 0.5A biztit, és porszívózáskor cseréljem le 13as-ra? A hűtőkompresszorban érdekes lenne, ha kigyulladna az olaj, még ha meg is lenne a hőmérséklet. Egy zárt körről beszélünk, amiben igencsak hiánycikk az oxigén.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#79184) #21346560 válasza Samus (#79183) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én már belefáradtam az emberek meggyőzésébe, de látom vannak még önzetlen emberek, akik idejüket, s energiájukat nem kímélve megpróbálják embertársaikat a helyes irányba terelni. ;)

(#79185) pjen válasza Samus (#79183) üzenetére


pjen
félisten

De nem erről volt szó, hanem a dedikált hűtő konnektorról. Arra írtam akkor lenne értelme ha a hűtő áramfelvételéhez lenne méretezve. Ha van egy 10 Amperos kismegszakító amiről megy láncban 5 dugalj+ 1 ami csak a hűtőhöz megy, annak nem igazán látom értelmét.

(#79186) pjen válasza Samus (#79183) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk nem csak a hűtő gyuladhat ki, de egyfolytában nem erről beszélek. A dedikált hűtő konnektort nem értem, hiszen a hűtő nincs fixen telepítve. Azt csak ráadásnak írtam, hogy ha már dedikált akkor lehetne olyan ami hűtő szelektív.

(#79187) PROTRON válasza pjen (#79185) üzenetére


PROTRON
addikt

Azzal kezdted hogy idézem "kiváló 5 let, csak néha átrendezi a főnök lakást", erre kaptál reakciót, ne váltogass a kommunikációs követelményeid között mint egy plázacica a ruciknál, mert követhetetlenné válsz. Ki ne találd hogy nem is azt írtad. :D

A túláramvédelmet továbbra sem akarod életszerűen kezelni. Az hogy egy konnektorba Te csak hűtőt dugsz állandó jelleggel, lényegtelen a hálózat szempontjából.
Lakás esetén konnektorhoz tartozó vezetékezés van meghatározva, azt kell védeni. Ennyi a követelmény pont.
Az oda bedugott készülék extra védelméről Te gondoskodhatsz, egyéni preferenciák mentén, sokféle jó megoldás van, lehet keresgélni.
De ugye magyarországon csak megfelelő minősítéssel rendelkező eszközöket szabad használni, amelyek a kialakításukban kötelezően gondoskodniuk kell arról hogy hibás működés esetén ne lehessen káresemény.
Innentől kezdve nem lehet mindenkinek a saját dolgai felkészülni, arra neki kell, a felhasználónak kell felfognia hogy ha ellenőrizetlen eszközt használ, akkor az aktuális helyzethez kell igazítani a rendszert.

Ezért nem általános a 2A-es kismegszakító, mert ilyen esetre más megoldást kell eleve használni, a végpontnál ahol Te rákötöd az extra cuccod.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79188) pjen válasza PROTRON (#79187) üzenetére


pjen
félisten

Én nem váltogatok, az egész onnan indult, hogy dedikált konnektor a hűtőhöz külön Fi relével.. Erre irtam, hogy sok értelme nincs, hiszen a hűtő nem helyhez kötött a főnök idönként átrendezi a lakást ÉS ha mégis dedikált konnektor akkor olyan ami valós védelmet biztosít. A megfelelő minősítésről pedig annyit, hogy a lányomék projektoros Tv je, igaz pár éve, de minden előzmény nélkül működés közben kigyuladt. Szerencse, hogy, a Vejem otthon volt és kirohant vele az udvarra. Ha vissza olvasol a mikrók is lángolnak időnként.

(#79189) Essejó válasza lemmy71 (#79160) üzenetére


Essejó
veterán

Hogy miért is nem szívott a búvár arra itt egy kép.
link
Itt már le van öblítve törölve, drótkefézve, de valami kenőcs álagú izé is volt a szívó lyukakon.
Egyelöre szívok a 4 imbusz csavarral, erőst be vannak rohadva.
Mondjuk a 4 összefogó csavar úgysem mehet vissza, szerintem keresztbe flekszelem az anyákat, és úgy tuti szétjön.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79190) Essejó válasza Essejó (#79189) üzenetére


Essejó
veterán

Kifutottam a szerkesztésből
link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79191) RandomName válasza PROTRON (#79181) üzenetére


RandomName
aktív tag

Szóval nem rossz amit írsz, de az csak egy része.
Valóban védünk vezetéket is a kismegszakítóval, de nem minden esetben.

A kismegszakító a teljesítményvételezés korlátozására szolgál.. Pl az áramszolgáltató is ezzel oldja meg, hogy a szerződésben foglalt teljesítménynél ne tudj többet vételezni.

A dedikált fogyasztóknak jellemzően ismert áramfelvétele van, erre lehet tervezni, és ehhez választanak vezetéket és biztosítékot.
Pl.: kazán: 3*1.5 MCu, de csak 2/4/6A-el biztosítva, a terepi berendezésektől függően, de tervezhető áramfelvételű fogyasztó. De ilyen egy riasztó is, vagy egy mai modern háztartási nagyberendezés (Mosógép, stb)
Ehhez odaállsz a kiszolgáló vezetékkel, de a biztosítás maga alacsonyabb, mint a vezeték terhelhetősége, mert a tervezett berendezés hibaáramvédelmét a névleges teljesítményhez képest kell beállítani.

Amit te írsz, az a nem dedikált teljesítményvételezés.
Amikor van x dugalj egy szobában, és azt dugsz bele amit akarsz. Ott valóban előfordul, hogy a vezetéket biztosítod, nem pedig a végszerelvényt. Átlag dugalj 16A terhelhető, és ha te két külön aljzaból akarsz 9A-t kivenni, akkor az 18A, elvben már nem kiszolgálható teljesítmény ha a végberendezések egyedi terhelhetőségét veszed figyelembe, de kiszolgálható, ha a vezetékét.

Erre ahány elektromos tervező van, annyiféle tervezési metódust használ.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79192) lemmy71 válasza Essejó (#79189) üzenetére


lemmy71
őstag

Jól össze van rohadva, hasonlít a régi szivar alakú ruszki szivattyúra, nekem is volt egyszer egy eredeti cccp szivattyúm.
Azoknak a srófoknak tök mindegy, milis korongot neki :D
Mondanám hogy saválló csavarokat tegyél majd bele de felesleges, mert azt még egyszer már nem szedet szét, hanem inkább kukázod :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79193) Essejó válasza lemmy71 (#79192) üzenetére


Essejó
veterán

Egy csavart ki tudtam hajtani, hármat meg flekszeltem, aztán a széthuzás után levágtam a kábelt, a többi ment a kukába. Szét volt égve az alsó rész, alig tudtam a kormot a kezemről lesikálni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79194) Barret001 válasza Essejó (#79193) üzenetére


Barret001
addikt

Ilyen műremekem nekem is volt.Spiáterből van már,nem aluból! Pár év alatt szétporladt.Tervezett elavulás.A ruszki búvár meg 30 év után adta meg magát. Valami zárlat lett benne,néha levágja a villanyórát. Amúgy hibátlan.

(#79195) #21346560 válasza Essejó (#79193) üzenetére


#21346560
törölt tag

Csak azt nem értem, hogy tudtad te porszívóval szétszedni?! :U

(#79196) pjen válasza Samus (#79183) üzenetére


pjen
félisten

#79191RandomName.Azért ezt is elolvashatnád. :)

(#79197) Essejó válasza #21346560 (#79195) üzenetére


Essejó
veterán

Nagyon kellett akarni. :DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79198) Dönc


Dönc
tag

Sziasztok,

egyelőre csak egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Adott egy plexi oldallapos házikó, aminek a plexije tele van foltokkal, leginkább úgy néz ki, mint amit megmart a pillanatragasztó. Szerintetek mit lehetne ezzel kezdeni?

Ami bennem felmerül az eredeti plexi helyreállítása vagy
egy méretpontos darab legyártatása. Ez annyiban bonyolult, hogy a kb 2mm vastag plexi körbe van marva, hogy pont illeszkedjen az oldallap síkjába.
Extrém megoldásként akár ez üvegből is megvalósítható lehetne?

Gondolom az első kettő nem akkora anyagi csőd, mint a legutolsó lehetőség. :)

Köszi!

Üdv,
Vajk

(#79199) sisi22 válasza Gyarmati_ (#79169) üzenetére


sisi22
tag

A kismegszakító nem old le, mert nincs nagyobb áramfelvétel.

Na, ezt nem ertettem, hiszen, ha aram alatt levo vezetek kicsuszik a csatlakozobol, akkor annak szikraznia kene, hiszen az aram tovabbra is menni akar. De ha az aram maskent gondolja, akkor az o logikaja a gyoztes.

Amugy lehet, hogy a forum gazdai orulnek a kerdesemnek, hogy jol megporgettem a forumot. ;)

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79200) PROTRON válasza sisi22 (#79199) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem vagyok forum gazda, de hidd el pörög az magától is, csak hiányzik a zőccsárga. :P

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.