Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79451) razorbenke92 válasza Nihed555 (#79450) üzenetére

A fordított polaritású feszültségből, és a hiba jellegéből (hosszú állásidő után rossz, sokadik próbára megjavul) én arra tippelnék, hogy valami elektrolit kondenzátor elszállt benne.

Hobby elektronika topicban van egy fórumtárs, aki gyakran foglalkozik fotómasinákkal, szerintem érdemes oda is bedobni a kérdés(?*)t

*Nem is igazán volt kérdés. Mit szeretnél vele? Megjavítani? Találni valakit aki megjavítja?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#79452) Nihed555


Nihed555
lelkes újonc

az elözö fényképezöm egy nikon coolpix a10 volt,az azért ment tönkre mert belefolyt az elem,esetleg a kettő gépböl össze hoznék valamit ami müködik az jó lenne,de nem költenék rá,szoval vagy én csinálom meg vagy igy marad

[ Szerkesztve ]

(#79453) Z_A_P válasza cinemazealot (#79447) üzenetére


Z_A_P
addikt

Aaaaa, igazad van, de hulye vagyok!! :D :R

OK

(#79454) Nihed555


Nihed555
lelkes újonc

van még egy kérdésem,van nekem egy aoc tft 1780 a+ monitorom amihez nincs nekem adapterem,12v vdc kell hozzá
a rossz polaritással már tettem tönkre monitort,ennek a monitornak milyen polaritásu kell?és ha lessz adapterem azt honnan tudom meg hogy annak milyen a polaritása ha nincs rá rajzolva?általába az adapterekre rá van rajzolva a polaritás,ha esetleg erröl a monitorrol mutat valaki egy polaritás rajzot akkor elörréb lennék

a következö kérdésem az hogyha olyan adaptert szerzek aminek forditott a polaritása a monitorhoz képest akkor elég elvágnom a kábelt és forditva össze kötni?

mert amugy van nekem ilyen adapterem itthon csak nem merem bele dugni mert az a digié ruterhez(és amugy meg ez az adapter csak 1,5amperes,és a monitornak meg 3,5 amperes kell)

[ Szerkesztve ]

(#79455) macilaci78 válasza cinemazealot (#79447) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi tartaná? A hozzá csomagolt tipli nincs 3 centi, ebből 10 mm a csempe, 5 mm a ragasztó, tehát egy bő centi fog a téglában, ha nem vakolták.

De aki a fugába fúrt, az elmagyarázhatná, hogy a lapok közt hagyott 2 mm-es fugahézagba mivel fúrt olyan lyukat, ami a 4-5 mm vastag tiplinek elég volt? Na ugye! Ha már mindenképp sérül a lap, akkor legyen felrakva rendesen, 60-70 mm tiplivel, 4-es csavarral. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79456) Dani_kp válasza NeoPampalini (#79448) üzenetére


Dani_kp
őstag

És ott a pont, azokat a hozzáadott csavarokat max fába tekerem bele. Van itthon mindig megfelelő tipli meg csavar. Ha meg "speckóbb" kell, akkor még 1 nappal később rakom fel az adott dolgot, de veszek normális tipli + csavar párost. :))

https://ingatlan.com/33821564

(#79457) cinemazealot válasza Nihed555 (#79454) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha lekapod a monitor burkolatát, akkor fogod látni a tápcsatlakozó aljzatáról lejövő drótokat. Ezek színe, és/vagy a nyákon ehhez kapcsolódó egyéb áramköri elemek meg fogják mondani, melyik polaritás hova való, de talán még feliratokat is találhatsz a nyákon.

(#79458) Essejó válasza Z_A_P (#79445) üzenetére


Essejó
veterán

Jézusom! Azt a tiplit csavarral együtt kukázd. Én rendes 6 - 8 cm hosszú tiplire gondoltam, hozzá való csavarral.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79459) Inhouse válasza Nihed555 (#79454) üzenetére


Inhouse
őstag

Műszer nélkül elég kockázatos. Ha van műszered, akkor VDC állásban megméred az adaptert, ha a pirosat a közepére rakva nem jelez a mért érték előtt "-"-t, akkor ez a helyes polaritás.
A monitornál neccesebb a helyzet, meg kell próbálni ellenállásmérésben az adapter csatlakozó külseje és a VGA, vagy VESA csatlakozó fémháza között mérni. Ha össze van kötve, akkor a külseje a "-", a belseje a "+".
De ha 3,5A kell a monitornak, akkor a 1,5A-es nagyon karcsú oda. Illetve csak kapcsoló üzemű jó, mivel azok pontosan azt a feszültséget adják. Egy sima trafós 12VDC adapterből simán kijön terheletlenül 18-24V is.

Üdv Inhouse

(#79460) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Egy kérdésem lenne a csatilakókhoz, mivel itt vannak jópáran akik szinte mindenhez is értenek. :R
Van itt valaki aki épített már kazánt?
Egészen pontosan van egy félig kész terv, amire rá kellene nézni, kicsit véleményezni.

[link]
Naszóval, ez lenne az égéstér, és a füst járatok, amit körülfog a víztér. Ez a belső felépítése lenne a kazánnak.
Az égéstérbe egy Ecomat 25 égőfej kerülne, illetve bármi ami kevés hamuval képes meleget generálni.
A füst alul hátulról indulna, először az égéstér mögött fel, majd előre az égéstér felett, majd felül hátrafelé, majd onnan ki a kéménybe.
a csövek 60mm átmérőjüek.
A fenti linken a 3d terv van.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#79461) Nihed555


Nihed555
lelkes újonc

helo,én szoktam motorokat bontani meg olyan kábeleket amiben 35%-nál nagyobb a réz tartalom,de elég nehézkes kinyerni a rezet,nincs erre valami modszer amivel könyebb?

(#79462) alcsa válasza Nihed555 (#79461) üzenetére


alcsa
senior tag

(#79463) Nihed555


Nihed555
lelkes újonc

én ezt amugy nem értem mért javul meg a fényképezö 15 inditás után,nincs valami modja hogy azt a elromlott kondenzátort fel lehessen tölteni?most akkor mivan ha valaki igy akarna eladni nekem fényképezöt?hogy elötte nyomogatja hogy életre keljen amikor pont megérkezek
ez nonsense ilyen a világon nincs
valami vagy jó vagy nem,ez mimár hogy bikáztatni kell hogy jó legyen ez nem simson

[ Szerkesztve ]

(#79464) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Kezd deja-vu érzésem lenni... :U

#79466 Ez igazolja is a gyanút...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#79465) A Zéé válasza Pete55555 (#79464) üzenetére


A Zéé
addikt

Nem én akartam megint a károgó varjú lenni, de igen... A történelem ismétli önmagát. :W

Just a simple Lineman...

(#79466) Nihed555 válasza Pete55555 (#79464) üzenetére


Nihed555
lelkes újonc

figyeljmár fönök vagy egy eladó fényképezöm hibátlan,csak ird le percre pontosan mikor jössz érte....addig életre keltem,beüzemelés után még müködik kb 20 percig akkor is ha kiveszed az ellemet és vissza rakod

[ Szerkesztve ]

(#79467) Gyarmati_ válasza Pete55555 (#79464) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

En már az első kérdésnél tudtam...
:D

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#79468) Inhouse válasza Nihed555 (#79463) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez nem így működik. Az elektronikában levő alkatrészeknek feladatuk van. Ha valamelyik sérül, akkor az még nem jelenti azt, hogy zárlatos lesz, vagy megszakad. Van amikor csak annyira sérül, hogy bizonytalanná teszi a készülék működését.
Piszok nehéz egy elemes készülékbe fordítva betenni az összes elemet (vagy akkut?). Egyet még csak csak, de attól nem lesz semmi baja, csak kisebb lesz a feszültség a szükségesnél. Az öreg Fuji-nkban mechanikailag lehetetlen fordítva betenni őket.

Üdv Inhouse

(#79469) Nihed555 válasza Inhouse (#79468) üzenetére


Nihed555
lelkes újonc

egy fényképezö gépbe gond nélkül bele lehet rakni forditva az ellemet(legalábbis abba ami nekem van),mivel van rugozása.ezt el rontottam igy jártam
mondhatnám hogy rohanok venni másik kondit(ha egyáltalán lehet kapni a sarki boltba és észzerü áron) ,meg egy forasztópálkát,de csak ezért nekem nem éri meg.ha esetleg lessz másik dolog is amit javitani kell lomtalanitás gyüjtögetés után akkor esetleg költök rá

[ Szerkesztve ]

(#79470) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Széttört a 40 éves szekrény ajtó kivetőpánt talpa, nemigen tudtam megfusizni (spiáter és 6 darabban van), arra gondoltam lecserélem erre:
[link]
Milyen méretű csavarokat vegyek hozzá?

Bruhe

(#79471) Nihed555


Nihed555
lelkes újonc

amugymeg a fényképezö bármikor bekapcsol elsőre ha csak a képnézegetö funkciot nyomom meg,ha szar lenne a kondenzátor akkor ez se müködne nem?gyakorlatilag csak a lencsne motorja ami nem indul elég gyorsasággal elsőre(hanem lassan mozog és ezért jelez hibát)

[ Szerkesztve ]

(#79472) Barret001 válasza Nihed555 (#79471) üzenetére


Barret001
addikt

Fényképezőgépek kb 90%-a evvel a hibával hal meg.Optika mozgatás.

(#79473) Nihed555 válasza Barret001 (#79472) üzenetére


Nihed555
lelkes újonc

tényleg sajnálom,de van egy jó hir,hogy valoba teljesen használható 15 ujra inditás után,ugyhogy a másik szemem nem sir,amennyit én fotozok ahoz ez elég,jofogáson szoktam hirdetni dolgokat és csak azt kell lefotozni,bicikli felujitásal foglalkozom meg lomtalanitáskor össze gyüjtött és megjavitott dolgokat fotozok le,ehez a csekély menyiségü fotozáshoz ez is elég lesz

(#79474) macilaci78 válasza Bile Demon (#79470) üzenetére


macilaci78
nagyúr

4*15 mm

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79475) Benhill


Benhill
senior tag

Ilyesmit próbált már valaki, 1mm vastag acéldrótból hajlítani? Működhet a dolog?

Az a helyzet hogy a gyári rögzitot használva beleér a memóriába a pöcök.

(#79476) PROTRON válasza Benhill (#79475) üzenetére


PROTRON
addikt

Hát eléggé macerás amikor hajlítgatod, de kis szerencsével összelehet hozni valamit, viszont az nem fog pontosan úgy odatartani egy ventilátort mint a gyárilag pontosan meghajlított elem. Én alapvetően másik ventihez valót formálgattam át, de volt amelyiket eltörtem. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79477) do3om válasza Pete55555 (#79464) üzenetére


do3om
addikt

Nekem konnektoros kérdésem lenne :U
;]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#79478) Benhill válasza PROTRON (#79476) üzenetére


Benhill
senior tag

Rápróbálok majd én is, bárhogy jengázok a ventik elhelyezésevel, vagy a videókártyába ér bele, vagy az alaplapi VRM hutésbe :D Pont a cuccaim között szereplő Silver Arrow IB-E Extreme az amugy.
Gyári pöcök meg pont olyan, hogy nem lehet a ventiket feljebb(sem lejjebb) rakni hogy a ram vagy bármi elférjen.

(#79479) do3om válasza Benhill (#79478) üzenetére


do3om
addikt

Én régen elég sok ventitartót hajtogattam, vagy 200at biztosan , szerintem még itt is van aki használja. Viszont mivel eladtam a bordával így próbáltam jól csinálni. Direkt erre való rúgóacélból készűltek. Egy kőrnyéken élő mestertől vettem. Sőtt emnentem egy rúgógyárba megnéztem hogy készül ott pár dolog. Sokat foglalkoztam akkor a nagy adag bordával, a vége felé már lézerrel vágatam a gyári minőségű felfogatókat.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#79480) Dani_kp


Dani_kp
őstag

A héten én is megjavítottam a kb. 10 éves a4tech egeremet. Eléggé leharcolt és lepukkant állapotban van kívülről, de annyira megszoktam, hogy nem tudom elengedni szegényt :N .
Kellett már rajta micro kapcsolót cserélni, a görgőt kiszedni és kipucolni, most az usb kábel adta meg magát.
Annyira elöregedett a szigetelés rajta, hogy megrepedt és potyog le róla.
Ilyen kis fém sarum nem volt ilyen vékony vezetékhez, ezért direkben hozzá lett forrasztva és minden második kapott zsugorcsövet a "zárlat" védelem miatt ;] .
[kép] [kép]

Ha másokat nem zavar és esetleg érdekel is, akkor rakok fel szoba "felújításról" is képet. :))

https://ingatlan.com/33821564

(#79481) Z_A_P válasza cinemazealot (#79447) üzenetére


Z_A_P
addikt

No, van itthon ez a 2 tipli, nektek melyik a "szimpatikusabb"?
Melle raktam a "gyari" feheret viszonyitaskepp.
:R [kép]

OK

(#79482) Barret001 válasza Z_A_P (#79481) üzenetére


Barret001
addikt

A fehér az kuka,legjobb a kék! Majd a szürke.

(#79483) pjen válasza Barret001 (#79482) üzenetére


pjen
félisten

A szürke is jó, főleg ha picit bővebbre sikerül a furat.

(#79484) Barret001 válasza pjen (#79483) üzenetére


Barret001
addikt

Igen,ezt írtam :)

(#79485) RandomName válasza Z_A_P (#79481) üzenetére


RandomName
aktív tag

Kék, de érjen bele a csavar a legvégébe is, és amikor azt hiszed meghúztad a csarvart, akkor tekerj rajta még kb 960-1440 fokot. (3-4 fordulat) A Blau a megfelelő csavartól nagyon szépen befeszül a furatba, de a lényege a a legvége, ami 3-4 fordulat alatt egy extra hosszirányú zömítést ad a tiplinek, emiatt brutális a tartása még a 6-os furatba valónak is....

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79486) Beni2360


Beni2360
félisten

A mai rohanó világban a tipli gipszelése már nem opció?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79487) Barret001 válasza Beni2360 (#79486) üzenetére


Barret001
addikt

A tipli a gipszelés kiváltására született meg.Régen begipszeltek egy fakockát,és abba csavaroztak,/szögeltek,ma tipli a falba,1 perc alatt megvan! Nem kell fél napot várni,hogy kössön a gipsz...

[ Szerkesztve ]

(#79488) pjen válasza Barret001 (#79487) üzenetére


pjen
félisten

Azért vannak falak ahol most is kell a gipsz. Egyébként az a gipsz ami fél napig köt az inkább a kukába való.

(#79489) RandomName válasza Beni2360 (#79486) üzenetére


RandomName
aktív tag

Nem. Ismerem a fatiplit amit előttem írtak, ismerem a dróttekeréses megoldást, ismerek sok olyan dolgot ami már elmúlt.
Olcsóbb, egyszerűbb, megbízhatóbb az amit egy rögzítéstechnikai boltban megvehetsz.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79490) Barret001 válasza RandomName (#79489) üzenetére


Barret001
addikt

Fúrtak,vagy véstek egy lyukat.Nyomtak bele gipszet,és betolták a fa "tuskót" A felesleges kitüremkedett gipszet lehúzták,és kész.Jó stabil megoldás.De nem szabványos,és nem azonnal terhelhető.

(#79491) Beni2360 válasza Barret001 (#79490) üzenetére


Beni2360
félisten

Na meg ha ütött a fúró (órája) és nagyobb lett a lyuk és elforgott a tipli jól jött egy kis gipsz kevés homokkal keverve, hogy erősebb legyen. Volt olyan tákolás amikor gyufát ütöttek mellé, hogy szoruljon az a tipli. Ez még fába való csavarásnál is jól jött. :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79492) pjen válasza Beni2360 (#79491) üzenetére


pjen
félisten

Vagy ha egy centis fugát talált az ember.

(#79493) RandomName válasza Barret001 (#79490) üzenetére


RandomName
aktív tag

Igen, pár évvel ezelőttig használtunk bevésőstartókat.
Régebben már a sima fatiplit is úgy építettük be, hogy ferde fúrással. Azaz ne legyen csak húzerő rajta. Meg pár esetben gyártottunk zártszelvényből egyedi nagyobb teherbírású falikonzolokat amihez olyan fészket vésünk, hogy beleforgatod a konzolt, de magától a tégla miatt sem esik ki, és ezt rögzítjük gipsszel.
De ez elmúlt....
Szerk.: Kb 1960 környéke.

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79494) RandomName válasza Beni2360 (#79491) üzenetére


RandomName
aktív tag

Amit láttam, és néha használom, hogy ilyenkor ferdén beletekerek egy csavart, felrakom a munkadarabot, és az előző mellé ugyanabba a tiplibe tekerem a másikat. Persze, ezt olyankor amikor nem súlykritikus a rögzítés...

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79495) Bile Demon válasza macilaci78 (#79474) üzenetére


Bile Demon
őstag

Köszi! Sikeres lett a művelet.

Bruhe

(#79496) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Vékony falu 25mm-es alu csövet fémfűrésszel el lehet vágni normálisan, vagy csak csővágóval álljak neki?

(#79497) PROTRON válasza diegho (#79496) üzenetére


PROTRON
addikt

Hol van jelenleg a cső? Be van építve a falba?

#79478Benhill

Tesó, nekem is hasonló van most a gépemben (SB-E Extreme), de én végül leszartam a külső ventit, csak a középre ülő van benne jelenleg. Mivel nem járatom folyamatosan max terhlésen a procit, így jelenleg elég a teljesítménye.
Majd ha lesz járatva az majd érdekes kör lesz. Nekem amúgy most épp lentről fölfele áll, de a VGA fölött már nem maradt elég légrés a levegő útjának ezért nincs bent az a venti. Így csendesebb is.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79498) diegho válasza PROTRON (#79497) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem, ez csak egy zuhanyfüggöny tartó kis szutyok, ami túl hosszú és le kellene vágni belőle. Lehet nem is alu.

(#79499) Dani_kp válasza diegho (#79498) üzenetére


Dani_kp
őstag

Vasfűrész röhögve elviszi :K .
Amúgy sok csak látszatra "fém". Leginkább műanyag, króm bevonattal, legalábbis amiket eddig láttam.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#79500) Pete55555 válasza diegho (#79498) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Elviszi, csak óvatosan, lassan, mert könnyen "félreviszi" a lapot és nem lesz egyenes a vágás.
Maszkolószalagot rátekersz, és azon jelöld körbe a leendő vágás mentén.

...Szeretem leracsniztatni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.