Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79551) macilaci78 válasza TaaT (#79547) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy prosztó megoldás: kivágod az útban lévő csőszakaszt és flexibilis csővel helyettesíted. Persze ha a vágott csőre vágott menet sem fér el, akkor ki kell venni a bútort.

Általában szintezőlábon állnak a korpuszok belül egymáshoz csavarozva, a tetejük pedig a pulthoz csavarozva. Szoklit lepattint, oldalsó csavarok után a pult csavarjait kiveszed, a lábakat rövidebbre veszed és előre kihúzod a két szomszédos elemet. Kipakolni és vissza tovább tart.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79552) Beni2360 válasza PitLee (#79549) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy ilyen csaptelepet hogyan kell gariztatni? Mi kerul a helyére ha nincs készleten tartalék csap?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79553) TaaT válasza macilaci78 (#79551) üzenetére


TaaT
veterán

Köszönöm! flexibilis csövet tudsz linkelni hogy milyet nézzek?

Give them hell Ukraine!

(#79554) PitLee válasza Beni2360 (#79552) üzenetére


PitLee
őstag

A kérdés jó, lehet telefonon érdemes érdeklődni, hogy ez a probléma, milyen megoldást kínálnak rá, hogy ne maradj napokig csap nélkül.

(#79555) user12 válasza Beni2360 (#79552) üzenetére


user12
őstag

Lehet, hogy kijárós szakszervíze van és a helyszínen intézik a cserét vagy javítást.
Nálunk az átfolyós vízmelegítő csaptelepje ment tönkre. Kijött a márkaképviselet, kicserélték és kész. (más lapra tartozik, hogy kisvártatva csere csaptelep is tönkrement :D )

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#79556) pjen válasza TaaT (#79553) üzenetére


pjen
félisten

A flexi csővel ovatosan, nehogy egy légzsákot építs a rendszerbe. :)

(#79557) Inhouse válasza TaaT (#79547) üzenetére


Inhouse
őstag

Mennyi híja van? Ha beljebb tekernéd a bilincseket ezen a szakaszon, és ez egy egyenes szakasz, nem tudnád annyival közelebb tolni a csövet a falhoz, hogy beférjen a készülék?

Üdv Inhouse

(#79558) diegho


diegho
nagyúr

Múlt héten vettem észre, hogy a kamra ajtónál jön a hideg, konkrétan be tudok nyúlni az ajtó alatt, van kb 3cm hely. Mivel tudnám ezt szigetelni?

(#79559) Beni2360 válasza diegho (#79558) üzenetére


Beni2360
félisten

A küszöbről hallotál?
A mostani kuszobb nélküli epitkezesek hátul ütője. Ha meg van alap kuszobb nem tettek rá szelessebb fedő réteget.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79560) pjen válasza diegho (#79558) üzenetére


pjen
félisten

Hehet kapni az ajtó aljára csavarozható kefe szerű csíkot, ha nem egyenes az aljzat jó lehef.

(#79561) diegho válasza Beni2360 (#79559) üzenetére


diegho
nagyúr

Van minimális küszöb, de nem hiányzik nagyobb, ez az ajtó aljára csík megoldás jobban tetszik.

(#79562) macilaci78 válasza diegho (#79561) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Automata küszöb is szóba jöhet, bár nem tudom, van-e olyan típus, ami 3 centit esztétikusan tud fedni. Ez az ajtólap aljába van marva, egy kb 1 cm széles és 3-4 cm magas nút az ajtólap teljes szélességében. Utólag megcsinálni elég macerás, volt itt (, vagy a lakásfelújítós topikban) topiktárs, aki hetekig keresett rá megoldást tippre sikertelenül.
Másik lehetőség, hogy az ajtólapot toldani lefelé. Persze ehhez tömíteni, újra felületkezelni kell, a falcmarásokat kialakítani. Fa, MDF ajtónál még járható is az út, de fóliás ajtónál nemigen.

Beni2360: küszöb nélküli ajtónál sem indokolt a 3 centi légrés, ott valami el lett szabva, vagy burkolatcserekor az aljzat nem lett megemelve (pl 2 cm metlaki után laminált padló).
Általában 1 cm a légrés, így egy 75-ös ajtónál van kb 65 cm^2 keresztmetszetű légrés, ami kb nagyobb, mint a legtöbb fémrácsé, amit ajtólapba vágnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79563) TaaT válasza pjen (#79556) üzenetére


TaaT
veterán

Nem zárt a fűtési rendszer, ha ez jelent valamit. :)

Inhouse: Kb 4cm híja van.

Give them hell Ukraine!

(#79564) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Van egy 2 éves gépem Zalman S2 házban.

[link]

Sosem szedtem szét buherálni. Egy pár napja észrevettem, ha véletlen megmozdítom jobban a házat (mondjuk megbillentem véletlen a lábammal) irgalmatlanul elkezd kerregni. Az az érdekes, hogy ilyenkor ha újraindítom a gépet el is múlik teljesen a zaj. Pedig tök ugyanabban a pozícióban marad a gép.

Talán az egyik ventillátor lehet a ludas, pontosan nem tudom, mert a ház alsó részéből jön a hang és oda ugye buherálás nélkül nem lehet benézni. (Sajnos a hardverek mókolásához láma vagyok.) Ez esetben csak a szerviz marad?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#79565) #21346560 válasza sum-blink (#79564) üzenetére


#21346560
törölt tag

2 éve még sosem szedted szét? Abban mekkora pormacskák lehetnek! ;]

(#79566) hentes555


hentes555
senior tag

Na srácok!

Visszatérve a kínai fűkaszás sztorira, vettem egy ezresért fasza szimeringet bele, benzinálló, stb., volt 200 Ft-os kínai is, mondom akkor legyen normális minőség, 800 Ft nem számít ennyit, hog, spóroljak rajta. Megvettem, itthon beraktam, összecsomagoltam a gépet, második berántásra indult, 8-10 mpig ment közép gázon, kíváncsiságból visszaengedtem alapjáratra és nagyon szépen ketyeg úgy is

Köszönöm a segítséget mindenkinek :R

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#79567) Ribi válasza sum-blink (#79564) üzenetére


Ribi
nagyúr

Másik oldalról be lehet nézni oda.
Amúgy ha tényleg 2 éve nem volt szétszedve akkor nem árt, mert ennyi idő alatt pár helyen vastagon áll a por.

(#79568) DJGABI válasza sum-blink (#79564) üzenetére


DJGABI
addikt

Milyen jellegű a hang? Ha inkább ilyen magas, berregő akkor simán lehet, hogy valami kábel ér bele. Ha mélyebb, búgó, akkor csapágy.

Nézzél videókat, ha van hozzá affinitásod egy takarítás azért nem vészes dolog. Áramtalanítva legyen a gép, sűrített levegős palack kell, meg a ventilátorokat fogd le, amíg fújod. Ennyi.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#79569) Essejó válasza Ribi (#79567) üzenetére


Essejó
veterán

Ö... Tavaly Karácsony előtt járt nálam telepítésre egy gép, az konkrétan matricázva volt szétszedés ellen (eMag), madrica sérülés esetén ugrik a 2 év garancia. Mondjuk szükség esetén a hajszárító megoldja a matrica ragasztóját.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79570) Essejó válasza DJGABI (#79568) üzenetére


Essejó
veterán

Egy elektromos Matrac pumpa jobb, mert nem fogy ki belőle az ájer pl link
Egyéb iránt miért kell lefogni a ventilátor lapátot? Pár(száz?) gépet takarítottam már, de sosem fogtam még le a lapátot. Föleg ha olajozni is kellett, legalább kiderült ha gondja volt, és nem kellett szétszedni még1x.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79571) do3om válasza Essejó (#79570) üzenetére


do3om
addikt

Ha sűrített levegővel fújja ki a lapátot ne pörögjön fel mert a gyári sebesség többszörösére is gyorsulhat. Persze ehhez jó sokat kell ráfújni de pl. ha borda van alatt lehet hogy sokat is kell (vga). Na ez nem tesz jót neki hogy gyári maxhoz képest megküldöd mondjuk 20e-es fordulattal. Van ami el is dobja a lapátot egyből, de ha véletlenül hozzáér ilyenkor valami akkor az is szépen lebontja a lapátokat, pl. a fújó csöve, vagy csak simán ujjal le akarja állítani valami miatt....
Szóval ezek a veszélyek miatt, ha nem észnélkül és nem folyamatosan hanem szakaszosan fúja akkor nem muszáj, de VGA ventinél figyelni kell mert nem egy masszív darabok.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#79572) Barret001 válasza do3om (#79571) üzenetére


Barret001
addikt

Én azért szoktam lefogni,hogy rendesen alá tudjak fújni! Pörgő lapátnál ez nem megoldható.

(#79573) sum-blink válasza DJGABI (#79568) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

Palackom jelenleg nincs, de akkor videó alapján megpróbálom kiporszívózni az alsó részt. Alapjáraton néha-néha hallok csapágy hangot, de azt cserélni sajnos nem tudom. A brutális kerregést akkor csinálta, ha mozgattam bekapcsolt állapotban a házat, szóval lehet kábel okozta.... Csak fura volt, hogy akkor miért hallgatott el újraindítás után. :F (Most lekopogom nem hallom, ha enyhén megmozdítom bekapcsolva.)

(#79574) Barret001 válasza sum-blink (#79573) üzenetére


Barret001
addikt

A kerregés nem a ventillátor hibája.Beleért valami a lapátba.

(#79575) PROTRON válasza sum-blink (#79573) üzenetére


PROTRON
addikt

Porszívózni is csak lefogott ventivel szabad, egyébként úgy jársz hogy ami most még csak kicsit csapágyas, az utána már nagyon az lesz. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79576) sisi22


sisi22
tag

Tud valaki olyan katalogust linkelni, ahol az izzok meretei is meg vannak adva?
Kellene egy mignon (E14?) foglalatba olyan izzo, ami legfeljebb 6cm hosszu, de csak 8cm hosszuakat talaltam eddig.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79577) razorbenke92 válasza sisi22 (#79576) üzenetére

Csak nem sólámpába kell? Én azzal szívtam E14-ben, mert nem bírtam visszatenni a foglalatot a sótömbbe ha hosszú volt az izzó.

A végén sütőizzót raktam bele.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#79578) Essejó válasza sisi22 (#79576) üzenetére


Essejó
veterán

Parfüm ízzo néven keresd, esetleg varrógépbe való ízzo, illetve vannak a hideg és a meleg tűrő, hűtő és sütő ízzok is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79579) sisi22


sisi22
tag

Koszonom a tippeket, de tovabbra is keresek egy merettablazatot, hogy kesobb tudjam, melyik tipusu izzok 5-6-8-stb. cm hosszuak.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79580) pjen válasza sisi22 (#79579) üzenetére


pjen
félisten

100% osat nem fogsz találni, nincs is ilyen. Már a fénycső hosszak sem szabványosak. Kinában mindenféle méretet gyártanak.

(#79581) sisi22


sisi22
tag

Barkacs klubot vagy hasonlot ismer valaki Bp-en?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79582) sisi22 válasza PROTRON (#79575) üzenetére


sisi22
tag

YESSS ;]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79583) Essejó válasza sisi22 (#79579) üzenetére


Essejó
veterán

Írd be a gugliba és majd jól nem talál ilyet

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79584) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,

Gondoltam a kondenzációs kazánom kondenzvíz kifolyóját rákötöm a mellette lévő kézmosó alatti szifonnak a mosógép csatlakozójára, ami itt látszik a képen, jobb felül a pöcök: [link]

Elvileg a kazánra is pont a mosógép kifolyó cső megy rá, azért bilincset kap.

Kérdés1, ez rendben lesz, nincs valami speciális előírás / stb ?

Kérdés2, fehérben nem lehet kapni ezt (emberi áron, a szürke olyan 700 Ft) :F
(mert a kazán - szifon távolság úgy 1.5 méter, és hát nem a legszebb a fehér csempe előtt elvezetett szürke cső, a fehér nem lenne annyira feltűnő)

:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#79585) Gyarmati_ válasza Z_A_P (#79584) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nálunk is így működik, teljesen jó. A kérdéses gégecső van fehérben, menj be pl. egy szaniter áruházba.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#79586) j.bravo válasza sisi22 (#79579) üzenetére


j.bravo
addikt

Egy-egy gyártónak a saját cuccaira esetleg lehet (~15 éve a GE/Tungsramnak még volt), összehasonlító vsz nem lesz. Esetleg valami nagyon nagyker oldalán próbálkoznék :F

Whatever.

(#79587) Z_A_P válasza Gyarmati_ (#79585) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na, az jó hír, köszi.
Viszont fehérben, hát, Praktiker, Obi, Ferencziepuletgepeszet, szomszédban levő 2 kisebb vizesbolt, csak a szürke van (valahol az sincs) :F

OK

(#79588) Z_A_P válasza Z_A_P (#79587) üzenetére


Z_A_P
addikt

Szerk: hopp, lett online, remélem kapható is! :R

OK

(#79589) sisi22 válasza j.bravo (#79586) üzenetére


sisi22
tag

Ott tartok, hogy E14 eseten van 50, 65 es 78mm hosszuak (vannak hosszabbak is, de azokat nem mertem le) es tobbnyire 39 vagy 50mm szelesek.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79590) sisi22 válasza razorbenke92 (#79577) üzenetére


sisi22
tag

Kosszepen, a sutoizzo picit rovidebb, mint a hutobe valo izzo, mindketto 15W-os, legalabbis csak ilyeneket talaltam eddig E14-ben.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79591) sisi22 válasza Essejó (#79583) üzenetére


sisi22
tag

Kuglival nem foglalkozok, weben szoktam keresgelni, es azert kerdeztem, mert nem volt ra talalat, mikozben a boltokban az izzok dobozain tobbnyire ott a meret - jo esetben meg az is, hogy milyen melyen ul bele a foglalatba. :K

Ketlem, hogy ne lenne egy tablazat, ahol minimalisan szerepel a tipus, fajta, meretek, W es lm legalabb, mert ezeket a dobozokon feltuntetik.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79592) sum-blink válasza PROTRON (#79575) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Kikapcsolt állapotban is van értelme porszívózni?

(#79593) PROTRON válasza sum-blink (#79592) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha kikapcsolod a poszívót úgy tényleg nehéz. : O

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79594) do3om válasza sum-blink (#79592) üzenetére


do3om
addikt

:U
Ha a gépről van szó mért akarná bárki bekapcsolva porszívózni, csak a porszívó legyen bekapcsolva. ;)
Meg nem árthat ha vannak hozzá valami jó fejek amikkel szépen odaférni ahova kell.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#79595) diegho


diegho
nagyúr

Fém ajtónál mitől lehet az, hogy kotyog? Konkrétan becsukott állapotban van 2-3mm kottyanása. Tehát becsuk, kilincs elenged és rögtön visszakottyan az ajtó. Lehet ezen állítani?

(#79596) pjen válasza diegho (#79595) üzenetére


pjen
félisten

Bezárva is kotyog? Ha nem akkor meggyengült a kilincs rugó. Kicsit vissza megy a nyelv.

(#79597) diegho válasza pjen (#79596) üzenetére


diegho
nagyúr

Bezárva is, olyan mintha a tokban a nyelv helye nem lenne jó.

(#79598) pjen válasza diegho (#79597) üzenetére


pjen
félisten

Akkor nyitott állapotban zárd be és nézd meg hová megy a nyelv. Lehet csak leszállt az ajtó.

(#79599) Barret001 válasza diegho (#79597) üzenetére


Barret001
addikt

Legtöbb ajtó kotyog.Én a wc ajtónál betettem egy lemezt,sokkal jobb lett. A tokban lévő "üregbe" Arra támaszkodik most a zárnyelv,annyival beljebb csukódik.

(#79600) RandomName válasza diegho (#79595) üzenetére


RandomName
aktív tag

Nyáron ha rásüt a nap, lehet elmúlik.
Ha nem gyári fémajtó, pl Hörmann, hanem szögvas, meg lemez, akkor ilyen. Meg kell szokni.
A hőtágulás vicces dolog.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.