Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78201) do3om válasza PitLee (#78199) üzenetére


do3om
addikt

Na ha bele gondolok igazad van. Amikor csak mos akkor csak lassan lötyköli a cuccot magában, centri meg valóban a sokszorosa kell hogy legyen.
Valóban a két mosás mód közt nagyon nagy sebességkülönbség kell.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#78202) emre válasza do3om (#78201) üzenetére


emre
veterán

Hát amit nem rég szedtem szét annak a centrifuga fordulatszámát lehetett állítani 400-tól 1000-ig, 100-as fordulatonként.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#78203) Samus válasza emre (#78202) üzenetére


Samus
addikt

Ordas nagy áttétel van a motor és dob között, azért kell a 10000 rpm feletti fordulat, mert pörög mint a buszkerék ez a kis univerzális motor (ez a nevük ezeknek a kefés AC motoroknak, amik DC-ről is vígan mennek egyébként), de nyomatéka (ereje) az nincs neki, ezért kell a nagy áttétel. Sima olcsó triakos fázishasítóval is jól működik váltóáramról, de alacsony fordulaton kézzel le lehet fogni. Kapni viszont kínából úgy 5-7 ezres körül vezérlőt hozzá (a drágábbak irányváltó kapcsolóval szereltek, 10k körül láttam olyat, ami még a fordulatszámot is kiírta), ezek PWM vezérléssel oldják meg a fordulatszám állítását, sokkal nagyobb nyomatékot tud a motor alacsony sebességen.

Ha nem csal az emlékezetem, pár hónapja volt téma egy ideig az univerzális motor a topikban.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#78204) Inhouse


Inhouse
őstag

Ilyen csillagászati árak mellett most ez is luxus inkább, mint barkács? :)
Mi lehetett az alapötlet?

Üdv Inhouse

(#78205) do3om válasza Samus (#78203) üzenetére


do3om
addikt

Ha nem lesz használható amire kell (gyenge) akkor úgy sem veszek hozzá semmit.
Majd meglátom mi lesz.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#78206) PROTRON válasza Inhouse (#78204) üzenetére


PROTRON
addikt

Csereszabatosság? :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78207) do3om válasza do3om (#78205) üzenetére


do3om
addikt

Kicsit haladt ez is, összeállítottam hogy képzelem.

A motor alatta lesz, ékszíj hajtja majd.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#78208) Barret001 válasza do3om (#78207) üzenetére


Barret001
addikt

Irígyellek a tettvágyadért,lusta vagyok mint a dög...Tele vagyok nyersanyaggal,hozzáállás meg nulla.

(#78209) PROTRON válasza Barret001 (#78208) üzenetére


PROTRON
addikt

Hogy klasszikust idézzek:

„Az emberi fejlődés egyetlen akadálya az ignorancia, és ez nem megoldhatatlan.”

„Az ok amiért sokan elbuknak az nem a látás hiánya, hanem az elszántságé és az elszántság a költségek kiszámításából születik.”

Robert H. Goddard

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78210) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok! A zuhanykabinunk hátsó edzett üvegfala úgy döntött a hétvégén hogy megközelítőleg 5000 darabban folytatja tovább pályafutását minden külső behatás nélkül. A helyi vastelepen tömör polikarbonát lemezt ajánlottak beépítésre.
A kérdésem az lenne kinek milyen ötlete lenne még esetleg?

Give them hell Ukraine!

(#78211) sisi22 válasza sisi22 (#78186) üzenetére


sisi22
tag

Talan megvan, a bicikli kullohoz hasonlo kellene, csak hosszabb es picit vekonyabb.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78212) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Van egy Phanteks Eclipse P400S Tempered Glass házam:

Ennek az oldalüvegére szeretnék egy ilyen DIY fake ice effektet rakni:

Bővebben erről a modról: [link]

Annyit sikerült megtudnom, hogy Epsom sót (keserűsó) használt, valamint a Reddit postban írta valaki, hogy Epsom só + white glue kell: [link]

White glue alatt mit keressek itthon, lemosható hobbyragasztót?

Az aggodalmaim:
1) Ha nekem nem vízhűtésem van, csak léghűtésem, akkor nem lesz hetek, hónapok alatt undorító a sok felgyülemlett portól, ami majd szépen ráragad a ragasztóra?

2) Teljes mértékben visszacsinálható lesz, ha esetleg nem tetszik / el akarom majd adni a házat? Létezik olyan lemosható ragasztó amivel full tisztára moshatom?

3) Roncsolja-e az edzett üveget az Epsom só / white glue, vagy esetleg a lemosás közben megkarcolhatja-e?

A válaszokat előre is köszi! :R

(#78213) Sándor -P20- válasza do3om (#78198) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Simán lehet ennyi a fordulatszám. Öngerjesztő soros motor.
Terhelés nélkül szét tudja pörögni magát.
Viszont a szénkefék aszimmetrikus elhelyezkedése miatt szerintem van egy terhelhető, nagy fordulatú forgás irány, illetve, mindkét irányba csak alacsony fordulaton használnám.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#78214) mekker válasza Inhouse (#78204) üzenetére


mekker
őstag

Raklap bútorok után szabadon (védd a fákat)? Élőben talán szebben néz ki, de lefesteni se nagy dolog.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#78215) Dani_kp válasza Inhouse (#78204) üzenetére


Dani_kp
őstag

Szerintem ideiglenes megoldás míg a' zasszony eldönti, hogy magas vagy matt fehér legyen a konyhabútor ;] :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#78216) cinemazealot válasza geckowize (#78212) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én lehet, hogy a Modding topicban tenném fel inkább a kérdést. :K

A porosodás tényleg lehet, hogy probléma lesz. Bár ha a beömlő nyílásaidon van légszűrő, a világos felületeken talán annyira nem lesz látható.

A jégvirág hatással kapcsolatban egy hasonló témájú videóból számomra az derül ki, hogy a Epsom só (magnézium-szulfát) kristályai könnyen lemoshatók. Tehát feltételezem, hogy karcot nem fog okozni. Viszont mivel ez is só, nem tudom, okos dolog-e ilyet elektronikai alkatrészek közelébe tenni, főleg légáramba. Ugye tudjuk azt, hogy az elektronikus kütyük nem különösebben szeretik a tengervizet, de már a tengeri klímát se, pontosan a só tartalma és annak vezető képessége miatt. Itt jönne jól a vegyész tudás, hogy ez a só, van-e annyira káros (vezető csak vízben oldott állapotban?), mint az a só? Esetleg megpróbálhatod kristálycukorral, hátha azzal is hasonló hatás érhető el a károsodás veszélye nélkül. Bár az meg ragad, és ki tudja, mit okoz a ventilátorok csapágyazásában, ha a mikroszkopikus por kristályok leválnak a design-t képező nagyobb kristályokról?

[ Szerkesztve ]

(#78217) Inhouse válasza Dani_kp (#78215) üzenetére


Inhouse
őstag

Ilyen OSB árak mellett már nem igazán dönthet semmiről... :)

Üdv Inhouse

(#78218) j.bravo


j.bravo
addikt

Barátaim a ződsárgában!
Hogyan varázsolnátok újjá egy megsárgult, eredetileg halvány bézs (majd én fehér) műanyag (PS, azaz elvileg polisztirol (?)) tárgyat?
Konkrétan egy Yamaha házimozi erősítő távirányítója az alany. Maga az erősítő ezüst színű, ahogy illik, de a táv bézs. Illetve sárga.

Whatever.

(#78219) PitLee válasza j.bravo (#78218) üzenetére


PitLee
őstag

Hidrogén-peroxid és UV fény rémlik , de hogy mely műanyagoknál működik nem tudom, nézz utána.
https://www.youtube.com/results?search_query=Restoring+vintage%2C++yellowed+plastic

(#78220) PitLee válasza Inhouse (#78204) üzenetére


PitLee
őstag

Lehet látássérült és akkor nem kell a cicoma ? :DDD
Vagy kicsit elszámolták magukat építkezésnél és "maradt egy-két raklappal".

Kicsit meg kéne törni ezt a monotonitást, pl mint itt a feketével és nem volna ilyen álcázott konyhaszekrény hatása.
https://youtu.be/_ZAyCbU3oU8

[ Szerkesztve ]

(#78221) PitLee válasza Dani_kp (#78215) üzenetére


PitLee
őstag

A legjobb ha a Zasszony maga csinálja és akkor nincs vita :DDD
https://youtu.be/iFVW_VwTI7Y

(#78222) Barret001 válasza PitLee (#78219) üzenetére


Barret001
addikt

"Hidrogén-peroxid és UV fény" Elektronikai eszközök burkolatánál előszeretettel alkalmazzák.

(#78223) geckowize válasza cinemazealot (#78216) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

Rendben, feltettem ott is a kérdést. :)
Köszi az észrevételeket, megfontolom még eléggé ezt a tervet. :R

(#78224) sisi22 válasza do3om (#78207) üzenetére


sisi22
tag

:R :R :R :C

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78225) j.bravo válasza PitLee (#78219) üzenetére


j.bravo
addikt

+ Barret01
Köszi! Valami mechanikai módszer esetleg?
Tudom, nagyon finom smirgli, ha tényleg ezt akarom, bár feláldozom a felület textúráját.
Lehet megpróbálom folyékony súrolószerrel; 20 éve monitor kávájánál mintha működött volna :U

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#78226) Inhouse válasza j.bravo (#78225) üzenetére


Inhouse
őstag

És a feliratokkal mi lesz? Szebbé akarod tenni, nem? Csiszolópapírral csak tönkre teszed. Az egyetlen lehetőséged a leírt módszer.

Üdv Inhouse

(#78227) Inhouse válasza PitLee (#78221) üzenetére


Inhouse
őstag

Ohh...bikinis verziója nincs? Kicsit feleslegesnek érzem ezt a munkaruhát. :)

Üdv Inhouse

(#78228) j.bravo válasza Inhouse (#78226) üzenetére


j.bravo
addikt

Képpel jobban meg tudom mutatni, miért aggódom/ódzkodom a peroxidtól :)
Az alsó résszel semmi gond, egyik módszerrel sem.
A felsőn a feliratok egy rátét előlapon vannak - nem találtam helyet ahol alá tudnék nyúlni hogy levegyem.
Tartok tőle hogy nem tudnám úgy kimaszkolni, hogy ha esetleg a maszkolás alá folyik a peroxid, olyan kárt tegyen a nyomtatott előlapon, amit nem tudok helyrehozni.
C terv lehetne a felső rész peremének és a középső navi gombok elválasztó rácsának sárgán hagyása, de épp az lenne a lényeg, hogy ezek szépek legyenek, ugye.

Ha tudtok teljesen tuti maszkolóanyagot/módszert, vagy amivel biztonságosan le tudom venni a valószínűleg teljes felületen ragasztott előlapot (nem biztos hogy merném pl. hőlégfúvóval melegíteni), az segítene, és akkor már mehetne a peroxid.
Mondjuk UV lámpa nincs itthon, és ezért nem vennék, szóval meg kéne várni a tavaszt hogy elé UV tartalommal süssön a nap :D

Ja, a cucc nem az enyém, családtagtól kaptam jófejségből hogy használjam, de majd egyszer vissza kell adnom, és részben meglepetésnek szánom hogy szebben adom vissza; ezért is vagyok óvatos. Ha az enyém lenne, nem aggódnék.


[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#78229) sisi22 válasza Inhouse (#78227) üzenetére


sisi22
tag

Tervezz neki jobb munkaruhat! :P

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78230) Essejó válasza j.bravo (#78225) üzenetére


Essejó
veterán

Esetleg krómozd le.:D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#78231) pjen válasza Essejó (#78230) üzenetére


pjen
félisten

Nem is hülyeség,a Sori uton van egy galvanizáló mühely. Szerintem szép lehetne. Persze csak a sárga keretet.

(#78232) Inhouse válasza j.bravo (#78228) üzenetére


Inhouse
őstag

Sajnos ezt a ragasztott fémlemezt szinte esélytelen deformálódás nélkül levenni. Aztán a visszaragasztás is necces, hogy ugyanilyen szépen álljon. Én nem vergődnék vele a te helyedben. Vállalható, nem kell egész nap nézegetni.

Üdv Inhouse

(#78233) darvinya válasza j.bravo (#78228) üzenetére


darvinya
titán

Vagy veszel műanyag széles maszkolószalagot, amit persze Mo-n, mintha nem is létezne, vagy horror áron adják.
Vagy veszel új távirányítót.
Kb. ugyanott leszel költségben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78234) Essejó válasza j.bravo (#78225) üzenetére


Essejó
veterán

link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#78235) do3om válasza Essejó (#78234) üzenetére


do3om
addikt

Régebben beraktam hogy a körfűrész egyben hasíó is lehet. Na de a bekapcsoló gomb a fűrész miatt máshol van, ha megszorul hasításkor a kúp mire kikapcsolom leég. Ezt most meg kell oldani.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#78236) PROTRON válasza do3om (#78235) üzenetére


PROTRON
addikt

Hé te hova viszed a lapos csavarhúzóm? ejnye-bejnye...ezegyszer elnézem, ha megtisztítva visszahozod...de nehogy elfelejtsd a sört!

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78237) j.bravo válasza Inhouse (#78232) üzenetére


j.bravo
addikt

köszi mindenkinek, vsz tényleg elengedem.
Maximum az átlátszó szalagot, amivel az elemtartó fedele volt rögzítve; látszik is a nyoma a képeken (a pöckök letörtek, azért kellett), cserélem zöld-sárgára. Ezen is derülni fog a sógor, ha visszaadom :)
Gondoltam még festésre is, igazából magam sem értem miért, ott kevésbé tartok a maszkolás esetleges tökéletlenségétől. De egyelőre nem festem.
Ha mégis van valami más ötlet és beválik, beszámolok róla :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#78238) sisi22 válasza PROTRON (#78236) üzenetére


sisi22
tag

Na igen, ha valaki kepet tolt fel, rogton lebukik, hogy mit es honnan szedett ossze. :DDD

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78239) PitLee válasza j.bravo (#78228) üzenetére


PitLee
őstag

Van itt valami másik technológia is, nézd meg hátha.
https://youtu.be/8P1OVj0IcqY
https://youtu.be/4eBynrpdLdk

Igen a peroxid egy kicsit agresszív és állítólag nem is tartós.
A régi Videoton távirányítóval nem volna ilyen gondod,
-azontúl, hogy fekete volt-
mert arról automatice leesett az alurács :DDD

(#78240) j.bravo válasza PitLee (#78239) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem rossz, köszi!

Whatever.

(#78241) lemmy71 válasza Inhouse (#78204) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha ilyen konyhám lenne, akkor minden étkezés előtt be kellene vennem egy deadalont :DDD
Tízen egykét éve az egyik havernál láttam, ehhez hasonló stílusú hálószoba bútort, na az sem volt piskóta :DDD

(#78242) lemmy71 válasza j.bravo (#78228) üzenetére


lemmy71
őstag

Óvatosan hajszárítóval melegítsd le a fémlapot, a műanyagot töröld át szilikon mentesítővel (ne nitróval) majd két vékony réteg autófestéket mehet rá LECHLER és arra 5 vékony réteg 2K lakk. Anno én így festettem a 90 -es években telefonokat, nagyon jól bírták.
Ehhez hasonló festékszórókkal csináltam

(#78243) macilaci78 válasza lemmy71 (#78241) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyik barátomék a gangot falazták el és a szarufákra alulról OSB-t csavaroztak, majd telibe lakkozták. Hát, még mindig szokatlan látvány. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78244) lemmy71 válasza macilaci78 (#78243) üzenetére


lemmy71
őstag

Hasonlót én is csináltam amikor az emeletet újítottuk fel, a galéria "feljárót" 4,5X2m -es nyílást én is OSB lappal falaztam be, de csak 4 hónapra még tartottak a munkák :DDD
Plusz fent a billiárd asztalt raktam körbe OSB -vel, ne hogy a szakik rákapjanak :D

(#78245) TaaT válasza macilaci78 (#78243) üzenetére


TaaT
veterán

Szerintem is szokatlan. :K

Give them hell Ukraine!

(#78246) sisi22 válasza macilaci78 (#78243) üzenetére


sisi22
tag

;]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78247) #21346560 válasza TaaT (#78245) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nem hiszem el, hogy nem szakad ki a harisnya talpa! :Y

(#78248) sisi22 válasza #21346560 (#78247) üzenetére


sisi22
tag

Hat azt irta, az a szokatlan, hogy le van lakkozva az OSB, azon mar csuszik a harisnya, azert ferde a kep, mert siklas kozben elrantotta a tukrot. ;]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78249) #21346560 válasza sisi22 (#78248) üzenetére


#21346560
törölt tag

Szerintem attól, hogy le van lakkozva, a kiálló "szálkák" nem tűnnek el, csak még keményebbek lettek! :DDD

(#78250) j.bravo válasza lemmy71 (#78242) üzenetére


j.bravo
addikt

köszönöm neked is! Egyelőre félretettem a projektet.

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.