Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78051) PROTRON válasza sisi22 (#78050) üzenetére


PROTRON
addikt

Teljesen félreértetted.
A golyó adagolásra céloztam, hogy keress a találatok között (van vagy 1 millió, nem az első 20ra kell fokuszálni amik tényleg profi megvalósítások) egyszerűbbeket, amit aztán olcsó eszközökkel meglehet oldani az automatizálással együtt.

szerk.: 1 percet kellet görgetnem az első "medley" találatig, ami gyűjtés és 7 különböző módszert mutat be az adagolásra, ahol mechanikailag 0 progamozással (és nulla elektronika, csak egy sima forgómotor meg tengelyek-tárcsák-fogaskerekek) meg lehet oldani a késleltetést, persze ilyenkor a késleltetés állandó, aztán majd a golyók fizikai tulajdonásgai mutatják meg hogy pontosan mennyi idővel követik egymást.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78052) sisi22 válasza PROTRON (#78051) üzenetére


sisi22
tag

Letoltottem vagy negyvenet, mindjart nekiallok megnezni oket, hatha van, amire tudom mondani, hogy hasonlora gondoltunk, vagy adnak uj otletet.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78053) PROTRON válasza sisi22 (#78052) üzenetére


PROTRON
addikt

Sok sikert, de miért kellett letölteni? Ez online felület. :D
Meg igazából az "előzetes" képkocka, továbbá az angol videó cím alapján előre el lehet dönteni hogy van-e esély. ;)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78054) Inhouse válasza sisi22 (#78050) üzenetére


Inhouse
őstag

Kinek mi az egyszerűbb... Ez egyedi fejlesztés lesz, sok buktatóval. Senki nem fog előkapni a polcról egy neked pont jó gépet.
Nem tudom, hogy pl. kik építik a szerencsejáték zrt-nek, vagy a piramis játékba a gépeket, de oda is kell gógyi.
Mi a terv a golyók sebességének gyorsítására és a "tapadásra"?

Üdv Inhouse

(#78055) sisi22 válasza Inhouse (#78054) üzenetére


sisi22
tag

teszteles kell majd, hogy milyen cso es milyen golyok, hatha azokbol is van tobbfele.

A videokat azert kell letolteni, mert a bevezeto kep felrevezeto - nem beszelve a szandekolt felrevezetesekrol. Tucatnyit torolnom kellett, mert lenyegeben csak reklam volt, vagy ugyan azt csinaltak meg otfele videoban, de vannak valoban elkepeszto otletek, a legerdekesebb egy forgo tarcsa, ami "emelokent" szolgal, ott valoban a golyo pontos merete alapjan tokeletes az adagolas es elvalasztas is.

Igen, sajnos ugy tunik, ez hazi barkacsolast igenyel, szerszamok kellenek hozza, sok ido es kiserletezes.

Koszonom az eddigieket, most jon a feladat ujragondolasa.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78056) fa4hu


fa4hu
őstag

Sziasztok!

Nem találtam igazán idevágó topikot, ezért itt próbálkozom, hátha van valakinek megoldási javaslata, vagy tud megfelelő topikról.

Szóval, az udvarunkon több helyen van led reflektor (lámpa), és ezek közül két helyen nagyon gyorsan tönkremennek a felhelyezett lámpák, egy idő után csak pár led pislákol halványan bennük. Mi okozhatja ezt? Esetleg valamilyen elővédelemmel (áramingadozások) megóvhatók lennének a tönkremenéstől?

Előre is köszönöm az ötleteket!

(#78057) PROTRON válasza fa4hu (#78056) üzenetére


PROTRON
addikt

Szia, így látatlanban túl sok minden van, villanyszerelő szaktudással a helyszínen lehetne okosabbat mondani. Az se elegendő info hogy "led reflektor" ahány típust látsz a boltban, na azt szorozd meg 10-el és megkapod hogy egy adott típusból hányféle minőségben találkozhatsz a piacon aszerint hogy Csinget előző este jól megcsengették-e és nyugodt biztos kézzel forrasztott, vagy sem.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78058) sisi22 válasza fa4hu (#78056) üzenetére


sisi22
tag

Ugy erted, hogy bizonyos helyen mennek tonkre a led-ek, vagy az adott csatlakozoban, vagy mashogy?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78059) fa4hu válasza sisi22 (#78058) üzenetére


fa4hu
őstag

Úgy értem, hogy csak egyes helyeken mennek tönkre gyakrabban, és mintha a hagyományos égősek többet bírtak volna.

(#78060) Inhouse válasza fa4hu (#78056) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha több fázis van, esetleg lehet az a fázis valamiért rakoncátlan, de inkább csak annyi, hogy esetleg ott nyáron többet éri a nap...

Üdv Inhouse

(#78061) fa4hu válasza Inhouse (#78060) üzenetére


fa4hu
őstag

És nem lehet valamilyen előtéttel a fázisingadozást kivédeni? Egyébként az egyik helyen egyáltalán nem éri a Nap.

[ Szerkesztve ]

(#78062) macilaci78 válasza fa4hu (#78061) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ledes topik. X, bármi lehet. Lehet, túl hosszú a kábel és már a 230V ágon van akkora feszültségesés, hogy gond legyen.
Gyártón is sok múlik, mekkora a szórás minőségben.
Lehet, valami állat gyalázza rendszeresen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78063) fa4hu válasza macilaci78 (#78062) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi, felteszem ott a kérdést!

(#78064) cinemazealot válasza fa4hu (#78056) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem először azt kéne tisztázni, hogy pontosan milyen típusú fényvetőkről van szó. Én pár éve vettem eBay-ről néhány LED-es villanykörtét (gyertya burás, E14-es foglalatú, simított áramú, nem villogós) és a mai napig mindegyik tökéletesen működik. Vettem egy másik fajtából is néhányat (lapos fejű, meleg fényű, E27-es foglalatú, nem simított, hanem villogós), és egy csomó már kihullott belőlük. Más típus, más eresztés... nem feltétlenül a hálózattal lesz a gond.

(#78065) PROTRON válasza fa4hu (#78061) üzenetére


PROTRON
addikt

Én ilyenkor azért először kötéshibára gyanakodnék valahol a táphálózaton, mivel nem írtad hogy ezen a körön már túl lennél. Sokszor elég egy lazább nulla is aminél a melegedés hatására ki-be kapcsolás történik, mármint egyszerűen a le-fel oldás okoz melegedést ami miatt észre sem veszed hogy ki-be kapcsolgat mert másodpercenként elég sokszor csinálja.

De továbbra sem ismerjük a fényforrás minőségét ahogy a kollega is írja.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78066) fa4hu válasza PROTRON (#78065) üzenetére


fa4hu
őstag

Az Anrodíszlécnel vett lapos ledchippes fényvetők, van közöttük Vtac, és 5 éves garanciával árult is

(#78067) Dani_kp válasza fa4hu (#78066) üzenetére


Dani_kp
őstag

Tudtommal a vtac már nem ajánlott led-es égők terén, már ha a hagyományos e27-es foglalatosról van szó. Nagyon nagy mennyiségben van benne selejt.

https://ingatlan.com/33821564

(#78068) Inhouse válasza fa4hu (#78061) üzenetére


Inhouse
őstag

Egyáltalán nem biztos, hogy mondjuk túlfeszültség lenne.
Sokkal gyakoribb, hogy a kínai vacak módon rakja össze a lámpát. A LED panel nincs rendesen rácsavarozva a hűtőbordára...

Üdv Inhouse

(#78069) cinemazealot válasza fa4hu (#78066) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha arra, amelyik kiégett, él még a garancia, vissza kell vinni. Majd megmondja valaki, miért égett ki.

Nem érzem úgy, hogy egy 230 V-os hálózatra kapcsolható LED-es fényvetőnél előfordulhat olyan technológiai jelenség, ami indokolná annak tönkremenetelét, hiszen viszonylag egyszerű áramkörről beszélünk. (A tervezett elavulásról egyelőre tekintsünk el.) Esetleg villámcsapás, de erről meg ugye nem szólt a fáma. Ha hivatalos magyarországi forgalmazótól lettek beszerezve, akkor 250 V-ig bírniuk kellene a strapát. A névlegesnél alacsonyabb feszültség viszont nem hinném, hogy okozhatna bármiféle problémát.

(#78070) Barret001 válasza cinemazealot (#78069) üzenetére


Barret001
addikt

Mindegyik áramgenerátoros.Egyetértek.

(#78071) Inhouse válasza Barret001 (#78070) üzenetére


Inhouse
őstag

Szinte mindegyik túl van hajtva, azért olyan rövidek az élettartamok a beígért csillió üzemóra helyett. Ha emellé még nincs rendesen a hűtőn, és/vagy van a LED-ek között egy gyenge láncszem már meg is van a baj viszonylag hamar.

Üdv Inhouse

(#78072) sisi22 válasza fa4hu (#78059) üzenetére


sisi22
tag

Akkor a led-ek cserejet kell kiprobalni, masiik helyrol attenni a problemasakra, es ha azok is elobb mennek tonkre, akkor valoban az adott csatlakozo, kabel, stb. lehet a hibatenyezo.

Sajat tapasztalat, hogy egyszerre vasarolt egok kozul ketto tonkrement 3-4 honap alatt, a masik negy 12-16 honapig birta.

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78073) fa4hu válasza sisi22 (#78072) üzenetére


fa4hu
őstag

Többféle leddel próbálkoztam, mindegyik hamar tönkrement azokon a helyeken. Egy elektromossághoz értő szerelő átnézte, de nem talált semmi kötési hibát. Viszont nincsen kedvem 2-3 havonta ledet cserélni, mert úgy viszont nem éri meg.

(#78074) Ribi válasza fa4hu (#78073) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak vaktában találgatva, a tönkrement ledek nincsenek esetleg több napfénynek kitéve? Monnyuk 2-3 hónap alatt valszeg nem a nap eszi meg őket.
Esetleg azok tápja közelében nincs másik nagy fogyasztó ami megránathatja a feszt?

[ Szerkesztve ]

(#78075) sisi22 válasza fa4hu (#78073) üzenetére


sisi22
tag

Akkor valoban a hely a hunyo, latatlanban nincs tippem ra.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78076) macilaci78 válasza fa4hu (#78073) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Garancia, pontosabban az érvényesíthető garancia számít.
Munkahelyen évi kb 30-50 izzót cserélünk, GU10 és e27 dominál, de van kb 3% e14 is.

Az utóbbi 4 évben a sarki villanyboltban vettem az árgép helyett. Főni azt mondta, drágább, mint a másik helyen. Mondtam, nem ez a sarki a drága, hanem a gariidő alatt kiégettet kidobni a garanciaérvényesítés helyett, amit csak lustaságból nem csináltunk meg.
Persze ehhez kell némi adminisztráció, a foglalatokra filccel ráírtam a vásárlás dátumát, így tudom, hogy az egyes termékhez melyik számla tartozik és meddig él a gariidő. Gyűjtöm, ha közeleg a határidő, vagy összegyűlt egy sárga tállal, akkor elsétálok a sarokra és csere.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78077) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ez milyen folyadék lehet, ami így leszedi a rozsdát?

Tudtok valami olcsó ilyesmi folyadékot ajánlani?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#78078) razorbenke92 válasza Ciccuka (#78077) üzenetére

Nem szabad elhinni mindent az internetről, főleg olyan oldalakról, amik bullsh*t videók virálissá tételével keresik a kenyerüket. Bocsi, ez nem ellened irányul, hanem az összes ilyen 9gag/5minutes-craft/etc. oldal ellen.

Tudniillik idetalált ez a videó, kikapcsoltatta az adblockerem (alapból bekapcsolva tartom, és ha a content megérdemli, hogy a készítője anyagi hasznot húzzon belőlem, akkor kikapcsolom) megnéztem, és konstatáltam, hogy full fake. Nem is ugyanazok az alkatrészek vannak összerakáskor benne, mint szétszedéskor.

Vannak egyébként különböző rozsdátlanítási módok, de semelyiktől ne várj további polírozás nélkül ilyen hatást.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#78079) Ciccuka válasza razorbenke92 (#78078) üzenetére


Ciccuka
veterán

Régen pedig volt ilyen direkt rozsdaeltávolító spray (1995 környékén), ami krómról elég hatékonyan eltávolította az apró rozsdafoltokat. Csak arra nem emlékszek, hogy pontosan mi volt az, bár lehet már rég nem kapható. Minden jót beszüntetnek. A régi jófajta, hatékony vízkőoldókat se lehet már kapni, helyette vannak mindenféle márkás drága vackok, amikkel órákig sikálhatom a mosdót.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#78080) sisi22 válasza Ciccuka (#78079) üzenetére


sisi22
tag

Kromofag volt a legerosebb, de volt egy masik is, azt csak "csavarlazito spay" neven forgalmaztak. Utobbit berozsdasodott csavarra kellett fujni, es egy oran belul ismet le lehetett tekerni rola az anyat.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78081) fa4hu válasza macilaci78 (#78076) üzenetére


fa4hu
őstag

Ezt csináltam, csinálom én is, gyakorlatilag egy garnitúrát már cseréltek.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

(#78082) lemmy71 válasza Ciccuka (#78079) üzenetére


lemmy71
őstag

Krómról max a vakrozsdát tudod leszedni, arra elég egy olcsó preventes krómtisztító paszta vagy egy szappanos párna is jó, bár azzal csak óvatosan. Ha átrozsdásodott a króm, akkor annak már annyi ;)

(#78083) lemmy71 válasza sisi22 (#78080) üzenetére


lemmy71
őstag

A Super Kromofág volt a legerősebb ;) de már lassan 10 éve nincs forgalomban az a szer, csak a környezetbarát utódja, aminél különbet vizelek egy húzósabb este után :DDD

(#78084) sisi22 válasza lemmy71 (#78083) üzenetére


sisi22
tag

Ne is mondd, mert a hazipalinka hianyatol mindjart agynak esek. :O

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78085) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Darts táblának szeretnék egy állványt, vettem egy hangfal állványt és azt szeretném átalakítani a célnak megfelelően
Adott egy 35mm-es alu cső, amire rá szeretnék tákolni egy osb vagy rétegelt lemez táblát.

1-es opció:
Eddig gondoltam én kis naív, majd veszek egy 35mm belső átmérőjű csövet és 20 cm-t ráhúzom, kb 18 cm-nél van egy lyuk azon a csövön amire raknám, beledobok egy átmenőt, tetejére hegesztek egy lapos vasat, megtámasztom és 3 lyukkal felfogatom a 70 cm átmérőjű fa táblám.
Ehhez az opcióhoz tudtok valami beszerzési forrást, ahol kaphatok ilyen fém csövet, illetve nem kell egy 6 méteres egész szálat megvenni?

2-es opció:
Elengedem ezt a "toldót" és direktbe az alu csőre rakom fel a táblát egy csőbilincs vagy U bilincs segítségével, na de ezt milyen szakszóval és hol tudom beszerezni?
Omega bilincs címszóval találtam eddig.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#78086) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Csak beküldtem a Parkside akkus ütvefúrót garanciába.
1.5 után kaptam egy újat, ám B2 helyet B1-est.
Különbségek:
Tokmány:
B1 - Műanyag burkolatú
B2 - Fém burkolatú
Forgatónyomaték:
B1 - 40Nm
B2 - 45Nm

Hát nem is tudom, mintha nem azt kaptam volna. :(((

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78087) Ciccuka válasza lemmy71 (#78082) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az polírozás útján viszi le a nagy részét, de van olyan, ami kémiai utún.
Ro55 az leszedni, de utána a felület nagyon ronda lesz, és hamarabb is fog újrarozsdásodni.

Kromofág az festékleszedő, nem pedig rozsdaeltávolító

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#78088) PROTRON válasza darvinya (#78086) üzenetére


PROTRON
addikt

"A változtatás jogát fenn tartjuk."

Ami most durca nálam, hogy az előző évjáratú performance 80Nm ütvefúró-csavarozó esetében ferdefogazású volt a fogaskerék, míg az idei nem. Emiatt az nagyobb nyomatékot tudott átadni.
Csak tavaly felesleges szettben lehetett 50-ért megvenni, míg idén csak a csupasz gép volt 22.

Sokan a nagy 1500 Nm ütvecsavarozóval vannak így, a tavalyi erősebb.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78089) darvinya válasza Ciccuka (#78087) üzenetére


darvinya
titán

Én ezt használom rozsda tisztításhoz. [link]
Rozsdaátalakításhoz valamilyen tejszerű izét.

PROTRON

Ok, de ez így nem garancia, azaz szavatosság.
Vagy különbözetet adják vissza.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78090) lemmy71 válasza Ciccuka (#78087) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem vitázni akarok, de előbb próbáld ki és majd utána írj véleményt, amúgy meg én a vakrozsdáról beszéltem ha egyáltalán tudod hogy mi az. A krómpaszta önmagában is egy polírozó anyag, jó pár tubussal elhasználtam már, nem viccből ajánlottam. Ha meg átette magát rozsda a krómrétegen, akkor azt már polírozhatod ítéletnapig.
Krómozott felület tisztításáról volt szó, nem pedig egy festetlen rozsdakráteres vasdarabról.
Azt meg hogy a Kromofág rozsdaeltávolító, sehol sem írtam ;)
Vízkőoldóval kapcsolatosan is tévedsz, mert rengeted jó szer van a piacon. Itt van pl. a Panda olcsó és pillanatok alatt leszedi a vízkövet, évek óta ezt a szert használjuk a fürdőszobában és a garázsban a gránit padló tisztítására :K

(#78091) Stylewars_kp válasza Ciccuka (#78077) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Kóla

(#78092) Inhouse válasza Ciccuka (#78077) üzenetére


Inhouse
őstag

Fenntartással kell kezelni az ilyen videókat. Ha ilyen vékony rozsdásodásra hajlamos fém alkatrészek ilyen rozsdásak, azokból vagy nem marad semmi a rozsda eltávolítása után, vagy legalább használhatatlan lesz, csak gondolj a kis apró fogazásra és a precízségre, ami ide kell. A rozsda nem kívülről mászik rá a vasra, hanem annak anyagából keletkezik. Ha eltávolítod, annyi elfogy az eredeti anyagból. Vannak rozsda visszaalakító anyagok, de nem mindenható cucc az sem. Az a rozsda, ami leseperhető, már sosem lesz újra vas ilyen módszerrel. Tehát anyagvesztés nélkül nem fog menni.
A valós dolgok közül egyre kevésbé ajánlják a rozsdamaró néven elhíresült Ro55-öt, csak ahol nem számít a durvaság. Én le szoktam drótkefézni, a laza részeknek menniük kell. Aztán tisztítás, zsírtalanítás és Korant festék. De Rolexet nem javítok! :)
Lassan eljön az idő ezeknél a videóknál, hogy egy embert szednek ki a betonból és újraélesztik...

Üdv Inhouse

(#78093) Barret001 válasza Inhouse (#78092) üzenetére


Barret001
addikt

"Lassan eljön az idő ezeknél a videóknál, hogy egy embert szednek ki a betonból és újraélesztik..." Szépen el fog férni a több ezer ingyen energia,gép,és örökmozgó videó mellett.

(#78094) 8


8
senior tag

kétéves aeg mosógéphez tudtok olyan tuningról, ami megemeli a centri fordulatszámát 1200-ról 1400-ra? mondjuk valami potméter benne vagy ilyesmi

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#78095) Ribi válasza Inhouse (#78092) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szokásos kínai kamuvideo?
Jól szétrozsdát alkatrésznek tökéletesen megmarad a felület textúrája bármiféle hiba nélkül. Valós...
Eleve kinai "beton" amit kiskalapáccsal így szét lehet verni.

(#78096) Ciccuka válasza Stylewars_kp (#78091) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyen lidl, aldis kólákat már próbáltam, az nem jött be.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#78097) pjen válasza 8 (#78094) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem DD hajtás hanem ékszíj akkor csak tárcsát kell cserélni.

(#78098) darvinya válasza Ciccuka (#78096) üzenetére


darvinya
titán

Eredeti kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78099) 8 válasza pjen (#78097) üzenetére


8
senior tag

Ékszíjas.
Köszi, jó ötlet! Utánanézek

csinált már valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#78100) pjen válasza 8 (#78099) üzenetére


pjen
félisten

A motor tengelyre könnyen tehetsz kicsit nagyobb tárcsát, lehet hosszab szíj is kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.