Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79201) RandomName válasza sisi22 (#79199) üzenetére


RandomName
aktív tag

Szikrázik-> ívet húz, azaz fenn akarja tartani a folyamatosságot. Ennek a mértéke lehet akár mikroszkopikus méretű is, attól függően, hogy éppen hol jár az 50HZ által váltakozó feszültség.

Szerk.: Ha a 0 vonal közelében jár, akkor nem szikrál, ha a csúcsfeszültség közelében, akkor meg nagyot.

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79202) Gyarmati_ válasza sisi22 (#79199) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Pontosan ilyen ív keletkezik ha kapcsolót használsz vagy bekapcsolt gép dugvilláját csatlakoztatod egy dugaljhoz. Az ív ugyan kicsi de ott van. Ez nem zárlat csak annyi áram folyik át amennyit az adott fogyasztó normális esetben kér.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#79203) Inhouse válasza sisi22 (#79199) üzenetére


Inhouse
őstag

Elég slendrián megfogalmazás az áram. Ha nincs fogyasztás, akkor csak feszültség van, nem folyik áram. Így a kicsúszott vezeték is csak akkor szikrázik, ha van rajta fogyasztás, illetve ezen belül a váltakozó feszültség miatt az is kérdés, ahogy írták, hogy éppen hogy kapod el a szinuszt.

Üdv Inhouse

(#79204) Samus


Samus
addikt

A ház és a garázs között van egy melléképület (folytatólagos), aminek a tetejét átalakítjuk. Előre be szeretnék rakni csövet 3 fázisnak, illetve UTP kábelnek is. Utóbbinak sima 16os műanyag cső jó, ahhoz vannak szerszámaim, viszont abban kicsit nehézkes lenne később behúzni az 5x4es kábelt a delejnek. Vastagabb műanyag csőhöz nincs hajlítóm (ágy még oké, csak a belsejébe való gumim nincs, és tágító sem). Létezik valami egyszerűen szerelhető cső, vagy olyan idom, ami sűrűn használatos, tehát hétköznapi, és megfelelően belehúzható vastagabb kábel? Megfordult a fejemben vékony szennyvíz PVC is...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#79205) A Zéé válasza Samus (#79204) üzenetére


A Zéé
addikt

Mü II csőhöz, meg gégecsőhöz is vannak idomok.

Just a simple Lineman...

(#79206) macilaci78 válasza Samus (#79204) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rakj több vékony csövet a 3 fázosnak, és egy-egy 3*4 m2 vezetéket húzz be.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79207) Gyarmati_ válasza Samus (#79204) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Tegyél be ilyet, ezt könnyen formálod, szerszám se kell hozzá.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#79208) Samus válasza Gyarmati_ (#79207) üzenetére


Samus
addikt

Gégecsövet kerülném. Lehet, hogy ekkora átmérőben jó, de 25ös csőbe, beépítés előtt úgy szenvedtünk bele 3 darab 2.5mm2 tömör rezet (mondjuk a 3 fázishoz sodrottat veszek, hajlékonyabb)...

macilaci: akkor nem lenne egyszerűbb, ha ha mondjuk 2 csőbe húznék összesen 5 szál 4es MKH-t?

Még átgondolom, köszönöm a tippeket. Idomoknak is utánanézek.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#79209) Dani_kp válasza Samus (#79208) üzenetére


Dani_kp
őstag

Én is MÜ II-es csőre szavazok, ahhoz van idom. 32-es csőben az 5x10 Mkh kényelmes elfér,
Vagy pedig dyflex cső, csak ez sokkal húzósabb árban.

https://ingatlan.com/33821564

(#79210) PROTRON válasza Samus (#79208) üzenetére


PROTRON
addikt

A kollega amúgy 32-est ajánlott, de tény hogy a belül bordázottat linkelte. Nekem a szenvedés az volt amikor a 3x2,5 tömör mellé 3x1,5-öt is behúztunk a 25-ös belső átmérőbe. :D
Na azt tényleg csak az ellenségemnek ajánlom. De simán 3x2,5-öt be lehet húzni nem nagy szenvedéssel, mondjuk tény hogy ezerszer gyorsabb ha van behúzószár.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79211) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Elég romosak voltak már a magaságyásaink itthon. 7 év alatt teljesen szétrohadt a fenyő, a rétegelt lemez viszont sokkal jobban bírta, gondolom mert a műanyag ragasztó nehezen bomlik benne. Hoztunk ezer éves deszkákat az egyik telekről, és jól megtákoltuk az egyiket, a másikat meg nulláról kellett újraépíteni. A végeredmény azt hiszem topikhű lett. :DDD :DDD :DDD


[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#79212) AxBattler válasza inf3rno (#79211) üzenetére


AxBattler
félisten

Praktikus. Osztatlan közös udvar/kert?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79213) inf3rno válasza AxBattler (#79212) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja 2015-ben csináltuk őket a szomszéd sráccal, akkor még külön kis magaságyások voltak, körülbelül olyasmik, mint nálam a második most. Aztán szétrohadt már az egész, a szomszéd srác elköltözött, az anyja vette át, ő meg inkább terjeszkedik, és mindent egybe nyit, hogy nagyobb legyen a terület. Mi is most átmentünk U alakba az egyiknél. Annak idején még itt a lenti részt is feltörtem, átszitáltam a földet, és kiraktam az egészet téglával és kövekkel.

Igazából ezt a kertet én már elengedtem nagyobb részt. Inkább csak dísz. A macskával az őrületbe kergetett egy időben a szomszéd anyja, mert mindig a mi ágyásainkba piszkított. Tavaly meg nem ment semmire a paradicsom, ahogy kb. egyik évben sem, a chili viszont gyönyörű volt. Hagytam volna érni, aztán egyik nap arra keltem, hogy zölden lelopták az összeset. Szóval kb. ezerszer annyi munka van vele, mint amit visszahoz. Most is gondolkodok, hogy szerezzek e istállótrágyát bele, mert láttam az egyik helyen, de nem vagyok túl motivált...

Inkább a másikra koncentrálnék, az hatalmas terület ehhez képest. 3000m2 körül van, és a nagy része szántó volt régen. Ott szeretnék most így elsőre tököt és cukkinit azon a részen, amit parlagon hagytunk 10 éve. Kíváncsi vagyok, hogy csak így fű közé kirakva a palántákat mi lesz belőle. Még az is lehet, hogy a paradicsomot is megpróbálom, azt is nehéz elnyomni.

Buliban hasznos! =]

(#79214) AxBattler válasza inf3rno (#79213) üzenetére


AxBattler
félisten

Hagytam volna érni, aztán egyik nap arra keltem, hogy zölden lelopták az összeset.
Banyek. Pedig jól néz ki a hely, és a környék is korrektnek tűnik.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#79215) inf3rno válasza AxBattler (#79214) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, nem nagyon vannak itt lopások, azért nem is értettem ezt az egészet, hogy párszáz forint értékű paprikáért valaki hajlandó kockáztatni. Majd bekamerázom, kíváncsi vagyok már, hogy ki ennyire "élelmes". :K

Buliban hasznos! =]

(#79216) sisi22 válasza inf3rno (#79213) üzenetére


sisi22
tag

Futobab is mehet, csak sok napfeny es napi locsolas kell neki - meg sok karo.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79217) inf3rno válasza sisi22 (#79216) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, gondoltam arra is, csak máshova, de most hogy mondod oda tökéletes lenne. Égig érő paszuly. :R

Buliban hasznos! =]

(#79218) RandomName válasza Samus (#79204) üzenetére


RandomName
aktív tag

Symalen?, (Mflex,Betonflex, stb)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79219) Dani_kp válasza inf3rno (#79213) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nagyon jó. Én idén akartam 3-4 emelt ágyást csinálni, de szerintem nem lesz rá időm. Előző években volt nekünk is paprika, koktélparadicsom, borsó egy kevés, meg lila hagyma. Nem sok, de egész nyáron sajátot ettünk és semmit nem csináltunk vele, csak öntöztük. Utána jött a második gyerkőc és szüneteltettük, azóta is :B :U .
Van 2 haverom, Ők elég nagy tételben foglalkoznak minden zöldséggel néha mikor megyünk hozzájuk, akkor ellátnak éppen azzal ami van. De a véleményem, hogy akinek van rá lehetősége, annak érdemes ráállni erre, hogy megtermeszti magának, nem csak azért, mert finomabb, hanem mert muszáj lesz. Az árak az egekben (ki tudja hol a vége), a minőség meg sehol, utána meg nehogy az legyen, hogy még ilyen sem lesz. Ezzel kapcsolatban elég pesszimista vagyok sajnos, dehát nem igazán azt látnám, hogy bármi is javulna.

Mondjuk nekünk kicsi a portánk, de 3-4 ilyesmi méretű magaságyásnak tudok helyet szorítani :)) .

Szóval én ezzel úgy vagyok, hogy nem azt nézem, hogy mennyi munkát raktam bele, mert ha bármi is megterem és finom is, akkor már megérte. Nyilván nem egyszerű, de megéri kitartónak lenni.

https://ingatlan.com/33821564

(#79220) Dani_kp válasza RandomName (#79218) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ez elég kezelhetetlen, nem véletlen hogy szerelő betonhoz vagy pedig még a födém, acél szerkezetéhez rögzítik a beton kiöntése előtt.
Ha nem akar idomokkal "szórakozni", akkor a diflex cső nagyon jó megoldás. Ugyan ez is bordázott, de belülről nem olyan mint a gégecső, hanem attól "simább", és talán valamilyen szilkonos is a belseje, vagyis annak tűnt, amikor dolgoztam vele. Ebben behúzó szalag nélkül is be tudja tolni az mkh-t vagy mt.
Ja és a gégecsővel ellentétben itt a belső átmérő van megadva.

https://ingatlan.com/33821564

(#79221) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Bőrönd kerékcsere.

A képen lévő jó, a többit kéne cserélnem.
Nem találok pont ilyet, ilyenkor a kereket szokták kipréselni?

Köszi.

(#79222) RandomName válasza Dani_kp (#79220) üzenetére


RandomName
aktív tag

Való igaz, annak rá kell érezni a használatára, és utána már kezesbárány. Diflex? Annak semmi mechanikai tartása nincs, meg emlékeim szerint nem szerelhető éghető közegben.
De így adtál egy ötletet.
[link]
Most hirtelen ezt találtam, de nem csak Kopoflex néven van. Más is gyártja, és van belőle 32mm-es is.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79223) pjen válasza RandomName (#79222) üzenetére


pjen
félisten

A nyugatker is forgalmazza a fehér uton, reflex cső néven.

(#79224) Dani_kp válasza RandomName (#79222) üzenetére


Dani_kp
őstag

Éghető közegben szerintem egyik sem szerelhető. Mondjuk a gégecsőnek is 0 db tartása van, még akkor is sz@rbekehúzni a vezetéket, ha telibe be van vakolva :DDD .

Mondjuk én nem láttam, hogy a kolléga egyáltalán mekkora távolságra keresi a megoldást? Annyit olvastam, hogy falba fog menni. Én így továbbra is mü ii-es csőre voksolok, idommal. Amúgy meg ha kacifántosabb forma kell, akkor kisebb darabokban be kell dugaszolni a cső egyik végét (legjobb a cementes zsák), jól megtömni homokkal, majd lezárni a másik végét is, majd a formázni kívánt részt fokozottan körbemelegíteni hőlégfúvóval, majd hajlító ágyhoz hozzáfogva lehet formázni a csövet a kívánt formára. Persze némi gyakorlat kell mire ráérez az ember, de simán kivitelezhető. Tágítani pedig ugyanúgy körbemelegíteni a végét, majd egy ugyan olyan átmérőjű csövet óvatosan beleforgatva lehet kitágítani.

https://ingatlan.com/33821564

(#79225) Samus válasza Dani_kp (#79224) üzenetére


Samus
addikt

Nem falban fog menni. Álmennyezet alatt fog kolbászolni a fele. A másik fele jelenleg falon kívül, később ez homlokzatszigetelés alá módosul (gyk.: Eltakarja a hungi). Az UTP megy messzebb is, de az annyira hajlékony (mármint a Cat5e), hogy probléma nélkül behúzom, ha telerakom kanyarokkal is. Kb. 10 méter a szakasz. Azt lehet tényleg bele tudom préselni a 32es sima gégecsőbe.

Amúgy gégecső. Ezek mennyire UV állóak?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#79226) Top cat válasza Samus (#79225) üzenetére


Top cat
őstag

Van UV álló fajta is.

(#79227) Dani_kp válasza Samus (#79225) üzenetére


Dani_kp
őstag

De külön-külön csőbe fog menni az utp és az mkh, ugye?
Akkor valóban a gégecső egyszerűbb. Van uv, illetve lépés álló is ezekből.

https://ingatlan.com/33821564

(#79228) PROTRON válasza Samus (#79225) üzenetére


PROTRON
addikt

Óvatosan az ilyen nagy szavakkal, nincs kedvem visszakeresni hogy pontosan hány utp-t kívánsz 1 csőben húzni, de nálunk épületvillamosságis cégnél nagyon csuklott a kollégám édesanyukája, amikor a gyengeáramos alvállalkozó jött behúzni a kollégám által az utp-knek előkészített csövezésekbe a cat6-ot. :D
Legfőképpen a kanyarokkal volt gond, pláne ha nem könyök, hanem csőanyagból hajlított kanyar...na ott aztán beszabehu volt és szentségelés a gyengeáramostól, meg anyázás hogy "mé' kellett megspórolni azt a +1 csövet". :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79229) Samus válasza Dani_kp (#79227) üzenetére


Samus
addikt

Természetesen igen. Nem is egy helyről jönnek , csak félúton találkoznak. Összesen kettő szál lesz, egyik egy AP, hogy legyen net az udvaron és a teraszon is legyen sávszél, a másik meg a garázsba megy, hogy pöpec net legyen a garázsgépen is.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#79230) inf3rno válasza Dani_kp (#79219) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem egy bonyolult dolog. Fogsz néhány cölöpöt és bevered őket 5 kilós kalapáccsal, aztán hozzájuk csavarozod a deszkákat. A régieket igényesebben csináltuk, méricskéltünk, először lécekkel összefogattuk a deszkákat, és csak utána szereltük össze, stb. de most már ehhez se volt kedvem, a cölöpök meg össze-vissza dőltek a mostaninál, de így is jó. A célnak megfelel. :)

3-4 ágyást egy délután alatt össze tudsz szórni, ha van hozzá elég anyag. Olyan 1.5-2 méterenként egy cölöp szerintem elég, ha jó mélyre bevered. Én fél méterre vertem le őket, ami talán túlzás, de évekig kitartanak így. Most érdemes megcsinálni, mert május elején-közepén már mehetnek ki a palánták, veteményezni meg már most is lehet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#79231) inf3rno válasza Gézengúz (#79221) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem van egy nagyon régi Samsonite bőrönd, amin rossz a kerék, és kicserélném, de nem tudom honnan lehetne szerezni hozzá valót. Bármi ötlet?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#79232) Inhouse


Inhouse
őstag

A hétvégén sajnos megint egérvadászatot kellett tartanom. Öröm az ürömben, hogy most nem a házban a padláson voltak, hanem a egy kerti kis épületben. Ami nem volt öröm, hogy hányan voltak... Elkövettem azt a hibát, hogy elég erősnek éreztem a kutyatápos zsákot és itt tároltam. Már korábban észrevettem, hogy van rajta egy luk alul, de betudtam annak, hogy valami kiszakította. Aztán a hétvége előtt megint jártam arra és egérszag volt, meg drazsé mindenfelé. Gondoltam a hétvégén utána járok, hogy mit keres itt az a "pár egér". Pénteken már rohanni is láttam kettőt, úgyhogy harci üzemmód következett. Szombaton lehoztam a padlásról az itt már bemutatott hurkos egérfogóból egyet és betettem. Közben pakoltunk ki belőle, takarítottunk, fertőtlenítettünk. Pár perc belül a dupla csapda fogott kettőt. Újracsalizás és pár perc múlva megint. :Y Gyorsan nekiálltam felfegyverkezni és a képeken látható új változatot követtem el, 3 lövetűben. Amikor ezt is felcsaliztam és betéve pár perc múlva 3 egér volt meg megint, már láttam, hogy nagy a baj. Azonnal nekikezdtem még egynek és közben ürítettem és csaliztam a már meglevőket. Másnap délutánra csillapodott a roham, azóta nem volt újabb áldozat. A végeredmény 36db lett... :U
Mivel nem volt itthon olyan szarufa, vagy gerendavég, mint az elsőnél, illetve emlékeztem, hogy egy ilyen átmérőjű és mélységű furatot nem is olyan egyszerű kivitelezni, a KPE cső mellett döntöttem, némi bútorlap hulladékkal megtámogatva. Talán 3/4"-es, a belseje olyan 20mm átmérőjű. A rugók most kerékpár küllőből készültek, bőven elég, az előzőn levő nagyon brutál, sokszor megfeszíteni sem lehet a cérnát, elszakítja. A feszítésre is kitaláltam egy jobb módszert, amihez alulra kis kampókat hajlítottam. A megfeszítésnél a befűző drótom átdugom a lehúzott hurkon szemből. Nem lesz teljesen felhúzva, de fixen áll. Így fűzöm be a cérnát és kötök rá görcsöt. Így mindig ugyanakkora hosszban lesz, ami fontos a feszítésnél. Legalább 5-6 csomó kell, mert csúszik a cérna. Méretre vágom a felesleget (rá kell hagyni, hogy meg lehessen fogni rendesen), majd kézzel megfeszítem a küllőt, éles állapotba nyomom a hurkot, megtartom és közben az alján a cérnát a kampóval a fix helyre húzom és a csavarral rögzítem. Az előzőnél kötegelővel próbálkoztam, de ez sokkal hatékonyabb és gyorsabb, nameg olcsóbb.
Összesen 3-4 esetben volt hibás működés. Egyszer elcsattant egy úgy, hogy nem fogta meg, a kis piszok ült rajta és ette a zsákmányt. 2 alkalommal nem végzett rendes munkát, túl kicsi volt az áldozat, nem jó helyen kapta el. Illetve egyszer azt néztem, hogy kilóg egy egérfarok, de nincs elcsattanva. Olyan kicsi volt, hogy átfért a cérnaszálak között, nem rágta el és bent lakmározott. Ettől eltekintve óriási segítség volt és remélem ez a csend meg is marad a továbbiakban. Elkészült egy a képen látható egér ellen védő láda, amibe befér 2 zsák táp.

Üdv Inhouse

(#79233) Dönc válasza Dönc (#79198) üzenetére


Dönc
tag

Erre esetleg valakinek valami ötlet? :B

(#79234) inf3rno válasza Inhouse (#79232) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi vödröset használtunk, az full automata kb. Nagyon jól bevált, bár az állatvédők nyervognak miatta, ha csak megemlítem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#79235) Inhouse válasza inf3rno (#79234) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem ejtek túszokat.

Üdv Inhouse

(#79236) macilaci78 válasza inf3rno (#79231) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Samsonite-ot kérdezted? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79237) hotkar válasza Inhouse (#79232) üzenetére


hotkar
aktív tag

Ezeket a brutál drótokat hogyan tudod hajlítani? Melegíted, vagy izomból megy?

(#79238) macilaci78 válasza hotkar (#79237) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Satuba befogod, ráhúzol egy csövet és hajlítod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79239) PROTRON válasza Inhouse (#79235) üzenetére


PROTRON
addikt

félig vízzel töltve Nála se lesznek sokáig túszok. :D
Ellenben nagyobb a kapacitás, ha nem tudni előre mekkora a problem. ;)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79240) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

a portánkon túlnyomórészt gyeprácsos térkő van,aminek az előnye,hogy az esővizet/hólevet elnyeli,de sajna a dudva elég sűrűn kinő a lyukakon.hamarosan kiskutya érkezik és ezért a gyomírtót mellőznénk.illetve,ha kikszedegetem valami segédeszközzel a dudvát,akkor viszonylag sok föld is kijön.van erre valami értelmes megoldás,hogy hogy távolítsam el minél könnyebben a dudvát a fentiek fényében?

(#79241) Inhouse válasza hotkar (#79237) üzenetére


Inhouse
őstag

Ja, a hurok az kerítés vezérdrót, 2mm-es, kombinált fogóval. A kerékpár küllőt az újban (3-as) megint simán kombinált fogóval.
A régi duplánál már nem is emlékszem, hogy az miből volt, de még a hajlításra sem. De nem kellett hozzá sok trükk.

Üdv Inhouse

(#79242) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék feltenni egy fali csapot, aminek a csonkja 25 éve le van vakdugózva még azzal a négyszögletű dugóval. Na már most az egyik kijött szépen, a másik az istennek nem akar megmoccanni. Egy 11-es villás kulcsot faszányosan el is törtem. Körbe fújtam wd40-el is, de semmi. Se csőfogó, se vízpumpa fogó nem bír vele. Már lassan le sarkaltam mind a négy oldalát. A ráhegesztés sajna kilőve, mert körbe van csempézve. Szerintetek hogyan tudnám kigyógyítani azt a rohadt vakdugót?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#79243) pjen válasza BLUE TORNADO (#79242) üzenetére


pjen
félisten

Csavarlazítóval kéne körbe fújni, vagy petróval. Mindkettő jó büdös. Kérjél meg valakit, mikor húzod a kucsal egy kalapáccsal üssön az idomra. Ne túl nagyot, csak kopp.

(#79244) lemmy71 válasza BLUE TORNADO (#79242) üzenetére


lemmy71
őstag

Én tavaly jártam így. Nekem a vakdugó négyszög végére pont rápasszolt a 3/8 crowa négyszög része. Kölcsönkértem egy akkus ütvecsavarozot és azzal szépen kitudtam tekerni. Kalapálni csak akkor érdemes ha van húzása, magyarán ha bent a falban jól megvan támasztva, de az olyan ritka mint a fehér holló.

(#79245) BLUE TORNADO válasza pjen (#79243) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Mivel a konyhában van, így nem szeretnék ilyen büdös anyagokat használni :(

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#79246) BLUE TORNADO válasza lemmy71 (#79244) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Köszi, ez egy jó ötlet. Minden megvan hozzá itthon, még az ütvecsavarozó is :DDD

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#79247) lemmy71 válasza BLUE TORNADO (#79246) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha nem menne rá a négyszögre a crowa négyszög toldó, akkor reszelj egy kicsit belőle, lényeg hogy passzosan legyen rajta, mert ha lötyög akkor elvész a nyomaték.

(#79248) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Nem ilyet keresett valaki 1-2 hete?
Lidl 04.04-től

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#79249) PitLee válasza Inhouse (#79232) üzenetére


PitLee
őstag

Mázlista, én meg szenvedek itt "az én házam, de nem az én macskám" élelmezési projekttel. :DDD
Múltkor a kisebbik cic a szalmabáláknál fogott egy egeret a családfő szeme láttára, rögtön elolvadt mindenki a gyönyörtől, idén lesz egy éves.
Faternak volt ilyen 3-as egérfogója ami egy fa gerenda darabba volt bele mókolva, azok a fém hurkok is egy résben mozogtak ha jól emlékszem és nem cérnás volt, hanem egy fém pecek lógott le ami a csalit tartotta.
Majd holnap rákérdek meg-e van még neki.

(#79250) inf3rno válasza Inhouse (#79235) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi sem.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.