Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79901) Nihed555


Nihed555
lelkes újonc

multkor irtam hogy a fényképezöm csak 20.-ik inditásra kezd el müködni,mert meghibásodott a forditott ellem belerakása miatt,viszont most rájöttem hogy kell ujrainditások nélkül életre kelteni
melegszendvics sütöre kell rakni egy rácsot 5centivel felette és arra kell a fényképezöt rakni és 15 percig melegiteni
ez is bizonyitja hogy egy kondi szált el a fényképezöbe?mert ha igen akkor költenék a cseréjére

[ Szerkesztve ]

(#79902) Dani_kp válasza Inhouse (#79896) üzenetére


Dani_kp
őstag

Én is klímaglettet használtam, nekem nem volt gond mikor ráment a diszperzitre, illetve sima glettet is használtam vele/mellette.
Kicsit úgy vagyok ezzel a "technológia" előírásokkal, mint az ember mikor rákeres a tüneteire. Mert akkor már egyből a temetést kell szerveznie.
Mondjuk nálunk nem voltak vizesek a falak, ahol csináltam, de szerintem akkor sem kell ezt annyira túl gondolni. Illetve én munka mellett csináltam, így nekem 1 hét volt mire 2-3 rétegben legletteltem a javítandó felületet.

https://ingatlan.com/33821564

(#79903) Nihed555


Nihed555
lelkes újonc

továbbá az is érdekelne hogy a karcos lencsével mit lehet kezdeni?
a fotók ennek ellenére teljesen hibátlanok de ha van rá lehetöség jó lenne a karcokat eltüntetni,van nekem még egy rossz fényképezöm aminek a lencséje nem karcos,esetleg kicserélhetném

(#79904) Barret001 válasza Nihed555 (#79903) üzenetére


Barret001
addikt

Csere.Ha elkezded polírozgatni,ha sikerülni is fog,megváltozik az "alakja" Torzítani fog.

(#79905) Nihed555 válasza Barret001 (#79904) üzenetére


Nihed555
lelkes újonc

ha majd lessz kedvem szét szedem és hátha kitudom cserélni,de ahogy látom lekell törni az optikát a burkolatbol,vagy ha nem akkor a másik oldalt lessz csavar,majd megvizsgálom
de amig a fotok jók addig nem hiszem hogy hozzá nyulok

[ Szerkesztve ]

(#79906) Inhouse válasza Dani_kp (#79902) üzenetére


Inhouse
őstag

Köszi! Csinálok egy próbát, csak nem szeretném, hogy a festőhenger húzza majd le.
Elsőre is ez volt a terv, hogy ezt a falat telibe a klímaglettel húzom át, hogy az jó a vertfalas részre és diszperzitesre is...csak a leírásból nekem az jön le, hogy nem.
Ja, ezért nem raktam fel "komolyabb" szakfórumra, mert itt jó a csapat és talán nem jutunk oda a tanácsok végén, hogy bontsd le az egészet és építs egy új házat... :)
Én is munka mellett csinálom, nem is vagyok szaki és még utálom is, ezért borzasztó lassan halad. De már van fény az alagút végén!

Üdv Inhouse

(#79907) Inhouse válasza Nihed555 (#79901) üzenetére


Inhouse
őstag

Inkább egy kontakthiba, repedt forrasztás a NYÁK-on, és a hőtágulás miatt ilyenkor érintkezik.
Ha a fotók hibátlanok, akkor ne rontsd el azt a gépet még jobban szerintem.

Üdv Inhouse

(#79908) Inhouse


Inhouse
őstag

Vettünk a páromnak egy használt biciklit és a hátsó sárvédő nem volt stabil. Szerintem hiányzott a hátsó villához rögzítő idom. Hát csináltam egyet, most tabil. Majd kiderül meddig bírja.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#79909) macilaci78 válasza Nihed555 (#79905) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Logouton az elmúlt pár évben volt egy címlapos írás egy DLR gép renoválásáról, sok oldalon keresztül képekkel ment, kb minden egyes csavart kivett belőle a srác. Keresd meg szerintem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79910) Nihed555


Nihed555
lelkes újonc

hát én irtam is hogy nem cserélek lencsét amig jó a kép amit csinál,és amugy irtam multkor arra a forumra ahol ez az ember van aki fényképezövel foglalkozik(mert belinkeltétek a forumot) de nem volt válasz,esetleg egy linket kapok a profiljárol hogy privátban irjak?

[ Szerkesztve ]

(#79911) hegegabi80 válasza Inhouse (#79908) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igazi mestermű, jobb mint a gyári. Egy kis festést neki, aztán észre se venni a tákolást.

(#79912) Barret001 válasza Inhouse (#79908) üzenetére


Barret001
addikt

A hosszú csavar alapján ide való! Ha levágtad volna rövidre a csavart,és lefested,sok kritikus hozzászólás kaptál volna...

(#79913) macilaci78 válasza Nihed555 (#79910) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt lesz pár számodra érdekes írás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79914) Dani_kp válasza Inhouse (#79906) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nem fogja lehúzni. Szerencsére nem kellett telibe glettelnem, de így meg a fal egyenetlensége miatt, össze kellett játszani, hogy nagyjából jó legyen :DDD .
[kép] [kép]
[kép] [kép]
Én sem vagyok szaki és én is ezt a részt utálom a legjobban :DDD .

Ui.: Ha jó munkát akarsz, bontsd el és építs új házat :DDD Pont ezért nem keresek fel szakfórumot én sem ;] .

https://ingatlan.com/33821564

(#79915) Inhouse válasza Dani_kp (#79914) üzenetére


Inhouse
őstag

Köszi! Akkor nem aggódok rajta. Igazából erről nem szól a zsákon a leírás, csak egy festő glettelős videójában hallottam a Youtube-on. Tényleg lassabban köt, mint a széria glett?

Üdv Inhouse

(#79916) do3om


do3om
addikt

Nekem nagyon lassan halad a kúpos hasító motor hajtóművesre cseréje. Minden esetre a hajtó nagy lánckerék felkerült a motorra, be lett betétezve.
A kicsi még folyamatban van.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#79917) Dani_kp válasza Inhouse (#79915) üzenetére


Dani_kp
őstag

Egy kicsit csak. Mondjuk a felkenés után pár órával a széria glettet lehetett csiszolni, a klíma gletett pedig nem. De mivel nincs sok időm egyhuzamban, így nekem bőven jó, ha csak másnapra szárad ki teljesen.

https://ingatlan.com/33821564

(#79918) Inhouse válasza do3om (#79916) üzenetére


Inhouse
őstag

Egyre jobban irigyellek a hozzáértésed, a gyakorlatiasságod, szorgalmad, felhasználható időd miatt. Csak így tovább, öröm nézni a képeket, amiket felraksz.

Dani_kp:
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#79919) do3om válasza Inhouse (#79918) üzenetére


do3om
addikt

:R
Ez lesz az áttételel mértéke, 3x os gyorsított, hát nagyon kíváncsi leszek mi lesz az eredménye, és ha marad benne bőven így is erő az esetleges megszorulásnál mi fog engedni. Remélem a motort kezdi megfogni.
Ez meg egy táp szabályzóval a pálinkafőző keverőmotorhoz most PC tápot használok. Ez 0-28v ot tud majd neki, hasznos tartomány inkább a 6-12v.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#79920) sisi22


sisi22
tag

Muanyagra lehet uveget ragasztani?

Egy kb. 1cm vastag, csomagoloanyagnak hasznalt vastag muanyag lapra kellene ket db, kb. 30cm szeles tukrot ragasztani, vagy rogziteni, erre keresek megoldast.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79921) macilaci78 válasza sisi22 (#79920) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tükör lapját, vagy élét akarod a műanyagra ragasztani? A műanyag milyen műanyag?
Tükörragasztókkal sokféle felületre ragasztanak tükröket, csempe, fém, fal, fa, stb. Ebből kiindulva ez a ragasztó masszívan fogja a tükröt és sokféle egyéb felületet.
A műanyagból sokféle van, elképzelhető, hogy a tükörragaasztó oldja és akkor patthelyzet.

Ha az élét akarod ragasztani, akkor az kis felület, ami a súlyt, erőkart kell tartsa.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79922) lemmy71 válasza sisi22 (#79920) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem ilyen kétoldalú berner szalaggal van felragasztva az akril zuhanykabinba a tükör, csak csákánnyal lehet leszedni :DDD

(#79923) do3om válasza do3om (#79919) üzenetére


do3om
addikt

Huha :Y
Eddig is egy hatalmas dög volt a hasító, de most lassan külön vontatni kell ha mozgatni akarom.
Még csak odapróbáltam, most jön majd a tartója, feszítő. Egy próbát megér kíváncsiságból de szerintem ez így nem lesz sokat használva. Csinálok egy forgó baltafejeset ahoz jó ez a hajtómű.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#79924) do3om válasza do3om (#79923) üzenetére


do3om
addikt

Ma elkezdtem megcsinálni.
Ez tartja majd a hajtóművet.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#79925) do3om válasza do3om (#79924) üzenetére


do3om
addikt

Nem szoktam a játékfúrót elővenni de most kinti műhelyben koszolok inkább mint bent. Egész ügyesen vitte a 10es lemezbe a 16,5 ös furatokat, mármint ahhoz képest hogy valami 350w vagy mennyi. Azért a fúrógépen is lehet látni pár nem gyári alkatrészt, kicsit kipofoztam.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#79926) do3om válasza do3om (#79925) üzenetére


do3om
addikt

Mára ennyi, remélem nem baj a sok kép miatt.
Csak kedvezek annak aki szereti az ilyesmit, ne csak az legyen hogy kész. :B
Valahogy így lesz a felfogatás, 4db 16os csavar, anyával állítva be a láncfeszességet. A vázhoz a 4db 10es fogja majd, ez még most jön, aztán a lánc méretre szabás. Aztán próba majd lehet szétbontani és kezdeni amit még mondtam. Viszont egyre kevesebb a vasanyagom. Pedig nem kevés volt.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#79927) sisi22 válasza do3om (#79926) üzenetére


sisi22
tag

Nekem ugy tunik, hogy eromuvet epitesz. :Y
Gratula, nagyszeruen nez ki, legszivesebben odamennek es megsimogatnam a gepet. ;)

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79928) sisi22 válasza macilaci78 (#79921) üzenetére


sisi22
tag

A lapjat, de a muanyag nagyon hajlekony...
Majd teszek fel kepet, ha odaig jutok, most egyszerre kell sokmindent csinalni, es mindig mindennel valami hianyzik, sok ido megy el kis haladassal. :(

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79929) sisi22 válasza lemmy71 (#79922) üzenetére


sisi22
tag

Nekem is ilyesmi jutott eloszor az eszembe, csak fazok tole, hogy a muanyagot meggyuri. :F

Teszek fel fotot hamarosan, hatha valaki be tudja azonositani a muanyagot, es akkor elobbre leszunk. :K

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79930) mekker


mekker
őstag

Kerámia főzőlapom lett. Létezik valami házi praktika az egyenetlen talpú edényekhez? 150-200C-ot ki kell bírnia, kalapácsolni csak azt lehet, ami nem bevonatolt.
Nem létszükséglet a megoldás, csak egy érdekes kihívás.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#79931) sisi22 válasza lemmy71 (#79922) üzenetére


sisi22
tag

Hat vegre sikerult valamit osszehozni, a lenyeg az, hogy meg kene menteni a tukrot, es hordozhato valtozatot kialakitani.

A problema az, hogy a tukor torott, az aljan kb. arasznyira, csak a ...

hatlapjara ragasztott matrica tartja egyben, de az szepen teszi a dolgat:


A matrica alatt ott a foncsorozas, es talan ezen a kepen latszik legjobban a muanyag anyaga is, egy centi vastag:


Itt a muanyag delikvens, U alakban megtorve volt egy dobozban:

Kisimitva is meg hullamos marad:

viszont pont jo a tukorhoz, kicsivel nagyobb, igy azt megfogva biztonsaggal hordozhato marad a tukor, esetleg meretre vaghato:

Itt tartok, kerdes, hogy hogyan tovabb, eredetileg uhu ragasztora vagy ketoldali csikra gondoltam, de tartok tole, hogy mindket esetben a muanyag deformalodni fog.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79932) donmackó válasza sisi22 (#79931) üzenetére


donmackó
őstag

Én FBS-sel ragasztottam a tükröt a szekrényajtóra, és nem kis méretű. Remélem sohasem kell leszedni. :D

Release the cable hounds!

(#79933) macilaci78 válasza do3om (#79926) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ennek a motornak milyen a karakterisztikája? Ilyen fogaskerék elrendezésellett egy tengelyfordulatra kb 4-et fordul a kúp. Nyomaték kell, nem fordulatszám.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79934) do3om válasza macilaci78 (#79933) üzenetére


do3om
addikt

Kétsebességes motor, persze nekem a gyorsabb lesz használva ami még így is lassú.
Szóval a motor 2880as fordulat 1,6KW, hajtóművön ebből lesz 50.
Ami kevés, ezért voltam kénytelen visszagyorsítani 3x-os sebességre, muszáj annyi hogy haladjon is a kúp a fába. (van videó hogy 100as fordulattal használnak.... de azért az rohadt lassú)
Bízom benne hogy marad nyomaték a motorban annyi amennyi kell, de nekem is kérdéses még. Mást nem tudok, muszáj gyorsítani. Igaz az 1,6KW nem sok de talán a komoly áttételek és a 2880-as fordulat miatt meglesz a nyomatéka így is.

Szerk
ezért tervezek egy forgó baltafejeset is, ott ugyan ez lesz csak megcserélve a lánckerék, na ott tuti lesz erő

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#79935) sisi22 válasza donmackó (#79932) üzenetére


sisi22
tag

Ahogy irtam, nem tudom, hogy milyen muanyag ez es:

tartok tole, hogy mindket esetben a muanyag deformalodni fog.

Marpedig akkor eros a veszelye, hogy megtori az uveget.:-(

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79936) do3om válasza do3om (#79934) üzenetére


do3om
addikt

Majd jöhet a próba, csak most nincs olyan rossz fa amiben menézhetném mit tud. A sebesség elég lassú, a nagy ékszíjtárcsás motorral kényelmesebb.
De a lényeg hogy kész működik... Kérem a következőt. :DDD
Pár fát elvágok aztán visszalakítom, a baltásat akarom arra kíváncsi vagyok nagyon, ennek a fordítottja lesz az áttétel.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#79937) hegegabi80 válasza do3om (#79936) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szuper jó kis gépek. Azért kíváncsiságból működés közben egy kis videót szívesen megnéznék róla. :DD

(#79938) Ciccuka válasza sisi22 (#79894) üzenetére


Ciccuka
veterán

Most a szövet a varrásoknál néz ki rosszul a hintaágyon, lehet el fog szakadni egyszer.
Azt nem is tudom, hogy lehet javítani, mert olyan huzatot sehol se lehet kapni és rávarrni se lehet egyszerű.

A hinta tetején lévő szövet már átázik, mert párszor a cicuk megkímélték már.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#79939) do3om válasza hegegabi80 (#79937) üzenetére


do3om
addikt

Nem szoktam videót feltölteni de majd meglesem.

Megvolt a próba. Egynek elmegy de az eredeti nagy motoros gyorsabb sokkal. Másik hogy sokkal jobban melegszik a kúp, lassabban megy így tovább és lassan súrolja a fát. Lehet vele dolgozni de a szíjtárcsás jobb. Persze ez is jó lenne csak olyan hajtómű kell amin van úgy 2,5-3kw os motor és a sebességet nem kell gyorsítani hanem alapból úgy 300 körül van.
Sikerült állóra megfognom egy fával, szóval ha szorulni kezd a motort fogja és nem törik semmi eddig.
Azt nem tudom megmondani melyik az erősebb ez vagy az 5,5kw os szíjtárcsás.
Hasít elég jól ez is.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#79940) Z_A_P válasza Z_A_P (#79851) üzenetére


Z_A_P
addikt

+PROTRON

Engem kisert a sors :D
Most ezt lattam:

[kép]

OK

(#79941) Dani_kp válasza Z_A_P (#79940) üzenetére


Dani_kp
őstag

Őszinte leszek, ez így, meg az előző is elég gagyi :U . Én hanyagolnám ezt a fajta kivitelezést. De ez én vagyok :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#79942) Cheif válasza Z_A_P (#79940) üzenetére


Cheif
tag

Szoktak ezek az oldalra nyíló kapuk tudni kiskapu funkciót, nem tud esetleg olyat?
Nem kéne tákolni, és elég szarul néz ki ez a megoldás.

(#79943) Z_A_P válasza Dani_kp (#79941) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hat, most mint erdekesseg rakom be, mert sajnos az uj kapu meg par evig nem prioritas, masra kell a penz most :(

OK

(#79944) Z_A_P válasza Cheif (#79942) üzenetére


Z_A_P
addikt

De a naponta mondjuk 20 ki-be kiskapu funkcio nem teszi hamar tonkre az egeszet? Meg akkor a taviranyitot mindig viheted magaddal pluszban, nem? :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#79945) Cheif válasza Z_A_P (#79944) üzenetére


Cheif
tag

Nem tudom, hogy megrövidíti-e az élettartamát.
És igen távirányító akkor mindig kell. Vagy esetleg egy gsm modul bele és telefonnal megcsörgetni. Az általában mindig van az embernél.

[ Szerkesztve ]

(#79946) PROTRON válasza Cheif (#79945) üzenetére


PROTRON
addikt

+1 a GSM modulra, cégnél bevált.
Kapun belül meg természetesen gombos kapunyitó, 2 áramkörrel.
Nálunk kétszárnyú a kapu, az egyik gombbal csak a bal oldalt lehet nyitni, a másikkal mind a kettő nyílik.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79947) csudri


csudri
őstag

Sziasztok!

Zárt szelvényen a felületi rozsdát le lehet csiszolni rezgő vagy excenter csiszolóval? Eddig csak fát csiszoltam ilyen gépekkel, fémre is jó? Nem csesz szét bennük valamit a vaspor?

(#79948) inf3rno válasza csudri (#79947) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Drótkefés flex viszi legjobban a rozsdát, de kell hozzá arcvédő maszk, mert szórja a szálakat rendesen.

Buliban hasznos! =]

(#79949) Dani_kp válasza inf3rno (#79948) üzenetére


Dani_kp
őstag

Jaja, elég durva holmi. Én legutóbb csak szemüveget vettem fel, illetve a jó idő miatt rövidnadrág + papucs... :DDD mondanom sem kell, hogy nem 1-2 drót szál állt bele a lábomba :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#79950) Inhouse válasza do3om (#79939) üzenetére


Inhouse
őstag

Esetleg lehet használni valami kenőanyagot közben? Mint a favágó versenyeken...

Üdv Inhouse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.