Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79051) Inhouse válasza Spec (#79041) üzenetére


Inhouse
őstag

A ceruza akkuk nem azért nem bírják annyi ideig, mint az elem, mert gyengébbek, hanem mert nagyobb az önkisülésük, illetve kisebb a feszültségük, így hamarabb merül a kritikus érték alá. Igazából jóval nagyobb teljesítményűek az elemeknél. Már lehet kapni alacsony önkisülésűt, én úgy tudom, hogy az IKEA-s LADDA is ilyen.

Üdv Inhouse

(#79052) sisi22 válasza RandomName (#79028) üzenetére


sisi22
tag

Az mit jelent, hogy elkezdett kigyulladni?

A szokasos jelenseg: eloszor elkezd morogni, majd mely, durrogo hang jon, amikor abbamarad, a lampa elkezd villogni, majd egy ido utan langok jonnek ki a jobb oldali szellozoracson es ha nem kapcsoljak le, suru fekete fust jon.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79053) sisi22 válasza Spec (#79041) üzenetére


sisi22
tag

az akkuk általában nem bírják annyi ideig, mint a sima ceruza elemek (a jobb fajták)

Eloszor ellenorizd a fizikai kovetelmenyeket, mert nehany elektronikai eszkoznel csak az elem mukodik, az akku - ujmagyarul: toltheto elem ;] - nem.
Ennek az oka az, hogy az elemek 1,5V-ot adnak le, az akkuk csak 1,2-1,3V-ot.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79054) sisi22


sisi22
tag

Mi a trukk a mikrosutonel a kabelsaruk (papucsok?) leszedesenel?
Elvileg mindegyik lotyog, de egyiket se tudom lehuzni meg eros kombinalt fogoval se, ezzel vagyok meglove. :O

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#79055) Inhouse válasza sisi22 (#79054) üzenetére


Inhouse
őstag

Vannak kioldós saruk. Ha jobban megnézed, akkor lehet, hogy van egy kis pöcök, ami beakad rátoláskor. Ezt kell kiakasztani a lehúzás idejére.

Üdv Inhouse

(#79056) macilaci78 válasza sisi22 (#79053) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy Ni-Mh, Ni-Cd akku névleges feszültsége 1,2 V, de teljesen feltöltve 1,44-1,45 V körül van.
A baj az, hogy gyorsan csökken 1,2 V környékére - ahol a kapacitásának nagy részét adja le - és erre sok eszköz érzékeny.
Erre találták ki a Ni-Zn akkukat 1,6 V cellafeszültséggel, de ezek teljesen feltöltve 1,9 V környékén mozognak, ami azért már bő 20% az 1,5 V-on üzemelő készülékekeben, amit nem mind visel jól. Ehhez az akkuhoz külön töltő is kell.
Vannak Li-Ion 3,6 V cellák is, amikben van DC-DC step down konverter, így folyamatosan 1,5 V-ot adnak le, illetve egy töltőelektronika, amivel 5 V USB-ről tölthetők.

Annyira olcsó és ugyanakkor annyira jó minőségű az Ikea Ladda, és annyira drága töltőt használok hozzá, hogy nekem személy szerint nem éri meg másra váltani. 4 db egér, 2 db billentyűzet, 3 fejlámpa az, amiben mindig van akku és mellette pár Technik legó, vagy más elemes kacat. Karácsonyi szezonban elemes karácsonyfa égőkészlet (15 db gyertya forma és egy táviránytó, vezeték nélküli az egész), amihez a fejlámpákból is összeszedem az elemeket Mikulás környékén és feltöltöm őket...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79057) lemmy71 válasza Spec (#79043) üzenetére


lemmy71
őstag

A Lidl -s TRONIC egy hulladék :K
Én is vettem (ceruzát babyt 9voltosat stb.) pillanatok alatt lemerül, lassan veszi a töltést, ráadásul nem szabvány méret, 1 - 2 mm eltérés. A ceruza elem helyére úgy ment be a tronic hogy a gyári fólia bevonatott le kellett szedni róla, jelzem hogy az energizer abba a foglalatba vidáman bement.

(#79058) Chaser válasza macilaci78 (#79056) üzenetére


Chaser
titán

az ikeás cucc az pana eneloop elvileg
nekem is van, nagyon korrekt
filléres töltővel használom, kb 10 óra amíg feltölti az akkukat - azt is tőlük vettem -
a box kontrollere 20-30 órát elment rezgővel két ilyen akkuval, az azért elég szép

szerk:
pontosabban nem a töltőt vettem tőlük, az a csodafoné
hanem az usb-s cuccot amibe az akkuk mennek és a töltő eteti

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79059) macilaci78 válasza lemmy71 (#79057) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az Energizer vékony. Egy Streamlight lámpába csak az megy bele. A Ladda AA a Lego elemboxába is szorul és sérül a fólia.

Chaser: olyan USB-s töltőt vettem volna én is, de mire rászántam magam, az Ikea kivezette. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79060) RandomName válasza Janusz001 (#79046) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ha netes rendelés, akkor hajdúhoz őket ajánlom:
http://hajdualkatresz.hu
Jó a support is, ha kell.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79061) RandomName válasza Spec (#79041) üzenetére


RandomName
aktív tag

Gyors Mórickarajz:

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79062) Chaser válasza macilaci78 (#79059) üzenetére


Chaser
titán

jaja, akkoriban kezdett eltűnni mikor én vettem
de nem olyan hatalmas összeg egy értelmesebb befogadó/töltő kombó, vagy simán csak egy másmilyen befogadó ami usb-ről megy
ez az ikeás valami 700 ft körül volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79063) Janusz001 válasza RandomName (#79060) üzenetére


Janusz001
őstag

Innen rendeltem. Hétvégén lesz dolgom bőven a hétvégi házban, bojler takarítás, hidrofort átalakítom (nyomáskapcsolót és a puffertartály kihajítom, megy helyette áramláskapcsoló) , meg még pár alkonykapcsolós falilámpa szerelés.
Ha még halat is kell pucolni, az lesz ám a nagy öröm :)

(#79064) j.bravo


j.bravo
addikt

(Ha fáradjak át a hobby elektronika topikba, mondjátok! Vagy ha van villanyszerelési topik)

Dereng olyan ökölszabály, hogy “gyengeáramú” (koax, UTP/FTP, riasztókábel, akármi) és “erősáramú” (értsd: hálózati feszültségű) vezetéket nem szabad/illik egymás mellett, egy csatornában/védőcsőben vezetni.
(ugyanakkor csatornán kívül vígan vannak egymás mellett vezetve a padlón)

Ez valós vagy csak urban legend?
Érintésvédelmi okai vannak, vagy inkább zavar/zaj elkerülése a cél? (50Hz brumm, kapacitást alkot a mellette futó vezetékkel, akármi)

A powerline ethernet adapterek korában az első pont nem okafogyott? :F

(Kellene LAN a ház néhány helyiségébe, elsősorban IPTV box részére, de akkor lehet tennék fel egy-egy AP-t is, a nem túl erős wifin javítandó.
Elgondolkodtam, mennyire veszélyes illetve ördögtől való a 230V csövébe behúzni. Már ha befér egyáltalán, persze.)

Whatever.

(#79065) Inhouse


Inhouse
őstag

Anyám borogass! :Y

Üdv Inhouse

(#79066) Gyarmati_ válasza Inhouse (#79065) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nagyon durva! :C :C

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#79067) Barret001 válasza Inhouse (#79065) üzenetére


Barret001
addikt

Kézzel hamarabb elnyiszálta volna :D

(#79068) PROTRON válasza j.bravo (#79064) üzenetére


PROTRON
addikt

Ahogy Te is írod, az egyik ok hogyha megsérül az erősáramú vezeték (rengeteg helyen ha lehet spórolnak és nem 3 eres kiskábel, hanem szimpla vezeték van) akkor ne kerüljön 230 a hálózati berendezések olyan csatlakozóira, amelyek nem arra lettek tervezve.

Másik okot is eltaláltad, hogy a gyenge áramú hálózaton ne okozzon zavart. Pl én kötegeltem össze egér kábelt a monitor 230-as betáp kábelével, amilyen szorosan csak tudtam. Amíg így állt össze, addig az egér használhatatlan volt.
De ezt egyrészről modernebb UTP kábellel ki tudod védeni, ami nem annyira érzékeny a közeli elektromos vezetékre, másrészről már pár mm vastag műanyag lap is elegendő távtartóként hogy biztosra menj.
A padlón nem ugyanúgy tekerednek össze, mint amikor egy nagyon vékony csőben húzod át ráadásul kanyarokban. Ott Te nem látod, de számítanak a fél miliméterek is.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79069) tillatrilla válasza j.bravo (#79064) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Én az udvarra ,a garázsba,és a műhelyembe is power line adapterrel juttattam ki a netet,és még egy AP módban üzemelő eszközt is kötöttem utána,valamint 2 db megfigyelő kamerát..A távolság miatt ez volt az egyetlen járható út. Minden működik évek óta,kamera élőképe is,a gyerekek is simán YT-oznak az udvaron. Természetesen 1 fázis van csak.

Üdv: Attila

(#79070) Spec válasza lemmy71 (#79057) üzenetére


Spec
őstag

Most már mindegy. Tegnap este vettem egy csomaggal. Meglátjuk milyen lesz.

Árban amúgy elég versenyképes. 2999 Ft 8 db, ami így 375 Ft-ra jön ki db-ja. A 4db ceruzaelem a szappanadagolóban 3 hónapig húzta. Ha azt számolom, hogy egy valamire való sima ceruzaelem kb. min. 150-200 Ft/db, akkor ha az akkuk 2x3 hónapot kibírnak (persze több töltéssel értem), akkor már áránál vagyok. Ha már a 3. 3 hónapot is bírja, akkor meg simán pluszban leszek vele :)

Nekem csak egy szimpla 7W-os Energizer töltőm van, semmi okosság. Ezzel egy estét töltöttem 4 db-ot, ma bepattintom őket az említett szappan adagolóba, és meglátjuk meddig bírják.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#79071) macilaci78 válasza j.bravo (#79064) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valóban létezik szabály, de ugyanakkor szükség törvényt bont.
Zavar, zaj, indukció keletkezhet, főleg a hálózati áram felől a gyenge áram felé. A padlón meg nem szorosan vannak egymás mellett métereken keresztül összeérve.
A powerline adapter pedig a 230 V-os kábeleken küld adatfolyamot hasonló eszközök között. Nem véletlenül marad el hatótávban, adatátviteli sebességben a hagyományos vezetékes, vagy vezeték nélküli hálózatoktól.

Ha befér, én megpróbálnám. Gigabites hálózatok mellett 1 db IPTV csatorna 8 mbps sávszélességet kér, szóval ha van is valami, ami rontja a lan hálózat hatásfokát, a TV-n valószínűleg nem veszed észre. Az AP más kérdés, mi marad neki.
A nehézség, hogy 1 box-hoz 1 kábel kell az ONT eszköztől, szóval itt-ott zsúfolt lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79072) Barret001 válasza Spec (#79070) üzenetére


Barret001
addikt

Most nyugdíjaztam a 10 éves ceruza akkuimat.Rendszeres használat mellett ennyit bírtak...Nagyon lecsökkent a kapacitásuk,muszáj volt őket leváltani.

(#79073) j.bravo válasza macilaci78 (#79071) üzenetére


j.bravo
addikt

macilaci78, PROTRON, tillatrilla:

köszönöm!
A(z) (talán F-) TP kábel amit vettem, elvileg Cat6, talán lehet benne bízni hogy bőven elegendő pár tucat Mbit valós sávszél maradna a végére, de ezek fényében átgondolom :D megnézem mennyi hely is van (mennyire szűkek a csövek), de bevillant hogy a kötődobozokban mintha elég szűkös lenne a hely. Maga a 230V vezetékezés 2.5 mm2 réz (a kismegszakítóknál annak megfelelő átmérőt mértem, de majd (áramtalanítva nyilván) rámérek pár konnektornál is), de kb 25 éves (legjobb esetben is több mint 15), külön-külön egyszeres szigetelésű vezetékek; és lusták voltak kéket (meg ződsárgát :DDD) is venni, sok helyen a nulla/föld is fekete csak meg van jelölve szigszalaggal. Alszom rá egyet, h mennyire bízom a szigetelés épségében.
Új cső bevésése kizárt (a falak teljes átfúrása is határeset, pedig anélkül nem fog menni), ha gyáva leszek behúzni a 230V mellé, akkor marad a fal mellett csupaszon vagy külső csatornában vezetés.
Vagy a powerline adapter, de azt a nem túl jó költséghatékonysága mellett kevésbé időtállónak is gondolom.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#79074) akipapi válasza Spec (#79041) üzenetére


akipapi
tag

Szia!

A többiek már írták, hogy gond lehet az akkumulátor és az elem feszültségének a különbsége. Sajnos én is beleszaladtam ebbe pár éve. 4x1.5V vs 4x1.2V. Én ezt úgy küszöböltem ki, hogy beépítettem egy 5. akkumulátort a villamos rendszerbe. Kis barkácsolással megoldható, ha esztétikailag is megfelel.

(#79075) Spec válasza akipapi (#79074) üzenetére


Spec
őstag

Szia! Hál' Istennek ilyen gondom nem lett. Most próbáltam bele, és működik a 4 db-al is. A kérdés most már csak, hogy meddig. Ma tettem bele, és majd adok helyzetjelentést, hogy mennyit bírt egy töltéssel :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#79076) akipapi válasza Spec (#79075) üzenetére


akipapi
tag

Szuper. Nálam gyorsan merült. :)

(#79077) Barret001 válasza akipapi (#79074) üzenetére


Barret001
addikt

Ugyan ezt el kellett játszanom egy időzített illatosítóval! Meg is javult tőle :)

(#79078) lemmy71 válasza Spec (#79070) üzenetére


lemmy71
őstag

Lehet hogy a mostaniak jobbak egy fokkal, én jó pár éve vettem ilyen lidl-s tronic -t azok mind hulladékok voltak. Azóta tölthetős elemből GP -t, akkucellából meg piros ultra fire -t veszek csak.

(#79079) PROTRON válasza akipapi (#79074) üzenetére


PROTRON
addikt

Nálam még mindig a gyári elemekkel megy a kb 1 éve vásárolt Dettol. Igaz egyedül használom.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#79080) Thunderace válasza lemmy71 (#79078) üzenetére


Thunderace
tag

Azóta tölthetős elemből GP -t, akkucellából meg piros ultra fire -t veszek csak. :Y

(#79081) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Nem tudjátok miből lehetne kiherélni 48VDC 1000W körüli villanymotort? Targonca, golfkocsi, roki jármű, e-bike? Van valaki aki találkozott ilyen motorral?
Aliexpress-es alu tekercseseket nem nagyon szeretnék, inkább minőségi golfkocsi vagy targonca bontás (ha más nem szervizből új motor is jobb ötlet, mint a kínai) a kérdés, elvégre itt tákolunk! :D

(#79082) Top cat válasza Inhouse (#79065) üzenetére


Top cat
őstag

Ennél ez is jobb. :D

(#79083) Goose-T válasza Sokimm (#79081) üzenetére


Goose-T
veterán

Van itthon egy tönkrement Lidl-ös ágdaráló, ha eljössz érte Pesterzsébetre, neked adom. :) Azt hiszem, 2kW körüli motor van benne, az tökéletesen működik a teljes elektronikával együtt. A motort és a kést hajtó szíjtárcsát magában foglaló műanyag bölcső deformálódott el a kés alá beszoruló ágaktól, így ha beindítom, akkor a kés beleér a burkolatba forgás körben, ami egy idő után elkezd füstölni, így használhatatlan. Pont pár héttel a gariidő lejárata után ment tönkre. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#79084) Gyarmati_ válasza Goose-T (#79083) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nem hiszem hogy az 48V-os motor.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#79085) Top cat válasza Gyarmati_ (#79084) üzenetére


Top cat
őstag

Ha 48V-os motor lenne benne, 2KW-hoz elég nagy áram kellene. :D

(#79086) Sokimm válasza Goose-T (#79083) üzenetére


Sokimm
senior tag

Köszönöm, ha 5 évvel ezelőtt szólsz, átsétáltam volna érte! :D Már messze vagyok tőled, meg amúgy is szerintem 230AC az a motor, ettől függetlenül ne dobd ki!
Ha visszafele lehetne belőle 1 fázisú szép szinuszt csinálni, még generátornak használhatod! :)
Csak megfelelő sebességgel kell pörgetned! :D :DDD

(#79087) biker válasza Top cat (#79085) üzenetére


biker
nagyúr

2000W@48V az 42A, az nem olyan nagy áram.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#79088) Top cat válasza biker (#79087) üzenetére


Top cat
őstag

Azért 42A nem kicsi.

Sokimm
A ríz is már egy vagyont ér benne. :D Persze ha nem alu tekercs van benne.

(#79089) biker válasza Top cat (#79088) üzenetére


biker
nagyúr

Mihez képest? Egy villanyautó motorja 400-700A-t is felvehet :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#79090) Sokimm válasza Top cat (#79088) üzenetére


Sokimm
senior tag

A kapzsiság nem a jellemvonásom, csak a rézért nem akarok máson meggazdagodni. :P
Főleg nem fórumtárson, főleg nem Magyar honfitárs, távoli szomszédon. :R

(#79091) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Azt mi okozhatja, hogy a fürdőszobában, a mennyezeti lámpa 4-5 hónapon belül már harmadjára ég ki. Először egy hagyományos izzó durrant el benne, azt cseréltük egy halogénre, az kb. 3 hétig húzta, majd megint cseréltem egy LED-esre, az meg kb. 1 hónapig bírta, de tegnap ez is kiégett. Mindegyik a felkapcsolásnál adta meg magát. 2012-ben lett felújítva a hálózat, villanyszerelő csinálta, azzal nem hiszem hogy gond lenne. Én a kapcsolóra gyanakszom, hogy az ment már gajra, elég sokat van gyepálva napi szinten. Vagy esetleg maga lámpatest? Mennyezeti lámpa, közvetlenül a kád felett, elég sok párát kaphat, gyerek is van, szóval fröccsenés is érhette már párszor, ez okozhat gondot? Ránézésre nem látok rajta gubancot, a foglalatban se látom nyomát semmilyen sérülésnek. Egy sima üveg lámpabúra, IP44 védett. Előtte évekig semmi ilyen probléma nem volt vele.
Amúgy fürdőszobába, mennyezeti lámpának van valami speciális kritérium IP védettségi szinten?
Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#79092) macilaci78 válasza Spec (#79091) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fürdőbe IP44-es lámpákat javasolnak, ha az megvan, a pára, víz nem lehet gond.
Az elmúlt időszakba nem került be valami új fogyasztó a háztartásba? Mosógép, szárítógép például?
Ha megnézted a lámpát, foglalatot, gondolom, a kötéseket is megnézted és meghúztad a csavarokat. A kapcsolónál is csináld meg, lehet, hogy csak meglazult valami. 2012-ben már illett tömör réz vezetéket használni, aminél nem kellene utána húzni, mint az alunál, vagy az érvéghüvely nélküli sodrottnál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#79093) Barret001 válasza biker (#79089) üzenetére


Barret001
addikt

Egy elektromos roller is felvehet ennyit. Persze a jobbik fajtából :)

(#79094) cinemazealot válasza j.bravo (#79073) üzenetére


cinemazealot
addikt

10+ éve a 230 V-os (javában 1,5 mm²-es tömör réz) vezetékekkel közös (vagy közvetlen szomszédos) védőcsőben vezetem a Cat5e kábeleimet és eddig nem volt probléma velük. Nem túl kraftos és csak HDD-vel szerelt, de gigabites hálózati kapcsolattal rendelkező gépek között is működik az ~500+ Mbps-os adatátvitel.

(#79095) akipapi válasza PROTRON (#79079) üzenetére


akipapi
tag

Nálam sajnos a gyári elemek alig bírtak ki 1 hónapot. :(

(#79096) RandomName válasza Spec (#79091) üzenetére


RandomName
aktív tag

Mennyire "kínai" fényforrásokat használsz?
Az IP44 lámpák már valamennyire zártak, így a fényforrás a saját hőjével meg tudja főzni magát. Ez igaz lehet a hagyományos izzóra, ésa halogénre. És ennek nyoma is lehet. Elszíneződött vezetékek, vagy elszíneződött/kilágyult érintkezők a foglalatban.
Viszont nem igaz a ledre. Az nem termel annyi hőt, nem érdekli a fröccsenő víz, viszont sok a gyenge minőségű, piacos példány tervezhetetlen élettartammal.

Szóval bármi lehet.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#79097) pjen válasza RandomName (#79096) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos a ledre is igaz, hogy megfőzi magát. Melóhelyen lP44 lámpákban vannak 10 Wattos ledek. Mikor meghalnak a foglalat felőli végük csúnyán meg van barnulva és nem is bírják sokáig. Nekem egyik fürdőben se IP 44 a lámpa viszont fürdés után kiszellőztetek. Osram, Phils katalógusokat érdemes lapozgatni. Nagyon szép nyitott búrás lámpák vannak benne fürdő tükör mellett.

(#79098) Spec válasza RandomName (#79096) üzenetére


Spec
őstag

Most legutóbb eléggé "kínai"-t vettem, mert úgy voltam vele, hogy ha ez is eldurran, akkor ne egy drága cucc menjen kárba. Egy sima Tescos Landlite LED izzót vettem bele. De azért annak se pár hetet kellene csak bírnia. Értem én hogy nem megy 5-10 évig, de legalább 1-et húzzon már ki.
Nem hiszem, hogy megfőttek volna, nem látom semmilyen hőhatásra utaló elszíneződés nyomát. Meg jellemzően a fürdőben nem ég órákat a lámpa, csak legfeljebb 20-30 perceket fürdésnél, amúgy meg csak pár perceket, mondjuk egy WC-zés időtartamára. Inkább a gyakori le-föl kapcsolgatás ami jobban terheli, emiatt is nem hagyományos, vagy halogén izzó ami illik bele. Ezért vettem LED-est legutoljára már, mer az jobban tűri a le-föl kapcsolgatást.
Amúgy előtte évekig nem volt vele gond. szerintem ami előtte benne volt egy sima hagyományos izzó, az talán 2-3 évig biztos benne volt.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#79099) pjen válasza Spec (#79098) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a fürdőben vagy 4 éve van 3db E14 land lite led. Tescos leis volt árazva és semmi bajuk.

(#79100) macilaci78 válasza pjen (#79097) üzenetére


macilaci78
nagyúr

"Nagyon szép nyitott búrás lámpák vannak benne fürdő tükör mellett." - mert a marketinges többet keres a szabványokat ismerő mérnöknél.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.