Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78651) Barret001 válasza macilaci78 (#78648) üzenetére


Barret001
addikt

1 Ennek én is örülök! :) És másodszorra igazad van.Az akkuban van egy töltésciklus számláló processzor.

(#78652) Barret001 válasza darvinya (#78649) üzenetére


Barret001
addikt

Én értem! költséghatékony.

(#78653) sisi22 válasza darvinya (#78649) üzenetére


sisi22
tag

Nem.is értem, miért csak 165cm-es embereknek gyártanak összehajtható molnárkocsit.

Mert csak ok veszik?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78654) darvinya válasza Barret001 (#78652) üzenetére


darvinya
titán

Aztán görbüljön a magasabb ember.

sisi22

Nem, csak elég kellemetlen görbülve használni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78655) Stylewars_kp válasza darvinya (#78649) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

SanyiErika K660 befigyel. :)

(#78656) sisi22 válasza darvinya (#78654) üzenetére


sisi22
tag

Nem, csak elég kellemetlen görbülve használni.

Diakkent az egyik elso elmenyem a rencervaltaskor bejott osztrak butorceg termekpalettajanak marketingje volt, gyorsan szembesultem vele, hogy a magyarok miert nem veszik, jeleztem a helyi vezetosegnek, mire kozoltek, hogy naluk pontosan akkor jelentek meg csoportosan (egy reszuk Bp.VII. keruletbol) a 160cm-es 80kg-os nenikek a karpotlasokkal es elokerult csaladi arany es egyebek bevaltasaval es egymas utan komplett hazaikat veluk rendeztettek be, erre alapoztak a gyartosorukat. Nem is lettek itt sikeresek, mert egy eves hirtelen igenyre alapoztak hosszu tavu befektetest es nem valtottak. ;]

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#78657) Barret001 válasza Stylewars_kp (#78655) üzenetére


Barret001
addikt

Én menőbb vagyok! K750-I ! :D

(#78658) Stylewars_kp válasza Barret001 (#78657) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Még használod?

Nosztalgiából kb 5 éve vettem a régi telefonjaimból 1-1 darabot. Használtam őket néhány hétig. Pár napig körbeálltak az ismerősök/kollégák mint Vágási Ferit a szomszédokban. "Jé mennyi gomb, nahát 3 napot bír az akku stb..." K750i, K700i, 6230 stb.

[ Szerkesztve ]

(#78659) darvinya válasza Stylewars_kp (#78655) üzenetére


darvinya
titán

Bezony. :K
Gondoltam beváltom telo csere programba, csak ép abba időszakban nem volt fent hálózaton, így nem jogosult rá.
Persze, azóta már hálózatra sem enged, mert IMEI -t eladták.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78660) Barret001 válasza Stylewars_kp (#78658) üzenetére


Barret001
addikt

Mai napig! Akkuja már nem az igazi,úgyhogy lassan lépnem kell valamit.

(#78661) Stylewars_kp válasza Barret001 (#78660) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nekem a mindennapokban szükségem van az odanyúlós okos telefonra. Próbáltam nélküle, de nem megy. :(

(#78662) macilaci78 válasza Barret001 (#78651) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt nem lehet cserélni, vagy programozni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78663) macilaci78 válasza sisi22 (#78653) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A nagyobb bevásárló kosár, aminek már kereke van... Na, annak csak akkor éri az első kereke a földet, ha elengedem a húzóját, 196 cm vagyok...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78664) Barret001 válasza macilaci78 (#78662) üzenetére


Barret001
addikt

Elég sokat lehet,de fel kell hozzá szerelkezni.Nem csak egy letölthető szoftver,és kész...

Stylewars_kp :
Nekem is van egy kosárra való okostelefon vagy mi :D Otthon elnyomogatom őket,kb ennyire érdekel. Soha nem dobok ki szinte semmit,csak gyűlik a sok kacat...Lassan már nem férek el.

UI: Laptop akku 10,8V-on áll.Ez sosem fog lemerülni? Tegnap este töltöttem fel! Vicc kategória. Ennyit számít a saját elektronikájának a kikerülése.

(#78665) fatpingvin


fatpingvin
őstag

hogy én is jöjjek egy kis kontenttel :)

tegnap kaptam ezt a monitort kontakthibás fix kábellel Sampee fórumtárstól. a kábel csatlakozó felőli vége volt kontaktos, én nem fogok nekiállni VGA csatlakozót szerelni... gondoltam én.

szétkaptam a monitort, a kábel egy tüskesorral kapcsolódik az alaplapra, gondoltam ha már megbontottam rakok rá egy sima VGA csatit és megszüntetem a fix kábelt.

Ez a koncepció addig egész jól haladt hogy rádrótozok egy VGA aljzatot a sorcsatira... ott viszont megállt, hogy a monitor hátoldalán nem jöttem rá hova tudnám értelmesen beépíteni a csatlakozót.

Úgy döntöttem nem gondolom tovább, jó az fix kábelesen is :D az új kábelt behajtogattam a régi helyére és rácsuktam a hátlapot:

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#78666) Barret001 válasza fatpingvin (#78665) üzenetére


Barret001
addikt

Jóvanazúgy,a csatlakozó fém részét tekerd be zöldsárgával! Nehogy oda szikrázzon valahova...

(#78667) fatpingvin válasza Barret001 (#78666) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja, nem, ez rosszabb :D a VGA/LVDS átalakító chip műanyag burkolatán ül :D nem kell rá ződsárga, a kábel elég merev, az epoxi meg nem vezet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#78668) Barret001


Barret001
addikt

Akku felügyelet kikerülésével most merült le a "halott" akksi :D Tegnap este töltöttem fel.kb 9+V-nál kapcsolt le a gép. Teszt indulásától kezdve 0% kapacitást írt rá a gép. Egész jól bírja ez a szerinte halott akku. Most teljesen feltölttetem a géppel,kíváncsi vagyok,fog-e valami változni. Akkufelügyelet szerint 30%-os az akku teljesen feltöltött állapotban.Nem gyilkoltam,hogy szép lassan egyenletesen merüljön le.

(#78669) Barret001 válasza Barret001 (#78668) üzenetére


Barret001
addikt

Aki laptop akkut akar újra cellázni,felejtse el.Az akkulelügyelet magasról leszarja az akku aktuális állapotát. 250%-kal emeltem az akku kapacitást! tökig merítettem,és kemény 1 órát töltötte,és szerinte a 10,9V-os pack 100%-ra van töltve! Nem érdekli az akku,a belső programját futtatja! Abban az áll,hogy az eredeti akku 30%-os,és ez alapján tölti.Az eredeti akku 30%-át töltötte bele a 250%-kal megemelt kapacitású akkuba.

Ha kívülről teletöltöm,akkor meg kis trükkel több mint 12 órát üzemel,a gép szerint 0%-ra lemerült akkuval.

(#78670) fatpingvin válasza Barret001 (#78669) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez az akkupakk töltőelektronikájának a nyomora. érdemes lehet utánanézni nem annyira hivatalos oldalakon hogy lehet-e valahogyan resetelni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#78671) inf3rno válasza Barret001 (#78669) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálam ilyenkor jönne elő, hogy külföldi fórumokon mit írnak, hátha javítható valahogy ez az egész.

Buliban hasznos! =]

(#78672) Barret001 válasza fatpingvin (#78670) üzenetére


Barret001
addikt

Nem akarom megjavítani.Egy PH-s "kolléga" javasolta,hogy teljesen merítsem le,és a géppel teljesen tölttessem fel.hátha ettől megjavul.A gép le sem akarja meríteni,mert be van neki égetve,hogy 5 percet bír az akksi.Tehát 5 percig használja. Viszont át lehet verni :) Akkor lemeríti teljesen.
Én abban hiszek,(hittem) hogy az van,ami az elektronika programjába be van égetve.(töltésszám ciklus) És így is lett! 40%-ra sem töltötte,de szerinte már 100%-osan fel van töltve.
Rá sem néz az akkura,lefuttatja a saját prpgramját,és kész.

[ Szerkesztve ]

(#78673) Ciccuka válasza Barret001 (#78669) üzenetére


Ciccuka
veterán

Bizonyos gyártóknál valószínűleg, kell egy chip reseter, mint a tintapatronoknál.
Tervezett elavulás
Azóta már rég a 2.0 változatnál tartanak a gyártók.

Vannak kínai (utángyártott) akkugyártók. Ott általában azokba az akkukba másféle chip kerül.
Vettünk egyébként ilyen utángyártott akkut és eredetinek mutatta azt is, viszont fél éven belül megkotlott.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#78674) inf3rno válasza Barret001 (#78672) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Még a végén kiderül, hogy valójában az aksik nem is öregednek el, csak az ilyen okosságok 40%-ra töltik őket. :D Vagy ez a 2.5x-es kapacitás miatt alakult így?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#78675) Barret001 válasza inf3rno (#78674) üzenetére


Barret001
addikt

Nem! Az eredeti kapacitáshoz képest! Mert azt "látja" továbbra is az elektronika...
1 óra hosszát töltötte a nullára merült akkut,és kiírta hogy szerinte 100% fel van töltve. Az eredeti akkut nem töltené tele ennyi idő alatt!

[ Szerkesztve ]

(#78676) inf3rno válasza Barret001 (#78675) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor teljes a káosz. :Y

Buliban hasznos! =]

(#78677) Barret001 válasza inf3rno (#78676) üzenetére


Barret001
addikt

Nincs káosz! Az akku elektronikájának programja van.azt követi.Mégpedig töltési ciklusszám alapján. Úgy van megírva,hogy töltésszámonként kisebb kapacitású akkunak látja a packot. Ha ez lejár,akkor automatikusan döglöttként kezeli az akkut.Akkor is,ha szinte hibátlan.

(#78678) inf3rno válasza Barret001 (#78677) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kiváló! Üdv. a 21. században...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#78679) j.bravo válasza fatpingvin (#78667) üzenetére


j.bravo
addikt

A régi klasszikus ződsárga, gyorskötöző, duct tape, pillanatragasztó+szódabikarbóna mellett az új klasszikus az epoxy :R Legalábbis nálam. A gyurma kivitel különösen (de a folyékony se rossz)

Whatever.

(#78680) Tothg86


Tothg86
tag

Adott egy tükör, szeretném falra feltenni. Viszont az alja elég csúnya, olyan feketés bemattult. Ha vágok belőle, a vágás mentén lehetséges egy új, szép felületet kapni? Sokat nem akarok vele vesződni, de pici időt és pénzt megérne.
Van ehhez egy speckó kés? És gondolom a vágási felületet le kell reszelni, hogy ne legyen éles? Ehhez is van külön reszelő?

(#78681) diegho


diegho
nagyúr

Az új lakásom fürdőjében nincs túl nagy hely, konkrétan 1m-re kellene mosdókagylót és mosógépet raknom, de mivel 191cm vagyok, ezért arra gondoltam, hogy a mosógép fölé teszek egy pultot egy ráépíthető mosdóval. Meg is vettem egy 1m-es munkalapot, a kérdés az, hogy lábakon álljon, vagy falra rögzítsem a munkalapot? Én lábakra gondoltam, 18-as bútorlapból három láb, a mosógépnek hagyok 620mm-t, valamint a két rövidebb közé pedig berakom a szennyestartót. A lábak közé rakok hátulra merevítést és ez szerintem elég stabil lesz. Szerintetek jó ez így?

(#78682) Barret001 válasza Tothg86 (#78680) üzenetére


Barret001
addikt

Lehet vágni belőle,üvegvágó kell hozzá! De vékony csíkot nehezebb vágni,mint a több centi széleset.Fenőkővel szoktam az éleket letörni,2 húzás elég! Szerintem ne nyúlj hozzá,viszont youtube tele van evvel foglalkozó videókkal,én is sokat tanultam belőlük. Előtte mindenképpen tájékozódj!

(#78683) macilaci78 válasza diegho (#78681) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Aha. A szifont hova rakod?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78684) Stylewars_kp válasza j.bravo (#78679) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Epoxy gyurma az isten. Méreg drága kémiai lepárló (cöfrét is megrottyantana pájinka gyanánt ;]) egyik csövét eltörte egy ismerősöm. Mondta, hogy sebaj, rendel alkatrészt. Kiderült, hogy nincs hozzá. Felhívott, hogy izzasszuk már meg az agyunkat, hogy mi lenne jó ragasztóanyag. Ződsárga leolvadt, duck tape se bírta és akkor jött a jó öreg epokszi. Nem szép, de működik.

(#78685) Stylewars_kp válasza Tothg86 (#78680) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mekkora részt érint? Ha kicsi részt, akkor lehet érdemesebb venni rá egy képkeretet. Az pont eltakarja meg könnyebben is tudod felfogatni a falra. Ha olyan 2-3 centi, akkor üvegvágó majd harapó fogóval letudod törni, de ha nincsenek ilyen eszközeid és tapasztalatod, akkor enged el.

(#78686) diegho válasza macilaci78 (#78683) üzenetére


diegho
nagyúr

Mivel az 1m-ből csak 60-at foglal a mosógép és a vízcsatlakozás a 68cm-re van az oldalfaltól, ezért az tökéletesen elfér a szennyestartó felett.

(#78687) Tothg86 válasza Stylewars_kp (#78685) üzenetére


Tothg86
tag

Egy jó centis részt érint. Megpróbálok vágni belőle, egy üvegvágót megér. Magára hagyott tükör volt, magamhoz vettem, szükségem volt rá. Ha nagyon gáz, max kidobom
Köszi a tippeket!

(#78688) macilaci78 válasza diegho (#78686) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor oké.
A pult alá két szélén 1-1 főggőleges bútorlap lábnak, amit vízszintesen összeköt hátul 2 db 20 cm magas lap. Ez így már elég stabil egy íróasztalnak. A vízszintes összekötőket tudod úgy pozícionálni, hogy a fali kiállások (víz, szennyvíz, áram) számára ne legyenek útban. Ha oldalt nem látszik, akkor simán átmenő csavarral összehúzod.
Az aljára fakötésű peremes anya, bele állítóláb. Vízszintbe tudod hozni akár az egyenetlen kerámián is, a műanyag talp elemeli a padlótól, így a víz nem bántja.
A függőleges és vízszintes lapokat pedig sarokpántokkal egymáshoz csavarozod.

Én a mosógépet a szennyeskosártól elválasztó függőleges bútorlapot elhagynám, hacsak nem valami előre billenő szennyeskosarat szeretnél. 28, 38 mm vastag pultok simán elbírnak. Én a 120 cm széles korpuszon lévő 28 mm-es konyhapulton feküdtem, mikor a pultvilágítást szereltem fel. :D
Tehetsz rá ajtót is, ami eltakar mindent, 50-50, vagy 40-60 arányban is. Persze ha a mosógép mélysége 50 centinél több, akkor az elterjedt 60 centis pulttól mélyebbet kell venni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78689) diegho válasza macilaci78 (#78688) üzenetére


diegho
nagyúr

55 mély lesz a pult, ennyi hely van, a mosógép 40 mély lesz kb, az bőven elég nekem, szóval a gép mögött még lesz hely is, mondjuk ott mennek a fűtéscsövek le, mert a pult felett van a kazán, szóval ez így jó is lesz. Sarokpántokat akarok mindenképpen.

(#78690) macilaci78 válasza diegho (#78689) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gyakorlatilag egy ehhez hasonló tök egyszerű "íróasztalt" raksz össze magadnak, a tetején egy mosdókagylóval és csappal. Azért ez nem egy ördöglakat a szakmában. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78691) diegho válasza macilaci78 (#78690) üzenetére


diegho
nagyúr

Így van, ezt rakom össze, majd szépen lemérek mindent Obiban levágatom a bútorlapokat, az ajtó jó ötlet, lehet azt is megcsinálom.

(#78692) Stylewars_kp válasza Tothg86 (#78687) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Munkavédelemre azért majd ügyelj. Dolgoztam üvegiparban, veszélyes tud lenni. Bár gondolom nem ezzel vágod meg magad életveszélyesen. :D

(#78693) draco31


draco31
veterán

Nem igazán illik ide, de megkérdezem.
Szóval robogón a tükör menete szétment már korábban. Természetesen aluminium az a rész, nehogy lehessen hegeszteni rá egyszerűen egy anyát.
8-as méretű a jelenlegi szétment menet. Vettem átalakító csavart, ami 10-es. Ebben az esetben 9-es fúróval kellene tágítani a lyukat, és úgy 10-es menetvágóval menetet bele?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#78694) macilaci78 válasza draco31 (#78693) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Többféle menet van. A sima M10×1,5 mm menet magátmérője 8,5 mm, tehát a 9 mm-es furatban lötyögne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78695) ahenobarbus válasza draco31 (#78693) üzenetére


ahenobarbus
tag

üdv,

ha tartós megoldás a cél, én helicoil-al javítanám a menetet...

uff, ocs.

(#78696) Essejó válasza ahenobarbus (#78695) üzenetére


Essejó
veterán

Az nem csak tő csavarokhoz való?
Én mondjuk elgondolkoznék a perselyezés lehetőségén is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#78697) pjen válasza draco31 (#78693) üzenetére


pjen
félisten

Ha van lehetőséged és aluba fúrsz menetet, szerezz egy 10mm es gépi menetfúrót( készrevágót) és csak 8 as fúróval fúrj elő. Aztán üregelő szpré és óvatos hajtás. Én így csinálnám.

[ Szerkesztve ]

(#78698) ahenobarbus válasza Essejó (#78696) üzenetére


ahenobarbus
tag

üdv,

A fellelhető infók alapján használják gyertyamenet mentésére is, szóval jó az átmenő és zsákfuratoknak is.
Bevallom én még nem használtam, saját tapasztalatom nincs.

uff, ocs.

(#78699) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Mit gondoltok mennyiből hozható ki kb. 1 autónyi (3x5 méter?) fedett beálló faszerkezettel? Low budget, esztétika kvázi mindegy, ha tetőre zsindely az olcsó(bb) akkor azzal ha más azzal.

Betonozás is kell, az 15nm-re kb 10cm vastagsággal hogy megy manapság?

(#78700) Dani_kp válasza tboy93 (#78699) üzenetére


Dani_kp
őstag

Pont a héten beszéltem pár tüzéppel.
Sóder 12 000 ft/m3
Cement (ukrán) 5000 ft/q, chr 5600 ft/q
Betonháló 2x5 méter, 4-es acélból 9300 ft/tábla
Faanyag talán 190 000 ft/m3

Ez Békéscsaba.

Általánosságban: 1 m3 sóder + 3q cement = 0,8 m3 betonnal

Neked 15 m2 10 centi vastagon, az 1,5 m3 beton.
Vagyis neked 2 m3 sóder, illetve 6q cement kell, ebből ~1,6 m3 beton jön ki, illetve 2 tábla betonháló.

Nem tudom mivel fedném le, ugyan a zsindely nem olyan drága, ellenben az osb az piszkosul. Lehet olcsóbban jössz ki lindab lemezzel, vagy valahonnan bontott cseréppel.
Illetve, ha zsindely, akkor mi nem osb vettünk, hanem harmad osztályú hajópadlót, az 1750 ft/m2 tavaly.

Szerk.: Lehet bepróbálnék egy ilyet.
Tetőre esetleg még hullámpala is szóba jöhet, azok szoktam látni eladót ~1500 ft/db áron. Esetleg ha ingatag ez a komplett beálló meg lehet utólag is erősíteni, merevíteni.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.