Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) szab.tam válasza BRIKLY (#18100) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nagyon hosszú kábelrögzítő, a borda elején át, a cpu hűtő rögzítő furataiba be. és hátulról összetekerős, folytásos modszerrel ráhúz. ilyen nekem is van.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18102) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hűtés megodva. hővezető ragasztó leszed. helyette paszta. rögzítés máshogy megoldva...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18103) Beretvás válasza szab.tam (#18102) üzenetére


Beretvás
addikt

És a képek??? :(((

(#18104) szab.tam válasza Beretvás (#18103) üzenetére


szab.tam
nagyúr

1. képek pár hsz-sal feljebb.
2.a ragasztó pasztára kicserélését a fantáziádra bízom.
3. az új rögzítés nem látszik. merthogy nincs. azaz mivel a nb 4 + bordája már nem ér a nagy bordához, így az kiesik a képletből. tehát 1xrűen oda van tolva nagy borda hozzá rakott 2 téglával. és a súlyánál fogva ott áll. a pasztázásnak meg van egy olyan tulajdonsága, ha légmentesen cuppan, akkor nehezebb levenni, minthogy magától leesne...

de a nagy bordán csináltam egy öntapadó, elcsúszásgátló keretet, a 2 téglát meg az élénél összeszigszalagoztam. tehát nem tud semmi lecsúszni a gravitáció hatására. legfeljebb a a cpu-nál tudna a szerkezet leválni, ha a borda kifelé elhúzná. de stabilan áll. hacsak nem döntögetném nagyona házat. de a pasztánál a vákum akkor is megtartaná. az első, festés előtti kisérletnél nem tudtam leborítani. oldalirányban kellett lecsúsztatnom...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18105) Beretvás válasza szab.tam (#18104) üzenetére


Beretvás
addikt

Értem, A fantáziám joféle ugyhogy megbirkozik vele.. :P
Szeretem olvasgatni a topikot föleg a te munkásságod nyögöz le, De ami zavar az az hogy én nem tudtam mostanában gazdagitani a topikot ujabbnál ujabb képekkel. :(

(#18106) osonte válasza csib41 (#18099) üzenetére


osonte
senior tag

Találtam egy olyan spay-t aminek ugyanolyan az árnyalata, mint a gépnek.

(#18107) dewil666 válasza szab.tam (#18104) üzenetére


dewil666
őstag

Milyen hőfokokat értél el összességében?
A vinyó alját leragasztva annak mennyi lett így a hőfok?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#18108) szab.tam válasza dewil666 (#18107) üzenetére


szab.tam
nagyúr

cpu stress 72-nél megáll, idle 37-39
nb a 4+ bordával beáll 68-ra. teszt alatt 70. (régen csak az 1 db. gyári bordával, erős házventi mellett is bőven 80 fölött volt idle is...)

ez már többedszeri tapasztalatom, hogy nb bordába szemből beleálílltott +2 +4 borda nagyon jó, sőt elég.
csak a sok idióta gyártó a nb hűtő tetjére egy lapot rak felirattal. nehogy tudjon szellőzni, viszont lássa mindeki a márkát... :(( így + bordát, lemezt sem lehet beletuszkolni.
lásd a kék gigybyte-ok....

winyó beállt 40-re. megfogtam, normál langyos volt. szerintem túlmért kb. 5 fokot. 1 tányéros segate.
a tetves samsung-ok mérnek alul.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18109) macko20 válasza szab.tam (#18108) üzenetére


macko20
őstag

Igen az első dolgom ezeket a lemezeket eltávolitani,de gém-re nem használod majd fözés közben,,

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18110) macko20


macko20
őstag

Egy HDD-ben találtam: a fej árnyéka

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18111) szab.tam válasza macko20 (#18109) üzenetére


szab.tam
nagyúr

egyébként hőcső nélküli dilire jó a dolog. de egy ruppót sem ér. mini ninja-val, ez a proci, ilyen beállításon, totál venti nélkül max 60 fok volt.
hőcső azért jobban elviszi a meleget. ezt a túlvégen a másfél kilós aluborda nem kompenzálja. az csak az elfűthetetlenség miatt kell.
csak hát egy kis ninja 10k volt, ez az aluborda meg 2.500,-...

hogy a hűtés megoldva, már csak egy problémám van.
be kéne tácsoznom. 2 oldalt + elül teljesen. gyári cuccokbl nem tudok semmit felhasználni. méhsejtácsot erre venni össz kb. 6k-ért, erősen kidobot pénz. és ugye ott a rögzítés is.

valami olcsó ötlet? ja nagy lyukú, fém, műanyag rácsozat. és könnyű legyena rögzítés miatt. szemeteskosár, irattart, stb. megoldás kéne. rögzítési tippel együtt. nagyon szép sötétkék festékem van rá.... :U :R

(#18110) macko20
én ott az újlenyomatodat látom, amit szilikonból reprodukálok, és otthagyom majd valahol.
szeva' :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18112) dewil666 válasza szab.tam (#18108) üzenetére


dewil666
őstag

Régóta figyelem ezt a topicot és csak jóindulatból írok és kérdezek. Így a Te munkásságodat is figyelem egy ideje. Azt próbáltad hogy a cpu hűtő méretét lecsökkenteni és nagy alapterületű réz talpú hűtőt rátenni és lehetőleg ne egy nagy tégla legyen hanem törések és vágások legyenek benne vagy hasonló legyen mint a süni. Sokkal jobb lenne a hőleadása persze az nem lenne baj ha hőcsöves lenne és arra építeni valamit.
Valami hasonlóra gondoltam:
A piros vonalak a kivágás és bevágás helyét jelzik. Ja és természetesen ritkább lamellákkal és indulhatna közelebb a cup-tól.

A sok bevágásnak köszönhetően a hőleadási felület nem változik de hatékonyabb a hűtés mert több kisebb lamellarész van.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#18113) macko20


macko20
őstag

tegnap kicsit gányoltam..


akkus lámpábol kivettem az akksit igy lehet rendesen tölteni

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18114) macko20 válasza szab.tam (#18111) üzenetére


macko20
őstag

Direkt poros és zsíros épp ez miatt ,és elforgatott is

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18115) macko20


macko20
őstag

Mágnes szörny!!!!

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18116) dewil666 válasza macko20 (#18115) üzenetére


dewil666
őstag

Mennyi vinyót kell szétszedni ennyi mágneshez :Y nekem vagy 6 mágnesem van.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#18117) macko20 válasza dewil666 (#18116) üzenetére


macko20
őstag

Még egyszer ennyi lesz ...de keresik

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18118) dewil666 válasza macko20 (#18117) üzenetére


dewil666
őstag

Miért keresik?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#18119) macko20 válasza dewil666 (#18118) üzenetére


macko20
őstag

Valamire jó, de látványnak sem utolsó

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18120) TESCO-Zsömle válasza dewil666 (#18118) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mert erős és drága.

sz: Nekem is kéne egy zsákkal a másodfokú örökmozgóhoz, de a francnak van ilyesmire pénze...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18121) szab.tam válasza dewil666 (#18112) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kicsit csapongó volt a mondatszerkesztés, így nem sokat értek belőle....

válasszuk ketté a procikat.

50w környékén el le bohockodni ilyenekkel, mint amit az előbbi sárga csodában előadtam. minden hőcső nélkül, alutéglákkal.

efölött nincs más lehetőség, mint a blokkban minél közelebb a cpu-hoz, minél több cső, ami nagy sebességgl elviszi onnan a hőt. tehát ott nem lehet egy tömb, csövek nélkül.

70-75 w-ig lehet, hogy meg lehetne oldani egy nagy méretű, egybefüggő vörösréz-kockával. itt biztos jól jönne a te általad említett bevagdosés, beirdalás. kvázi egy felületnövelés lenne belőle.
a hőcső nélküli, tömbös megoldással az a baj, hogy a kezdeti percek után, amikor a cpuz közvetlen környezetésbena fém már 50-60-70 fokos, nem tud továbbáramlani annyi hő a távolabbi részekbe, mitn a cpu-ból jövő utánpótás. "feltorlódik" a hő.

ezért is kell a hőcső. én a nagy gép hűtési megoldásánál ezt nem vettem elsőre figyelembe. a mugen 2 váza teszi a dolgát, elrepíti a cpu-ról a hőt. de arra már nem figyeltem, hogy a csövek hőleadó részénél jól szét kell terítenia hőleadást. ezt utólag a csövek környezeében bordanöveléssel megoldottam, de ez már nem lesz olyan jó, mintha eleve így terveztem volna. ezért vban az, hgy hiába van 6 kiló borda egy load 1.28v@100-110w@ fogysztásra a q9550-en, linx alatt 20 perc-fél óra után eléri a 80 fokot, és a nagy bordák teteje közben meleg, de nem forró. így 3950-en játszani tudok, de linx-elni a végtelenségig nem.
viszont 3600@90-95w@ load 1.184v@ 29 fokos szoba: fejem tetejére állhatok, akkor sem megy 74 fok fölé...

egyébként az általad említett bemetszéses módszer alkalmazzák kicst máshogy a hűtőgyártók. általában ezért nem 30-50 egybefüggő lap van a hűtőkön, mert kakor a közepüknál merekedne a meleg. ventiseknél ez nem annyirta gond, mert kifújja.de apasszív hűtők mind tagoltabbak...

tehát a tömbös megoldás nagy fogysztásnál nem jó.

sok hosszú cső, a végeiknél jól szétterítve. és hogy ott a csövekre mit és hogyan dolgozunk rá, csak fantázia és pénzkérdés.

sok vadiúj koncepció dolgozik az agyamban, de sok pénz és idő kéne hozzá.

nemsokára jön a pcie16x riser kábelem. ha működne a 30 centis hosszabbítás, és vga-t ki tudnám vinni a gépből, akkor semi sem tudna pl. megakadályozni abban, hgy ocsináljak akár egy 600k@4.5-5.0 ghz + gtx580 sli fullpasszí konfigot. csak belekerülne kb. 8-900k-ba.... (ott kezdődne, hogy kéne 3db. seasonix x400-460 táp 40k/db, kb. 100 kiló aluborda, 170k, 30 hőcső, 3k/db, legalább 100-150k marási munkadíj, meg ilynek. ja, és még a hardverek...).
lenne rá egy hónapom, kelő pénz, 90%, hogy meg tudnám csináni.
de méretben iszanyat nagy lenne. viszont lehetne mozgatni, mert részekre szedhető lenne.
3 részből állna. a gép a cpu hűtővel. és a gépen kívül a 2 vgaa saját hűtőjével. csak hát a pcie külső híd miatti közelség adna egy tervezési nehézséget...

nah. kiálmodoztam magat, és kellő nagyokat mondtam. :)) :D

csak igazából már nem nagyon lesz érdemes a gtx480- lehűtésének nekiállni. mert jól csak átalakitott fullcover vizesblokkal lehet. már látom.
de azzal elveszika kompatibilitás a következő vga kenerációkkal.
nagy dilemma.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18122) ebegab92 válasza macko20 (#18115) üzenetére


ebegab92
senior tag

Akkor ezért kezdtek el arrébb csúszni a vastartalmú cuccaim :))

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#18123) macko20 válasza ebegab92 (#18122) üzenetére


macko20
őstag

lehet,
elő került az összes leesett csavarom...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18124) molnarpeter válasza macko20 (#18115) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Epül. ;]

mp

(#18125) madd dogg


madd dogg
senior tag

Hi. Ház belét vagy annak egy részét szeretném feketére festeni. Van valami tapasztalat a festékekkel kapcsolatban? Mindenképpen lepereg a sima spray szórófesték? Már szépen csiszolópapírral felcsiszoltam a kívánt részeket, hogy megtapadjon. Csak a mai 2 boltban nem volt matt fekete festék? Gondolom páran kifestették már maguknak a házat, ha tudtok valami tanácsot adni, megköszönöm :)

(#18126) KraRe válasza madd dogg (#18125) üzenetére


KraRe
aktív tag

Csáó!
Én egy ház oldallapjából csináltam "tálcát" amire akril festékkel festettem egy non-figuratív mintát, a maszkolószalag minősége miatt ronda lett, de a festék bombabiztosan a helyén:D :R

(#18127) madd dogg


madd dogg
senior tag

atya ég :) Én csak szolid fekete hátsót és belsőt akarok a 922-nek :D

(#18128) KraRe válasza madd dogg (#18127) üzenetére


KraRe
aktív tag

:D
Ha biztosra akarsz menni, egy alapozás sem árthat :)

(#18129) osonte válasza madd dogg (#18127) üzenetére


osonte
senior tag

Akril festékből ez "RAL9005M" árnyalat:

[link]

Hogy mennyire tartós arról még nem tudok nyilatkozni, de az előbbi hozzászólás alapján nem lehet rossz.

(#18130) TESCO-Zsömle válasza madd dogg (#18125) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A legegyszerűbb, ha lapra szereled a házat és elviszed porfestőhöz a kívánt részeket.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18131) Sandrew


Sandrew
őstag

Ma hoztak egy gépet.
Szegény HD2600 Pro AGP megsült benne :(

A fő probléma ott volt. hogy egy nagyokos a hátsó venti befelé fújt :W

[ Szerkesztve ]

(#18132) szab.tam válasza Sandrew (#18131) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azt a táp meg rögtön ki is szívta...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18133) Sandrew válasza szab.tam (#18132) üzenetére


Sandrew
őstag

Jó kis Deer :D

A vga is kintről szívta a port. Hátlapi lemez nincs. Először telement porral a borda. Aztán megállt a venti. Majd mindíg lekapcsolt a gép a tulaj szerint. Vga ad képet de tiszta pötty az egész. Gpu körüli rész el van szineződve a paszta meg úgy rá van száradva, hogy higítóval sem jött le...

(#18134) szab.tam válasza Sandrew (#18133) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"de tiszta pötty az egész"
az inkább vram hiba.
ha agpu túlmelegszik, vagy lekapcsol, kimerevedik, vagy háromszögekre esik szét a kép.
nekem a legutolsó tünenet produkálta pl. anno az ati 1600pro, amikor megállt a ventije.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18135) Sandrew válasza szab.tam (#18134) üzenetére


Sandrew
őstag

a hűtés bordája beleolvadt a műanyag burokba... na mindegy. mindenképpen kuka.

[ Szerkesztve ]

(#18136) macko20 válasza Sandrew (#18131) üzenetére


macko20
őstag

Igen a por a gép javítok legjobb üzlettársa.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18137) szab.tam válasza macko20 (#18136) üzenetére


szab.tam
nagyúr

engem rohadtul nem érdekel a porszűrés. ok, az is igaz, hogy mostanában a szemléletem sok esetben homlok egyenest megy szembe az átlagfelfogással és sokszor az ép ésszel is.

de.

sokan jól becsomagolják és szivacsozzák a gépet, mert hogy attól lesz majd jó halk lesz. hagyank pár nyílást. rendszerint 4-et. ezt teleb***-k 1200-1600-as, gagyi ventikkel. irdatlan lég- és porszállítás. és akkor jönnek aszűrők, amik lecsökkentika légszállítást és a hűtést is, de legalább csinálnak + szélzajt. ha meg nincs porszűrő ilyen szállítás mellett, akkor gyakolatilag pár óra latt az egész lakás légkömétere megfordul, begyüljve a rengeteg port.

ezért mániám a kevés venti, szita ház. sokkal kevesebb por jut be. és nem a lamellák közé, hanem csak a felületekre...

de ezt a nagy átlag úgysem érti. inkább veszik az 1600-as, kéken világító gagyibbnál szörnyűbb és hangosabb cooler master, coolink és tsai-t. (fél éve még én is ezt csináltam, tudom...) :K

de amit mondtál, azzal sem értek feltétlenül egyet. a cm690-ben különleges porszűrés nélkül volt 9, (10?) venti. nagy fordulaton. régebben csak az a gépem volt. semmi sem ment tönkre a porosodás miatti túlmelegedéstől. és vga-t sosem szedtem szét akkoriban takarításra...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18138) Sandrew válasza szab.tam (#18137) üzenetére


Sandrew
őstag

Kékventi telepakolva...
Gondolom rá gondolsz.

ha gondolod gyere el hallgasd meg.
Összes venti 500-600Rpm-en pörög. Alul és elöl porszűrő. Gyári.

Elöl felül gyári 14cm-es cm venti van. Max fordulatuk 1100Rpm. Maxon sincs hangjuk. Alul ami van max 1200Rpm-et tud,12cm-es ez is.

Hátra bekerült egy AC F12 Pro Pwm ami a proci ventijével együtt emeli a fordulatát. Szintén néma.

[ Szerkesztve ]

(#18139) Sandrew válasza szab.tam (#18137) üzenetére


Sandrew
őstag

Porszűréshez...
Fentebb linkeltem egy képet. A por tette tönkre. Eltömítette a vga ventijét az meg szépen megsült. Ha lett volna pörszűrő akkor az tömődött volna el. És nem lenne 10k-s kár.

(#18140) szab.tam válasza Sandrew (#18138) üzenetére


szab.tam
nagyúr

most konkrétan nem rád céloztam. :N
a nagy átlagra lőttem.

nálam más a mérce. nekem a 800-as s-flex is hangos. el is adtam az összeset...
úgyhogy nekem ilyet meg se próbálj leírni, egy 1100-as cm ventinek nincs hangja.... ;)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18141) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Belepofáznék porszűrő témakörbe.

Faternak Lian Li háza van, és annyi a dolog, hogy porszívózáskor az előlapot is le kell kezelni. Ennyi.

És kb 2 év alatt gyülemlett fel a házban annyi por, mint egyébként egy hónap alatt.

sz: 'Szerencsére' a zajszintekkel nincs gondom, mióta egy 400l-es mélyhűtővel osztom meg a szobámat.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18142) Sandrew válasza szab.tam (#18140) üzenetére


Sandrew
őstag

Asztal alatt van a gép tőlem kb 3méterre, A fülemig nem jut el hang :D

(#18143) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#18141) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nagyon bölcs dolgot pendítettél meg.
a gépzajoknál nagyon fontos a környezeti tényező. ez eléggé behatárolja, hogy mi tud lenni zavaró, mit vesz észre az ember egyáltalán, és minek van értelme.

nyáron, nyitott ablaknál, vagy zörgő légkondi melett a passzív, hangtalan gépnek pont semmi értelme az arcoskodáson kívül. (én már csak tudom... :DDD )
viszont egy téli, csukott ablakos, síri csendes éjszakában van. én megőrültem, amikor a htpc + 24/7 gépemben volt 3 zaj.
1 tányéros segate, himuroban. ez monoton volt, elviseltem.
első seasonic tápom. nagyon halk venti. direkt silent-re kihegyezve. de adott egy idióta, ritmikus, suhogó hangot, amitől nem bírtam megszabadulni. légterelő, hangtörő csatornát építettem elé, az valamit kiszűrt. (itt még látható a gép mellett balra egy fekete, álló doboz. abban sok szivacsban volt a himuro, benne egy winyó.)
[link]

de a 800-as s-felx szintén az őrületbe kergetett. teljes fordulaton hallottam az ágyból. leszabályozva meg időnként adot valami idióta sípoló, fütyülő hangot. valami szélzajból adódott. pedig minden rácsot kivágtam az útjából...
a fanmate2-re kötött 1200-as sflex is képes rá bizonyos fordulaton, (kb 5-600 körül?), de azt lejjebb lehet vezérelni, mint a 800-ast.

mondani nagyokat könnyű, hogy egy gép néma, sőt egyenesen elnyeli még a környezeti zajokat is, de nehéz kérdés ez....
annak jó, akinek olyan gépe van, aminek monoton az alapzaja, pont akkora, hogy a winyó seek-et is elnyomja. és nincs más, aki oválna mellette, hogy kapcsold le. az boldog ember, és olcsón megússza a hangmizériát. :K

(#18142) Sandrew
csak abból a q** hallókészülékből ne fogyna ki állandóan az elem... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18144) Sandrew válasza szab.tam (#18143) üzenetére


Sandrew
őstag

Hát jah :D Mondjuk megy a klíma. Annak nagyobb a hangja :))

(#18145) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#18143) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Néma gépet építeni nagyon könnyű, csak hely kell hozzá. Fogsz egy teljesen sima zajos gépet és bedobod egy dobozba, aminek vastag, rétegelt zajelnyelő fala van. Ennyi.

Több felől is meg lehet közelíteni ugyanazt a problémát.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18146) S.Y.S. válasza S.Y.S. (#18073) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

(#18147) BlackPriest válasza S.Y.S. (#18146) üzenetére


BlackPriest
őstag

:R

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#18148) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#18145) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja. jó 5let. a termelt hőt meg a szomszéd kifingja....

csinálam én teljesen zárt, sziaccsal, mindennel bélelt hdd hangtompító dobozt.
ha nincs fémes kapcsolat a külvilággal, akkor a termelt hő előbb-utóbb befűti a teret. hacsak nem egy gardrobé szekrény méretben gondolkozunk. csak idő kérdése, és 45 fok lesz bent. csak az a kérdés, hogy 1 vagy 12 óra alatt... egy darabig növeltem az űrtartalmat, majd meguntam, és inkább vágtam kis szellőző rést, ahol el tud távozni a megtermelt hő,
vagy van fémes kapcsolat, de akkor kijut a rezonancia....

most került a kezembe egy quiet drive. ott 2 thermal pad-del oldották meg. hővezetés + rezgéselnyelés. zseniális...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18149) szab.tam válasza BlackPriest (#18147) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C

kockák békája....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18150) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#18148) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Értelem szerűen lenne be és kiömlő nyílás... :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.