Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) macko20


macko20
őstag

Elkészült az írás...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17902) Beretvás válasza dewil666 (#17899) üzenetére


Beretvás
addikt

Nekem is pont ez az összeálitás van: TT V3+Brocken...De tényleg lekellene felsteni azokat a fehér részeket. Lábak miböl vannak?? Ám tetszik..

(#17903) Beretvás


Beretvás
addikt

Na volt ma egy kis gány. adott nekem a Genius 5005-ös hangrandszerem. Nem voltam a méjhangal megelégedve mivel full basszuson ojan levegö hangja volt. Vettem egy szép nagy basszust, és most jön a gány: szétszedtem a subot és bekötöttem egy kábelt meg egy kapcsolot a mélyhangszoro kábelére és kivezettem a hátulján, igy le tudom kapcsolni a gyári mélyet és rádugom az ujat ami kb 100w asszem. Szépen szol sokkal jobban mint a régi csak azt nem tudom hogy tegyek e az uj hangszorora reflex csövet?? Igy néz most ki.Ez pedig a hangszoro.

[ Szerkesztve ]

(#17904) macko20 válasza Beretvás (#17903) üzenetére


macko20
őstag

Tegyél ,de úgy ha nem jó vissza lehessen alakítani

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17905) Probber válasza dewil666 (#17899) üzenetére


Probber
őstag

Ez egy túlságosan is jól szellőző aktív hangfal. Igazán beletehetnél egy hangszórót. ;]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#17906) Beretvás válasza macko20 (#17904) üzenetére


Beretvás
addikt

Csak a fenee esne bele nincsen ekkora falapom amin kivághatnák jukat a reflex csönek..
Pedig szivesen kiprobálnám reflex csövel is. hátha jobban szolnba..

(#17907) oriic válasza dewil666 (#17899) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Te jó ég. :D Mit tettél szegény V3-al. :DDD Nekem is ilyen házam van de nem fogom gányolni szerintem. Plexizést nem vállalsz? :DDD

Live-Die-Respawn

(#17908) dewil666 válasza Beretvás (#17902) üzenetére


dewil666
őstag

A kárpitos ismerősöm adott vastag papír hengert amire a műbőr volt feltekerve. Ezt vágtam méretre 5cm és fekete műbőrt ragasztottam rá. Majd F.BS-el ragasztottam a házra (igaz nem olyan stabil de nyom nélkül eltávolítható)
Az eredeti ház oldala megvan így teljesen vissza lehet állítani az eredeti állapotba sérülésmentesen :K

Így viszont hogy a fehér részek is benne vannak olyan "Győzike" (zebra) mintás :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#17909) Beretvás válasza dewil666 (#17908) üzenetére


Beretvás
addikt

Vagy ugy. :C

(#17910) TROG AIR válasza dewil666 (#17899) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Ha elől fekete lenne minden,sokat dobna rajta.....szerintem nem rossz egyébként.... :)

430 pozitív , 0 negatív....

(#17911) dewil666 válasza TROG AIR (#17910) üzenetére


dewil666
őstag

:R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#17912) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

nah időközben szereztem egy toronyházat, és gondoltam kipofozom mint x-zibit a verdákat. :D
a végeredmény:

Úgyhogy a V3-ból átköltöztem ebbe:D

Üdv: Zsolti

(#17913) szab.tam válasza Bloodaxe (#17912) üzenetére


szab.tam
nagyúr

milyen festékkel, milyen technikával és hogyan festetted?
(kented, fújtad? szétszedve, letakarva?)

és az elejéről is dobhatnál képet.....

azért érdekel annyira, mert hasonló színpárost csináltam, csak elég gány lett. amikor újból megcsinálom, (vagy az óriás tornyom még modding szűz ikertesóját veszem elő), akkor már szépre és tartósra szeretném...

emlékeztetőül, erről van szó:
[link]
[link]:C

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17914) szab.tam válasza szab.tam (#17913) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kib**
ezt már annyira rühellem. :(( :(((

mi a tökömért nem lehet tobább szerkeszteni, ha az utosló hsz az enyém. addig , amíg nincs újabb.
4 percnél az ember beszerkeszt, az egész elcsúszik, mert ha linket rak az ember, azt magától felülre teszi, hacsak nem erősíem meg kurzorral előtte alul a helyét. miért nem jegyzi meg, hogy ott tartottam a szövegszerkesztésben? :W

és sokan, sokszor leírtuk ezt az utolsó hsz-os dolgot, az újítós topicba is, de nincs prioritása a fejlesztésben....

és akkor egy szereksztési hiba miatt ott vírít az idők végezetéig, hogy tapsikolom asaját gépemet... kész... :((

na, mind1....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17915) macko20 válasza szab.tam (#17914) üzenetére


macko20
őstag

Az a tapsikoló pont elfér ott,rendeztem a terepet hamarosan tudok gányolni,meg alapanyag is jött,egy ajtó sérült Castek 1020-5A házikó

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17916) Bloodaxe válasza szab.tam (#17913) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

hogyan is felejthetném el a passzív gépedet:D
a festés: vettem spray-s festéket. szét szedtem a gépet molekuláira, megcsiszoltam a felületeket. Utána felvittem egy alapozó réteget feketéből. azon a hibákat vízpapirral megcsiszoltam, majd jött egy második és egy harmadik réteg amit már nem csiszoltam. egy baj van a festéssel, hamar kopik. valami véletlenül nekiütődik és máris az a csúnya szürke alapszín kivillan, uh alkoholos filccel javítgattam 1-2 helyen a beszerelést követően.

Üdv: Zsolti

(#17917) szab.tam válasza Bloodaxe (#17916) üzenetére


szab.tam
nagyúr

na, pont ezért kérdeztem! ezt a festegetősdit nemrég kezdtem. én még ecsettel vittem fel. úgy, hogy a konfig már bent volt. hátrány, hogy nem férek mindenhez oda, és a nagy, sima felület csúnya lesz közleről.
előny, hogy a beköltözéskor nem verem le rögtön mindenhol...
(a múlt héten + bordák behelyezésekor így is sikerült kicsit levernem.)

éna fóiázás melett fekete filceztem. alul picit elcsúsztott. sajnos annak va egy kékes, lilás fura árnyalata a mattfeketéshez képest, így elüt.

a rozsda színt mint modtam, ecsettel vittem fel. baumax-ban, géppel keveert kevert, 2 az 1-ben alapozós, vízbázisú, selyemfényű. így bármire felvihető 2k-volt a legkisebb.
elég könnyen lejön ez is, de rögtön rá tudok ecsettel javítani.
a fújtakat meg nem tudod javítani. hacsak nincs ugyanolyan festéked dobozos is. feketénél megldható, de a többinél, amiből spray volt csak.... :F

szét és cseszné az agyam, ha ennyi szerelés és alapozás után pattogna le. így kevésbé...

ezért érdeklődöm, hátha megvan a tuti recept. de úgy látszik nincs.
aszem ezeket rá kéne sütni valahogy. de ott a műanyag.

akitől vettem a 2. tornyot, (az éritetlen, jelenleg csontszínűt), az említett valamit. ha jól értettem, régen porsce-ket javítottak, újítgattak. a műanyagokat elvitték valami "színterelőhöz"(?), és ott bármire megcsinálták, tartósra.

eről a technikáról valaki?

macko20
ezek azok a házak, aminek nem szívesen esik neki flex-szel az ember. az 1. tornyomnak, amit 2k-ért vettem, simán. a másodikért már 10-et ajánlottam, mert anyira egyben volt. azon még egy vonást sem húztam, mert nagyon meg akarom gondolni. azt már sajnálom. túl hibátlan...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17918) Bloodaxe válasza szab.tam (#17917) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

a legjobb, ha valami autós festőhöz viszed el aki kocsikat vagy hasonlókat fest/javít. neki van szóró pisztolya, azzal egyenletesen gyönyörűen megtudja csinálni. igény szerint a metal-fényezést is csinál, nyílván arra is kell vigyázni, de mire nem, és strapább az otthoni maszeknál:) pézbe kerül, az igaz, de ahogy követem a munkádat, te korlátokat szinte nem ismerve ölöd a pénzed a pc-be:)

Üdv: Zsolti

(#17919) macko20 válasza szab.tam (#17917) üzenetére


macko20
őstag

Csak azért nyulok hozzá mert az ajtó sérült a zsanéroknál....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17920) szab.tam válasza Bloodaxe (#17918) üzenetére


szab.tam
nagyúr

sajnos ez már nagyon nem így van. :(((
kökeményen beköszöntöttek a korlátok...

és nem általánosan a pc-be toltam bele némi zsét nincs hexa cpu, sem trisli. nem is lesz egyelőre. :N
hanem specifikusan a passzív hűtésbe. meg ami muszáj, lsd múlt heti htpc buzerálásom.

(#17919) macko20
aha, ok.
náam az 1. háznál könnyű volt. ajtó sincs....
ráadásul a 2. házat elnézve, jobban is néz ki. ha a 1-nél melenne az ajtó, azt is rozsdára kellett volna kennem. mert alatta a fix műanyag is az. így becsukva lenne egy nagy, homogén rozsda felületem. de így, hyo nincs ajtó, elől van egy rozsda keret, alul a fix rész szintén rozsda, és a belső részen, az 5.25-ök meg a lefóliázott panelekkel kiegészítve egy nagyobb fekete felület.
tehát jobban néz ki, mintha lenne ajtó.

ezt kell még nagyon kitalálnom, hgoy legyen az ajtósnál. de msot jutott eszembe. az ajtó eleje kap egy méhsejtrácsot, rozsdát. így mögötte majd látszanak a fekete 5.25 eszközök és panelek. tehát pont fordított színkombináció, mint az oldalsó részeken, ahol a fekete méhsejtrácson át látható lesz a rozsa belsőség.

piszok jó lesz. jó volt ez a kis "ajtózás", mert végre beugrotta 2. ház elejének megoldása. de azt csak a vga uztán csinálom készre. (vagy tényleg csak egy követrkező konfignál használom majd fel....)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17921) Bloodaxe válasza szab.tam (#17920) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Hát sajna ilyen ez az ingatlan szakma =/
Nekem minden pc kategória ami a gép körül van, legyen az hűtés, modding, monitor vagy bármi egyéb ami összeköthető vele valamilyen formában:D

Üdv: Zsolti

(#17922) szab.tam válasza Bloodaxe (#17921) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szintén zenész? :U :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17923) macko20 válasza szab.tam (#17920) üzenetére


macko20
őstag

Nekem kell az ajtó mert vqan benne vmi világitó vacak,

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17924) Bloodaxe válasza szab.tam (#17922) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

nem :) az nem az én világom :D

Üdv: Zsolti

(#17925) ebegab92


ebegab92
senior tag

Én nemrég egy ventilátort szereltem a videokártyára :DD Ez egy NVIDIA GeForce 4 MX440-es AGP videokártya.Először azt hittem,hogy leégett a kártya,de nem!Feltámadt :D
Ezért még aznap rászereltem ez a régi tápventilátort.Forrasztóm nem volt,ezért nincs a két érintkező forrasztva... + A kártya rögzítésére is ez tűnt a legjobb módszernek.Ami a legmeglepőbb:elindult,és keményen hűti,de kb. a gép alaplapját is,mint egy SYSFAN.Íme a képek:

Ám utólag (valamikor az elmúlt két hétben) eszembe jutott,hogy mi van,ha a régi kicsi .ventilátora mégis jó (menni ment,de elég gyengén)Csepegtettem bele egy kicsi olajat (amit varrógéphez használnak,mert csak olyat találtam otthon :D ) és csodák csodájára már fújásra is forgott.Mikor azt a hűtőt ráraktam kevesebb tapasztalatom volt még javítás terén,de azóta fejlődtem :))

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17926) szab.tam válasza Bloodaxe (#17924) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a társadalmi megítélésünk értékeltségünk, (amiért nem is keveset tettünk összakmailag), kb. a taxisokéval vetekszik. de még a járdán szlalomozó pizzafutár mikiegerek is beelőznek pár % ponttal... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17927) Bloodaxe válasza szab.tam (#17926) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

ne érts félre, nekem nincs bajom az ingatlanosokat, nagy bizniszmennek kell lenni hozzá, hogy jól mennyen. szakmailag nagyon otthon kell lenni :D na meg jó beszélőke stbstb :D
nagyon offoljuk a témát ismét :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#17928) szab.tam válasza macko20 (#17923) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:D

én mindent kitörök, leragasztok, ami világít.
pont tegnap:
meguntam, hogy a htpc néha behülyül pont a film közepén, (winlogon exe). ezért a nagy gép belső, 5.25 sata dokkolkójába dugom az aktuális tár winyót, és azon nézem. de annak van 2*2 db. kék power ledje-> fekete szigszalag a legalsó dokkoló ledjére. az lesz a filmnézős dokk. ezt világítsd át b+!
különben haznos, mert látni, melyik dokk van áram alatt, de nem akkor, ha a sötét szobában a film közben belevilágít a pofámba.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17929) Beretvás


Beretvás
addikt

Asszem elkél itten egy kis festés info. Na már most én kompresszorral"festöpisztojjal" szoktam fujkálni ezt azt "motor, auto,pc háziko, bármi..".. :D Házat festettem már jopárat és még egy sem karcolodott könnyen nem hogy lejött. Aztat ugy szoktam kezdeni hogy elsompolygok a festékes boltba és aszondom ottan nekik hogy aggyonak aztat az egyszerü legolcsobb nitro bázisu 1 kilogramos kész festéket, nem tul sok árnyalatban/szinben van asszem csak ezek: piros kék,fekete,zöld,fehér. de ugye ezekböl bármit ki lehet keverni. Én a feketét meg a kéket favorizálom. Ezután mikor megvan aza zsákmány hazaosonok és nagy igyekezettel mivel türelmetlenségem nem ismer határokat kikapom a konfigot a házbol közben néha még a kábeleket is elfelejtem megjegyezni mi hol volt aztán meg kavarozok, ezután kimegyek a szeretett kis mühejembe és leteszem a házat egy székre vagy ami van, majd kifujom belöle a port. Kikeverem a festéket megfelelö sürüségüre és betöltöm a pisztojba, utána egyszerüen lefujom ugy ahogy van persze ha van rajta ojan rész amit nem akarok fujni akkor azt kimaszkolom. Alapozot pc házaknál nem használok, nem kell az oda, ha müanyag az elölap az sem gond mivel jol tapad rá a festék és még kicsit meg is marja persze ez a tuti mert nem jön le, de a kész felületen nem látszik hogy megmarta. Utána összerakom "ha tudom" :DD . kb ennyi.

(#17930) szab.tam válasza Beretvás (#17929) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

végre valaki ezt így leírta.
a műanyag rész kifejezeten tetszik. tök logilkus. mindenki azzal jön, hogy a higító megmarja. és??? fszmat érdekli.

nincs műhelyem. :(((

türelmetelnség ismerős. :K :))
én úgy álltam neki festeni, hogy a konfigot ki sem szedtem. körbefestettem. :DDD
a legszebb az volt, amikor az 5.25 konzol külső részét kentem. az oldallap irányából, rozsdára. 2 optikai és a belső sata dokkolók közben bent...
aztnán amikor az 5.25 takarókat betettem, kiderült, hgoy az optikaikat előre kell hoznom kb. 2-3 mm-t, hoy afronton szintben legyenek. de mivel azok is bent voltak a a festéskor, a rögzítőcsavarok réseinél így azok is kenve lettek. elcsúsztatás utá kivillant az eredeti, szürke oldaluk. majd átfestem.... :D

új holnapi project:

ilyenből van már 2 db, a mostani nagy gépben:

veszek még 2-t. egyet a 3. konfigba, (az elsőként, oldalt meglékelt, méhsejtezett cm690-be.)
a másikból akarok az asztal tetejére csinálni egy hangtompított doboba, egy esata-ra kötött, külső dokkot. kifejezetten filmnézésre. mert a gépekben lévőket jó használni adatmentéásre, ghost-olásra, vagy szimpla hdd to hdd-re.
de amikor berakom a síri csedes gépeim bármelyikébe, egy csendes művelethez, túlharsognak mindent.
akarok egy spéci dobozt, ajtóval, és belül lesz ez. szokásos hungarocell, szivacs, miegymás...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17931) Beretvás válasza szab.tam (#17930) üzenetére


Beretvás
addikt

Épp ezt akartam még irni hogy mindenki bevan sz@rva a müanyagtol-alaptalanul, én már talán 50 féle müanyagot lefestettem nitros/olajos festékkel és semmi baja, ám festés után is probáltam lekeparni festéket müanyagrol és ugy beleivodott mindha a müanyag eredeti szine lett volna... De az igazsághoz az is hozzá tartozik hogy festettem ojan régi pc ház elölapját hogy lepattogott a festék müanyagostul. Ezt ugy értem hogy mikor meg lett ütve akkor lepattant egy kis festék és a hátoldalána müanyag fehéres rétege diszelgett..
Mühej elhangyagolhato, De a kompreszor+festöpisztoj nem..
Szprejt nem javasolnám mert nagyon gagyi festékeket rejt. Ugyan gyorsan száradnak mint a nitros meg a szaguk is ojan de egy szálat sem marják meg a müanyagot, ergo szerintem nem is nitro van bennük.
Lehet hogy hüje kérdés de ez mi ez?? Valamijen hdd dokk??

(#17932) szab.tam válasza Beretvás (#17931) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen. szenzációs cucc. nagyon szeretem. 1db. 5.25 helyre való. hátul 2 táp + 2 sata.
alulra kis és nagy winyó, felülre csak kicsi megy. mindkettőnek van áramtalanító power gombja, és kék led is hozzá. (ettőpl rendkívüli, mert ezt általában a belső dokkokról lehagyják...) én hotswap használom. win7 alatt simán menet közben rádugom, és kapcsolom. xp alatt ehhez kell egy hotswap progi is, a scan for hardware change-hez. tehát, hgy megnézze a hardver változásokat. win7-nél ez auto megy. azaz, alaplap válogatja...
a kis winyót majdnem elnyeli, a nagy derégig kilóg. most rendeltem még 2-t. 6k/db...

így oldpom meg azt, hgyo nincs bent a gépben fölösleges winyó. csak akkor teszem be, ha használom. nem hangoskodnak, és legalább lesz, ami megmarad villám után is...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17933) Beretvás válasza szab.tam (#17932) üzenetére


Beretvás
addikt

Jo meglátás, de én csak egy vinyot használok, de majd veszek helyette 1 terásat, s az elég lessz, nekem sz@rozott valamit a lapom ha 2 vinyo volt bekötve igy maradt1. Ám neked mire kell annyi hej?? Inkább ugy kérdem mekkorák a vinyok??

(#17934) szab.tam válasza Beretvás (#17933) üzenetére


szab.tam
nagyúr

annyi??? menyi? pár hónapja besokalltam, és eladtam vagy jó 10 terát. (de inkább 15 volt az...) alig maradt. :D
csak a kisebbeket tartottam meg, azokat úgysem lehet eladni....

kell a több dokkoló, mert kénylemesebb, ha párhuzamosan akarok backuop-olni, adatot mozgatni....

és hely. ly.... (csak mert már többször j-re siklerült, így gondolom, tudatos volt...) :U
a hej, az az örömködő verzsön. (vagy a karlengetős, de az már erősen más téma...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17935) macko20 válasza szab.tam (#17920) üzenetére


macko20
őstag

Lassan jogdíjat,és tanácsadói jutalékot fogok kérni.....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17936) szab.tam válasza macko20 (#17935) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kérni jogod van... :U :DDD

kéne valami álványos fúró. vagy fúróállvány. megpróbálnám kikerülni a marást, és 2 összeillesztett aluféltéglát az élénél megfúrni 6-ossal. hátha megspórolható a méregdrága marás.

csak itt mélységi problémák lesznek. pl az accelero hőcsöveinek vagy 15 centis furatok kénének. nincs az a fúró, ami azt végigviszi. és az állványok is pár centit engednek. legalábbis amiket néztem.
lehet, hogy pár centinként kéne összeraknom a szendvicset, de az meg megint nem jó...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17937) szacsee


szacsee
nagyúr

Gondoltam berakom az én kis ámokfutásomat flexel és fúróval.
Bocs, hogy hírdetés, de kértek képeket és hiába linkelném csak a hsz-t akkor is látszana a fejléc.... :((
Ha valamit jó ötletnek tartotok használjátok, vagy esetleg másképp csináltátok volna írjátok le.

(#17938) Beretvás válasza szab.tam (#17934) üzenetére


Beretvás
addikt

Pontosan tudatos,"meg a fenét tudatos" Majd csak megtanulok irni..Örömködök vagy sem vannak elég nagy hely"j"esirási poblémáim.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17939) macko20 válasza ebegab92 (#17925) üzenetére


macko20
őstag

Azt a két fém vmit távolitsd el,mielött kárt tesz az alaplapban...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#17940) szab.tam válasza szacsee (#17937) üzenetére


szab.tam
nagyúr

b+....

:C :R

mielőtt jött a pasazv őrületem, pont egy ilyen konstrukció volt az álmom. :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17941) szacsee válasza macko20 (#17939) üzenetére


szacsee
nagyúr

A zöld kábelt nem jelölted be... :DDD
Elég érdekes lenne az arckifejezése, ha az AGP foglalatba előbb ülne be a kábel vége, mint a kártya és power on-t lökne. ;]

szab.tam: kösz, már van elképzelés a következő delikvensnek, csak hát ugye a mocskos anyagiak.... házak terén vagyok meglőve, illetve nem, de ahhoz cserélnem kellene mATX deszkára. :O
Már csak azt nem értem, ha ennyire szakmai lap a PH miért nem láttam még itt a hírekben... igaz Lian-Li van hájpolva, de ennél jobb felépítésű mATX házat még nem láttam... :N

Razer6666: első link nem jó... :N

[ Szerkesztve ]

(#17942) Beretvás válasza ebegab92 (#17925) üzenetére


Beretvás
addikt

Neb@zd az a kis izé micsoda akar ottan a hütö lenni?? Azon mit lehet hüteni?? KB a nagy semmit.. Nekem volt egy ilyen karim vagyis még meg van csak nem ebben az állapotban, s akármijen ventit tettem rá nem lett hüvösebb. majd megszületett ez a szörny s felére csökkent a höfok. szerintem ha jot akarsz ráhajitasz bármijen alu bordát+ egy ventit.

[ Szerkesztve ]

(#17943) szab.tam válasza szacsee (#17941) üzenetére


szab.tam
nagyúr

amióta megszereztem ezt a 2 db. rettenet méretű ikertornyot, ilyen törpike házikókban már nem tudok gondolkozni. megnézem őket, de nem indul el a nyálelválasztásom. már egy thermaltake mozart-tól sem.
eltolódott az ingerküszöb. "kiégett a viccrelém". (gyk. eric cartmen)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17944) ebegab92 válasza macko20 (#17939) üzenetére


ebegab92
senior tag

De nem ér hozzá XD

Mondjuk akkor még ilyen eszembe se jutott,hogy a rövidzárlatot okozhat :D Figyelek,hogy hogy áll,ha berakom gépbe.Ezt nem használom,csak mutogatós darabnak jó :))

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17945) moha21 válasza ebegab92 (#17925) üzenetére


moha21
addikt

Jó ez a megoldás ( nekem 6600 Gt-en volt táp venti ) csak nem ártana szigetelni a vezetékeket mielőtt hozzáér valamihez.

Ja igen meg amit előttem írtak azokat a fém akármiket is.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17946) ebegab92 válasza moha21 (#17945) üzenetére


ebegab92
senior tag

DE mondom,hogy nem volt forrasztóm,így ez tűnt a legoptimálisabb megoldásnak.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17947) ebegab92


ebegab92
senior tag

Ez a kártya így szép,ahogy van.Egy gyönyörűség.Egy mesteri darab.Egy igazi ritkaság.
Bár anno ezért a valamiért 4500 Ft-ot képesek voltak elkérni... Ezt egy 5000 Ft-os GeForce FX 5600 XT váltotta fel :D (ami 256 MB-os,0,9 GTexel/s)<------>GeForce 4 MX440 (64 MB,0,5 GTexel/s)<---- Ez egy katasztrofális videokártya (Szerintem már akkor sem volt a kedvencek kedvence)
Volt egy 64 MB-os GeForce 2 MX400-asom is (0,3 GTexel/s) :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17948) moha21 válasza ebegab92 (#17947) üzenetére


moha21
addikt

nem mellesleg csak T&L az mx440..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17949) ebegab92 válasza Beretvás (#17942) üzenetére


ebegab92
senior tag

Te ráraktál egy ekkora processzorhűtőt???!!!!!Azta!Ám az én megoldásom költséghatékonyság szempontjából jobb volt,mint a tied,mert egy ilyen hűtő nem 10 Ft-ért van :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17950) ebegab92


ebegab92
senior tag

Volt egy olyan GeForce 2-esem is,ami hűtésének az egyik kábele elszakadt.Azt sikerült úgy megjavítani,hogy megmaradt az eredeti ventilátora.Először a másik kábelt is leszakítottam.Majd a szigetelésből visszavágtam.Ahol volt a két tüske,óvatosan rácsavartam a kábeleket (a megfelelő kábelt a megfelelő tüskére).Ez sokkal szebb megoldás volt,mint a GeForce 4-esnél :D De valahogy akkor az tűnt a legegyszerűbb megoldásnak.De legalább tudtalak benneteket ezzel a szépséggel szórakoztatni.
Mostanában szereztem két videokártyát: GeForce 2 PRO (32 MB) + GeForce FX 5200 (128 MB).Mindkettő elvileg hibás volt,így a bontóban a hűtését leszedték.Én azért kértem két fémbordát;a GeForce 2-esre kisebbet,a másokra nagyobbat.Ráraktam mindkettőre,ám a GeForce FX 5200-asra szintén kábellel kellett rákötözni :D mert az egy Pentium 3-as processzor hűtőbordája volt.
Ám utóbbi kártya lehet,hogy tényleg hibás,mert a driver telepítése után nem akar működni rendesen.Windows 7-nél 0x00000116 hibakódot dob.Valakinek valami tanácsa van?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.