Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29401) Muerte válasza echterion (#29399) üzenetére


Muerte
Topikgazda

ÁFA+vámmal már nem éri meg.Már az sem játszik hogy behozni vagy behozatni rokonnal személyes poggyászként.

A kártyám amit vettem 5 nap alatt itt volt,most +13 napja tart a vámkezelés és sehol semmi :W

(#29402) Balázzs válasza echterion (#29399) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nekem pl. tesómék most jöttek haza 2 hetes kinntartózkodás után, simán tudtak volna hozni gépet mivel 11-en mentek egy csoporttal. Nem érte volna meg nekem most cserélni, max. ssd-t hozatok majd ha mennek megint valamikor. Ha van kinn ismerős, vagy olyan aki jár ki rendszeresen akkor le lehet zsírozni, igaz az ilyen egy napos akciókat nem egyszerű.

Muerte: miért nem éri meg? kibontod és behozod, mintha használt lenne.

[ Szerkesztve ]

(#29403) Angel2014


Angel2014
addikt

Szia! Nem tudnál vagy tudnátok segíteni...lenne egy hp office jet és nem kapcsol be vadi új ...néztem a paneljét hát van benne biztosíték...ez a fehér kocka nem az lenne a panelon? Nem ezt kéne esetleg szétpattintani?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29404) echterion válasza Balázzs (#29402) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, ahhoz kellene kint ismi, ezért mondtam, erre nagyon keveseknek lesz ehetőségük.

Más: mit szóltok ehhez az AW 15 R3-hoz? Szerintem reális áron árulja, ha nincs szanaszét karcolgatva, ennyiért elég jó vétel lehet.

**********

(#29405) kreten67 válasza Balázzs (#29402) üzenetére


kreten67
senior tag

Két alkalommal is fennakadt a vámon a rokonom által kibontott és személyes poggyászként behozott árú.
Egy Sim2 Néró projektort hoztak nekem haza amit beírtak a rendszerbe befelé,de amikor hazafelé ment kérdőre vonták,hogy hol van a készülék. Azt hebegte-habogta össze hogy " basszus ott felejtette a rokonánál, és egy előadást tartott vele egy konferencián ezért hozta" -- mondták semmi gond igazoltan vissza kell küldeni 30 napon belül ellenkező esetben valakire kiterhelik a 30%-ot ami kb 1 milla lett volna.

(#29406) kreten67 válasza echterion (#29404) üzenetére


kreten67
senior tag

Igen annyit valóban megér jelenleg,de ha megáll benne az alaplap 40 ezret se ér majd,mint ahogy azt egy korábbi eset mutatja.

(#29407) DamianB válasza Skyhunter (#29400) üzenetére


DamianB
őstag

Gearbesten email onlyba kaptam de a GB topikban Silent biztos tud segíteni egy jó váltással 340 be is kijön.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#29408) Muerte válasza Balázzs (#29402) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kreten67 leírta a lényeget,visszafelé is vinni kell valamit,legalábbis valami hasonló cuccot mint amit behozott az illető.

(#29409) Szupercsirke


Szupercsirke
tag

Sziasztok 500-600k körül melyik a legjobb gaming laptop? gtx 1060 v 1070 el hp oment néztem médiába ezeknek mennyire jó a hűtése?

(#29410) KillHates válasza Angel2014 (#29403) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az a modem leválasztója :)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29411) echterion válasza kreten67 (#29406) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez sajnos nagyjából igaz az összes forrasztott laposra, amin már nincs gari.

**********

(#29412) Muerte válasza echterion (#29411) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát pont ez az,ami miatt lutri.Jó esetben mehet 5 évet is,rossz esetben szűk kettőt és lerohad valami a lapon.

(#29413) zack válasza KillHates (#29410) üzenetére


zack
nagyúr

Attis!

Ha a jövőben a GTX1060-at cserélném a laposba 1070,1080-ra, ezeknek mi az ára? Lehet egyáltalán külön szerezni?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29414) KillHates válasza zack (#29413) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali! Ha 1070-re az 550 ezer, ha 1080-ra az olyan 700-nál kezdődik! :D :DDD
Komolyra fordítva a szót; a SCAR-ban legfeljebb HDD-t, SSD-t, RAM-ot, akkut vagy esetleg WiFi kártyát tudsz cserélni! :K

Ami a hűtés alatt van, az be van forrasztva, az nem moduláris. Tudom, hogy gyártják a gépedet 1070-el is, de ahhoz nem csak a GPU-t kellene kicserélni, hanem kismillió komponens is kellene hozzá, és még a BIOS-át is mókolni kellene. Nincsen ember aki megcsinálja :K

Tényleg! Hogy vált be a másik hűtőpad?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29415) zack válasza KillHates (#29414) üzenetére


zack
nagyúr

Jónak tűnik, szerintem marad. Ár érték arányban mindenképpen jobb, mint az eddigiek.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29416) Medocsabi válasza KillHates (#29414) üzenetére


Medocsabi
addikt

"Nincsen ember aki megcsinálja "

Khmmm.... RM007-nek erről sztem lenne véleménye! :DDD :DDD :DDD ;] ;]

(#29417) Muerte válasza Medocsabi (#29416) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mikor megbeszélik a következő vga upgradet:[link]

[ Szerkesztve ]

(#29418) kreten67 válasza Muerte (#29412) üzenetére


kreten67
senior tag

Mostanában elég gyakorivá vált nálam (pl múlthéten is) a műhelyben az elképedt arc :Y amikor pl: az AW 17 R2 gép tulajának elmagyarázom,hogy az új alaplap 170e ft . Természetes hogy soknak találja és kérdezi mennyit adnék a hibás gépért SSD HDD nélkül---mondom hogy ez nekem nem kell,mert nincs mit eladni belőle :F
Azért sikerült felbosszantanom,mert a gépet tavaly karácsonyra vette magának az ebayről használtan,de csak februárig működött szegénynek (alaplapi rétegzárlat egy MosFet alatt rommá éget az alaplap). Mindenesetre nem volt neki égető a probléma megoldása mert csak most jutott eszébe javításra adni. Ami miatt bosszankodhat ,hogyha augusztus vége előtt jött volna ,könnyedén adhattam volna bele alaplapot egy 50-60 ezer környékén,de sajnos most már nincs erre lehetőség .

[ Szerkesztve ]

(#29419) Medocsabi válasza kreten67 (#29418) üzenetére


Medocsabi
addikt

Tehát elvileg jobban jár az ember, ha talál egy olyan Alient,amiben még moduláris minden, mert ahhoz minden alkatrész olcsóbb? lehet kapni még egyáltalán hozzájuk alaplapot, kijelzőt stb?

(#29420) echterion válasza Medocsabi (#29419) üzenetére


echterion
nagyúr

Alapvetően igen. Persze, ha használtban gondolkodik az ember. Én is azért kutakodok egy 17 R1-es gép után (csak egyre kevésbé vonzó számomra a súlya), mert abba egy lap 50k körül van ebay-en, vga-t lehet bele venni nagyon sokfélét (pénzügyi kerettől függ csak), a proci meg nem szokott meghalni. Szóval vga halál esetén azért megspórolsz vele egy jó 50ezret, mert a lapot+procit nem kell kukázni.

[ Szerkesztve ]

**********

(#29421) kreten67 válasza Medocsabi (#29419) üzenetére


kreten67
senior tag

A 2014-es AW 17 gépekhez döbbenetesen olcsón (45 ezer FT) van alaplap és nem is kevés van belőle.
Mxm vga amit akarsz 1070 ig,de azért ennek megvan az ára.
Az FHD 40 pin kijelző is olcsó 20e ft ,de a 3D 120hz kijelző is csak 30ezer ft -- ezek könnyedén beszerezhetőek (nekem is 8-10 db van készleten. Ezekhez kapható az 5 csöves vga és 4 csöves cpu tuning hűtő.
Szinte bármilyen alkatrész elérhető bele olcsón és gyorsan,de az a fura az egészben,hogy talán ez volt az AW legmegbízhatóbb típusa ezidáig. Egyszóval nem is nagyon igényli az alkatrészeket -- hacsak nem csap bele a villám vagy nem hugyozza tele a család elmebeteg macskája (nem fantazmagória,nálam 2db bűzős macska hugyos gép járt ezidáig).

(#29422) RM007 válasza Muerte (#29417) üzenetére


RM007
addikt

És ehhez tedd hozzá, hogy nem volt megbeszélve egyik sem senkivel. Emlékezz vissza mindenki próbált lebeszélni, de én erősködtem mert valaki meg azt mondta hogy de. Most már kicsit belekóstolva látom mekkora rizikó, sőt a jelenlegi problémáim jó leckét adnak.

(#29416) Medocsabi:

Jelenleg úgy vagyok vele hogy csak azért sem teszek új rendszert, lusta vagyok, hanem inkább pucolok, leveszek programokat majd újra teszek, és várom a win frissítést is hogy a szoftveres (nincs semmi hardver hiba :N ) dolgaim változzanak egy irányba.
Tegnap pucoltam mint az állat jó sokáig, vagy 200 000 törlés. :)

Ez sok fagyás és újraindítás végterméke lehetett. Természetesen ezt ellenőrizni fogom hogyan alakul. Mondhatnám találtam a neten megoldásokat a probléma javítására mi nem egyedi eset, viszont nem adnak nekem garanciát mivel nem szabványos a hardver összetételem, csak egy sys fájl bemásolás volt nálam aminél meglepett hogy nem kért felülírást, vagyis hiányzott. :U

Szóval van a szokásos órajel visszaállítás és minden okés. Tegnap jó sokat játszottam az NFS-el maximum graf. beállítások mellett tükörsima 60fps, na nem volt panaszom a teljesítményre és fagyás sem volt. Valszeg az AB zavarodhatott meg amit ki fogok javítani, csak legyen türelmem hozzá. Most még nem piszkáltam mert kell nekem az a kimutatás játék közben amit csinál. Korábban módosítottam rajta lehet az bolondította meg.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#29423) Liquid Snake


Liquid Snake
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy az Nvidia kártyák közül melyik erősebb? Az "m" vagy "mx"?
Válaszokat előre is köszönöm! :R

A Hideo Kojima Game

(#29424) Dhampir válasza Liquid Snake (#29423) üzenetére


Dhampir
félisten

A konkrét típust akár erről a listáról is kikeresheted.

(#29425) Muerte válasza Liquid Snake (#29423) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Nem az dönti el hogy "m" vagy "mx". Itt nézelődjél:[link] Egyenként rá is kattinthatsz a kérdéses típusra,és lentebb görgetve láthatod hogyan teljesít benchmarkokban,játékokban.

(#29426) Muerte válasza RM007 (#29422) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én is csak magammal beszéltem meg,hogy váltok TDP-ben lefelé ,remélem működni fog,különben drága kisérlet lesz :D

(#29427) kreten67 válasza Liquid Snake (#29423) üzenetére


kreten67
senior tag

Amennyiben ugyanazon számozás végén nézzük akkor az MX az erősebb pl: GTX670m töl erősebb a GTX670MX bár az MX végződés nagyon ritka többnyire MSI vagy annak klónjaiban (Medion Eraser) gépekben fordult elő. Anno szerettem volna egy gtx680mx 4gb vgát az AW gépembe, majd felvilágosultam,hogy az csak IMac gépekbe létezik.

(#29428) Muerte


Muerte
Topikgazda

RGB hajú anyu bemutatja az M15-öt :[link]

(#29429) Raymond válasza Muerte (#29428) üzenetére


Raymond
félisten

Nagyon tetszik ez a gep, ha nem lenne meg az Aero 15X akkor ez lenne siman a befuto.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29430) RM007 válasza Muerte (#29426) üzenetére


RM007
addikt

Egyébként KillHates most úgy megcsinálta a hűtésem hogy bepisilek. Semmi hűtés erdő kupac és frankó. Oda az életművem. :((( Na jó a hátlap kivágás az van, de minden egyéb kuka. A gpu-nál maradt egy + lemez hő elnyelő, már ha az, ezért erősködtem hogy maradjon. Viszont most minden nagyon jó hűtésileg, jobb mint eddig valaha. Baszki ezzel kellett volna kezdeni, vasalni a CPU-t. És persze rájöttem kell a fenének 4.0 Ghz CPU erő. Nincs olyan játék ami ezt igényelné, 3.6 -on max 50% kihasználtság mondjuk egy NFS Payback esetén, másnál sem sokkal több, ma 2018-ban, teljesen időtálló még a konfigom, vagyis nem telik olyan gyorsan az idő.......a régebbi konstrukciókkal is nagyon el lehet vagy lehetne lenni :D csak közben rejtvényt kell fejteni egyes laptop típusoknál, mint pl az enyém. :D :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#29431) Muerte válasza Raymond (#29429) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Pofás egy darab az tény,mondjuk én anyut is letesztelném szívesen (ha hagyná) :D

A hűtés azért még mindig kérdés hogy sikerült,1070 max-q-val lehet megbírkózik,vagy nem.Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#29432) Raymond válasza Muerte (#29431) üzenetére


Raymond
félisten

Dave2D videojaban is arrol volt szo hogy a hutes jobb mit a tobbi vekony 1070MQ-s gepben, valami csak van benne.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29433) Muerte válasza Raymond (#29432) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nagyon vékony gépeknél az a baj hogy hiába hatékony a hűtés,ha a kasztni előbb-utóbb átforrósodik,de ne legyen igazam és jöjjön egy kellemes meglepetés :)

(#29434) Darth_Revan válasza Raymond (#29432) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah, az a video is annyit ér mint egy marék föld...annyira isteniti hogy király a hűtés, de egy pár perces Fire Strike végére (egy komoly játék is simán hoz ennyi terhelest) a CPU azért megnézte közelről a 90C-t...

(#29435) Raymond válasza Darth_Revan (#29434) üzenetére


Raymond
félisten

Nemigazan tesztvideonak nezett ki, azok jobbak/reszletesebbek szoktak lenni, majd talan jon az is. Remelem Jarrod-nal lesz egy normalisabb vagy legalabb a MobileTechReview szerzez egyet nemsokara, azoknak az USA-ban egyszerubb lesz mint Jarrod-nak Ausztraliaban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29436) pachito válasza Muerte (#29428) üzenetére


pachito
őstag

Ez mikorra várható itthon? Jövő karácsonyt azért nem várnám meg de ha mondjuk egy fél év reális azt még igen.

(#29437) Muerte válasza RM007 (#29430) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Bezzeg amikor mi mondtuk neked,hogy ne pakolj bele +2 kg rezet akkor nem hittél nekünk :DDD
A sárga képernyős probléma,ha még fennáll az vga driver lesz :)

Pachito: Fogalmam sincs,gondolom 1-3 hónap és kapható lesz.Itthon kár lenne megvenned dupla áron mint bárhol másutt.Ebay-en vagy UK Dell-en jóval olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29438) Liquid Snake válasza Dhampir (#29424) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget!!! :C

A Hideo Kojima Game

(#29439) kirjak válasza KillHates (#29335) üzenetére


kirjak
aktív tag

Pont most akar egy srác ilyet venni :C

Más: ez az encore-os WOT-os mérés mennyire mérvadó ? Próbáltátok már ? Jó kis ruszki T62-A val operál a progi . Az első erdemény az asztalimé, a második a laptopomé.

Innen lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#29440) echterion válasza Muerte (#29437) üzenetére


echterion
nagyúr

Engem is érdekelne ez a masina, jobban, mint a mostani 15-ösök, de az idei bf-karácsony akkor kimaradna, a következő akciós időszakig meg nem szeretnék várni.

**********

(#29441) Muerte válasza echterion (#29440) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Lehet hogy lesz ezekből refurbished is hamarosan :DDD
Meg kell várni a normális teszteket,de leginkább a felhasználói tapasztalatokat,én legalábbis előtte biztos nem ugranék fejest egy új szériába.
Az is lehet hogy úgy lőtték be bios szinten a hővédelmet hogy az 1070 m-q,"visszabutul" egy 980M szintre 1-2 óra játék alatt,akkor meg kár lenne pénzt adni érte.

(#29442) maximilian4 válasza Raymond (#29432) üzenetére


maximilian4
addikt

Sőt Dave azt mondta hogy nagyon nagyon jó a hűtése főleg a többi szériához képest ami igencsak melegedési gondokkal küzdött. Illetve ha jól rémlik ennek a billentyűzet feletti része is a szellőzést szolgálja. Viszont maga a bill. kevésbé gamer, ugye szigetes kialakítású és rövidebb az útja, valamint a touch-pad nem világít. Nagyjából ezek maradtak meg a videóból, mert már jó pár napja néztem. Abban mindképp biztos vagyok hogy a hűtést nagyon dicsérte.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#29443) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Nem ide...

[ Szerkesztve ]

(#29444) Muerte


Muerte
Topikgazda

Már kapható az UK Dell-en : [link] Kétfajta panellal,60/144Hz,1060 vagy 1070 max-q,nebula red,vagy szürke színben.
Egy laza 600k az induló ára az 1060-as verziónak :D

[ Szerkesztve ]

(#29445) Raymond válasza Muerte (#29444) üzenetére


Raymond
félisten

A nemet Dell-nel is van 6 kivitel, ami hianyzik az a 1x16GB RAM valtozat, igy nem lehet egyszeruen 32GB-ra boviteni. A ket elerheto 32GB valtozat pedig 2700EUR, de mondjuk ott szerintem a 144Hz 1080p valtozatnak van tobb ertelme. De az 1700EUR alapvaltozat 1x8GB, GF1060, 60Hz 1080p) se rossze szerintem. Az arak kimondottan jok a konkurenciahoz (MSI, Razer, Giga) kepest.

Szerk: mondjuk a "kaphato" a nemet oldalon enyhe tulzas - "Wird in 18 bis 20 Werktagen versandt" - inkabb "rendelheto" :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29446) echterion válasza Muerte (#29441) üzenetére


echterion
nagyúr

:DD
Hát, nálam ezek most kimaradnak, szinte biztos, mert várni nem akarok. Legjobb nekem most egy 980m-es 15 R2 lenne, persze garival, ezekkel szemezek most. Kiállítási darab van ilyen a laptopszalonnál, amit vásárlás előtt meg is lehetne tekinteni, de a több, mint 700k-s áron még nevetni sincs sok kedvem.

**********

(#29447) Muerte válasza Raymond (#29445) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Angolon is azt írják.Ingyenes szállítás,várhatóan 18-20 munkanapon belül.
Nem vagyok képben az új gépek árával (MSI,Giga),de 1060-as laptopért 600 péz,nekem már soknak tűnik,(és akkor még csak 1 év garinál tartunk a +2 év még rendesen odapörköl az árnak),persze itt gondolom a csökkentett súlyt és vastagságot szeretnék megfizettetni a vásárlóval.

[ Szerkesztve ]

(#29448) x_o_n válasza Muerte (#29447) üzenetére


x_o_n
veterán

annyiért 1070-el/16gb/250ssd/1tb/i7 7xxx/8xxx cpuval van több gép több tipus...és egy jó akcióban még annál is kedvezőbb árban, -200k val olcsobban is akár szóval kicsit ez sok,dehát ez idegenvér :)

sőt elég sok Msi modell 1060-al 990-1200eu között

[ Szerkesztve ]

(#29450) RM007 válasza echterion (#29446) üzenetére


RM007
addikt

Már mint laptop amiben csak 980m van és 700k körül? :U

Na ez is off mint ami vagyok. Hát qurvára nem reklám, de ha van két laptopszerelő barát itt a fórumon és szeretnél egy bizonyos tudású laptopot magadnak, akkor miért nem mész hozzájuk privátba, hogy segíts kéréssel? Miért? Mert ha segítenek neked vásárolni, akkor még inkább figyelemmel kísérik a sorsod mint egyébként teszik, mint egy jó autószerelő aki nem veri át az ügyfeleit. Bármi van megjavítják, megvizsgálják, átnézik és úgy viszed haza hogy megnyalhatod mind a 11 ujjad ha van annyid és nyugodt lehetsz hogy az rendben lesz. :D

Van annyi használt eladó laptop. Fel kell venni velük a kapcsolatot és be kell vonni még egy szakértőt aki segít neked megítélni mi legyen és ha kell azokat a hibákat orvosolni ami épp fent áll. Szóval semmit sem látatlanba, hanem megvizsgálva, felmérve hogy neked megéri-e úgy annyiért. Ez így nem működik, mondjuk persze itthoni eladóval megbeszélve? Az eladónak és a vásárlónak is van egy érdeke, valahogy össze kellene hozni mint egy használt autó vásárlási ügylet esetén.
Bocsi nagyon naív vagyok, nem tudom kinőni, ha nagyon kell valami akkor nálam nincs lehetetlen. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.