Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29601) tomka9421


tomka9421
csendes tag

Srácok, mennyire megbízható? Ismeri valaki, uzletelt már vele? :)

[ Szerkesztve ]

(#29602) KillHates válasza RM007 (#29600) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez nem sima alumínium lemez, hanem ez is egyfajta "hőcső", amolyan sok vékony hőcsövecske egy lapban!
Nem érdemes szétvágni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29603) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Így is lehet jászani gépen :) Ki szeretne a képernyő lenni?

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#29604) RM007 válasza KillHates (#29602) üzenetére


RM007
addikt

Nem tervezem, csak ha már rá jött a hűtés mánia a topikgazdára pont mikor én leálltam, mert mindig kell egy ügyeletes h..... :D, akkor talán ezzel is próbálkozhatna, amennyiben nem éri el az áhított kitűzött célt. :DDD
Ha kell elpostázom neki.
:)

(#29603) Bluesummers: Ez mi? Nagyon horrorisztikus. Ebből már lejött hogy nő vagy. :P

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#29605) KillHates válasza RM007 (#29604) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Ha kell elpostázom neki"

Megbünteted vele? :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29606) Muerte válasza RM007 (#29604) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az alulemezt inkább kihagynám ha lehet.
A rézhűtővel jól beszoptam,szinte éreztem előre hogy ez lesz...
Még csak ki sem tudtam próbálni,mert a ...kínai vastag acélból csinálta meg a rugós lefogató részt,meg sem moccan,ha nagy nehezen egy csavart be bírtam tekerni egy két fordulatot akkor már a másik ponton esélyem sincs,mert nem is függőlegesen áll a csavar hanem vagy 30-40 fok dőlésszögben.
Írtam a csávónak mi van,meg hogy miért használt ilyen vastag rugalmatlan acélt erre azt írta küldjek képeket a helyzetről...Szóval most vagy benyelem a ~20 rongyot,vagy megint szedhetem szét a gépet,feszegessem ott neki az xbracket-et,meg netán sarkazzam le a drágán vett kártyámat,hogy ő elhigyje a saját baromságát...
Igazából abban szinte biztos vagyok hogy nem lett volna jobb hőfokokban a teljes réztömbös verzió,nem is azért rendeltem,hanem mert azon le van marva az a rész a hátsó részen,ahol a vrm-ekkel érintkezik,a gyári hűtőn meg van a közepén egy kb.2 cm széles bemélyedés és sokkal nehezebb normálisan thermal padozni,de hát ez most nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#29607) echterion válasza RM007 (#29604) üzenetére


echterion
nagyúr

Vagy jól sikerült a műtét. ;]

**********

(#29608) RM007 válasza Muerte (#29606) üzenetére


RM007
addikt

Nem tudom volt-e már téma. Nálam nincs rajta a kártyán az X-bracket. Nálad ez miért kell?

Emlékszem még korábban a gtx 880m -nél volt a kártyámon, amit le kellett szednem talán a hűtő miatt már nem emlékszem, de le kellett piszkálnom főleg mert félig levált magától, valahogy útban volt. Sőt felmelegedett mint az állat, veszélyeztette a gpu-t.

(#29607) echterion: Az is lehet. Tegnap láthatólag kezet törölt egy kijelzőn. Én a véres kezemet máshová törölném. :D Valaki nagyon felbosszantotta. :U Boszorkány :Y

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#29609) Muerte válasza RM007 (#29608) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az MSI tőcsavarokat használ az alaplapon,az egy másik megoldás,a többi gyártónál xbracket van az mxm kártyán.

(#29610) Gaberiellb


Gaberiellb
senior tag

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi. Ezt a laptopot néztem ki, ár érték arányban szerintem kiváló, pro-kontra érveket szeretnék, jöhet hideg meleg :)
Szerintem hosszú ideig jó lenne, 1060 elég fasza, meg ugye ott a thunderbolt késöbre. Köszönöm! :U
[link]

[ Szerkesztve ]

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#29611) Mikulásbá válasza Gaberiellb (#29610) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én inkább Dell G5 gépet néznék! :U
Vagy az előző 7577-est i5 + 1060-al.

[ Szerkesztve ]

(#29612) Freddycom


Freddycom
őstag

Itt elérhetőek két év magyarországi garanciával a Xiaomi gamer laptopjai. Ez NEM a hivatalos webshop és nincs is velük tapasztatom.

[link]

(#29613) RM007 válasza Muerte (#29609) üzenetére


RM007
addikt

[link],
[link]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#29614) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Ez az Acer Predator G5-793 Black Friday-kor 360k lesz. Jó vétel lenne?

[ Szerkesztve ]

(#29615) echterion válasza Skyhunter (#29614) üzenetére


echterion
nagyúr

Ennek még normális hűtése van, nem úgy, mint a helios-oknak. Nekem volt ilyen, jó kis gép, 3 év garival szerintem jó vétel. Nem rgb a bill., csak piros, meg a fedlap nem világít, mint a G9-en, de asszem más difi nincs közöttük. A hűtésük ugyanolyan jó.

**********

(#29616) Darth_Revan válasza Skyhunter (#29614) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hűtése jó, de azért nem tökéletes, ezért az árért viszont már kapni erősebb cpu-val szerelt gépet. (A717-72G)

Viszont amiben jobb az A717-72g-hez képest hogy gyárilag 75hz-re húzott G-Sync képes panel van benne.

(#29617) maximilian4 válasza Darth_Revan (#29616) üzenetére


maximilian4
addikt

Ráadásul ha játékra kell, akkor nem elég az 1060 mellé a 7700hq? Én személy szerint nincs az az isten hogy aspire 7-et vegyek a predator g5 helyett, hiába van benne mondjuk egy 8750.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#29618) Ferelson


Ferelson
tag

Sziasztok!
Asus ROG gamer laptop RGB világítású billentyűzetét lehet állítgatni? Azt olvastam az Aura szoftverrel lehet, de hiába tettem fel, azt írja csatlakoztassak egy kompatibilis eszközt.
Válaszokat előre is köszönöm!

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#29619) Darth_Revan válasza maximilian4 (#29617) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát ha látnád az én Aspire 7-em hogy ki lett okositva, akkor arra azért kereskedne a szemed :D

(#29620) Mikulásbá válasza Ferelson (#29618) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mi a laptop pontos típusa?

(#29621) Ferelson válasza Mikulásbá (#29620) üzenetére


Ferelson
tag

asus rog strix gl503 vd

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#29622) Mikulásbá válasza Ferelson (#29621) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha gyárilag nem tudja a gép ezt a világítást,semmivel nem fog menni a változtatás.
Bár ahogy nézem tudná,az ATK Package fenn van?
A gépednek megfelelő driver van fenn?

[ Szerkesztve ]

(#29623) Ferelson válasza Mikulásbá (#29622) üzenetére


Ferelson
tag

Mármint milyen világítást nem tud? Világítani világít csak azt hittem lehet variálni hogyan tegye...nyilván nem világmegváltó nagyon fontos dolog..csak gondoltam rákérdezek. :D

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#29624) Ferelson válasza Mikulásbá (#29622) üzenetére


Ferelson
tag

Elvileg fent....

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#29625) Bluesummers válasza Ferelson (#29623) üzenetére


Bluesummers
őstag

Google, 5mp-es keresés.
[link] :U

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#29626) Ferelson válasza Bluesummers (#29625) üzenetére


Ferelson
tag

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A KEDVES SEGíTSÉGET!

Ipad Pro 2018, Iphone X, Airpods, ASUS ROG STRIX GL503VD

(#29627) echterion válasza Darth_Revan (#29616) üzenetére


echterion
nagyúr

7700HQ-nál hová kellene jobb proci ebbe a gépbe ehhez a kártyához? Azért ne ajánlgassunk már ilyen "tejfelesdobozokat" egy masszív gép helyett, na. Ráadásul a hangzása sincs közel se olyan jó a másikhoz képest.

**********

(#29628) Muerte válasza echterion (#29627) üzenetére


Muerte
Topikgazda

(#29629) Bluesummers válasza Ferelson (#29626) üzenetére


Bluesummers
őstag

NINCSMIT!!

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#29630) Darth_Revan válasza echterion (#29627) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jobban utána nézve ennek a Predator gépnek ...hát, annyira nem dobtam hátast.

Elvileg G-Sync -esnek kellene lenni, viszont ennel a modellnel sehol nincs említve. Meg az Acer termék oldalon sem.

Így benne van a pakliban hogy nem tud G-Sync-et. Ha ez igaz akkor elgondolkodtató hogy megéri az Aspire 7 helyett.

Árban ugyanannyi, viszont az Aspire :
- visszafogottabb és nem ciki egyetemen vagy munkahelyen elővenni
- jelentősen erősebb a CPU
- hűtés ránézésre gyengébb, de gyakorlatban majdnem egy szinten vannak

Egy teszt a Predator hűtéséről:

CPU majdnem elvérzett ezzel a 3 lábas hűtéssel és a GPU is csak azért olyan hűvös mert iszonyatosan pwr trottyol és a mag orajel jelentősen visszaesett .

Szóval nem olyan sz*r az az Acer tejfölös doboz a Predatorhoz képest...vagy tudsz 1 okot mondani amivel többet tud és megéri bealldozni az erősebb cpu-t? :U

[ Szerkesztve ]

(#29631) echterion válasza Darth_Revan (#29630) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem volt ilyen gépem, azért merem mondani, hogy milyen, nem teszteket olvasgattam. A tesztekben a szokásos gyurma van a gépekben, plusz az általad is alkalmazott módszerek sincsenek benne, így nem jó ez alapján összehasonlítanod őket, mert nem ugyanazok a feltételek (plusz ez egy skylake-es teszt...). :U
Volt benne g-sync is, bár attól sem estem hanyatt, most is megvagyok nélküle, a vsync is elég nekem mindenre. A kinézet szubjektív dolog, azzal nem érdemes vitatkozni, valakinek tetszik, valakinek nem. Játékra az 1060 mellé az esetek 98%-ában elég az i7, nem igazán értem, minek kellene a sokkal forrófejűbb hatmagosért fizetni.

[ Szerkesztve ]

**********

(#29632) kenccsi


kenccsi
tag

Sziasztok,

Lenovo Y720 (i7-7700hq, 1060 6gb, 8gb ram, nincs ssd)

Szeretném levásárolni a napokban, ha esetleg sikerül, ez szerintetek jobb választás lehet? (ôszintén szólva pont erről a típusról nem találok semmi konkrétumot google-n)(build quality, hőfokok, kijelzô színhűsége, érdekelne legfőképp, belsőre procin kívül hasonló teljesítményt kapnék gondolom)

http://www.laptopszalon.hu/asus/asus-rog-tuf-fx504gm-e4070-fx504gm-e4070-laptop_36048-adatlap

lletve ha tudtok még hasonló kaliberűt ebben a 380e-ft os rétegben, szívesen meghallgatnám a véleményeteket (nyílván csak a linkelt shop-tól sajnos)

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#29633) Mikulásbá válasza kenccsi (#29632) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én inkább Dell G5-öt néznék HDD-vel,akár i5+1060-al,ha belefér az árba.Később is lehet bele SSD-t tenni.

(#29634) kenccsi válasza Mikulásbá (#29633) üzenetére


kenccsi
tag

Nem rossz, tetszik, hogy nem az a nagyon "gamer" külsejű.. Mikor megvettem az Y720-at gondoltam az nem oszt, de a mai napig nem tudtam megszokni mennyire "menő-azta-hű" :D. Viszont ahogy nézem ez már 436e-kóstál az meg kicsit kívül esik a büdzsén. Közben eszembe jutott, hogy mindig a helios 300-al hasonlítgatták a Y720-at. Ez esetleg: http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/acer-predator-helios-ph315-51-76yd-nh-q3feu-012-laptop_35561-adatlap

?

[ Szerkesztve ]

(#29635) Muerte válasza kenccsi (#29634) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Neked volt a garis problémád a TMX-el? Mi lett a vége?

(#29636) Lacabooy


Lacabooy
csendes tag

sziasztok

Tudtok ajánlani normális laptop tásákát 17"-os géphez nem horror áron, amit itthon is lehet kapni, és pár napon belüli átvenni?

[ Szerkesztve ]

(#29637) kenccsi válasza Gaberiellb (#29610) üzenetére


kenccsi
tag

Hali, nekem jelenleg ilyenem van.. szervizben. 1 éve vettem, azóta több mint 4 hónapot volt szervizben, először furcsa elektromos zizegő hangja volt, akkor kiderült, hogy a mélynyomó hangszóró része bevolt horpadva, 1.5 hónapot volt szervizben, majd mikor visszakaptam a zizegő hang nem távozott, visszavittem azt mondták ők már biz nem hallják de szívesen elküldik még egy hónapra, ha nekem attól jobb lesz. Késöbb pixel hibával vittem be, mivel volt rá külön vásárolt garanciám, megint eltűnt egy jó 1.5 hónapra, majd vissza kaptam, bekapcsoltam és ugyanúgy ugyan ott volt a pixel hiba. Visszavittem, hogy valami itt nem oké, majd most épp 4. hete van megint szervizben panel cserén.

Magyarul a szervize a Lenovo gépeknek Magyarországon sajnos szar.
Emellett, ha még ki kell emelnem valamit, akkor a billentyűzete, az pont egy év után kezdett el, hogyis mondjam nem voltak a gombok olyan stabilak mint vásárláskor, space bar nyikorgott a sokat használt felén stb. Pár funkció gomb már vásárlás után közvetlen be-beragadt néha, olyan volt mintha nagyobb lenne maga a billentyű mint a vályat amiben mozog.. A külső aluminium anyag nagyon durván gyűjti az ujjlenyomatokat, karcokat. Sajnos én letörölni se tudtam róla semmivel. A gumírozott műanyag csukló támasz rész egy-egy izzadósabb gaming alatt elég undi tud lenni, de ez legalább nedves törcsivel könnyen tisztítható.
3.2 kg-os súlyával elég nehézkes, amire úgy legyint az ember, de mikor cipelni kell mégis, azért leesik miért sorolják a súlyt az ellenérvekhez.

Na ezek a rosszak

A jó:
Játékokban a teljesítmény szerintem nagyon jó, általában maxra tekerve, vagy nagyon megterhelőeknél kicsit ezt azt visszább véve 45-60 FPS között simán el volt, (Most a megterhelőbb játékokra írtam az fps-tde általában nyílván ennél is jobb). A hűtést nem gyakran de amikor csekkoltam 76-83 fok (gpu) között mászkált max, szerintem elfogadható érték, ilyenkor viszont beindul a hűtés, ami mivel korábban nem volt laptopom, viszonyitási alap híján azt mondanám nem túl hangos, de azért nem is a kellemes kategória (Sőt emiatt az utóbbi pár hónapban, próbáltam lockolni 30FPS-re a játékokat, mivel nekem úgyis teljesen élvezetesek (na nem az fps-ek, de úgy minden más) de legalább ilyenkor majdnem full kussban van a gép).
A kijelzőjének a színhűsége elvileg nem túl jó, gyakorlatilag játékokban, teljesen élvezhető sose mondtam volna, hogy itt valami nem oké, kivéve amikor a szerkesztett fotómat viszont láttam más kijelzőn, na akkor esett le miről beszélnek a tesztek..
A tapipadja elfogadható, ha hosszabb ideig kell használni kissé idegesítő, olyan mintha lenne egy kis késleltetés, amit te tapizol és amit látsz a kijelzőn között. A hangzása a dolby atmos és JBL hangszórók miatt szerintem nagyon baba (mármint azért nyilván egy laptoprol van szó, de ilyen hétköznapi, munka közben zene hallgatásra, sorozat nézésre teljesen élvezhető.)

Nagyjából ennyi amit kiemelnék, összefoglalva pedig: Ha nem lenne a szerviz olyan amilyen, illetve a billentyűzete jobban bírná a kiképzést (pedig én marha gyengéden bánok minden ilyen eszközömmel)
azt mondanám, jó vétel. Főleg ennyiért, az enyém 1 éve jó 60e-rel drágább volt. De ezeknek tekintetében azt mondanám csak saját felelősségre. :D

Helyesírás miatt ne haragudjatok, telefonról nem az igazi, gép híján.. :DDD

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#29638) kenccsi válasza Muerte (#29635) üzenetére


kenccsi
tag

Voltam békéltető testületnél, azt javasolták menjek mostmár be és kérjek csere gépet vagy levásárlást, ez fog holnap megtörténni aztán írok a fejleményekről ha érdekel. ;)

(#29639) Muerte válasza kenccsi (#29638) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Komoly... Persze érdekel minket,de már az előbb leírt előzmények is elegek voltak ahoz hogy a Lenovo még mindig nem az ajánlott kategória.

(#29640) RM007 válasza echterion (#29631) üzenetére


RM007
addikt

"...... Játékra az 1060 mellé az esetek 98%-ában elég az i7, nem igazán értem, minek kellene a sokkal forrófejűbb hatmagosért fizetni......."

Meg ügye a 8.gen cpu púpos, ezért nem lehet vasaltatni, ami ugyancsak egy nyomós érv hogy minek. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#29641) Mikulásbá válasza Lacabooy (#29636) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem ilyen volt anno a G751JY-hoz,bőven belefér más aprósággal együtt.

[link]

(#29642) echterion válasza RM007 (#29640) üzenetére


echterion
nagyúr

Notre Dame-i Coffee Lake. :DD

**********

(#29643) kenccsi válasza Mikulásbá (#29633) üzenetére


kenccsi
tag

Nézd, ezt találtam az előbb, hogy sok de ha belegondolok igazából erősen gondolkoztam, hogy lassan egy ssdt szeretnék az Y720-ba illetve +8gb ram-ot. Ebben meg ezek már alapból benne vannak, elméletben pedig kerek 60at kellene ráfizetnem. Lehet még jobban meg is érné így.

Mi a véleményed?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#29644) Mikulásbá válasza kenccsi (#29643) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ittmég kell egy Win 10 is rá.Jó,de ugyanez ha i5-el lenne,az is elég lenne.Ha van,keress olyat-ráadásul SSD nélkül,csak HDD-vel,SSD-t majd teszel bele magadnak-az lenne a legokosabb.
Ha nincs olyan verzió,ez is jó.

Lehet i5-ös verzió csak 1050Ti-vel van?

[ Szerkesztve ]

(#29645) kenccsi válasza Mikulásbá (#29644) üzenetére


kenccsi
tag

Aha, legalábbis én is csak azt találtam azért linkeltem ezt.

Nem volt még a Lenovom előtt soha laptopom, pár szóban tudnád jellemezni mi szól egy Dell mellett? Vagy miért pont a Dell G5 hoztad fel?!

Hálás Köszi!! :)

(#29646) Mikulásbá válasza kenccsi (#29645) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én nem találtam itthoni hivatalos forgalmazásban i5+1060 verziót.El kell dönteni,hogy kell-e az erősebb drágábban,vagy elég i5+1050Ti verzióban olcsóbban.Pláne ha az a 1060 Max-Q verzió.
Egy 256-os SSD-re a rendszeren kívül 3-4 játék fér.

Ez a gép a 7577 utódja,már az is ajánlott volt a maga kategóriájában.Ez is rendben van a tesztek szerint.

Teszt,olvasgass

[ Szerkesztve ]

(#29647) cyberkind válasza Mikulásbá (#29646) üzenetére


cyberkind
félisten

Igaz játékfüggő, de azért a 8. genes i5 igencsak jó lehet a 1060 mellé, így utólag talán már bánom, hogy nem azt vettem kintről, mert az esetek nagyobb részében cpu limitem van.

Szóval elmehet a pibe az összes nagyker meg forgalmazó meg a tököm tudja ki, akik pont a legértelmesebb lapost nem voltak képesek behozni, az úgynevezett best buy-t. :W

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#29648) Mikulásbá válasza cyberkind (#29647) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,ezt írtam,hogy ez lenne a jó konfig-de itthon nem láttam sehol hivatalosan,csak i7+1060-al.Azt viszont meg kell nézni,hogy ha a 1060 Max-Q verzió,akkor az nem éri meg a 1050Ti-vel szemben,alig erősebb.

(#29649) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Olyan mocsok másnapos vagyok,hogy 40 perce próbálom elolvasni a tegnap óta felgyűlt kommenteket,de eddig sikertelenül💩

(#29650) Mikulásbá válasza kenccsi (#29645) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ment egy PM!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.