Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29801) kenccsi válasza Medocsabi (#29798) üzenetére


kenccsi
tag

Szóval ha jól értem, több Pylon-t kéne constructolnom azt mondod? :DD

[ Szerkesztve ]

(#29802) Mikulásbá válasza Muerte (#29797) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már írtam régebben,hogy nyáron bicajjal járok melózni,ami 12 km.A G752VSK a táppal plusz aprósággal olyan 6-7 kg volt,úgy kellett a vállamból kicibálni a hátizsák vállpántját.Télen a kocsiban nem volt érdekes,de most úgy döntöttem,hogy elég lesz a kisebb,de nem fogom sűrűn cserélgetni.A kijelzőről nem akartam lemondani semmiképp,azaz az minél jobb legyen.Legyen elég erős a GPU is,hogy azért értelme is legyen.Otthon ritkán,melóhelyen viszont tudok játszani-szerencsére. :B

Kis gond,hogy a kijelző kissé bevilágítós lett,nem tudom mit csináljak,visszaküldjem,vagy hagyjam-nem olyan vészes. :U

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#29803) Medocsabi válasza kenccsi (#29801) üzenetére


Medocsabi
addikt

Így-így :DDD

(#29804) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Újabb GeForce driver jött,tessék frissíteni!

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#29805) cyberkind válasza Mikulásbá (#29804) üzenetére


cyberkind
félisten

Azért nem feltétlenül, a 399.24 óta az előzőre volt értelme menni ha az embernek nincs RTX kártyája.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#29806) Mikulásbá válasza cyberkind (#29805) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én mindig frissítek,semmi gondom nem volt még.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#29807) cyberkind válasza Mikulásbá (#29806) üzenetére


cyberkind
félisten

Olyan nem is, de teljesítménycsökkenés jött, igaz nem nagy %-ban, de jött.

Paranormal Cocktivity

(#29808) Mikulásbá válasza cyberkind (#29807) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Erős gépet kell venni,akkor nem lesz gond. :DDD

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#29809) cyberkind válasza Mikulásbá (#29808) üzenetére


cyberkind
félisten

Én mindenhol sajnálom benne hagyni a már egyszer kiaknázott teljesítményt. :)

Paranormal Cocktivity

(#29810) Medocsabi válasza Mikulásbá (#29808) üzenetére


Medocsabi
addikt

Kettőt, mert ha az egyik megadja magát ott a másik! :D

(#29811) Mikulásbá válasza Medocsabi (#29810) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na ja,ne is mondd,most frissítettem BIOS-t,a szívbajt hozta rám.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#29812) Medocsabi válasza Mikulásbá (#29811) üzenetére


Medocsabi
addikt

! ;]

(#29813) Raymond


Raymond
félisten

Ugy latszik 500EUR-t esett az Aero 15X ara a mult heten: [link] Ha bovitesen (RAM, SSD) is gondolkodik valaki es nem akarja szetrobbantani az egesz gepet akkor igy mar egyertelmuen jobb valasztas mint az MSI GS65.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29814) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Gamer laptopok terén holnapi Acer BF akcióban 2 említésre méltó példány:

Predator G5 400.000 Ft 360.000 Ft <- G-Sync képes kijelző (BIOS frissítés kell hozzá!)

Helios 500 670.000 Ft 600.000 Ft <- FreeSync képes kijelző

A Helios 500-asban cserélhető a CPU, így ha valakinek kevés lenne a 6 magos CPU és szeretne 8 magosat, akkor tud bele venni 90.000 Ft-ért Ryzen 7-est. Ha rákölt 90.000 Ft-ot, akkor kb ott lesz árban, mint ha külföldön vette volna, viszont így marad neki tartalékba egy 2600-as CPU, illetve 2 év gari helyett 3 év garit kap.

A magyar 2700-es gyári modellhez képest pedig még 90k ráköltés után is kb 50.000 Ft marad a zsebben. (ha levonjuk a drágább modellben levő extra ssd és ram árát).

[ Szerkesztve ]

(#29815) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#29814) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Amúgy látszódik, hogy megint arról szó la BF, hogy a "szemetet" kiszórják.

Gondolom a Predator G5 azért akciós, mert azt látják, hogy "elavult" 7700HK Kaby Lake CPU van benne és nem tud G-Sync-et (hála Istennek lusták utána nézni), a Helios 500 2600-as CPU-s modell meg gondolom nem igazán kelendő :U

8750H-s gépből egy se lesz akciós.

(#29816) Something_ válasza Darth_Revan (#29815) üzenetére


Something_
őstag

A BF eredetileg arrol szolt, hogy az aruhazak kiszorjak a beragadt keszletet karacsony elott, hogy friss arukeszletet tudjanak venni.

(#29817) fefeda


fefeda
csendes tag

Sziasztok!

Tervezem magamat meglepni karácsony alkalmából egy új lapossal. És mint sokan, én is azzal a sokat feltett kérdéssel fordulnék hozzátok: Jó, de melyiket?

Játékon kívül nagy részt CADezésre használnám, egy jó videókártya és adagnyi RAM biztos jól jönne.
Ezek mellé nem lenne hátrány egy friss proci es SSD.

Szóval ennyi kezdeti gondolat után a kívánt specifikáció kb hasonló lenne:
- i7 (8th gen)
- gtx 1060 (nem Max-Q)
- 16 GB RAM (akár utólagos bővítéssel)
- NVMe SSD (128/256 GB)

Kijelző méret/minőséget és aksi élettartamot feláldozhatónak tartom a teljesitmény érdekében. Egyéb kiegek terén max egy háttérvilágított billentyűzet érdekelne (mert már hozzászoktam), de ez sem lényeg.

Amit eddig találtam az a Dell G5 5587 volt és tesztek alapján sem találtam sok kifogást ellene. Laptopszalont megkérdezve azt irták, hogy nem Max-Q-s kártya van benne és NVMe SSD-t tartalmaz.

Mi a véleményetek/tapasztalatotok erről a példányról? Van-e ajánlatotok hasonló felépítéssel rendelkező megbízhatóbb és/vagy olcsóbb laptopra?

Előre is köszönöm segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#29818) Darth_Revan válasza fefeda (#29817) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Most tervezed venni a gépet vagy csak december?

Sajnos rosszul mondta a Laptopszalon, abban a gépben MaxQ változat van.

[ Szerkesztve ]

(#29819) fefeda válasza Darth_Revan (#29818) üzenetére


fefeda
csendes tag

Puszi nekik akkor. Hirtelen így már nem is annyira vonzó, mint az elmúlt pár napban.

Nem sürgős, a fa alá megérkezzen. Vagy ha van értelme januárig végéig várni, akkor az is belefér.
Szívem legalsó bugyra bízik csak abban, hogy a fekete péntekezős napokban valami hasonlót leáraznak.

[ Szerkesztve ]

(#29820) Ájvé válasza fefeda (#29819) üzenetére


Ájvé
veterán

Miért baj hogy Max-Q-s?
Igen kicsit gyengébb, notebookchecken átlag 10%-al, de legalább ennyivel kevesebbet is fogszt ami jó ha hűteni kell. Én G5-t rendeltem 8300H-val.

(#29821) echterion válasza Ájvé (#29820) üzenetére


echterion
nagyúr

Mert nem maxkús ársávban mozog.

**********

(#29822) Ájvé válasza echterion (#29821) üzenetére


Ájvé
veterán

Ja értem. Bár az 10% cserébe 25%-al alacsonyabb fogyasztás (és kevesebb hő) szerintem nem rossz, de igen ez is szempont.
Újabbak laptopok szerintem nagyrészt ilyenek, ki tudják írni hogy maxqús, kevesebbet fogyaszt ezért hűtésen is tudnak spórolni, mert nehogy véletlen túltervezzék.

(#29823) Dhampir válasza fefeda (#29817) üzenetére


Dhampir
félisten

azt irták, hogy nem Max-Q-s kártya van benne

A Dell honlapja szerint Max-Q van benne.

(#29824) echterion válasza Ájvé (#29822) üzenetére


echterion
nagyúr

Magad is le tudod így csökkenteni a fogyasztást egy normális 1060-ason is, ha akarod. De én amondó vagyok, hogy normális hűtés kell a gépbe, nem az a megoldás, hogy veszek egy Mustang-ot, de a V8 helyett jó lesz nekem az ecoboost-os 4 hengeres is, mert kevesebbet fogyaszt.

**********

(#29825) Ájvé válasza echterion (#29824) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen igazad van, csak sajnos a gyártók ott spórolnak ahol lehet, nem foglalkoztam laptoppal korábban, asztali pc-m van (az is jó régi), itt ügye nincs gond mert te építed a gépet, de most hogy laptopot veszek és körbe néztem, hűtésen nagyon szoktak spórolni. Eleinte azt nézem minél jobb legyen a hardver benne, minél nagyobb teljesítmény, utána kezdtem nézni a hűtést is és végül ez lett az egyik fő szempont hogy vállalható hűtéssel rendelkezzen.

(#29826) Mikulásbá válasza fefeda (#29817) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

ASUS ROG Zephyrus M GM501GM-EI005T ?

Itt az aprón van pár alig használt,én a debreceni eladóval beszéltem,szerintem rendben van a gépe.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#29827) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#29826) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Lehet hogy jól néz ki, de gtx 1060-as 15.6-os gépért biz isten nem adnék 400k-nal többet :((

(#29828) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#29827) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Itt azért van jó kijelző is,ez a 144Mz és 3 ms tényleg komoly-a G752VSK után is látom a különbséget,főleg FPS játékoknál.
Persze a játék csak mellék opció,akkor nem érdekes ez a rész.
Ezért írtam,van pár alig használt az aprón,400-450 ezer körül.A debreceni eladóval beszéltem,grafikus,asztalira vált.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#29829) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#29827) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na meg most rengeteg ajándék is jár ha új gépet veszel. :U

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#29830) mijki


mijki
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az Acershop-os Predator G5 vagy esetleg a Dell G5-e éri meg jobban, a 360k forintos ársávban.

Melyik laptopot mondanátok jobb vételnek?

Főleg multimédiára, programozásra, AutoCAD, Eagle, használnám, játék csak minimálisan, max World of Tanks szint.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

IL-2 Cliffs of Dover: mijki; World of Tanks: mijki; Origin/BFBC 2/Vietnam-BF3: mijki

(#29831) Mikulásbá válasza mijki (#29830) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én ezért a játékért nem gaming gépet vennék,pláne ha fontosabb a munka,csak elvétve van játék. :U

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#29832) Darth_Revan válasza mijki (#29830) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha 360k körül keresel gépet munkára, akkor miért nem Acer A717-72g?

Diszkrét, konnyu alumínium ház amitől nem szakad le a vallad és nem is ciki elővenni a főnök előtt.
6 magos 8th gen CPU és teljes kaliberű gtx 1060 amiknek azért örül a CAD és visual studio.
Szep, 90% sRGB szinmegjelenitést tudó IPS panel.

Jah és elbír a WoT-al is :)

Amitől a Dell jobb: több garancia (2 év helyett 3 év)
Amitől az Acer jobb: erősebb vga, jobb és nagyobb kijelző

Ha fontos az eros VGA és a szép kijelző , akkor Acer, ha ugyanezért a pénzért picit több garanciát akarsz és nem zavar a kisebb és fakó kijelző és gyengébb vga, akkor Dell G5.

[ Szerkesztve ]

(#29833) Pocok256 válasza Darth_Revan (#29814) üzenetére


Pocok256
veterán

Ebbe a helios gépbe elvileg MXM kártya van meg rendes asztalu cpu ugyebár ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29834) Darth_Revan válasza Pocok256 (#29833) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vga alaplapra forrasztott, CPU az asztali socket am4 foglalatba van, vagyis csak az cserélhető.kb fordítottja a csúcs MSI gépeknek, ott a CPU forrasztott és a vga cserélhető :)

(#29835) Pocok256 válasza Darth_Revan (#29834) üzenetére


Pocok256
veterán

Mondjuk van TB 3 így külső vga megoldható ha kevés lenne.
Köszi az info eléggé elgondolkodtató.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29836) Darth_Revan válasza Pocok256 (#29835) üzenetére


Darth_Revan
veterán

1 db van még, szóval sokat ne gondolkodj :)

(#29837) echterion válasza mijki (#29830) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha munka is, akkor inkább a 17-es kijelző legyen szerintem. A G5 is jó, meg amit Revan ajánlott 717 is megfelelő lehet neked, a kinézet és a gsync, ami a fő különbség, na meg a proci. Annyit mondhatok, hkgy a WoT-hoz nem fog kelleni gsync, az csontsimán fog neked fix 60 fps-sel menni vsync-kel max. grafikán mindkét gépen.

**********

(#29838) RM007


RM007
addikt

Nem tudom volt-e már.
MSI GT75 Titan

Csak úgy eszembe jutott hogy azt mondtátok az MSI-nél nincs X-bracket, vagy valami ilyesmit. Nos itt van, persze főleg a hűtés megoldás miatt. Szerintem elég béna, kis felületen izzik a vas. Mondjuk ha megdobnának vele elfogadnám, de tennék rajta némi átalakítást. :)
Igaz, azt már a KillHates Művekre bíznám.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#29839) Muerte válasza RM007 (#29838) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Van x-bracket,csak egy csomó régebbi szériában mint pl. a tiéd azokban nincs.

(#29840) mijki


mijki
csendes tag

Először is köszönöm a válaszokat. :)

Igen, tudom hogy munkára túlzásnak tűnhet egy konzumer, gémer pc, engem is először a Latitude 5480, 5490 vonalon és a HP Probook 450 vonalon indítottak el, de nem hiszem hogy az integrált GPU elég lehet pl AutoCAD-hez és az U-s processzorokról nem túl sok jót hallottam, úgy hallottam könnyen dobják az órajelet. Az olyan vékonyabb laposok mint a Zenbook-ok például, úgy olvastam nagyobb terhelés hatására melegszenek, az U-s processzor órajelet dob és hangosak lesznek. És hogy főleg olyan környezetre javasoltak ezek a gépek ahol otthon azért van egy izmos PC ami a feladatot elvégzi, ezekkel pedig könnyen lehet rohangálni előadásokra, prezentálni, tárgyalásra, stb. Mivel én ezzel a géppel szeretném leváltani az otthoni gépem is, ezért fordultam inkább a gémer vonal felé, hiába bírják kevésbé például a táskában hurcolást.

Az A717 kapcsán - akinek esetleg van ilyenje - megkérdeznék pár dolgot és előre köszönöm a válaszát. :))

1, Mennyire bírja a hurcolást, rendes laptoptáskában?
2, Terhelés alatt mennyire melegszik?
3, Milyen a klaviatúra érzete, használata?
4, Mennyire stabil, stramm a ház?
5, Esetleg milen teendők szükségesek Vele a megvásárlása után?

A válaszokat mégegyszer is előre köszönöm. :))
Üdvözlettel,
mijki

IL-2 Cliffs of Dover: mijki; World of Tanks: mijki; Origin/BFBC 2/Vietnam-BF3: mijki

(#29841) Mikulásbá válasza mijki (#29840) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Zenbook Pro-k nem melegszenek annyira,hogy összezuhanjanak.Ez tapasztalat!ott hardver is van,bár az ára erősebb-nem véletlenül.

Olvass PM-et!

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#29842) mijki


mijki
csendes tag

Még egy utolsó kérdés, az Acer A717 72G-ben az 1 TB mellett van nVME2 foglalat egy SSD-nek? Mert úgy látom, hogy erre nincs lehetőség elvileg.

IL-2 Cliffs of Dover: mijki; World of Tanks: mijki; Origin/BFBC 2/Vietnam-BF3: mijki

(#29843) Darth_Revan válasza mijki (#29842) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Van, igen.

(#29844) kenccsi


kenccsi
tag

Szerintetek 15.6 vagy 17 inch? Nektek melyik van? Előzőm 15.6 volt, most buzdítanak a 17-re, de nekem túl nagynak tűnik..

[ Szerkesztve ]

(#29845) Oxydavid válasza kenccsi (#29844) üzenetére


Oxydavid
csendes tag

Ha csak a laptop előtt ülsz es nincs külső monitor 17 ez nem kerdes.

[ Szerkesztve ]

(#29846) Ájvé válasza Oxydavid (#29845) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem feltétlenül, nagyobb kevésbé hordozható, meg lehet feláras ha valakinek fontos (hasonló tudású 15,6"-os olcsóbb), üzemidő is kevesebb ha számít. Persze csak véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#29847) kenccsi válasza Ájvé (#29846) üzenetére


kenccsi
tag

A felár teljesen elhanyagolható 5-10e különbség. Viszont most néztem èlőben ès olyan nagynak tűnik... Nemtudom hogy fogom cipelni.. amúgy nem viszem sokat ide-oda, hétvégére vidèkre szoktam. Viszont használat közben általában az ölemben szokott lenni, és sose mondtam a 15.6 osra hogy kicsike, viszont elvileg jobb színhűségű a nagyobb verzió.

(#29848) echterion válasza kenccsi (#29847) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát azt neked kell eldöntened, hogy mekkora gépet vagy képes elvinni A pontból B-be. ;]

**********

(#29849) kenccsi válasza echterion (#29848) üzenetére


kenccsi
tag

Persze, csak kiváncsi voltam a többség mit preferál.. :D Egyelőre nem tetszik a 17inch ötlete..

(#29850) RM007 válasza kenccsi (#29849) üzenetére


RM007
addikt

Amennyiben tudod és akarod külső monitorra tenni, akkor jó a kisebb kijelző, ellenkező esetben szerintem nincs értelme. Én ezt preferálom. :)
A kilók szempontjából pedig nálam a teljesítmény és a minőség előnyt élvez. Szállításkor a hűtőpadomat is viszem magammal, mert használatkor mindig ugyanúgy szeretném hogy megfeleljen bárhol is vagyok. :R
Ha nem így lenne, akkor most egy komoly asztali konfiguráció állna az asztalomon, mint egykor, de valahogy azt meguntam. Manapság a mobilitás korszakát éljük. Nálam most ennek van varázsa. :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.