Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29551) x_o_n válasza RM007 (#29549) üzenetére


x_o_n
veterán

Alaposan félreértetted szerintem,én azt gondolnám teljesen jó egy szinte harmad annyira vékony géptől mint a tied,én nem is reméltem hogy megközeliti hőfokokban azt a massziv dominatort...
szóval nekem ez öröm volt semmi más,hiszen mint többször irtam én a massziv gépek hive vagyok,nem véletlen terveztem eredetileg egy MSI GT75 öt csak ezt leakciózták és igy fele volt..a tesztek is jok voltak igy belevágtam..de a Clevo után elég szokatlan volt ez a vékony gép...

De azért nem bánnám ha lejebb vehetném de mint irtam nem tudom mit merre.

(#29552) Angel2014 válasza kirjak (#29439) üzenetére


Angel2014
addikt

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29553) Muerte válasza x_o_n (#29551) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az a lényeg hogy minél kevesebb feszültségnél kapja meg azt az órajelet ahova most boost-ol a kártyád.
Ha túl alacsony fesznél kapja meg akkor instabil lehet és lényegesen kevesebb lehet a teljesítménye is,ha meg magasabb feszen kapja meg akkor szintén instabil lehet mint nálam volt tegnap az 1060 és mellé sokkal jobban melegszik is.Itt egy tutorial:[link]
De ha beraknál ide majd egy képet most hogy néz a görbe az lehet jobb lenne.CTR+F AB-ben.

(#29554) echterion válasza Muerte (#29533) üzenetére


echterion
nagyúr

Na, és még te mondtad, hogy neked a 980m is sok teljesítményben. :DD :DD
Na de grat hozzá, használd egészséggel ám. :C

(#29534) KillHates: Ez esetben akkor mi van a 980m-mel? Vagy RM 1070-esével? Ezek azért többet mennek, mint 105W, főleg a 980m, amiből azért elég sok típusú mxm-es kártyával szerelt gép készült, sokféle gyártónál.

[ Szerkesztve ]

**********

(#29555) Muerte válasza echterion (#29554) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Köszi! :) Most már helyreálltak a maradék agysejtjeim,de tegnap délután nem volt őszinte a mosolyom :DDD

(#29556) x_o_n válasza Muerte (#29553) üzenetére


x_o_n
veterán

Szuper ,köszönöm,elökeresem az afterburnert

(#29557) RM007 válasza Muerte (#29555) üzenetére


RM007
addikt

Lehet én is hasonlóképpen érzek. A görbe beállítva 1552 MHz végig. A Fire Strike tesztben olyan 1542 körüli néha apró mozgások, de lényegében tartotta végig magát. Az így elért pontszámom nem magas másokhoz képest, de hozza az eddigi szokásost úgy hogy már nem lesz túl boost egy játékban sem. Probléma megoldva, sőt így ezzel a beállítással az eddigi legjobbak a hőfokok. :) :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#29558) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Na megjött a ramom és az ssd-m amiről pár bejegyzéssel ezelőtt írtam, mindkettő használt hardveraprós, a ramot felismeri, kezeli, viszont az ssdt hiába rakom bele, se a windows se a bios nem látja (gl553ve/samsung pm981 512gb), kiszerelésnél érzem hogy az ssd langyos, próbáltam optikai es hdd nelkül, bios legfrissebb, kiszereltem, beszereltem párszor, minden létező bios kombinációt kipróbáltam de semmi, viszont láttam már róla videót hogy valaki ugyanezt az ssdt rakta ugyanebbe a gépbe. Esetleg valakinek valami ötlet? Holnap kipróbálom asztaliban, ha ott sem jó akkor valeszeg az ssd a ludas és visszamegy a feladónak mivel vállalt rá garit.

(#29559) maximilian4 válasza zsida.kornel (#29558) üzenetére


maximilian4
addikt

Próbáld ki ezt:

1. Ez a gép
2. Jobb klikk - kezelés
3. lemezkezelés
4. itt elvileg látnia kell az ssd-t, telepítsd

Maxi

(#29560) KillHates válasza echterion (#29554) üzenetére


KillHates
nagyúr

Semmi, mert azok 100W-osak. Vagy TDP, vagy POWER limitesek. Persze a Vbiosban lehet bármi, de ha az MXM aljzat 100W teljesítményt tud nyújtani maximum akkor az a kártya 100W-os lesz.

Azaz; vagy van neki kis tápkanóca (CLEVO) vagy 100W-os, vagy nem MXM!
Nincsen extra táp nélküli 100W-nál nagyobb teljesítményfelvételű MXM 3.0.
Most megy a szájtépés a 3.1-es szabványosításáról, de nem lesz belőle semmi, mert nem elég az RTX-nek...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29561) RM007 válasza zsida.kornel (#29558) üzenetére


RM007
addikt

Vaze nem esett le csak most, mint ahogy az előttem lévő mondja. Még szűz a cucc, vagyis installálni kell. Nincs particionálva. Lehet Windows alól, vagy külső programmal. Én a Paragon Hard Disk Managert szeretem használni ilyesmire, de teljesen mindegy mivel megy.

Persze, gondolom akitől vetted törölt róla mindent, a partíciót is, teljes radír lehet, mint amikor gyári újat vesz kézbe az ember. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#29562) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Se bios, se lemezkezelő nem látja, próbaltam nvme driver telepítést, az azt írja hogy nincs csatlakoztatva ssd meghajtó. Mintha be se szereltem volna.

(#29563) Darth_Revan válasza zsida.kornel (#29562) üzenetére


Darth_Revan
veterán

BIOS-nak látnia kell még driver nélkül is.
Más gép látja azt az ssd-t?

[ Szerkesztve ]

(#29564) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Legfrisebb driver, ma megnézem másik gépben, viszont akkor nemtudom mi lesz ha abban meg menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#29565) zsida.kornel válasza zsida.kornel (#29564) üzenetére


zsida.kornel
tag

*Biosra gondoltam nem driverre.

(#29566) dugo_ válasza zsida.kornel (#29562) üzenetére


dugo_
veterán

Szereltél már M.2-t? Be kell nyomni annyira, hogy a kis pinek teljesen eltűnjenek a műanyag foglalatban. Ha már le tudod csavarozni, de látod a lábakat, akkor még nincs csatlakoztatva rendesen.
Ez pl. lehet el olcsón megúszható hibaok.

(#29567) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Nem szereltem még, de ez egyértelmű volt számomra :)

(#29568) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

De a gépemben pont úgy van kialakítva, hogy ha nincs bent teljesen, nem tudom becsavarozni. Ennek ellenére probáltam többféleképpen is belerakni( vizszintesen bele tolom, ferdén rakom bele és lehajtom, próbaltam úgy is hogy nincs lecsavarozva és kézzel finoman "feszítem" de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#29569) Angel2014 válasza zsida.kornel (#29567) üzenetére


Angel2014
addikt

nvme ssd a lenovo nem fogadott el mást csak a samsung 960 evot...ugyan úgy nem látta a bios a másik fajtát.

Fogadjunk bele teszel egy evót és semmi baja sincs.

Milyen gép ez?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29570) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Asus rog gl553ve, de van fent egy videó hogy egy srác ugyanilyenre upgrade-el ugyanilyen gépben és neki egyből felismeri. Olvastam olyanokat is hogy volt akinek a foglalat volt hibás.

(#29571) KillHates válasza zsida.kornel (#29570) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha jó az SSD, akkor annak menni kell benne. Rossz foglalattal én még nem találkoztam...
A ROG fórum szerint kompatibilis a gépeddel

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29572) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Köszi a segítséget :R

(#29573) DamianB


DamianB
őstag

Lehet unjátok de már 335 k ért van a MI gaming laptop ha ezt így folytatják be darálják az alsó közép kategóriát

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#29574) Gaberiellb


Gaberiellb
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy ez a config i7-4720hq, 8gb ram, gtx960m 4gb, egy 400-as SSD és egy 5400 es vinyo, megfelelő e az Adobe premier pró cc-hez! A merev lemezen vannak a videók USB 2-őn, a program az SSD-n van! A probléma a következő: beállítók mindent sequence-be 29.7 fps mert ennyi a felvett játék videóm, viszont a prewivbe elkezd egy idő után késni a hang... már mindent próbáltam biz ráta állítás stb de ugyan az mindig, a windows 10-es felvevovel veszem lejátszás közben hibátlan, de a premierbe ahogy be húzom a hang elcsuszik! Valakinek otlet esetleg?

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#29575) Raymond válasza Gaberiellb (#29574) üzenetére


Raymond
félisten

Ennek a notebook-hoz semmi koze, legvaloszinubb ok az eredeti video VFR formatuma, ez import kozben/utan problemat okozhat az audio sync-el ha a projekt CFR. Mondjuk inkabb az Adobe Premier topic-ban kene a kerdest feltenni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29576) Pocok256 válasza DamianB (#29573) üzenetére


Pocok256
veterán

Merre milyen ? :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29577) DamianB válasza Pocok256 (#29576) üzenetére


DamianB
őstag

Fentebb írtam már róla Gearbesten .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#29578) Raymond válasza DamianB (#29577) üzenetére


Raymond
félisten

"...be darálják az alsó közép kategóriát"

es

"Gearbesten"

Nem hiszem hogy igy barmit is bedaralnak, annal azert a hazai vagy minimum EU-s gari komolyabb szempont amikor valaki 1000EUR-t kiad valamiert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29579) Muerte


Muerte
Topikgazda

Rézműves kisiparos :DDD

(#29580) RM007 válasza Muerte (#29579) üzenetére


RM007
addikt

Gratulálunk hozzá. És bevált? ;] :P

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#29581) Muerte válasza RM007 (#29580) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hűvösebb nem lett egy fokkal sem,de legalább jó nehéz :DD

(#29582) whited válasza DamianB (#29577) üzenetére


whited
addikt

És képes kordában tartani a hűtés a gépet?
Billentyűzet érzetre milyen?
Anyaghasználat?

No offense, csak nem nagyon találni róla magyar anyagot én meg eljátszottam a gondolattal, hogy venni kéne :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#29583) DamianB válasza whited (#29582) üzenetére


DamianB
őstag

Nekem még nem volt kezemben csak YT videókat meg egy magyar sponsor cikket olvastam róla amit ugye fenn tartásokkal kezelek egyértelmű. Killhates is azt hiszem azt mondta róla korrekt gép . Fentebb felsoroltam mik vannak ha itthon akarnánk ugyan ezt az össze szerelést venni az több mint 400 k lenne . Még én is azt mondom hogy várjon vele az ember de ha ilyen ütemben esik az ára esetleg egy BF alatt 300 k környékén ....
Na mindegy én nem bíztatok senkit semmire nekem mindegy ki mit vesz de franc se tudja ha most akarnék gépet venni én gondolkodnék rajta.

Raymond: van egy réteg aki mindig keresi a legjobb ajánlatot lehetőséget az be meri vállalni szerintem ezt a kockázatott . De abban is van ráció amit te mondasz szemszög kérdése az egész.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#29584) KillHates válasza Muerte (#29579) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dikk! Anyál összészáládt a számban!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29585) x_o_n válasza Muerte (#29579) üzenetére


x_o_n
veterán

Aztaa :) esetleg flexel ki az alját,fér oda még lamellás hőcső is :)

(#29586) RM007 válasza KillHates (#29584) üzenetére


RM007
addikt

Tőlem tanulta. Nem voltam elég meggyőző. :D
(Egyébként az se semmi hogy közel fél éves rinyálásom után jön csak valaki és világosít fel hogyan állítsam be a gépem a fagyások és túlzott melegedés terén egy olyan alkalmazáson keresztül, amit mindig is használtam, csak nem tudtam hogy van olyan része még neki)
Tegnap nyomtam az NFS Payback-et 1 órán át, persze hűtővel és csak 60-64 fokok voltak végig. Na most ez hogy van? Innentől nem fogom túlzottan sajnálni a túlmelegedős laptoptulajdonosokat. :N Előbb miért nem lehetett súgni? :U Tudom volt CPU vasalás még, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#29587) Muerte válasza RM007 (#29586) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azért nem "súgtam" mert én sem tudtam egészen tegnap előttig,amíg a saját bőrömön meg nem tapasztaltam,hogy az mxm Pascal kártyák szénné vannak feszelve..

[ Szerkesztve ]

(#29588) RM007 válasza Muerte (#29587) üzenetére


RM007
addikt

Nem rád gondoltam, hanem a fene nagy szerencsémnek. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#29589) Pocok256 válasza RM007 (#29586) üzenetére


Pocok256
veterán

Mert nem.volt ilyen bajom, de amúgy 5 perc.google se és kidobja.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29590) KillHates válasza RM007 (#29586) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsáss, meg de én hülye vagyok az XTU-hoz, meg a MSI AB-hez és egyéb hardver hergelő szoftverekhez, legfeljebb a venti profilt állítom át gépembe, ha nagyon melegszik, vagy a BIOS-t patkolom meg annyira, hogy a hardverek ne rugdossák ki egymás ki egymás alól az erőforrásokat.
Mindenkinek ugatom, hogy az XTU-val alulfeszelni nem szerencsés, mert a TDP az TDP és a EC-ben megírt tábla szerint fog működni az adott GPU vagy CPU tehát, ha 45W-os akkor 1.000V-nál is 45W-ot fog felkapni, ha kell és 0.500V-nál is, de az előbbi esetben 45A lesz az átfolyó áram a VRM-en az utóbbinál meg 90A ami már nyűgös egy olyan FET-nél ami maximum 60A -t tud kapcsolni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29591) RM007 válasza KillHates (#29590) üzenetére


RM007
addikt

Jól van na, minden jó ha vége jó, csak fogtam magam és visszanéztem milyen baromságokat hordtam össze azóta hogy itt vagyok. Már fáj ha visszaolvasom egy fél évvel ezelőtti írásomat, azóta annyi minden történt. :R

Sokkal okosabb nem lettem, csak tapasztaltabb és megfontoltabb talán. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#29592) echterion válasza KillHates (#29590) üzenetére


echterion
nagyúr

Hm, ez nekem új. Szóval aztat' mondod itten', hogy ha alulfeszeljük a procit, azzal a vrm-et nyírjuk ki? És ha lentebb húzom a tdp-t is a progiban?

**********

(#29593) Muerte válasza KillHates (#29590) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem tudsz valami forrást a Dell-es világoszöld thermal padhoz,vagy az Asus gyurmájához?
Sehol nem találok,pedig az Eurocom is használja már a zöldet,akkor pedig tuti kínai motyó.
Egy ilyen oldalt találtam:[link]
Itt oszt van minden...Van thermal géljük is,de aszongya hogy:keverd össze,aztán vákuumozd ki a levegőt az edényből oszt kísz.Na de azt hogy házilag? Rendeljek egy pínesz pumpát is mellé? :DDD

(#29594) x_o_n válasza Muerte (#29593) üzenetére


x_o_n
veterán

Amik vannak az Ebay.de-n azok nem jók?
arctic meg még ki tudja hány gyártó terméke,mindenféle zöld,lila,kék.fehér 0,5mm-felfelé izgalmas technikai adatokkal .

(#29595) Muerte válasza x_o_n (#29594) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem jók annyira mint az a világoszöld Dell-es,az a legpuhább,"nedves", és tapad a felületre.A 2 mm-es fajta jó akár a 0,5mm-es hézagokhoz is olyan jó puha.

(#29596) Muerte


Muerte
Topikgazda

Na most már tényleg van nálam is egy darabka vörös fém,a tegnapi rézzel telepakolt az egy Clevo gép volt,én nem vetemednék ekkora marhaságra azért. :DDD

Kíváncsi leszek rá,lesz-e hőfokban külömbség,kicsit már felpolíroztam a GPU magra eső rész környékét,de az a gyanúm így első ránézésre,hogy ez megint kidobott pénz volt az ablakon..

[ Szerkesztve ]

(#29597) KillHates válasza Muerte (#29593) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Tudok rendelni, de horror drága 10db 10x10mm-es lapocska 13 dollár :O :W

Mondjuk van jobb mint az almazöld:

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29598) Muerte válasza KillHates (#29597) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez a betonkemény kankó nem kell,volt már hozzá szerencsém :DDD
A legkisebb hajlításra is törik,mállik szét,de a legnagyobb probléma vele hogy 0,01mm-et sem tud vékonyodni nyomás hatására.Hiába 17W/mK nem ér semmit,ha a többi komponens meg nem fekszik fel rendesen miatta.

[ Szerkesztve ]

(#29599) KillHates válasza Muerte (#29598) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez minden csak nem kemény, igaz, hogy porlik, meg törik, de nagyon jól alakítható, a felére össze tud tömörödni, csak az a baj, hogy nem rugalmas, hanem úgy marad. :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29600) RM007 válasza Muerte (#29598) üzenetére


RM007
addikt

Inkább próbáld ki a még általam is használt alumínium lemez valamelyik fajtáját. A képen a legvastagabb van, de a legvékonyabb olyan mint a rágógumi, jól hajlik. Nem vágtam szét őket a borsos áruk miatt, de lefogadom hogy belül üreges mind, és nagyon jól vezetik a hőt. Szóval rugalmas mindeggyik oda vissza hajlítható, formálható. :)


Egy ilyen lemezt még mindig használok, KillHates odaerősítette a kérésemre a proci és a gpu-t összekötő cső alá, egyfajta hő elvezetésnek. A kettő közt vékony gap pad van. Erről most nincs fotóm, ha nem baj, mindenkinél máshogy kell megoldani. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.