Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29751) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Ha egy kijelzőnek 72%-os NTSC van megadva,az kb. 100%-os sRGB-t is jelent?

(#29752) kenccsi válasza Darth_Revan (#29749) üzenetére


kenccsi
tag

Nem értetlenkedni akarok de akkor végső soron azt mondod/mondjátok, hogy az Acer Aspire 7 A717-72G és a Acer Predator Helios között ugyan azzal a felszereltséggel igazából nincs túl sok különbség egyik javára sem? Semelyik aspektusára sem mondanánk a Predator-nak, hogy na mondjuk abban sokkal jobb mint az Aspire? Sőt hűtésben még jobb is valamivel az A7?! Csak, hogy tisztán lássak.. ne haragudjatok, hogy sokat kérdezek, csupán biztosra akarok menni. :DD (Nekem az ilyen tech cuccok, mint a nőknek a ruha/cipők :DDD)

(#29753) Darth_Revan válasza kenccsi (#29752) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Lehet már csak én lovagolok a témán, de most pontot teszek a kérdésre :
Ez (Acer Predator G5-793-74GY) tud G-Sync-et vagy nem?

A bolt és a gyártó szerint nem.
Viszont én nem hiszek nekik ;]

Bementem a Nyugati Acer Shop-ba és magam ellenoriztem le, így remélem biztok a válasz hitelessegeben :DDD

]Szóval a válasz:

Ha már ott voltam akkor picit megkuldtem a Ryzen 2700+vega 56-al szerelt Helios 500-ast is ;]

Ez auto fan (+coolboost)-al volt, mert amikor benyomtam a max fant akkor elég csúnyán kezdtek nézni hogy miért lett a 800e Ft-os gépük olyan hangos mint egy helikopter :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29754) x_o_n válasza Mikulásbá (#29751) üzenetére


x_o_n
veterán

Azért ennél állítólag összetettebb a dolog van egy részletes cikk erről , éppen ezért olyat érdemes választani ami minimum 75% adobe színtér

(#29755) Mikulásbá válasza x_o_n (#29754) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már késő,"Alea Iacta Est"

(#29756) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#29753) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah az lemaradt hogy a Helios 500-as Predator szoftvere is buta mint a föld és nem lehet custom fan curve-t beállítani mint MSI és Gigabyte laposoknal.

(#29757) DamianB


DamianB
őstag

MiGamingLaptop

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#29758) Ájvé válasza Raymond (#29742) üzenetére


Ájvé
veterán

Csak a hardveres mérés a mérvadó, ezek a programok csak bios adatok alapján (kapott feszültség) kalkulálnak.

(#29759) Raymond válasza Ájvé (#29758) üzenetére


Raymond
félisten

Ennek nem sok ertelme van igy, azok az adatok a CPU-ba beepitett szenzorokbol jonnek. Aszerint megy a boost es a throttling is. Package Power (W).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29760) Ájvé válasza Raymond (#29759) üzenetére


Ájvé
veterán

Lehet, de fogyasztást akkor se mér. Fogyasztás csak tipp.
Hűtéshez elég a terheltség mértéke (feszültség) és a hőemelkedés, így tudja szabályozni a hűtést.
Ettől még nem lehet pontosan megadni a fogyasztás mértékét.
Fogyasztást semmi nem méri, csak a feszültséget, ez alapján és a megadott maximális fogyasztás alapján kalkulálnak.
Én régebben így hallottam, fogyasztás (ha pontosan szeretnéd tudni) csak hardveresen lehet mérni, minden más becslés csak.
Throttling a melegedés miatt következik be ha nem tévedek, annyira felhevül a CPU hogy visszavesz a teljesítményből hogy ne károsodjon. Szóval nem azért veszi vissza mert sokat fogyaszt, hanem mert túlhevült.

(#29761) Raymond válasza Ájvé (#29760) üzenetére


Raymond
félisten

Azt hiszem nagyon regi informaciok alapjan mondod ezt. A szabalyozas mar regen fogyasztas alapjan (is) tortenik. Ezert van pontosan monitorozva hogy az olyan funkciok mint a "Turbo Boost Short Power Max" es a "Turbo Boost Power Max" mukodjenek peldaul. Vagy hogy a konfiguralhato TDP limitek mukodjenek. Szoval ez a meres is hardver meres, csak a hardver a CPU-ban van es a BIOS/OS onnan olvassa ki az ertekeket.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29762) kenccsi válasza Mikulásbá (#29745) üzenetére


kenccsi
tag

Találtam lehetőséget az oldalukon Facebook üzenetre, körülbelül 40 perc alatt válaszoltak és valóban fullos 1060 van benne. :R

(#29763) Ájvé válasza Raymond (#29761) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen szenzorok alapján működik, de nem tényleges fogyasztás mérés alapján. Mér feszültséget, hőmérsékletet és ezek alapján kalkulálja be ezeket.

(#29764) Ájvé válasza Raymond (#29761) üzenetére


Ájvé
veterán

Azt ne mondd hogy beépített fogyasztás mérővel rendelkeznek a mai számítógépek, ennyire biztos nem maradtam le még.
Igen a beépített szenzorok alapján működnek, de nem mernék tényleges fogyasztást.
Tessék erről van szó.
Szóval a fogyasztást semmi nem méri valós időben.
Bocsánat dupla lett, előző törőlhető.

[ Szerkesztve ]

(#29765) Muerte válasza Ájvé (#29764) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Csinálok majd egy tesztet és meglátjuk mennyire méri jól a valós fogyasztást pl. a HWiNFO a procinál.

(#29766) Pistivi válasza Ájvé (#29764) üzenetére


Pistivi
tag

Így van ezek nem mert értékek, hanem tapasztalati úton kalkulált értékek .

(#29767) Raymond válasza Ájvé (#29764) üzenetére


Raymond
félisten

Az a power management amit most hasznalnak mar a Sandy Bridge ota benne van es csiszoltak rajta 6-7 generacion keresztul. A modell hibahataron beluli ertekeket dob ki. Ezt hivhatod "nem beepitett" fogyasztas meresnek, de a gyakorlatban ez teljesen lenyegtelen. Tehat nem arrol van szo hogy a CPU/BIOS/programok azt jelentik hogy mondjuk 42W a fogyasztas a valosagban pedig 56W hanem talan ha van 1W difi akkor mar az durva elteres es nem jellemzo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29768) Ájvé válasza Raymond (#29767) üzenetére


Ájvé
veterán

Én csak arra írtam, hogy nem mért fogyasztásról van szó, hanem kalkulált (valós adatok alapján, mint pontosan mért feszültség, órajel stb.). Szóval igen, lehet pontos kalkulált adat ami nagyságrendileg pontos fogyasztási adatokat ad meg, ez lehet működik, nem kétlem. Viszont nincs hardveres fogyasztás mérés a mai pc-kben sem, nyugtass meg. Én meg elismerem hogy nem is pontos de nagyságrendileg jó kalkulált szoftveres mérés van már (mondjuk ez régen is működött, de én nem bíztam benne).

Muerte:
Kiváló ötlet, de akkor lenne az igazi ha közben tényleg mérnéd is, hiszen úgy derül ki minden kétséget kizáróan a pontossága.

[ Szerkesztve ]

(#29769) Raymond válasza Ájvé (#29768) üzenetére


Raymond
félisten

Termeszetesen nem analog meres van benne, Az Intel RAPL adatok alapjan vannak szamova. Itt pontosan meg van adva egy power domain mennyi egysegnyi energiat fogyasztott es a CPU datasheet-ben vannak a Joul ertekek stb. Valahol irtak egyebkent hogy igazi estimate model csak a sandy/ivy CPU-knal van, az ujabbaknal mar pontosabb adatok jonnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29770) Ájvé válasza Raymond (#29769) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez már jobban hangzik, akkor már nem csak aktuális feszültség és TDP hányadosból van kikalkulálva.

(#29771) Muerte


Muerte
Topikgazda

Tesztalany I7 3920XM 4X4,5GHz +200mV

Teljes gép üresjárati fogyasztása asztalon: 42-60W között ugrált konnektorból mérve (gondolom az órajelek le-fel ugrálása miatt,nem fixáltam le 4,5 GHz-en.)

ThrottleStop 1024M teszt közben a falból mérve ~133W maxot láttam.
HWiNFO és a TS 75-76W maxot mutatott a proci fogyasztására.

133-60=73 hát nemtom.Elvileg a TDP nem teljesen egy az egyben a falból mért fogyasztást jelenti,de szerintem nagyjából jól mutatják a szoftverek.

[ Szerkesztve ]

(#29772) echterion


echterion
nagyúr

Köszönöm mindenkinek, sikerült kimaxolni a témát. :R :))

**********

(#29773) Muerte válasza echterion (#29772) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Annyi biztos hogy a megadott TDP-t simán szorozni is lehet kettővel,nem hogy túllépni nem lehet.
4,7GHz-en a procim 90W felett kért,persze rendesen túl volt feszelve :DDD

(#29774) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Törölhető,sorry!

[ Szerkesztve ]

(#29775) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

(#29776) Ájvé válasza Muerte (#29771) üzenetére


Ájvé
veterán

Köszi a fáradozást egy ilyen jelentéktelen kis vita miatt.
Túl sok a változó, terhelés alatt nem csak CPU fogyasztása nől meg, RAM is és lehet más is többet fog fogyaszt.
2-3 watt eltérés már elég jó, számolva a sok lehetséges válotozót még ennél is pontosabb lehet.

(#29777) RM007 válasza Muerte (#29705) üzenetére


RM007
addikt

Teljesen igazad van, nem semmi hogy időnként mennyire eszi a procit. Persze a jelenlegi hűtésem miatt tolhatnám följebb a lóerőt, de nem hiszem hogy sokat hozna, nincs nagy értelme. A graf. beáll. full amit lehetett, engedett. Csak belenéztem egyenlőre és benchmarkot mértem. :)


Rejtély, az OS-t nem ismerte fel helyesen. :F Annyira belefáradt a kiértékelésnél. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce PNY RTX 3080 Ti (desktop 350W)

(#29778) Muerte válasza RM007 (#29777) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Pedig még a legeleje nem is vészes,majd ha lóháton berontasz egy zsúfolt faluba akkor nézzed :DDD

(#29779) echterion válasza Muerte (#29773) üzenetére


echterion
nagyúr

Nálam meg -110 mV-tal lett 32,7W a fogyi max, de inkább picivel mindig alatta volt. És az is érdekes, hogy játékok alatt 1-1 fokeltéréssel minden magnak ugyanannyi a hőfoka, ezzel meg 10 fok van a magok között, párban. Nem nagyon értem...vagyis gondolom a háromcsavaros varázs, csak azt nem értem, játékok alatt miért nem. :F

**********

(#29780) KillHates válasza Muerte (#29771) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez így nem kompetens, mert a tápegység sem 100%-os hatásfokú és a gép belső tápegységei sem.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29781) Dhampir válasza KillHates (#29727) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :B

(#29782) Muerte válasza KillHates (#29780) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Biztosan.Azt a részét te tudod,én sosem tanultam.Az biztos hogy a tápnak is van puffertartálya is,mivel ha kihúzom a konnektorból,kb.még 2 percig világít rajta a led.
Majd ma mérek még 1060-nal is,hogy mit mutat egy alulfeszes görbével és egy OC-al.

(#29783) Ájvé válasza Muerte (#29782) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs puffer tartály. Csak áram alatt marad egy kis ideig. Nagyon rövid áramszünet esetén lehet a gépet is ki tudja tartani.
Ezért mondják ha teljesen áramtalanítasz várj egy percet vagy legalább számolj el 10-ig.

(#29784) Muerte


Muerte
Topikgazda

Próbáltam kicsit pontosabban megmérni most a dolgokat.Először is kivettem az akksit hogy még véletlen se tudjon bekavarni semmibe.A procit alap 4GHz-re állítottam.
A gép üresjárati fogyasztása falból mérve: 33-35W
A HWiNFO szerint ebből a GPU: 1W :DDD
A CPU: 17W
Tehát a többi komponens,lap,lcd,ssd,ram stb. fogyaszt elvileg:16-18W-ot

Tesztkörnyezet: 3D11 csak az első 4 grafikus teszt,hogy lehetőleg a procit ne terhelje,2x lefuttatva.

Első kör: UV 1060 825mV 1683MHz

Teljes fogyasztás falból: 109-115W

HWinFO-ban GPU: 23-24W, CPU:29-33W


Második kör 1060 OC 950mV 1936MHz:
Első kört végigengedtem hogy mennyi lesz a GS:P16597 Aztán csak 2x az első 4 grafikus teszt.

Teljes fogyasztás falból:146-152W
HWiNFO-ban a GPU:53-55W CPU:29-33W

Ebből nekem az jött le hogy a GPU-t totál nem helyesen méri a HWiNFO,pontosabban az ott jelzett GPU Power-nek köze nincs a valós fogyasztáshoz.
Alulfeszelt állapotban a valós fogyasztás ~ 115-20-30= 65W
Tuningolt állapotban: ~150-20-30= 100W
A kártya gyárilag megadott TDP-je 75-78W Ezek így sacc/kb. szerintem reális adatok.

[ Szerkesztve ]

(#29785) Raymond válasza Muerte (#29784) üzenetére


Raymond
félisten

NVs kartyaknal a GPU fogyasztast az NVInspector tapasztalatom szerint rendesen mutatja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29786) Muerte válasza Raymond (#29785) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hamarabb is szólhattál volna :((( Mindegy,én már még egyszer nem futok neki egy darabig,majd más megcsinálja esetleg.. Mondjuk Te? ;]

[ Szerkesztve ]

(#29787) Raymond válasza Muerte (#29786) üzenetére


Raymond
félisten

Majd a hetvegen talan. Visszajott tegnap az Aero 15X a "muhelybol", egyelore ugy nez ki javitottak a display-t :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29788) Muerte válasza Raymond (#29787) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez egy jó hír,használd egészséggel! :)

(#29789) Muerte válasza Ájvé (#29783) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerelés előtt a rendes áramtalanításhoz a 10 mp álló szünet nem elég,de lehet az 1 perc sem.A bekapcs.gombot szoktam nyomni legalább 5-6 mp-ig.

(#29790) KillHates válasza Muerte (#29789) üzenetére


KillHates
nagyúr

Elég egyszer megnyomnod a bekapcsoló gombot, az "kiránt" minden töltést a kondikból.
Inkább a gyapjúpulcsi-műszálas gúnyák kombójára érdemes odafigyelni :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29791) Raymond válasza Muerte (#29788) üzenetére


Raymond
félisten

Kosz! Harom nap hijan 6 hetig tartott. Idegesit az a karcolas a fedel tetejen, rendeltem egy ilyet: [link] Remelem nem lesz kinlodas felrakni, mert az vegtelenul idegesitene ha ferden megy fel :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29792) kenccsi


kenccsi
tag

Halihó,

Darth Raven kollegának már mondtam priviben, hogy egyszerűen nem tudok dűlőre jutni az Acer Aspire 7 a717-72g és az Acer Predator Helios 300 között.. 2 napja olvasom a teszteket de már a szemem folyik ki tőlük. :D. Mindkettőben i7 8750h, 8gb ram, 1060 (6gb) kártya.

Az Aspire mellett szól a nagyobb 17 es kijelző, illetve hogy gyárilag van benne ssd, illetve a minimalistic kinézet.

A Predator mellett szól, a plusz egy év garancia. Sajnos ebben viszont nincs ssd alapból, illetve nemtudom, hogy anyag használatban nagyon különböznek-e. Voltam ma 1-2 laptopos boltban (bár sajnos nem voltak túl hozzáértőek, illetve semelyikből nem volt kinnt bemutató darab, nem tudtam megfogdozni őket..) de szerintük egy hivatalosan "gamer" laptopnak jobb hűtésűnek kell lennie, bár nem tudom ez feltétlen igaz lehet-e. Írtam az Acershopnak is, ők is azt írták, hogy a Predator széria direkt játékra van tervezve ergo jobb a hűtése.. Máshol azt olvastam, hogy a két gép belsejének felépítése hasonló vagy ugyanaz így nemtudom mennyivel lehet jobb a hűtése vagy sem.

Help! Teljesen kivagyok már.. bár, sose legyen nagyobb problémám. :DDD

Mikulásbá: na egy Zephyrussal kiegyeznék.. :U :DD

Muerte Teljesen egyet értek, csak a trottytól félek, hogy van-e esetleg de sajnos erről nem talàltam tesztet, heliosról bezzeg.. nem tudom olvastad e visszább, mondtad korábban, hogy érdekelne mi lesz a Tmx-es Lenovo Y720 ból végül, szerencsére nem kellett sokat nyüstölni a boltot, levásárolhatom a gép árát abból lesz ezek közül valamelyik.

[ Szerkesztve ]

(#29793) Mikulásbá válasza kenccsi (#29792) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vegyél egy Zephyrust. :U

(#29794) Muerte válasza kenccsi (#29792) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha saját kijelzőjét nézve akarsz majd játszani,akkor nem kérdés hogy a 17" messze jobb élményt nyújt 15"-hoz képest.Nálam már eleve itt eldőlne a kérdés.

(#29795) Mikulásbá válasza Muerte (#29794) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én most cseréltem a nagy kijelzőt kisebbre-nálam a hordozhatóság lett a fontosabb,de a jó játékélményről sem akartam lemondani.

(#29796) Raymond válasza kenccsi (#29792) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem tulkombinalod es ilyen hozzaallassal teljesen mindegy mit veszel mert azon fogod magad huzni hogy a masikat kellett volna. Talan par prioritast kene tisztazni es akkor konyebb a dontes. Ha mar a CPU/GPU/RAm ugyanaz akkor peldaul:

1) Egy vagy ket RAM modul van benne, ergo melyiknel egyszerubb a bovites
2) Fogod hurcolni es ugy hogy lenyeges legyen a meret/suly? Ha nem akkor a 17-esnek van tobb ertelme
3) Ha nem hurcolod sokat de megis itt-ott igen akkor esetleg ott ahol a legtobbszor hasznalod oda veszel egy monitort, bill es egeret es hasznalod ugy a "gamer", de plusz garival rendelkezot
4) mas okok

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29797) Muerte válasza Mikulásbá (#29795) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát de mégis lemondtál :DDD Nálam a 18"-ról 17-re való váltás sem akaródzik,egész mást mutat ha melléteszek egy 17-est.Inkább cipelem rohadjon meg :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29798) Medocsabi válasza kenccsi (#29792) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát ezt innentől neked kell eldönteni, mindenkinek más szermpont fontosabb :) Én mondjuk inkább megvenném az Ő gépét olcsóbban, oszt jónapot :D vagy ha új gépet akarnék akkor nálam a 3 év gari miatt a predator nyerne. De ne hallgass rám, mert én csak Starcraft kettőzök :D:D

(#29799) Raymond válasza Muerte (#29797) üzenetére


Raymond
félisten

Hehe, 18"?? Go big or go home! [link] :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29800) Muerte válasza Raymond (#29799) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Na ezt viszont már nem cipelném,elég nekem a 7-8kg is :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.