Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12651) Muerte válasza Pocok256 (#12650) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az hogy lehet hogy nincs NBD? Akkor mi van rá? Amúgy a gépet egy cégtől vetted vagy egyenesen az UK Delltől?

(#12652) Pocok256 válasza Muerte (#12651) üzenetére


Pocok256
veterán

közvetlen a dell.co.uk tol paypallal fizetve én nevemre csak angol lakcímre kérve :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12653) Muerte válasza Pocok256 (#12652) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerintem ezt le kell tisztázni,mondd nekik hogy hazaköltöztél :DDD
Ez a support száma: 0680/016157 Rómában fogják felvenni.Van ott köztük egy tájszólásos (talán román?) agyhalott csávó,reménykedj hogy ne őt fogd ki,mer' az nem egyszerű eset...

[ Szerkesztve ]

(#12654) kreten67 válasza Pocok256 (#12648) üzenetére


kreten67
senior tag

Amennyiben ezt melegedés okozza akkor azon a pasztázás sem segít,mert valamilyen hardver probléma áll a háttérben. Ha minden alkatrészed 90 fokos lenne még akkor sem indokolt a kék-halál.
Én ugyanilyen tünetekkel kaptam egy lenovo y70-70 gépet,de nem akartam nekiesni egyből a szétszedésnek,inkább újratelepítettem egy máik stabil winfossal (win 10 helyet-- win 8.1) csak az alapvető drivereket tettem föl és mindenféle frissítést letiltottam. Visszaadtam a fosadék Lenovót a gazdájának a lelkére kötve hogy semmi frissítés csak használja így néhány hétig. Nos ez már több mint 2 hete történt és azóta semmi probléma nem volt a gépel,de előtte nem volt nap hogy ne dobott volna hibaüzenetet fagy fagyott volna a gépe. Előttem 2 másik szerviz is passzolta a gépet alaplaphibára gyanakodva (itt is újrahúzták igénytelenül a gépet Win10 a többit majd a netröl letölti magának).

(#12655) Muerte válasza kreten67 (#12654) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Simán lehet ez szoftver probléma is :K ,de nem árt az ha át lesz nézve a gép,a gyári dell szutyok gyurmát meg úgyis le kell cserélni,nincs mese.

(#12656) kreten67 válasza Muerte (#12653) üzenetére


kreten67
senior tag

Görögországi a központ és teljesen normálisan magyarul beszél a hölgy aki mostanában felveszi a telefont,mivel már az első lépésben kiválasztod,hogy Magyar a régiód. Legalábbis az elmúlt néhány hónapban 5-10 esetben nekem így ment a tortúra. Én a helyedben első körben újratelepítenem a gépet!

Egyébként simán lehet gyári-hibás egy új AW-is. Nemrégiben egy 2 hónapos Toshiba géppel szívtam aminek a wifi kártyája okozta a random fagyásokat ,lassulásokat (néha a csak a bios-ig jutott néha 1 napig is jól működött) végül a wifi csere megoldotta a bajokat. "hogy miért bajlódom egy 2 hónapos géppel? ,mert lokális garija volt egy Dubai üzletböl"

[ Szerkesztve ]

(#12657) Muerte válasza kreten67 (#12656) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tényleg görög (Athén) én emlékeztem rosszul,de honnan vettem Rómát :F :DDD Pedig nem is ittam :D
Én régebben mindig kifogtam a csávót,egyszer piszkosul összevesztem vele :W végül ha már csak meghallottam a hangját inkább leraktam a telefont és hívtam őket másnap,a csajokkal sosem volt gond :DDD

(#12658) Pocok256 válasza Muerte (#12653) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi szépen megnéztem rendes pick up and return -os gari van plusz mellé 1 év prémium support na hogy az aztán mire jó égvilágon nem tudom :D Hétköznap rátelefonálok a számra aztán meglátjuk mire jutok :D

kreten67:
Amúgy tényleg 100% hogy melegedés mert mikor maxra csavartam a hűtést és 60 fok alatt tartottam mindent akkor fél óra játék után sem fagyott meg míg normál esetben 2 perc alatt bemondta az unalmast. Én nagyon arra gyanakszom, hogy egyik vram fedetlen maradt vagy valami ilyesmi bibije lehet. Aw 13 pasztázásairól pedig van egy két horror történet külföldi topikokban, hogy konkrétan használhatatlanul jött a userhez és 2 visszaküldés után már megunta és maga pasztázta le a gépet, ami után teljesen tökéletesen ment. Mindenesetre remélem nem kell szervizzel bajlódnom mert hátam közepére kívánom a gazirtatási ceremóniát.

Amúgy próbáltam prime 95 öt futtatni ott 2 perc alatt elérte a 95 fokot ami ugye nem túl egészséges de ettől függetlenül teljesen stabil maradt a gép. Majd néztem a játékokat csak intel grafikussal futtatva úgy is teljesen stabil maradt. Csak akkor fagyott mikor a GPU elérte a kb 75 -80 fokos határt. Mindehez hozzátartozik, hogy nem feltétlen kellett a gpu nak ehhez menni ha maga a gép felfűtöttem magát ennyire akkor is instabillá vállt.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12659) kreten67 válasza Pocok256 (#12658) üzenetére


kreten67
senior tag

Amennyiben van neked a géphez korrekt Dell partnertől származó számlád,akkor semmi akadálya a honosításnak. Honosítás után besétálhatsz bármelyik Magyar hivatalos Dell szervizbe és általában 2 munkanapon belül bármit kicserélnek neked(Pl: BP. Humansoft Kft, Miskolcon a Cprax :)) kft )

"mert hátam közepére kívánom a gazirtatási ceremóniát" ??? Nincs semmilyen ceremónia,legalábbis nálunk!
A Cprax-ba behozod --- panaszkodsz hogy szar és akár akkor haza is viheted ,majd 2-3 nap múlva amikor megjött hozzá az alaplap visszajössz és akár meg is várhatod míg kicserélem.

[ Szerkesztve ]

(#12660) Pocok256 válasza kreten67 (#12659) üzenetére


Pocok256
veterán

Na ilyen infora vágytam :R mondjuk számla ilyen nyomtasd ki magadnak típus van ugyanis mást nem adtak :D Mármint a dell nem adott mást elküldte mail címemre és ennyi. A dobozban meg csak gép alkatrészlista volt delltől.

Most utána turkásztam miket kaptam amit találtam ilyen order cuccost, hogy mivel fizettem mi a száma mit vettem stb stb ilyet küldött a dell a vásárlásról. Hát ha miskolcon laknék Hétfőn már kopogtatnék, de sajnos Budapesti vagyok :(

Na szóval olyan papírt nem találtam amin rajta lenne hogy én vettem névvel és ilyen Service taggel egy ilyen laptopot olyan van hogy én vettem egy ilyen laptopot névvel és rendelési számmal. Reméljük az elég lesz :/

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12661) kreten67 válasza Pocok256 (#12660) üzenetére


kreten67
senior tag

Azért előfordul az is hogy nincs a Csehországi alkatrészelosztóban a rendelt alkatrész és akár 2 hétig is várakozni kell,hogy a világ valamelyik pontjáról küldjenek egyet. Általában a régebbi,már kifutófélben lévő gépeknél gyakori ez a várakozási idő.

(#12662) Pocok256 válasza kreten67 (#12661) üzenetére


Pocok256
veterán

Igazából nekem mindegy mert még majdnem 2 hónapig nálam lesz a rog g751 szóval ráér a dolog csak addig rendezni kéne :D
Na meg azt sem akarnám hogy Killhates kollégához elviszem lepasztázzuk aztán tényleg valami rejtett kondenzátor bibije lenne ergo gariztatni kellene, és belekötnének, hogy hát ez szét volt szedve, de úgy tudom, hogy ennél a kategóriánál, ha nincs szétbarmolva a gép belseje, akkor ilyenbe nem kötnek bele, vagy igen ?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12663) kreten67 válasza Pocok256 (#12662) üzenetére


kreten67
senior tag

Hát mostanában egyre kötekedősebb a Dell,de azért nyugodtan szét lehet szedni egy pasztázásra.
Korábban azért se szóltak,hogy a vgát kicserélted magadnak teljesen másfélére,és az eredeti hiányában azzal adtad be javításra. Ráadásul még meg is említhetted, a vga a saját 780m kártyád és nem az eredeti 580m van benne,és azzal szeretnéd visszakapni nehogy azt is kicseréljék egy új 580m-re.

(#12664) Pocok256 válasza kreten67 (#12663) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi szépen a sok segítséget tényleg minden topik lakónak :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12665) echterion


echterion
nagyúr

Ez vajon működne az AW-mben? :))

**********

(#12666) Pocok256 válasza echterion (#12665) üzenetére


Pocok256
veterán

Az lenne aztán az igazi hack ha menne :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12667) Dhampir válasza echterion (#12665) üzenetére


Dhampir
félisten

(#12668) echterion válasza Dhampir (#12667) üzenetére


echterion
nagyúr

Inkább ez. :DD

**********

(#12669) Dhampir válasza echterion (#12668) üzenetére


Dhampir
félisten

Ó, ez nagyon szomorú dal, az egykori szépségkirálynőről. :(

(#12670) kreten67 válasza echterion (#12665) üzenetére


kreten67
senior tag

Valószínűleg igen működik ez az 1060 a 2014-es Aw 17-ben.
Elméletileg az én Aw m17x R4 3D gépemben is megy ,legalábbis a neten van olyan aki ilyenbe rakta és müxik!

[ Szerkesztve ]

(#12671) Muerte válasza kreten67 (#12670) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Csak 120Hz-es panelokkal működik M17xR4/AW17-ben.Egyébként semmi értelme az upgrade-nek,mert az MSI kártya nem fog 100%-kosan menni sohasem egy Dell gépben.

"I have a 1060 running in my AW17R1 now and it runs great on 376.19 but I'm getting some spotty performance sometimes. Mostly in the witcher 3. the card performs lower or on par with the 980m but at low voltage. clocks stay around 1690 to 1770 core and 2100 mem. I get about 45 to 60 fps with hairworks off and everything else at ultra. A vbios mod sure would be nice for these pascal cards. Once I tinker with this a bit more I am going to buy a 1070 and see if It's worth the money. The 1060 is good but without a modified bios its just a bit better than the 980m with a good overclock. "

"Is urs 60 hz display ? "

"Lvds panels can't be used with Pascal graphics as I know. And for your question... look into his sig;)"

"I have a 120hz panel and so far the 1060 runs great. I have been trying to get my hands on a vbios editor so that i can unlock voltage and remove gpuboost but no luck so far. I got a 14k graphics score from the 1060 in 3dmark11 on stock but in game its about the same as an oced 980m. Sorry i know this is a bit offtopic but i plan on moving to a 1070 soon. Woodzstack is the person to go to for you mxm needs. "

1070 upgrade on AW17: [link] Ez is össze-vissza random crashel a gyereknek 100W-os hűtővel akarja a 150W-os kártyát hűteni :F ..,meg kell érteni hogy vége az upgrade témának sajnos,mert ez már csak taknyolás kategória...
Echterion esetében egy alulfeszelt 980M sokkal jobb döntés lenne mivel teljesítményben kb.ott lenne mint a 90%-kos hatékonysággal működő 1060-nal,és nem mellesleg panelt sem kellene cserélnie,de elsősorban abba a gépbe egy komolyabb proci kéne mindenek előtt és akkor mindjárt másképp muzsikálna ám a 970M is.

[ Szerkesztve ]

(#12672) Fücsök007 válasza Muerte (#12671) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez így van, moddolt hűtés és vbios nélkül nincs értelme a Pascal kártyáknak. Akinek már van GTX 980m-je, annak a GTX 1060 nem hoz sokat, pláne ha tuningos 980m-ről van szó. Az AW18-hoz meg nincs 120Hz-es panel, de talán az AMD VEGA kártyákból jön majd MXM3 verzió is, még meglátjuk.

(#12673) kreten67 válasza Muerte (#12671) üzenetére


kreten67
senior tag

Van egy M18x R2 gépem is ,és abba Msi 675mx kártyát raktam tesztelni ,de semmi probléma vele.
A Risen 3-at végig vittem rajta,de most vagy 2 hónapja napi szinten általános használatban fut az R2 hiba nélkül. M15x R2-be is raktam Msi 670MX kártyát ,de azzal sincs gond.

(#12674) Muerte válasza kreten67 (#12673) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Aham,hát én nem így emlékszem az M15x-es történetre,hanem pont akkor jött helyre mikor kivetted belőle az MSI kártyát ;) Előtte saját állításod szerint random fagyott,nem indult stb.pedig ha valami akkor az M15x az minden kártyát "megeszik",a mai napig is.Láttam nem rég 970M-mel is aki használja a 7 éves gépét.
Az M18x-re meg nekem azt mondtad hogy 6990-nel használod,azzal játszottad a Risen-t is...,most akkor találd már el hogy mi az igaz :D
Egyébként nem azt írtam hogy nem működik az MSI kártya Dell gépben,hanem hogy nem 100%-kos és nem egészséges keverni a szezont a fazonnal,mert azok a kártyák teljesen más vbios-szal vannak ellátva,sőt sokszor fizikailag is különböznek.
MSI gépben sem ment pl.normálisan conqvernek a Dell 780M,akármit csinált vele,pedig amit lehetett mindent megpróbált,még MSI vbios-t is rakott rá és akkor sem volt 100-as a kártya.

(#12675) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Srácok/lányok

Valaki vett már innen kulcsot?
[link]

Az itthoni bolti árakhoz képest nevetséges áron van, csak kérdés hogy ez valós vagy fake vagy mi lehet a buktató? :Y

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#12676) Muerte válasza [-HERO-] (#12675) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Itt az aprón olcsóbban kapsz kulcsot,WIN10 pro-t venni értelmetlen otthoni felhasználásra mert csak kidobott pénz.

(#12677) Pocok256


Pocok256
veterán

Tegnap poénból felraktam a 3dmarkot az AW ra ugye megvan eredetibe így tudom customizálni. Toltam vele egy Fire strike stressz testet kb 5 percig futott a gpu 75 fok fölé nem ment és nem akaródzott kék halálozni. Majd mondom megnézem játékban is elinditottam a thief benchmarkját majd szépen lefutott és már az eredmény kiíró táblánál kaptam a BSOD ot a not equal or less üzivel. Úgylátszik együttes terhelés hatására lesz csak elég meleg a cucc, hogy bemondja az unalmast :U Hétfőn meglátogatom Killhates kollégát várom nagyon a pasztázást aztán meglátjuk utána is kuka marad e mert akkor 1 driver hiba ami nagyon nagyon meglepne kettő selejt az egész és akkor mehetek gariztatni :D Mindenesetre most beleolvastam a AW 13 r3 as topikba és ott egy két bejegyzés ír arrol, hogy akinek gyengén volt pasztázva a gépe hiába is csak 92 fokot ért el pl a cpu de ugyanilyen bsoddal elküldte aludni a rendszer a gépet majd pasztázás után stabil maradt.
Az meg megint egy vicces történet, hogy egyik felhasználó sírt a dellnek, hogy rossz a pasztázás amire a dell küldött egy csomag pasztát és gpadot, hogy csinálja meg :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12678) KillHates válasza Pocok256 (#12677) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali! Milyen tápod van a géphez?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12679) Pocok256 válasza KillHates (#12678) üzenetére


Pocok256
veterán

Angliai dugaszos arra vettem átalakítót a végére.

Maga a táp ilyen:

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12680) Ravenloft


Ravenloft
tag

Srácok egy kérdés, az alábbi HP laptop mennyire állja meg a helyét mint gamer laptop (melegedés, anyaghasználat, megbízhatóság stb..) ?

HP OMEN /17-w101ng

Thx!

(#12681) kreten67 válasza Muerte (#12674) üzenetére


kreten67
senior tag

Az Aw 15-ben a 670mx bga hibás volt tulajdonképp már akkor hibás volt amikor hozzám került az a vga,de amikor beleraktam egy hétig bírta és utána kezdte a kínlódást. A 670mx végül átesett egy felújításon és visszaraktam az m15x-be azóta nincs gond a géppel,de nem ezzel a javítottal szeretném eladni(ebbe vadászok 770m-et). Az Aw m18x r2-be egy ideig a 6990m volt,de kb 2 hete azzal adtam el az M17x R3-at így a 675mx vga került az R2-be a te nvidiás hűtőddel. A Risen 3-nak tulajdonképpen még most sem értem a végére csak bolyongok ,de nem tudom Kila szigeten kinyitni a nagy kaput.
A 18 r2 kb 15 óra játékidőt élt meg a 675mx-el probléma mentesen és most is az megy benne asztali használatba,de amint szert teszek egy épkézláb vgára (970m), eladom valakinek,mert közben már megint vettem egy másik AW tegnap, és most már pont 6db működő AW parkol nálam feleslegesen.

(#12682) Muerte válasza kreten67 (#12681) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Édes istenem...,mit vettél már megint? :D Már több mint egy éve azt hajtogatod nekem hogy nem veszel több AW-t,erre tessék.Te szereted ha fáj,valld be őszintén! ;]

[ Szerkesztve ]

(#12683) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Részemről sajnos megérett egy csere így a Clevo P775DM3-G laptop helyett berendeltem ezt [link]
Hőmérséklet terén elvileg jobb lesz és a teljesítmény ugyanaz. Viszont a kijelző 60 hz-es IPS panel helyett 5ms válaszidős 120 Hz-es TN panel lesz. Az IPS panelt fel tudtam húzni 100 Hz-re, de azért a jobb válaszidős 120 Hz-es panellal nem tud felérni.
Elvileg ma már átadják futárnak, bízom benne jövőhéten megjön.

Mielőtt kérdezi is valaki, hogy asztali CPU-s laptopot miért cserélek mobil CPU-s laptopra, az okok:
1) a régi laptopomat visszaküldtem gariztatni (pár apró hiba, nem vészes), de a DPD futárcég Budapesten elhagyta a csomagot. Szerencsére most az egyszer beletettem a magam által külön vásárolt méregrdága SSD meghajtókat és RAM-okat is, így azok is ugrottak...
2) Bízom benne, hogy az Amazon garanciáztatása páratlan jó lesz ha igénybe kell venni. Az ígéret szerint ha 1 éven belül bajom van, akkor cserélik a gépet vagy ha már nem forgalmazzák, akkor a teljes összeget visszafizetik. Gyakorlatban kíváncsi vagyok mi lesz ebből, de az Amazon nem azon cégek közé tartozik akik kamuznának ilyennel. Ja és persze oda-vissza állják a szállítást
3) FullHD 120 Hz 5ms panelből gamer laptopot terén csakiks az MSI-nek van. Ennél nagyobb felbontással másnak lenne, de fullHD fölé nem akarok 1 VGA-val menni. Nekem bőven elég FullHD
4) a laptop cpu-t közel olyan teljesítményre fel lehet húzni, mint az asztalit..

[ Szerkesztve ]

(#12684) k-adi válasza Darth_Revan (#12683) üzenetére


k-adi
nagyúr

Legközelebb tegyél bele saját mini gps-t is. :K

(#12685) KillHates válasza Pocok256 (#12679) üzenetére


KillHates
nagyúr

Majd holnap kiderül... :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12686) KillHates válasza Darth_Revan (#12683) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pasziánszozni éppenhogy... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12687) Darth_Revan válasza KillHates (#12686) üzenetére


Darth_Revan
veterán

120 fps passziánsz képszakadás nélkül :C

(#12688) Balázzs válasza Darth_Revan (#12683) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ha elhagyták a csomagot és volt értékbiztosítás, kifizetik. Nemrég hasonlóban volt részem velük, 2,5 hónap levelezés, panasz mire fizettek

(#12689) Pocok256 válasza Darth_Revan (#12683) üzenetére


Pocok256
veterán

Te valami epic szerencsétlen vagy komolyan részvétem :R

Ennyire szerencsétlen azt hittem csak én lehet :D Kitartást mindenesetre. A kinézet MSI meg nagyon jó cucc azzal én is sokáig szemeztem :K

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12690) Medocsabi válasza kreten67 (#12681) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ha esetleg úgy érzed hogy nincs helyed,én már nagyon rég vágyom egy szép állapotú alienre... :K

(#12691) Muerte válasza Darth_Revan (#12683) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az hogy lehetséges hogy a DPD elhagy egy csomagot? Ez náluk mit takar a szó szoros értelmében? És most ilyenkor mi történik,fizetnek?
A nagyvas MSI-hez grat :R Amazonról ilyen értékű gépet én meg nem mernék venni :B

(#12692) Darth_Revan válasza Muerte (#12691) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Biztos elsűllyed a hajó, felborult a kamion, felrobbant a Halálcsillag, nem tudom, méretben is elég nagy volt, tehát nem lehetett könnyű rossz helyre pakolni. A karácsonyi kínlódások között lehet valaki hóna alatt kisurrant.

Azóta meg lehet már a kis Lakatos Rómeó Alehandró boldogon tolja rajta az aknakeresőt, mivel apukája megvette neki a 900.000 Ft-os laptopot "ócsó, nem lopott!" Tesco Gazdaságos áron 100.000 Ft-ért :W

Biztosító perkált, így abból lesz az MSI.

Amazonról pedig miért nem mernél venni ilyet? Biztonságosabb mint bármelyik európai Clevo eladó :)

(#12693) kreten67 válasza Medocsabi (#12690) üzenetére


kreten67
senior tag

A felhozatal : M14x r2 ,m15x r2, m17x r3 m17x r4 , m18x r2 a vga az kérdéses a gépekbe,mert abból most nincs semmi értékelhetőm ,de dolgozom a beszerzésen.

(#12694) kreten67 válasza Darth_Revan (#12692) üzenetére


kreten67
senior tag

Az amazon nem egy bolt és nem is biztonságos egy Ebay-hez képes.

(#12695) Muerte válasza Darth_Revan (#12692) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én nem vettem még soha semmit Amazonról,ergo hülye vagyok a témához,de a múltkor felvetődött pont itt a topikban hogy túlságosan jó áron van fent sok cucc ami ugye mind fake termék,csaló eladóval a háttérben.
Ha olyan biztonságos egy oldal ahogyan te is meg vagy róla győzödve akkor ilyesmi hogyan fordulhat elő?
Azokból az "akciós" laptopokból ebayen pl. egyet sem láttunk akkor.Ilyenekre gondolok pl.:[link]
Biztosan van megbízható eladó is,ez nem is kérdés,nagyon-nagyon remélem hogy akitől vetted most a nagyvasat az is az :)

[ Szerkesztve ]

(#12696) KillHates válasza kreten67 (#12694) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én az Amazonról vettem kétésfélmillás analizátort.
Simán megjött, percre pontosan.

Aztán elromlott garancia időn belül (hurrá) a gyártó felajánlotta, hogy küld bele alaplapot, de ment a bénázás, hogy hogyan küldje, mert a postázásról nem tudtak nekem számlát kiállítani. Írtam az Amazonnak, hogy mi a helyzet és voltak olyan korrektek, hogy odaküldtek egy futárt az alaplapért és ingyen elpostázták Magyarországra!!! :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12697) Darth_Revan válasza kreten67 (#12694) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hajjajjajaj, vannak itt nem apró tévedések :Y

Az Amazon a világ egyik legnagyobb és legmegbízhatóbb internetes boltja. Ők maguk egy bolt, saját biztonsági részleggel (hogy kiszűrjék a csalókat,a lopott kártyával vásárlókat, stb), saját banki szolgáltatással (Amazon Pay) és persze ők rendelkeznek a világon az egyik legnagyobb kiterjedésű raktár komplexummal, ahol az általuk árult termékeket tárolják. Azonban az oldalukon "partnerek", azaz harmadik fél is árulhat terméket.

Vásárlásnál ezért is érdemes megnézni, hogy KI az eladó. Maga az Amazon VAGY pedig Gipsz Jakab TV kereskedő kisiparos. Ha Amazon az eladó akkor Amazon raktárból kapod minden szolgáltatással amit az Amazon nyújt (támogatás, garancia, stb), ha pedig harmadik féltől akkor kb olyan, mintha Ebay-en vetted volna. Ha téglát kapsz, akkor fel kell venni a kapcsolatot az Amazon-nal, hogy baj van.

Amazon a színfalak mögött: [link]

Szóval, ha AMazon oldalon magától az Amazon eladótól vásárolsz akkor jobb támogatást kapsz, mint a legtöbb magyar bolttól, ha viszont harmadik féltől vásárolsz, akkor lutri...

Én a laptopot értelemszerűen az magától Amazontól vettem és nem pedig "partnertől" :))

[ Szerkesztve ]

(#12698) Medocsabi válasza kreten67 (#12693) üzenetére


Medocsabi
addikt

Jelenleg bőségesen elvagyok egy gtx 950m-mel,szóval gondolhatod,nincsenek világmegváltó igényeim! :)

(#12699) kreten67 válasza Muerte (#12695) üzenetére


kreten67
senior tag

Én néha néha vásárolok alkatrészt és a síruhámat most télen,de nem tudom mi lenne a vége ha egyszer átvernek. Az Ebay-en is könnyű megszívni ha nem vagy körültekintő ,de a legutóbbi meg nem érkezett AW 18-ast a Pay Pal biztosítója 3-4 hónap után kifizette nekem.

(#12700) Muerte válasza Darth_Revan (#12697) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Na én ezt nem tudtam :B Így már mindjárt más,akkor rizikó nuku :)
Viszont azt nem értem hogy miért nem szűrik jobban a csalókat,mert rengeteg van fent és ezzel lényegében a saját hírnevüket rontják,nem is kicsit.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.