Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12351) Angel2014 válasza Muerte (#12349) üzenetére


Angel2014
addikt

Így ezt kaptam...

Akkor nincs baja a kártyának? Lehet Csak a win illetve az nvidia adott ki rossz updatét,hogy a régi illetve a gyári driverrel jó?

Furmark...[link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12352) Muerte válasza Angel2014 (#12351) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nincs baja,mivel lefutott a teszt :) ,de a FurMarkot hanyagoljad már légyszives!!! Nem arra a gyenge forrasztott cuccra való program... vagy ha végképp az a cél hogy lefüstöljön,akkor toljad neki nyugodtan :R

(#12353) imike79


imike79
tag

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne,hogy laptopos gtx1070-be bele lehet-e piszkálni undervolt,vagy maximum hőmérséklet terén?MSI AB nem engedi.Egy Defiance III laposról lenne szó.Köszi szépen!

(#12354) Angel2014 válasza kreten67 (#12343) üzenetére


Angel2014
addikt

Volt mellette az eszközkezelőben 2 db ilyen is...

USB\DEVICE_DESCRIPTOR_FAILURE

Itt engedélyeztem a biosban a bios flash-t és ismét felraktam a biost akkor megjavult az usb...újratettem a rendszert és a régi gyári nv driverrel mintha most jó lenne...szerintem vagy az nv vagy a win tett fel valamit ami nagyon nem ide való a lenovóra. Próbáld meg régi driverrel.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12355) KillHates válasza Muerte (#12352) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Furmark alapvetoen nem notebookra valo!! De nyomjatok nyugodtan, a telefonszamom az alairasomban! ;)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12356) Pocok256 válasza KillHates (#12355) üzenetére


Pocok256
veterán

Az a noti amelyikre pedig nem való a furmark az pedig nem nekem való. (selejt termékeket nem szeretem :U )

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12357) KillHates válasza Pocok256 (#12356) üzenetére


KillHates
nagyúr

Alapvetően a Furmark egy f@szság; olyan dolog mintha úgy próbálnák ki egy autót, hogy ráteszünk egy téglát a gázpedálra, kiszállunk és hallgatjuk egy negyed órát ahogy 7-8 ezres fordulaton ugatva letilt az elektronika. Elvileg bírnia kell minden autónak ami rendben van és gyakorlatilag is bírják amik nem selejtek, de hosszú távon nem kifizetődő, rettentően degradálja a motort az ilyen jellegű megterhelés.
Az elektronikában sem csak a "jól beforrasztott" GPU-CPU-ból, vagy f@sza-likvidmetál-arctickúlingos jólmegpasztázott-gappadcseretuningos hűtésből, az üvőltő ventilátorokból áll egy notebook, hanem kismillió egyéb komponensből; FET-ekből, kondikból, tekercsekből tevődik össze a VRM ami "eteti" a fenti nagy chipeket ÉS! ezeknek van élettartama, működési paramétereik is amik a terheléstől függően csökkennek idővel és terheléssel!
Oké, ilyenkor szokott jönni az, hogy "de a nótbúkcsekk és a tomszhárváre, stb... is ezzel szokott tesztelni!" persze igen; egy csomó szakújságíró és egyéb autótesztelő cég is alkalmazza fenti "téglás" tesztet is az autókra mert az mutatja meg a leendő autótulajoknak azt, hogy mit bír a gyakorlat által igazolt elméletben a kocsija. De aki ezt otthon utánuk csinálja az -hát hogy is mondjam finoman- azt nem sok ésszel áldotta meg a jóisten...
Ha tudnád, hogy már mennyi G751-ben javítottam a GPU tápáramkörét! Sajnos elég sokat sikertelenül, mert mire hozzám került már elég sokban a kóklerek jól megsütögették a GPU-t, mert azt hitték BGA hibás...

Szóval nem azért mondom, mert utálom a FurMark-ot, de nem "júzer kezébe való szerszám" az.

Főleg asztali VGA-k kínzására szoktam használni FurMark-ot, de akkor is így "bekanócolom" a kártyát, hogy lássam, ha valami elszabadul! :D
Notiknál inkább valamelyik Unigine a szerencsésebb, ha már kínozni kell őket. Amelyik gép bírja, azzal a mindennapi gémek alatt sem lesz gont amelyiknek meg eleve fos a hűtése, az ott is throttling-olni fog!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12358) anytime válasza KillHates (#12357) üzenetére


anytime
őstag

Tisztelet érte, hogy egy odabaszott mondatra képes voltál egy felépített, értelmes, köznapi példával is megtámogatott, szakmai hsz-el válaszolni. :R

(#12359) redbulz válasza KillHates (#12357) üzenetére


redbulz
tag

Ezt szépen kifejtetted, már mióta személyesen mondtad se használom ezeket, engem meggyőztél :D
Ezzel együtt az összes ilyen "kínzó" progi hülyeség a "mezei" benchmarkok mellett júzer kézben? Láttam már például Aida féle stabilitástesztnek hívott dolgot, de el vagyok bizonytalanodva, viszont ha az is hasonlóan kártékony akkor nem is foglalkoztat.

(#12360) Muerte


Muerte
Topikgazda

A legtöbb vbios és driver már tartalmaz szoftveres védelmet mobil vga-ra FurMark-kal való kinyírás ellen.Ha kezd vészesen elmelegedni a cucc akkor először a memória órajeleket veszi vissza,aztán a mag órajelét is. Ez jól megfigyelhető ha közben futtat a user egy HWiNFO sensor fület.Kivéve unlocked vbios-nál,mert ott túrja neki maxon a végtelenségig,legalábbis utoljára ~3 éve mikor én néztem 680M-mel akkor még úgy volt.
Far Cry4-nél jobban nem terhel egy játék sem jobban manapság GPU-t,érdemes azzal tesztelni,de olyan gépben ahol közös hűtőcső van,az sem eléggé releváns,mert a procihasználat nem vészes.
Ami procit is és vga-t egyaránt terhel,az pl.: Division,BF3/4 multi,Crysis3,ezekkel érdemes tesztelni,ha ezeket bírja,akkor egyébként a FurMark-ot is.

[ Szerkesztve ]

(#12361) KillHates válasza anytime (#12358) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12362) KillHates válasza redbulz (#12359) üzenetére


KillHates
nagyúr

A úgy általában processzorok jobban bírják a gyötrést mint a GPU-k -főleg az Intelek- mert a gyártók "hagytak bennük tartalékokat" (ezt használják ki desktop fronton a tuningosok) és a hozzájuk tartozó áramköri elemek is toleránsabbak a csúcsra járatással. Sokan az MXM felépítésű videó rendszereket favorizálják -igen, mert cserélhető- de ott a leglátványosabb a spórolás VRM szinten. Nem elég, hogy az MXM kártya mérete is megadja, hogy mennyi alkatrész helyezhető el a kártyán, de még maga a szabvány is köti a gyártókat, hogy MIT rakhassanak a kártyára MERT a hűtés minden kártyára univerzális és annak stimmelnie kell, hogy csereszabatos és bővíthető is lehessen a jövőben a gép.

Biztos sokan álltal anno értetlenkedve az ASUS előtt, mikor "lehozta" az MXM (igaz egyedi!) kártyáról a GPU-t az alaplapra (azóta már az AW, az ACER, és az MSI is néhány modelljével csatlakozott) ezt azért tette, mert van sok előnye a az alaplapi rendszernek; (most jön egy kis Nógrádigyuribácsizás)
1, nagyobb helyen lehet variálni a GPU-t ellátó komponensekkel, tehát nincs zsúfoltság ergo; nincsen koncentrált hőképződés
2, több komponenst el lehet helyezni a nagyobb helyre, tehát ki lehet alakítani stabilabb, redundás rendszereket is
3, nagyobb hely - nagyobb hűtés - több hőcső = jobb hatásfok a hűtésben, kevesebb zaj, kevesebb kosz, homogénebb hőelosztás
4, a legfontosabb!! a nyomtatott áramköri lap (azaz a PCB) baromi jó hővezető, mert rézből van a rajzolat rajta; tehát a hővezetést maga a nyák adja a "sünik" meg maga az alkatrészek! A legtöbb SOC-al készült notebookban nincs is hűtőborda a venti dikertben fújja a nyákot és a BGA chip-et és annyi elég ahhoz a 8-10W-hoz amit termel a kicsi proci

Számomra viszont ami a legszimpatikusabb; nem gondolkodik a házi barkácsolásban a júzer! Ahogy pár hozzászólással hamarabb volt, mikor a GTX1070-est belefaragta valaki a R2-es M17-be: ezért nem csinál most már MXM-es gépet a DELL, mert megelégelte azt, hogy mindig mindenki beletúr a gépekbe. És szakembör legyen atalpán aki megmondja a szervizben, hogy azért ment tönkre az alaplapod mert "túlhúzta" a stabilizátorokat a zárlatos MXM kártya amit otthon belegányolt valaki. Ezért is irreleváns az MSI bővíthetősége; ők egy kilométer garimatricával leragasztják a gépet: ergo amíg garos nem bővítheted (2 év) még a ramot-hddt sem!! :Y Amikor meg lejár a gari, akkor meg már olyan foshulladék állapotban lesz, hogy már nem is akarod bővíteni. :D

Köszönöm, hogy megfogattad a tanácsom, így valószínűleg addig nem lesz gond a gépeddel amíg teli nem szívja magát majd szöszmösszel és a paszta ki nem keményedik rajta mint a fagyott kutya lába! :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12363) KillHates válasza Muerte (#12360) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez így igaz, de a legtöbb autóban is van tiltás. A zsigulinak ha lepadlózod kikönyököl a hajtókarja és egy Toyotát is ki lehet nyírni ily' módon: Katt ide!! :D

De nem tesz jót semmilyen autónak sem amiben rendesen működik a motor vezérlése ha ugattatják, és ugyanez a szitu az elektronikai cuccokkal is , hidd el Zoli :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12364) [-HERO-] válasza KillHates (#12362) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Volt alkalmam ilyen fagyott kutya labat latni es nagyon nem nezett ki jol :D :D

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#12365) echterion válasza KillHates (#12357) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszönjük a részletes választ a címzett nevében is. Azért erre illene reagálnia, ha már egy odaböffentésre ilyen kimerítő választ kapott, különben azt kellene feltételeznünk, hogy csak trollkodási céllal írta, amit írt.

**********

(#12366) Muerte válasza KillHates (#12362) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát ebben nem nagyon értünk egyet,mert én szívből rühellek mindent ami BGA-s, lapra forrasztott szutyok,és az jól hangzik amiket leírtál róla,de én inkább csak egyetlen egy valamit látok az egész dolog mögött,az pedig a pénz.A kapitalista profitorientált gyártónak csak egy célja van: hogy a user ne upgradelhesse a cuccokat,gariidő lejárta után ne sokkal haljon meg a full forrasztott lapocska a gépben és mihamarabb vásároljon új gépet.Jelenleg 2 kivétel van ez alól:MSI,Clevo,ott még nézik valamibe az embert,a többi gyártó részemről bekaphatja...

[ Szerkesztve ]

(#12367) D@niel


D@niel
addikt

üdv,

megérett a csere a 8 éves toshiba laptopomra, úgyhogy most nézelődök.
egy erősebb gamer laptop van tervben, kb. 180e-s határral.
ezekkel játszanék: dirt rally, UT 2007 és 4, COD mw1, black ops2, és az ez utáni részek, diablo3, GTA5.
nem vagyok nagy játékos, de tudom mi az az fps.

első körben az acer F5-573-as sorozatra gondoltam. viszonylag erős, és jól is néz ki.
a játékok amúgy másodlagosak, de ha ott vagyok, akkor a fentebb leírtakat szeretném, ha jól vinné. xbox volt, de gépen az igazi.
nem vagyok elzárkózva más márkától sem, de olvastam erről a típusról tesztet; azt írják, hogy masszív szerkezet. ez pedig fontos; a toshiba magasra tette a mércét, nem nyomódik be a billentyű panel ha erősebben nyomok le valamit, nem recseg, szóval ilyen téren nem akarok engedni.

a megjelölt típusból viszont elég sok kiszerelést látok, és nem nagyon tudom, hogy melyik lenne a meg felelő választás.
pl. 2 kiszerelés ugyan úgy 180e körül van, de az egyik 7. gen corei5 geforce 940mx 4gb, a másik 184e-ért 4. generációs i5 viszont gt 920m 2gb + hdd mellett van ssd is.
van 154-ért 6. generációs i3, szintén 4gigás 940mx-el.
van 950mx 4gb, ami persze drágább, mint a 940mx 4gb, nem tudom mekkora lehet a különbség.
ez a dedikált memória dolog sem teljesen világos, feljebb húzni nem fogom a teljesítményt, annyira azért nem vagyok benne.
szóval a proci legyen az erősebb + gyengébb kártya, vagy fordítva?
a háttértár nem szempont, nem halmozom fel az adataim. ssd érezteti hatását játék közben? ha a boot idő nem 15mp hanem másfél perc, nekem nem gond.
ezen az oldalon nézelődök, mivel hivatalos forrásból kell vásárolnom, használt, számla nélküli nem jöhet szóba.

köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#12368) Pocok256 válasza echterion (#12365) üzenetére


Pocok256
veterán

Dolgozok amint lesz időm valaszolok. Nem böffentést terveztem válaszolni ha már a kollega vette a fáradságot és értelmesen kifejtette.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12369) KillHates válasza Muerte (#12366) üzenetére


KillHates
nagyúr

Zoli megértelek, de az MXM kártyán is BGA-s a GPU! (szerencsére ;] )
A BGA-s CPU tényleg szánalmas, de technológiai szempontból szerencsésebb.
És itt a technológiai szempont sok spórolást is jelent.
De ezért lehet most 80 ezerért a tuskóban meg az ócskányban már notebookot venni, mert azért hagynak a mi zsebünkben is a gyártók pénzt ilyen módon...

Aztán az már más kérdés, hogy a high-end cucckba is eljutott a sz@rrágás e módja :( :O ebben az almás cég volt az úttörő :P

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12370) KillHates válasza echterion (#12365) üzenetére


KillHates
nagyúr

A kommenteket a topic közösségének írom, csak azért jelölöm meg a kérdezőt, hogy meglegyen a trackback és lehessen tudni mire reagáltam. :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12371) KillHates válasza Pocok256 (#12368) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nyugodtan böffenthetsz is :DDD Nekem az is elismerés :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12372) Pocok256 válasza KillHates (#12371) üzenetére


Pocok256
veterán

Böff ;]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12373) KillHates válasza D@niel (#12367) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az elsődleges szempont a videókártya GPU-ja legyen. Ha megteheted válassz olyat ami GTX-el van szerelve: 960GTX vagy egy "beszorult" GTX860-as gépet. A legtöbb mai CPU -amit az ilyen gépekbe szereltek- ki tudja szolgálni a fenti GPU-kat, tehát a miatt ne izgulj, ramot, SSD-t meg Te is tudsz bővíteni majd utólag, ha megfussa!
Viszont a GPU az ma már FIX! Mint ahogy amikor autót veszel; klíma, villanyablak, riasztó, spioler, xenon lehet tuning tárgya, de olyan motorral fogod eladni mint amilyennel vetted.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12374) KillHates válasza Pocok256 (#12372) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R örök hálám :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12375) Muerte válasza KillHates (#12369) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nyilván BGA a forrasztás tipusa MXM kártyán is,de azért azt nem akarod remélem elhitetni velem hogy egy FULL forrasztott lap 100W TDP+-os tartományú proci+vga,tovább él mint egy normális MXM vga és MQ proci, azért mert nagyobb felületen terül szét a hő...
Úgy ahogy írtad is,ez csak sz.rrágás és a profit maximalizálása,a felhasználók szembeköpésével,egyáltalán nem nézik az emberek érdekeit,csakis a pénz a lényeg...

[ Szerkesztve ]

(#12376) Pocok256 válasza KillHates (#12374) üzenetére


Pocok256
veterán

Na de viccet félretéve gyors reakció mert többre sajnos nincs időm peregnek az órák :D

A furmark jó dolog és ezzel való tesztelés is jó dolog. Természetesen nem 0/24 kell bírnia , de egy erős kiindulási pontot ad, hogy majd a notid 32 fokos hőségben notipad nélkül egy 12 órás withcer 3 vagy bf X+1 szérián 128 as pályán mit fog tudni. Egy nagyon jó viszonyítási pont, hogy extrém körülmények között sem fog bedőlni a rendszer és használhatjuk nyugodtan.

A te megközelítésed is jó dolog mert tényleg ezzel a notebook használati idejét csökkentjük. Viszont itt álljunk meg és szedjük ketté a dolgot én mint user elvárom hogy x teljesítményt adja le MINDIG és addig amíg szükségem van rá, cserébe azt kapom hogy gari időn túl lehet bemondja az unalmast vagy épp gari időn belül ami meg engem egyáltalán nem érdekel mert, garis. Ezzel kell tisztában lennie az embernek hogy extrém használat mellett extrém módon csökken(het) az elvárt üzemidő is.

De a kettő teljesen más dolog, hogy valaminek a várható élettartama csökken vagy pedig képtelen leadni a teljesítményét minden körülmény között. (throttlingol)

Ez egy élhető és jó kompromisszum engem egyáltalán nem érdekel, hogy mi lesz a gépemmel 3-4 évesen mire a garancia lejár mert addigra kukában fogja végezni úgyis hisz semmire nem lesz használható teljesítményileg. Viszont addig amíg én használom 3-4 évig az már nagyon is érdekel, hogy mennyire fog lagolni egy 18 órás BF ultramaraton lan partin ahol 12 ember van 12 négyzetméterre zárva és 35 fokba fő a tojásunk. Mert ha ott behasal az fps és amiatt behalok akkor a gép várható élettartama sokkal kisebb lesz mert repül ki az ablakon.

Szóval van értelme a furmarknak csak más szemszögből kell nézni a dolgokat ;)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12377) KillHates válasza Pocok256 (#12376) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Mert ha ott behasal az fps és amiatt behalok akkor a gép várható élettartama sokkal kisebb lesz mert repül ki az ablakon.
Szóval van értelme a furmarknak csak más szemszögből kell nézni a dolgokat ;)
"

Minden kétséget kizáróan meggyőztél! :D :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12378) Muerte válasza Pocok256 (#12376) üzenetére


Muerte
Topikgazda

18 órás LAN partin én hasalnék be előbb,nem a gép :DDD

(#12379) KillHates válasza Muerte (#12378) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mi már vén faxok vagyunk... Már Tombraider-t sem volt türelmem végig játszani. Megnéztem Youtube-on a végét :B :B :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12380) Pocok256 válasza KillHates (#12377) üzenetére


Pocok256
veterán

Arra próbáltam rávilágítani hogy egy autó szerelő és egy autó használó máshogy látja a problémákat. Mindenkinek más a fontos emberek vagyunk különbözünk és különböző igényeket kell kielégíteni :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#12381) anytime válasza Pocok256 (#12376) üzenetére


anytime
őstag

Erre is jár a pont :) :R .

Uraim, meg kell mondjam, az elmúlt két-három hétben követem aktívan a topic-ot, de nagyon jó érzéssel tölt el, mikor itt vagyok, :C , értelmes, felnőtt emberek közé kerültem ezen topic keretén belül. Természetesen ez az emberi oldala, de azt már látom, hogy a szakmai felkészültség is rendben van.

Már csak ezékért a dolgokért is laposra kell váltani, itt nem csak a kihajjccccssaaaaeeee, lefagyeeee, enyém gémeeeeerrrrrr vazzzze szöveg megy oldalakon keresztül ... :))

(#12382) Muerte válasza KillHates (#12379) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nana,csak a Te nevedben beszélj! ;]

Én még alig múltam 20 :K

2x

[ Szerkesztve ]

(#12383) oriic válasza Muerte (#12378) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azon még én is. :D De 10 óra még lemenne szerintem bőven.

Live-Die-Respawn

(#12384) wanted5 válasza oriic (#12383) üzenetére


wanted5
őstag

Amíg 5-10 óra megy addig ne aggódjatok. A társaságban ahol most vagyok, egy eventen 2-3 órát nem bír ki a fele csapat egy helyben. :)

(#12385) oriic válasza wanted5 (#12384) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezek a mai fiatalok. :DDD

Live-Die-Respawn

(#12386) Muerte válasza oriic (#12385) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Puhányak... régen 3 napig ittunk egyfeszt max 1 óra alvással naponta.Igaz utána 1 hét betegszabi befigyelt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12387) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

...értelmes, felnőtt emberek közé kerültem ezen topic keretén belül.... -és akkor jövök ééén! :DD

Mi az hogy vének??Csak pár apróságnál sorrend változás történt.Anno reggelente mindenem laza volt,egy merev testrésszel,ma meg ..... :U

[ Szerkesztve ]

(#12388) anytime válasza Mikulásbá (#12387) üzenetére


anytime
őstag

... ma meg már mindened laza .... :)) zörög - lötyög ...., ez tetszett :)

(#12389) bandras54 válasza anytime (#12388) üzenetére


bandras54
aktív tag

Látom nem sikerült dekódolni :)

(#12390) Angel2014 válasza kreten67 (#12343) üzenetére


Angel2014
addikt

Na már biztos hogy az Nvidia 378.49 driver vágta haza a gépem... "régi lenovós driverrel is jó volt de ahogy felkerült a 49 es driver fagyott 2 percenként kék halál wach dog hibával ...és a 3d vision usb drivere okozta a USB\DEVICE_DESCRIPTOR_FAILURE hibát is 3d makot el sem indította ...... ami fent volt a mai napig hivatalosan az oldalon"...:((( közben rájöttek a hibára és kiadtak egy 378.57 es javított kiadást...És most egy perce kirakta az Nvidia a 378.66 -os verziót amivel hibátlan a gép...most az új driverrel próbáld meg az Y70-70 -et tesztelni.

KillHates : Köszönjük a szakszerű leírást :K de korábban felraktam a furmarkot és még mondtad is ez nem is olyan rossz eredmény rajta azért futtattam le azt hittem nem csinál gebaszt...de ha tesztelem is a teljes képernyős módban fhd 1080 -ra kattintva ami végig fut 1 perc alatt kb...szóval nem állandóan stresszeltem a vga-t. :R

Muerte75 : Gondolom mostanában megfordul a helyzet ....egy óra ivászat és 3 nap alvás kell hozzá. ;]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12391) Muerte válasza Angel2014 (#12390) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Érdekes egy állatfaj ez Lenovo is...régen olvastam hogy az ultrabay sli-vel is állandó szívás volt driver téren, más gépben megy rendesen ugyanaz a driver is meg az sli is.

(#12392) anytime válasza bandras54 (#12389) üzenetére


anytime
őstag

Azért mert nem írtam többet, megvan.

(#12393) Angel2014 válasza Muerte (#12391) üzenetére


Angel2014
addikt

Szerintem itt is arról ír hogy tiltani kéne [link] ebben van már a javított driver is...378.57-es

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12394) Muerte válasza Angel2014 (#12393) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nálam hibátlanul megy a 378.49,semmilyen hibát nem vettem észre eddig.

(#12395) Mikulásbá válasza Muerte (#12394) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hehe,épp most frissül a driver.

(#12396) x_o_n válasza Muerte (#12394) üzenetére


x_o_n
veterán

Az mennyire új? mert nekem pld az utolsó driver grafikai hibákat csinált pld az sw-torban,tiszta röhely...vissza raktam a 368.ast azzal minden rendben

(#12397) Angel2014 válasza x_o_n (#12396) üzenetére


Angel2014
addikt

378.66 kb fél órás..és javított... :K

Muerte75 : Ez érdekes....

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12398) Muerte válasza x_o_n (#12396) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jan.24.-én adták ki,de én csak kb.2 hete tettem fel,ami előtte volt pár azok közül voltak állítólag hibásak,de nekem egy régebbi stabil volt fent.Nem szoktam váltani már csak 2-3 havonta,mert semmi értelme számomra,ha néha játszok régebbi játékkal annak aztán ugyan mindegy melyik van fent.
Bár most kicsit izgat a Sniper Elite 4,de még kivárom a véleményeket előbb :)

[ Szerkesztve ]

(#12399) kreten67 válasza Angel2014 (#12390) üzenetére


kreten67
senior tag

Ez a lenovo hardverhibás ,most már el sem indul a bios-ig se jut,de előtte 2-3 hónapon át egy hétig müxik majd ismét a hibákat produkálta majd 2 hétig megint semmi (lassú halála volt).

(#12400) tibce1


tibce1
csendes tag

Helló Srácok!

Lenne egy kérdésem! Melyik a jobb kártya a GTX 960 vagy GTX 1050? Néztem és olvastam teszteket, és ahogy láttam a 960 kicsit erősebb. Ez igaz?
Köszi a válaszokat előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.