Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12301) Muerte


Muerte
Topikgazda

"asztali" 980 gány AW17-be :D [link]

(#12302) sittes79 válasza k-adi (#12297) üzenetére


sittes79
addikt

Valóban azt el is felejtettem. köszi

(#12298) Muerte75
Akkor legyen 17-es csak nagyobb a képe, film nézéskor fontos lehet :) Hja láttam az amazonos mutatványost, azt kihagynám.

Acer mennyire ajánlott ez egy új modell, amit találtam. [link]

Illetve vannak ezek a 3xS gépek ezek is clevo féle gépek lehetnek? [link]

(#12300) x_o_n

Igen azt hiszem anno még Te ajánlottad, hogy érdemes megvenni :) Utólag is köszi. annyi a gond, hogy most Írországban vagyok, de ha neked ok a posta/dhl akkor megbeszélhetjük :)

(#12303) Muerte válasza sittes79 (#12302) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nekem ez igen szimpatikus:[link] hirtelen nem tudom melyik a Clevo megfelelője,ki kell keresni.
A Predator-ról el kell olvasni majd pár tesztet,de ha jól rémlik ott a proci throttlingol.Acer mindig a hűtésnél szokott elvérezni sajna (na meg az árán),amúgy nem lenne rossz a prémium kategóriája.

Szerk.:Itt is volt a PH.-n teszt :B [link] Sajnos jól emlékeztem,a hűtése egy nagy kula...

[ Szerkesztve ]

(#12304) x_o_n válasza sittes79 (#12302) üzenetére


x_o_n
veterán

Csak egy köpés Németország :) persze,privátban megbeszéljük,nekem DHL tökéletes :)

(#12305) echterion


echterion
nagyúr

Jött még egy levél: az AW-s emberke azt irja, hogy Hollandiából küldi a cuccot, gyártói garival. Ami érdekesebb: adjam meg a nevet, cimet, ahová küldheti majd és Amazonon keresztül valahogy regisztrál (?) a vásárlás lebonyolításához...

(#12299) x_o_n: Hm, ezt nem tudtam. Ez tuti? Mert így azért nem lenne túl nagy kockázat benne.

[ Szerkesztve ]

**********

(#12306) Muerte válasza echterion (#12305) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kérjél tőle képeket a gépről (nem lesz :N ) ,aztán írd meg neki hogy ha előre elküldi a vasat akkor fizetsz utánvéttel,ha már nálad lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12307) Dhampir válasza echterion (#12263) üzenetére


Dhampir
félisten

Valentin-napi akció?

Ja, hogy csaló... :-/

(#12224) echterion

A plusz hatvanezerért pedig már lehet hazai 960M felé közeledni.

[ Szerkesztve ]

(#12308) x_o_n válasza echterion (#12305) üzenetére


x_o_n
veterán

Szerintem bizonyos összeg felett nem érdemes ilyet kockáztatni,senki nem olyan hülye hogy piaci ár alatt adjon jóval egy gépet,amazon garancia ide vagy oda nem biztos hogy megéri kockáztatni.

(#12309) Muerte


Muerte
Topikgazda

Ha idén netán megbolondulok és valamire is váltok,az egy ilyen lesz:

(#12310) x_o_n válasza Muerte (#12309) üzenetére


x_o_n
veterán

2x980 mindez gazsi álmával rézbányával? :) nem semmi :)

(#12311) Muerte válasza x_o_n (#12310) üzenetére


Muerte
Topikgazda

:DDD

(#12312) echterion válasza Muerte (#12309) üzenetére


echterion
nagyúr

Minek van rajta az a rengeteg réz pluszban? Ér az valamit (szigorúan hűtési szempontból, nem Gazsi szempontjából :D )?

**********

(#12313) Muerte válasza echterion (#12312) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerintem kb.semmit sem ér,vagy legalábbis a nullához konvergál az értelme egy AW-ben,de a gazdájának biztos tetszik ahogy csillog :D

Emez az agyoniskolázott meg teleragasztgatta a ramokat:

[ Szerkesztve ]

(#12314) sittes79 válasza Muerte (#12303) üzenetére


sittes79
addikt

Nem rossz az octane 3, de mire összekonfigurálom lesz vagy 2400 EUR :) Viszont ceg honlapján most van egy ilyen CLEVO P670RS-G (i7-6700HQ, gtx 1070,16GB 2400 Mhz hyperx, 257 crucial ssd m.2) 1670 EUR, ami elég baráti, érdemesebb jobb ssd-ét illetve magasabb órajelű ramot kérni bele?

(#12315) KillHates válasza echterion (#12312) üzenetére


KillHates
nagyúr

Semmit, mert ott nem mozog a levegő... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12316) KillHates válasza Muerte (#12313) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az a meglátásom, hogy az AW tulajdonosok nagy része valami ellenállhatatlan kényszert éreznek a gányolásra! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12317) echterion válasza KillHates (#12316) üzenetére


echterion
nagyúr

Szerinted miért szakított a Dell is a gányolható gépek gyártásával? ;]

**********

(#12318) x_o_n


x_o_n
veterán

mit szarakodnak ilyet kell csinálni :)

(#12319) anytime


anytime
őstag

Sziasztok,

segítsetek nekem eligazodni, hogy az ASUS Gaming sorozatában fellelhető, 17,3"-as notik megjelölései miként változnak, mit takarnak? Persze, ha és amennyiben jelentenek valamit és nem fantázianevekről van szó.

Köszi,
A

(#12320) tibce1


tibce1
csendes tag

Hali! Esetleg a HP Omennel van valakinek tapasztalata esetleg véleménye?

(#12321) haten válasza anytime (#12319) üzenetére


haten
tag

Jó ötlet lenne, egy összefoglaló hozzászólásban, első, vagy könnyen elérhető helyen, a 6-8 legismertebb gyártó jelöléseit táblázatba összeszedni. Örülnék én is egy ilyennek, könnyebb lenne eligazodni a gépek között.

(#12322) Gabiru85


Gabiru85
csendes tag

Sziasztok!

Alienware cuccokat honnan érdemes rendelni europán belülről?

Szeretnék asztali PC venni csak nem tudom melyek azok a boltok ahol érdemes szétnézni.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#12323) Muerte válasza haten (#12321) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Több okból sem csináltam eddig összefoglalót.Legfőképpen azért nem,mert az emberek az utóbbi időben abszolút leszoktak az autodidakta tevékenységről és ez: NEM JÓ! (tisztelet a kivételnek).Volt itt már nem egyszer olyan kérdés amit gugli barát megmondott volna cirka 3 sec alatt a kérdezőnek,de ő inkább vette a fáradtságot és beírta ide,hátradőlve kényelmesen várva a válaszra...
A topik kezd átmenni sajnos a "milyen notebookot vegyek" stílusba.Én ahol tudok segítek,meg még itt pár tapasztaltabb srác is besegít,de én arra szeretnék ösztönözni mindenkit,hogy amit csak lehet saját erőből végezzen el,főleg a "kutatómunka" részét,a topik pedig nagyjából maradjon meg a szakmai kérdések megvitatásánál.Ez alatt főleg azt értem,hogy ha valakinek tetszik egy gép,akkor vegye a fáradtságot és olvasson róla legalább teszteket,aztán ha már 90%-kban világos minden,akkor beszélgethetünk,vagy segítünk a maradék 10% kivesézésében.Konkrét listákat már csak azért sem lehet csinálni,mert ami mondjuk nekem tetszik az lehet hogy másnak nem.Ami nekem nem jó,vagy éppen jó (minden téren:hűtés,zajszint,anyagminőség stb.stb.)az másnak lehet hogy nem,szóval értelmetlennek tartom,főleg egy ROG sorozatnál,ahol egy sorozaton belül is lehetnek óriási eltérések minden téren.Majdnem minden gép egyedi,ha valaki vásárlás előtt áll,mindegyiknek rendesen,több soron utána kell olvasni,és ami marad kérdés azt meg tudjuk itt vitatni.
:R

[ Szerkesztve ]

(#12324) Muerte válasza Gabiru85 (#12322) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nah hát ilyesmikről beszéltem...

Kedves Gabiru85!
Ez itt egy notebook topik (ráadásul nem is az Alienware topik),ahol Te asztali PC alkatrészek után érdeklődsz.Kérlek fáradj át,mondjuk ide:[link] és ott tedd fel a kérdésedet. :R

(#12325) Muerte válasza sittes79 (#12314) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az is megfelelő lehet,bár vékonyabbnak látom kicsit.Keress róla majd pár tesztet,hogy hűtésben hogy muzsikál. :) Azért olcsóbb mert a proci forrasztott (sanszos hogy a vga is) ezért a gariidőt úgy válaszd meg ameddig meg akarod majd tartani,mert ha netán gond lenne későbbiekben,akkor ott komplett lapot fognak cserélni,procival együtt.SSD-ből érdemesebb egy jó,megbízható Samsungot kérni,RAM-ból hétköznapi használatra nincs értelme a magasabb órajelűnek.Ha nem gond,akkor kérd az IC Diamondos pasztázást,az is megéri noname pasztához képest a felárat.Én személy szerint a "sima" SSD-t még most jobban preferálom mint a melegedős M.2. SSD-ket,de tény hogy sokkal gyorsabbak,meg az is tény hogy ebből egyszeri halandó ember az ég világon semmit nem vesz majd észre :D

(#12326) anytime válasza Muerte (#12323) üzenetére


anytime
őstag

Tiszta és jogos! :R

(#12327) sittes79 válasza Muerte (#12325) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi.

Igen valóban vékonyabb maga a ház. Szóval megéri a felárat az octane III? Nézegetem az értékeléseket és igen jókat írnak az octane 3-ról, meg közelebb is vannak hozzám, mint a németek, akkor lehet az lesz, úgy is jó pár évre venném a lapost. Amúgy a dell Alienw. gépek mennyire ajánlottak, olvasgattam, hogy ha az ember neki áll egy kis hűtés módnak akkor még jók is lehetnek :) De azért elég durca zsír új 500e+ gépnek neki esni otthon ilyen szinte, legalábbis amatőrnek.

(#12328) Muerte válasza sittes79 (#12327) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nincs mit :)
Az Octane III komolyabb :K,cserélhető komponensekkel,asztali procival.
Az AW,néhány szempontból még mindig minőséget képvisel,néhány szempontból pedig már a béka feneke alatt van.Már azok között is nagyon meg kell választani az adott tipust,és még azon belül is hogy melyiket,milyen felszereltséggel érdemes megvenni.Abból is nézhetünk egy 1070-es 17-est ha gondolod,de nem vagyok képben most az áraikkal hirtelen.

Hát ahogy elnézem a ~6-700k-ba csak a 15"-os férne bele: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12329) anytime


anytime
őstag

Sziasztok,

munkára egy DELL Latitude E5430-as notit használok, amiben egy Core i5-t teszi a dolgát. Irodai alkalmazásokat futtatva, két monitort használva hozzá, tökéletesen meg vagyok elégedve vele.

A kérdésem az lenne, hogy ebbe a notiba lehet utólag dVGA-t szerelni vagy ez ebben a kategóriában / szegmensben teljesen felejtős? Gyanítom, felejtős .....

Köszi,
A

(#12330) sittes79 válasza Muerte (#12328) üzenetére


sittes79
addikt

Olyan 3 hete cseteltem a dell-től egy customer service-es emberrel, azt hiszem valaki ezen a fórumon írta, hogy bepróbálkozott, hogy adjanak neki kedvezményt na én is így tettem csak próba képpen és erre a konfigra kaptam 2480 EUR-ot, de sokalltam érte és nem vettem meg illetve hezitáltam még, hogy most asztali gépet vegyek vagy lapost. Meg olvastam a hűtésről is szóval hagytam a fenébe.

Alienware 17 R4 
Intel(R) Core(TM) i7-6820HK (Quad-Core, 8MB Cache, Dynamically Overclocked up to 4.1GHz)
17.3 inch QHD (2560 x 1440) 120Hz TN+WVA Anti-Glare 400-nits Display with Tobii IR Eyetracking 
16GB DDR4-2400MHz; up to 32GB (additional memory sold separately) 
256GB PCIe SSD (Boot) + 1TB 7200RPM SATA 6Gb/s (Storage) 
Alienware 330W AC Adapter 
Lithium Ion (99 Wh) Battery 
Power Cord - UK 
Intel Core i7 Processor Label 
Environmental lot 3 label 
Regulatory Label 
NVIDIA(R) GeForce(R) GTX 1080 with 8GB GDDR5X 
Killer 1435 802.11ac 2x2 WiFi and Bluetooth 4.1 
Alienware 6 programmable Macro module keys 
MOD,KYBD,104,UK,M16NXF-BW 
McAfee 30day Trial 
Software
Windows 10 Home-HE 64bit English, Dutch, French, German, Italian 
Microsoft Office 30 Day Trial - Excludes Office License 

(#12331) KillHates válasza x_o_n (#12318) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dikkmá' !!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12332) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Pár napja láttam valahol dvd helyére tehető plusz hűtést (gondolom csak venti), ennek van bármi értelme, vagy csak parasztvakítás gamer notik esetében? (Nem tervezem ilyet, inkább csak érdekességként kérdezem)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#12333) KillHates válasza oriic (#12332) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szedd ki a DVD-t, ha van mögötte nagy rés, akkor érdemes dolog, de ha le van "falazva" mögötte, akkor nem fog sok levegőt benyomni a gépbe a SATA csatin keresztül :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12334) Muerte válasza anytime (#12329) üzenetére


Muerte
Topikgazda

(#12335) Angel2014 válasza Muerte (#12247) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! Ebben még tudnál segíteni nekem...egyre több hiba van a naplófilében

Naplófőleg a Display résznél ...A(z) igfx képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt. ezt egyre többször..írja ilyenkor le is fagy a gép pár másodpercre fekete képernyő

Kernel boot résznél...A rendszertöltés-vezérlő 0 ezredmásodpercet várt a felhasználói beavatkozásra.

A(z) 0 csoportban lévő 3 processzor sebességét a belső vezérlőprogram korlátozza. A processzor a legutóbbi jelentés óta 22 másodpercig volt ebben a csökkentett teljesítményű állapotban. :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12336) KillHates válasza Muerte (#12334) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van benne mPCIE bőven!!
Itt a megoldás:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12337) anytime válasza KillHates (#12336) üzenetére


anytime
őstag

Szia,

ha jól értem, ez most az én ügyemre vonatkozik? Bocsánat a nagyon bugyuta kérdésért :B , de notiban teljesen járatlan vagyok.

Az asztali gépekkel elboldogulok, szét- és összerakom őket, nem gond, sokat tanultam itt a fórumon az elmúlt 5 évben, de ez a terület teljesen új nekem.

Köszi,
A

UI: tehát akkor lehetne csatlakoztatni hozzá? Ha jól nézem, amit Muerte75 is bevágott, az az alaplap.

Nagy igényem nem lenne ezzel a géppel szemben, már ami a játékot illeti, de ha elfutna rajta szolidan a WarThunder és a Football Manager, az nagyon jó lenne. Most az integrált ezekkel sem birkózik meg, igaz, nem is ezért vettem annno.

[ Szerkesztve ]

(#12338) echterion válasza anytime (#12337) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez esetben ez a te fórumod.

**********

(#12339) Muerte válasza Angel2014 (#12335) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez már megint jó nagy katyvasz... Jól sejtem,hogy ez már az AWM17xR3,nem a Lenovo? Win7-re tettél win10-et,vagy mi volt az előzmény? A hibát amit én a naplóból látok,arra itt egy lehetséges megoldás: DistributedCOM
Az IGP driver eldobálása,lehet hardver hiba is,meg driver hiba is,ezt én innen nehezen tudnám neked megállapítani hogy most melyik...Ha egyszer leírnád már a részleteket normálisan hogy mit csináltál?egyáltalán milyen gép ez?,milyen hardverekkel?,akkor lehet beljebb lennénk...

(#12340) anytime válasza echterion (#12338) üzenetére


anytime
őstag

Köszönöm szépen :R át is ballagtam oda ...., de jó lenne, ha sikeredne és ez az 1-2 játék összejönne vele, elfogadható beruházási költség ellenében, az alkalmi játékot ezzel meg tudnám oldani.

(#12341) Angel2014 válasza Muerte (#12339) üzenetére


Angel2014
addikt

Ugyan az a lenovo...megint jönnek a fagyások és mindig más hibaüzenetek most mikor írtam neked közben is elő jött...most ez...

Memtesztet csináltam memteszt 86 -al igaz mind a 2 slottban bent hagytam a memóriát hibátlan volt 8 óra alatt ...hd sentinel is megnéztem...az is 100/100-as crucial memoriát később tettem bele...előtte a samsung volt benne..

Csináltam pár képet is róla.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12342) Muerte válasza Angel2014 (#12341) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Elsősorban a vga-t és IGP-t kéne letesztelni,3DMark11 lefut hiba nélkül?,hőfokok jók?

(#12343) kreten67 válasza Muerte (#12342) üzenetére


kreten67
senior tag

Nálam ugyanezt produkálja egy Lenovo y70-70 (i7 4710 nv860m ) és ez szerintem alaplapos lesz.
Van hogy 2-3 napig hibátlan aztán jönnek az ugyanilyen hibaüzenetek és a fagyások .

(#12344) Angel2014 válasza Muerte (#12342) üzenetére


Angel2014
addikt

van mikor elindul a furmark és van mikor ezt írja ki...ez mi?

A másik Nvidián i akartam csinálni egy vram stress tesztet de mindig kidob...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12345) Muerte válasza Angel2014 (#12344) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem kell FurMark,csak kinyírod vele a gépet... 3DMark Fire Strike,vagy 3DMark11,ingyenes mindkettő.Teszt alatt rakj le tálcára egy GPUz-t,sensor ablakban futtatva,és előtte pipáld ki benne hogy mutassa az elért maximum hőfokokat.Ha a GPUz is bugzik (IGP/Optimus miatt előfordul) akkor egy HWiNFO64 sensor only beállítással rakj le tálcára teszt előtt.

(#12346) Angel2014 válasza Angel2014 (#12344) üzenetére


Angel2014
addikt

Most ezt írja ki

és video memory hibával kék halál...a memory hibának köze lehet annak az újjan berakott rammoknak? Oké mindjárt csinálom...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12347) Muerte válasza Angel2014 (#12346) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A videó memóriának semmi köze a rendszer memóriához...Próbáld meg a 3D11-et lefuttatni,ha az is kifagy vagy kékhalál,akkor a 860M elvérzett a lapon.

(#12348) Angel2014 válasza Muerte (#12347) üzenetére


Angel2014
addikt

előző winnel el sem indult újraraktam friss driverekkel jött is egyből a kékhalál...utánna letöltöttem a lenovo drivereket és ezt az eredményt kaptam...

És ez azért érdekes mert korábban ez volt...

És nézd az nvidián ugyan erről a hibáról forum indult....[link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#12349) Muerte válasza Angel2014 (#12348) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az első kép,az extreme preset-ben futott,Basic/Performance/Streched módban futtasd,akkor elvileg az alsó eredményt kell kapnod.

(#12350) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Féloff, de szerintem érdemes ránézni, ha valakinek ROG-ja van. (én pont kiestem belőle:)

Asus Facebook oldaláról: [link]

Merülj el a sebességben! Ha épp mostanában vásároltál ROG gépet, regisztrálj, és megajándékozunk a Forza Horizon 3-mal!

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.