Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12051) [-HERO-] válasza Muerte (#12049) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Ejha, ez tomor volt es lelombozo :D
Akkor nem kell tovabb nezegetni oket.
Hat akkor varom a lenovot mit birt mar vegre osszehozni.

Koszonom szepen!

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#12052) Muerte válasza [-HERO-] (#12051) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Múltkor kicsit bővebben is taglaltuk:[link] Nagy eséllyel a nem rég kiadott 1070/1080-as szériában már erősebb a hűtés mint az elődökben,de ár/érték arányban sokkal jobb gépeket kaphatsz és USA-ból megvenni egy ilyen drága gépet,aztán ha valami gond van oda küldeni gariba :N

[ Szerkesztve ]

(#12053) [-HERO-] válasza Muerte (#12052) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Tervezem mar nagyon lecserelni az y510p-met,biztam benne hogy karacsonyra sikerul, de nem szeretnek meg egy ilyen forro feju masinat mint a jelenlegi ezert nem talaltam meg meg az utodjat.
En most biztosra szeretnek menni.
Tudom hogy nem lesz olcso de ujra 3-4 evre tervezek mint a mostanival.

A clevo masinak ki hogy mi gyartja es hol kaphatok?
Jokat olvasok itt roluk.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#12054) Dhampir válasza [-HERO-] (#12053) üzenetére


Dhampir
félisten

Clevokat külföldről tudsz csak beszerezni, illetve itthon is, ha valakinek sikerül rád tukmálni használtan.

(#12055) echterion válasza [-HERO-] (#12053) üzenetére


echterion
nagyúr

(#12056) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

A Dell 7566 Nvidia 1050-el szerelt modelljei előreláthatólag mikor lesznek elérhetőek a hazai kínálatban? Illetve a a 1050-el frissített verzió is ugyanazt a panelt kapja mint az előd?

(#12057) x_o_n válasza PR0JECTNR56 (#12056) üzenetére


x_o_n
veterán

Erre csak ők tudják a választ,miért nem irsz a supportnak,elég segitőkészek

(#12058) PR0JECTNR56 válasza x_o_n (#12057) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Már írtam nekik ez ügyben, csak reméltem hátha van itt is valaki, aki képben van az aktuális megjelenésekkel. :)

(#12059) Ducky92


Ducky92
tag

Sziasztok!
Lassan már egy hónapja azon gondolkodom, hogy melyik Asus rog gamer laptopot vegyem.

(Nem leszek otthon, csak hétvégente és nem szeretném mindig magammal cipelni az asztali gépemet(a pcm Gtx 770,i5)->ezt nem lenne érdemes megtartani szerintem, ha lesz egy ilyen laptopom

Olyan laptopot vennék mindenképpen, ami felér egy felsőkategóriás PCvel(Gtx 1070,1080)

A laptopot úgy használnám, hogy rákötném a billentyűzetet,egeret,fejhallgatót, valamikor a monitort is

Na,de a lényeg:
Az egyik a rog g701vi(1080 Gtx) lenne ,vagy a rog g752vs(1070 Gtx).

Melyiket lenne érdemes megvenni?

Mekkora különbség van a 6.generációs g752vs,g701vi, illetve a 7.generációs g752vs,g701vi között.
Érdemes a 7. Generációst venni, vagy szinte semmi különbség a kettő között.
500-900 ezer Ftot szánnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#12060) havast válasza PR0JECTNR56 (#12058) üzenetére


havast
aktív tag

Dell Q1 forecastban híre sincs...

A panel meg legtöbbször olyan, hogy ami akad a rakiban, azt teszik bele. Ha IPS-el van pl specifikálva, akkor mind IPS lesz ugyan, de nem mind egyazon típus. PL. AW-knél a 300 nites panelből is 3 félét használnak minimum. Mind eléri a 300 nitet, de több szempontból különböznek.

[ Szerkesztve ]

(#12061) Muerte


Muerte
Topikgazda

Találtam egy nagyon korrekt,átfogó tesztet a 2015-ös AW 15 R2-es Skylake szériáról: [link]
Ha valakinek kell,ilyen vagy hasonló hardverű darabokhoz használtan már bőven 300k alatt hozzá lehet jutni,új gépként meg ~320-350k.

[ Szerkesztve ]

(#12062) x_o_n válasza Muerte (#12061) üzenetére


x_o_n
veterán

kedvet hoztál hozzá,mellesleg tényleg átfogó teszt,majdnem gyári miszlikbe szedve is le van fotozva :)

(#12063) KillHates


KillHates
nagyúr

Best buy

Mekkora ordas kamu.... :W

Ez a hűtés elég lenne egy GTX 1080-hoz? :U

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12064) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Erről a laposról mi a véleményetek?
Ezért a pénzért szerintem nem lenne rossz vétel, vagy igen?
Mondjuk a legion y720 hoz képest.
Hűtése ennek a szériának milyen?

[link]

AAA semmi, most látom hogy használt :( :o

[ Szerkesztve ]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#12065) Medocsabi válasza KillHates (#12063) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ha csak a gpun lenne ekkora réz akkor elég lenne.Talán :)
De úgy mindenhogy elég igénytelennek néz ki,mintha a maradék rezet kikalapálták volna formára,és "jóóvanazúgy".

(#12066) KillHates válasza [-HERO-] (#12064) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon jó gép!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12067) Muerte válasza KillHates (#12066) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A nagyon jótól azért nagyon messze áll...

(#12068) KillHates válasza Muerte (#12067) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát nem tudom....
Több (GTX980-al szerelt) új AW-t szereltem eddig mint G751-est. :U
Pedig mindkettő garos... Gondolom a szürkeimportosok kerülnek hozzám.

Mondjuk egy kalap a hűtésük:

Szerintem most nincs igazán jó noti a piacon. Amelyiknek jó a hűtése, azok hárompálcás műanyagból készült Clevok. Amelyik meg saját brand-es, azokból meg kispórolták az utolsó rézatomot is hűtésükből...
GX700-at meg GX800-at épeszű ember nem vesz.

Egyébként minap csúsztam le egy M17 R4-ről (GTX1070) aztán beszéltem a Dell-es ismerősömmel és mondta, hogy ne bánkódjak, 3 cm-en nem lehet normálisan megoldani a GTX1070 hűtését. Eléggé meleg a gép és ordítanak is benne a ventik.
Ezért is csodálkoztam rá a RAZER gépre, hogy 1080-as van benne :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12069) Mikulásbá válasza KillHates (#12066) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A gép jó lenne-ha legalább már a G-Sync-es lenne.... :U

(#12070) Mikulásbá válasza KillHates (#12068) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem a mostaniak közül a G752VS vállalható a vapor hűtéssel.A 1070 is elég mindenre.

(#12071) KillHates válasza Mikulásbá (#12069) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, ja. Főleg ennyi pénzért :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12072) Muerte válasza KillHates (#12068) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A 751 is biliműanyagból van,meg van ott minden téren gond bőven vele,de (mint annó nekem is mákom volt) ki lehet fogni viszonylag problémamentes darabokat is.Használtban ha valaki tud venni 300k-ért még mindig ár/teljesítmény bajnok (980M+G-sync),de új gépként ~400-ért én már biztos nem vennék :N
Az új AW-k is gányok hűtés terén,anyagminőségben meg nem tudom hol tartanak az elődökhöz képest mert nem volt még a kezeim között egy sem,gondolom ott is csökkenő tendencia mutatkozik minőségben.
Az AW-ban azért ha le van cserélve a gyári gyurma rendes anyagra,akkor már nem olyan rossz ott a hőfok,minden új AW gépnél azzal kell kezdeni,addig nem is érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

(#12073) Mikulásbá válasza Muerte (#12072) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

300 ezerért aki odaadja a G-Sync-es G751JY-t,az a gép vagy rossz,vagy a gazdája hülye.Még azért ennél többet ér az alapgép is.
G752VS alapgépet nem találok sehol,nekem az kellene.Ami van,mind extrázott.

(#12074) Muerte válasza Mikulásbá (#12073) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát pedig én már nem egyet láttam itt az aprón is elkelni 300-320-ért,már hónapokkal ezelőtt is :) Azt hogy szervízben hányszor jártak azt nemtom viszont :D

(#12075) KillHates válasza Mikulásbá (#12070) üzenetére


KillHates
nagyúr

Huh! 800 ezer Forintért autót veszek, vagy garázst építek, nem egy sz@ros notebook-ot amit a dedós játékaimat nyomom...

Ennyi pénzért lehetne legalább 4K, hogy használni is lehessen valmire a gépet :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12076) Mikulásbá válasza Muerte (#12074) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Néha én is belenézek itt az apróba,de ami van azok nem G-Synces verziók(van persze az is),azok persze olcsóbbak-akinek az is elég,vegye azt.
Én talán tavasszal fogom kiírni,de az sem biztos.Viszont pasztázáson és takarításon én is gondolkodom,hova kellene adni-márkaszervízbe vagy megbízható szerelőre bízni.Még garanciás,ez a "gond".

(#12077) Mikulásbá válasza KillHates (#12075) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az alapgép 650 ezer körül lenne-ha lenne.

(#12078) KillHates válasza Muerte (#12074) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is le vagyok döbbenve, hogy ennyire lement az ára. Igazából nem a teljesítményét tükrözi a jelenlegi piaci ára, hanem , hogy eljárt felette az idő. Most már 6-ik generációs procik mennek DDR4-el és az ezres sorozatú nVidiák. Az e-pénisznél meg minden milliméter számít :D :D :Y
Inkább a sznobság határozza meg a piacot; én egy 2014-es rMBP-t használok ami árából két G751-est lehetne venni, pedig a nagy ROG-hoz mérten a mekbúk egy sánta sünmalac, hiába van benne 4860HQ meg csudijó megintfos flesdrájv sokkal lassabbnak érződik még a Windows alatt is (mert a makkost használni egy win felhasználónak tényleg atomsznobnak kell lennie) :U :W

Szóval ennyit érnek most ezek a gépek, hiába tudnak többet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12079) KillHates válasza Mikulásbá (#12077) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az is vicc kategória... :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12080) Mikulásbá válasza KillHates (#12079) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,ahogy az Asus is bevallotta,a G751 után kategória ugrás volt.Most 400 ezerért egy 15-os közepes gamer gépet veszel.
Persze a mai napig nincs akkora különbség a G751JY és pl. a G752VS között,ami az árukból következne.
Játék alatt pláne nem venni észre.

[ Szerkesztve ]

(#12081) Muerte válasza KillHates (#12078) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem jól tudod...már a 7-ik gen procival is kiadták őket :DDD Egyébként az összes többivel teljesen egyetértek.Processzor erő téren,most tartunk ott hogy a Sandy bridge-ről már érdemes váltani talán,de mobil prociban azok között is egy extrém 2920XM még mindig elég lenne 4GHz-en akármelyik vga alá,szóval,úgy van ahogy írtad,a neve más a cuccnak,de játékok terén teljesítményben szinte nűansznyi a különbség.
Vga teljesítményben azért lett elég nagy ugrás,de itt is át van b.szarintva azért a nép,mert eddig azért nem mentek a megengedett 100W TDP fölé,de ezt már a 880M-nél megszegték,aztán a 980M még többet kapott,a sima 980 még többet és most még többet az 1070 és 1080,de közben volt egy csíkszélességváltás is :W hol a beígért hatalmas teljesítmény kevés TDP-ből??? Sehol :(((

[ Szerkesztve ]

(#12082) [-HERO-] válasza KillHates (#12066) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Ha jó ha nem jó letettem róla, nálam csak új gép jöhet szóba.
Így kénytelen vagyok megvárni mi lesz az y720 al, remélem márciusban tényleg kidobják.
Viszont ha annak is kuka lesz a hűtése akkor mérgembe veszek egy pc-t és felkötöm a hátamra :DD

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#12083) Dexar007


Dexar007
veterán

Sziasztok!

Vettem egy XMG A704 laptopot,eddig öröm,es bodotta föleg,hogy hdd sentinel szerinte csak 20 napot futott mindösszesen. Ami egy 2.5 eves gepnel nem tul sok. :D

i5-4310M van benne,8gb ram,es gtx 860m tarsasagaban. Fel oranyi GTA 5 utan,igy allunk:
[link]

A proci hömersetklet egy kicsit aggasztonak tunik,a vga pedig 58 fokkal eleg hihetetlen.Szerintetek? Throttlinggal meg nem talalkoztam.

Give me your cum,bull!

(#12084) Medocsabi válasza Dexar007 (#12083) üzenetére


Medocsabi
addikt

Irreálisan magasnak tűnik a cpu hőmérséklete.szerintem egy pasztázás simán levinné 70 alá ebben a gépben

(#12085) Dexar007 válasza Medocsabi (#12084) üzenetére


Dexar007
veterán

A GPU pedig irrealisan alacsonynak. Lehet atlagot kell vonni? :DDD Uj pasztat mar kapott,igaz 2-3 eves tescosat,ugyhogy nem valami csodat kentem ra.

Ezt talaltam ezzel kapcsolatban: [link] Itt mar sikerült elerni a 99fokot,de egy uj paszta megoldotta nala.

Safetemp szerint 100 fok amit bir,de: ,,The temperature in the table above is the absolute maximum temperature (Tmax), as a general rule you have to keep your temps 10-15 degrees lower under load, and 30-40 degrees lower when system is idle.
"

Megprobalkozzak valami csodapasztaval? Ha nincs throttling akkor is erdemes foglalkozni vele?

Give me your cum,bull!

(#12086) Medocsabi válasza Dexar007 (#12085) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én biztos h legalább 80 alá/körül megpróbálnám levinni.a gpu sztem nem irreális.nálam a gtx 950m hasonló hőfokokat produkál egy lenovo 700asban.(játékfüggő is mondjuk)

(#12087) Dexar007 válasza Medocsabi (#12086) üzenetére


Dexar007
veterán

Beszerzek egy uj pasztat,hatha..viszont ha ugy sem jo,akkor mas megoldas nem nagyon van ha jol sejtem? Vagy notebook procit is alul szoktak feszelni?
Idle-ben egyebkent most 43-50 között ugral.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#12088) Muerte válasza Ducky92 (#12059) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Annyi pénzért amit rá akarsz szánni ilyen projektre én egyiket sem venném meg :N 752,701 Mindkét gép túlmelegszik,ennyi pénzért elfogadhatatlan hogy egy proci throttlingoljon terhelés alatt (nekem legalábbis az)
Ha mindenképp csak ez a két választási lehetőség van,akkor válaszd a 752-őt,120Hz-es G-sync panellal mert az elvileg nem 30-40ms-os válaszidejű mint a 701 csigalassú panelja.

[ Szerkesztve ]

(#12089) bandras54 válasza Dexar007 (#12083) üzenetére


bandras54
aktív tag

Cserélhető a hdd, szóval hihető, h ami most benne van az 20 napot ment. :)

(#12090) Dexar007 válasza bandras54 (#12089) üzenetére


Dexar007
veterán

En is elöször erre gondoltam,de van benne egy 128gigas ssd is,es az is 20 napos. :DDD Ezt mar nehez összehozni.Nem hiszem,hogy a nemet srac ezzel foglalkozott volna,raadasul sehol sem irta,hogy ilyen keveset futott,hogy meg többet elkerjen erte.

Give me your cum,bull!

(#12091) Muerte válasza Dexar007 (#12087) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az az I5 nem melegedhet 100°C-kig normális esetben.Amik problémák lehetnek:
-a tesco-s paszta inkább szigetel mint vezet
-nem fekszik fel rendesen a hűtő a procin
-a hűtőközeg elszökött a heatpipe-ből (ekkor a venti szinte csak hideg levegőt fúj terheléskor is)
-a venti nem kapcsol rendesen

(#12092) Dexar007 válasza Muerte (#12091) üzenetére


Dexar007
veterán

Na,kapott egy kúler mester ec1 pasztát. Így már a max 80 és 77 fok.Yuhu :D

Pedig mindkét számtech boltban azt mondták,hogy fölösleges erre áldozni,mert csak 1-2 fok a különbség.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#12093) jtzk


jtzk
tag

Sziasztok, most vettem itt hardverapron egy Lenovo Y70 Touch gépet (új...elvileg)
(i7,16gb ram, gtx960m....)

És az alábbi linken található hibát produkálja.

https://www.dropbox.com/sh/xnoh2uis0ndny74/AACvzDotJj5EGK5c4EObUtNGa?dl=0

Teljesen random becsíkosodik a képernyő. Most egy ideje nem csinálja annyira, de előtte folyamatosan. Vártam bekapcsolás előtt másfél órát,nehogy a párásodás megártson neki. Doboz sértetlen, nem nyomódott meg. Gondolom nem windows gond... de akkor mi? Jól átvágtak?
A srácnak csak pozitív értékelése van, nem is kevés...
Valaki hasonlóval találkozott már? :R :W

A win-t nem piszkáltam, az van rajta, amivel küldte.

Közben találtam notebook hiba topicot, de azért itt is kint hagyom, hátha valaki tud írni hasznosat :)

[ Szerkesztve ]

(#12094) Muerte válasza Dexar007 (#12092) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szép munka :) Ha áldoznál rá még kicsit akkor jól alkalmazva egy IC Diamond paszta még tudna hozni 5-6°C-kot.

(#12095) Muerte válasza jtzk (#12093) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Első körben ez LCD érintkezési hibának tűnik számomra,de lehet több minden más is,akár IGP probléma is.

(#12096) x_o_n


x_o_n
veterán

Van esetleg tag aki Németországban(lehetőleg Bayern) van és vállal egy Clevo ujrapasztázást? Nem szeretném mellözni mig megcsinálja a ceg,

(#12097) Muerte válasza x_o_n (#12096) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ne viccelj már hogy neked problémát okoz... :) Főleg egy Clevo,pár csavar és kész,nem nagy ügy ;)

(#12098) x_o_n válasza Muerte (#12097) üzenetére


x_o_n
veterán

időben sajna igen,meg ha csak pasztázni kell oké,de gappadozás na arra már ténleg nincs isöm,pucolgatni stb :)

(#12099) Muerte válasza x_o_n (#12098) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Thermal padot nem kell cserélned ha óvatosan veszed le a hűtőt,az egész téma nem több 20 percnél.

(#12100) x_o_n válasza Muerte (#12099) üzenetére


x_o_n
veterán

lehet megpróbálom majd,akkor milyen pasztát rendeljek?és milyen gap padot,inkább legyen mint megsértem és nincs... :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.