Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Shufny válasza mhorvat (#10950) üzenetére


Shufny
őstag

Most akkor mi a kérdés?:D A TD100-II elvileg jobb, mint az M1. Viszont elég közel vannak, ahhoz, hogy inkább ízlés kérdés legyen. Az itthon kaphatóakat meg papírforma szerint körberöhögik.

(#10952) Zinho válasza mhorvat (#10950) üzenetére


Zinho
aktív tag

Egyszerű a válasz: sokkal többet nyújtanak mint a Sennheiser/Sony és társai. (most persze nem az IE8 meg hasonlókról beszélek, hanem ésszerűen figyelembe vett árakkal)

(#10953) mhorvat


mhorvat
senior tag

Muszáj lesz lassan kipróbálni valamelyiket és ha már itt vagyok, Xears-t vennék, mert nagyon megfogott ez a "kisműhely" szerű termékgyártás. A Xears-ek közül melyik a top? Mert nekem az oldaluk és áruk alapján nem teljesen világos. Illetve a termékek oldalon az első lap nem is jelenik meg rendesen.

(#10954) inkubator


inkubator
tag

Valahol árulnak olyan műanyag pálcikát magában amire a fölösleges kábelt lehet rátekerni?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#10955) Kleroo


Kleroo
veterán

Hali!
Megvicccelnek engem a fülesek.
2.!!!!!!! CX500am ment tönkre magától :(
kicsit csalódtam a sennheiserben.
Most már tovább akarok lépni cx500ról.
Azóta elég sok új versenyző jelent meg. Valaki ismeri a CX870 CX880 CX980 valamelyikét?
vagy mi megfizethető kategória ami előrelépés?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#10956) mhorvat válasza Kleroo (#10955) üzenetére


mhorvat
senior tag

Azt mondod csalódtál a Sennheiser-ben, de a következő fülesed is az lenne? Nem tudom, mire használtad, illetve mennyi ideig, mindenesetre furcsa, hogy kettő is tönkrement nálad egymás után.
A fórumon egy ideje a Xears, valamint Brainwavz füleseiről megy a diszkurzus, olvass vissza. Ezek elvileg hangminőségben feljebbi kategóriásak, árban viszont a (bolti árú) CX500 alatt vannak.

(#10957) inkubator


inkubator
tag

Debrecenben AKG K315 2 év garival eladó! 3000 HUF
Érdeklődni priviben!

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#10958) themebuilder válasza mhorvat (#10953) üzenetére


themebuilder
senior tag

Tényleg jó lenne ha össze tudnál hasonlítani egy Xears-t (20-30€ közt) egy Sennheiser CX 400-II Precison-al és leírnád a tapasztalatodat (pl Logout). Kíváncsi lennék rá.

Jelenleg ez a 2 legdrágább model:

Xears Power Systems PS120PRO 38,9€ (10900Ft szállítással)
Xears Turbo Music TM2PRO 38,9€ (10900Ft szállítással)

Turbo Devices TD100 II-t mintha már nem lehetne kapni.

Egyébként valaki tervez ettől a cégtől rendelést? (én gondolkozok rajta)

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10959) Shufny válasza themebuilder (#10958) üzenetére


Shufny
őstag

Xears Turbo Devices II Titan néven keressed. Már többen is rendeltek. Tudtommal ez a legjobb, csak most le van árazva ~45 euro -ról. (amennyiért még mindig az egyik legjobb vételnek számít állítólag)

(#10960) themebuilder válasza Shufny (#10959) üzenetére


themebuilder
senior tag

Xears Turbo Devices II Titan (TD100 II) 28€ (7850Ft szállítással)

Xears TD100 közepesen szerepelt egy erős mezőnybe Multi-IEM Review - 127 IEMs compared szerint, de $60-os (12800Ft) árat vettek alapul.

TD100 II olcsóbb és jobb is ennél, ezért számításaim szerint jó vétel lehet.

1, Fischer Audio DBA-02 (First Impressions on TE)
2 JVC Victor HA-FX700
3, Ortofon e-Q5
4, Ultimate Ears Triple Fi 10
5, Radius HW-TWF11K Pro (or) DDM (First Impressions on TE)
6, Head-Direct RE-252 (Review on TE)
7, Phonak PFE 111 v0
8, Head-Direct RE0
9, Panasonic RP-HJE900 (Review on TE)
10, Xears TD100-II
11, Xears TD100-I
12, Hippo VB
13, Head-Direct RE1 (haraakiri on TE) (Review on TE)
14, Xears XT120Pro
15, Hippo Pearl
16, MEElectronics M6
17, Head-Direct RE2 (iaudio on TE)
18 SoundMagic PL30 (iaudio on TE)
19, Xears Bullet XB120Pro
20, V-Moda Vibe
21, JVC HA-FX34 "Marshmallows"
22, Xears TM2Pro
23, Hippo Epic-Sparkle (Review on TE)
24, Creative EP-630

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10961) Shufny válasza themebuilder (#10960) üzenetére


Shufny
őstag

Jelenleg olcsóbb, szerintem ugyanazon az áron tervezik adni. Mellesleg ezt nagyon jó szereplésnek hívnám inkább.

[ Szerkesztve ]

(#10962) themebuilder


themebuilder
senior tag

Most vettem észre, hogy a Fischer Audio FA-768 nagyon hasonlít az AKG K 324 P, Sennheiser CX 300 és a Creative EP-630-ashoz. :U

Shufny Azt akarod mondani, hogy még időben kellene lecsapni rá?

Meddig maradhatnak ezek az árak?

Power Systems PS120PRO és a Turbo Music TM2PRO-nak hol lehet a reális helye egy ilyen teszten, ha csak a hangzás a fontos? A minőséggel biztosan nincs semmi baj.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10963) Shufny válasza themebuilder (#10962) üzenetére


Shufny
őstag

Szerintem van még pár nagyon hasonló ilyen fülhallgató :) Nem egy extrém konstrukció.

Igen azt, és nem tudom meddig tart. Talán év végéig, de az is lehet, hogy tévedek. Meg majd még elválik, hogy mi lesz schawo tervével. Valószínűleg nem lennének rosszak az árukhoz, de van egy olyan érzésem, hogy a TD100 II mostani ára mellett nem érdemes foglalkozni velük. Nehéz infót találni róla, mert úgy nézem, hogy cserélgették a neveket elég rendesen. Nem egyszerű kideríteni, hogy most melyik mi valójában.

(#10964) mhorvat válasza themebuilder (#10958) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nagyon szeretném kipróbálni, de sajnos most luxus lenne, mivel elég friss a CX400-II-m is. Szóval várhatóan legkorábban jövő év január-február tájékán áldoznék rá mindamellett, hogy én vagyok az egyik legkíváncsibb arra, mit tud egy Sennheiserhez képest.

(#10965) themebuilder válasza mhorvat (#10964) üzenetére


themebuilder
senior tag

Kíváncsi lennék egy olyan tesztre (hangminőség, hangzás, kidolgozás, kényelmesség) ahol ezek szerepelnek (természetesen bejáratott fülhallgatókkal, az árakat is figyelembe véve):

- Brainwavz M1 (7850Ft)
- Xears Turbo Devices II Titan (8400Ft)
- Sennheiser CX 400-II Precison (7000-13300Ft)

Jó lenne ha lenne itt egy hozzáértő fanatikus aki rengeteg fülest összegyűjtene, kipróbálgatná és utána megosztaná a tapasztalatait (Logout) velünk.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10966) themebuilder válasza Shufny (#10963) üzenetére


themebuilder
senior tag

Itt már 89,9 Euro. Tehát a 28 Euro-s ár igen baráti. Lehet többen össze kéne állni és akkor olcsóbbra jön ki.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10967) themebuilder válasza mhorvat (#10964) üzenetére


themebuilder
senior tag

Most néztem utána, hogy a Xears Turbo Devices II Titan (TD100 II) 20+8€-s (7850Ft szállítással) ár csak Karácsonyi akció keretében ennyi és valószínűleg csak idén érvényes.

Azt még nem tudni, hogy jövőre esetleg valami új modellnek akarnak helyet csinálni a piacon és ezért akciózták -e le vagy valami más oka lehetett. Az szinte biztos, hogy az akció miatt többen vásárolhattak belőle.

Most számoltam ki:
2db vásárlásánál 6720Ft/db
3db vásárlásánál 6350Ft/db
4db vásárlásánál 6160Ft/db
5db vásárlásánál 6050Ft/db

129+8,5€-ért is hirdetnek valahol. Ennek tükrében nagyon megérné vásárolni ilyet.

Elnézést az egymásután hsz-ekeért.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10968) Bsony válasza themebuilder (#10967) üzenetére


Bsony
tag

Jelenleg szerintem csak nekem van ilyen fülesem a fórumról.
Ha gondoljátok lehetne írni egy összehasonlítást, csak nincsenek más füleseim jelenleg.

Nem tudom kinek van több fülese, esetleg kölcsön tudom adni, 1 napra, vagy valami. :)

(#10969) themebuilder válasza Bsony (#10968) üzenetére


themebuilder
senior tag

Itt egy rövid user review pár Xears-ről.

Ilyen csomagban küldik őket.

TD100 és a TD100 II-nek tökéletes választásnak kell lennie a Sandisk Mp3 (Clip, Clip+, Fuze, Fuze+) lejátszóihoz, mert azok használata csak Flat EQ-val ajánlott (az EQ-val sokak szerint csak rontani lehet a lejátszó hangzásán) és úgy kevés lehet sokaknak a basszus, de ezzel a két Xears-el szépen ki lehet egyenlíthetni akár tökéletesre is véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10970) mhorvat válasza Bsony (#10968) üzenetére


mhorvat
senior tag

Mivel látom pesti vagy Te is, ha hajlandó lennél rá, hálás lennék, ha kölcsön tudnád adni a fülest, természetesen közhasznú tesztelés céljából. Én a két ünnep között írnék róla egy összehasonlító tesztet Logoutra CX400-II-höz, CX300-II, Sony EX82LP-hez hasonlítva, mindezeket egy Nokia 5310 Xpress music mobilon, egy Sony NW-A800-as és egy Sony NW-E013 lejátszón meghajtva. Az összes felsorolt eszköz rendelkezésemre áll, a fülesek bejáratva (ha gondolod, a Tiéd is szívesen bejáratom, nyilván így hasonlítanám a többihez), tehát nem lenne technikai akadálya a cikk megszületésének. Of course, kaucióval, a tesztelés idejére odaadom neked a fülesed árát.

Ha pedig tényleg ütős a különbség egy CX400-II-höz képest is, szerintem nem kérdés, hogy generálunk vele akkora "reklámot", hogy még egy-két ember beszálljon idén a rendelésbe (köztük én is, ilyen 6500-as áron már).

[ Szerkesztve ]

(#10971) themebuilder válasza mhorvat (#10970) üzenetére


themebuilder
senior tag

Örülnék neki ha pár napon belül meg tudnád ejteni a tesztet, ugyanis az árak csak Karácsonyig vannak garantálva. Jövőre gyanítom, hogy többe fog kerülni.

Valahol, mintha olyasmit olvastam volna, hogy 70 Euro felé akarják vinni a legjobb fülhallgatóik árát.

Minél többet olvasok róla, annál jobban tetszik ez a Xears. ;)

Arra lennék még nagyon kíváncsi, hogy vajon a drágább Xears Power Systems PS120PRO és Xears Turbo Music TM2PRO jobb -e a Xears Turbo Devices II Titan (TD100 II)-nál?

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10972) Bsony


Bsony
tag

idén már nem tudom megoldani, de januárba már igen. de kétlem addig várna valaki :S

(#10973) mhorvat válasza Bsony (#10972) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nekem akkorra is áll az ajánlatom, de természetesen ahogy jónak látod.

(#10974) themebuilder


themebuilder
senior tag

Vajon melyik lehet a legjobb hangzású ezek közül?

Xears Turbo Devices II Titan (TD100 II) Karácsonyi akciós ár: 28€ (7850Ft szállítással)

Xears Power Systems PS120PRO 37,9€ (10620Ft szállítással)

Xears Turbo Music TM2PRO 28€ 37,9€ (10620Ft szállítással)

Ez már egy kicsit sajnos drága, de ilyen is létezik:
Xears Xtreme XT120PRO 67,9€ (19020Ft szállítással)

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10975) themebuilder


themebuilder
senior tag

PlayaZ and Xears review – Six models tested :U

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10976) mhorvat válasza themebuilder (#10974) üzenetére


mhorvat
senior tag

Szerintem felesleges kérdezgetni. :U Nincsen senkinek sem Xears fülese, kivéve egy embert, de ő sem tud viszonyítani a többihez.

(#10977) szipak


szipak
tag

Brainwavz M1 tapasztalatok:

mindenkinek legalább ilyet kellene venni, akit nem a düccögés, hanem a minőség érdekel.

egy akg k324p -hez hasonlítva ég és föld, akg dobozhangú, valamint lényegesen nagyobb hangerőn kell hajtani, hogy azonos hangerő jöjjön ki belőle.

M1 ezzel szemben dinamikus, részletgazdag, magas és mély tartományban is jelentősen túlszárnyalja amellett, hogy kiegyensúlyozottabb a hangszín-képe.

amikor annó a az akg-t vettem, összehasonlítottam egy ismerős cx-300 -ával. a kettőt összehasonlítva a cx halláskárosultaknak, vagy leendő halláskárosultaknak való dolog... (bocs, ha erős, de én így gondolom)

ja, a jelforrás egy sansa clip, semmi eq; flac, vagy 320kbps mp3 fájlokat lejátszva.

(#10978) Lop!N válasza szipak (#10977) üzenetére


Lop!N
tag

a-Jays Three-ről valakinek véleménye , tapasztalata van?

(bocs nem válaszként akart menni)

[ Szerkesztve ]

(#10979) mhorvat válasza szipak (#10977) üzenetére


mhorvat
senior tag

Örülök, hogy ilyen jók a tapasztalataid a fülesről, kíváncsi lennék rá, hogy szól. Esetleg más fülesekhez (Senn., Sony) nem tudod viszonyítani?

(#10980) szipak válasza mhorvat (#10979) üzenetére


szipak
tag

régebben hallottam csak Sennheisereket, mindegyikkel az volt a problémám, hogy dübörög a basszus, cicereg a magas, közép meg alig van. leginkább a részletgazdagság hiányzott, az én messze nem kiegyensúlyozottnak hallottam azokat.
új szériákat nem hallottam még, de szerintem nem is vagyok rájuk kíváncsi, tekintve, hogy ár/teljesítmény viszonyban magasan elveri őket a Brainwavz :K.
ha esetleg közelembe kerül bármi normálisabb cucc, írok majd benyomásokat.

(#10981) Luissimo válasza szipak (#10980) üzenetére


Luissimo
veterán

árnyaljuk már kicsit.
A Brain M1 40 dollár , cirka 8000 pénz.
A Sennh cx400II, vagy a cx500 itthon , fórumtársunktól szintén beszerezhető 7 - 8000 körül.

És nagyon jól szól a Sennheiser, ezt még az ellendrukkerei sem tagadják(, hogy kinek hol túlhangsulyozott vagy alulhangsulyozott), ugyebár ízlések és fülesek, ahogy a régi nemdakota közmondás mondja. :D

DE, ebből következően, ezt a mondatodat "ár/teljesítmény viszonyban magasan elveri őket a Brainwavz " nem osztom egyáltalán, SŐT !!! :N :N

(Énpéldul kipróbáltam a SoundMagic PL30-ast is , az is nagyon jól szól, és árban csak 22 dollár, tényleg kellene rendezni vagy 10 féle fülesből egy 10 résztvevős VAKtesztet !!) :K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#10982) Shufny válasza mhorvat (#10976) üzenetére


Shufny
őstag

Bici -nek volt TD100
Zentharim_ -nak van XT120Pro.
krino rendelt TD100-II -t.

Sajnos már egy negatív tapasztalat is van. Szerintem a karácsonyi zsongásnak köszönhető. Remélhetőleg majd ír még, hogy mi a helyzet. Amúgy nem tudom, hogy a külföldi vélemények miért rosszabbak? Azokból egyértelműen lejön, hogy ennyiért nagyon jó vétel. Mindezt úgy, hogy nálunk jóval drágábbak (boltban) az AKG -k és a CX -ek.

#10981:"ellendrukkerei sem tagadják" hmmm ? :F Valahogy, nekem ez nem tűnik valós állításnak.

VAKteszt??!?!?!? Mégis minek? Milliószor nagyobb különbség van annál közüttük, minthogy vaktesztnek értelme lenne. De két azonos szintű füles között is hatalmas különbség van ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#10983) Luissimo válasza Shufny (#10982) üzenetére


Luissimo
veterán

Na, végre van itt egykis élet :)

#10981:"ellendrukkerei sem tagadják" hmmm ? :F Valahogy, nekem ez nem tűnik valós állításnak.
Ez magyarra fordítva aztjelenti hogy hazudok ! :(
Aztkívántam kifejezni, hogy ellendrukkerei nem aztmondják, hogy a Sennh szarul szól, (mert ez ugyebár nem valós érv) (azmeg hogy kinek hol több és hol kevesebb, melyik tartományban milyen, az szubjektív dolog, amire kitalálták az equalizert, hogy az ízlésedhez igazítsd a hangzást) hanem azt hallani, hogy jó-jó, de kissé drága, túlárazott.

VAKteszt??!?!?!? Mégis minek? Milliószor nagyobb különbség van annál közüttük, minthogy vaktesztnek értelme lenne. De két azonos szintű füles között is hatalmas különbség van ehhez.

Minden bor más és én annak a szomeliének hiszek, aki a boroscimkéktől nem hagyja magát befolyásolni, hanem "bekötöttszemmel" kóstol és mond véleményt.
Főleg, ha az a vélemény a később megismételt tesztben is hasonló sorrendet tükröz.
és akkor még mindig nemhiszem el neki maradéktalanul , hogy az a legjobb bor, amelyiket ő mondja.
Imkább az, amelyik nekem ízlik.
Ígyvan ez a fülesekkel is.

és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy tucctuccot halgatsz rajta, vagy DreamTheatert, vagy Yest vagy Ozzi Osbourne-t !! ( a teljesség igénye nélkül)

Tehát, a vakteszt 10 embertől adna egyfajta kvázi tetszési sorrendet, az már több, mint ha valaki két-három fülest kipróbált !!
(én egy sennh cx500-ast nyúzok és maximálisan tetszik a hangja.
Biztos az én hallójárataimmal lehet a baj.)
De ha valamelyik jobb,. azt elismerem.

(#10984) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Sajnos lemaradtam pár hsz-el, de nagyjából most pótoltam. Szóval:
Megfogott ez a TD100-II, annyira, hogy karácsonyi zsongás után lehet lekéne csapni egyre!
Összehasonlítási alapom lenne, itt a CX 400-II-m, ami mostmár céleszközről szól, hála egy elég sikeres üzletnek.
Remélem ezek majd nem csak tervek, meg is valósul belőle valami.
Egy kérdés: Más készül ilyet rendelni? Mert esetleg osztozhatnánk a postaköltségen :P
Köszönettel: Ex

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10985) Kleroo válasza mhorvat (#10956) üzenetére


Kleroo
veterán

Igen, mert én balszerencsés vagyok.
Ha valamiből van szériahiba,nekem biztosan az jut. ha valahol valami gigszer van 10évente,biztos én vagyok közben az ügyfél......

És nagyon elégedett vagyok a hangjával,szigetelésével,komfortjával :)

Fura hogy senki nem tud semmit a mostani drága CX-ekről. Anno nagyon kente vágta mindenki a Cx400-cx500-cx95 dolgokat,amikor még 15k,vagy drágábbak voltak. :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#10986) themebuilder válasza Shufny (#10982) üzenetére


themebuilder
senior tag

Pontosítsunk!: :U

Bicinek volt Turbo Devices TD100 II
Zentharim_nak van eladó Xtreme XT120PRO (ami időközben 59,9€-ra drágult) és rendelt Turbo Devices TD100 II
krino rendelt Turbo Devices TD100 II
hennessys van Turbo Devices TD100 II
Bsony van Turbo Devices TD100 II

Én is rendeltem Turbo Devices TD100 II

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10987) ko9 válasza themebuilder (#10986) üzenetére


ko9
addikt

Te mennyiért rendelted? Mert most 90-ért látok, az meg most hirtelen sok lenne :D

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10988) Shufny válasza Luissimo (#10983) üzenetére


Shufny
őstag

Én jó véleményt kizárólag olyantól olvasok, akinek CX az első olyan fülhallgatója, amit nem a tescoban vett le a polcról. Esetleg van valami egyéb túlárazott csicsás fülese is. Mellesleg az hogy túlárazott a bolti ár feléért is, arra már igazán lehetne mondani, hogy szar. Persze lehet viszonyítani egy telefon hangszórójához is, de ennek nem látom sok értelmét. Ezek a vélemények nem azért nem érnek semmit, mert izlésficamosak, vagy süketek, vagy hülyék a tulajok. Egész egyszerűen képtelenek megmondani, hogy miért és miben jobb mint egy másik (ami nem egy gyári iPod füles...). Ami érvet ilyenektől hallottam: több a basszusa mint a K330 -nak. Na most a K330 tökéletes példája annak, hogy a túl sok basszus hogyan rontja el a zenét. Ezek után nem lehet sokat vitatkozni. Mindig írják, hogy "minden tartomány rendben" vagy "gyönyörűen szól". Az EQ meg ne legyen már érv. Max arra van egy hordozható lejátszó EQ -ja, hogy egy borzasztó fülesnek ne karcolja szét a borzasztó magasa a dobhártyád, vagy legyen benne valami mély. 10k -s kategóriában ne legyen már érv, hogy azzal tökéletes hangot lehet varázsolni, mert ez egész egyszerűen nem igaz. Vannak ízlések persze, de akkor definiálni kéne azt. Akiknek a nevetségesen sok basszus tetszik, az azért van mert azt szokták meg, és amint hallgatnak valami rendesen, egyből hiányzik. Gyorsan le lehet róla szokni, és esetleg akkor még más zenéket is hallgatnának, amiket eddig azért nem, mert egyszerűen szarul szólnak úgy.

Füleseknél van akkora különbség, hogy ez egész egyszerűen nem kérdés, hogy melyik-melyik. Pont azért, mert nem csak "egyik mindenben jobb mint a másik" reláció van. Így a vakteszt teljesen értelmetlen. Ha valaki elfogultságból szaroz egy tipust, az vakteszten is megteheti. Sokkal több értelme van az indoklásnak, hogy miért és miben jobb. Úgy pl meg lehet egyezni olyanban, hogy "kicsit kiemel, ami engem az őrületbe kerget" a másik pedig "nekem meg tetszik" de közben egyetértenek, hogy kevésbé zavar bele a közétartományba ez a kiemelés, mint egy másik típusnál. Elég számú ilyen véleménynél már eredményhez is jutottunk, hogy hol helyezkedik el a füles a képzeletbeli ranglétrán.

Megpróbálok mindig távol maradni a CX témától, mert továbbra sem hallottam őket. Ettől függetlenül az, hogy elfogadott tény, hogy jól szólnak (és ennek a jelzőnek csak az árhoz képest van értelme), egész egyszerűen nem igaz. Szóval, ha nekem nincs jogom azt állítani, hogy pl a CX400 II szarabb mint a Brainwavz M1, akkor a CX tulajnak sincs joga azt állítani, hogy az M1 nem sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#10989) themebuilder válasza ko9 (#10987) üzenetére


themebuilder
senior tag

Most nézegettem:

Xears Turbo Music TM2PRO 29,90->49,90€
Xears Turbo Devices II Titan 20->89,90€

Úgy néz ki még pont időben rendeltem. :U

Írtam másoknak és itt is:
Most karácsonyi akciós ár van, valószínűleg csak idén érvényes.
20+8 Euro szállítással együtt.

Szerintem még időben kellene vásárolni, mert akárhol nézegetem, szinte mindenhol jót írnak róla.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10990) themebuilder


themebuilder
senior tag

Ezt is írtam, (úgy látszik igaz volt a hír):
Valahol, mintha olyasmit olvastam volna, hogy 70 Euro felé akarják vinni a legjobb fülhallgatóik árát.

Most már a Xears Turbo Devices II Titan 27400Ft szállítással.

Találtam olyan írást is ahol azt állítják, hogy a Sennheiser CX 300 (5eFt) és a Sennheiser IE 8 (50eFt) közt van félúton a TD100, de inkább az IE8-hoz van közelebb egyel ha a hangzás minőségét nézzük. (ez így kicsit hülyén hangozhat, de nem én írtam)

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10991) ko9 válasza themebuilder (#10989) üzenetére


ko9
addikt

Tudtam... TUDTAM!!! Mindig lemaradok az ilyenekről... Szinte úútálom magam :W :W

Jólvan, lenyugodtam... Majd feldolgozom :K

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10992) Bsony válasza ko9 (#10991) üzenetére


Bsony
tag

A srác nagyon gyakran mozgatja az árait, érdemes nézni.
2-3 hét alatt 6-7x is változott az ár.

(#10993) Luissimo válasza Shufny (#10988) üzenetére


Luissimo
veterán

No Comment.

esetleg annyi még pluszban hozzá, hogy az EQ az nem érv, éppenhogy aztírtam, hogy ha túlsok a mély szerinted, akkor azzal tudsz rajta csökkenteni.
de mivel nincs két egyforma fülű e,ber és nincs két ugyanazon gyártmányban sem két egyforma füles, típuson belül sem, tehát mindenki arról mondjon véleményt, amit már hallott szerintem.
és azokból válasszon, nemkell hozzzá a sok ideológia.

A "féláras" sennheiserek nem túlárazottak, csak az Audiopartneres árakon vettek a túlárazottak.
cx300 II 4500 Ft-ért,vagy a cx400II 5400-ért, vagy a cx500 7000-ért, vagy a PL30 4200-ért szerintem jóárak a magyar zsebnek.

Sosem veszek úgy fülhallgatót, VELED ellentétben, hogy leakasztom látatlanban a Tesco polcról.
Mindig igyekeztem hangmintát venni belőlük... :D

[ Szerkesztve ]

(#10994) Shufny válasza Luissimo (#10993) üzenetére


Shufny
őstag

Sőt két különböző időpillanatban is máshogy szól egy füles, akkor meg minek van a topic?! Főleg te minek olvasod, ha úgyis csak meghallgatás után döntesz és nem érdekel más véleménye? Pláne, hogy tökmindegy, hogy milyen mert EQ -val úgy állítod be, ahogyan akarod. Aztán no commentezel... meg mi ez a "VELED ellentétben"?

Jössz itt ezekkel. Aztán kijelented, hogy a CX400 II jobb, mint a Brainwavz M1. Pont most fejtetted ki, hogy csak azt tudhatod, hogy a TE CX500 -ad NEKED tetszik MOST ilyen hőmérséklet/pára miegymás mellett és még csak nem hallottál egyetlen Brainwavz -ot sem, nemhogy más M1 -ét...

(#10995) Luissimo válasza Shufny (#10994) üzenetére


Luissimo
veterán

Na na na
csibate! :DDD
RELAX !!
Nemtudom feltüntek-é a szmájlik a sorokközt, vagy csak símán elhatároztad, hogy ma belekötsz valakibe. :F
Éppenhogy érdekel más véleménye és gondoltam énis elmondhatom a sajátomat, de a médiatörvény keze ide is betette a lábát ugytűnik.

NEMMONDTAM, HOGY JOBB, mint a teáltalad favorizált. (egyébként hallottad már szólni a kicsikét??)
EGYETLEN SZÓVAL SEM ÁLLÍTOTTAM, AKKORPEDIG NE FOGD RÁM , NE CSÚSZTASS
éppen azt akartam kifejteni, hogy szerencsére mindenkinek más tetszik.

Igen, ha tehetem, akkor meghallgatás után döntök, de ezt ugyebár mindig nemlehet megvalósítani.
Azért jó ha elmondjuk egymásnak a tapasztalatainkat.

Nemhallottam, mintahogy te sem hallgatsz Sennheisert ( de én nem előitéletből nemhallottam, hanem mert nemvolt alkalmam hallani.)
Nagyon szívesen meg is hallgatnám és ha jobban tetszene minden bizonnyal vennék is egyet. (főleg hogy ilyen jó az árfekvése, vagy már csak volt ?)
qrvajó, hogy ilyeneken megy a vita, amit még egyikünk sem kóstolt, nem?
nemlátod a fonákját, vazze?

Jaaaa, és egy Monster Turbine Pro Gold-ot is hallottam a közelmultban képzeld el, de nemgyőzött meg.

A tulajdonosa meg arra esküszik. de ezen egyáltalán nem különböztünk össze vele, mert ízlések és fülesek, ugyebár ....
Nyugodjál meg, nem a bajszodat ráncigálom, csupáncsak szabad véleményalkotás van , ugye nembaj...
[pedig az ára is veri az aranyat , nemcsak a neve...]

[ Szerkesztve ]

(#10996) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Brainwavz M2 kell valakinek?
Tudok szerezni összesen 5db-ot 13eFT/db áron.

Kb. 2 hét alatt érkezik meg ide USA-ból.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10997) szipak válasza Bici (#10996) üzenetére


szipak
tag

erre gondolsz? mert ez kínából jön, ott is gyártják... :F

(#10998) Shufny válasza Luissimo (#10995) üzenetére


Shufny
őstag

"DE, ebből következően, ezt a mondatodat "ár/teljesítmény viszonyban magasan elveri őket a Brainwavz " nem osztom egyáltalán, SŐT !!!"

Erre írtam.

Nem volt alkalmam még hallani CX -et, pedig már régóta érdekel, hogy én milyennek találom. A K330 -at is azért vettem, mert érdekelt, hogy hogyan viszonyul a Brainwavz M2 -höz. Azután viszont már egyáltalán nem volt kedvem egy CX -et is venni. Főleg, mert úgyis az lesz, hogy elfogult vagyok vagy hamis darabot vettem... Annyi embernek van CX -e, hogy egyszerűen szentté lettek nyílvánítva. Én úgy gondolom, hogy ez hátrányos a topic céljából, mert nem az lenne a lényeg, hogy mindenki megnyugtassa magát, hogy jó cucca van, hanem hogy aki most akar vásárolni, az jól járjon.

Nem hallottam az még az M1 -et, M2 -m van. Azért ajánlom az M1 -et, mert olyanok akiknek lehet építeni a véleményére, úgy vélik, hogy technikai viszonylatban nincs szintkülönbség a kettő között. Gondolok itt elsősörban ljokerl -re. Teljesen pontos az M2 -ről a leírása, annyi személyes véleményt tudnék hozzátenni, hogy leginkább a nagyon mély hangoknak tesz be vele, hogy kiemel felette, így azokat kicsit elnyomja. Mikor olvastam, akkor még nem értettem pontosan, hogy mit takar a következő mondata: "The mids are front and center right where they should be, except when drums step out of line and too far forward on rare occasions. This is a positioning issue rather than a balance issue and is rarely distracting." Na sajnos erről ki kellett derüljön, hogy számomra ez eléggé zavaró, és amiket én hallgatok abban úgy tűnik, hogy nem olyan ritka (és nem csak dob). Szóval tény, hogy kell némi tapasztalat, hogy fel tudja dolgozni az ember az ilyen infókat. Attól még zavar, mikor azt állítják az emberek, hogy nem lehet így átadni, hogy milyen a hangja egy cuccnak. K81 -ről is eléggé rendben van a leírása, de azzal szemben belátom, hogy elfogult vagyok. Az mégjobb, hogy személyesen ír véleményt ennyi mindenről, mert legalább tudod az ő személyes preferenciáját. Ergo, ha ő mondjuk azt írja, hogy "kevés a basszus, de nem vészes", akkor tudthatod, hogy az neked márpedig kevés lesz stb.

Szóval természetesen véleménynyílvánításra van a fórum, de ha csak annyit írsz, hogy "jó" vagy "tökéletes" mindenféle támpont nélkül, azzal nem segítesz a döntésében másoknak.
Amúgy nem tudom, hogyan hallgattad azt az MTPG -t, de nekem is volt már olyan ismerősöm, aki meghallgatta 5 mp -re a fülesemet FÉL füllel, hogy milyen egy ilyen "drága 10k -s füles" , és közölte, hogy "nem hall különbséget". Most ne úgy értsed, hogy pont ugyanígy csináltad, csak az hogy nem voltál elájulva tőle az megintcsak a levegőben lóg így. Persze aláírom, hogy az meg a másik véglet, amikor az emberek mindent lehordanak a sárga földig, hogy márpedig teszemazt RE0 alá ne adja aki zenét akar hallgatni. Ez meg azt eredményezi, hogy valaki a nehezen kuporgatott pénzéből vesz egy brutális fülest, és rá kell jöjjön, hogy messze nem akkora élmény, mint ahogyan azt egy túlzó hozzászóló leírta. Gondolom te is arra gondolsz, hogy ennyiért már igazán lehetne olyan élmény, mintha a CX500 -adról nem is zene szólna, hanem csak valami zaj, és nem ez volt a valóság.

[ Szerkesztve ]

(#10999) Luissimo válasza szipak (#10997) üzenetére


Luissimo
veterán

minden kínában készül, erre már rákellett jönnünk. :K

és a legjobb, ha a gyerekeink már most elkezdenek tanulni kínaiul, lehethogymár el is késtek kicsit. :DDD :D

(#11000) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Pioneer SE-CL21M-J-K fülhallgatóról mi a véleményetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.