Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni valami jattosabb fülest, igazából mélyhang a fontos.

V-moda vibe okat néztem, meg pár sennheisert, de kíváncsi lennék a szakik véleményére!

Köszi!:R

Eeeeh, what’s up, doc?

(#10402) Zinho válasza hkari (#10400) üzenetére


Zinho
aktív tag

Kevés a mélye? Fura. Sennheiser nem arról híres. Biztos jól passzol a gumiharang? A cx95 meg eleve nem rossz füles, ahogy korábban olvastam róla.

(#10403) themebuilder válasza A Zéé (#10399) üzenetére


themebuilder
senior tag

A vékony zsinór nem feltétlenül jelent hátrány (attól még nem szakad el vagy törik meg előbb). A CX 300-II esetében a zsinór vastagsága körülbelül ugyanannyi, mint a kategóriatársaké (nem túl vastag, se nem túl vékony).

Az alsó-középkategóriás Sennheiser-ekből rengetegen vásárolnak világszerte.
Nagyon népszerűek és rengeteg hasznot hoznak a gyártónak.

Javaslom, hogy neves megbízható fórumokon olvass utána a dolgoknak, ahol korrektül
a valóságról írnak.

A fülzsírtól bármilyen fülhallgató elhalkulhat, esetleg tönkre is mehet.
A használat módja, mikéntje is sokat számít. Nem rendeltetésszerű használat esetén bekövetkező hibákért a gyártó nem okolható.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10404) hkari válasza Zinho (#10402) üzenetére


hkari
őstag

Zune HD-val kevés a mélye csak sajnos. Amúgy nagyon korrekt.

(#10405) darky4e


darky4e
tag

Kéne egy kis help, hátha tudtok vmit segíteni.

Van egy BOSE In ear fülesem és egyszer kicsit erősebben érkezett azóta szétesett és enm szól vmi jól. mivel amcsiból van garancia elfelejthető! Lehet ezzel ilyenkor vmit kezdeni?

Live long and prosper

(#10406) Luissimo válasza darky4e (#10405) üzenetére


Luissimo
veterán

Van egy BOSE In ear fülesem
és egyszer kicsit erősebben érkezett
azóta szétesett
;] :DDD

Ha nemszednéd rímbe, ellenben elmondanád pontosabban , hogy mi is értsük szétesésének okát, lelennénk nyűgözve.
Precizios szerkezet, nemlehet összepattintani rendesen ??

(#10407) SMITHVADŐR válasza darky4e (#10405) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Van egy BOSE In ear fülesem
és egyszer kicsit erősebben érkezett
azóta szétesett
és enm szól vmi jól
s mivel messzünnen jött, amcsiból
nem lesz semi a gariból
A teringettét, a mindenit!!!
Mit lehet ezzel ilyenkor kezdeni???

:DDD

Hát ha ott vált szét ahol én gondolom :DDD, akkor valószínű a ragasztás lesz az egyetlen lehetőség

(#10408) Luissimo válasza Luissimo (#10406) üzenetére


Luissimo
veterán

milyen az a BOSE ?
Jó-e ?? :DD
Ilyen ??

Igen egyébként tényleg, összepattint, 50 forintos pillanatnyiragasztóval egy-egy pöttyintésnyi és ÖRÖKRE VASALVA !! :C

[ Szerkesztve ]

(#10409) attika89 válasza hkari (#10400) üzenetére


attika89
senior tag

Én még sok jót nem hallottam a Bose fülesekről...nagyjából annyit tudok róluk, hogy nagyon túlárazottak csak úgy mint pl a Dr Dre fülesek....
Van még sok más lehetőség ilyen árkategóriában :K

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#10410) hkari válasza attika89 (#10409) üzenetére


hkari
őstag

Használtban gondoltam. Van itt egy PH-n 8 ért,de már mindegy ,mert lefixáltam hogy kell nekem. Annyiért nagyon nem lehet rossz vétel :) Végülis csak annyi kéne nekem,hogy nagyjából CX95 szint legyen,csak több méllyel.

[ Szerkesztve ]

(#10411) attika89 válasza hkari (#10410) üzenetére


attika89
senior tag

Ki kell próbálni...
Annyiért persze simán jó, de a bolti árat én nem fizetném ki személy szerint (azt a ~22e-t ami láttam)...
Nekem is volt CX95 szerettem nagyon....kíváncsi leszek milyennek találod majd a Bose-t

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#10412) hkari válasza attika89 (#10411) üzenetére


hkari
őstag

Én is szeretem nagyon,és bírja is rendesen a strapát,de most vettem egy Zune HD-t és CX95-el egyszerűen kevés a mély..

[ Szerkesztve ]

(#10413) attika89 válasza hkari (#10412) üzenetére


attika89
senior tag

Akkor lehet tényleg nem a legjobb páros a HD-vel, mert nem arról híres, hogy kevés a mélye...
Sajnos ez ilyen...ha az ember egyszer belevág a "fejlesztésbe", akkor nincs megállás...próbálgatás és tapasztalás...ehhez persze pénz kell(ene), sok pénz :U

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#10414) darky4e válasza Luissimo (#10406) üzenetére


darky4e
tag

Ha szeretnéd írok én neked rímeket.
Egy kis idegesség miatt le lett dobva és mind a 2 része szétesett mivel a mobil rajta landolt!
A hangja rémes! Bal oldal kicsit recseg, mélyeket mintha elhagyta volna! A ragasztás egyértelmű, azzal nincs bajom!

Live long and prosper

(#10415) hkari válasza darky4e (#10414) üzenetére


hkari
őstag

Ha már Bose fülesed van. Leírnád a véleményed róla? Én is Bose-on gondolkozom. Mély ügyileg milyen a helyzet?

(#10416) schawo válasza darky4e (#10414) üzenetére


schawo
titán

A forrasztás is megrepedt...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10417) darky4e válasza schawo (#10416) üzenetére


darky4e
tag

A forrasztó pákám éppen üzemen kívűl van :S

Live long and prosper

(#10418) darky4e válasza hkari (#10415) üzenetére


darky4e
tag

Mély ügyileg annyira nem fogsz elájúlni tőle,de nagyon tisztán szól!

Live long and prosper

(#10419) Luissimo válasza darky4e (#10414) üzenetére


Luissimo
veterán

olyanok a kecskerímek, mint mikor a kecske rí, mek !
sőt
"ott szemben a teátrummal , megittam egy teát, rummal.
de mire a tea készlett, eltörött a teakészlet"

nade félretréfa,
Szerény nyomott véleményemszerint egy huszonezres fülhallgatót dobálni, sőtmitöbb földhözcsapkodni nemjelent jót az álmoskönyvek szerint.
Mértnemtartasz egy dühöngő szivacslabdát a kezedügyében??

Mostmeg van a szánombánom, hogylehetne megcsinálni.
Szerintem szerezz be egy jó nagyítót és próbáld meg szétműteni, és megnézni mi sérült, nyilván a membrán környékén valami.
(csendben megjegyzem, hogy az én Sony-m azt se szerette, ha ágyban hallgatva kicsuszott a fülemből ás 50 centiről lekoppant a parkettára, mindenféle odacsapás nélkül...)

ezt helyrehoznod már eléggé necces, ha újatveszel, arra jobbanvigyázz... :K :K

[ Szerkesztve ]

(#10420) superecneB


superecneB
őstag

Lenne egy rövid kérdésem:
AKG K340 vs Sennheiser CX500 ? Melyik vajon a jobb vétel?

(#10421) Luissimo válasza superecneB (#10420) üzenetére


Luissimo
veterán

nekem cx500-am van, tehát elfogultvagyok, az AKG-t meg nemismerem (az nemvalami géppisztolygyár, mintha rémlene a neve ) :DD :D

(#10422) filózoli válasza superecneB (#10420) üzenetére


filózoli
senior tag

Vedd meg az AKG K370-et. Nekem az van és baromi jól szól! :)

(#10423) Luissimo válasza superecneB (#10420) üzenetére


Luissimo
veterán

natessék, kaptál két "pártatlan" véleményt !! :)) :DD :DDD

Akkor:
- EZT olvastad ?? (AKG)
-ÉS EZT ? cx500

[ Szerkesztve ]

(#10424) darky4e válasza Luissimo (#10419) üzenetére


darky4e
tag

"Szerény nyomott véleményemszerint egy huszonezres fülhallgatót dobálni, sőtmitöbb földhözcsapkodni nemjelent jót az álmoskönyvek szerint.
Mértnemtartasz egy dühöngő szivacslabdát a kezedügyében??"

Teljesen igazad van! Tudom,hogy az én hibám.. de ez van.. majd legközelebb legnyugtatom magam

Live long and prosper

(#10425) hkari válasza superecneB (#10420) üzenetére


hkari
őstag

Nekem nagyon nem tetszett a CX500 hangja. Tompa,nincs tere.. CX95-höz képest mondom.

Másik: IE7-ről mi a véleményetek? Van egy 25-ért aprón,ha eredeti ,akkor nagyon megéri ennyiért nem?
Egy IE8-at meg találtam expresszen 35 ért,de annyiért nagyon hihetetlen hogy eredeti :U

[ Szerkesztve ]

(#10426) filózoli válasza hkari (#10425) üzenetére


filózoli
senior tag

IE 8-at vedd meg, az a király! Nagyon jókat olvastam a hangjáról... :))

(#10427) hkari válasza filózoli (#10426) üzenetére


hkari
őstag

Csak jót olvasni róla,de 35 ért több mint gyanus.. Mindegy kinyomtatom a képeket,és megnézem :D

(#10428) filózoli válasza hkari (#10427) üzenetére


filózoli
senior tag

Én 48-ért láttam egy helyen újonnan. Mondjuk én nem vennék fülhallgatót használtan... :N

(#10429) superecneB válasza Luissimo (#10423) üzenetére


superecneB
őstag

Én a K340-re gondolok mind a ketten a K370et mondjátok. Szal a K340-ről van valakinek tapasztalata?

(#10430) Luissimo válasza superecneB (#10429) üzenetére


Luissimo
veterán

:W Igen, mert addig filóztam, amig zoli belevitt a susnyásba , mea culpa... :Y :W

(#10431) themebuilder válasza superecneB (#10429) üzenetére


themebuilder
senior tag

AKG-nél meg kell hagyni a technikai adatok csodásak, csak nem mindig takarják, hogy mire képes a fülhallgató maga. Ha nem annyira felvágni akarsz ezzel és a hangzás a fontosabb szempont akkor inkább a CX 500 felé billenhet a mérleg. Persze az AKG K340 sem rossz és az is szépen szól, de ha választani kell akkor a Sennheisert választanám.

Bejáratás után sokat javulhat a hangzásvilág, dinamikusabban szólhat a zene.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10432) Luissimo válasza themebuilder (#10431) üzenetére


Luissimo
veterán

hogymiketnemmondasz :DD ;) :DD :))

(#10433) master90


master90
aktív tag

AKG K370 van valakinek tapasztalat?mert eddig csak sennheiser fül hallgatom volt pillanatnyilag egy cx-400 van!

ne csak nézz láss is

(#10434) Zinho válasza master90 (#10433) üzenetére


Zinho
aktív tag

Mindenképpen jobb, csak egy kicsit túl van árazva, nem túl jó az ár/érték aránya.

(#10435) filózoli válasza master90 (#10433) üzenetére


filózoli
senior tag

Nekem az van és elég jól szól. :D

(#10436) master90


master90
aktív tag

köszi szépen válaszokat :R szerintem én is benevezek egy akg 370-re!

ne csak nézz láss is

(#10437) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Most szeretnék venni fülest max 25 ezerért. Az Ultimate Ears UE 700-at és a Klipsch Image S4-et néztem ki. Szerintetek melyik a jobb, vagy ti mit ajánlotok ebben az árkategóriában?

(#10438) schawo válasza master90 (#10436) üzenetére


schawo
titán

Nekem is van K370. Közepesen vagyok vele elégedett. Ha begyömöszölöm a fülembe, akkor nagyon kiemel 100-150 Hz között (ami nekem nagyon kellemetlen), ha meg nem, akkor nyomozni kell a 70 Hz alatti hangokat (inkább így használom). A magasak megvannak, de kicsit affektált, élesnek találom.

Hozzáteszem, hogy nem volt még másik IEM fülesem, hanem fejhallgatókhoz tudom csak hasonlítani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10439) Luissimo válasza schawo (#10438) üzenetére


Luissimo
veterán

ez a füljárat okozta bass-reflex ez érdekes, minden igazításnál másképp szól a füles.
ha hanyattfexem, akkor kicsitt több a abasszus, ha megnyomom az ujammal, mégtöbb, ez nagyon fülfüggő, deazért kilehet belőle csikarni az igazit...

(#10440) schawo válasza Luissimo (#10439) üzenetére


schawo
titán

Az a baj, hogy 100 fölött alapból jól szól. Ezért ha megpróbálom begyűrni a helyére, akkor NÁLAM elkezdi kiemelni a 150 Hz alatti tartományt. Nagyszerű, csakhogy így 100 és 150 között kapok egy bosszantó középmély kiemelést. Gondolom ez a tartomány mindenkinek más és más. Éppen ezért nem látom semmi értelmét az összehasonlító teszteknek, mert ott csak az derül ki, hogy a füles hogyan idomult a tesztelőhöz. Aztán hogy nálam hogy fog szólni, az a jövő zenéje. Épp ezért nem is tervezek további IEM vásárlást, a technológiát egy kalap sz*rnak tartom...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10441) Zinho válasza schawo (#10440) üzenetére


Zinho
aktív tag

Azért az túlzás, hogy egy kalap sz@r... sok kompromisszummal jár, de én pl. akkor sem fogok fejhallgatóval járni utcán. Nem érdekel a többi ember véleménye, egész egyszerűen kényelmetlen nem praktikus: télen nem tudok sapkát húzni, elrakni nehezebb (biztonságosan elrakni még inkább)...
IEM-nél azért az ritka, hogy valakinél egy adott cucc jól szól, másnál meg rettentően rosszul.
Kompromisszumokat kell kötni, én megkötöm őket, mert az utcán is akarok hallgatni zenét. Nem úgy mint otthon, mert akkor tuti el is csapna az első kombínó... Az IEM-et erre találták ki (meg monitorozásra koncerten, de az más kategória) és erre tökéletesen megfelelnek.
De azt amúgy én is aláírom, hogy sajnos nagyon érzékenyek arra, hogy éppen hogyan illeszkednek.

(#10442) schawo válasza Zinho (#10441) üzenetére


schawo
titán

Na jó, nem kalap sz*r, hiszen kiváló munkaeszköz. Mint az acélbetétes bakancs, a műa. sisak, vagy a védőszemüveg.

(csak vicc volt :DDD)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10443) Zinho válasza schawo (#10442) üzenetére


Zinho
aktív tag

Vagy vegyen mindenki UE Custom IEM-et! Most már lehet postán is intézni, ha elküldesz valami fülészeten készíthető "füllenyomatot" vagy mi a túrót :DDD

(#10444) KeNTaGoN válasza A Zéé (#10399) üzenetére


KeNTaGoN
tag

A Sennehisereknek álltalában elég jó minőségű a vezetékük, még belülről is!
Én pl. a Sony vezetékeitől tudok hülyét kapni. 2×2 vékony szál drótot befűznek két tök vastag gumicsőbe, és ezt úgy hívják, hogy kábel. A Sennehiser és AKG drótok legalább nem levegővel vannak töltve, valóban igaz lehet, hogy 99%-ban légmentes.

Egyébként az minden fülhallgatóra igaz, hogy elöbb-utóbb elhalkul, megtörik a kábel. Olyat még nem találtak ki, ami nem tud megtörni. Talán csak a Bluetooth-os.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#10445) Zinho válasza KeNTaGoN (#10444) üzenetére


Zinho
aktív tag

Egyáltalán nem lehet kijelenteni, hogy vastagabb kábel = jobb hangminőség.

(#10446) Luissimo válasza KeNTaGoN (#10444) üzenetére


Luissimo
veterán

két db. SONY fülesem van az éjeliszekrényfiókban !
éppen tegnap került a kezembe és egy ohm-mérő, egyiknek a balfele süketnéma, a másiknak a jobbfele.
Utána vettem a cx 500-ast !!
Lehetne belőlük egy tutijót csinálni, csak eggyel több dugó van rajta a kelleténél !! :DDD

Egyik ág 16,5 ohm, a másik szakadást mutat, mindkettőnél.
valaki javít ilyeneket, mert amugy nagyonjólszóltak a fülemben. :D

(#10447) stratova


stratova
veterán

Sziasztok!

Hallójáratba dugható fülest keresek max. 7e körül újonnan min. 1 ha lehet >=2 év garanciával. Kb. ilyen árban láttam AKG 321-et.

Sajnos nem tudtam kipróbálni Sandisk Sansa Clippel, mert megadta magát (akadozik a bekapcsológomb, szgéppel kommunikál és a menüben is működik de zenelejátszáskor csak kattog) :(
Ellenben hallgattam Nokia N73-on de Fiziológiai hangerőszabályzó bekapcsolásával külön EQ beállítás nélkül, ami számomra kellemesen, de nem túlzóan emel a mélyen és változtat a hangszínen (kevésbé doboz mint nélküle, gondolom kissé elnyomja a középtartományt, manuális EQ beállítással nem sikerült még ilyen hangzást előcsalnom belőle).

A másik jelölt a Sennheiser CX300
+ 2 év garancia, jó ár
+ törésgátló a "hangszórók" tövénél
-? állítólag a középtartomány rovására emeli ki a mélyet

A nagy kérdőjel: Brainwavz M1
+ többek szerint árát meghazudtolóan jól szól
+ jó ár
+ széles gumiharang paletta
- kipróbálhatóság és garancia hiánya
- szállítási idő

[ Szerkesztve ]

(#10448) Zinho válasza stratova (#10447) üzenetére


Zinho
aktív tag

Én tuti bepróbálkoznék a Brainwavz-zel a helyedben. Utánaolvasva biztos hogy egy, de inkább két nagyságrenddel szól(hat) jobban a cx300-nál. (én is csak head-fi-s beszámolók alapján tudok véleményt alkotni, de cx300-am volt, azért azt nem olyan nehéz túlszárnyalni.)
Amúgy jól írtad, a cx300 rettenetesen elmossa a közepeket!

(#10449) KeNTaGoN válasza Luissimo (#10446) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Látod Luissimo, ilyenkor jön jól, ha az ember elolvassa a másik aláírást. :DD De majd sztem kiírom valahogy nagyobban, hogy mindenki lássa.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#10450) hkari


hkari
őstag

Sziasztok. Nézegettem ezt a Brainwavz M2-est. Mindenhol nagyon dicsérik,és elég olcsó. Valaki tud róla valamit esetleg?

Innen érdemes rendelni?

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.