Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) madgie válasza jmakk (#7800) üzenetére


madgie
titán

A' lesz, ha belebotlok egy 180 körülibe.

(#7802) Mr.Csizmás válasza jmakk (#7799) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

60ért adtam sigma 105/2.8 ex makrót (régit), azon is van rekeszgyűrű. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7803) jmakk válasza Mr.Csizmás (#7802) üzenetére


jmakk
őstag

Mondom én. És ezek tényleg karcolnak, meg valódi 1:1 makrók.

(#7804) -Fripp- válasza jmakk (#7799) üzenetére


-Fripp-
csendes tag

Lehet válogatni , Vivitar/Cosina/Kiron etc.
Mind jó.

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#7805) jmakk válasza -Fripp- (#7804) üzenetére


jmakk
őstag

Magam is egy régi Soligor (Komine gyártmány) 90/2.5 obival makrózok. Az éppen canon fd bajonettes, de ez a szép, hogy fujira majdnem bármilyen adaptálható.

(#7806) -Fripp- válasza jmakk (#7803) üzenetére


-Fripp-
csendes tag

A 105/4 is tényleg karcol , sőt inkább már hasít és zsigerez.
A magam részéről a régebbi sigmák színvilágáról meg masszívitásáról inkább lemondanék

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#7807) OTika válasza gyorgyi84 (#7785) üzenetére


OTika
aktív tag

Jó a kép!
Most nézem, h megválsz a Fujiktól? Miről maradtam le?

(#7808) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ki is a C-mount user itt? :D

ismi talált egy ilyet a hagyatékban, gazdát keres: Sony TV-Zoom F1.8 12.5-75mm C-Mount :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7809) gyorgyi84 válasza OTika (#7807) üzenetére


gyorgyi84
tag

Ugy làttam a nagyok Leica-val dolgoznak :DDD

Semmi marad tovàbbra is a Fuji csak egy kicsit szortiroztam !

Bár egy D3s még mindig a szivem csücske

jmakk : 5000Ft ? :DDD

(#7810) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

X30, noha nem súlyos 1.8as üveg van előtte de Love :) [link]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#7811) Fandango


Fandango
veterán

(#7812) madgie válasza Fandango (#7811) üzenetére


madgie
titán

Ezt már néztem ezelőtt, de miért felejtettem el? Kösz, hogy szóltál, remélem relatív egyszerűen megy majd a váltás a régiről.

szerk: ó, ha csak úgy simán le lehetne mondani a régit... lépjek kapcsolatba az ügyfélszolgálattal.

[ Szerkesztve ]

(#7813) madgie válasza madgie (#7812) üzenetére


madgie
titán

Na, ez egész gyorsan ment... csak nem értem, miért kell angol nyelvű ügyfélszolgálattal csetelni emiatt. Mindegy, még egy ok, amiért érdemesebb volna komolyabban ráfeküdni az angolra.

Ha valaki hasonló cipőben járna: sima "cancel" nem megy élő előfizetésnél az, ügyfélszolgálat viszont simán megszünteti az előfizetést ,24 órán belül jön erről egy email, aztán mehet az adobe+fuji akciós előfizu.

(#7814) szilu7 válasza madgie (#7813) üzenetére


szilu7
senior tag

Mivel kell igazolni, hogy van Fujid?

(#7815) madgie válasza szilu7 (#7814) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, még várom a lemondás visszaigazolóját. Gyanítom, hogy serial number-rel.

(#7816) Scharm1976


Scharm1976
tag

van itt köztünk olyan user, aki használ 50-140/f2,8-as obit?

www.flickr.com/photos/scharm/

(#7817) madgie válasza madgie (#7815) üzenetére


madgie
titán

Meg megmondom őszintén, sóher vagyok. Kifizettem egy hónapot, megvárom, míg az lejár, csak utána fizetnék elő a Fujis dologra.

Remélem nem szűnik meg addigra :D

(#7818) zsbacsi


zsbacsi
csendes tag

Sziasztok! Xf1-hez egy kis adalék. Kb egy éve van meg,másfél hónapja járt le a gari.
Nem használtam agyon,pár 1000 expo került a gépbe.
Újabban azt játsza a kicsike,hogy beállítástól függetlenül 20képből 19 túlexponált,van hogy félig lenyomva az expo gombot még jól eltalálja a záridőt de a kép már túlexponált. Full manuális üzemmódban is hasonló a végkimenetel. Néha sikerül olyan fotót is lőni ami vagy teljesen zöld tónusú de volt már kék is,illetve párszor összevissza színű pixeles kép lett a végeredmény. Ezekből én szoftver hibára gyanakszom,főleg hogy fizikai behatás sosem érte a gépet,nem ejtettem le vagy ilyesmi. Viszont sajnos a szoftverét nem tudom újra telepíteni lévén a fuji nem adott ki új firmwaret hozzá, a gyári meg sehol nem érhető el. Utólag ezekre a tünetekre külföldi fórumokon elég sok panaszt találtam,csak sokaknak megfűszerezte ezt egy lens control error kiírással is a gép. Valószínűleg egy kellemes el nem ismert gyártási hiba lehet a háttérben. Ma leadom szervizbe,kiváncsi vagyok mi lesz a vége a dolognak. Vagy direkt beépített szoftveres halál a gariidőn túlra.
Mindenesetre akárhogy is lesz,én többé nem próbálkozok fuji géppel pedig a képminőségre egy ekkora géphez képest nem lehet panasz, csakhát a megbízhatóság egy kalap...
Én azt javaslom mindenkinek hogy mielőtt venne bármilyen gépet,jelen esetben pláne fujit,ne csak a fotó teszteket olvasgassa,hanem az előforduló hibákra is próbáljon rákeresni. Sajnos én beleszaladtam,hogy erre nem figyeltem és a gyári hiba itt is kijött.
Részemről soha többé fuji,és másoknak is inkább megbízhatóbb márkákat javasolnék.
Nálatok a tóbbi x szériás gép hogy teljesít?

(#7819) Mr.Csizmás válasza zsbacsi (#7818) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az XF1 egy gúny gép, az X széria kicsúfolása. :U X20, X30, stb. ezeket minimum, vagy xa1, xm1, xe1.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7820) jmakk válasza zsbacsi (#7818) üzenetére


jmakk
őstag

Ezek alapján ne vegyél semmilyen gépet, mert a Canonnak meghal a zárja idő előtt, a Nikon olajat fröcsköl a szenzorra, a Sony szenzorában belső visszaverődések keletkeznek. Szinte minden márkánál történnek bakik, legyen az kicsi vagy nagy.
Belefutottál egy hibás termékbe. A kérdés, hogy a szervíz hogyan áll a dologhoz. A fujiról eddig csak jókat hallottam ebben a tekintetben. Elvileg térítésmentesen kellene javítaniuk, ha valami ismertebb sorozathiba. Ha nem, akkor már én is elgondolkodnék...De reméljük jól jössz ki a végén!

(#7821) tacto


tacto
aktív tag

Egy ev Fujizas utan vegre elszantam magam, es berendeltem az elsö nativ objektivet, egy 18mm f2-öt. Tudom, epp az egyik legvitatottabb darab, de mind arban, mind felhasznaloi szandekban, mind meretben ez tünt kezenfekvönek. Egyszer mar majdnem, es most tenyleg. Sok mindent atneztem a neten, vegyes a kep, arra, amire nekem kell, bizom benne, megfelel. Kivancsi vagyok, es optimista. Meglatjuk.

(#7822) madgie válasza tacto (#7821) üzenetére


madgie
titán

Szerintem jó döntés :)

(#7823) tacto válasza madgie (#7822) üzenetére


tacto
aktív tag

Ezt akartam kicsikarni :)

:R

(#7824) FEDman válasza tacto (#7821) üzenetére


FEDman
addikt

Egészében nézve képe szerintem kifejezetten kellemes. Ha nem vagy nagyon pixelkukkolós fajta, akkor szerintem szeretni fogod. :)

(#7825) tacto válasza FEDman (#7824) üzenetére


tacto
aktív tag

Fuji JPG-fankent (az Olympus erdemeit keszseggel elismerve persze), megbaratkozunk majd, remelem. :)

[ Szerkesztve ]

(#7826) Mercutio_ válasza madgie (#7812) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért-miért, há mer a fujinál nincs szükség .raw-val b*sz*kodásra ;] (legalább is nagyon ajánlom :D )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7827) madgie válasza Mercutio_ (#7826) üzenetére


madgie
titán

Való igaz, mostanában sokszor már csak rendszerezésre használom a LR-t, meg keresésre :D

(#7828) Mr.Zazi válasza zsbacsi (#7818) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Újonnan vásároltad 1 éve? A fuji vázakra 2 év gari van...

(#7829) Mr.Zazi válasza tacto (#7821) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Nekem van 18 -as, nagyon elégedett vagyok vele. Itt összeállítottam egy kis szösszenetet róla (is).

(#7830) Stauffenberg válasza Mr.Zazi (#7828) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kompaktokra is? Na meg ez függ a vásárlás helyétől is, ha szürkeimport, akkor 1 év nemzetközit lehet itthon érvényesíteni.

De javítsatok ki ha tévednék.

(#7831) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#7830) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már kompaktok: Van valami nem tetű lassú, korrekt "üvegbelenézőke"-nél jobb keresős kompakt 100k alatt fujinál? (Ha nem behemót lehet fix fényerős obival szerelve és kompaktnál nagyobb szenzorral is ;] )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7832) Mr.Zazi válasza Stauffenberg (#7830) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Úgy értem itthon. A Fuji vállal 2 évet, az itt forgalmazott gépekre. Úgy tudom obikra nem, kivéve ha KIT-ben vásárolta az illető, akkor az obira is 2év. Nekem még a X-E1 -em is garos. A "kicsikkel" nem tuodom mi a helyzet. Ahol én vettem a vázam, ott pl. az x30 -ra is két évet adnak. Természetesen ez nem reklám.

(#7833) Stauffenberg válasza Mercutio_ (#7831) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Majd ha lesz X100 ennyi pénzért. :D Bár a tetű lassúság eléggé szubjektív, Panához képest tetű lassú.

(#7834) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#7833) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyen X20, QXnemtomhány? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7835) Stauffenberg válasza Mercutio_ (#7834) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az X10, X20, X30 vonal klasszikus kompakt szenzorméretet használ, nagyobb alatt gondolom 1" és felette értendő, az X20 meg még "üveg nézőkés", igaz nem csak átnézeti, hanem van benne kivetítve néhány segéd, EVF meg csak az X30-ban van (ráadásul egészen jó). A QX meg XF gépeken nincs kereső.

Szóval nekem így a kérdésed alapján adta magát, hogy X100, de az meg nincs még 100k alatt.

[ Szerkesztve ]

(#7836) madgie válasza Stauffenberg (#7835) üzenetére


madgie
titán

Hogyne lenne... csak keresni kell :)

(#7837) Stauffenberg válasza madgie (#7836) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Futottam egy kört a népszerű helyeken, általában 115-125k körül mérnek most egy első generációs X100-at. Nem vagyok híve annak, hogy nagyon alkalmi, nehezen fellelhető, türelemjátékot játszó, mélyen az átlag alatti árakat vegyek alapul.

(#7838) jmakk válasza Stauffenberg (#7837) üzenetére


jmakk
őstag

Van itt a topikban egy sokat gurult X100 is, lehet azt akár 80e-ért is megkapná. Kukucskája biztos jó. :DDD

(#7839) Mr.Zazi válasza jmakk (#7838) üzenetére


Mr.Zazi
tag

:DDD Szerintem is jó vétel lehet, ha valaki a koptatott Leica -ra hajazó gépet akar. bocs

(#7840) tacto válasza Mr.Zazi (#7829) üzenetére


tacto
aktív tag

Köszönöm szepen!

(#7841) zsbacsi válasza jmakk (#7820) üzenetére


zsbacsi
csendes tag

a Nikonnal, Sonyval eddig semmilyen problémám nem volt.
Sony Dslr 8 éve hibátlan..

Ha visszaszól a szerviz, majd megírom mi lett.

(#7842) zsbacsi válasza Mr.Zazi (#7828) üzenetére


zsbacsi
csendes tag

újonnan vettem. elvileg a kompaktokra 1év a gari :S

(#7843) Scharm1976 válasza zsbacsi (#7841) üzenetére


Scharm1976
tag

sony a?

www.flickr.com/photos/scharm/

(#7844) szilu7 válasza zsbacsi (#7841) üzenetére


szilu7
senior tag

Hát igen, csak ez nem egy statisztika. Minden gyártónál előfordulnak hibák, hibás szériák, erre utalt jmakk. Tudom, hogy nem vigasztal, de az X vázakkal eddig például jók a tapasztalatok. Nekem van mellette XQ1 is, hibátlan, pedig már sörrel is leöntöttem. :DDD

(#7845) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#7835) üzenetére


Mercutio_
félisten

Köszönöm az infókat:R szerintem ebből is látszik mennyire követtem eddig a Fuji termékvonalat :B
X100 az emlékeim szerint lassú és az ekv 35 se annyira a kedvencem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7846) Fandango


Fandango
veterán

madgie-nak megadtam a kezdő lökést az XF23-hoz, megszabadítottam az XF35-től. :D

[ Szerkesztve ]

(#7847) madgie válasza Fandango (#7846) üzenetére


madgie
titán

Jó helyen landolt :D

(#7848) Stauffenberg válasza zsbacsi (#7841) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem nagyon követhetted a Nikon körüli botrányokat. Csak az utóbbi néhány években féltucat típus körül merültek fel kisebb-nagyobb gyártási/tervezési hibák.

- Nikon D800, D800E fókuszgondok: Közepes balf*szkodás, javítva
- Nikon D800, D800E LCD képernyő gondok: Kis balf*szkodás, javítva
- Nikon D7000, D5100 fókuszgondok: Hatalmas balf*szkodás, sosem lett javítva vagy elismerve
- Nikon D600 önpusztító mechanika: Hatalmas balf*szkodás a négyzeten az is megszorozva ezerrel, azóta javítva, de 2 évig tartó sumákolás, tusolás és egy csoportos per kellett hozzá
- Nikon D750 hibásan tervezett segédszenzor: Hatalmas balf*szkodás, azonnal elismerve és javítva

Biztos kihagytam egy-két problémát még, most így hirtelen ezek jutnak eszembe. De ezzel a Nikon nincs egyedül, mindenhol vannak gondok, minden csak azon múlik, hogyan kezeli ezt a gyártó. A Sony A7 és Fujifilm X-T1 esetén is voltak fénybeszivárgás problémák, de sumákolás helyett mindkettőre napokon belül felkészítették a szervizeket és javítanak ha kell.

Nem lehet egyetlen típus alapján leírni egy egész márkát, de még féltucat alapján sem. Inkább azt kell nézni, hogy a felmerülő problémákat, hogyan kezelik.

(#7849) HThomas válasza Stauffenberg (#7848) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ezt a listát ki lehetne tenni a Nikon topic elejére :)

(#7850) Mr.Csizmás válasza Fandango (#7846) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jó vétek :K :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.