Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) torzo válasza Fandango (#7500) üzenetére


torzo
Ármester

A street artist túl szűk, nem? Bal oldalon zavaró a félbevágott csaj meg a többi belógó valami is. Amúgy persze jók.

(#7502) Fandango válasza torzo (#7501) üzenetére


Fandango
veterán

A Vaci utcanal probalj olyan pillanatot talalni amikor senki nem jon, megy ki a kepbol. ;]

(#7503) torzo válasza Fandango (#7502) üzenetére


torzo
Ármester

Én megértelek, csak nem sajnállak! :DDD ;] :P

(#7504) arn válasza madgie (#7499) üzenetére


arn
félisten

nalam a 35 az alap :) igy elobb adnel el barmi mast... a csaladi fotoknal is kepes mindig lenyugozni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7505) arn válasza Fandango (#7502) üzenetére


arn
félisten

ez a pillanatkep nehezsege :) merlegelni kell, hogy a tema mennyire fontos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7506) Stauffenberg válasza torzo (#7501) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A dokumentarista stílusokban teljesen megférnek az ilyenfajta "hibák", ezekben nem az esztétikum az elsődleges.

(#7507) FEDman válasza Stauffenberg (#7506) üzenetére


FEDman
addikt

A képnek szerintem pont a balról befigyelő félbevágott lány a legerősebb pontja. Még a félbevágással sincs gond, így van benne igazán dinamika, feszültség.
Ettől függetlenül ezt a képet magát nem tartom túl erősnek. Legfőképpen a kompozíció túl kusza, nincs egy meghatározó eleme, ami elvinné a képet. Cikázik az ember szeme ide oda, aztán a végén bal alul azon a kofferen pihen meg, mint legerőteljesebb elem.
De ez egy nagyon nehéz műfaj. Nem akarom elvenni Fandango kedvét, mert amúgy már ez a kép sincs messze attól hogy nagyon jó legyen. Szóval csak így tovább, én nagyon szívesen látnék sokkal több ilyen képet itt! :K

(#7508) arn


arn
félisten

nekem ez a kepem volt olyan, hogy sajnaltam letorolni... nem jo kep, de fontosnak tartottam az elsuhano kocsist es kislanyt, illetve az erre felfigyelo mellettuk elhalado part. tenyleg csak egy pillanat volt.

jokor kell lenni jo helyen, es tobb kepet kell loni :) ez az egyetlen, amit tenni lehet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7509) torzo válasza Stauffenberg (#7506) üzenetére


torzo
Ármester

A topiktárs számomra a monokrómia egyik mestere, erősen figyelem a tevékenységét. Ez a képe nem tartozik az igazán jók közé. A magyarázatot megadta FEDman.
Vizitáld meg Fandango Flickr galériáját, úgy már szerintem érthető a fanyalgásom!

[ Szerkesztve ]

(#7510) Stauffenberg válasza FEDman (#7507) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tárgyaltam azt, hogy jó-e a kép, csak az utcai fotó olyan műfaj, ahol az efféle hibák megengedhetők, ahol nem az esztétikum az elsődleges. Természetesen abban egyetértünk, hogy ha már hiányos/disszonáns az esztétikum, akkor elengedhetetlen ellensúlyozni megfelelő képi tartalommal. Én nem akartam ezt ennyire elereszteni, de egyébként egyetértés van. :)

(#7511) FEDman válasza Stauffenberg (#7510) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem is nagy vonalakban egyről beszélünk, csak én kicsit máshonnan közelítettem meg ugyanazt. :)

Egy modell fotózáson hiba egy ilyen vágás. Street fotónál meg ha nem teljesen önkényes, akkor akár plusz mondanivalót is adhat a képhez.

(#7512) Stauffenberg válasza arn (#7508) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még jó, hogy nem törölted le, mert ez a fotó remek. Technikai oldalról bele lehetne kötni, de felesleges, azt hagyjuk meg az utcai fotóhoz nem értő trolloknak. Valami ilyesmiről szól ez a műfaj. :)

Nekem nagy szívfájdalmam, hogy itthon nem csak az emberek nem szeretik, de törvény is tiltja, hogy felismerhetően fotózzunk idegeneket, ami a kulcsa lenne az efféle emóciók elcsípésének. A fotós meg öncenzúráz (én is), vagy el sem készíti vagy ha lopva mégis kattint, inkább nem publikálja, mert nem kell a balhé, egy esetleges perben esélytelen az önvédelem.

(#7513) madgie


madgie
titán

Idealizált lakadáré a Fujitól. Életemben nem volt ilyen laza/nyugis esküvőben részem, mindig a rohanás, kapkodás, "jó, akkor a késést a fotózási időből hozzuk vissza" megy :))

[ Szerkesztve ]

(#7514) silmatauki válasza Stauffenberg (#7512) üzenetére


silmatauki
őstag

"Nekem nagy szívfájdalmam, hogy itthon nem csak az emberek nem szeretik, de törvény is tiltja, hogy felismerhetően fotózzunk idegeneket, ami a kulcsa lenne az efféle emóciók elcsípésének. "

Ez itt OFF, de SZVSZ korántsem ilyen rossz a helyzet. Bár papíron mindenkire érvényes, igazán csak a politikusok nem szeretik, ha fotózzák őket. Azaz egy átlagember nem fog feljelenteni.

(#7515) FEDman válasza madgie (#7513) üzenetére


FEDman
addikt

Hát egy reklám anyagban nyilván nem azt a részt fogják kidomborítani, amikor a nagy nyomás alatt a menyasszony épp hisztirohamot kap amiért a szalvétákat nem abba az irányba hajtották, mint azt előre megbeszélték. :DDD

(#7516) Stauffenberg válasza silmatauki (#7514) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Azaz egy átlagember nem fog feljelenteni."

Az sem biztos, hogy azért feljelent, mert letaposom a tulipánjait és lepisilem a szilvafáját, lehet csak megkerget a vasvillával, de erre nem lehet alapozni. Például egy sajtófotó pályázatra beadni, magazinban publikálni lehetetlen a jogkövetkezményektől való félelem nélkül.

(#7517) FEDman válasza Stauffenberg (#7516) üzenetére


FEDman
addikt

Engem is kiakaszt ez az egész. Meg nehogy már pont a politikusokat, a köz szolgáit ne lehessen fotózni.

Meg hát az utcán fotózva sose tudhatod mikor kit kapsz épp le. Ha meg állandóan ott van benned, hogy szabad e vagy se, akkor az máris megölte ezt a műfajt.

Ez az egész úgy ahogy van borzasztó és nem csak fotós szemmel nézve.

(#7518) Stauffenberg válasza FEDman (#7517) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Inkább írd a beszámolót a Nikon D7200 bejelentéséről, be akarok kommentelni egy ásítozós GIF-et! :D

(#7519) madgie válasza Stauffenberg (#7518) üzenetére


madgie
titán

Ő koszovói menekült, nem írhat hírt :))

(#7520) Stauffenberg válasza madgie (#7519) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tessékmondani, melyik hivatalba köll menni panaszt tenni? :D

(#7521) FEDman


FEDman
addikt

Ne csináljátok, még a végén miattatok fogok lebukni..

:DDD

(#7522) trex4d


trex4d
tag

Nagyon bírom a munkáit ennek a fotósnak! ( Damien Lovegrove )
Sokat lehet tanulni tőle! :R
CP+ 2015 FUJIFILM stage talkshow:

[link]

És a nem akármilyen galériái ( objektívenkénti bontás is van ) :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7523) Mercutio_ válasza silmatauki (#7514) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt már a törvény megjelenésekor kitárgyaltuk több topicban.
A lényeg, hogy ha bárhol publikálsz ilyen képet automatikusan vesztes vagy egy per esetén és minimum 120(?)k+perköltséggel számolhatsz.
Lehet, hogy magától nem perelne - és legyünk naívak optimisták csak 10-ből 1-et tud meggyőzni egy erre szakosodott ügyvéd, hogy jár neki az a pénz... :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7524) MC Pite válasza madgie (#7462) üzenetére


MC Pite
veterán

Így nem megy, vagy benézem...
A beállításokban csak a teló neve van, hány perc után kapcsolja ki a geo adatokat, és reset. Igazából a camera application-ba írja ki a gép (mindkettőnél ugyanazt csinálja) nevét, de sokszori (20+) próbálkozás után sem kapcsodik. Elég sokáig engedi keresni, de ha az egyik közli hogy nem talál eszközt, azonnal dobja a cannot connect üzenetet mindkét eszközön (tehát nem timeout, hanem elutasítás miatt).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7525) Gondwana válasza madgie (#7519) üzenetére


Gondwana
addikt

Fotòzzak nektek koszovòi menekülteket? Vannak itt néhànyan, de nàlunk nem gyűjtik be őket.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7526) madgie válasza MC Pite (#7524) üzenetére


madgie
titán

Nem értem tisztán, a fényképező beállításaiba én nem piszkáltam, illetve reseteltem egyszer, azóta úgy áll.

Mobilon elindítod a fuji appot, ledobod a home gombbal, telefon beállításai, wifi, ott megállsz. Fényképező elő, ott elindítod a wifis küldést. Visszanézel a telefonra, ott a fényképező wifijének azonosítója megjelenik, rácsatlakozol (majd megint, ha elsőre nem akar) és a taskváltó gombbal gyorsan visszamégy a fuji apphoz. Ott connect és megy is a dolog.

Gondwana: FEDman-t kérezd, ő érdekelt a témában :))

[ Szerkesztve ]

(#7527) arn


arn
félisten

erdekes kepek :) [link]

az mongy mindig erdekelt, hogy romaknal hol vannak a 20 es az 50 ev kozotti emberek? vagy fiatalnak, vagy oregnek neznek ki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7528) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

csak pislogok :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7529) gorgo válasza Gondwana (#7525) üzenetére


gorgo
őstag

fotózz hát!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7530) Mr.Zazi válasza trex4d (#7522) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Nekem nagyon szimpatikus fazon, (azon túl hogy persze a Fuji tolja alá a cuccot) jó képei vannak nagyon, meg remek videói, amiből tanulni is lehet. Nem utolsó sorban ha kérdez tőle valamit az ember még válaszol is, nem úgy mint a hazai Fuji arc, a Nánási playboy Pali.

(#7531) trex4d válasza Mr.Zazi (#7530) üzenetére


trex4d
tag

Megvettem 3 videóját. Nagyon jó meglátásai vannak, a modelleket normálisan és érthetően instruálja.
És a nagy Canonja után láthatóan élvezi a kis Fujiját ( ő is ) ;)

(#7532) Novics


Novics
senior tag

Tudom, hogy itt a sok X-T1 mellett ez már snassz, de egyre jobban szeretem a "kis" X-E1-et. Tényleg elég jól el lehet szórakozni vele manuális módban. Ez a Biotar is jó kis cucc. Már csak meg kéne tanulni használni őket. :D
Amúgy hirtelen felindulásból majdnem azt mondtam, hogy vacak, aztán megtaláltam a belenagyítást. :DD Úgy már jóval könnyebben használható a cucc. Mondjuk egy kicsit hiányzik a szenzorstabi. Nem iszok eleget. :U

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#7533) Gondwana


Gondwana
addikt

Kaptam ma egy telefonhìvàst, hogy Ùjvidékre ért az X100T-m meg még egy ùj TCL-X100. Csak néztem, mint borjù az ùj kapura, mert egy hònapja még abban maradtam velük, hogy amint eladtam az X100s-t, szòlok, hogy rendeljék, de addig ne. Szòval ha valakinek kellene valamelyik...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7534) gorgo


gorgo
őstag

Ez a Lovegrove ász képeket tud, annyi szent. 99.9% rühellemnem komálom a túlszaturál képeket. Ő a maradék hányad, neki valahogy megy ez...
Találtam itt egy kis bevezetőt az egyik obis galériánál:
"I shot these portraits using the Fuji XF 18-55mm f2.8-4 R LM OIS Lens. I chopped in my 18mm prime to get this zoom lens and I have never regretted the decision. Don’t think of this lens as a ‘kit lens’, it is way better than that. The 18-55mm zoom is better than the 18mm prime at the corners at f/2.8 so there is no optical compromise here. My wife Julie has this lens in her X-E2 kit now as I have both the 23mm and 35mm primes. I don’t expect to be using this lens again for a while but I am really happy with the shots here and I can say I will never regret owning this lens. It is stellar. (updated January 2015)"
Meglep, hogy a zoom a sarokban nyitva jobb, mint a 18-as fix. Mármint azért, mert szerintem nem annyira acélos az... Érdekes, nagyon érdekes.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7535) MC Pite válasza madgie (#7526) üzenetére


MC Pite
veterán

Aham... Nem a telefon wifi beállításainál kerestem; bár a fő probléma az lehet hogy "Visszanézel a telefonra, ott a fényképező wifijének azonosítója megjelenik" - na ilyen még sosem volt :( . Keresnénk hogy legyen egy első párosítás, de mindig egyszerre ugrik fel a két készüléken hogy cannot connect.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7536) Gondwana válasza MC Pite (#7535) üzenetére


Gondwana
addikt

Nincs véletlenül ez a telefon Infrastructure-AP-only mòdban, azaz tiltva minden Ad-hoc wifikapcsolat?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7537) gyorgyi84 válasza Gondwana (#7533) üzenetére


gyorgyi84
tag

mennyi lenne az x100T , ha lehet tudni ?

(#7538) mouser1


mouser1
csendes tag

ááááááá...!!!

a múlt héten vásárolt x-e1-esemnek mára bekrepált a vakuja, nem villant sehogy se... szombaton még ment. pedig mostanra kezdtem pedzegetni. főleg ugye bridge gép után...

(#7539) mouser1 válasza mouser1 (#7538) üzenetére


mouser1
csendes tag

(#7540) MC Pite válasza Gondwana (#7536) üzenetére


MC Pite
veterán

Hátttő... SE-os rom, 4.1, ilyen opciót nem látok,csak pár alapot (dhcp, proxy). Sőt, wifilistában benne van a fényképező, itt látni hogy kapcsolódik, de mikor connectre nyomok, jön a cannot connect. De súghattok, droidban nem vagyok túl jártas.
Egyébként mikor a Browse-ra megyek, ott látom a fényképező azonosítóját hogy mikhez nem sikerült kapcsolódni. Kommunikálnak ők, csak kapcsolódni nem akarnak.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7541) gorgo válasza mouser1 (#7538) üzenetére


gorgo
őstag

Csak nyugi, lehet hogy csak silent módba tetted, ekkor nem fog sehogyan sem villanni. Próbáld meg, hátha csak erről van szó...
Miután megvettem, nekem is ez volt az első para :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7542) mouser1 válasza gorgo (#7541) üzenetére


mouser1
csendes tag

És tényleg ez volt! Hálás köszönet!!!

:R

Pedig még néztem is a kijelzőn a kis ikont, ami a vaku off cuccot mutatta, de csak odáig jutottam, hogy silent mode, a vaku letiltást már nem néztem a manualban. :W

(#7543) jmakk válasza mouser1 (#7542) üzenetére


jmakk
őstag

Vigyázni kell, mert valamelyik gomb hosszan nyomására szokott ez előjönni.
Ha nem szükséges és le lehet tiltani az előhívását, érdemes megtenni.

(#7544) Scharm1976


Scharm1976
tag

Ma meggyütt a 10-24-es obim. Kíváncsi leszek rá, hogy mit tud, eddig nem nagyon olvastam rosszakat róla.
Vki használ itt ilyet már?

www.flickr.com/photos/scharm/

(#7545) Mr.Zazi válasza Scharm1976 (#7544) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Gratula! Fotót! :D

(#7546) Fandango válasza Scharm1976 (#7544) üzenetére


Fandango
veterán

Ejj de jo valakinek! Gratula hozza! Lassan lassan en is eljutok oda, hogy vegre megvegyem a XF35-t.

(#7547) MC Pite válasza Scharm1976 (#7544) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerencsére akkor az autó nem vágott mégse annyira oda... ;)

Kép majd jöhet, úgy rémlik nincs a topikban senkinek.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7548) Stauffenberg válasza Scharm1976 (#7544) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is az dereng, hogy te vagy itt az első ezzel az üveggel. Kíváncsiak vagyunk az első tapasztalatokra! :)

(#7549) madgie


madgie
titán

Hm, azért komoly, hogy sok-sok év után eljutottam oda, hogy ki fogom törölni a tegnapi koncert összes RAW-ját, mert feleslegesnek érzem őket a jpg mellett :)

(#7550) Scharm1976 válasza MC Pite (#7547) üzenetére


Scharm1976
tag

3 het alatt sikerult eladni 3 db ff obit, ez fedezi egy az egyben a vazat es a 2 obit.
Az auto nincs keszen, bar a telefonba bemondott 550 helyett 340 lesz a javitas.
Ha az ff vaz is elmegy majd (ez sztem hosszabb idot fog igenybe venni), akkor jon az 50-140.

www.flickr.com/photos/scharm/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.