Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) trex4d válasza madgie (#7042) üzenetére


trex4d
tag

:D Bárcsak én is kizárólag tudatosan e(l)-sátterelnék fontos pillanatokat ;)

(#7052) madgie válasza trex4d (#7051) üzenetére


madgie
titán

Ez nem volt fontos pillanat és tényleg azt csináltam, hogy gyaloglás közben direkt ellőttem egy e-shutteres rövid sorozatot. Egyik erre dől, a másik arra, de tök jó random módon.

(#7053) szilu7 válasza FEDman (#7045) üzenetére


szilu7
senior tag

De jó! :) Saját vizsla?

(#7054) trex4d válasza madgie (#7052) üzenetére


trex4d
tag

Nekem nagyon bejön, ahogy ezt lőtted! :R Az gép első napjaiban, amikor próbáltam gyakorolni a követőfókusz használatot, akkor rendesen meghajlítottam a magát éppen produkáló ismerősömet...volt is csodálkozás mindkét oldalról...viszont fókusznban volt végig :D

(#7055) madgie válasza trex4d (#7054) üzenetére


madgie
titán

Az a baj, hogy ugyanezt ugyanígy nem tudnám még egyszer megcsinálni :D

(#7056) FEDman válasza szilu7 (#7053) üzenetére


FEDman
addikt

Igen. :)

(#7057) MC Pite válasza 3YEW (#7035) üzenetére


MC Pite
veterán

14esnél AF+MF mód nem használható. Pontosan nem emlékszem mi volt a baj, de talán MF-nek értékeli af módban is, vagy valami hasonló, így ki kell kapcsolni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7058) 3YEW válasza MC Pite (#7057) üzenetére


3YEW
tag

14esnél AF+MF mód nem használható

Azért ez így nem igaz, ugyanúgy használható mint a 23-ason, csak egy kicsit nyakatekert.

Idézet a new feature manual-ból:
"If ON is selected for AF + MF in the shooting menu when AF-S (single AF) is selected for focus mode, focus can be adjusted manually by rotating the focus ring while the shutter button is pressed halfway. Both standard and focus peaking MF assist options are supported. Lenses with a focus distance indicator (the XF14mmF2.8 and XF23mmF1.4 R) must be set to manual focus mode ( MF ) before this option can be used. Selecting MF disables the focus distance indicator. Set the focus ring to the center of the focus distance indicator, as the camera may fail to focus if the ring is set to infinity or the minimum focus distance"

set to manual focus mode ( MF ) : vagyis a fókuszgyűrűt hátra kell húzni.

[ Szerkesztve ]

T

(#7059) trex4d


trex4d
tag

Pár perce megérkezett a portrémarkolat ( VG-XT1 ), annyira jó a fogása, hogy nincs is kedvem több horizontális képet készíteni :D ( igazából csak a plusz akksi miatt vettem, hogy hosszabb ideig ne kelljen vele foglalkozni - persze 700 kép sem sok egy rendezvényen ;) )
A menü okosan már 2 akksit rajzol ki, majd elolvasom hogyan kezeli őket... :K

(#7060) torzo válasza trex4d (#7059) üzenetére


torzo
Ármester

Először a markolatbélit szipolyozza.

(#7061) Fandango


Fandango
veterán

Ha már gép fogása, X-T1 esetében esetleg ezekkel van valakinek tapasztalata?

Leather Camera Half Case

Thumbrest

(#7062) gyorgyi84 válasza trex4d (#7059) üzenetére


gyorgyi84
tag

nekem nem adtak hozzà plusz akkut ! :DD

(#7063) Mr.Zazi válasza gyorgyi84 (#7062) üzenetére


Mr.Zazi
tag

:D
Egy ilyen plusz akkus nekem is kellene...

[ Szerkesztve ]

(#7064) FEDman válasza trex4d (#7059) üzenetére


FEDman
addikt

A jó portrémarkolat szerintem nem csak portré állásban teszi jobbá a fogást, hanem normál állásban is sokkal jobb lesz. Egyszerűen már csak attól is, hogy magasabb lesz a váz és jobb alátámasztást ad alul a tenyérnek.

Full frame Fuji ... :)

[ Szerkesztve ]

(#7065) gyorgyi84 válasza trex4d (#7059) üzenetére


gyorgyi84
tag

Tényleg nagyon jo minöségü a markolat az tény és nagyon jol passzol a vàzhoz ! Az elsö idökben elöszeretettel hasznàltam mert nagyon kicsinek talàltam a vàzat dslr utàn.
Ma màr csak inkàbb akkor rakom fel ha àllvànyt hasznàlok , igy szinte mindig rajta is van az àllvànytalp. S ilyenkor a 2. akku is jol jön (s persze egy elemlàmpa is :D )

Persze elnézve az uj zoom obik méretét, szerintem elengedetlen lesz. ( bàr ez engem nem érint )

[ Szerkesztve ]

(#7066) gorgo válasza FEDman (#7064) üzenetére


gorgo
őstag

+1
(off: EM5-nél is csak portémarkolattal együtt lett jó a fogás, olyannyira, hogy fekvő képeknél is azt fogtam inkább, ezáltal 90°-kal elforgatva fogva a gépet.)

Megjött a 23-as. E1-en elég hangosan fókuszál...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7067) FEDman válasza gorgo (#7066) üzenetére


FEDman
addikt

Ráerőszakoltad az XF 23/1,4-et egy Olympus vázra és csodálkozol, hogy hangos? :Y

:DDD

(#7068) trex4d válasza Fandango (#7061) üzenetére


trex4d
tag

Nekem volt egy ilyenem Nikon Df-hez, jobb lett a fogása az tény, viszont irreálisan drága volt :(

(#7069) trex4d


trex4d
tag

Ezt most láttam, hatalmas! :D

(#7070) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Keresek arànylag jo minöségü akkutöltöt ( NP-W126 akkukhoz ) amelyik 3-4 akkut is tudna egyszerre tölteni, ha netàn valaki tudd kérem ossza meg velem.
Egy duplàt màr vettem tizenvalahàny dollárért de természetesen màr nem müködik .
Négyest màr làttam egyszer egy licitàlos oldalon , de csak géppel együtt àrultàk . Az viszont nagyon profinak nézett ki !

(#7071) gorgo válasza FEDman (#7045) üzenetére


gorgo
őstag

MF + sorozattal lőtted?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7072) szilu7


szilu7
senior tag

Találtam egyik reggel egy partial filter padot. :) Még soha nem használtam az Advanced filtereket, egy új világ. :DDD

(#7073) FEDman válasza gorgo (#7071) üzenetére


FEDman
addikt

Nem, csak egyet szoktam lőni.
Ilyenkor fejben előre elképzelem a kompit és ennek megfelelően befókuszálok előre a földre egy pontra ahol le akarom majd kapni, aztán utána kivárva megfelelő pillanatot akkor sütök el egyetlen kattintást, mikor a kutya odaér.

(#7074) Parci válasza szilu7 (#7072) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elrettentő példának tökéletes! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7075) szilu7 válasza FEDman (#7073) üzenetére


szilu7
senior tag

Hű! Az enyém, amikor felém jön, mindig elég kemény tempót diktál. Jó reflexeid lehetnek. :)

(#7076) Mercutio_ válasza madgie (#7040) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legközelebb csak egy repülőgép mód on /off -ot nyomj.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7077) FEDman válasza szilu7 (#7075) üzenetére


FEDman
addikt

Béla is igazi futóbolond. :)
Ez a kigondol, befókuszál, kivár katt folyamatot úgy képzeld el hogy mindez a folyamat lezajlik ilyenkor durván olyan 2 másodpercen belül mindenestül. Persze nekem se sikerül ez 10-ből 10-szer, de egy kis gyakorlással hamar bele lehet jönni.
Az X-E1 meg kifejezetten partner az ilyen kivárós elkapós mókában, mert az AF-e ugyan nem túl acélos, de utána az expo gomb lenyomásával már nagyon gyorsan kiold, szinte semmi késlekedése.
Az első mirrorless vázam a G1 még nagyon nem ilyen volt.

(#7078) trex4d


trex4d
tag

50-140 review:

[link]

(#7079) MC Pite válasza 3YEW (#7058) üzenetére


MC Pite
veterán

Jogos, így helyes, elsőre bénáztam a 14essel. Sőt, most kipróbálva az is feltűnt, hogy az egyszeri af az af-l gombbal mf mellett nem megy (gondolom 23assal hasonló a helyzet). Ill így a hátrahúzás hatása függ az af+mf mód állapotától is.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7080) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

tulajdonképpen a rohadt életbe ezzel a topikkal, hirtelen kiderült, hogy én vagyok az utolsó lúzer, akinek nincsenek meg ezek az álomcuccok :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7081) konyi79 válasza Parci (#7080) üzenetére


konyi79
addikt

...és közben licitál a legbénább milc üvegeire... ;]
(mondja ezt a szonis :DDD )

(#7082) makszi


makszi
aktív tag

Ma este hozzám is ellátogatott a jézuska: :C

Még ismerkedünk, egymással. 1.0-as firmware-rel jött ezt korrigáltam :)
Nekem igazából csak a tele kellett, így néhány napos ismerkedés után vagy egy X-E1 vagy egy X-T1 váz eladó lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#7083) Freddy76


Freddy76
addikt

Még mondja valaki, hogy nem dübörög a gazdaság :D . A Nikon topikban lassan már alig lesz valaki apsc vázzal, itt meg az xt1 lesz a kommersz...

Arn, hogy bírod? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#7084) makszi válasza makszi (#7082) üzenetére


makszi
aktív tag

El sem hiszitek milyen nosztaligus ez az egész.
Olyan új szaga van ennek a váznak, amit utoljára a 2000-es évek elején éreztem amikor a Fuji S5500-amat megvettem, mint életem első Fuji gépét :C

Egyébként nem teljesen új a cucc 400-expós tavaly októberi vásárlás :Y

(#7085) madgie válasza Freddy76 (#7083) üzenetére


madgie
titán

Nem kért még tőled jogi tanácsokat egy esetleges Fuji-perre? :))

(#7086) Freddy76 válasza madgie (#7085) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem, a ti xt-itek elperlésén gondolkozom :K

Arra vagyok amúgy kiváncsi, hogy a Fuji vajon ki fog jönni a 35/56 gyorsabb változataival :F Én nagyon szeretem az 56 képi világát, színeket, bukét, de a sebességével és a bizonytalanságával néha kiakaszt. Pláne hogy a 18-55 és a 27 is nagyon gyors.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#7087) Fandango válasza makszi (#7082) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem ez nem eldöntendő kérdés, hogy melyik lesz eladó. :))

Freddy76: a 35-ös mkII verzióról már elég sok pletyka van (fujirumors.com)

[ Szerkesztve ]

(#7088) makszi válasza Fandango (#7087) üzenetére


makszi
aktív tag

Meglátjuk, majd.
Még csak 1 órája nyomkodom, de számomra az E1 üvegbelenézőkéje sokkal jobb helyen van a gép sarkában, és biztos nekem van krumpli orrom, de a T1 be számomra kényelmetlen belenézni. Igaz hogyha erőt veszek magamon és belenézek, akkor csodát látok az E1 hez képest, annyival jobb az EVF felbontása.
Aztán ott vannak a nyomógombok, de ezt már megírták előttem, hát nem mondom hogy jó nyomkodni őket az E1 után...
Őszinte leszek most még jobb nézni az X-T1-et mind fogdosni nyomkodni, mert nagyon gyönyörű egy váz ehhez kétség sem férhet, egyszerűen SZÉP így nagy betűkkel.

(#7089) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

Ez lehetne már "CSAK" X-T1 topik is. (nem) :)

(#7090) Mr.Zazi válasza makszi (#7088) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Tartsd meg mindkettőt, az E1 et amúgy sem érdemes már eladni. Annál jóval többet ér (nekem) mint amennyiért megvennék.

(#7091) 3YEW válasza Fandango (#7061) üzenetére


3YEW
tag

nekem ehhez hasonlóféltokom van, de ha a csavart megszoritom, akkor nem lehet kidonteni a kijelzot, viszont az állványmenet jó helyre kerül vele, lehet akksit cserélni, állványon. ja és a tok gariz, nem valami 5euros cucc...

Pite: tényleg nem megy, gondolom a távolságskála miatt mozgatnia kellene a fókuszgyürüt. na mindegy, majd a 2es verzioban.

[ Szerkesztve ]

T

(#7092) Parci válasza makszi (#7082) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na jó, kiveszem most már a topikot a kedvencek közül, ezt nem lehet bírni! :O ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7093) FEDman


FEDman
addikt

Hát nézzenek oda, itt már egy öreg X-E1-et kutyába se vesznek.. :DDD

XF 35/1,4

(#7094) silmatauki


silmatauki
őstag

(#7095) Fandango válasza 3YEW (#7091) üzenetére


Fandango
veterán

A gép fogásán mennyit javít?

(#7096) 3YEW válasza Fandango (#7095) üzenetére


3YEW
tag

ja hát valamit javít, de egy x100- on sokkal tobbet, nekem az x-t1-enélkül sem kenyelmetlen, csak néha teszem fel, mikor eszembe jut, hogy talán jobban néz ki vele :)
egy kicsit emel a magasságán, meg vastagabb a markolat, és jobb ennek a tapintása. bár nekem a gép markolata sem rossz.

[ Szerkesztve ]

T

(#7097) lenan válasza FEDman (#7056) üzenetére


lenan
aktív tag

ez nem fuji, de legalább vizsla - kicsit kanapévizsla

(#7098) madgie válasza makszi (#7088) üzenetére


madgie
titán

Azt hiszem igaza van Zazinak, én hülye s X-E1-et adtam el az X-A1 ellenében, mert hát a Bayer majd milyen jó lesz, ha hirtelen rájön az emberre, hogy tujákon csináljon hülye tesztfotókat.

Hát gyerekek, rá se nézek az A1-re, mióta itt a T1. Miért is tenném? Hiányoznak belőle a legjobb színmódok, a keresőkép éjjel sanszos, hogy butított (az E1 világosabb képet ad), az eddig előnyként megélt bólogatós kijelző ugyanúgy ott van a T1-ben. Gombokban, építésben meg abszolút nem hoz semmit, a zárhangja meg kifejezetten hangos és csattogós az E1/T1-hez képest.

(#7099) Mercutio_ válasza madgie (#7098) üzenetére


Mercutio_
félisten

Add el fillérekért jjeeaahh-nek! vagy nekem (francokat, Freddy szívná a vérem, hogy mégse csak PanAForewer

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7100) madgie válasza Mercutio_ (#7099) üzenetére


madgie
titán

jjeahh már makacsságból sem venné meg :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.