Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) egonca


egonca
csendes tag

Fujinont használóknak, hátha érdekel valakit:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7652) Mr.Csizmás válasza Parci (#7650) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7653) Mr.Csizmás válasza Parci (#7650) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mennyi lenne a reális ára? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7654) Gondwana


Gondwana
addikt

X100T első benyomások:
- az X100s ezüst TCL-X100 majdani eladásától függően megérte-e a kb. 300-350-400€ ártöbbletet? NEM de akkor is qrrvajóóó gép benyomását kelti így, hirtelen, 5 expó után
- Akkuvisszajelzés: egy vonalat 3.89V-nál esik ellentétben az X100s 3.55V alatti értékével
- Kereső: bakker, ezt a keresőt miért nem tudták belerakni már az X100s-be? Az OVF sarkában ülő piciny EVF egyszerűen besza-behu! A képfrissítés sebessége nem zavar az X100s-en, még így X100T mellett sem, de azért látványos a gyorsulás. Ennek van egy hátránya is: másokat is láttam panaszkodni arra, hogy lassan vált automatikusan xVF és LCD között. Nekem is ez volt a benyomásom, ezért összenéztem az X100s-sel, ugyanannyi idő a váltás, de az X100T élménye felpörget, ez miatt várom, hogy ez a váltás is gyorsabb legyen, ezért tűnik lassúbnak. Szemüveggel egy picit már-már túl tág is kezd lenni ez az új kereső.
- akik az új gombokra panaszkodtak (X-T1 tulajok is), azoknak a panaszait még nem sikerült megértenem, nekem így 1 óra nyomkodás után teljesen kézreáll, pláne az újrakaszabolható Q-menü és a sok Fn-gomb miatt.
(Most akkor húztam vissza melózni, majd folyt.köv., mert jön föl a Nap, pedig azt nem is ittam)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7655) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

tökéletes páros :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7656) jjeahh válasza Elektrosokk (#7655) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jaj de szíp

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7657) Parci válasza Mr.Csizmás (#7653) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

70k körül van újonnan, ahol még van. vagy nálam kicsit olcsóbban :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7658) konyi79 válasza Parci (#7657) üzenetére


konyi79
addikt

Már megint egy tartalmas aláírás :DDD

(#7659) gyorgyi84 válasza madgie (#7570) üzenetére


gyorgyi84
tag

" Az biztos, hogy a 35-össel nem leltem megint a helyem, úgy érzem, hogy egy 23/1.4 jobb lenne ebbe a sorba "

A 35-t addig volt nagy kedvenc ameddig nem jött a hàzhoz a 23-s. Most hosszu idö utàn ugy döntöttem, adok neki még egy esélyt és elsétàlgattam vele egy délutànt Pesten .... de valahogy én se éreztem !

CC :

MC:

(#7660) gyorgyi84 válasza Scharm1976 (#7557) üzenetére


gyorgyi84
tag

:K
szertjük :)

Neked tetszik ?

(#7661) cousin333 válasza gyorgyi84 (#7659) üzenetére


cousin333
addikt

Ha nem kerülne kétszer annyiba, lehet, hogy én is inkább azt veszem.

"We spared no expense"

(#7662) tacto válasza Elektrosokk (#7655) üzenetére


tacto
aktív tag

Ejj, ez igeretes! Hogy valik be? Nekem csak 21mm Color-Skoparom van, az valahogy nem az igazi, marad a filmes vazon (pihen rajta...).
28mm Biogonom volt, az anno NEX-5-ön szinten nem volt kiugro azzal a szenzorral, most talan nagyon jol jönne...

(#7663) tacto válasza gyorgyi84 (#7660) üzenetére


tacto
aktív tag

Klassz.

(#7664) Elektrosokk válasza tacto (#7662) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Brutális optika, kontraszt csillagos 5, de nem sokára teszek fel pár fotót flickr-re ha lesz időm szöszölni vele.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7665) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nincs véletlenül köztetek valaki, aki használ valamilyen x vázat nikkor ai-s obikkal konverterrel? Érdekelne, hogy a gyakorlatban mennyire lenne használható így egy x-e2 pl.

(#7666) tacto válasza Elektrosokk (#7664) üzenetére


tacto
aktív tag

Köszi, akkor majd tegy fel egy linket adott esetben.
Nekem a sarkok-szelek nem voltak az igaziak anno az elsö generacios NEX-eken a Biogonnal.

(#7667) #31733248 válasza madgie (#7570) üzenetére


#31733248
törölt tag

Érdekes, a 35mm-es obi nekem sem vált be a Sonyn... Pont annyival hosszabb volt, hogy ne adja ki. A 30mm-es viszont bevált. Inkább vágok a 24 megapixelből - hozzátenni sajnos nehezebb. :DDD

(#7668) arn válasza cousin333 (#7661) üzenetére


arn
félisten

Hogy jon a ketto ossze? Almat a kortevel... Teljesen masra hasznalhato a ket obi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7669) MC Pite


MC Pite
veterán

Hétvégén tesztelve lett az X30... [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7670) Parci válasza MC Pite (#7669) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vegyek vagy ne? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7671) gyorgyi84 válasza arn (#7668) üzenetére


gyorgyi84
tag

szerintem 23 vs 35-re gondol :)

(#7672) arn válasza gyorgyi84 (#7671) üzenetére


arn
félisten

En is :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7673) cousin333 válasza gyorgyi84 (#7671) üzenetére


cousin333
addikt

Pontosan. Nem is értem, mi másra lehetett volna még gondolni :F

"We spared no expense"

(#7674) gyorgyi84 válasza cousin333 (#7673) üzenetére


gyorgyi84
tag

10-24 :F

de félre néztem :)
mobilon nem könnyü néha az àttekintés :Y

[ Szerkesztve ]

(#7675) MC Pite válasza Parci (#7670) üzenetére


MC Pite
veterán

...Ne. Neked nem elég jó :)

Stabi jobb (hangosabb is :( ), sw korrekció jobb, fénymérés, awb, sebesség, testreszabhatóság, kezelhetőség, egy csomó mindenben sokat javult. Nem tudom változott-e a lencsebevonat, [nincs most nálam a tizes épp] de úgy tűnik agresszívebb provokálásra se nagyon akar becsillanni. Dinamikában használható, (nem tud annyi mint az X10, de az alap jpg van kb olyan szinten mint 1-2 konkurens gyártó cserélhető obis gépénél ;] , Fine jpgből vállalhatóra visszarángatható általában, szerintem nem 'kompaktos' a képe) fókusz egész korrekt, kijelző nem rossz, a dönthetősége jól jön néha, UI fejlesztések nagyja is jó (bár X-T1 méretű evf-re tervezték)... Zajban labrotesztekben lehet alulmarad(?) a 10eshez képest, de ezzel a fényméréssel és stabival jellemzően alacsonyabban tartja az érzékenységet, így 'élőben' kb pariban vannak kevés fénynél, sőt, sokszor a 30as tűnik jobbnak.

De [főként az X10-hez képest] a legfőbb selling point szerintem a keresője. Engem ezzel megvett; penge, nagy, éles, élethű, kellemes távolságban van tűrhető méretű feliratokkal/ikonokkal, dinamika/színek a tényleges eredményt tükrözik - az X-E2 keresője nem egy szar darab (gyanítom az került bele). Amúgy meg tiszta (mini) X-T1 feeling használat közben - csak itt jobban tetszik az obi körüli gyűrű mint az első tárcsa :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7676) 3YEW válasza Gondwana (#7654) üzenetére


3YEW
tag

És hogy tetszik a fekete az ezüst után? Arra van ötleted, hogy vajon az x100-hoz képesti dupla különbözet megéri-e?
lugosi: Én is gondolkodom rajta, makróhoz, jó eséllyel hasonló irányba.

T

(#7677) GU-81M


GU-81M
tag

Sziasztok!

X-E2-t keresek használtan, de itthon nem nagyon akarnak megválni tőle az emberek. Érdemes ebayen próbálkozni (EU-n belül), vagy ott sokkal magasabb végösszeg jön ki a végén a posta miatt? Ha jól emlékszem, akkor itthon olyan 150 körül mennek a vázak el.

(#7678) jmakk válasza GU-81M (#7677) üzenetére


jmakk
őstag

Láttál valahol olcsóbban? Ahogy nézem a német és angol oldalról is kb. 140-150e jön ki átszámítva.

(#7679) Parci válasza MC Pite (#7675) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

abszolút elég jó nekem, a legfőbb bajom vele, hogy nem nyúltak az obihoz, 24-120-ért kiált, főleg, hogy a váz mérete is nőtt. a többi mind tetszik, megszűnt a hátsó szerencsekerék stb. mondjuk 160e ft-ért túlzás sztem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7680) MC Pite válasza Parci (#7679) üzenetére


MC Pite
veterán

Hétvégén kölcsibe volt az X10, kezdő, középkorú embernél. Szerzett mellé egy csattogót is (7D) hogy megnézze mit kapna többszöröse áron (szintén használtan), többszöröse méretben (kapnának, mert főként a neje fényképez). Előbb mutatta a beltéri (nappal, közepes fényviszonyok, vakuval és nélküle is hasonlítva) tesztképeit (nemsokára kültéren is kipróbálja) és nem akarja elhinni a különbséget... A topiklakók ismerik(?) hogy SlowSync vakuval ilyenkor mennyire természetes, kellemes képeket gyárt, az ember szerint rommá verte a csattogót. Tudjuk, hogy haladó ember nem árt a dslr-hez, de azt is, hogy színekben, természetességben maximum eléri a canon legtöbb dslr a kicsi x szintjét ilyenkor.
Szóval röviden, nagyot csalódott a kolléga a kicsi x-ben, de pozitívan. :K

szerk: Az új ára ezért sokaknak mégsem annyira túlzás (azoknak, akik csak jobb minőséget akarnak, obicserék nélkül; G6 kit ami keresővel, PL5 ami nélküle érdemi ellenfele lehet ilyen célcsoportnak) - az összetett csúcskompakt ligát tekintve meg mi kütyübuzik úgysem vagyok pártatlanok, mindannyiunknak 1-1 gép 1-1 dologért szimpi, az ár kevésbé domináns. Én a színekbe, kezelésbe(beépített vakuba), evf-be szerelmes vagyok, hiába adnák ugyanannyiért az LX100at, valószínű X30 venném (másodgépnek). Ha valaki ilyen összehasonlító tesztet látna, a linket megköszönném ettől függetlenül! :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7681) Gondwana válasza 3YEW (#7676) üzenetére


Gondwana
addikt

Xar a kép, de még itt is tűrhető sebességgel „harapott” az AF a fiamra, nem volt nálam épp az X100s, hogy összevessem, de szerintem egy picit jobb lett az s-től is, a símától meg khmm...
Itt meg egy bogarászós makrószerűség TCL-X100-zal. (Csak techdemó, mehettem volna közelebb is, komponálni se ártott volna)
(Ha árban azt nézed, hogy az X100-at újan, vagy az X100s-t használtan, akkor ... nem fejezem be a mondatot, mert azt mondják majd, hogy itt hirdetem a gépem)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7682) Parci válasza MC Pite (#7680) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vaku ide vagy oda, a 7d rommá veri képminőségben az x10-et, ezen még billentyűzettel sem lehet változtatni. ne essünk már túlzásokba, két éve használom az x10-et, nagyon jól ismerem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7683) GU-81M válasza jmakk (#7678) üzenetére


GU-81M
tag

Nem láttam olcsóbban, csak furcsállom, hogy tényleg ilyen ritkán raknak-e fel itthon eladó gépet... Kicsit félek ebay-ről venni ilyen árban használt gépet... Tudom, hogy itt sokan rendelnek obit/gépet ebayről, de ez még nem nyugtat meg... :)

[ Szerkesztve ]

(#7684) FEDman válasza Parci (#7682) üzenetére


FEDman
addikt

Gondolom a szokásos nóta, aszerint értékeljük itt fel vagy le a gépeket, hogy azok full automata módban random épp mit dobtak. :U

Részemről no komment..

(#7685) 3YEW válasza Gondwana (#7681) üzenetére


3YEW
tag

köszi, van egy x100 nálam, és csak azon gondolkodom, hogy érdemes-e továbblépni, illetve mi lehetne egy indokolható továbblépés...

T

(#7686) Elektrosokk válasza GU-81M (#7683) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Még is miért félsz? 100 százalékosan védve vagy. Ha nem jó visszaküldöd, legrosszabb esetben is az ebay kifizeti.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7687) GU-81M válasza Elektrosokk (#7686) üzenetére


GU-81M
tag

Szeretem előtte megnézni, hogy mit is veszek. Mennyire karcos, stb. Az egy dolog, hogy leírják az állapotát, esetleg fotó is van róla, de nekem nagyobb biztonságérzetet ad a személyes átvétel.

(#7688) gyorgyi84 válasza Gondwana (#7681) üzenetére


gyorgyi84
tag

Meg az x-t1nel is jobb es gyorsabb a fokusz, allitolag teljesen ossze van hangolva az obival.

(#7689) MC Pite válasza FEDman (#7684) üzenetére


MC Pite
veterán

De, így is többet kommenteltél erre mint kellene. Vagy tudod ezeket a gépeket/embereket/igényeket a helyükön kezelni, vagy nem. De írj pár sort a kollégámnak, -továbbítom neki- miért ne fényképezzen inkább semmivel :U

GU-81M: Néha akkora az árkülönbség ebayről, hogy megérheti 'kockáztatni' - teszem hozzá védettebb vagy ebayes vásárlásnál mint itthoni -problémás- boltnál, vagy használtan egy csaló/nem korrekt emberrel, amikor a rendőrséghez járkálhatsz, de garantáltan soha semmit nem tudnak segíteni. :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7690) Elektrosokk válasza GU-81M (#7687) üzenetére


Elektrosokk
addikt

értem. Én vettem már pár olyan dolgot amit nem tudtam itthon megvenni, mert nem volt.... végül is abban a helyzetben rá voltam utalva. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7691) Parci válasza MC Pite (#7689) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, FEDman személyeskedett, ami nem szép tőle, de te meg egyszerűen olyasmi tulajdonságokkal ruházod fel a gépeket, amivel nem rendelkeznek. az x10 egy kompakt. a szenzora FÉL fé-vel jobb egy 1/1,7"-os lapkánál. ne csináljunk már belőle 7d-verő képminőségű gépet, mert komolyan mondom, hogy kimoderálom. ez tényleg ugyanaz a szint, mint amikor a dslr-buzi kölyök közli, hogy nem vesz mirrorless-t, mert azért a tükrössel nem egy ligában focizik, ott a képminőség határa a csillagos ég. azon hangosan nevetnél. akkor viszont te se írj ilyeneket légyszi.

az x10 dinamikában van olyan jó, mint a régi (!) dslr-ek. tehát mint a nikon d70.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7692) -Fripp-


-Fripp-
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Csatlakozom lugosi(7665) kérdéséhez , ugyanez érdekelne , pontosan hasonló variációban gondolkodom.
A közeljövőben váltok nikon dslr-ről xe-1-re de a manuális jó minőségű nikkorokat megtartanám.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#7693) FEDman


FEDman
addikt

Nem fogok itt még egy értelmetlen vitát elindítani, részemről továbbra is ehhez tartom magam.

(#7694) MC Pite válasza Parci (#7691) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezzel egyet értek.
Gondolom abban is egyet értünk, hogy dslr-el könnyebb bénázni (nem mindenki fotós/szakács/autóversenyző, és nem is várjuk el) - ezért célszerű mindig az igények függvényében gépet ajánlani. :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7695) Parci válasza MC Pite (#7694) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, nem értünk egyet, elég jó automata módok vannak a dslr-eken. légyszi szállj ki a topik megmondóemberének szerepéből, mert moderáció lesz. egy dolog a vélemény és egy dolog, ha folyamatosan sulykolsz valamit, ami nem is igaz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7696) silmatauki válasza Parci (#7695) üzenetére


silmatauki
őstag

"nem, nem értünk egyet, elég jó automata módok vannak a dslr-eken."

úgy értette, hogy egy hozzánemértő sokkal nagyobb valószínűséggel ront el egy képet egy eleve kis DoF-ú DSLR-rel, mint kvázi végtelen mélységélességű, így mindent fókuszban tartó kiskompakttal. Ebben tényleg igaza is van, lásd pl. a rosszemlékű PhoneArena-s "Canon DSLR-verő Note4"-témát. (Amúgy a lap azóta kiadott egy szánalmas "terelő" cikket – ahelyett, hogy férfiasan elismerték volna, elb@szták.)

[ Szerkesztve ]

(#7697) Parci válasza silmatauki (#7696) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, erre nem tudok mit mondani, akkor a mobiltelefon a legjobbabb, még az x10-nél is jobb!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7698) MC Pite válasza silmatauki (#7696) üzenetére


MC Pite
veterán

Én inkább csöndbe maradok. Bátorkodtam jelezni, hogy lehet hogy van aki örül 60-160 ezerért is ezeknek a gépeknek -mert esetleg sokkal 1r user állóbb-, de maradjunk annyiban hogy nem és kész. Nem akarok vitát gerjeszteni...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7699) Gondwana


Gondwana
addikt

Itt az új white orb?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7700) silmatauki válasza Gondwana (#7699) üzenetére


silmatauki
őstag

Még szerencse, hogy “csak” szoftveres bibi. És persze megint a Lightroom / Photoshop. Igazán kiküldhetne már a Fuji pár mérnököt az Adobe-hez, hogy végre gayába rázzanak mindent. Nem is telne bele pár hétnél több a rendes X-Trans demosaicing stb. megcsinálása, és utána garantáltan sokkal több ember vennek Fuji X-Trans-t (azok, akik eddig nem akartak NEM LR-t használni). Fene se érti, miért nem akaródzik mindez a Fujinak...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.