Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) Mr.Zazi válasza madgie (#7847) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Ilyen jól nézne ki a vázad a 23 -assal :DDD na?

(#7852) madgie válasza Mr.Zazi (#7851) üzenetére


madgie
titán

Na mennyi az annyi? :D

(#7853) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Visszaolvastam egy kicsit a topikot gari ügyben.
Az x100s-re itthon vásárolt hivatalos termék esetén akkor 2 év a gari?

(#7854) Mr.Zazi válasza lugosi (#7853) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Ha a Fujifilm Magyarországon keresztül, (majdnem az összes üzlet) vásárol valaki Fuji gépet, legyen az bármelyik X, 2 év a hivatalos garancia. Még az XQ -ra is.

(#7855) Mr.Zazi válasza madgie (#7852) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Hogy is mondjam magának... Kettessel kezdődjön. :D

Ja, ez még nem esett le. :N

[ Szerkesztve ]

(#7856) madgie válasza Mr.Zazi (#7855) üzenetére


madgie
titán

200 euró? Juppi :D

(#7857) Mr.Zazi válasza madgie (#7856) üzenetére


Mr.Zazi
tag

:O :N

[ Szerkesztve ]

(#7858) Scharm1976


Scharm1976
tag

vótmá'?

www.flickr.com/photos/scharm/

(#7859) Mr.Zazi válasza Scharm1976 (#7858) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Dejó, ezt még nem láttam, köszi.

(#7860) madgie válasza Mr.Zazi (#7859) üzenetére


madgie
titán

Most jött ki :)

(#7861) jmakk válasza madgie (#7860) üzenetére


jmakk
őstag

És te máris belekötöttél a játszótéri nyelvezetbe! Toljál sznikerszt! :DDD

(#7862) zsbacsi válasza Stauffenberg (#7848) üzenetére


zsbacsi
csendes tag

Igaz, ezekről nem olvastam.
Pár hét és kiderül a fuji hogy áll a beismert vagy be nem ismert típushibához.
Bár akárhogyan is lesz eléggé megingott a bizadalmam bennük.

(#7863) madgie válasza jmakk (#7861) üzenetére


madgie
titán

Ki leszek végezve, b+ :D

(#7864) Mr.Zazi válasza madgie (#7860) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Akkor azért :DDD

Még hogy a Leica jobb, chh. Francokat. :P
Ők még nem tudják, hogy a Fuji a fényképezés Leicája.

[ Szerkesztve ]

(#7865) MC Pite válasza Stauffenberg (#7835) üzenetére


MC Pite
veterán

'Az X10, X20, X30 vonal klasszikus kompakt szenzorméretet használ' - 1/2,3"!=2/3" (plusz exr/pdaf). szerk: A csúcs/nagyszenzoros kompaktok 1/1,7-esek szoktak lenni, és pár nagyobb szenzoros gép van (kb RX100/LX100, meg a Canon pár gépe). De 'klasszikus komapkt szenzorméretre' mindenki 1/2,3"-ot válaszolja.

Igen, a Fuji MO ad plusz 1 évet (ill minden országban szinte a helyi hivatalos importőr).

Merci: X10/20 belépő dslr méretű ovf-el, utóbbiban egy kis extrával az ovf-en. Relatív lassú az X100 (frissítés óta nem agyvérzősen, régi oly szintnél hol jobb hol rosszabb), de érdemes utánaolvasni hogy bejön-e, brutál hangulatos fényképezőgép.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7866) Stauffenberg válasza MC Pite (#7865) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az 1/2,3 elterjedt, de nem egyedüli kompakt szenzorméret.

(#7867) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Megérkezett az uj kis jövevény x100T személyében :)
Az elsö benyomàsok a piciröl , de hozzà kell tennem x100s, xe1 és 2-sem nem volt, x100-hoz megteljesen felesleges hasonlitani ( max. külsöre emlékeztet az elödre )
Igy inkàbb az x-t1-hez viszonyitva tudok rola véleményt mondani , ami persze teljesen szubjektiv lesz!

Ami tetszik :
A gombokat sokkal könnyebb nyomkodni és mintha gyorsabban is müködne az egész menürendszere. A hét programozhato gomb,plusz a Q menü nagyon jo, azt hiszem ha egyszer beàllitja az ember akkor többet nem is kell hasznàlni a menüt. ( ezt az x100-hoz viszonyitva irom )
A fokusz egyértelmüen gyorsabb mint az x-t1 23-s kombo, ez érezhetö szàmomra . Gyenge fényviszonyok között is nagyon hamar beàll às be is talàl a fokusz. S talàn megmerem kockàztatni,hogy még az evf is jobb lenne sötétben mint az x-t1-é.
Az uj auto iso modok nagyon jok,szeretni fogom.
Ami még uj volt szàmomra az a multi automatikus fokuszpont vàlasztàsnàl több fokuszpontot is kijelöl, olyan dslr érzés fogott el.

Ami nem tetszik:
A fogàsa valami szörnyü, rosszabb mint a sima x100-é, valahogy az a bör utànzatu müanyag rajta sokkal jobban csuszik . Konkrétan mikor kivettem a dobozàbol majd a kis nylon tokjàbol majd nem kiesett a kezemböl, pedig relativ szàraznak nevezhetö a tenyerem. S hàt ha valamikor ovatos az ember az pont elsö kicsomagolàs. Melegebb nyàri napokon nem tudom mi lesz.
A menü és a kijelzöre kiirt betük és jelek sokkal kisebbek.

Sajnàlom,hogy az egyéni beàllitàsokat tovàbbra sem lehet àtnevezni !

2-3 orai nyomkodàs utàn ennyit tudok rola irni.

[ Szerkesztve ]

(#7868) Gondwana válasza gyorgyi84 (#7867) üzenetére


Gondwana
addikt

Viszont az AutoISO továbbra is 1/125-ig korlátoz csak, X100s-en hiányzott az 1/500-as opció, de a T-vel manuál+expókompenzációval megoldható. A 3 után a 7 custom setup is kezd kevés lenni: egy default Astia, egy default CC, kétféle stúdióvakus preset, egy infrás, egy DR400 Astia és maradt egy fekete-fehérhez, ennyi.
Direkt AF-mezőválasztáskor gyakran nem lövi el a képet, ha csak nyomom a keretátpozicionálást, majd az expógombot koppig. Féliglenyom-felenged-koppiglenyom már működik, csak lassúbb.
Szerk.: magyarázat: Fujinál van ugye, a focus-lock-priority, amikor nyomod az expógombot, mint süket a csengőt, és csak akkor exponál, amikor élesre állt. Ha épp mozgattam az AF-mezőt, akkor először ki kell pöccintenem ebből a módból az expógombbal, majd csak ez után van értelme koppig lenyomni, hogy exponáljon „gyorsan”

Ja, és a fókuszgyűrűvel történő lapozás a képek visszanézésekor előre rendben van, visszafelé lapozva gyakran akadozik nálam (ugyanekkor MF-re váltva rendesen reagál a gyűrű)

Az X100t fogásáról nem tudok sokat mondani, első naptól (na jó, második, mert első nap nem volt időm még a doboz kibontására sem) LC-X100 lasó fele rajta lakik (a Fuji tok nyakpántját sikeresen elkavartam valahol, a fölseje meg nem megy rá normálisan, ha szűrőadapter is van a gépen)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7869) MC Pite válasza Gondwana (#7868) üzenetére


MC Pite
veterán

A végét nem értem...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7870) Mr.Zazi


Mr.Zazi
tag

Keresek FX M42 adaptert megvételre, valakinek esetleg?

(#7871) madgie


madgie
titán

Fécbúkon találtam, Fujifilm X World oldalon:

(#7872) Fandango válasza madgie (#7871) üzenetére


Fandango
veterán

Ez jó, szemléletes.

(#7873) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

hát skacok, eladtam a 35-öst. sajnos ez az eladás komoly lelki válságba taszított, folyton azt mondogattam magamnak hogy a 35 mégsem 23. de most hogy nincs itt a polcon a kis doboza, és nem hallom a kerregését teljesen el vagyok keseredve... remélem mihamarabb újra itt lesz velem. legközelebb inkább 2x is meggondolom hogy eladjak e fuji cuccot. :D :O

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7874) Stauffenberg válasza Elektrosokk (#7873) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vigasztaljon, hogy a 35mm-ből van bőven a használt piacon, bármikor vásárolhatsz másikat. Aztán meg ha a látószög jobban bejön, akkor a 23mm abszolút alkalmas feledtetni a 35mm-t. :)

Idén meg jön a 35mm f/2 is, én nagyon kíváncsi vagyok már rá. Ha a 35mm f/1.4-nél olcsóbban jön, akkor az f/2 fényerővel én teljesen kibékülök, meg kicsi is lesz, cuki is lesz és van esélye egy jóval harapósabb AF-re is. Csak legyen ennek is élő karaktere. :)

[ Szerkesztve ]

(#7875) Elektrosokk válasza Stauffenberg (#7874) üzenetére


Elektrosokk
addikt

persze, ezek helyén való érvek, de Tudod az érzés az erősebb... :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7876) Novics válasza Elektrosokk (#7873) üzenetére


Novics
senior tag

Szerencsére én nem fogok úgy járni, mint te és Mazsi. :))
Mondjuk, amikor hoztad a Biotart, akkor gondoltam rá, hogy kicsit kölcsönkérem. De aztán inkább mégsem. Nem nagyon kéne már idén fotós cuccra költenem. Pedig... nem lenne rossz egy 18-as túrázáshoz meg egy 35-ös a Biotar mellé. De hát a 18-55 árából nem jön ki egyik sem, nem ám mind a kettő!

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#7877) Elektrosokk válasza Novics (#7876) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ennek az optikának varázsa van az már biztos, ha megérinted vége mindennek.... hát még ha fotózol vele! a 18-ast szerintem ne sajnáld annyira, az 18-55 nagyon penge cucc. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7878) Novics válasza Elektrosokk (#7877) üzenetére


Novics
senior tag

A 18 csak a mérete miatt lenne érdekes.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#7879) Segnior_Barthez válasza madgie (#7871) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

remek szemléltető, bár szaturációban a pro ng std-t a legvisszafogottabb. a classic chrome-ot színesebbnek látom.

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#7880) MC Pite válasza madgie (#7871) üzenetére


MC Pite
veterán

Érdekes... Elsőre azt mondtam volna hogy szinezettségben (ha szelektíven is) nem lehet ugyanott az Astia mint a provia.
Ahogy a pro neg hi sem igen lágyabb a proviánál, sőt. Nem beszélve arról hogy a pro negák kevésbé színesek mint a CC.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7881) gyorgyi84 válasza Gondwana (#7868) üzenetére


gyorgyi84
tag

Ja, és a fókuszgyűrűvel történő lapozás a képek visszanézésekor előre rendben van, visszafelé lapozva gyakran akadozik nálam (ugyanekkor MF-re váltva rendesen reagál a gyűrű)

Azt se tudtam,h van benne ilyen :)
Majd ha lesz idöm belenézek a leiràsàba is ...

(#7882) Gondwana válasza gyorgyi84 (#7881) üzenetére


Gondwana
addikt

Csak a szerencsekerék szűnt meg, a funkciója tovább él, reinkarnálódott :D (A kai-zen hogyan fog reinkarnálódni? Csak mert nagyon úgy tűnik, hogy jelenleg megszűnt egy picit létezni)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7883) gorgo válasza madgie (#7871) üzenetére


gorgo
őstag

Hát ja, ez nagyon elnagyolt, ennél lényegesen bonyolultabb a helyzet, nem lehet 2 változóval leírni az tuti. Valaki gondolt egyet, és saját feje szerint rajzolt egy ilyet...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7884) madgie válasza gorgo (#7883) üzenetére


madgie
titán

Egyértelmű, a szaturáció sem fekete, vagy fehér, a CC teljesen máshogy visszafogott ebben is, mint nega színmódok, vagy például ott van még a Provia/Astia színkontrasztja...

Más: utálom a nyakpántokat, de az X-T1-hez még nemrég vettem észre ,hogy valami kis f*sza bőr szerű cucc van, nem CaNikonosan világos, ordító felirattal. Ettől függetlenül nem raktam fel a gépre, mert tényleg rühellem nyakban csüngetni a gépet. A biztonság kedvéért egy ilyet rendeltem, aztán meglátjuk, mennyit lesz a gépen :D

[ Szerkesztve ]

(#7885) Elektrosokk válasza madgie (#7884) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Az enyémen egy nagyon régi és nagyon Vékony bôr nyakpánt van. Jól néz ki amit rendeltél. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7886) FEDman válasza madgie (#7884) üzenetére


FEDman
addikt

Nagy riherongy ez a Fuji! Először legombol rólad egy csomó pénzt, most meg már pórázon is akar tartani..

:DDD

Amúgy jól néz ki, néha én is elgondolkozom valami ilyesmin.

(#7887) madgie válasza FEDman (#7886) üzenetére


madgie
titán

Már itt van a gépen, ismerkedünk :)

A fantasztikus minőségét bocs, ennyit tud a telefon :D Egy soft release buttont még el tudnék viselni (nem pirosat :D), de a fránya menetet lehagyták az X-T1-ről, ragasztani meg akar a fene.

[ Szerkesztve ]

(#7888) tacto válasza madgie (#7887) üzenetére


tacto
aktív tag

Ez nagyon kulturalt. A kis (fem)kocka nem karcolja esetlegesen a vazat vajon?

(#7889) Stauffenberg válasza tacto (#7888) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is ez jutott eszembe. Jobb lenne fából, az nem bántja annyira a festést. De láttam olyat is, amin egy vastag bőr karika látta el ezt a feladatot.

(#7890) Mr.Zazi válasza madgie (#7887) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Szerintem pofás, ha nem jön be, beszámítom a 23ba :DDD

(#7891) madgie válasza tacto (#7888) üzenetére


madgie
titán

Nem hiszem, fel van tolva tövig. Ha mégis odaérne, akkor lecserélem valamire :)

(#7892) Elektrosokk válasza madgie (#7891) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ugyan már... 1-2 kis karc csak jót tesz a kinézetnek :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7893) madgie válasza Elektrosokk (#7892) üzenetére


madgie
titán

A műbőr izéhez érhet max, azt meg talán nem nagyon bántja.

(#7894) Scharm1976 válasza madgie (#7887) üzenetére


Scharm1976
tag

Ezert penzt adtal?
Ilyet fontam volna neked ingyen, paracordom van. :D

www.flickr.com/photos/scharm/

(#7895) Mercutio_


Mercutio_
félisten

A 20-as panát traktornak hívják, hát akkor ez a 27/2.8 meg egy John Deer :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7896) madgie válasza Scharm1976 (#7894) üzenetére


madgie
titán

Csinálhatsz egyet, elfogadom :D Jó lesz az X-A1-re :DDD

(#7897) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

máma má nem granulálgat tovább

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7898) madgie válasza Parci (#7897) üzenetére


madgie
titán

Nass, pipa.
Alkoss, pipa.
Gyarapíts, rég pipa :D

(#7899) Parci válasza madgie (#7898) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már egy ideje inkább csak gyarapítom ezeket, de ha már ott vagyok, valamit nyomkodnom kell :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7900) jjeahh válasza Parci (#7897) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pont a tegnap böngészgettem a képeidet, mutogattam a tesónak, ő is ledöbbent mit művelsz egy kis kompaktal :)) remélem lesz még :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.