Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) madgie válasza silmatauki (#7700) üzenetére


madgie
titán

Igazából nem értem, mi a baj az Adobe X-Trans-szal. Illetve értem, hogy nem tökéletes, de más sem az. A C1 elég sok digitális szemetet termel, az Iridient is elég furcsa éjszakai képeknél, hamarabb szétesik, zajosodik, mozaikosodik a kép, mint a LR-ban.

És igazából mondhatjuk, hogy ja, szaraziksztransz, de kő közönséges bayer gépnél is van különbség két rawkonverter között.

(#7702) jmakk válasza madgie (#7701) üzenetére


jmakk
őstag

Sejthető volt, hogy valami történni fog, miután vettél X-T1-t... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7703) Scharm1976 válasza jmakk (#7702) üzenetére


Scharm1976
tag

csődöt jelentett a FUJI Corp.? :D

www.flickr.com/photos/scharm/

(#7704) madgie válasza jmakk (#7702) üzenetére


madgie
titán

Nem bántam meg eddig az X-T1 megvételét, csak egy bajom van: nincs zsozsóm az összes jó XF fixre :D

(#7705) jmakk válasza madgie (#7704) üzenetére


jmakk
őstag

És még a 90/2 ki sem jött. Tippem szerint 56/1.2-szerűen brutális lesz az is.

(#7706) Parci válasza MC Pite (#7698) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az első állításodból nem következik a második. én is jobban örülök egy jó kompaktnak, mint egy dslr-nek. ettől még az x10 nem jobb gép mint a 7d. pont.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7707) Mr.Csizmás válasza jmakk (#7705) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

16/1,4

nyálcsorgatós macska

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7708) Scharm1976 válasza jmakk (#7705) üzenetére


Scharm1976
tag

én is várom a 90-es makrót, de a 120-ast is meglesném.
itthon az a baj, hogy nem ruháznak be a kereskedők 1-1 db-ba, így tapizás helyett marad a neten olvasott/látott tesztek.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#7709) jmakk válasza Scharm1976 (#7708) üzenetére


jmakk
őstag

Tudtommal a 90-es nem lesz makró (lehet a sonyval kevered), csak a 120-as.

(#7710) Scharm1976 válasza jmakk (#7709) üzenetére


Scharm1976
tag

ja, lehet benéztem. :D

www.flickr.com/photos/scharm/

(#7711) MC Pite válasza Scharm1976 (#7708) üzenetére


MC Pite
veterán

Nagyfalun azért 1-1 boltban akad polcon is drága cucc(3 féleképp X-T1), más kérdés nem feltétlen lehet ott kipróbálni...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7712) Scharm1976 válasza MC Pite (#7711) üzenetére


Scharm1976
tag

Nehogy azt hidd.
Amikor kerestem megvetelre, senkinek sem volt.
Az 56-ost ist onnan vettem meg, ahol eppen 1 db a vitrin mogott akadt, a 10-24-est meg meg kellett hozatni.
Portremarkolat meg nincs az orszagban.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#7713) lugosi válasza -Fripp- (#7692) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Végre egy kolléga! :)

Szóval amit eddig google segítségével kiderítettem, hogy eléggé megy ez a téma, azaz a nikkor obik fuji x vázon. Ezt a videót érdemes megnézni, nézhetően, érthetően mond el dolgokat az illető: youtube videó

Úgy érdemes keresni, hogy "fuji x-pro1 nikon lens" mert valamiért úgy láttam, hogy főleg x-pro1 tulajok mentek el ebbe a manuál-obi-irányba.

Kétféle adaptert láttam a neten, az olcsóbbikat, amik azokhoz az obikhoz használhatóak, amiken gyárilag is van rekeszgyűrű (ha jobban szétnézek, nekem 2 kivételével csak rekeszgyűrűs obim van), illetve van egy drágább változat, ami a G obikhoz is használható, amiken nincs rekeszgyűrű, ebben az esetben a legszűkebb rekeszre áll az obi, és az adapteren van rekeszgyűrű, azon tudod szabályozni a blendét.

Amit még kiderítettem, hogy pre-ai obikat is fel lehet tenni így X vázra, amit egyébként nikon dslr-re nem lehetne. Fénymérés működik ezekkel az obikkal a látottak, olvasottak alapján. A tesztelők szerint a nagyon nagy feloldóképességű obikhoz is elég jók az X vázak szenzorai.

Szóval nagyjából ezeket derítettem ki eddig, biztató a helyzet, mert úgy tűnik hogy nem csak mi gondoltunk erre a lehetőségre, hanem fórumok és gyártók is foglalkoznak vele.

(#7714) torzo válasza lugosi (#7713) üzenetére


torzo
Ármester

Fuji vázon egy Nikkor 80-200/2.8!? :Y Meg a többi böhöm optika? Akkor minek a milc? :F

(#7715) hegyimorc válasza lugosi (#7713) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Egy ideig párhuzamosan voltak még Nikon cuccaim és már mikro4/3, akkor vettem én is egy G-s adaptert, de szinte csak kipróbáltam, mert már az adapter is akkora mint egy kisebb obi, és ezt csak súlyosbították a nagy Nikkorok én viszont többek között a méret és súly miatt váltottam.

Szóval végül nem nagyon használtam.

Amúgy nem egy nagy durranás a G-s adapter. Csak egy tárcsa kell bele, amivel a rekesz állító pöcköt be lehet húzni, hogy ne a legszűkebbre húzza a rugó. Nem G-s változatot fölösleges venni, annyival nem olcsóbb.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#7716) madgie válasza hegyimorc (#7715) üzenetére


madgie
titán

Meglévő Nikkor, friss Fuji X házasságnál szerintem egy Focal Reducer lehet még érdekes.

(#7717) -Fripp- válasza lugosi (#7713) üzenetére


-Fripp-
csendes tag

Csak blendegyűrűs objektívjeim vannak , manuális fixek viszonylag jó fényerővel.
Adapterből számomra tökéletesen elegendő az amelyik simán odatartja a megfelelő távolságra az üveget az érzékelőtől.
Tehát egy darab vas , ennélfogva olcsó vas.

Amit nem tudok hogy mi történik rekeszeléskor az evf-ben ?
Jelzi a fénymérés alapján az expozíciót valamiféle skála , mint a d200-ban ?
Az mért fény a szódásüveg talpával is , rendszeridegen objektívvel persze csak munkarekesz van.
Rendkívül szerény ismereteim alapján azt szűrtem le hogy az evf mindig megfelelő világosságú , tehát a belépő fény mennyiségétől függetlenül világos , kvázi hamis képet mutat.Tehát nincs szükség blende beugrasztásra.
Nameg furdal a kíváncsi hogy mennyivel könnyebb/nehezebb egy xe-1 evf-jében a kézi élességállítás mint egy nagyságrendileg hasonló , középosztálybeli dslr (d200) optikai keresőjében.

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#7718) MC Pite válasza -Fripp- (#7717) üzenetére


MC Pite
veterán

Rekeszeléskor kompenzál az evf (auto iso és záridő esetén) - ahogy tenné ezt bármilyen obival (natívnál csak félig lenyomott gombnál húzza be a rekeszt).
Ha manu iso/zársebességet használsz, akkor expószimulációt be/ki kapcsolhatod.
Peaking és nagyítás mellett több/kényelmesebb lehetőség van mf esetén mint ovf-el.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7719) Elektrosokk válasza -Fripp- (#7717) üzenetére


Elektrosokk
addikt

d200 keresője kiváló darab... sokat manuáloztam vele, nikkor 1.4 50 optikával szenzációs fotókat készítettem stb. más az XE1, de bőven használható. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7720) -Fripp- válasza MC Pite (#7718) üzenetére


-Fripp-
csendes tag

Köszönöm , világos.

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#7721) -Fripp- válasza Elektrosokk (#7719) üzenetére


-Fripp-
csendes tag

Hat éve használom a d200-at , élőképes belenagyi meg a peaking azért csak sokat fog segíteni.
Egyenlőre csak elmélkedek tapasztalatok híján.Bár lehet hogy ez itt off ezért be is fejezem.

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#7722) Elektrosokk válasza -Fripp- (#7721) üzenetére


Elektrosokk
addikt

annyira nem off, rengeteg dolgot kipróbáltam már a fujin, canon fd objektíveket, távmérősöket, m39 m42 bajonett, minolta stb. minden működik. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7723) Mr.Csizmás válasza lugosi (#7713) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nikonból a rangefinder obikat érdemes használni, Parci bá' a 105-öst dicsérte pár hónapja :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7724) madgie válasza Mr.Csizmás (#7723) üzenetére


madgie
titán

A 105/2.5 AI-t én is felraknám egy Fujira, egy Lens Turbo-val nem is lenne igazán nagy és valószínűleg egész korrektül karcolna.

A feltételes mód csak azért van ott, mert ilyen objektív van a közelemben, de az ötvenhatos miatt (sem) merül fel a Lens Turbo beszerzése.

[ Szerkesztve ]

(#7725) Parci válasza Mr.Csizmás (#7723) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kell a rangefinder...
35/2 ai, 50/1,4 ai, 105/2,5 ai teljesen jók. de ezek sem olcsók, a lens turbo nagyon nem, szóval...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7726) Mr.Csizmás válasza Parci (#7725) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

...szóval marad az XF család. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7727) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#7726) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mindig ide lyukadunk ki. :)

Persze megvan a szépsége begyűjteni a 30-40 éves klasszikusokat, de amik minőségben is igazán erősek, azokra a gatyád is rámegy, nincs értelme az XF-ek helyett használni őket, inkább csak mellettük, ha bírod anyagilag is.

De az eredeti felvetés meglévő Nikkorokról szólt. Arra tökéletes az X-E1 egy adapterrel.

[ Szerkesztve ]

(#7728) -Fripp- válasza madgie (#7724) üzenetére


-Fripp-
csendes tag

Nálam adott a 105/2,5 ais valamint az 50/1,8 és a 200/4 is.
Mindegyiket el tudom képzelni xe-1-en akár lens turboval akár mezei adapterrel.

A fujival nyerek nagyjából 3 stopot zajban a d200-al szemben , lesz használható 3200 iso-m ami bőven jó.
Van kereső , az egész összeállítás jelentősen kisebb és könnyebb mint a nikon vázzal és mégiscsak egy három éves szenzortechnológia nem pedig egy bő tízéves.
Autofókuszt eddig is igyekeztem mellőzni , kb annyira hiányzik mint amennyire a modern , rekeszgyűrű nélküli , objektívnek csúfolt valamik.
Az ekv. 20-24 mm és a 35-45 mm-re meg majd keresek valamit.
Szóval erőteljesen biztatgatom magam.

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#7729) jmakk válasza -Fripp- (#7728) üzenetére


jmakk
őstag

Csak halkan megjegyzem, hogy a fuji XF objektíveken (kivéve a 27/2.8-t) van rekeszgyűrű. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7730) -Fripp- válasza jmakk (#7729) üzenetére


-Fripp-
csendes tag

Tudom , nem is azokra értettem hanem a G-s Nikkor műanyagokra.

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#7731) 3YEW válasza -Fripp- (#7730) üzenetére


3YEW
tag

na annyit beszéltünk róla, hogy meg is rendeltem egy adaptert, aztán majdcsak akad hozzá egy Nikon objektív is, merthogy az még nincs :D

T

(#7732) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok nem unta meg valaki a 27/2.8-asát?
Esetleg ha 16-50-et beszámol az még jobb lenne ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7733) Parci válasza Mercutio_ (#7732) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és a panAF? az már smafu? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7734) gyorgyi84 válasza Mercutio_ (#7732) üzenetére


gyorgyi84
tag

a mult heten vittek el !

(#7735) Stauffenberg válasza Mercutio_ (#7732) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lehet én vagyok lemaradva (egységnyi idő alatt csak véges számú gépváltást tud befogadni az agyam), de milyen vázad van teneked? :D

(#7736) madgie válasza Mercutio_ (#7732) üzenetére


madgie
titán

Én is még mindig agyalok, hogy szerezzek valahonnan egy 27-est a mostani sor mellé (ninja!), vagy inkább egy 23/1.4-et szerezzek, sajnos a 35/1.4 kárára.

(#7737) 3YEW válasza Stauffenberg (#7735) üzenetére


3YEW
tag

hát a múltkori talin ha jól emlékszem pana 20/1,7 -tel fényképezett, ez ugye nincs túl messze a 27/2.8-tól
madgie: szerintem 23 1/4 azért jobb mint 27+35 kombó, és az 56-tal pedig megintcsak jobban összejön.

[ Szerkesztve ]

T

(#7738) madgie válasza 3YEW (#7737) üzenetére


madgie
titán

Abszolút igaz, objektív szemmel nézve az az értelmes lépés, csak a 35 egy gyöngyszem, nehéz lenne elválni tőle.

(#7739) Scharm1976


Scharm1976
tag

nah, mindenesetre h vki megválna a 35/1,4-től az priviben jelezze nekem!
:))

www.flickr.com/photos/scharm/

(#7740) 3YEW válasza madgie (#7738) üzenetére


3YEW
tag

hirdesd meg add el jó áron, ha elviszik, és keresel rajta valamennyit az enyhít a fájdalmon, a 23 1,4 még inkább amit az árából veszel, aztán legfeljebb máskor majd veszel egy 35-öst kedvezőbb áron. látod már vinnék is... :DDD
azért az szörnyű, hogy érzelmi kérdést csinálunk ilyen dolgokból, ez csak egy reprodukálható termék... azért mondom mert nekem is vannak ilyen "nehéz" döntéseim :(
nekem a 35 volt az első, de már amikor a kezembe vettem, tudtam, hogy a 23 és az 56 kell nekem, gyorsan meg is váltam tőle, hogy nehogy érzelmi kapcsolat alakuljon ki.

[ Szerkesztve ]

T

(#7741) madgie válasza Scharm1976 (#7739) üzenetére


madgie
titán

Érdeklődő már most van rá, csak én hezitálok.

De lehet nem kell ezen ennyit tökölni, 35-öt később is lehet szerezni :))

3YEW: egy rugóra jár az agyunk :)

[ Szerkesztve ]

(#7742) Scharm1976 válasza madgie (#7741) üzenetére


Scharm1976
tag

én is hezitáltam, amikor rendszerváltásba kezdtem, aztán rájöttem, hogy nem kellett volna.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#7743) madgie válasza 3YEW (#7740) üzenetére


madgie
titán

Az egész hobbi érzelmi kérdés :)

(#7744) jmakk válasza madgie (#7743) üzenetére


jmakk
őstag

Össze ne könnyezzétek már itt a topikot egy obi miatt! :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7745) madgie válasza jmakk (#7744) üzenetére


madgie
titán

Szinte nulla a könnytermelésem, neszójjábecsoki :D

(#7746) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Szívesen átveszem bizományba bármelyik objektívet amíg eldöntitek el akarjátok-e adni. :D Könnyebb lesz úgy dönteni, hogy nincs veletek, nem simogatjátok, nem puszilgatjátok, nincs érzékeny búcsú. :D

(#7747) jmakk válasza madgie (#7745) üzenetére


jmakk
őstag

Nyomnod kell a műkönnyet is?

(#7748) madgie válasza jmakk (#7747) üzenetére


madgie
titán

Kéne, de nem szoktam. Szemüveggel bírom így is, kontaktlencse viszont lassan nyolc éve tiltólistán van.

[ Szerkesztve ]

(#7749) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#7735) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pana G3 + 3 fix és 2 zoom obi, és marad is, de most kíváncsiságból lesz egy x-trans is mellette (aztán lehet megy jjeeaahh-nak occóér, ha nem tudunk megbarátkozni)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7750) jjeahh válasza Mercutio_ (#7749) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem a te szlogened a PanAForevör? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.