Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) b.vr válasza jmakk (#7300) üzenetére


b.vr
őstag

Ott a link feljebb :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#7302) madgie válasza jmakk (#7300) üzenetére


madgie
titán

A hashtag lemaradt :D

#szaraboké

(#7303) arn


arn
félisten

Ezt a markolatmaniat sose ertettem kisebb vazakon. Ne legyen kenyelmetlen, a masik kezemmel ugyis tamasztom. A baromi nehez obikhoz meg nem valok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7304) Scharm1976 válasza jmakk (#7300) üzenetére


Scharm1976
tag

tecc :))

www.flickr.com/photos/scharm/

(#7305) Freddy76 válasza b.vr (#7292) üzenetére


Freddy76
addikt

Köszönöm, és nyugodtan kerüld az ilyen szituációkat :K .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#7306) lenan


lenan
aktív tag

Nekem tecc,lenne benne kakaó.

http://konost.com/

(#7307) Parci válasza arn (#7303) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a ne legyen a kényelmetlen a lényeg. nekem például egy féltégla váz az. a fuji x10 a maga súlyával az utolsó, ami még nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7308) Elektrosokk válasza lenan (#7306) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nekem is, a kérdés hogy vajon lesz e feketében... :D :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7309) tacto válasza lenan (#7306) üzenetére


tacto
aktív tag

+1

(#7310) FEDman


FEDman
addikt

(#7311) 3YEW válasza FEDman (#7310) üzenetére


3YEW
tag

az azért érdekes, hogy az alternatíváknál nem is említik a Samyang-o(ka)t. Persze nincs Af, meg stb, dehát a tipikus felhasználás nagy részéhez itt nem is elengedhetetlen.

T

(#7312) jmakk válasza FEDman (#7310) üzenetére


jmakk
őstag

Hát nem tudom, nem nagyon akarok én hinni ezeknek a teszteknek.
Kicsit élesebbnek hozza ki azonos rekeszeken 14mm-en, mint a 14/2.8-t. Ezt én erősen kétlem. Csak a sarkokban mutatja haloványan jobbnak a fixet.

[ Szerkesztve ]

(#7313) madgie válasza FEDman (#7310) üzenetére


madgie
titán

És még az (tesztnél használt) X-E1-en nincs is LMO ugye. X-E2/X-T1-en jpg-ben valószínűleg saroktól sarokig penge.

(#7314) FEDman válasza madgie (#7313) üzenetére


FEDman
addikt

Még egy durván jó XF üveg. :))

És még szűrőzhető is, ami ekv. 15mm mellett már kifejezetten ritkaság.

(#7315) gyorgyi84 válasza FEDman (#7314) üzenetére


gyorgyi84
tag

:D

(#7316) madgie válasza gyorgyi84 (#7315) üzenetére


madgie
titán

Ó, az első :D

(#7317) Mr.Csizmás válasza gyorgyi84 (#7315) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7318) Scharm1976 válasza FEDman (#7314) üzenetére


Scharm1976
tag

következő obim...

www.flickr.com/photos/scharm/

(#7319) jmakk válasza madgie (#7313) üzenetére


jmakk
őstag

Utánanéztem ennek az LMO-nak, de nem találtam biztos forrást a neten, ami kimondja hogy csak JPG-re működik vagy esetleg RAW fájlban is benne van.
Valaki tudja vagy olvasta pontosan, hogy mi az igazság?

[ Szerkesztve ]

(#7320) madgie válasza jmakk (#7319) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, de szerintem csak jpg.

(#7321) FEDman válasza jmakk (#7319) üzenetére


FEDman
addikt

Csak a Jpeg-re van hatással.

Szerk.
Ettől függetlenül a torzítás, CA, vignettálás korrekció Raw + adobe progi esetén is megy automatikusan. Az LMO meg már egy ezeken felüli móka.

[ Szerkesztve ]

(#7322) jmakk válasza FEDman (#7321) üzenetére


jmakk
őstag

Tehát csak vázban konvertálással kaphatod meg. Ez szomorú. :(
Legalább lenne egy gyári konverter progi, amivel DNG-be konvertálhatnám a gépi beállításokkal.

(#7323) Elektrosokk válasza FEDman (#7314) üzenetére


Elektrosokk
addikt

minden szűrözhető ha elég kreatív Vagy! :DD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#7324) madgie válasza jmakk (#7322) üzenetére


madgie
titán

Holnap jön az új, színprofilos Silkypix, már várom, hogy kipróbáljam. Sajnos a LR az X-T1 rawjaival nem olyan pontos, CC esetén is ráhúz egy "fekete maszkot" (a 0-0 beállítású jpg-hez képest), amit elég nehéz szépen kompanzálni.

(#7325) jmakk válasza madgie (#7324) üzenetére


jmakk
őstag

Ez az a régebbi silkypix verzió, amit kvázi gyári konverterként adnak ki fujiék?

(#7326) mouser1


mouser1
csendes tag

én speciel tegnap kipróbáltam a raynox nagylátó előtétlencsét csak úgy kézzel elétartani az üvegnek, hát mit mondjak, vicces képek lettek :-) mondjuk nagyon csúnya képek születtek, úgyhogy inkább nem veszek hozzá adaptert. a makró előtétlencse viszont működött.

merthogy tegnap óta ontopik vagyok, megjött az x-e1-em! :-)

(#7327) madgie válasza jmakk (#7325) üzenetére


madgie
titán

Új főverzió, majd elválik, milyen. Ingyenes lesz elvileg ez is, korrekt Fuji profilokkal (de csak újabb gépek támogatása lesz benne az elején).

[ Szerkesztve ]

(#7328) jmakk válasza madgie (#7327) üzenetére


jmakk
őstag

Oszt ilyenkor hol marad az a hírös kajzen, hogy csesszék meg?! :O

(#7329) madgie válasza jmakk (#7328) üzenetére


madgie
titán

Elvileg később megkapják a régebbiek is a támogatást, de gyanítom, hogy a régi nekik X-E2/X100s-t jelent.

(#7330) FEDman válasza madgie (#7327) üzenetére


FEDman
addikt

Olyan szempontból nem a legújabb, hogy a külön kapható Silky ha jól tudom már a 6 verziónál tart. Ez meg a Silky Ver.4.1.0.0-rá épül majd. De persze itt most nem is ez lesz az érdekes, hanem az hogy a gyári szín profilok itt mennyire működnek majd jól.

(#7331) FEDman válasza madgie (#7329) üzenetére


FEDman
addikt

Remélem jó lesz, mert ezen táblázat alapján idővel valószínű az én öregecske X-E1-em is megkapja majd. :)

(#7332) jmakk válasza FEDman (#7331) üzenetére


jmakk
őstag

Na ez így azért szebben néz ki! Belevakarhatnák az LMO algoritmust is, bár kétlem hogy megcsinálják.

(#7333) arn válasza madgie (#7324) üzenetére


arn
félisten

en visszatertem a c1hoz :) kicsit mas a kepi vilaga a 8asnak, mint a korabbinak. a csaladi fotokon majd kitapasztalom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7334) arn


arn
félisten

:F [link]

egyreszt orulok a sikernek, de csak nekem tunnek a kepek abszolut elvezhetetlennek?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7335) jjeahh válasza arn (#7334) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez művészet, csak mi nem ércsük' :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7336) Stauffenberg válasza arn (#7334) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az én érzékelésem általában rendkívül befogadó a nagy többség által érthetetlennek tartott alkotások esetében is, de ez most nekem sem akar összeállni.

(#7337) arn


arn
félisten

Voltam par kortars kiallitason tavaly, de nem mostanaban megyek ujra... Komolyan mondom, mintha nevesitett tehetsegtelen amatorok lennenek.

Raadasul azaz erdekes, hogyha feltoltene ezeket vmilyen kozossegi fotooldalra, kirohognek, vkik szerint ez meg muzeumba valo muveszet. Csak tudnam, hogy kik rakjak oda ezeket a vkiket, akik errol dontenek.

De a festmenyek kozott is volt olyan, ha becsempesztem volna vmi kisiskolas mazolmanyt, nem szurtek volna ki sose.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7338) Stauffenberg válasza arn (#7337) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én rendszeresen járok kortárs kiállításokra (bármilyen művészeti ágból), de nem lehet valamennyi alkotót egy kalap alá venni. Tényleg vannak olyanok, akiket egyszerűen nem tudok érteni (mint a linkelt úriember nyertes munkáit), de ezek inkább kisebbségben vannak.

Ennek kapcsán csak ezt a klasszikust tudom előrángatni: [link]

Hozzáteszem Bresson, Doisneau, Kertész (meg sok kortársuk) olyanok voltak a maguk idejében, akiket éveken át mellőzött a szakma, érthetetlen, rosszul komponált, nem eléggé képeslapszerű fotókat gyártottak, aztán csak ráharaptak a népek és mára történelmi jelentőségű művészekként gondolunk rájuk.

(#7339) arn válasza Stauffenberg (#7338) üzenetére


arn
félisten

hat ha ez muveszet lesz a jovoben, akkor baromi sok jo fotos rohangal az utcan :) el lesz latva a jovokor.

en ugy vagyok ezzel, hogy a jo kepet nem kell magyarazni. illetve a sajat ertekrendem szerint akarok elvezni egy kepet, nem azert, mert vki azt mondta ra egyszer, hogy ez jo. ha nem igy van, akkor ott tart az ember, hogy nem csak azt nem tudja, hogy mit kellene csinalni, hanem azt sem, hogy mi az ami tetszik neki. persze ebben is lehet fejlodni, es valtozik is az ember.

szvsz ugy a legegeszsegesebb fejlodni, hogy kozben elvezi az ember, amit csinal, azt pedig szinte lehetetlen, ha folyamatosan elutastasba utkozik. kell a pozitiv visszajelzes. biztos vagyok benne, hogy az emlitett fotosok is kaptak pozitiv tamogatast a korukban, es azert tartottak ki az elkepzelesuk mellett.

nehany kep mar csak a jellege vagy a technikai hatter miatt sem lehet tokeletes, de a korabeli hibakat majmolni, hogy jobban hasonlitsunk rajuk, nem erdemes. ha vki ki akar tunni, egyedit kell alkotni, az viszont keveseknek adatik meg, hogy elmondhassa, "ez igy van jol, majd meglatjatok".

ezert is szerettem regen a demoscenet, ott barmilyen agyament baromsagot el lehetett sutni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7340) gorgo


gorgo
őstag

MI ez az "LMO algoritmus"?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#7341) arn


arn
félisten

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7342) jmakk válasza gorgo (#7340) üzenetére


jmakk
őstag

A diffrakció általi életlenséget hivatott csökkenteni. Gyakorlatilag matematikai algoritmussal leírják mi történik a diffrakció során és ebből kreálnak egy inverz (fordított) függvényt, amivel korrigálják a képet.
Az eredmény élesebb kép lesz, ami főként szűkebb rekeszeknél és sarkokban észrevehető.
Itt egy leírás róla.

[ Szerkesztve ]

(#7343) Mr.Csizmás válasza arn (#7334) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link]

hát ez kur@jó b...eg :o ilyen asztallábas képet én is csináltam már, csak nem voltam szomjas :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7344) 3YEW válasza Mr.Csizmás (#7343) üzenetére


3YEW
tag

Most világosodtam meg:
"Sure, Ken Rockwell deletes a bad photo or two. Other people call these Pulitzers."
Na de akkor ezt ki törölte? :)

T

(#7345) trex4d válasza madgie (#7327) üzenetére


trex4d
tag

Kíváncsian várom már!
Lightroom 6 is március eleje, bár nem tudom lesz e komolyabb fejlesztés, vagy csak vakító HDR meg panorámakép-összeillesztő-albumkészítő dolgok, amiket a pletykákban említenek.

(#7346) trex4d


trex4d
tag

A fujirumors beta-tesztje az új konverterről - csak így szépen, magyarosan! :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7347) madgie válasza trex4d (#7346) üzenetére


madgie
titán

Leszedtem, elsőre azt hittem ,hogy visszautaztam az időben vagy öt évet :D

Az a kezelőfelület, meg a gyorsaság! :))

(#7348) madgie válasza madgie (#7347) üzenetére


madgie
titán

A színprofilokat megtaláltam benne, de nem hiszem, hogy az s3d kiterjesztést más program megenné. Sajnos úgy tűnik, nem csak átnevezett icc-k.

(#7349) MC Pite


MC Pite
veterán

Egy nyüves jpg export pfff... fél perc i3-on? Nekem iszonyat nem áll kézre a program, meg kell tanulni a silkypixet (AcdSeePro,Lightroom,Rawtherapee amit használok), de a poén, amiért kipróbáltam: Annyira pontosan tudja a film módokat/alap jpgket (provia, CC, pns +hi colort csináltam a gépben viszonyításképp), mint a lightroom, sőt, E2-nél még pontosabb eredményt hozott a lightroom :(. Nem csak a színek, tónusok; a kontraszt, élesség, stb... nem sok köze van a gép eredményéhez - ha valakinek ez számít, hogy több meló lesz a képekkel esetenként.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#7350) trex4d


trex4d
tag

Egyelőre hatalmas csalódás ez a program (ismét). Anno a Nikon verziója ( mert ők is ezt az utat választották - Capture NX-D néven - [link] ) a beta alatt a lassúsága ellenére hihetetlen minőséget produkált - Nikon Df RAW-t teszteltem vele - majd amikor kijött a végleges, akkor megdöbbentem, mert eltűnt az a "húúbazz"-érzés, megmaradt viszont az ócska és lassú kezelőfelület.
Tény, hogy a Lightroom szerintem színtelítettségben és még jópár dologban elmarad pl. a CaptureOne-tól, de az az igazság, hogy még mindig a LR-ban a leggyorsabb dolgozni.
Igen, ez a Silkypix tényleg egy időutazás...csak nem a jó irányba :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.