Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6005) MC Pite


MC Pite
veterán

Jövök okoskodni, hogy 2-3 napig legyen kire köpködni...

Közel vagyok az örök elégedetlenhez, és általában határozott elképzeléseim vannak amit keresek, na de ti...

arn: Vázról ef20, vázon kívül YN 460/560, TR960. Mindegyikből az utolsó generációst nézd, igény/beszerzési hely függvényében válaszd ami szimpatikus. Allinone az i40.

Film módok: ProNegStd+2color=régi Provia+1shadow, zéró buherával. Akiknek ez nem jó, rawozzanak, ne ilyenre váltsanak, stb (több ember rugózik ezen időnként). Igen, velvia szinte használhatatlan, astia is ritkán jó. Mégis, összességében szélesebb spektrumon vannak az új módok mint a régiek (ott is két használható volt, provia meg astia és kifújt) - amik között nagyja lecsapja a feketét, de tud piszok eyecandy is lenni bizonyos fények/színek mellett, amit meg a régi nem tudott. Egymás mellett/egymáshoz lőve jön a kérdés: Melyiket választanám... Végül mindegyiket köztes, régihez közelebbit lőttem be. Film módokból az újat kérném, zajból a régit.

16-50: Alulértékelt mint állat, ennyiért még nagylátónak is jó, amúgy meg a sokaknak pont fasza lenne túraobinak(fixek mellé?), én többször nekifutottam hogy a 14+18-55 helyett egy ilyet; de aztán erről mindig leteszek kézbevéve a meglévőket. 14est többször elakartam adni (íratlan szabályom hogy a legkevesebbet használt objektív eladandó), de akárhányszor előveszem, erről gyorsan lemondok. :B

Fényerős ekv 40mm. Tehát van ekv35mm 1.4 és ekv50mm 1.4 az ekv40mm 2.8 köré (ami szemtelenül éles nyitva). Ezek túl messze esnek? :F
Ha valaki kompaktságot és fényerőt akar, mennyit érne meg neki egy ilyen obi? Százért kapni X100ast, ami magában egy ékszer/f***tó/műszer/fétistárgy, és ekv35mm efkettő.
Ebből a négyből azért csak-csak lehet valamit lőni ha akar ilyesmit az ember...

A 60as is egy 'pont nem jó', ezt sok helyen olvasom. Persze, az más kérdés hogy milyen a háttérelmosás, milyen a bokeh karaktere, milyen éles, milyen a mikrokontraszt, mire mennyire használható, stb. Aztán ha diagrammhuszárkodás után még pár percet szánnánk arra hogy képeket is keressünk adott obival, akár összehasonlítót nézzünk más rendszerben/azonos rendszerben lévő üvegekkel, kiderülne egy két dolog...
Semmiben sem kiemelkedő a hatvanas, igaz: kell egy DCR250et feltekerni (gyűrűvel mehet, af megy vele szépen) ha jobb nagyítás kell, portrézni meg ne álljunk neki nagyon kevés fényél/vagy teljes alakos portrénál ne ezzel akarjuk teljesen elmosni a hátteret. De meglepően jól használható mindkét célra, mindkét irányban kevés kompromisszumot kíván, és még rekeszelve(sic!) is olyan bokeht tud, amit más rendszerbe is kevés üveg, nem ezt várná az adott rekeszértéken az ember.
(Igen, konkrétan ha néha efkettőre le kell rekeszelni az 56ost, már nem túl szép a bokeh, 2,8on meg már olyan szögletes, hogy inkább keresek valami más szöget ahonnan meglőhetem. Nem rossz, de nem számoltam arra hogy ilyen hamar eldurvul, az APD kicsit jobb ezen a téren ahogy a teszteket nézem.) Nem futottam még teljesen le hogy melyik marad meg, ha egyszer hazaérek innen és nejem ki tudom rángatni képelni, akkor egy fokkal előrébb leszek. Mind a kettőben mást szeretek. :B

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.