Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) MC Pite


MC Pite
veterán

Hogy néha toljak én is képet, amire rácsűröm a shadowst - meg amin nem zombiszerűek a bőrtónusok :D

Ennyi orrfény elfér vagy zavaró?

szerk: Elég ígéretesnek tűnik a vaku :K

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12552) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy fixekben gondolkodva kezdő fotósnak melyik üveget ajánlanátok kezdésnek?
Téma: kirándulások, nyaralások (városok, természetjárás)
Ár: jelenleg tájékozódom, ezért azt most ne nézzétek kérlek.

Üdv, Milán

(#12553) Fandango válasza Milán13 (#12552) üzenetére


Fandango
veterán

Mekkora az anyagi keret?

(#12554) hegyimorc válasza Milán13 (#12552) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Amelyik látószögét kedveled. 27 vagy 35 nem rossz választás elsőre, én bármelyikkel ellennék magában is.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12555) Milán13 válasza hegyimorc (#12554) üzenetére


Milán13
tag

27 alá nem érdemesebb menni? M.

(#12556) hegyimorc válasza Milán13 (#12555) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Attól függ, milyen látószöget szeretsz. A 27 és 35 elég jó mindenes, azért javasoltam ezek közül valamelyiket elsőre. Ráadásul kicsi, könnyű és olcsó mindkettő.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12557) Milán13 válasza hegyimorc (#12556) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm a válaszod! :) M.

(#12558) |AP| válasza Milán13 (#12557) üzenetére


|AP|
veterán

viszont ha a "városok" alatt épületfotókat is értesz, akkor nem árt a szélesebb látószög. A 18-ast is érdemes megfontolni.

(#12559) Scharm1976 válasza MC Pite (#12551) üzenetére


Scharm1976
tag

ezt a vakut már én is várom. :U

www.flickr.com/photos/scharm/

(#12560) szilu7 válasza Milán13 (#12552) üzenetére


szilu7
senior tag

35/1.4
Olyan karaktere van, hogy kezdőként is nagy művésznek fogod magad érezni. :))
Sok mindenre jó a látószöge. Tájfotó és épület estén szűk lehet, de maximum nem akarsz mindent lefotózni vagy rámész a részletekre.
Én kb.10 éve permanens kezdő vagyok (értsd tehetségtelen), aránylag sokféle gépet/obit (nemcsak Fujit) próbáltam, de ezzel az obival végre sokszor elégedett vagyok az eredménnyel.

(#12561) cousin333 válasza Milán13 (#12552) üzenetére


cousin333
addikt

Én az alábbiakon gondolkodnék el - főleg, ha több is szóba jöhet, kb. ebben a sorrendben
- 35mm f2 (az új változat): kicsi, könnyű; legolcsóbb*; univerzális látószög; halk, gyors fókusz; jó képminőség
- 27mm f2,8: nagyon kicsi, olcsó*, univerzális látószög
- 18mm f2: kicsi, nem drága, zoom obik kezdő látószöge (viszonylag széles)
- 14mm f2,8: nagy látószög, szinte nincs torzítás (épületfotó), viszont árban húzósabb

A legutóbbi jó lehet városban, kiránduláson is, az épületekre, tájakra. Alternatívaként panoráma mód szűkebb látószög mellett. Ha csak egyet lehet venni, akkor inkább az első három opció, de én a 35-öst venném. Aztán mellé egy másikat :), bár nem vagyok híve az objektívek menet közbeni csereberéjének.

*értsd: a többi Fujihoz képest

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#12562) Milán13 válasza cousin333 (#12561) üzenetére


Milán13
tag

Sziasztok! Köszönöm az értékes válaszokat! a 35 f2-re esne a választásom, de egyelőre nem találtam boltot, ahol kapni lehetne, erre vonatkozólag van ötletetek? Köszi, M.

(#12563) kobox válasza Milán13 (#12562) üzenetére


kobox
tag

Itt biztos találsz.

Bocs :) most látom h a 35/2 árukereső-re ezt dobta a google...

Inkább akkor ITT

[ Szerkesztve ]

(#12564) Clemi válasza Milán13 (#12562) üzenetére


Clemi
veterán

Digitcam-nál rendelésra vagy az Artwork, ahol készleten van.

(#12565) Milán13 válasza Clemi (#12564) üzenetére


Milán13
tag

Nagyon köszönöm, rosszul kerestem rá. M.

(#12566) madgie


madgie
titán

Na, megjött a Meike MK320. A zseblámpa kiváltása felejtős lesz vele, a három darab led kevesebb fényt ad, mint a telefonom :D

Egy gyors kérdés: wireless szeretném vezérelni a vázról. Normális, hogy Commander módban a kisvaku mindig akkorát villan, mint egy ház? Logikusan úgy kéne működnie, hogy a képe lőtt már elsül, így csak a külső rendszervaku fénye szól bele a képbe, nem? Vagy ennyire hülye a Fuji vakurendszere?

(#12567) neevous


neevous
tag

Hasznaltok esetleg X100-hoz kis vakut? Van Pentax rendszervakum, ami nagyon vicces, amikor rarakom, de cipelni mar nem nagyon akarodzik.

Kicsit erosebbet keresek a beepitettnel, de ne legyen nagy, TTL jo lenne, de a gyari Fuji vakuk ar/ertek aranya elegge necces, de a manual vakukkal is egesz jo baratsagban vagyok.

Valami hasonlo kombinaciora gondoltam:
[link]

Van esetleg tippetek a gyarin kivul? Esetleg a fenti Meike? Azzal igazabol annyi bajom van, hogy nagyon butan nez ki szegeny :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#12568) foto gén válasza madgie (#12566) üzenetére


foto gén
csendes tag

Én ezt használom ilyen esetekben: http://www.artwork.hu/termek/192600/299992/SG-3IR_infra_vakuelotet_/index.php

www.laszloerhardt.com

(#12569) Clemi válasza madgie (#12566) üzenetére


Clemi
veterán

Az MK320-at nem ismerem de a Fuji vakuja konkrétan egy alfa állapotú rendszer, legalábbis ha a gép tudását nézzük a többi területen és összehasonlítom a korábbi Canon vázammal. Az, hogy commander módban nagyot villan, az X-T10-en nálam viszont nem jellemző.
Nekem a Nissin vakuval is időnként idiótaként működik, ha leveszem a vázról és a beépített vakuval vezérlem. Nem lehet ráfogni hogy rossz, mert teljesen hektikusan műveli, hogy nem a megfelelő fénymennyiséget adja az expóhoz, viszont ezért nem igazán bízom benne. A gép tetején semmi baja, hibátlan.

(#12568) foto génEz mire is jó? Még se nem láttam, se nem hallottam ilyen kütyüről.

[ Szerkesztve ]

(#12570) foto gén válasza Clemi (#12569) üzenetére


foto gén
csendes tag

Arra, hogy elvillantja a külső vakut, de eltakarja a beépített vaku villanását, így az nem zavar be.

www.laszloerhardt.com

(#12571) MC Pite válasza madgie (#12566) üzenetére


MC Pite
veterán

Így van. Kb arra méretezték hogy nappal is meglássák a slavek.
Kevés fénynél marad a force flash -2 kompenzációval, ez elég a vakuknak és nem nagyon zavar bele a képbe.
Sötétben meg marad a rádiós kioldó.

A ledre vonatkozólag viszont ha nem túlzásként írtad, akkor lehet hogy hibás a tied. Igaz, a mostani telóm ledje -szerintem- tíz évvel ezelőtti szint, de pároméban elég korrekt a dupla led, de egyértelműen erősebb, szórtabb fénye van azért. [link]

Jut eszembe, mióta van rádiós kioldóm, azóta csak hurcolom a TTL-es vakukábelt, nem kell valakinek ócsóé?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12572) madgie válasza MC Pite (#12571) üzenetére


madgie
titán

Komoly. Annyi eszük nincs, hogy az adott EV-hez viszonyuljon a Commander vezérlő fény? Magyarul ha a fénymérő f1.4-nél ISO 4000-et akar állítani a szinkronidőhöz, akkor valószínűleg nem akkora fény kell, mint fényes nappal. Na mindegy, ujjal takargatok, meg levettem -2 Fé-re a Commandert.

Még arra sem tudtam rájönni amúgy, hogy tud ez wireless TTL-t. Csak Slave 1 módban akar elsülni, aminél ugye kézzel állítom az erejét.

Az elemtöltő része is borzalmas, gondolom azért nem volt elég erős a LED része, mert fel sem tölti normálisan az akkukat. Most előkapartam a töltőmet, feltöltöm azokkal az AA-kat, aztán majd meglátjuk. Eleve régebbi elemek, de akkor is fel kéne tölteni őket, már ha nem csak dísznek van rajta a Micro USB csatlakozó.

Stroboszkóp módot is írt a specifikáció, az sincs benne. Gondoltam lehet fw frissítés kell neki, de istenien van kommunikálva ez a kínai lom, rendes gyártói oldalt sem találtam :D

(#12573) Gondwana válasza madgie (#12572) üzenetére


Gondwana
addikt

USB-n tölteni is tud?? Azt hittem, csak fwupdate.
Fuji wireless ttl elolőször XPro2 + x500-zal fog működni (oly+canikon miatt iìrja a meike oldala)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12574) jjeahh válasza madgie (#12572) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kíváncsi lennék olypanán vacakol-e, mert ha nem egyszer én is veszek egyet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#12575) madgie válasza Gondwana (#12573) üzenetére


madgie
titán

Persze, rádugod és elvileg szépen tölt. Kiírja valamelyik gomb nyomva tartására azt is, mennyi ideje tölt, a végén azt is, meddig tartott összesen. Töltés közben zölden világít a bal oldali visszajelző fény.

A Meike oldala meg kapja be, ha kiválasztom az MK320-nál, hogy Fujifilm, akkor ne írja akkor is oda, hogy strobi :(

(#12576) konyi79 válasza madgie (#12572) üzenetére


konyi79
addikt

A Fuji vázba épített vakuja tud WL vezérelni? Sonyval én beszívtam, mert nem, venni kellett egy 20-ast a vázra menjen WL TTL. Sőt, ott még a vezérlő vaku fénye hatással is van a képre, és ezzel nem is lehet mit kezdeni.

(#12577) Nimda


Nimda
addikt

Sziasztok!

A Fuji X30 meghibásodási gyakoriságáról van valakinek információja?Érdemes garancia nélkül olcsóbban, de új készüléket vásárolni?

(#12578) MC Pite válasza Gondwana (#12573) üzenetére


MC Pite
veterán

Tölt hát, vésztöltőnek pont jó. Én gyűlölöm ezeket a nikkel lomokat, már a márkás drágák is szarok, mire használnám őket kisültek, a nem márkásak még szarabbak. Ha tudom 1-2 nappal előre hegy kellenek AA akkuk, regeneráló töltésre rakom okostöltőn őket, a vaku/dac/sima töltő csak rálehel egy kis szuflát de annyit is érnek :(. Nem is igazán értem vakuknál mi a fenéért nem 18650et/26650et használunk évek óta...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12579) madgie válasza konyi79 (#12576) üzenetére


madgie
titán

Tud, csak mondom, belepofázik a képbe (meg nem
TTL, csak elsüti oszt kész). Bonyolult lenne úgy megcsinálni, hogy a commander vezérlés villanása ne legyen benne a képben?

Tudom, a rádióé a jövő, nem is értem, miért nem azt erőltették a kezdetektől a mirrorless piac friss szereplői.

[ Szerkesztve ]

(#12580) Gondwana válasza madgie (#12579) üzenetére


Gondwana
addikt

Bonyolult lenne úgy megcsinálni, hogy a commander vezérlés villanása ne legyen benne a képben?
Az: mekkora legyen az a szabványosított késleltetési idő, amivel később kell, hogy villanjon? És mivel fogsz ilyen rövid időt ilyen pontosan lemérni minden ezt tudó vakuban, hogy ne legyen fekete sáv a kép szélén?
(Néhány PRC-Quality rádiós kioldónak van ilyen gyári funkciója, nem kikapcsolható és nem is szándékos :D )

Akkuk: van két olyan első szériás eneloop készletem, amikben 2009-2010 óta legalább 500 ciklus belehullott, most is 1950-2000mAh körül áll le a töltésük, legalább 1800mAh ki is nyerhető mindből. (Fekete eneloopok = qka, olyant senki ne vegyen)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12581) madgie válasza Gondwana (#12580) üzenetére


madgie
titán

Olympusnál, Nikonnál, Minoltánál sem szívtam ezzel, csak a Fuji képes arra, hogy kiégesse a témát szemből commander mode címszó alatt. Mindegy, van ujjam, meg hajtogathatok kartonból elé valamit, meg végülis főleg éjszakai fotózásra vettem a vakut, ott meg úgyis kézzel oldom majd ki.

(#12582) Clemi válasza Gondwana (#12580) üzenetére


Clemi
veterán

Bonyolult lenne úgy megcsinálni, hogy a commander vezérlés villanása ne legyen benne a képben?

Egyáltalán NEM! A nemrég eladott 70D-ben ha commander módra váltottam a vakut, azon kívül, hogy állítani lehetett, hogy a vezérlő vaku fénye milyen arányban viszonyuljon a vezérelt vaku(k)-hoz, azt is lehetett választani, hogy a vezérlő vaku fénye csak elővillan egy nagyon kicsi fényerővel és ilyenkor egyáltalán nem látszott a fénye a témán. Na és az is egyértelmű volt, hogy ha a rendszer vakut érzékelt (felnyitva a beépített, vagy csatlakoztatva egy TTL akár a vázon akár távkioldón) akkor automatikusan átváltott a max szinkron záridőre, az ISO-t pedig 400-ra állította és nem akarta mindenáron kiexponálni az egész teret ami a látótérbe esik.
Azért egy 70D-hez képest a Fuji X, legalábbis a tavaly kijöttek mindenképpen modernebb vázak, csakhogy amint erről már volt szó, szerintem a Fuji a vakut mint szükséges nyűgöt kezelte eddig és akinek van a vázán, örüljön, hogy van valami ami rávillant a témára, hogy látszódjon valami amihez már kevés a fény.

(#12583) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Pulcsiba csomagolva hordozom az X-T10-et, amikor az XF50-140 van rajta. Ez szerintetek jó lehet ennyiért? Más márkáknál még nem láttam olyat, ami tetszene és 30k alatt lett volna. Színe nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#12584) Clemi válasza DonRazzino (#12583) üzenetére


Clemi
veterán

Szvsz jó lehet, csak nézd meg élőben, mert elég kicsinek tűnik a fotós fiókja, vagy pedig kevés benne a rekesz. Persze ha csak a gép+1 obi, akkor tuti elférsz.

(#12585) Dolphin válasza DonRazzino (#12583) üzenetére


Dolphin
tag

Ha a márka se zavar, Olympus CBG-6. 8-10k körül szokott menni, valahol épp hírdettek ilyet (talán irányjelzőn)

(#12586) konyi79 válasza madgie (#12579) üzenetére


konyi79
addikt

Hát akkor az nem WL TTl, csak simán elsül a külső vaku slave-ben. Kellene egy WL képes másik külső vakut szerezned, azzal menne-e TTL-ben?
És pont ezek miatt gondoltam, hogy a Fuji a vázak és objektívek evolúciója látva, másképp fog gondolkodni az új vakutokról is. Miért nem tudott az optikai vezérlés helyett egy rádiós távvezérlést belerakni, és akkor innentől az új vázak kezelhetnék (X-Pro2)? Vinnék mint a cukrot! A vakut is, meg az új vázakat is.

(#12587) MC Pite válasza madgie (#12581) üzenetére


MC Pite
veterán

De még mindig Sokkal kisebbet villant force módban, amit csökkenthetsz is (commandernél ez sztem nem sokat ér).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12588) madgie válasza MC Pite (#12587) üzenetére


madgie
titán

"(commandernél ez sztem nem sokat ér)"

Miért, szerinted a két fényérték commanderben nem két fényérték? BTW kisebbet villant -2-nél forced-ben, de nem sokkal. De végül is abban lesz.

A ledeket megnéztem teljesen feltöltött elemekkel, hát így is sovány. Max kétszer erősebb, mint a telefonom (amivel baromira nem lehet "tapétázni" éjszaka, magyarul ezzel sem lehet majd, csak vakuzással)

(#12589) DonRazzino válasza Dolphin (#12585) üzenetére


DonRazzino
senior tag

+ Clemi Köszi a válaszokat. Végül nem rendelem meg, mert ez inkább egy backpack, ami alkalmas arra, hogy gépet vigyél magaddal. Nekem meg specifikusan egy olyan táska kéne, amiben sok fotós cuccomat és kevés mást viszek magammal, mint pl ez.

Holnap T10+XF18 bizonyíhatja, hogy WR nélkül is van élet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12590) MC Pite válasza madgie (#12588) üzenetére


MC Pite
veterán

Vagy a te vázadon máshogy megy, vagy nem próbáltad:
Force -2/Commander -2

Hát, sanszos hogy fényfestésre kevés (és eléggé szór is ahhoz). Videózni, makrózni bizonyos kereteken bellül, modellfényezni viszont nekem idáig jó volt.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12591) madgie válasza MC Pite (#12590) üzenetére


madgie
titán

Nem, nem próbáltam ki, csak a hasamra szoktam ütni, úgy írok.

Van különbség, de két méterre lévő tárgyon mondjuk egy fényértéknyi. De táncolhatunk tovább a hülyeségeken, végül is a PH! fórum egy ideje másról sem szól.

(#12592) jmakk válasza MC Pite (#12590) üzenetére


jmakk
őstag

Még áll a karifa? :Y Nesze neked vízkereszt! :DDD

(#12593) Clemi válasza DonRazzino (#12589) üzenetére


Clemi
veterán

Ha cuccot is akarsz vinni, meg a gépet is pár obival, akkor merem ajánlani ezt a hátizsákot. Most üzemeltem be egy ilyet. A fotós részébe pöpecül elfér a vázam, rajta a 35/2-vel, az 55-200, a 18/2-es és a 12/2-es. Az elejébe befér az utazó állványom. A felső részébe az irataim, az egyéb tartalék cuccok (akku, memkártya, szűrők) és vagy egy pulcsi vagy vékonyabb dzseki, meg pár szendvics. Az oldalán lévő két zsebbe meg ki mit akar, de a fél literes kulacs kényelmesen. Ha csak a váz plusz két obi akkor elég a 16L is, bár annak a felső része is kissebb valamivel.

(#12594) MC Pite válasza jmakk (#12592) üzenetére


MC Pite
veterán

Műfenyő, bírja ;]

Úristen mekkora hátizsákok... Szerencsére a Caden K1-el is elvagyok, bele/ráfér minden ami kellhet.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12595) Nimda


Nimda
addikt

Nos, én is beléptem a Fuji világába egy x30-al.Még ismerkedem a géppel, kicsit más a menürendszere mint a korábbi tükrösömnek, de nagyon tetszik ez az apró technika, ami benne lakozik.Egy kicsi, de viszonylag jó minőségű kompaktot szerettem volna, ezt úgyérzem meg is kaptam.Éppen most fogom frissíteni a firmware-t, mert vagy két verzióval el van maradva.

Nincs valakinek esetleg eladó Soft Shutter Release Button-ja?

(#12596) szenesember válasza Nimda (#12595) üzenetére


szenesember
aktív tag

:D Nekem tegnap érkezett meg az X30-as.(X10-hez mérve, ez egy tank!)

Firmware verziót hol kell megnézni a gépben?

(#12597) Nimda válasza szenesember (#12596) üzenetére


Nimda
addikt

Nyomvatartod a disp/back gombot és közben bekapcsolod.

(#12598) szenesember válasza Nimda (#12597) üzenetére


szenesember
aktív tag

köszönöm! :R

(#12599) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

Hali! Pénzvisszaigényléstől számítva hány nap alatt kaptátok meg ténylegesen a pénzt?

https://goo.gl/Ytmk3k

(#12600) cousin333 válasza GOD_GOD (#12599) üzenetére


cousin333
addikt

Egy korábbi akcióban:

Igénylés leadása: szeptember 28.
Igénylés (pozitívan) elbírálva: szeptember 29.
Értesítés fizetésről (Western Union): október 12.
Bankszámlára megérkezett: október 12.

Ergo kb. két hét kellett nekik, igaz, a várható 90-ből csak 89 ezer lett... :F

A mostaniban :) szintén egy nap kellett a feltöltés és a megerősítés között, most itt tartok éppen.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.