Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Fandango válasza lenan (#13550) üzenetére


Fandango
veterán

Ha ez igaz, akkor túl sokat nem variáltak a kinézeten.

(#13552) OTika


OTika
aktív tag

Nikon G objektívhez van ajánlható AF-s adapter?

(#13553) madgie válasza lenan (#13550) üzenetére


madgie
titán

De a feljövős gumi lehet ugyanúgy marad :DDD

(#13554) siobhan válasza kempelen (#13547) üzenetére


siobhan
csendes tag

Nekem Nikonos 603-II-vel es 560-III-al tokeltesen mukodik, igaz en a vakuba epitett radios vevot hasznalom, a 603 csak a gep vakupapucsaban van TX modban. Az X-E1-en commander modban van a vaku.

(#13555) Abby Normal válasza kempelen (#13547) üzenetére


Abby Normal
csendes tag

Ha leveszed a gépvázról a rádiós kioldó adót és egy fémdarabbal rövidrezárod a kioldón a középső érintkezőt és a szélén a sínt?
(előtte érdemes felébreszteni a vakut) Ha nem villantja el, akkor egyszerűen rossz a kioldó.

[ Szerkesztve ]

(#13556) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Amatőr kérdés a Fujifilm X70-eshez: ez is olyan érintőképernyős, amit kesztyűben nem lehet használni? :U

(#13557) Fandango válasza Kimmuriel (#13556) üzenetére


Fandango
veterán

Miért, melyik érintő képernyőt lehet kesztyűben használni (és itt normál kesztyűre gondolok, nem olyanra aminek az ujja direkt olyan, hogy lehessen tapizni a képernyőt)?

(#13558) rbalint88 válasza Fandango (#13557) üzenetére


rbalint88
addikt

van pár okosfón (lumia biztosan), amin van emelt érzékenységű mód és egy normál kesztyűben tudod nyösztetni. meg ugye az összes rezisztív kijelzőt lehet böködni.

(#13559) Kimmuriel válasza Fandango (#13557) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

A régi, ceruzával böködős PDA-k kijelzőjét emlékeim szerint bármivel lehetett használni, körömhegytől kezdve a golyóstollig.

(#13560) Fandango válasza rbalint88 (#13558) üzenetére


Fandango
veterán

De leginkább kapacitív kijelzőket használnak manapság, ezért furcsáltam a kérdést.

(#13561) DummyBoy válasza Fandango (#13560) üzenetére


DummyBoy
senior tag

A 9-es szériás Lumiákban van olyan funkció, hogy megnöveli a kapacitív kijelző érzékenységét, és lehet kesztyűben használni. Nagy találmány :)

Life is shor...

(#13562) madgie válasza DummyBoy (#13561) üzenetére


madgie
titán

Ez azért szubjektív dolog, látjátok én mennyit vagyok kint hidegben, sötétben, eszembe nem jutna kesztyüt húzni a hosszú téli éjszakákon sem. Ha gyalog vagyok az más, de ha fotózom, akkor csak akadályoz, így nem is viszem magammal. Ott a kabátzseb, beledugom a kezem, ha nem kell matatni a gépet.

(#13563) mouser1 válasza madgie (#13562) üzenetére


mouser1
csendes tag

én a télen a cidriben dupla kesztyűben fotóztam a szabadban:-) az alsó egy vékonyka kis darab, a másik egy vastag kötött, amelyiknek a három ujja végét levágtam, épületes látványt nyújtottam vele :-)

[ Szerkesztve ]

(#13564) rbalint88 válasza mouser1 (#13563) üzenetére


rbalint88
addikt

Az a piros kesztyű nagyon szex!

madgie: meg azért ott a pálinka is :DDD

(#13565) Kimmuriel válasza madgie (#13562) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Igazából hegymászáshoz keresek valami kis méretű fényképezőgépet, amit gyorsan elő lehet kapni és kattogtatni. A képen lévő körülmények esetén sajnos a kesztyű levétele nálam nem opció, nagy szükségem van a kezeimre mászás közben, nincs idő megvárni, amíg "kiolvadnak" az elgémberedett ujjaim csupasz kézzel történő fotózás után. Ezért jó lenne olyan masina, amihez nem kéne levenni a kesztyűt. Az X20 megjelenése óta csorgatom a nyálam egy Fujira, de mindig van valami kompromisszum, ami visszatart a vásárlástól. Mindig reménykedem, hogy na majd az X30, na majd X40... és nem! :N Az X70-nek ezek szerint az érintőképernyő és a kereső hiánya a gyíkja. :(

(#13566) pethob válasza Kimmuriel (#13565) üzenetére


pethob
aktív tag

Vegyél Ricoh GR-t

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#13567) lugosi válasza mouser1 (#13563) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Yetikesztyű :DDD

(#13568) Clemi


Clemi
veterán

Szerintetek mennyiért lehet továbbadni a még garanciális, ráadásul nem decenteres Samyang 12/f2 obimat?

(#13569) madgie válasza Clemi (#13568) üzenetére


madgie
titán

Honnan tudod, hogy nem az? Az enyémet is csak a csillagok alatt lehet igazán észrevenni :DDD

(#13570) GOD_GOD válasza Clemi (#13568) üzenetére


GOD_GOD
tag

75-80k, IMHO.

https://goo.gl/Ytmk3k

(#13571) Clemi válasza madgie (#13569) üzenetére


Clemi
veterán

Csak mert teszteltem ezerrel mikor megvettem, téglafalon, meg egyéb egyenes felületeken. Gondoltam kiváltom egy FX 14/2,8-as fujinon obival. Szerintetek jó gondolat?

(#13572) madgie válasza Clemi (#13571) üzenetére


madgie
titán

Ezt csak te tudhatod :) A 14/2.8-ról azt mondják, jó cucc, csak a magamfajta baglyok nem tudnak mit kezdeni vele, mert szűkebb, meg sötétebb is, mint a Sami.

(#13573) Clemi


Clemi
veterán

Az X-T10 tulajokat kérdezem, hogy az 1.10-es FW esetleg megvan-e valakinek. Kipróbálnám, hogy azzal mi történik, ha rekeszelem a Samyang obit, viszont nekem sajna nincs meg csak a legfrissebb.

(#13574) szilu7 válasza Clemi (#13573) üzenetére


szilu7
senior tag

Downgrade-elni szerintem nem lehet.

(#13575) madgie válasza Clemi (#13573) üzenetére


madgie
titán

Na várjál, már nem emlékszem tisztán, mi is van ezzel? Rekeszelsz és sötét a keresőkép?

(#13576) Clemi válasza madgie (#13575) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, f5,6-tól már érezhetően, de f8-tól már fókuszálni se tudok (na jó tudok, de sötétebb minden és már zavaró a fokuszálásban és komponálásban) és ezt csinálja más M obival is (az kijelzőn és az EVF-en is). Kipróbáltam, az X-M1-en nem csinálja, és ahogy korábban szó volt róla, az X-Ex és az X-T1 tulajok is azt írták, hogy nincs ez a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#13577) madgie válasza Clemi (#13576) üzenetére


madgie
titán

Kültérben, sok fénynél is, vagy csak beltér?

(#13578) Clemi válasza madgie (#13577) üzenetére


Clemi
veterán

Kültérben is, de jellemzően ha kicsit gyengébbek a fényviszonyok jobban sötétedik. Ilyen volt a télen egy szürke délutánon is.
Hogy konkrétabban fogalmazzak, nem azt látom a kijelzőn/keresőben mint amilyen a kép lesz, mintha egy bizonyos blende érték után elfelejtene működni a live view funkció.

[ Szerkesztve ]

(#13579) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Ár-érték arányban van szerintetek ennél jobb távkioldó X-T10-hez?

(#13580) Clemi válasza DonRazzino (#13579) üzenetére


Clemi
veterán

... kerestem én is, de nem találtam, illetve olyat aminél necces volt, hogy kompatibilis-e.

(#13581) gyorgyi84 válasza DonRazzino (#13579) üzenetére


gyorgyi84
tag

Ez a màrka de nem ez a tipusu kioldo nekem kb. 10 percig tartott !

(#13582) DonRazzino válasza gyorgyi84 (#13581) üzenetére


DonRazzino
senior tag

És bevállt valamilyen másik helyette?

(#13583) madgie válasza Clemi (#13578) üzenetére


madgie
titán

Kültéren most néztem, teljesen pontos f11-ig is, beltéren, kevés fényben meg persze, hogy elfogy az a fénymennyiség agyonrekeszelve, ahol normális működhetne. Tegnap este egy szál lámpa fényénél f5.6-ig így is rendben volt minden, f8-nál már ISO 6400 mellett is 1/30 körüli záridőt dobott, ott alulexponált.

(#13584) madgie válasza madgie (#13583) üzenetére


madgie
titán

X-T10-en néztem természetesen.

(#13585) gyorgyi84 válasza DonRazzino (#13582) üzenetére


gyorgyi84
tag

Gyàrit vettem, persze ez vezetékes kioldo. Nem is tudom létezik-e gyàriban vezeték nélküli

[link]

(#13586) madgie válasza DonRazzino (#13579) üzenetére


madgie
titán

Nekem valami nagyonolcsó kínai van. Működni működik, de szinte soha nem használom :D Van önkioldó, meg time lapse mód, így szinte soha nem kell.

(#13587) #74459392 válasza DonRazzino (#13579) üzenetére


#74459392
törölt tag

telefon nem opció?

(#13588) DonRazzino válasza #74459392 (#13587) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Éjszakai futóverseny fotózásához tervezem, valami biztos megoldás kell. :) Azt hiszem az lesz, hogy megveszem a linkelt JJC-t és veszek hozzá tartalék vezetékest, ha gond lenne.

(#13589) pethob


pethob
aktív tag

Sziasztok! Sikerült-e már valakinek rávenni a SilkyPix raw konvertert, hogy x100t-ből származó képen alkalmazza az Acros film szimulációt? (X-Pro2 fájlokra természetesen tudja egy frissítés után.)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#13590) kempelen válasza Abby Normal (#13555) üzenetére


kempelen
csendes tag

Köszi. Ezt a rövidre zárást eddig nem mertem kipróbálni, gondoltam utána kéne olvasni, de mivel semmit se találtam, most kipróbáltam.

Nem villantja el a vakut. A távkioldókon zöld-piros kétszínű LED-ek vannak, ekkor is csak zöldbe villannak be, mint a géppel is. (De ez a jel át is megy a másikra rövidzárkor, az is zöldül, tehát kommunikálnak.) (A leírás szerint: zöld: fókuszálás, piros: villantás.)

Pirosba csak a távkioldó saját gombjával lehet (ezzel villantan is, távvezérelve is). Az a gyanúm, hogy valami más jelet is vár a Nikon géptől egy másik lábon, bár fentebb olvasom másnak működik. Mindkét irányba megpróbáltam, hihetetlen, hogy mindkettő rossz.

(#13591) kempelen válasza siobhan (#13554) üzenetére


kempelen
csendes tag

Köszi. Venni veszi a jelet a vaku (560 IV), a gombot nyomogatom a távkioldón akkor villan. Gépről se commander se forced flash módban nem.

Érdekes módon távkioldó középső láb rövidre záráskor villan egy kék LED a vakun (a vaku nem), de a gépről még ez se. Asszem egy Nikon gépen kéne kipróbálni valahol, hátha azon mégis működik. :(

(#13592) kempelen válasza Clemi (#13548) üzenetére


kempelen
csendes tag

Köszi, igen, a YongNuo vakut magát régóta használom és kísérletezés közben is kipróbáltam, hogy tényleg nincs-e a gépen valami ami miatt ne villantana.

Köszi mindenkinek a tippeket. Asszem nincs más, mint meghirdetem Nikonoksoknak személyes átvétellel, kipróbálással és rendelek egy másikat, Canonsat C1 kábellel. Bár igaz, Siobhannak fentebb a Nikonos is működik...

(#13593) Clemi


Clemi
veterán

Mégis meglett a legújabb családtag. Tényleg nem semmi a 14/2,8 mármint az élességet a torzítást nézve. Sajna képelni majd csak a hétvégén lesz időm, de hazafelé a szerzeménnyel csak úgy kézből ezt lőttem. Így ahogy a vázból kiesett, semmit nem csináltam vele.

(#13594) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

(#13595) Abby Normal válasza kempelen (#13590) üzenetére


Abby Normal
csendes tag

Nem var semmi jelet mas labon. A kozeperintkezos (iso) vakuvezerles nem urtechnika hanem egyszeru rovidzar. Itt nincs inkompatibilitas (ill lehet , de csak nagyon speci esetben)
Ha a tavvezerlo gomb villant , a rovidzar nem, akkor szerintem hibas a cucc.

(#13596) faki_


faki_
senior tag

Nem tudom, hogy ennyi volt-e a múltkori linkelésnél, de ennyiért használtan se nagyon szokott lenni: X-E2 - 114 990 Ft

Nem tudtam ellenállni, beáldozom az 50-230-at... :B

[ Szerkesztve ]

(#13597) Gondwana válasza faki_ (#13596) üzenetére


Gondwana
addikt

Ehhez képest +70kHUF náluk egy 18-55 :Y

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13598) gorgo


gorgo
őstag

No, nagy sokára elkészültem a képekkel: 7 év Tibetben 2 hét Nepálban.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13599) Fandango válasza gorgo (#13598) üzenetére


Fandango
veterán

Nagyon irigy vagyok most, biztos nagyon jó lehetett. Vannak egész jó képek a sorozatban, de jó párnál kár, hogy itt ott belevágtál az emberekbe.
Mennyi képet csináltál összesen?

(#13600) Rum.cájsz válasza Fandango (#13599) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Amennyit az akksi bírt... :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.