Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) FEDman válasza madgie (#12250) üzenetére


FEDman
addikt

Lényeg, hogy ezzel már könnyeben lehet majd szelfizni, minden más csak részletkérdés. :DDD

(#12252) Parci válasza FEDman (#12248) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs velük semmi gond, de most komolyan szükség van ennyi idővel később egy harmadikra ugyanabból? :U

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12253) FEDman válasza Parci (#12252) üzenetére


FEDman
addikt

:K

(#12254) |AP| válasza |AP| (#12246) üzenetére


|AP|
veterán

na meg is van, ezzel kevertem: TRIP-D... azért remélem erről sem feledkeznek meg :)

(#12255) Parci válasza Parci (#12252) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ráadásul ez tipikus mobiltelefon látószög, az meg úgy is nálad van. nálam ez a kategória nem játszik, de persze megértem, akinél meg igen. részemről inkább használt x100, mint új x70.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12256) FEDman


FEDman
addikt

Szegény németeknek meg nem szólt senki, hogy ez a tipikus mobiltelefonos látószög..

:DDD

Viccet félretéve, nekem is jobban tetszett volna ha mondjuk ekv. 24mm-es fix obit kap, de azért így se olyan rossz ez. A mobilok is valószínű jellemzően pont azért használják ezt a látószöget, mert könnyű belőle kicsit tervezni. Az X70-nek meg pont a méret az egyik legfőbb értelme.

(#12257) Parci válasza FEDman (#12256) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem is terveznek sokat eladni abból a gépből a németek. Bizonyára nem én vagyok az egyetlen a világon, aki így gondolkodik, másként nem f.sna magát össze ez a digicam piac évek óta. Nekem ez az X70 too little, too late..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12258) Danniel


Danniel
tag

Rendeltem Soft Shutter Release Button-t, olyan olcson dobaljak ebay-en, hogy nem tudtam otthagyni. Nyilvan izles dolga, de nekem nagyon bejon :)

3 fele tipust (egyenes, domboru, homoru) adnak valami 5 euroert...

Szerk: valamiert elforgatja a PH a kepet, de mindegy, a lenyeg latszik igy is.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#12259) hegyimorc válasza Danniel (#12258) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem is tetszett, de állandóan kitekeredett, erősebben pedig nem akartam megszorítani

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12260) Scharm1976


Scharm1976
tag

tudtok vmit arról, hogy tervez-e a fuji az xt-1-nél komolyabb tudással bíró vázat?
nem vennék most másodgépként az xt-1 mellé egy xt-10-est, hanem felfelé fejlesztenék... :U

www.flickr.com/photos/scharm/

(#12261) madgie válasza Scharm1976 (#12260) üzenetére


madgie
titán

Most jön a Pro2, erről zeng a fujirumors egy ideje :)

(#12262) Scharm1976 válasza madgie (#12261) üzenetére


Scharm1976
tag

ez a fajta váz nem tecc.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#12263) madgie válasza Scharm1976 (#12262) üzenetére


madgie
titán

Frissített X-E2 várható talán még, X-T1 utódról asszem nem volt szó.

(#12264) FEDman válasza Scharm1976 (#12260) üzenetére


FEDman
addikt

Papíron és ár szerint is az X-Pro a Fuji csúcs váza. Persze ez a jelenlegi 4 éve nem frissített modell mellett lehet nem olyan egyértelmű, de mindjárt bemutatják a madgie által is említett utódot és majd meglátod az X-Pro2 simán magasabb áron fog nyitni, mint anno az X-T1.

Persze a Fujinál ennél sokkal bonyolultabb a képlet, mint hogy egyszerűen csak az ár kategorizáljon. Igazából az én szememben az X-Pro1 és az X-T1 is egy top váz, csak teljesen más filozófia mentén megépítve.

Ha neked az utóbbi a szimpatikusabb, akkor állítólag idén nyárra várható az X-T2 is. Az itt látható speckókat viszont szerintem még nem érdemes komolyan venni. Túl távoli a bejelentés, ilyenkor még jellemzően mondanak ezt is azt is.

A jövő heti X-Pro2 bejelentést viszont érdemes lesz figyelni. Abból hogy az milyen lesz nagyjából azt is be lehet majd lőn, hogy az X-T2-től mit várhatunk.

(#12265) gorgo válasza Scharm1976 (#12262) üzenetére


gorgo
őstag

Nem elég Scharm-os ??? :U :) Ez az a fajta cucc, ami nem szép, de sunáznám! :DDD

amúgy pont emiatt írtam volna: elindult a számláló T-7 napnál járunk. Végre kijön a Pro2 és megtudjuk, hogy az XE2 fw frissítést mennyivel tolják ki.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12266) Scharm1976 válasza FEDman (#12264) üzenetére


Scharm1976
tag

az xt-1 féle váztípus abejövős.
nem gondolkodnak full frémben?
nekem nem kell 4K video, nem is használom, de kéne a nagyobb megapixel, meg persze a nagyobb érzékelő (de ehhez le kéne cserélnem az obiparkot)

www.flickr.com/photos/scharm/

(#12267) Parci válasza Scharm1976 (#12266) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekik is le kéne cserélniük az obiparkot és nulláról kezdeni, semmi értelme nem lenne

a nagyobb megapixelt megkapod az idén rajtoló 24 mp-es fujiktól, többre ne számíts. sőt, valóban érdemes lesz figyelni az x-pro2-t, mert amit abba pakolnak, abból tervez majd élni a fuji megint bő 3 évig alapvetően (szenzor szintjén mindenképp, szvsz)...

az x-e2s meg ez az x70, meg igazából az x100-s-t és a többi is elég jól mutatta, hogy mire van pénz és mire nincs... (szerencsére az üvegek terén nem kötöttek kompromisszumot és az a lényeg igazából)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12268) Scharm1976 válasza Parci (#12267) üzenetére


Scharm1976
tag

akkor lehet marad még 1 xt-1 segédnek.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#12269) FEDman válasza Scharm1976 (#12266) üzenetére


FEDman
addikt

A 4K pont az amit egyelőre nem tudok komolyan venni ebből a pletykából. Aztán persze majd meglátjuk, de a jelenlegi videós képességekhez képest ez most még irreálisan nagy ugrásnak tűnik. :)

(#12270) kavita


kavita
csendes tag

Sziasztok!

Hát megfertőztettek. Majdnem végig olvastam az összes hozzá szólást( bő hetem ráment), aminek hatására vettem egy Fuji szépséget.

További jó fényeket !

(#12271) Clemi válasza kavita (#12270) üzenetére


Clemi
veterán

Üdv a klubban :) Nekem 1 hónapom ment rá (a hajnalok is) mire döntöttem, de megérte :)

(#12272) kavita válasza Clemi (#12271) üzenetére


kavita
csendes tag

Már egy fél éve megvan, párhuzamosan hasznalom egy canon ff mellett, de remek a képminösége.

Ezt olvastátok?http://www.blamethemonkey.com/review-20-countries-with-fujifilm-x-series-e1-e2-t1-cameras-lenses

(#12273) Fandango válasza kavita (#12270) üzenetére


Fandango
veterán

Pontos típusa mi a Fuji szépségnek?

(#12274) jmakk válasza Fandango (#12273) üzenetére


jmakk
őstag

Fujicus Photographus. :D

(#12275) kobox válasza FEDman (#12264) üzenetére


kobox
tag

[L:/dl/upc/2016-01/08/578515_bmvnfpt2anukbe9u_111_3.jpg](IMG:/dl/upc/2016-01/08/578515_bmvnfpt2anukbe9u_111_3.thumb.jpg)(/IMG)[/L]Gyerekek, ma kaptam kézhez ezt a kombinációt, nem tudom földhöz vágjam vagy megegyem örömömben annyira brutál :)
PRO1 + 35/1,4 után egyenesen harap, gyors és csendes!!!
FED, hogy értve nem frisshttp://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/08/578515_bmvnfpt2anukbe9u_111_3.jpgítették? ... 3.50 firmware van benne....
http://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/08/578515_bmvnfpt2anukbe9u_111_3.jpg

[ Szerkesztve ]

(#12276) kobox válasza kobox (#12275) üzenetére


kobox
tag

FED, hogy értve nem frissítették, 3.50 firmware van benne.....

vmi összekeveredett, bocs

[ Szerkesztve ]

(#12277) kavita válasza Fandango (#12273) üzenetére


kavita
csendes tag

Egy Fuji x-e1 lett 18-55 kit optikával. Előtte másodgépnek egy samsung nx 200 használtam ( szeretem, kár a samsungért hogy kivonult) de a párom megkapta. A Fuji volt az első gépem, és ezek a mostaniak stílusban nagyon kívánatosak, birtoklási vágyat ébreszt az emberben. Rátok találtam, és olvasva bennetek jutottam el arra az elhatározásra hogy kell nekem is ilyen remek játékszer.
Most meg odáig jutottam hogy mikor elmegyek Sugárban lévő edigitál előtt mindig teszek egy kört boltban és megfogdosson a X-T1-et ami ki van rakva. Szépek,nincs mit vitatni ezen, és remek a képminőségük.
Pont most nézegetem vissza a képeket amiket készített az unokatesóm vele Sloveniában ( ő használta ) és csak nézek mennyi tartalék van a raw- képekben. A világos részeken nagyon sokat vissza tud hozni.

(#12278) Novics válasza kavita (#12277) üzenetére


Novics
senior tag

Végre egy E betűs a sok T-s között! :C

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#12279) jmakk válasza Novics (#12278) üzenetére


jmakk
őstag

E betűs van sok, na de A betűs! Asszem csak madgie, aki a T varázsában eléggé passzív A-s, meg vagyok én. Pluszban E-s is vagyok még, az E2-vel.

(#12280) Fandango válasza kavita (#12277) üzenetére


Fandango
veterán

A Fuji már csak ilyen, nekem is "szerelem első látásra" volt az X-T1, annak ellenére is, hogy felét se használom ki annak amit tud és mennyibe került, de nem bántam meg egy percre se. Amíg szét nem esik addig használom, mert még1x ennyi pénzt fotó masinára nem költök, az tuti!

(#12281) kavita válasza Fandango (#12280) üzenetére


kavita
csendes tag

Egyik rendszer se olcsó, főleg innen nézve a világot Magyarországról. A mi fizetéseinkhez ezek sokba kerülnek. Egyik külföldi blogon olvastam még régen mikor megjelent egy komoly gép, egyik kommentelő ezt írta, egy fél esküvő ára :)

Tényleg ezek a gépek meddig bírják ? Azt olvastam hogy madgie már cserélte rajta oldalt levő ajzatok ajtaját mert felpúposodott.

[ Szerkesztve ]

(#12282) Dolphin válasza kavita (#12277) üzenetére


Dolphin
tag

Hát akkor az én X-T1-emmel van valami nagyon nagy baj, de amit biztosan tudok állítani, hogy a világos részeket nagyon rosszul lehet visszahúzni. Konkrétan alig. Előtte E-M1-eztem, hát az egy menyország volt (sajnos) ehhez képest. De eddig bármilyen tesztet néztem/olvastam, mindegyik engem igazolt, a dinamikatartománya felfelé pocsék, lefele sokkal jobb. Persze előtte is tudtam ezeket, de reménykedtem hogy a valóságban nem lesz annyira érezhető...

Egyébként nem a kedvedet akarom elvenni, szuper egy gép... csak ha már tapasztaltam mást, akkor fura.

[ Szerkesztve ]

(#12283) kavita válasza Dolphin (#12282) üzenetére


kavita
csendes tag

Ez olyan mint a nők ! Mindegyikkel más, mindegyik másban jobb ! :)

Mindegyik rendszernek, és gépnek vannak előnyei és hátrányai, de arra kell fókuszálni ami az előnye. Én 10 éve várok már egy csodagépre, ami tökéletes, és teljesen kielégíti az igényeimet. Ilyen nincsen, és nem is lesz.
Ezért nem szeretem a teszteket, hiszen legtöbbször hülye tesztábrákra lövöldöznek. Egy gép kint terepen a kezedben fogja megmutatni hogy mit tud, mire elég és mire nem. Egy jó eszköz olyan hogy észre se veszed hogy ott van, csendben teszi a dolgát és te az alkotásra tudsz figyelni. Ezt kell mindenkinek megtalálnia.

Persze minden gépet kipróbálnék valós körülmények között, de hát erre nincsen lehetőségem. Izgalmas volna egymás mellett ugyanolyan fények mellett megnézni melyik mit tud.

Viszont egy jó képnél ahol remek fényeid voltak, senki se fogja pixelszinten vizsgálni soha a képedet.

(#12284) Dolphin válasza kavita (#12283) üzenetére


Dolphin
tag

Mérgemben erre jövőhéten sort kerítek :) Nemtudom itt hányan lennének rá kíváncsiak...

(#12285) madgie válasza kavita (#12281) üzenetére


madgie
titán

Nem csak én, ez típushiba. Nálam sem azért nyúlott ki, mert agyonhasználtam, kétszer, ha kinyitottam azt az ajtót.

Hogy meddig bírja maga a gép? Erre nincs jó válasz. Szerintem sokáig. Én sokat lövök e-shutter-rel, a rendes mechanikus zár főleg csak a csillagok alatt megy (ott is az elektromost preferálnám, de az nem tud 1" felett működni). De egyébként nem kell szerintem a zárkopáson sem izgulni százezer körül bírnia kell, az meg rengeteg kép.

[ Szerkesztve ]

(#12286) GOD_GOD válasza madgie (#12285) üzenetére


GOD_GOD
tag

Ha már itt tartunk: tartalmazza az EXIF a "shutter count"-ot? Ki lehet valahogy a Fujikból ezt olvasni? (X-E1 eladásakor kérdezték, nem tudtam rá válaszolni)

https://goo.gl/Ytmk3k

(#12287) madgie válasza GOD_GOD (#12286) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem lehet kiolvasni :(

De amúgy is lényegesebb, hol használták, mint az, hogy mennyit. Az EXIF-ben nem lesz benne, hogy három homokviharban volt a kománál a váz a sivatagban :D

(#12288) OTika


OTika
aktív tag

Mennyiért megy mostanság a használt XF55-200?

(#12289) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Februárban mehetnék egy 8 napos marokkói körutazásra. Ehhez kellene fényképezőt vinnem, és én lennék a társaságban az egyetlen fotós. Többen jelezték már, hogy utána a jobb képeket előívatnának A4 es méretben is, ha jól sikerülnek. :))
Alapvetően két opción gondolkodok most, mert az anyagi keretek most eléggé korlátosak.
1. Most egy Fuji X30-am van, tehát egyik lehetőség hogy ezzel nyomom végig a kirándulást.
2. Veszek egy XE-1 vázat és hozzá egy 16-50 es kitobit, meg telének valami 135mm-es M42-est vinnék hogy legyen valami a kitobi fölé is.

Szerintetek melyikkel járnék jobban? Túl sokat nem szeretnék objektívet cserélgetni, és nem a fotózásról fog főként szólni az utazás, tehát a társaság nem fogja mindig megvárni az állványról szépen beállított megkomponált képek elkészítésének idejét.

Tudom, hogy sok múlik a fotós személyén de azért egy esti hangulatfotón félek hogy akár mit csinálok az X30 elvérzik ISO 3200-on de még 1600-on is. Persze a kitobi sem egy fényerő bajnok.
Gondolkodom még hogy az Xe-1 hez 18-55-öt venék, a fényerő miatt., csak a 24mm lehet hasznosabb lesz mint a 2.8-as fényerő a 3.5 helyett.

Ti mit vinnétek inkább?

(#12290) FEDman válasza makszi (#12289) üzenetére


FEDman
addikt

Az X-E1 egy remek kis váz, de nem egy 16-50/3,5-5,6-os obival fogja magát igazán kifutni. :)

Persze az APS-C szenzorban sokkal több a kakaó, de az objektívek közötti különbségek ennek nagy részét azért eltüntetik. Az X30 obija F2-2,8 fényerejű ami az XC 16-50-hez képest durván 2 rekesz különbség teljes tartományban.

Ha csak ez a két opció van, akkor szerintem vidd inkább a kisebb fürgébb X30-ast és élvezd az utazást. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12291) kobox válasza makszi (#12289) üzenetére


kobox
tag

Egyetértek az előttem szólóval, inkább az X30 mint az E1 + 16-50 + manuális 135?? Sztem azt élvezd ki akkor mikor igazán a fotózás öröméért veszed elő, nem egy társas kiránduláson /hacsaknem fotótúrára mentek :) /

(#12292) makszi válasza FEDman (#12290) üzenetére


makszi
aktív tag

A soraidból azt olvasom ki hogy ha pl az X-E1-et 18-55-el vinném akkor már inkább azt ajánlanád?

Igazábó nem csak ez a két opció van, hanem kb 150 ezer lenne a keret amiből kéne vigyek valami gépet, de valamiért a Fujihoz húz a szívem, és ennyiből én mást nem nagyon tudtam kirakni...

Minden egyéb ötletet meghallgatok :R

(#12293) makszi válasza kobox (#12291) üzenetére


makszi
aktív tag

Ez valóban nem fotó túra lenne, de a lehetőségekhez képest szeretnék minél jobb képekkel hazatérni. (Könnyen lehet hogy még egyszer nem jutok el oda)

(#12294) FEDman válasza makszi (#12292) üzenetére


FEDman
addikt

Úgy nyilván kicsit jobban kijön a nagy gép előnye, de számomra az még mindig nem az a különbség, hogy a kettő közül ne inkább a kisebb fürgébb X30-at válasszam.

Más kérdés, hogy ez így ilyen felállásban nálam fel se merülne. Alap, hogy az X-E1 mellé csapnék még egy XF 35/1,4-et is, amivel már viszont tényleg érdemi a különbség. :)

De amúgy meg majdnem mindegy, hogy én mit választanék. Ami nekem jó, az nem biztos hogy neked is az lesz.

(#12295) makszi válasza FEDman (#12294) üzenetére


makszi
aktív tag

Annyira nem tartom magam jó fotósnak, hogy egy X-E1 plusz 35/1.4 gyel el merjek menni. Ahhoz nagyon sok tapasztalat kell szerintem hogy egy ekv 50mm-el le tudjak fotózni mindent amit egy ilyen úton szeretnék, szóval mindenképpen szükséges nekem a zoom objektív. A kitobi plusz fix kombóra meg már sajnos nincs meg a keret :(

(#12296) gorgo


gorgo
őstag

Megjött a PeakDesign rendelésem. Benyomások: túlzóak voltak a várakozásaim, az tuti. Ott indul a sztori, hogy utálom a nyakpántokat úgy általában. Sokszor sok, de azért néha az a legjobb, ez igaz. Viszont cserélgetni az kizárt, azaz kellett valami megoldás a gyors cserére, variálhatóságra, csuklópántra, alternatív hordozásra: montizáshoz és túrázáshoz.
"Capture" övre, hátizsák-vállpántra szerelhető okosság: ez még egészen jónak tűnik, értelem szerűen élesben nem teszteltem. Tavasszal megyek 2 hét hegyi túrára, ott majd elválik hogy mennyire jó. Azt most tudom, hogy ez a megoldás igényli hogy egy állvány gyors-cseretalp(ként is használható rögzítő) fixen be legyen csavarva, amit megintcsak rühellek :(. És a csavarja is lehetne jobb: imbuszkulcs kell hozzá :W de szerencsére pénzérmével is működtethető - van azért jobb megoldás.
A csuklópántról meg annyit, hogy elvben jó, de csak könnyű szettekhez, mondjuk palacsintával max. Amúgy felejtős nehezebb obival. Ezt kicsit kiegészítve karabinerrel övre/valamire rögzítve még egész használható lehet.
Összességében nem rossz megoldás, de közel sem annyira profi, mint amennyire vártam, meg mint amennyibe kerül. K*** drága. Más kérdés, hogy amúgy ha több vázad is van, netán egyszerre is használnád őket, akkor egyre inkább praktikussá válik...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12297) b.vr válasza makszi (#12295) üzenetére


b.vr
őstag

Amit írtál hogy 150 ezer a keret, az akkor is igaz ha az X30 megmarad? Mert ha igen akkor vinném az X30at amit kényelmesen lehet használni napközben amikor van fény, a 150 ezerből pedig vennék (valószínűleg használtan) egy izlés szerinti olcsóbb vázat egy fényerős ekv. 35-50 mm közötti fixszel, ezzel pedig este, kézből is lehet értékelhetően fotózni (meg persze napközben is, ha kicsit kreatívkodni szeretnél), és ki lehet hozni nem túl nagy méretben együtt a két gépet.
(Viszont nem ismerem a Fuji használtpiaci árakat hogy ebbe konkrétan mi fér bele)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#12298) madgie válasza makszi (#12289) üzenetére


madgie
titán

Szerintem is inkább X30, ne verd felesleges költségbe magad csak emiatt.

(#12299) makszi válasza b.vr (#12297) üzenetére


makszi
aktív tag

Igen az x30 mellett lehet még 150k de 100 k lenne csak a 35 ös és akkor még elég szerencsés voltam...

(#12300) makszi


makszi
aktív tag

Esetleg az x30 mellé egy x100? Mondjuk amit most hirdetnek odaát 129 ért?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.