Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) b.vr válasza madgie (#12348) üzenetére


b.vr
őstag

"Mit látsz te a D5/D500-ban, ami annyira jó? Sima kötelező csepegtetésnek tűnik nekem elsőre"

Tükröst ugyan már nem vennék, de ezt a bejelentést én is követtem (főleg hogy évek óta ment a várakozás egy D300 utódra), szóval az AF rendszer, kombinálva a DX-en ugrásszerűen hatalmas bufferrel, az elég komoly dolog. Visszautalva amit már linkeltem korábban, Thom Hogan vitte a Galapagosra párhuzamosan az X-T1-et, E-M1-et és D7200-at, fókuszban kimagaslóan a D7200 volt a legjobb, és ez annál jobb lesz (elvileg), amire pedig állandó panasz volt, a kicsi buffer, most ez is elhárul.
Az AF rendszer persze nem csak a madár- meg sportfotósoknak (lenne...) jó hanem bárkinek akinél izgő-mozgó kisgyerek van a családban, persze erre ugysem vesz senki ilyet. Csak azért írom hogy itt bőven van hova fejlódni, és ez az átlag fotósnak is fontos lehetne.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#12352) kavita válasza b.vr (#12351) üzenetére


kavita
csendes tag

ez lenne az cikk? mert itt nikon d7100 van benne es nem d7200es.
http://www.bythom.com/photographic-travel/south-america/galapagos/cameras.html

(#12353) rbalint88 válasza b.vr (#12351) üzenetére


rbalint88
addikt

Es vajon melyik obinal hova kell korrigalni, hogy messzire vagy tavolra legyen csak kicsit frontos vagy kicsit backes vagy hol ilyen, hol olyan? :DDD

(#12354) madgie válasza b.vr (#12351) üzenetére


madgie
titán

"fókuszban kimagaslóan a D7200 volt a legjobb"

Ez az, amit kétlek. Lehet, hogy trackingben zsiványzsír, no de hogy én egy lyukas garast nem adnék a DSLR-ek autofókuszának pontosságára/megbízhatóságára, az hóttziher.

rbalint88: na igen, pont erre gondolok. Nemtom, nekem fizikai fájdalom, mikor az ismerős szenved a 70-200/2.8 VR-rel, mert itt ilyen, amott olyan...

[ Szerkesztve ]

(#12355) Freddy76 válasza madgie (#12354) üzenetére


Freddy76
addikt

Jaja. Nekem anno ebből lett elegem, hogy a 35/1.8 és az 50/1.8 különböző tárgytávolságra különböző mértékben volt backfókuszos d7100-on... Mondták, használjam 2.8 felett, és akkor a DOF-ba beleesik a tárgy :W . A hardcore DSLR arcok közül m3ss nem (nagyon) elfogult, és nem is szépíti a helyzetet, többször leírta, hogy a Canon 5D-jét meg a 6D-jét hány óráig teszteli egy-egy új obinál, mire megtanulja, hogy mely tárgytávolságnál mekkora AF fine tune-t kell beállítani...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12356) madgie válasza Freddy76 (#12355) üzenetére


madgie
titán

De rég láttunk, Cimbi! Iszol eleget? :)

Nekem is anno ebből lett elegem a Canonnál, minden képnél lőjek hármas sorozatot, hátha az egyik éles lesz...

[ Szerkesztve ]

(#12357) b.vr válasza madgie (#12354) üzenetére


b.vr
őstag

én is írtam hogy nem vennék tükröst :)
a d500nal írtak valami uj finomhangolo rendszert is, majd kiderul mit tud.
Thom Hogannak azert lehet latni epp eleg eles kepet ahhoz hogy elhiggyem, azert nem lehetetlenseg azt behangolni (ettol en meg biztos nem szenvednek vele)

@kavita: igen, ez az (illetve volt tobb is ugyanarrola turarol), helyesen akkor D7100 volt.

Na de ez mar nagyon OFF, csak a kerdesre valaszoltam, a tobbivel szerintem irany a d500 bejelnets topicja.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#12358) FEDman válasza madgie (#12354) üzenetére


FEDman
addikt

Követő AF-ben biztos hogy van még mindig előnye a pro DSLR vázaknak, viszont az utóbbi időben még számomra is meglepő módon ezen a területen is elkezdett záródni az bizonyos olló.

És már csak emiatt a gyors fejlődés miatt se elhanyagolható szempont, hogy a szóban forgó Tom Hogan-es írás 2014-es, bőven még az X-T1 firmware 4.0 előtt íródott. :)

Meg a dpreview még a (semmilyen komoly fejlesztést nem tartalmazó) olcsóbbik X-T10-re is azt írta, hogy amíg a témát a középső PD AF területen tartjuk meglepően jól követi a témát.

A nemsokára bejelentésre kerülő X-Pro2 meg vélhetően még jobb lesz, ha mást nem, abból szempontból mindenképpen, hogy lényegesen nagyobb felületen lesz rajta elszórva a sokkal több PD AF pont.

[ Szerkesztve ]

(#12359) Freddy76 válasza madgie (#12356) üzenetére


Freddy76
addikt

Olvasni ezt és az m4/3-ot szoktam, az offosba már nem járok. Legózok és iszok újabban, meg persze dolgozok. A legó topikban (természetesen ilyen is van a ph-n :DDD ) gyakrabban szoktam írni, oda nagykorú gyerekek járnak (mint én), ennek köszönhetően béke van, szeretet, és egyetértés.

Amúgy meg fujizok, a 35/2 rágyógyulni látszik a vázra, gondolkozok az 56/1.2 eladásán. Olyan ritkán használom, vétek porosodni hagyni...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#12360) madgie válasza Freddy76 (#12359) üzenetére


madgie
titán

Megértem. Fizetős melóra isteni, mert varázsol, de egyébként a mindennapokban én is többet használom a 35/1.4-et.

FEDman: normális AF tracking szerintem most már a Sony-nak is megy az A7R II-vel, bár azt nem tudom, mennyire pontos.

[ Szerkesztve ]

(#12361) b.vr válasza FEDman (#12358) üzenetére


b.vr
őstag

Én ugye e-m1-ről tudok nyilatkozni (a cikkben nagyjából egy szinten volt az x-t1-gyel, de elfogadom amit írsz hogy az új firmware lehet hogy sokat javított) Az izgő-mozgó négy éves unokahúgomat nagyon rossz hatásfokkal tudja lekövetni. Innentől (visszautalva a tükrösökre) nem számít hogy amúgy statikus témánál nem kell foglalkoznom a fókuszhangolással ha egyszer a kiszámítható sétánál kicsit bonyolultabbnál meg általában fókusztévesztés van.
Nekem persze mindegy mert statikus témát sokkal-sokkal többször fotózok, és a szemdetektálós fókuszra is szükségem van, így a dslr nálam biztosan kiesik, és elfogadom hogy az ilyen életképekből meg kevés lesz ahol jó a fókusz. Ez van.

madgie (#12360) : igen, régebben a Nikon 1-et akartam mindig erre kipróbálni, mostanában már a Sonykat is.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#12362) b.vr


b.vr
őstag

Hogy topicba vágó is legyek: BP-en melyik az a normális bolt ahol xf 35/1.4-et ki lehet próbálni (és azért valamennyire tágas tér is van hozzá) Artwork? Illetve ami vázakon van arcfelismerés, az az X-E2 és az X-T10 és innen fölfelé? (azaz X-E1-en nincs?)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#12363) MC Pite válasza makszi (#12300) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát, X30 fényében E1+alapzoom kombót ritkán vennéd elő, naprobbanás és sötét kell hogy érdemi előnye legyen. E1+XF35-el az a baj, hogy két gép fog a nyakadban lógni, mert próbálsz mindent megoldani vele, nem fog menni, úgyhogy a jobb és a bal hónod alatt is gép lesz.
Ehhez hasonló az X100, viszont 35milivel már szinte mindenre jó magában. Ahol a megfontolt fókusz nem gond, oda király az X100, én imádtam használni mert király cucc, más kérdés hogy nagy szükség nincs rá az X30 mellett. Szóval ha viszket a tenyered, X100 a 30as mellé, ha eszedre hallgatsz, elég az X30.

Ha lesz X30 meg X100 is, és egyet vihesz épp (hely) úgyis az utóbbit viszed magaddal. De koboxnál a pont, napi 24-36 képre limitáld magad, és az élményre figyelj ;).

Parci: Próbaképp Z3 Compactot használok, 808 után elég sok kompromisszumot kíván, fotózás terén pedig... Nejem 925-öse állva hagyja 99%ban csúnyán a sonyt. Plusz a papíron akksikirály Z3C kb ötöd annyi fotót készíthet, vagy kevesebbet, ami egy egész napis magashegyi túránál (kép, videó, akár gps tracke) esetén nem mindegy (nem beszélve hogy az ips kijelző kanyarban sincs az clear black amoledhez képest, semmilyen téren sem). Nagy a dilemma hogy melyiket adjam el :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12364) b.vr válasza b.vr (#12362) üzenetére


b.vr
őstag

jav: mármint a 23/1.4-et (nagyon az ekv 35 járt a fejemben)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#12365) 3YEW válasza b.vr (#12364) üzenetére


3YEW
tag

írj nekem, én tudok itt mutatni egyet, ha tetszik meg is veheted :)

T

(#12366) b.vr válasza 3YEW (#12365) üzenetére


b.vr
őstag

Köszi, írok mindjárt! :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#12367) Parci válasza madgie (#12348) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdemes átolvasni a részletes fókusz és metering részeket, kivételesen érdekes.. :DDD például auto-af fine tune cdaf-fel, de ez is csak egy a sok-sok új feature közül. nekem úgy tűnik, hogy kb. minden paraméterben ütni fognak mindent (kivéve felbontás).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12368) madgie válasza Parci (#12367) üzenetére


madgie
titán

Metering pont nem érdekel, mióta a keresőben azt mutatja a MILC, ami a képen lesz :))

De majd átnézem a két új Nikont :)

(#12369) Parci válasza madgie (#12368) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, akkor iso hárommillió :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12370) gorgo válasza b.vr (#12362) üzenetére


gorgo
őstag

egyébként fotós sörözéseken (~kéthavonta szoktunk koccanni) kipróbálhatók Fuji és m43 vázak és üvegek... igaz, hogy ebben a fórumban nincs hirdetve, de az m43 fórumban vagy a PH!otóstalálkozó topikban viszont igen.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12371) lenan válasza Parci (#12367) üzenetére


lenan
aktív tag

várd meg az új Pen-t ;)
valami izgalmassat kell adniuk 1300 euroért

(#12372) Parci válasza lenan (#12371) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kíváncsi leszek :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12373) b.vr válasza gorgo (#12370) üzenetére


b.vr
őstag

Köszi, ezt most szerencsére pont le tudtuk egyeztetni 3YEW-val, így napfénynél ki tudom majd próbálni.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#12374) Novics válasza gorgo (#12296) üzenetére


Novics
senior tag

Szomorúan hallom. Vagyis annyira nem, mert akkor kevésbé viszketek a Capture után. Nyáron én is nagyon szemeztem vele, szintén hegyi túra miatt. Azért arra még kíváncsi leszek, hogy egy méretesebb vázzal milyen lesz a vállpánton cipelni. Én úgy oldottam meg, hogy a full (mű)bőr tok állványrögzítőjébe vette egy karabíneres csavart, és azzal rögzítettem a derékpántomra. A nagypántot meg belefűztem a vállpántba, hátha kiesik a csavar - kicioccó minőség. Nem annyira elegéns, és a falon néha útban is volt kicsit, de hát ennyire futotta. :B

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#12375) FEDman


FEDman
addikt

Új nagyobb felbontású képek. A kis X70 felülről néz ki még a legjobban. :)

Plusz pár kép az XF ágyúról. :)

(#12376) |AP| válasza gorgo (#12296) üzenetére


|AP|
veterán

nekem viszont a capture clip volt az egyik leghasznosabb fotós kiegészítőm, amit az elmúlt években vettem. Pont ezért nem használok már nyak/vállszíjat, pedig szerintem az is jó cucc.
Nagyobb váz+obi kombóhoz esetleg hasznos lehet egy ilyen, de ez is drága, én egyszerűen egy szélesebb neoprén csíkot szoktak keresztülhajtani az övemen és arra rögzítem a clipet. Nekem így van a gép a legkényelmesebb pozícióban, egy EM10+9-18 páros teljesen jól és biztonságosan elvan így az övemen, még vitorlázni is voltam így.
A csuklómon meg ott van a csuklószíj így, és ha kell akkor gyorsan belepattintom a gépet.
A csuklószíj mellett/helyett most dolgozok egy olyan kis hurkon, amibe az ujjamat tudom dugni, így még csuklószíjjal sem kell majd tökölődni. Egyszerűen csak lenyúlni a gépért, benyúlni a kis hurokba és leoldani a clipről, ez a terv.

[ Szerkesztve ]

(#12377) hegyimorc válasza |AP| (#12376) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ezek szerint a capture clip vagy nagyon bejön vagy nagyon nem, köztes állapot nincs :D Mert nekem sem jött be. Nem is használom, csak kipróbáltam. Szerencsére utángyártott, olcsóbb. Ha valakinek kell, írjon.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12378) FEDman


FEDman
addikt

Összedobtam az X100T-vel.

(#12379) Parci válasza FEDman (#12378) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jöhet az x100t... :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12380) FEDman válasza Parci (#12379) üzenetére


FEDman
addikt

Nem teljesen egy kategória a kettő, így nálam eleve fel se merül, hogy melyik a jobb. Számomra max az a kérdés, hogy mire melyik a jobb. Amennyiben az életemet egyetlen egy db fix obis kompakttal képzelem el, akkor gondolkozás nélkül én is az X100-at választanám.
De most nem ez a helyzet. Nálam egyelőre a pár obis Fuji rendszer az alap és csak e mellé lenne jó még egy pici kompakt pluszban, amivel utcán garázdálkodhatok. Na erre viszont nálam az X70 a nyerő. :)

(#12381) Gondwana válasza FEDman (#12378) üzenetére


Gondwana
addikt

X70-ért csak WCL-X70-nel együtt adnék pénzt, viszont azonnal rá is gyógyulna nálam a gépre teljesen.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12382) hegyimorc válasza Gondwana (#12381) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Akkor viszont minek? Inkább legyen egy olyan gép ami konverter nélkül adja azt a látószöget amit szeretnél, nem? (Nekem egy x100t+tcl-x100 lenne jó egyben, csak nem olyan böszme méretben mint a valóságban)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12383) Gondwana válasza hegyimorc (#12382) üzenetére


Gondwana
addikt

Az alulexponálós témáravakuzós mániámnak jót tesz a központi zár, ettől függetlenül igen, egy 14/2.8 + XE1 is elég lenne a célra.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12384) FEDman


FEDman
addikt

Tudom-tudom, az ekv. 28mm-nek meg alapból nincs értelme hisz arra úgyis ott a telefon..

Madgie, ha netán te is ráeszmélnél, hogy az XF 18-nak semmi értelme, akkor nekem bármikor visszaküldheted! :DDD

(#12385) Parci válasza FEDman (#12384) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gúnyolódhatsz ezen bármennyit, ettől még igaz marad: az a látószög a telóval már eleve nálad van, sőt, az van nálad, az ilyen-olyan fujid nem (lehet, hogy nálad mégis, sokaknál meg mégsem és én is közéjük tartozom), ergo nem old meg olyan hiányt a cucc, mint mások és még a használata sem olyan klassz, mint az x100-é, hiszen képernyőről fotózni szintén tudsz a telóról. (ha lenne egy x80 egy fix, kompakt teleobival, sokkal inkább kéne a teló mellé, mint valami helyette)

azt meg végképp nem értem, hogy ha van egy szintén kompakt méretű, cserélhető obis rendszerem, akkor miért akarnék a 18/2 helyett (ha már) egy másik gépet, másik kártyával stb.

de ettől még vegyék meg sokan, én a saját véleményemet írtam le.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12386) rbalint88 válasza Parci (#12385) üzenetére


rbalint88
addikt

vagy dobhatna a fuji is egy olyat, mint a leica-nak van obija, hogy 3 fix gyújtótávot tud egy obi. aztán akkor lehetne egy x200, ami tud ekv 24-35-50mm-t, oszt csókolom. mellé még egy x-e1 a manuáloknak, és csak akkor vennék fényképezőt, ha megkotlik.

(#12387) FEDman válasza Parci (#12385) üzenetére


FEDman
addikt

Én tökéletesen megértem, hogy neked mi mire kell, de valahogy mintha ez fordítva már nem így lenne. :)

És egy pillanatig se gúnyolódom rajtad, tényleg egyre jobbak a mobiltelefonok és teljes mértékben megértek mindenkit aki egyre többet fotózik telefonnal.

A problémám nekem ott kezdődik mikor mindezt olyan szinten szembeállítod az X70-nel, hogy mintha már nem is lenne értelme az ilyen jellegű csúcskompaktoknak. Még a mai top mobilokhoz képest rengeteg pluszt ad egy ilyen X70 mind teljesítményben, mind kezelésben. Az hogy erre a többletre nem mindenkinek van szüksége az persze oké, de ez már más kérdés. Ha innen közelítünk, akkor hamar eljuthatunk oda is, hogy egy Nikon D500-nak sincs értelme. :)

Azt végképp nem értem, hogy egy több obis rendszer mellett miért ne vágyhatna bárki egy kompaktra is? Gondolod én mindig minden helyzetben magammal viszek mindent? :)

Ha kell persze viszek mindent, de nem ez a jellemző. Sokszor tökre tudnám értékelni, ha csak egy ilyen kis pici X70 lenne velem. És igen, van remek picit XF 18/2 is, ami nekem is nagyon tetszik. Na de hiába kicsi aranyos, azért egy X70-hez képest mégis egy teljesen méret.

Főleg vastagságra elég jelentős a különbség. Utóbbi egy passzentos tokban övre akasztva is simán hordanám már.

Ami pedig az X100 kontra X70-t illeti, kis mélységélességes játéknál az EVF-et nehezen tudnám nélkülözni, no de pont erre tartom jelenleg az X-E1-et. Nagyobb látószög mellett viszont már a dönthető kijelző az amit jobban szeretek. Kompakt nekem meg elsősorban utcára kellene nagyobb látószöggel. Az utcai fotózás meg tipikusan az a szitu amikor gondolkodás nélkül beáldoznám az X100 komplett hybrid keresőjét egy dönthető kijelzőért cserébe. :)

Másnak meg teljesen természetes módon mások az igényei, így mást választana. Én most csak azt írtam le, hogy az első ránézésre sokkal szerényebb X70 kompakt nálam hogy lesz végeredményben mégis egy csábítóbb alternatíva. Igen, még egy telefon mellett is. :DDD

(#12388) gorgo válasza |AP| (#12376) üzenetére


gorgo
őstag

Hogy egy kicsit árnyaljam a dolgot: eredeti árát messze nem éri meg, negyedéért nem szólnék szót sem. Továbbá pont a capture amiben látok fantáziát, csak ugye még nem teszteltem.
A váll/csuklószíj egyik baja, hogy az összekapcsoló rész egy nagy bumpszli, ami pont nagyon kényelmetlen. :W

Ha már itt tartunk, nekem meg a fotós övtáska a nyerő eddig, de az meg onnantól nem használható, mikortól több (sok, vagy vastag) rétegű ruhát kell hordani, azaz hidegben. Ráadásul védelmet is ad (eső + ütés elleni) és belepakolható sok minden más is).

A 90° os elforgatás majd övre csatolás amúgy jó ötlet, majd gyártok hozzá házi kacatot...
Övtáskával kombinálva (ha lehet) meg maga a tökély: capture-on a váz, tatyóban az obik + kacat).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12389) Parci válasza FEDman (#12387) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor hajrá. az eladások meg majd megmutatják, hogy tényleg volt-e nagy szükség egy ilyen cuccra vagy nem. én azt írtam, hogy szerintem nincs.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12390) |AP| válasza gorgo (#12388) üzenetére


|AP|
veterán

milyen fotós övtáskát használsz?

(#12391) FEDman válasza Parci (#12389) üzenetére


FEDman
addikt

Ja értem, én eddig csak a magam nevében beszéltem. Ez a piacelemzős rész engem annyira nem foglalkoztat. Ha nagyon nem veszik max előbb esik be az ára az általam is emészthető kategóriába. :)

(#12392) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

X100-hoz tudtok valami olyan tokot ajalnani, ami arra jo, hogyha egy plusz taskba rakom be (pl sima hatizsak), ne erhesse semmi gaz?
igazibol nem is tudom mire lenne szuksegem, de hatha van valami neopren cucc, vagy ilyesmi.. feltokot nem szeretnek

elore is koszi

(#12393) Clemi


Clemi
veterán

Csak azért, hogy egy pillanatra vissza kanyarodjunk a memória kártya dologra. Megjött a 64GB-os Transcend SDXC UHS-I U3 kártyám. A vázban (X-T10) leformáztam, majd kipróbáltam a gyors sorozatot. Csak RAW illetve RAW+F esetén 7 képnél lassul be a gép, míg csak Fine jpeg sorozatnál 13 kép a határ. Hogy csak a tényekhez ragaszkodjunk, a Samsung PRO SDHC UHS-1 U1 kártyámmal 1 képpel többet vagy ugyanennyit tudott, úgyhogy tényleg nincs sok értelme a 45-50 MB/s írási sebességnél gyorsabb kártyákba befektetni.
Talán annyi az előnye, hogy valamivel gyorsabban kiírja váz a pufferből a gyorsabb kártyára a képeket, vagyis hamarabb véget ér hátul az írást jelző led villogása. A PC-ben lévő USB3-as kártyaolvasómban a két kártyárúl ugyanazzal a sebességgel tudom bemásolni a képeket, úgyhogy előny itt sincs.
Ez a Transcend most mondjuk megérte, mert kb annyiért vettem az Amazonon, mint a 32-es Samsungot.

[ Szerkesztve ]

(#12394) hegyimorc válasza eastsider (#12392) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem van, a géppel együtt kaptam, nem tudok linket a forrásra, de mivel ebben semmi x100 specifikus nincs, szerintem találsz egy csomót ami jó lehet

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#12395) FEDman


FEDman
addikt

Kíváncsiságból visszanéztem, hogy 2,5 évvel ezelőtt mit írtam az X70-hez nagyon hasonló Coolpix A-val kapcsolatban. Ahogy nézem nem sok minden változott azóta. :)

Se az én véleményem, se az nem változott, hogy már akkor is azon harcoltam a többséggel, hogy kár is az X100-at és a Coolpix A-t direktben összehasonlítani, mert mind a kettő másban jó. És éppen emiatt mind kettőnek meglesz a maga fotósa aki egyiket, vagy másikat találja majd a saját igényeihez jobban passzolónak.

Azt persze nem tudom mennyire lesz majd mindez sikeres, de a puszta tény, hogy az X100 mellé párhuzamosan kihoznak egy X70-est is az azért azt bizonyítja, hogy ha máshol nem is, de legalább a Fujinál van pár ember aki hasonlóképpen gondolkozik, mint én. :)

[ Szerkesztve ]

(#12396) madgie


madgie
titán

Hullámzó itt a hangulat :D

(#12397) FEDman válasza madgie (#12396) üzenetére


FEDman
addikt

Van az úgy, hogy az ember már unja a fotózást és inkább áttér egy kicsit a festészetre. :D

Jó lett, svenk e-shutterrel kombinálva? :)

(#12398) madgie válasza FEDman (#12397) üzenetére


madgie
titán

Svenk e-shutterrel, ND1000-rel, ekv 52 millin, kézből :DDD

Ja és direkt hullámoztattam be. Van tökegyenes, de az unalmas :))

[ Szerkesztve ]

(#12399) FEDman válasza madgie (#12398) üzenetére


FEDman
addikt

Ravasz..

:DDD

(#12400) gorgo válasza |AP| (#12390) üzenetére


gorgo
őstag

Krumplit! :) (crumpler light delight hipster 400)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.