Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) madgie válasza GOD_GOD (#12049) üzenetére


madgie
titán

Csájna? Onnan biztos nem veszek, mindig megszívom a vámmal.

(#12052) GOD_GOD válasza madgie (#12051) üzenetére


GOD_GOD
tag

Tényleg?! Nekem még sosem akadt fönn semmi rajta! (~20 vásárlás alatt)

https://goo.gl/Ytmk3k

(#12053) madgie válasza GOD_GOD (#12052) üzenetére


madgie
titán

Nekem macera, mert Nyíregyre kell menni vámolásra, tehát egy szabadnap, négyezer benzin, meg jó fél napig tart, míg kitöltenek pár A4-es lapot.

Akkor inkább kicsit drágábban megveszem EU-n belülről. (olyan 250 ebay tranzakcióm volt már, meg számtalan egyéb).

(#12054) GOD_GOD válasza madgie (#12053) üzenetére


GOD_GOD
tag

Persze, hogy macera ha vámolják! Én csak arra akartam kilyukadni, hogy nekem még nem akadt fönn semmi cuccom a vámon. Mondjuk ez a 20-30 vásárlás tényleg nem olyan sok, szerencsém volt!

https://goo.gl/Ytmk3k

(#12056) dqdb válasza madgie (#12053) üzenetére


dqdb
nagyúr

Holland forrás, és úgy számolom, ez olcsóbban jön ki, mint egy megvámolt kínai rendelés.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12057) madgie válasza dqdb (#12056) üzenetére


madgie
titán

Pont ezt néztem, kicsit olcsóbb, mint a német és angol ajánlatok :)

Azért köszi!

(#12058) DonRazzino válasza madgie (#12048) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Miért ezt választjátok a Nissin helyett? Én még nem döntöttem...

(#12059) jjeahh válasza DonRazzino (#12058) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olcsó

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#12060) madgie válasza DonRazzino (#12058) üzenetére


madgie
titán

Kiciócó. A Nissin 50 felett van, négy akkus, méretesebb darab.

(#12061) Gondwana válasza madgie (#12060) üzenetére


Gondwana
addikt

i40: Dojcslandisztánból épphogy 50k felett, ha jól nézem, méretesnek meg nem nagyon mondanám, nem olyan sokkal nagyobb, mint az EF20, igaz, hogy duplája a boundig box (6x8x8cm vs. 6x4x8cm)

(Legalább 600 expót lőttem eddig télapó ölében ülő gyerekekre, ProNegStd for president - vakuzva ha be is csusszan egy kis kevert fény, inkább arcbőr irányba téved, mint színesfoltosodás felé. -2/3EV a gépen, +1EV a vakun a rikító szakáll miatt, TCL-X100 és ennyi)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12062) pandur99 válasza dqdb (#12056) üzenetére


pandur99
aktív tag

A holland forrás jó, én is onnan rendeltem, ugyan olyra, és kb. 10 nap alatt ideért karácsony előtt, minden macera nélkül.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#12063) madgie válasza Gondwana (#12061) üzenetére


madgie
titán

Az akkor is majdnem a duplája árban.

(#12064) FEDman válasza GOD_GOD (#12055) üzenetére


FEDman
addikt

Szép hosszú írás tele sok-sok hülyeséggel. :DDD
Szerintem mindenki jobban jár, ha csak fele ennyit ír és az így felszabaduló energiáit inkább arra fordítja, hogy jobban utána informálódik a témának. Néhol nagyon süt, hogy nincs tisztában azzal amiről ír.

Ami viszont érdekes, hogy a DXOmark-on eddig legtöbb pontot elérő gép a Pentax 645Z. Ez itt azért lehet érdekes, mert már abban is Sony CMOS szenzor van. Ez a hirtelen nagyon jó eredmény se véletlen. :)
De ami a lényeg, hogy ha 2016-ra tényleg új KF rendszert indít a Fuji, akkor jó eséllyel az is aköré a szenzor köré épül majd, mint ami a 645Z-ben van.

(#12065) Gondwana válasza FEDman (#12064) üzenetére


Gondwana
addikt

... és megint háromjegyű lesz a maximális érzékenység, de valahogy így: ISO 4E6

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12066) jmakk


jmakk
őstag

Van egy rossz előérzetem a jósolt januári X-E2 fw frissítéssel kapcsolatban, mégpedig hogy elmarad... :(((
http://www.fujirumors.com/fujifilm-x-e2s-16mp-x-transii-sensor-most-relevant-improvements-firmware-based-coming-january-15/

[ Szerkesztve ]

(#12067) FEDman válasza jmakk (#12066) üzenetére


FEDman
addikt

Az X-E2 frissítés és egy csak szoftveres újításokat tartalmazó új X-E2s modell és ráadásul mindez nagyjából egy időben látszólag tényleg baromira üti egymást.
No de nem kell feltétlen felülni minden egyes pletykának, majd meglátjuk mi az igazság. :)

(#12068) kobox válasza madgie (#11965) üzenetére


kobox
tag

Ha egyszer lesz időd és kedved /mert úgy látom más akadálya nincs :) / annyit kérnék tőled, hogy szánj már rám pár percet és mutass 2 JPEG képet, amit a T1/T10 követett el azonos beállítások mellett - leginkább a hírhedt fekete problematika érdekel, melyik mennyire csapja le, stb....
Előre is köszönöm.

Van nálam egy söröd, vmelyik jobbfajta szlovák fajtából ha végre döntésre jutok T1/T10 terén :)

[ Szerkesztve ]

(#12069) MC Pite válasza kobox (#12068) üzenetére


MC Pite
veterán

T10 illetve T1.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12070) tozso76 válasza FEDman (#12064) üzenetére


tozso76
aktív tag

Nincs mese, kenontbuciraveró eszközt használó, nem evilági lények vagyunk. :DDD
Azért nem kicsit "sajnálta" le a Fuji-t a szerző. Persze a többi márka is, számára érthetetlen vagy meglepő módon jeleskedik. Tudom, nem illik kiemelni egy részt egy ilyen "komoly" szakcikkből, de ez nagyon megfogott: "egészen elképesztő fényképezőgépek előzik meg....mitöbb Samsungok, Fujik, sőt még 4/3 szenzoros Olympusok, Panasonicok" :DD

(#12071) kobox válasza MC Pite (#12069) üzenetére


kobox
tag

Köszi, Pite, remélem te nem szereted a sört :)
A látott képek alapján /más szempontokat mellőzve/ nálam mindenképp nyerő a tízes.

(#12072) MC Pite válasza kobox (#12071) üzenetére


MC Pite
veterán

Én nem, csak a panaché féléket :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12073) Gondwana válasza jmakk (#12066) üzenetére


Gondwana
addikt

:B Miért lenne előbb XE2 fw mint a màr többeknek kiadott (Zack, Strobist, ...) tehàt kész 2015.01.18-ra bejelentett X100s fw? Ez màr rég nem az a történet, hogy a nagyonxarbòl kicsitxart kell updatelni mint az X100-nàl, ezt a gépet vette a nép zokszò nélkül 1.0-val is.
(szerk.: inkàbb 2015 lesz az, nem 2014, de az is rég volt)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12074) jmakk válasza Gondwana (#12073) üzenetére


jmakk
őstag

Akkor adják annyi pénzért a fw-t, amennyi most az X-E2 és X-T10 közötti árrés. De mi a töknek cseréljek egy ugyanolyan vasra más festéssel, mikor megvehetném a festéket is magamnak? Valami itt nagyon nem kóser ezzel a pletykával...már ha tényleg semmi hw változást nem hozna az S verzió.

[ Szerkesztve ]

(#12075) Clemi


Clemi
veterán

Megint távkioldó kérdés: Az most hogy is van, hogy a felsorolt tartozékoknál a vezetékes távkioldó (RR-90) csatlakozója egyértelműen micro USB (de a rádiós távkioldó vevője is) ennek ellenére ahogy olvasom sokadjára a kézikönyvet, rádöbbenek, hogy a jack csatlakozót nevezi a rendszer mikrofon/távkioldó csatlakozónak. :F
Ezen felbuzdulva, előkaptam a szekrényből a DSLR-ről megmaradt Yongnuo RF-603C rádiós távkioldót, amit a mellékelt jack-jack kábellel a vázra csatlakoztatva a Canon géppel lehetett távolról fókuszálni/exponálni. Ezt a kütyüt csatlakoztattam a vázhoz és pont úgy működik mint anno a Canon géppel, :C vagyis van egy rádiós távkioldóm, aminek a tetejére téve még M módban a vakut is kisüti.
Akkor a távkioldót nem is az USB-re kell csatlakoztatni? Pedig ott is működik az RR-90 kompatibilis vezetékes amit vettem csak épp nem azzal a gombbal exponál amivel kellene. Most ez hogy is van? :F Vagy az USB is többfunkciós csatlakozó és adatátvitel/távkioldó kiosztása van? :F

(#12076) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

Igen a jack és az usb is hasznalhato tavkioldasra. En is a gyari Canon kioldommal hasznalom az xt10-et.

https://goo.gl/Ytmk3k

(#12077) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

Ha belegondolok a Canon E-ttl vakukabeltol sem kellett megvalnom, az is atvisz mindent Fujin!

https://goo.gl/Ytmk3k

(#12078) Clemi válasza GOD_GOD (#12076) üzenetére


Clemi
veterán

Jaaa én meg nagy lelkesen eladtam a Canonhoz korábban használt vezetékes kioldót és vettem helyette az USB csatlakozóst, ami meg nem is működik.

(#12079) Clemi


Clemi
veterán

Ha valakit esetleg érdekel. Az ablakomból csak úgy "összehasonlításilag" lőttem 3 képet, sorrendben a Samyang 12/2, Fuji 18/2 és a 16-50-es obi 16mm es távján. AV módban auto ISO-val, de mindhárom esetben f5,6 blendével, Velvia színprofilban -1,3 EV és -2 NR beállítással. Minden más alap gyári beállításon. A konklúziót mindenki vonja le magának :)

(#12080) madgie válasza kobox (#12068) üzenetére


madgie
titán

Szinte lóf@sznyi különbség sincs, én is azt hitte ma tesztek alapján, hogy juppi, visszakapjuk a feketéket a régi gépekről. Nos nem, majdnem ugyanazt hozza az X-T10 is, mint az X-T1.

szerk: még úgy se nagyon lehet felerősíteni ezt, ha DR400-ban lövök -1 shadows-zal valamit. Pedig akkor elvileg előnyt kéne hoznia a finomabb JPG-nek, finomabb színmódnak.

[ Szerkesztve ]

(#12081) FEDman válasza madgie (#12080) üzenetére


FEDman
addikt

Anno Pitével való vitám pont erről szólt, ha még emlékeztek. Nem kérdés, hogy az X-T10 tömörítésben sokkal jobb, meg minimálisan finomodtak is az árnyékok, de amit anno próbáltam mondani, hogy ez még mindig sehol sincs ahhoz képest amilyen az X-E1 volt. Azaz a fejlődés pozitív, de a mértéke minimális. Az első generációs Fujikhoz képest alig érzékelhető a különbség és innen nézve még az X-T10 továbbra is lecsapja a feketéket.

(#12082) madgie válasza FEDman (#12081) üzenetére


madgie
titán

Hja, le. Itt egy képernyőmentés a "legproblémásabb" részről ,amit találtam. Provia, ISO 800, DR400, -1 árnyék, csak hogy felerősödjön a dolog. Na ez DR100-on, alapon? Vicc :D

Itt lesz mappában a két kép is, meg bedobálhatok pár másat is, de leginkább annyi látszik, hogy mondjuk mennyivel jobb az 56/1.2 képe az 50-230-hoz képest f10-en is, meg mennyit számít, ha nem pontosan ugyanoda tekerem két esetben az élességet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12083) FEDman válasza tozso76 (#12070) üzenetére


FEDman
addikt

Jajj nem, nem ilyesmire gondoltam. Hogy szubjektíve ki hogy viszonyul adott márkákhoz az teljesen hidegen hagy. A tárgyi tévedések amik fájtak. Például jól láthatóan nincs tisztában azzal, hogy a DXO mit mér és mit nem mér. Kár érte mert amúgy akár egy jó írás is lehetett volna. Így viszont csak a tipikus netes írás tele fél igazságokkal.

(#12084) GOD_GOD


GOD_GOD
tag


itt kapni pl.

Egy ilyen eletromos jeleket átvivő fordító gyűrűt szeretnék építeni fujihoz. Rendeltem már két közgyűrűt és egy fordító gyűrűt is, ami 58mm-es. már csak egy spirál kábel kellene és egy szaki aki szépen meg tudja csinálni! :-) Van ötletetek hol tudnék beszerezni olyan spirálkábelt, ami 10 eres? (hátha van itt villamosmérnök)

[ Szerkesztve ]

https://goo.gl/Ytmk3k

(#12085) FEDman válasza madgie (#12080) üzenetére


FEDman
addikt

Nem, a finomabb tömörítés szerintem pont nem így jön ki. Az X-T1 is csak a nagyon mély árnyékokban tömörít erősebben. Viszont ha megerőszakolod egy -1 Shadow beállítással, akkor ezek a mély árnyékok már nem mély árnyékok. A gép meg nyilván nem egy alap Jpeg-et húz fel ilyenkor, hanem a nyers képen húzza fel az árnyékokat és utána jön csak a tömörítés. És pont emiatt nem lesz itt különbség a két gép között.

Ha viszont a Shadows-t nem piszkálod és utólag húzod fel ezeket a mély árnyékokat, akkor már jó eséllyel látszani fog az X-T10 finomabb tömörítése.

És ennek is megvan a maga értelme. Leginkább azért, mert a felhúzott Shadow nem végez valami finom munkát, portrénál pl borzalmas tónusokat tud eredményezni. Például az Astia kombinálva -1 Shadows-val tuti garancia a tipikus Fujis pink bőrszínekre, amit annyi helyen látok és őszintén szólva nekem se tetszik. Én ezért se szoktam a Shadow-val játszani, ha fel kell húzni egy képet, azt utólag magam finomabban megteszem.
De ilyenkor viszont jól jöhet az X-T10 finomabb tömörítése.

(#12086) Clemi válasza madgie (#12082) üzenetére


Clemi
veterán

Ha már szóba került a DR tartomány, ti melyiket preferáljátok? Csak mert a korábbi gépeimben ilyen állítási lehetőség nem volt (max csúcsfény-árnyalat elsőbbség) és eddig csak DR100-on használtam minden esetben a gépet. RAW fájloknál egyébként van ennek jelentősége, mert erről nem ír semmit a leírás. A DR Auto beállítás mennyire jó választás?

(#12087) madgie válasza FEDman (#12085) üzenetére


madgie
titán

Ott van a mappában egy mély árnyékos kép is, ha van kedved, megnézheted. Én csak meglőttem, nem foglalkoztam vele, tegnap felb@sztam az agyam, hogy kimegyek csillagfotózni, erre jön az öcsém, meg a haver, meg lassan fél Kisvárda, persze az állványom elkunyerálják és meg nézzem a csillagokat :))

Clemi: DR Auto-t preferálom én is, az csak 100-200 között ugrál, 400-ra nem vált fel. Amúgy nem bonyolult megoldás, alálő 1, vagy 2 fényértékkel (200, illetve 400) és felhúzza magának.

[ Szerkesztve ]

(#12088) FEDman válasza madgie (#12087) üzenetére


FEDman
addikt

A lámpás ablakosra gondolsz? Annál nullán volt a Shadows?

(#12089) madgie válasza FEDman (#12088) üzenetére


madgie
titán

Persze, ott alapon volt.

(#12090) FEDman válasza madgie (#12089) üzenetére


FEDman
addikt

Közben kipróbáltam őket és van egy jó, meg egy rossz hírem! :DDD

A jó az, hogy megpiszkálva ezeken a képeken is átjön, hogy az X-T10-nek finomabb a tömörítése.

Itt van egy-egy 100% crop a megcibált képekből.

X-T1

X-T10

Itt elég szépen látszik, hogy az X-T10 ilyen téren jobb.

És hogy akkor mi a rossz hír? Ahhoz hogy ennyi különbség megjelenjen, olyan brutálisan meg kell cibálni a képet, hogy annak már a gyakorlatban semmi értelme, mert ilyet úgyse nagyon fogsz csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#12091) madgie válasza FEDman (#12090) üzenetére


madgie
titán

Na, ezt mondom. Ha már ennyire megcibálom, akkor RAW, ott meg ugyanazt nyújtja.

(#12092) FEDman válasza madgie (#12091) üzenetére


FEDman
addikt

Pitének mondd, ő erősködött annyira, hogy az új Fuji Jpeg megváltás ilyen téren. Vissza lehet keresni, én már kezdetektől azon az állásponton voltam, hogy a feketék lecsapásában elhanyagolható mértékű változás történt. :)

(#12093) madgie válasza FEDman (#12092) üzenetére


madgie
titán

Mindegy, megrágtuk ezt is :)

Egyébként tegnap az X-T10 volt nálam a csillagok alatt, nem meglepő módon ott is ugyanazt tudja kábé, mont a nagytesó (bár mintha a keresőkép kummányit jobban zajosodna... de lehet csak placebo).

(#12094) FEDman


FEDman
addikt

A Fuji nagyágyúja immár végleges formájában. :)

1375g lesz ez a csöpp kis XF. :U

[ Szerkesztve ]

(#12095) jmakk válasza FEDman (#12094) üzenetére


jmakk
őstag

Csak a relatív ára maradjon 1 ajró/gramm alatt és akkor fenntartom az érdeklődésem! :)

(#12096) FEDman válasza jmakk (#12095) üzenetére


FEDman
addikt

Teljesen rendben van a mérete/súlya, ezek ekkorák. Tele oldalon a rövidebb bázistávolság nem jelent semmilyen méretelőnyt. Az hogy FF-nél kisebb szenzorra tervezték már annál inkább, csak itt jellemzően fals összevetéseket tesznek az emberek. Ezt az obit például egy 150-600mm-es FF obival van értelme összevetni és akkor máris megvan, hogy hol leledzik a kisebb szenzorral járó méret és súly előny. :)

(#12097) Danniel


Danniel
tag

Ezust X-T10-hez letezik passzolo szinu (ezust/szurke) vakupapucs-takaro? Akarhogy turom a netet, csak feketet talalok. Tudom, first-world-problem, de sztem a szurkevel jobban nezne ki...

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#12098) madgie válasza FEDman (#12096) üzenetére


madgie
titán

Na igen, haver 300-as Nikon teléje sem túl kicsi, nemhogy egy 500-600-as FF dög.

(#12099) jmakk válasza FEDman (#12096) üzenetére


jmakk
őstag

Lehet félreérthető, nem a súlyra akartam helyezni a mondanivalóm lényegét, hanem az árra. Szóval ne legyen 1375 ajrónál drágább. :)

madgie: Sigma 400/5.6 apo tele macro (1.4kg). Erre néha ráakasztom az xe2-t. Stabilan tartja a vázat. :)

Clemi: biztos vagyok, hogy hozni fogja a kanyon szintjét, sőt. Ezek a hosszú obik célszerszámok, szóval itt már nem a súly és a méret a döntő. De a rendszerbe kell, mert csak telézésre miért tartson az ember egy másik gyártó vázát és obiját extraként.

[ Szerkesztve ]

(#12100) Clemi válasza FEDman (#12094) üzenetére


Clemi
veterán

Ez tényleg durván elment rossz irányba. Ahogy írják is, túl nagy, túl nehéz, túl sötét, bár igaz még így is kicsivel könnyebb, mint a Canon 100-400/4,5-5,6-os objektívje. Na ilyenem sose lesz az tuti :)
Speciel én nem azért nyergeltem át Fuji-ra, mert annyival többet tud, hanem a súly és méret csökkentés miatt.
Csak viszonyítás képpen, egy 70-200 fix 2,8-as stabis Sigma objektív volt a bűnös, hogy betelt a pohár a DSLR cipeléssel a maga 1490g-os súlyával és a 197mm hosszával, ami legalább állandó volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.