Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) 3YEW válasza eastsider (#12392) üzenetére


3YEW
tag

Én legtöbbször egy ilyenbe teszem, megvédi, napellenzőt sem kell levenni róla, ha rajta van, de nem foglal plusz helyet üresen sem, de egy közepes neoprén objektív tok olcsóbban is bőven megteszi.

T

(#12402) Parci válasza FEDman (#12395) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk keresletileg a coolpix a elég nagy FAIL volt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12403) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

X-Pro2 és X70 promo videók

https://goo.gl/Ytmk3k

(#12404) FEDman válasza Parci (#12402) üzenetére


FEDman
addikt

Fotósként engem csak az érdekel melyik gép mennyire jó, az eladási mutatók miatt meg aggódjanak csak a illetékesek. ;)

(#12405) Clemi


Clemi
veterán

Vaku kérdés: A jelenlegi Nissin vakum ahogy próbálgattam 1/250-es szinkront tud. Létezik olyan vaku a Fuji-ra, aminek van HSS módja, vagy keressek egy M vakut? A M módban működő YN vakuk közül melyik tud mondjuk legalább 1/1000-es szinkront?

(#12406) FEDman


FEDman
addikt

A Fuji pár nap múlva rendesen berúgja ezt a 2016-os évet. A sok-sok újdonság mellett állítólag megérkezik a sokak által régóta várt komolyabb Fuji vaku is EF-X500 néven. :)

(#12407) FEDman válasza Clemi (#12405) üzenetére


FEDman
addikt

Pont most olvastam egy fórumon, hogy a Nissin vakut át kell rakni manual HSS módba és akkor menni fognak vele Fujin a rövidebb záridők. De hogy mennyi ennek az igazságalapja azt nem tudom, nekem nincs ilyen vakum.

(#12408) foto gén válasza Clemi (#12405) üzenetére


foto gén
csendes tag

Itt leírják, hogy működik: http://photomadd.com/nissin-i40-high-speed-sync-hss-fujifilm-hidden-option/

www.laszloerhardt.com

(#12409) madgie válasza GOD_GOD (#12403) üzenetére


madgie
titán

Mire hazaértem leszedték :(

Bosszúból egy nagylátósvenk :DD

(#12410) FEDman válasza madgie (#12409) üzenetére


FEDman
addikt

Wow!

Mindeközben a busz sofőrje..

:DDD

Tényleg jók, ne hagyd abba amíg össze nem jön ezekből egy sorozatra való. :))

(#12411) Parci válasza FEDman (#12404) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem azt írtam, hogy nem jó, hanem azt, hogy nincs igazán értelme (nincs rá kereslet) és hogy nem tette oda magát túlzottan a fuji az elődökhöz képest. de mindegy, nincs mit beszélni ezen, eredetileg sem volt sok :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12412) faki_ válasza madgie (#12409) üzenetére


faki_
senior tag

(#12413) GOD_GOD válasza madgie (#12396) üzenetére


GOD_GOD
tag

Ez nagyon zsír! Gratulálok! Majd én is próbálok hasonlót rovarral, ha előjönnek.

szerk: látom közben megjöttek a videók.

[ Szerkesztve ]

https://goo.gl/Ytmk3k

(#12414) Clemi válasza foto gén (#12408) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi megnéztem, és igen, működik :) :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#12415) madgie válasza faki_ (#12412) üzenetére


madgie
titán

Köszi!

Hálából egy kép, itt kolbászoltam, míg ti a videót néztétek :))

(#12416) Clemi válasza Clemi (#12414) üzenetére


Clemi
veterán

Sajna csak a vázon van HSS... ha leveszem akkor M módban el se villantja a váz, a mostani meglévő távkioldóm (YN RF603C) csak 1/125-ig képes szinkronban tartani a vakut és a vázat. Persze portrézni meg úgy egyébként beltérben viszonylagos nyugalomban így is jó.

(#12417) faki_ válasza madgie (#12415) üzenetére


faki_
senior tag

:C

(#12418) MC Pite válasza Parci (#12389) üzenetére


MC Pite
veterán

Értelek, és én szintén nem látom a hatalmas piaci rést a nem túl jól teljesítő nagyszenzoros nagylátós kompaktok között.
Imádok fényképézővel _fotózni_, de ez nálam a telefonom territóriuma, amikor már úgyis ott lapul a zsebben (nyakban ha valakinek úgy tetszik).
Átnézetivel so-so, de akkor inkább használt X100s, ami teljesen más liga, vagy ami most is van, X30. Nem vagyok zoom párti különösebben azért van utóbbi, mert fele annyiért vettem mint egy X100S-t, jobb keresővel, meg persze kisebb dinamikaátfogással. De attól hogy sokaknak ezek mellett a kínálatban fölös az X70, lehet, vagy inkább kívánom hogy legyen piaca (bár sztem a LX100, meg az mft-k palacsinta fixekkel és zoomokkal megölték ezt a nagyszenzoros nagylátós kompakt kategóriát)!

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12419) gyorgyi84 válasza madgie (#12396) üzenetére


gyorgyi84
tag

Nagyon jo lett, garatula ! :C

(#12420) Clemi


Clemi
veterán

Hali,

Sikerült szert tennem egy M42-FX átalakítóra, viszont rá kellett jönnöm, hogy a birtokomban lévő anno Praktika gépen használt objektívek (Pentacon auto 1.8/50 és a 2.8/135) sajna csak egy blendét szűkítve kezd éles lenni. Nyitva mindkettő lágy sajnos. Tudtok olyan objektívet ami M42-es, nagy fényerejű (1,8 vagy alatta) és már nyitva is karcol rendesen?

(#12421) faki_ válasza Clemi (#12420) üzenetére


faki_
senior tag

(#12422) kobox válasza kobox (#12275) üzenetére


kobox
tag

Úgy látom nemcsak nekem tetszik ez a kombináció :)

http://fujilove.com/the-fuji-x-pro1-revisited/

(#12423) madgie válasza gyorgyi84 (#12419) üzenetére


madgie
titán

Köszi! Mára csak egy retrókacócos werkfotó jut, a gépem izzad a rawok alatt, szerintem még jó sokáig (e-shutteres rövid time lapse)

(#12424) silmatauki válasza Clemi (#12420) üzenetére


silmatauki
őstag

(#12425) FEDman válasza madgie (#12423) üzenetére


FEDman
addikt

Na ez az, ez kell egy Zenitbe!!
Egy ilyen távkioldóval nincsenek kompatibilitási problémák. :DDD

(#12426) Clemi válasza silmatauki (#12424) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, megtaláltam és olvasgatom. Eddig nagyon a Takumar ami vezet viszont a cikkben az 1,4-et istenítik de a 2/55 mégis több pontot kapott..... Itthon már keresgéltem, nincs a piacon eladó Takumar, viszont az ebay-en van néhány jónak látszó darab, de ami érdekes, hogy a 2/55 (1,8/55) fele annyiba kerül, mint az 1,4-es. Persze az 1,4 az mégiscsak 1,4 de akkor is jobb lenne élesben kipróbálni mielőtt megveszem.

[ Szerkesztve ]

(#12427) MC Pite válasza Clemi (#12426) üzenetére


MC Pite
veterán

Szoktál fotózni is, és a szűk keresztmetszetekre gyúrsz,(hiányzó gyutávok/obik) vagy inkább tesztelgetsz meg kütyüzöl új rendszerépítéssel? Persze, hogy onnan ismerős nekem is... Kéne ilyenkor a népeknek gyógyászati céllal pár hétre egy-egy X100ast kiutalni :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12428) Gondwana válasza MC Pite (#12427) üzenetére


Gondwana
addikt

Én a mùlt héten esküvőt fotòztam az X100t-vel, 2 expò volt wcl, kb. az össz 1/3-a tcl, a többi 35ekv.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12429) Clemi válasza MC Pite (#12427) üzenetére


Clemi
veterán

Konkrétan ahogy mondod, a hiányzó gyutávot hajtom nagy fényerővel (szűk mélységélesség portréhoz) ami jelen esetben az 50-55-öst jelenti 1,4-1,8 fényerővel, mivel az 55-200 baromi jól rajzol, azért nem a finom rajzolatú portréra találták ki. Tudom, van a rendszerben egy 56/1,2 de annak az árától cseppet feláll a hátamon a nemlétező szőr is. Kb 10x annyiba kerül mint a legjobban teljesítő M üveg ezen a gyutávon.

A meglévő obival f2-n ennyit sikerült, de örülök, hogy erre is volt türelme az asszonynak. Mindezt kb 50 centi távolságból az olvasó lámpa fényénél. Annyit azért megjegyzek, hogy a DSLR-el soha nem sikerült ilyen kép úgyhogy Viva Fuji :C

(#12430) faki_ válasza Clemi (#12429) üzenetére


faki_
senior tag

Már bocs, hogy beleugatok amatőrként, de nemrég még a makróval is szenvedtél. Ott van a 60/2.4, amit eBay-ről 100e Ft környékén megkapsz és két legyet ütsz egy csapásra...

(#12431) Clemi válasza faki_ (#12430) üzenetére


Clemi
veterán

Maximálisan igazad van! Figyelem van-e eladó 60/2,4 de ebay-en még nem néztem. Azért egy max 25-30e forintos vagy 100e forintos cuccot megvenni ebay-ről nagyon nem ugyanaz. Ha itthon találok eladót jó áron megveszem azt és akkor tényleg megoldódik, főleg mivel a Macro közgyűrű mondhatni használhatatlan olyan kicsi a sáv amiben egyáltalán élesség állítható, ha beteszem az objektív mögé.

(#12432) faki_ válasza Clemi (#12431) üzenetére


faki_
senior tag

Ebben az újban olyan baromi nagy rizikót nem látok egy itthoni használttal szemben, amit nem igen kapsz meg ennyiért.

(#12433) 3YEW válasza faki_ (#12432) üzenetére


3YEW
tag

Egyébként pont innen vettem én is, minden rendben volt...

T

(#12434) kavita válasza madgie (#12423) üzenetére


kavita
csendes tag

Hol vetted ezt a távkioldot? Ilyet akarok én is venni.

(#12435) madgie válasza kavita (#12434) üzenetére


madgie
titán

eBay, ha jól emlékszem. Még ezer éve, az X100-hoz. Ezt találtam hirtelen.

Szerk: ez picit drágább, de EU-n belülről pikk-pakk itt van és jó rövid (egy méter szerinted feleslegesen hosszú sokszor).

[ Szerkesztve ]

(#12436) kavita válasza madgie (#12435) üzenetére


kavita
csendes tag

Köszönöm

(#12437) szenesember


szenesember
aktív tag

Helló!
Lenne még 1 kérdésem x30 tulajokhoz.
Igaz, h. az arcprior. AF nem kapcsolható be PASM módokban? Egyik tesztben erre panaszkodtak, de máshol nem olvastam hasonlót.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#12438) Clemi válasza kavita (#12436) üzenetére


Clemi
veterán

Speciel én ezt rendeltem, de megmondom őszintén elég gagyi minőség, főleg ha B időre akarja valaki használni.

(#12439) Gercsa válasza szenesember (#12437) üzenetére


Gercsa
senior tag

A módban használom a gépet 99%-ban és ott működik, de szerintem a többiben is.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#12440) madgie válasza Clemi (#12438) üzenetére


madgie
titán

Mi lehet ebben gagyi? Benyomod, "megakad", ha kész vagy, visszanyomod a recés részt. Elromlani sem tud, nem?

(#12441) szenesember válasza Gercsa (#12439) üzenetére


szenesember
aktív tag

Köszönöm a választ! :R

(#12442) Clemi válasza madgie (#12440) üzenetére


Clemi
veterán

Az enyém szerintem selejt lehet, mert a recés váll alatti részen nekem 2 furat van, az egyikben van egy pici hernyó csavar, ami a recés rész tengelyét fogatja be. Épp csak egy picit mozdítva a csavaron, vagy szétesik, vagy szorul és nem engedi fel a benyomott középső részt. Mindegy, megvettem, nem volt drága, tök retrós meg minden, de valószínű az eredeti, vagy egy tényleg 30 évvel ezelőtt gyártott igazi retró nem ilyen.
Azóta megvan a JJC rádiós kioldó, az tökéletesen működik. Annak a távkioldó adóján lehet időzítőre, lassú sorozatra, vagy egyes felvételre kapcsolni.

(#12443) FEDman


FEDman
addikt


VF-X21


WCL-X70

(#12445) MC Pite válasza Clemi (#12431) üzenetére


MC Pite
veterán

Hiába dumálunk... Nyitva is jó manuál üveg, plusz makró cucc nem igazán olcsóbb mint az XF60, ami egy nagyon fincsi kis üveg. De ha alátámasztod hogy érdemben olcsóbban jössz ki,(adapterek, közgyűrű, obik) elhiszem (de az ugye mf, nincs az a kontraszt, nem olyanok a színek, messssze nincs az a mikrokontraszt, stb).
Miket fótózol amúgy, mert üveged már van egy pár, és még többfélét hajtasz is...

Említettem hogy elég pici lesz közgyűrűvel az élességi tartomány, konkrétan szinte kötelező focus stackelni. Ha ehhez kellene makró sín, olcsón tudok egy eladót, egyszer már használtam... :U

Gondwana: Ha egyszer belefér az a kombó a mostani mellé kipróbálásra, valószínű a milc szett menne és a T maradna.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12446) Clemi válasza MC Pite (#12445) üzenetére


Clemi
veterán

Hogy miket fotózok? Nos elsősorban urban és street ami a kedvencem, de a tájkép se áll messze tőlem de korán kelni meg lusta vagyok. Makro nálam tényleg csak akkor, ha erdőt járva ráakadok valami apróságra, de nem vagyok és nem is voltam ráállva soha. Ami még bejövős, az a portré egész illetve fél alakos, de az sajna ritkásan mert modell csak elvétve. A portréhoz keresek a hiányzó gyutávra obit, és azért a 100-135 körüli tartományban, mert 60-as makróm volt és tudom, hogy az csak mell portréra jó, az 55-200 pöpecül rajzol, de 100 fölött az már igencsak zárja a blendét és az, hogy azzal olyat alkossak, hogy mondjuk a szem éles, de a fülek már nem.... erre talán alkalmas a 60-as de bele kell másznom a modell arcába vele.

(#12447) MC Pite válasza Clemi (#12446) üzenetére


MC Pite
veterán

A hatvanas átlag obihoz képest nagyobb nagyítása miatt nem kell belemászni, jóval messzebről kapod azt a kivágást, amit a kitobi végén (digitálbohócok videóján is látszik).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12448) gorgo válasza GOD_GOD (#12444) üzenetére


gorgo
őstag

kihajtható lett a hátsó LCD az xe2s-en...
Kíváncsi leszek a film-módokra, mennyire csapja le a sötét részeket!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12449) FEDman válasza gorgo (#12448) üzenetére


FEDman
addikt

Hmm..

A kiszivárgott X-E2s lapon tényleg ott egy tilt szócska.
De az előzmények után azért jó lenne egy kép is erről, hogy tényleg el is higgyem.

No de ha ez tényleg igaz, akkor.. :))

(#12450) OTika


OTika
aktív tag

A pixinfon van már hír az új Fujikról, de a X-E2s-ről nincs semmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.