Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

Sziasztok! Egy ideje gondolkodtam azon, hogy lecseréljem-e a gyári nyakpántomat. Mostanában ismerkedtem meg a paracord-dal és hogy mi mindent lehet belőle készíteni! Vannak a youtube-on olyan videók, amiben megmutatják, hogyan kell fényképező csuklópántot készíteni ilyen ejtőernyős kötélből, de nekem az nem tetszett. Elsőként elsajátítottam ezen a videón keresztül hogyan kell Cobra kötést csinálni, majd kis gyakorlás után sikerült is alkalmazni a kötést a gyári nyakpántomon! Íme a képek a "moddingolt" nyakpántról!


[kép2][kép3][kép4]

(annak aki belevágna írom: kb. 9 méter 550-es típusú paracord kábelre lesz a manőverhez szükség ami 1000 ft alatt beszerezhető)

szerk. a pánt nem csak esztétikailag javult, sokkal kényelmesebb is lett, már nem vágja anyakamat!

[ Szerkesztve ]

https://goo.gl/Ytmk3k

(#13802) Elektrosokk válasza GOD_GOD (#13801) üzenetére


Elektrosokk
addikt

az egy nagyon jó optika! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#13803) GOD_GOD válasza Elektrosokk (#13802) üzenetére


GOD_GOD
tag

Szerintem is! Érdekes módon itthon egész ritkák. (ez Svájcból jött, tipp-topp állapotú)

[ Szerkesztve ]

https://goo.gl/Ytmk3k

(#13804) |AP| válasza GOD_GOD (#13801) üzenetére


|AP|
veterán

OFF gép, de én is csináltam már paracord pántot
Jóval kevesebb, mint 9méter kellett hozzá :DDD

(#13805) MC Pite válasza Clemi (#13800) üzenetére


MC Pite
veterán

Improved OIS for XF10-24 + XF18-55 + XF18-135 + XF55-200 + XC16-50MKII + XC 50-230MKII
Improved AF-Tracking while zooming for XF10-24 + XF18-55 + XF18-135 + XF55-200 + XC16-50MKII + XC 50-230MKII

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13806) OTika válasza Clemi (#13800) üzenetére


OTika
aktív tag

(#13807) OTika


OTika
aktív tag

(#13808) Clemi válasza OTika (#13807) üzenetére


Clemi
veterán

Még nem :) Még jó, hogy nekem pl most lenne jó nyaralás előtt... így még lehet be is ruháznék egy utazó obiba, viszont hétfőn indulunk, úgyhogy ez most későn jön.

(#13810) Kaji


Kaji
tag

Sziasztok,

Egy új, garis X-pro1-t mennyiert lehet eladni? Dobozában van, csak kipróbálva volt. Van hozzá fuji bőr tok is pánttal.

Köszi

(#13811) rbalint88 válasza Kaji (#13810) üzenetére


rbalint88
addikt

120-ert hirdesd meg. Nem feltetlen lesz gyors eladas, nem racionalis x-pro1-et venni. Ettol fuggetlenul en is azt vettem nemregiben, mert kezbe venni, hasznalni elmeny es a tudasa eleg szamomra.

(#13812) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A 23/1.4-et használja valaki? Konkrétan azon gondolkozok, hogy jobban megéri-e ez az obi és egy váz (xpro1, xe2?) mint egy x100t.
Más obit ténylegesen nem terveznék hozzá közép távon.
Mi a véleményetek?

(#13813) madgie válasza lugosi (#13812) üzenetére


madgie
titán

Nekem volt, képileg baba, af-ben baba, de a méreteit nem szerettem. Az X100T már rég birizgálja a fantáziám, de most sem olcsó, érdemi fw funkciókat nem kap már egy ideje, tehát valószínűsíthető valamiféle utód a (közel?) jövőben.

Felőlem az a 23/2 fix maradhat, imádnivaló a karaktere, csak kapjon mögé 24 megás x-trans szenzort meg acros módot. No jó, ha bilibe lóg a kezem, akkor az X70 tapicskolós, kihajtható kijelzőjét is kérném szépen.

(#13814) lugosi válasza madgie (#13813) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valójában nekem az x100s is tökéletes lenne. Azt viszont bőven megkapnám csak az obi áráért.

(#13815) foto gén


foto gén
csendes tag

Előfordult már valamelyikőtöknél, hogy az X-T10 playback gombja megadta magát? Az enyémmel ma ez történt, alig hittem a szememnek!

www.laszloerhardt.com

(#13816) Fandango válasza madgie (#13813) üzenetére


Fandango
veterán

Utód valószínűsíthetően az X200 lesz, amire már én is írtam, hogy ha lesz akkor elég esélyes a csere.

(#13817) DonRazzino válasza foto gén (#13815) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Azt nem, de ma munka közben 3 (!) helyen vált el rajta a gumi. Vártam, hogy valamelyik tárcsa mikor fog kiesni a helyéről. Na igen, kiszervezték a munkát, ez már nem Made in Japan.

(#13818) madgie válasza DonRazzino (#13817) üzenetére


madgie
titán

Aranyos, okos gép, de nemhiába tudja (majdnem) ugyanazt, mint az X-T1, jóval olcsóbban.

(#13819) m72 válasza Clemi (#13792) üzenetére


m72
tag

"minden témához a hozzá való film szimulációs módot kell használni"

Kezdő Fuji júzerként elindultam a kezelési ajánlásai nyomán, de bizonyos helyzetekben nagyon nem jöttek be. Mivel nem nagyon volt/lesz időm kísérletezni, a jövő héten pedig utazom egy érdekesebbnek tűnő külföldi útra, ezért érdeklődnék, hogy Te milyen témára mit használsz?
Tudom, hogy ez nagyon szubjektív dolog, de talán a Te beállításaidat rövidebb idő lenne végigpróbálgatni, mint szinte mindent mindenféle helyzetben.

(#13820) Clemi válasza m72 (#13819) üzenetére


Clemi
veterán

Hogy őszinte legyek, csemegézek próbálgatok, például innen de a google is kidob egy csomó oldalt ahol a Fuji gépek film szimulációs módjainak a beállításaival foglalkoznak.
Mindezek mellett, legtöbb esetben RAW+Fine módban fotózok és ha kell ott van tartaléknak a RAW fájl a jpeg-re pedig a standard módot használom, csak a zajszűrést -2 és az árnyékokat +1-re felhoztam mert nekem nagyon elkente a sötét területeket és szeretem, ha ott is vannak részletek. Ha durvulni akarok, akkor B&W green szűrővel és az árnyékok és a csúcsfények is -2, De egyébként meg keresgélj, próbálgass.

(#13821) m72 válasza Clemi (#13820) üzenetére


m72
tag

Köszi,
Az az igazság, hogy egy kicsit idióta módon csináltam én ezt az egész váltást. Már régebben is nézegettem a Fuji X gépeket, de kb. 3 hete még meg voltam győződve, hogy a Nikon D3100-asomat jövőre lecserélem egy másik Nikonra. Csak azon tipródtam egy kicsit, hogy 5500, 7100 vagy 7200 legyen.
Ehhez képest 3.-án már a kezemben volt az X-T10. Azóta viszont szinte csak este vagyok a gép közelében. A kezelési "átlapozása" után kiruccantunk a gyerekekkel. Itt lőttem néhány képet vivid beállítással, amit a kezelési a tájképekhez ajánlott. Az eredményt elég tragikusnak találtam. RAF-ból LR-mal kicsit helyreraktam a képeket, de érzésre rosszabbul sikerültek a képek, mintha a régi gépemmel csináltam volna. Ezek után kezdtem olvasni a fórumokon a beállításokról.
Kicsit el is vagyok veszve a beállításokban, mert az utóbbi években RAW-ban fényképeztem alap beállításokkal. Pl. tájképnél A mód, f8 rekesz (itt tetszett a 18-105 kitobi képe a leginkább), max. ISO 800. Néha egy kis exp kompenzáció. Ezzel a beállítással akár egy fél nyaralást is végig fényképeztem. Majd otthon RAW-ból a nagyon világos részeket egy kicsit (vagy nagyon) lehúztam, az árnyékos részeket meg fel. Kis szín, kontraszt, ha kellett, akkor zajszűrés, élesítés, aztán mehet a jpeg. A színhőmérséklethez csak ritkán nyúltam. Ezekből azért látszik, hogy még hobbi fotós sem vagyok, inkább csak szeretném kicsit jobb minőségben megörökíteni a szokásos dolgokat (család, utazás, stb.).
Ezek fényében nagyon idegen nekem az X világa, de jó lesz ez.............. :)

(#13822) kobox válasza Clemi (#13820) üzenetére


kobox
tag

Zajszűrés -2 OK, de az árnyékok +1 hogy ne csapja le a feketéket? Nem -1-re gondoltál? Én legalábbis úgy használom, FF-ben durvulni meg +2 :)

(#13823) Clemi válasza kobox (#13822) üzenetére


Clemi
veterán

Yesss igen -1 akart lenni :D

(#13824) wms


wms
senior tag

A Fuji nyári akciókról tudtok valamit?

(#13825) GU-81M válasza wms (#13824) üzenetére


GU-81M
tag

Fujifilm summer cashback. Hétfőn minden kiderül, de ezen kívül nem tudok más akcióról.

(#13826) wms válasza GU-81M (#13825) üzenetére


wms
senior tag

Köszönöm! :R

(#13827) Kaji válasza wms (#13826) üzenetére


Kaji
tag

Osztrákoknál ez megy, gondolom itthon is ugyanez lesz. Szerintem annyira nem durva akció, volt már jobb is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13828) kobox válasza wms (#13826) üzenetére


kobox
tag

Szlovakhonban pedig igy.

(#13829) wms


wms
senior tag

Nektek is köszönöm! :R
Azért érdekes, hogy az említett országokban majdnem 3 héttel hamarabb kezdődik az akció! :(((

(#13830) #74459392


#74459392
törölt tag

Tudtok ajánlani tokot x-t1-hez? A legnagyobb obim a 18-55, szóval olyan kellene, amibe ezzel együtt belefér.
Hiába van jó kis "fotós" táskám, oldaltáska, bicózáshoz másik hátizsákot használok, de nem szeretném csak úgy csupaszon bedobni a táskába.

(#13831) GU-81M válasza wms (#13829) üzenetére


GU-81M
tag

Elméletileg csak később írják ki az akció részleteit, de már elsejétől él.

Nagyon vacillálok, hogy X-T10, X-E2s vagy X-E2 legyen a kiválasztott. Az utóbbi olcsóbb, viszont műanyag a teteje, az X-E2s esetében már fém az is. Az E szériát Japánban rakják össze, az X-T10 pedig Thaiföldön készül, és elég sokaknak volt már itt vele minőségbeli problémájuk. Tudásban közel ugyanazt hozza mindhárom gép, ugyanez elmondható filmszimulációs módokra is?

Az X-E2s EVF-je és az X-T10 EVF-je között van valami különbség?

[ Szerkesztve ]

(#13832) lugosi válasza GU-81M (#13831) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi a linket. Azt nem értem, hogy ha a vásárlás dátuma 06.01-től él, akkor az akció részletei miért 06.20-tól lesznek elérhetőek :F
Nem értem miért titokzatoskodik a gyártó, mikor már elvileg él az akció.

(#13833) GU-81M válasza lugosi (#13832) üzenetére


GU-81M
tag

Kettőt és könnyebbet! :D Biztos tolmácsot kértek.... ;)

(#13834) MC Pite válasza GU-81M (#13831) üzenetére


MC Pite
veterán

E2 kijelzője kicsit kényelmesebben használható mint az X30/T10 (tudtommal ugyanaz van benne).

E2 teteje műanyag? Ezt honnan veszed? :F

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13835) Dolphin válasza GU-81M (#13831) üzenetére


Dolphin
tag

Hát nemtudom hogy ti mit néztetek, lehet én nézem félre, de ki vannak írva a részletek is.

Szerk.: Én néztem félre, május végéig tartót néztem.

[ Szerkesztve ]

(#13836) GU-81M válasza MC Pite (#13834) üzenetére


GU-81M
tag

Passz, most gyorsan utánakeresve én sem találom, hogy honnan vehettem ezt az infót....

Formára jobban bejön az E széria, ha ugyanaz az EVF és minden más szinte ugyanaz (nem számítva a kihajtható kijelzőt és a plusz egy tárcsát), akkor inkább az E2-E2s közül választanék.

(#13837) Clemi válasza MC Pite (#13834) üzenetére


Clemi
veterán

Az E2 kijelzője azért használható kényelmesebben mint az X-T10 kijelzője, mert az utóbbié kihajtható? :DD

(#13838) MC Pite válasza Clemi (#13837) üzenetére


MC Pite
veterán

Az evf kijelzője (van kényelmesebb távolságban, hangyányit tán nagyobb is).
Plussz értelemszerűen az ember orra jobban elfér, ha jobb szemet használ. Tudom, neked középen is pont ugyanolyan jó...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13839) Clemi válasza MC Pite (#13838) üzenetére


Clemi
veterán

Na én tipikusan balszemes vagyok, úgyhogy tökmindegy, hogy középen, vagy a bal szélen van, amúgy meg a két váz EVF-e tökéletesen ugyanolyan.

(#13840) Kaji válasza Clemi (#13839) üzenetére


Kaji
tag

A távolságban van különbség. Én szemüveggel nézem, úgy sokkal kényelmesebb az x-e2, az x-t10-nél nem látom teljesen a képernyőt.

(#13841) GOD_GOD válasza Clemi (#13839) üzenetére


GOD_GOD
tag

Én is! Balkezes is vagy?

https://goo.gl/Ytmk3k

(#13842) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Rekeszgyűrűs Nikon adaptert keresek. Kíváncsiságból ráraknàm a N 50 1.8G!-t a Fujira. Melyiket érdemes rendelni?

(#13843) Clemi válasza GOD_GOD (#13841) üzenetére


Clemi
veterán

Nem, csak a keresőt nézem bal szemmel.

(#13844) Gondwana válasza Clemi (#13843) üzenetére


Gondwana
addikt

Amikor ràkattantam az X100s-re, pàr hét alatt àtszoktam jobbszemesre némi tudatos melòval. Hihetetlen, hogy mennyivel szűkebb volt a jobb szemem làtòtere.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13845) kobox


kobox
tag

Beleszerelmesedtem az ikszhetvenbe :)
Használja valaki ezt a csepp csodát? Vannak tapasztalatok? Jövő héten már meglesz, egy 18/2 és egy 35/1,4 ellenében. Igaze nem csinálok hülyeséget a cserével. Köszönöm a válaszokat.

(#13846) faki_ válasza Gondwana (#13844) üzenetére


faki_
senior tag

Próbálkoztam átszokással, de rá kellett jönnöm, hogy nem véletlen a "balszemességem", azzal jobban látok.

(#13847) faki_


faki_
senior tag

Van valakinek tapasztalata a Metz Mecablitz 26 AF-1 vakuval?

A Meike MK320-at néztem, de Kínából nem akarok rendelni a VÁM/ÁFA esélye miatt, az EU-s eBay árakhoz képest pedig a Metz ~2000 Ft többlet lenne itthoni 1 év garanciával (~25e/~27e Ft). Nem forgatható, ez nem zavarna, AAA akksikkal megy, ez sem óriási probléma. Viszont kisebb, és faék egyszerűségű, ami tetszik. A kulcsszám miatt bizonytalan vagyok a döntésben, mert GN 26-ot írnak, de ez csak a tele adapterével ennyi 85mm-en, egyébként 35mm-en GN 20. A Meike azt írja 105 mm-en GN 32. :F Van még valami lényeges különbség?

(#13848) madgie válasza kobox (#13845) üzenetére


madgie
titán

Én gondolkodtam rajta, de mindig ott lyukadok ki, hogy akkor már X100T.

(#13849) Gondwana válasza madgie (#13848) üzenetére


Gondwana
addikt

+1 az X100t-re. Kereső nélkül van telefonom (Z1compact), ma került bele februàr òta a 16. expozìciò. (Volt LX3-am sokàig, tudtam létezni üvegbelenézőke nélkül, de ma màr nem)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13850) lugosi válasza kobox (#13845) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy gondolnám, hogy kb fele annyiba kerül mint az x100t és a funkciók 75%-át hozza. Ha nem kell a maradék 25% akkor szerintem nagyon jó kis gép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.