Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) mouser1


mouser1
csendes tag

nem gyerebe 35/2-est szívesen átveszek.

ugyanitt 35/1.4 eladó :-)

(#13402) lenan válasza cousin333 (#13371) üzenetére


lenan
aktív tag

fantasztikus a fuji 14-ese, félig elviszi a hátán a rendszert, nem hagynám ki

(#13403) Clemi válasza -Fripp- (#13388) üzenetére


Clemi
veterán

Fogalmam nincs miért, :F de nekem f5,6-tól tényleg sötétedik. Hiába mérek ismét fényt (A módban használom Auto ISO-val) nem világosodik ki, mintha én piszkálnám el az expo korrekciót.

(#13404) -Fripp- válasza Clemi (#13403) üzenetére


-Fripp-
csendes tag

Hát ez nem túl vidám.
Az az igazság hogy még soha nem tekintettem milc evf-be amelyre manuális objektív volt föltéve.
9 év dslr használat és néhány évtized filmes csattogás után már váltanék tükör nélkülire , konkrétan Fuji-ra .
Pontosan ez a dolog érdekel a legjobban hogy mi történik a keresőben rekeszelés hatására.
Én 90%-ban jelenleg is manuális objektíveket használok , tükrösön viszont működik a rekeszbeugrasztás ha van jelátvitel a váz és az üveg között.
Itteni legelső hozzászólásomban (ez a harmadik) pontosan a fenti problémáról érdeklődtem.
Aztán azt a megnyugtató választ kaptam hogy az evf lényege pont az hogy a beállított blendeértéktől függetlenül az adott megvilágításnak , fényviszonyoknak megfelelő képet ad.
Szóval ideje egyet kézbe vennem.

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#13405) faki_ válasza -Fripp- (#13404) üzenetére


faki_
senior tag

Valóban elég érdekes... X-E1-en is egy idő után elkezd sötétedni automata ISO és/vagy záridő esetén is. Ami meglepő, hogy a hisztogram is ezt látványt tükrözi, eltolódik balra, viszont jól adja az időt és/vagy az érzékenységet, tehát a fénymérés jó, az elkészült kép jól exponált lesz.

Nekem ez eddig fel sem tűnt, vagy olyan objektívet használtam, aminél csak minimálisan rekeszeltem vagy Canon FD bajonettest, ahol az adapteren lévő lock gyűrűt csak közvetlen az expó előtt tekertem el, mintha preset-es objektívet használnék. A munkarekeszes EVF kukucskálás azért sem túl szimpatikus, mert zajosabb lesz benne a kép, nem használható olyan pontosan az élességállításhoz.

(#13406) -Fripp- válasza faki_ (#13405) üzenetére


-Fripp-
csendes tag

Azt hiszem hogy az adott (man.) objektív jellege , gyutávja illetve a váz keresőjének milyensége az ami a használhatóságot eldönti.
Egy nagylátós samyang rekeszelésénél vagy ugyanígy egy normál objektívnél a kereső sötétedés vagy zajosodás kevésbé zavaró mint ha mondjuk egy régi vivitar makrót akarok lerekeszelni vagy közgyűrűzni.
Makrónál lehet gond , bár itt jön a másik tényező : nem hiszem hogy egy XT-1 evf-ben a zajosodás/sötétedés miatt kevésbé lenne a kép alkalmas kézi élességállításra mint amibe(ovf) az utóbbi években leskelődtem.

Ha rekeszelek viszont éles tartomány növekedést nyerek

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#13407) Clemi válasza Clemi (#13403) üzenetére


Clemi
veterán

Csak hogy mutassam is, itt van 3 kép a Samyang 12/2-vel. A módban auto ISO mellett csak kattintottam három képet, rendre f2, f5,6 és f8 blendével. Semmihez nem nyúltam, csak exponáltam a blende állítás után, még az élességgel se foglalkoztam. Látszik szerintem így is, hogy változik a kép fényereje, pedig szerintem nem kellene. De hogy miért ilyen, fogalmam nincs. A 18/2-nél nem változik a fényerő ahogy a blendét zárom.

(#13408) madgie válasza Clemi (#13407) üzenetére


madgie
titán

Nincs még itthon a Samyang 12-m, de nem rémlik, hogy ilyet csinálna.

(#13409) Clemi válasza madgie (#13408) üzenetére


Clemi
veterán

Tényleg nem tudom ezt miért csinálja, :F de hogy tuti legyen csináltam egy újabb sorozatot. Állványra tettem a gépet, és fix 200-ra állítottam az ISO-t a fókusz zóna módban és ugyanott minden képnél. A fájlok alatti megjegyzésben látható a blende. A szűkebb látószögű képek egy Pentacon 50/1,8-al készültek.

Csináltam kézből az ablakból is, (nem állványról, de átkapcsoltam egypontos fókuszra és minden képen ugyanoda mértem fényt) hogy ne zavarjon be a túl nagy fényerő különbség. Látszik, hogy változik a fényerő, mintha az automatika nem tudna mit kezdeni a túl szűk blendével, mert f11-től kezdődik a sötétedés, bár az elkészült kép valamivel világosabb a gépen nézve, de f11 és f16 vagy f22 blendénél a keresőben szinte alig látni valamit olyan sötét lesz. Ez elképzelhető, hogy az amúgy is kevés környezeti fény miatt van, de a télen képeltem már a Samyanggal és rekeszeltem, hogy tuti éles legyen minden, és akkor se láttam már mindent hogy mit fotózok.

A menüben a képernyő beállításoknál természetesen be van kapcsolva az expozició előnézet és a képeffektusok előnézete. Az AE+Fókuszterület zárópontja (Interlock Spot AE & Focus Area) menüt próbáltam ki és bekapcsolt állapotban is, nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#13410) hegyimorc válasza Clemi (#13407) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Csak hogy mutassam is, itt van 3 kép "

itt csak egy login ablakot látok ...

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#13411) Clemi válasza hegyimorc (#13410) üzenetére


Clemi
veterán

Lehet hogy mivel közben még töltöttem hozzá, megváltozott a belépési link. Itt van egy másik

(#13412) kobox válasza Clemi (#13409) üzenetére


kobox
tag

Csinaltam egy hirtelen probat, hasonlo eredmennyel, de pl. spot fenymeresnel nem tapasztaltam.

(#13413) konyi79 válasza Clemi (#13409) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt az obi nem tudja csinálni, ez csak az lehet a váz nem mér újra/rosszul mér fényt. Ez esetben viszont minden manual obinál kellene jelentkeznie, de ez gyanús...
Lehet hülye kérdés, de két expo között felengedted az expo gombot teljesen, a váz újra tudjon fényt mérni?

Szerk:
bár bocs, nem tudom Fujiéknál is rögzíti-e a fénymérést a félig lenyomott expo, a váz úgy van-e beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#13414) Clemi válasza konyi79 (#13413) üzenetére


Clemi
veterán

Igen újra mértem a fényt az expo gomb felengedésével, és mint írtam a lakásban lévő másik manual obival is ezt csinálja, vagyis f8 felett sötétedik az EVF és nem a valós képet mutatja, de az elkészült kép is sötétebb lesz.
Kipróbáltam a 18/2-vel ugyanezt, annál az égvilágon semmit nem változik sem az EVF képe sem az elkészült kép.

(#13415) konyi79 válasza Clemi (#13414) üzenetére


konyi79
addikt

Fura.
Az biztos Fuji feature, samy 12f2-vel most direkt kipróbáltam E bajonetten, F2-22-ig annyi a különbség, a lens flareből a fénypontok körüli csillagok lesznek.

(#13416) rbalint88 válasza Clemi (#13414) üzenetére


rbalint88
addikt

és a 18/2-nél ha szűkíted a blendét, akkor be is húzza vagy hagyja nyitva komponálni és csak "számol" a blendével?

(#13417) #74459392 válasza rbalint88 (#13416) üzenetére


#74459392
törölt tag

Amikor félig lenyomod az expogombot akkor ugrasztja be a blendét, de a megjelenített kép nem sötétebb. (18-55, 35)
Viszont ha lenyomva tartod az expogombot és úgy szűkíted a blendét közben, akkor sötétedik. Újra fény mérve ismét normál.

[ Szerkesztve ]

(#13418) Abby Normal válasza Clemi (#13414) üzenetére


Abby Normal
csendes tag

Érdekes. Nekem nincs manuális obim, de ha leveszem a gyári üveget és kézzel eltakarom a szenzort, akkor ugyanúgy középszürkét exponál és mutat a keresőben, akár van fény, akár nincs, 1/300 és 10 sec között változott az exp idő. Gondolom, manuális lencsével is így kellene működni, ha változik a rekesz .

(#13419) KuZo


KuZo
tag

Bocs, még egy kérdés vaku ügyben erről a Metz modellről van vélemény/tapasztalat? Nagyon ajánlják egy fotósboltban..

(#13420) Clemi válasza rbalint88 (#13416) üzenetére


Clemi
veterán

A nem manual üvegek csak addig húzzák be a blendét amíg félig lenyomva tartom az expo gombot, vagyis csak számol a blendével.

(#13418) Abby Normal Pontosan tudom hogy kellene működnie, csakhogy valamiért nem így működik és nem tudom mi az oka. Hiába nyomkodom az expo gombot, hogy újra fényt mérjen, nem világosodik ki az EVF csak expo korrekcióval tudom világosítani.

(#13421) madgie válasza Clemi (#13420) üzenetére


madgie
titán

Arcfelismerő on vagy off?

(#13422) Abby Normal válasza Clemi (#13420) üzenetére


Abby Normal
csendes tag

factory reset?

(arcfelismerőnél pont, hogy nincs ae-lock, nem?itt meg van, pedig nem kéne)

(#13423) Clemi válasza madgie (#13421) üzenetére


Clemi
veterán

Próbáltam on és off de nem befolyásolja.

Ha másnak nem ilyen manual üveggel, tolok egy factory resetet, bár minden olyan beállítást próbáltam ki és bekapcsolt állapotban, aminek ehhez a sötétedéshez köze lehet.

[ Szerkesztve ]

(#13424) grigo


grigo
őstag

Sziasztok.
Beoffolok egy kicsit ide közétek ha nem baj.
Ha valaki teszemazt, rendszert készül váltani és sony-mft-fuji-ból készül választani akkor milyen első, második és harmadik objektívet ajánlanátok neki ami nem olyan, hogy megveszem használtam és úgyis eladom majd annyiért, nem bukok rajta.
Hanem inkább a, na ez ha nem üt be a lottó ötös és nem váltok más rendszerre akkor nekem jó sokáig elég lesz.
Tudom, láma kérdés, mert kevés az infó de hátha :) (még a végén betérítetek)
Köszöntem és szép napot

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#13425) rbalint88 válasza grigo (#13424) üzenetére


rbalint88
addikt

hát ez sok mindentől függ :) mid volt, mire használnád, mennyi a keret, (mi tetszik). mert mondhatjuk, hogy az x-pro2 a megacsászár atomfullos gép, ha hánysz a formájától és amúgy is 100ezret szánsz az egészre...
ha (gyors) sportot akarsz fotózni, az még x-t1-gyel is necces lesz, de ez a műfaj ugye tükrösben se a budget szint. ha csak hobbi és kikapcsolódás, semmi sietséggel, akkor akár a régi vázak is jók lehetnek. de továbbra is áll az, hogy konkrétumok hiányában nehéz ajánlani.

(#13426) grigo válasza rbalint88 (#13425) üzenetére


grigo
őstag

Akkor messzebbről indítok. Eddig nem volt képben a fuji de annyira jól toljátok az indirekt marketinget hogy egyre többet keresek rá flickr-en.
A célom egy olyan vázat venni ami utána kiszolgál pár évig. X-T1-ben gondolkodtam eddig (más vonalon e-m1, e-m5II vagy sony játszhat)
De próbálom minden rendszernél felmérni, mi az amit be akarok szerezni hozzá, árban, minőségben, ár-értékben. Természetjáró vagyok. Panorámák, tájképek, és lehet bejön mellé majd némi portré de az csak tanulás szinten, és az sem biztos hogy ember lesz az alany (menhelyes meló). Pénzkeresetről nem szól a dolog, hobbista lennék.
Jelenlegi rendszeremmel nagy bajom a dinamika hiánya és a zaj.
Jelenleg a kinézett vázaknak nagyjából fele van meg úgy hogy nem adtam el a régi gépem, vakum, objektíveket úgyhogy lassan lassan időszerű lenne fejben elköteleződnöm és fujis ismerősöm nincs. Ha megvan a váz, egy darabig adapter és manuál funozás jön aztán egy jól sikerült negyedév után be kell húznom majd egy alapzoomot amit olyanra szeretnék, hogy nem korlátlan a keret (mert akkor sony FE lenne szerintem), de ne kelljen utána nézelődnöm, hogy mire cseréljem.

Segítettem valamit? :B
(óvatosan hülyítsetek be mert utána sok kérdésem lesz :P)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#13427) Clemi válasza Abby Normal (#13422) üzenetére


Clemi
veterán

A helyzet úgy változott, hogy semmi nem változott :F Kipróbáltam az X-M1 géppel, annál nem csinálja a sötétedést. :F Csináltam egy Factory resetet (mindkét almenü pontot) de semmi nem változott. Már csak azt nem tudom, hogy az X-T10 ilyen M obival, vagy csak az enyém ilyen. Tudok vele élni, mert f11- f16 fölött nem igazán szoktam fotózni, de azért zavaró, ha esetleg mégis. A nem Manual obikkal semmi gond, azokkal nincs ez a jelenség.

(#13428) 80hun válasza Clemi (#13423) üzenetére


80hun
addikt

Nekem nem csinál ilyeneket az X-E1 a manuál obikkal.:)

(#13429) grigo válasza 80hun (#13428) üzenetére


grigo
őstag

Mégis vettél Fujit? :Y
A sonys faggatás után nincs már pofám rád írni, de ha esetleg spontán megosztod a véleményed nem állok ellen ;]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#13430) 3YEW válasza Clemi (#13427) üzenetére


3YEW
tag

Hello, x-t1-gyel végig nyomtam, nincs semmi hiba, mindegyik képet jól exponálja. Mindegy, hogy f2 vagy 22. (Samy 12mm) szóval valami gyíkja lehet a vázadnak, de ne kérdezd, hogy mi:)
Az EVF sötétedés egy szint után szvsz teljesen normális, hiszen az erősítést és a mintavételi időt is valahol limitálni kell. Hiszen a másodperces képfrissítés illetve a zajhalom sem tolerálható, még a sötétedés az ami talán a legelfogadhatóbb, legalábbis amíg nem jön a csoda organikus szenzor:)

[ Szerkesztve ]

T

(#13431) Clemi válasza 80hun (#13428) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, az X-M1-el sem csinálja, igaz ott értelemszerűen csak a kijelzőn látom az élőképet, de az X-T10-en a kijelzőn pont úgy besötétedik, mint az EVF-ben.

(#13432) 80hun válasza grigo (#13429) üzenetére


80hun
addikt

Bocs nem ide akartam :)

[ Szerkesztve ]

(#13433) Abby Normal válasza Clemi (#13431) üzenetére


Abby Normal
csendes tag

itt ugyanezt a problémát vesézik, nem találtak meggyőző megoldást (ill az AF selector állását és fénymérési módot izélgetik)

[link]

legújabb firmvare?

vagy szervíz :-(

(#13434) Clemi válasza Abby Normal (#13433) üzenetére


Clemi
veterán

Valóban szó szerint erről megy a diskurzus. Igen a legújabb FW van a vázon.

Ebben a témában van egyébként X-T10 tulaj akinek van Samyang 12/2 obija is és nyilatkozna nála mi történik f22-re rekeszelve f4-hez képest az EVF-ben, vagy akár a kijelzőn?

(#13435) KuZo válasza Clemi (#13434) üzenetére


KuZo
tag

nekem a jövő hét elején jön meg az obi. a váz már itt...majd nyilatkozom.
az utolsó hozzászólásban leírt fókuszállítás manuális módra dolgot próbáltad (gondolom igen, de hátha) már? mert láthatóan nála "C"-n maradt a váz és azért csinálta...mondjuk az X-T1 és Rokinon..

(#13436) 80hun válasza Clemi (#13434) üzenetére


80hun
addikt

Én A-t használok , auto iso 6400-ig leghosszabb záridő 1/160-on van . Ha rekeszelek és az iso felmegy 6400-re akkor a záridőt kezdi el hosszabra venni.

Viszont 1/30 vagy hoszabb záridőnél nekem is sötétedni kezd az evf és az kijelző is. Ha félig lenyomom az expogombot akkor kivilágosodik az evf és az lcd is. Ha elkattintom a kép teljesen jó lesz.

Én arra gondolok hogy eddig (1/30) tudja sznkronizálini az élőképet sötétben :)

(#13437) Clemi válasza KuZo (#13435) üzenetére


Clemi
veterán

Próbáltam persze, de semmi nem változott.

(#13436) 80hun Az A ez az X-A1-et jelenti? Csak mert ahogy írtam az X-M1-en nincs semmilyen sötétedés. Persze van, ahogy tekerem, de amint fényt mérek teljesen normális és ugyanolyan a kép "világossága" mint f2-n

Azt azért megemlítem, hogy a másik manual üveggel ugyanezt csinálja, úgyhogy nem Samyang hiba.

(#13438) DonRazzino válasza rbalint88 (#13425) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Azé' én kísérletezek az X-T10 + XF50-140 kombóval. Igaz, ami igaz: a PDAF pontok területét félek elhagyni. Vagy ez nem számít "gyors sport"-nak? :U

Random képek az elmúlt versenyekről

(A képek nagy része ooc jpg, amelyik nem, az crop+25contrast. Itt ne próbáljátok a "Kezdő fotósok..." topic színvonalát se keresni. A megbízók kérése itt mindenhol az, hogy mindenkiről legyen egy kép. Nincs második esély, stb... Csak példának hoztam ezt a pár képet.)

[ Szerkesztve ]

(#13439) rbalint88 válasza DonRazzino (#13438) üzenetére


rbalint88
addikt

egyrészt a futók kiszámíthatóan mozognak, másrészt szemből pont nincs akkora jelentősége a fókusz sebességének, mert ha becsapdázod őket (előre a megadott helyre állított AF, AF-lock, adott ponton kattintod vagy lövöd sorozatban), akkor jóformán manuállal is lőheted őket. de mondjuk egy kézilabda meccset fotózni, ahol kevéssé tervezetten szökdécselnek a játékosok, már nem annyira egyszerű eset. szóval szerintem ez nem számít gyors sportnak :)

(#13440) DonRazzino válasza rbalint88 (#13439) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Challange accepted. ;) majd jelentkezem.

De majd egyszer próbáld ki 140mm 2.8-on, ahol 28 cm-es "széles" az éles fókusz zónád, becsapdázni őket. Főleg amikor 650-en jönnek (mint most hétvégén) és folyamatosan tekered 50-től, 140-ig oda-vissza, amikor csoportokban támadnak, hogy mindenkiről legyen egy éles kép. :)

(#13441) rbalint88 válasza DonRazzino (#13440) üzenetére


rbalint88
addikt

és mit adjak letétbe, a kocsit? :DDD 75/1,5-ön se valami vastag az élességi sík, én úgy próbálkozom agarakat fotózni. és még AF sincs ;)

(#13442) Scharm1976 válasza grigo (#13426) üzenetére


Scharm1976
tag

én komplett sony full frame dslr rendszerről váltottam Fujira.
hogy miért?
egyrészt kellett a gyorsabb-kisebb váz.
ott volt az A7 sorozat, de vmiért nem jöttbe.

www.flickr.com/photos/scharm/

(#13443) grigo válasza Scharm1976 (#13442) üzenetére


grigo
őstag

És mi az ami esetleg nem jött be?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#13444) Abby Normal válasza DonRazzino (#13440) üzenetére


Abby Normal
csendes tag

Szerintem sportfotónál a legnagyobb probléma, hogy kártyára írás alatt nem mutat semmit a kereső.
Másodsorban az aprócska, zsúfolt gombocskák, tárcsák kezelése a keresőbe nézve (bár az expo kompenzáció pont nagyon jó)

(#13445) madgie válasza Abby Normal (#13444) üzenetére


madgie
titán

"kártyára írás alatt nem mutat semmit a kereső."

Hogy mi?

(#13446) DonRazzino válasza Abby Normal (#13444) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Én kettő, max 3 képes sorozatot lövök CL módban, a bal szemem is nyitva, azzal nézem, hol a következő célpont. 95 MB/s kártyát használok, nekem fel se tűnik a 3 db jpg kiírási ideje, nemhogy "ne mutatna semmit a kereső." Mire gondolsz?

Yeee. Ma előszedem az X-M1-et ápdételni

Szerk. Jaj, a Bálnát is elő kell szednem. Hátha egyszer Fedman előbújik és kölcsönkérné tesztelésre, akkor az E1-esén jobban muzsikáljon. :))

[ Szerkesztve ]

(#13447) Clemi válasza madgie (#13445) üzenetére


Clemi
veterán

Az X-T10 is azt csinálja, (sorozatnál venni észre), a kártyára írás alatt, (kiírja, hogy STORING) vagyis a puffer ürítés alatt, hogy az utolsó képet mutatja. Megjegyzem teljesen mindegy, hogy F+RAW, F, vagy NORMAL a képminőség beállítás.
Igaz nekem nem 95 MB/S sebességű a kártyám, csak SDHC I van, ami névlegesen 45 MB/sec sebességű bár szerintem erről már volt itt szó, hogy érdemes-e a gyorsabb kártyát megvenni.

Szerk: Kipróbáltam valamit. A képernyő beállításoknál a képmegjelenítést kikapcsoltam és így valóban csak pár villanásig látszik az exponált utolsó kép, illetve a storing felirat

[ Szerkesztve ]

(#13448) cousin333


cousin333
addikt

Nem tudom, volt-e már: Fuji X-Pro2 Szó ami szó nem éppen olcsó mulatság, több, mint 3 Pro1 kijön az árából. Az XF100-400 + 1.4x TC-vel szép párt alkotnak, még ha nem is túl elegánsak így együtt. :)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#13449) Abby Normal válasza DonRazzino (#13446) üzenetére


Abby Normal
csendes tag

Na ugyanarra jöttem rá, mint Clemi. A nagy felhördülés miatt megnéztem, miről is beszélek. Raw sorozatnál hamar belassul, és akkor sem exponálni nem lehet, sem a keresőt használni. Ez rendben is van, minek fotózni hosszú sorozatot raw-ban. Viszont bekapcsolt image preview-nál a teljes 1,5 sec alatt kiírja, hogy storing és pörgeti a négyzeteket. Hát ott és akkor eszembe sem jutott, hogy ezalatt is lehetne fotózni, pedig de.

(#13450) DonRazzino válasza cousin333 (#13448) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Picsányi EVF, fényerőtlen telével? Nemkőll :))

Többiek: na igen. Nekem még sose volt az elkészült kép megnézése bekapcsolva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.