Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) konyi79


konyi79
addikt

Úgy tűnik még az X-pro 2 videójában se lesz nagy előrelépés. ;]

(#12602) madgie válasza konyi79 (#12601) üzenetére


madgie
titán

Videóra Sony-t, fotóra Fujit. Ezt már rég tudjuk, de mire való akkor a sok DSLR? :DDD

(#12603) konyi79 válasza madgie (#12602) üzenetére


konyi79
addikt

Nőknek. Két okból is. Nagy és van benne tükör. :))

(#12604) Stauffenberg válasza konyi79 (#12601) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Számított valaki arra, hogy egy Fujifilm gép normális minőségű videót tud? :D

Én már lemondtam róla, nem is számolok azzal, hogy a jövőben ez változni fog. Aki videózni akar, de a Fujit sem hagyná el, az vegyen Panát vagy Sony-t, mellé meg egy X100/X100s/X100T és kész.

(#12605) MC Pite válasza konyi79 (#12603) üzenetére


MC Pite
veterán

K..a jó, aláírásba lophatom? :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12606) madgie válasza Stauffenberg (#12604) üzenetére


madgie
titán

Nem lesz az azért olyan rossz. Részemről elég is lenne ez a videós minőség, már ha kültéren is tudja ezt.

(#12607) cousin333 válasza madgie (#12606) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem is. Bár egy 4K-s nyilván felbontás jobb lenne, azért egy tisztességes 1080p50 videó a nagy fényerejű objektívekkel, magas bitrátával és jól működő folyamatos autofókusszal teljesen rendben van.

Az X-E2 sajnos nem teljesíti a fentieket és fényes nappal is elég gáz a képe (Moire?). A fókusz sem az igazi, jellemző, hogy amikor használtam, inkább manuálra váltottam. Érdekes, hogy jó fényviszonyok mellett nálam a sorrend kamerában Galaxy S5 (igen, a telefonom) - a 4K remek, de sajnos az FPS nem olyan nagy és nem is stabil - Canon HF100 (a dedikált, ámbár öregecskedő videokamerám), és csak után a Fuji. Kevés fény mellett fordul a kocka a képminőséget illetően, de ott meg a fókuszrendszer gyengélkedik.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#12608) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Az X-30 utód szerintetek mikorra várható? Tudom kristálygömb-díjas kérdés, de kb mire számítotok?

(#12609) Stauffenberg válasza madgie (#12606) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Állítólag 1 óra és 54 perc múlva le is jön a 182 megás ZIP. Imádom az ilyen szupergyors fájlmegosztókat. Azért felrakhatta volna valahova a videót, tömörítés ide vagy oda.

Az a baj, hogy nekem nem egy elégséges videós váz kell, hanem valami komolyabb, amivel a fiókban lapuló projekteket meg tudom csinálni és nem mellesleg vannak olyan nyalánkságok, mint az S-Log Gamma.

De azért persze örülök, ha a Fujifilm elkezdi összeszedni magát ezen a téren és bele sem merek gondolni, hogy milyen durva lenne már eleve filmszimulációval forgatni és csak nagyon minimális color grade igénye lenne az anyagnak. :)

De még abban is simán benne lennék, ha a Fujifilm csinálna egy direkt videózásra készült videokamerát X-bajonettel, szabvány Super-35mm formátumban 3000 USD alatt. Letarolná az olcsó ARRI Alexa után sóvárgókat (velem az élen). :D

(#12610) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#12609) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Közben Youtube-on megnéztem néhány sample-t. Az eddigi próbálkozásokhoz képest tényleg hatalmas a minőségi ugrás, de azért moiré még most is van. Kicsit a pár évvel ezelőtti Canon DSLR-ekre emlékeztet, csak jobb a részletvisszaadás.

Azért remélem a manuális fókuszt már tudni fogja. Szegény X-A1-nek még ennyi sem jutott... :D :D

(#12611) madgie


madgie
titán

Jó volt a ma éjszakai fotózás. Kipróbáltam a Krussel bőr-vászon táskát, mert ugyan laptop, és még nincs átalakítva, de hátha jobban elférek benne. Bele is fért minden szirsz@r, a két gép főleg, jó mélyen. Ezt csak azért hangsúlyozom ki, mert az egyik kompozíciónál előrevágtattam a hóban és a vállamon átvetett nyitott cipzárú válltáskából szépen kiügyeskedte magát a hóba az X-T1 a Sami 12-vel. Ha nincs ott az öcsém, simán észre sem veszem. Na már itt ferde szemmel néztem erre a hipszter 'acskóra, de 15 perccel később baromi szerencsésen reflexből kaptam oda a mellkasomhoz, mert a vállpánt-csatlakozónál elszakadt a varrás, úgyhogy egy hosszan elnyújtott a! betűt mormolva védtem meg a komplett cuccot a bucskázástól. Ezután még vagy három órán át úgy járkáltam a fotótémáknál, mint egy jóllakott napközis az uzsonnatáskájával. Kis szatyor a kézben, hajrá.

A mechanikus kioldó is kicsavarodott, nem volt már türelmem megcsinálni. Majdnem eldobtam a francba. Szerencsére volt nálam micro USB-s madzag.

Olyan hideg volt, b@sszameg, hogy nemhogy az állványom összefagyott és alig lehetett elrakni, de még a Samyang is szolid kattanással jelezte, hogy jó ott neki a végtelenen, ne tekergessem.

No de ne csak morogjak, itt egy friss kép (igen, ronda vízjellel). A time lapse-szel reggelig görcsöl a gép, gondolom ott is az lesz, hogy elszámolt valamit az LRTimelapse és kezdhetem újra az egész konvertálós mókát :D

(#12612) MC Pite válasza lugosi (#12608) üzenetére


MC Pite
veterán

Idén nem hiszem, tavalyi az X30, és új szenzort kell hozzá kifőzniük, ami idő.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12613) lugosi válasza MC Pite (#12612) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, köszi.

Madgie: ez jó kép, nagyon tetszik. A hátsó kis bódéban volt valami világítás? Vagy csak úgy látszik?

(#12614) konyi79 válasza madgie (#12611) üzenetére


konyi79
addikt

Kegyes volt felétek az idő, nagyon jó kép! Nálunk este már összefüggő volt a felhő, nagyjából mint minden nap, mikor esélyem lenne kimenni. :(((

Nekem is a héten jött meg a táska, praktikus cucc. Pont belefér a váz obival, egy tárca, meg még egy obi vagy valami. Sőt, ami a lényeg volt nekem, a Z3tc-nek pont méret a többi melletti hosszú rekesz.
Bár ooyqn vékony anyag, nem tudom ki merném-e próbálni a vízállóságát. Lehet a plusz waxot azért adták, a gépet kenjem be vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#12615) Parci válasza MC Pite (#12612) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig szükségük lesz egy új pro kompaktra, ha versenyben akarnak maradni, már az x30 is "időhúzás" volt..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12616) madgie válasza lugosi (#12613) üzenetére


madgie
titán

Van itt mindenütt világítás, hol mennyi, csak finoman. A hátsó bódéban több, a fa szemből és jobb oldalról is derítve van, a fa mögül is világítottam picit.

Az új vakuval rohangáltam, mint pók a falon :D

Amúgy sok pénzt kéne most elszórnom hülyeségekre, akarom mondani kellékekre. Kéne egy állvány, egy olyan fotóstáska, amiben elfér minden, aztán SD kártya is, Eneloop akksik, mert az összes AA akku szemétre való már itthon (van olyan Pana ready to use akkum, ami szerintem már lassan tíz éves). Basszus, ezek így együtt egy objektív árát kiteszik lassan. Arra nem sajnálom, ezekre viszont igen :D

(#12617) madgie válasza konyi79 (#12614) üzenetére


madgie
titán

Á, nekünk is mindent beborított körben a szmog, ráadásul eredetileg naplementét akartam fotózni, de az is elbújt. Ennyire jutottam a témában:

Ott elől tapostam a belógó biszb@szokat, mikor elszökött a táskából az X-T1 :D Jellemző Kisvárda domborzati adottságaira, hogy ez szinte a legmagasabb természetes pontja :O

Jellemző a tegnapi bénázásomra, hogy ez a kép is kétszer ennyi alapanyagból készült, de félúton elmozdítottam valahogy az állványt :DDD

(#12618) jjeahh válasza madgie (#12616) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem 8 akksim, 2 fotóstáskám, 3 állványom és asszem 10 vagy 11 SD kártyám van 4gb-tól 128gb-ig minden tartományban és pont üveg kéne, csak sajnálom rá a pénzt... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#12619) TakiUZ válasza madgie (#12611) üzenetére


TakiUZ
tag

Uhh, ez nagyon adja nekem. Grat! :)

(#12620) konyi79 válasza madgie (#12617) üzenetére


konyi79
addikt

Az ahogy nézem hegyvidék a miénkhez képest. Természetes legmagasabb pont itt nem is értelmezhető, max a legalacsonyabb. :D

(#12621) madgie válasza konyi79 (#12620) üzenetére


madgie
titán

Hát láthatod, itt milyen óriási hegyek vannak :DDD

(#12622) konyi79 válasza madgie (#12621) üzenetére


konyi79
addikt

Ez a panód annyira jó, már láttam. :K
De a háttérben ott vannak a hegyek. Itt csak a "vízműdomb" van. A legközelebbi természetes kitüremkedés Budapest, annak is a túlfele..

(#12623) Novics válasza madgie (#12611) üzenetére


Novics
senior tag

Jó, hogy szóba került, mert már akartam kérdezni, hogy mennyire bírják a Fujik a hideget. Ha minden jól megy megyek majd február végén a Páringban, ahol kemény mínuszok lesznek, és egy kicsit félek, hogy a mechanika mit fog szólni hozzá.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#12624) Mr.Zazi válasza madgie (#12617) üzenetére


Mr.Zazi
tag

Te, ez a képed nagyon f@sza amúgy. Sajna nálam is ez a síkság játszik leginkább, de szerencsére a Bükk fél óra autóval, úgyhogy nagyon tudom értékelni, ha eljutok. De ennek a fene nagy síkságnak is meg van az előnye, a naplementét szinte bárhonnan fotózhatod. :D

(#12625) madgie válasza Novics (#12623) üzenetére


madgie
titán

A száraz hideget szerintem az összes gép jól bírja :)

szerk: itt lesz mindjárt egy 4K rövid time lapse a tegnapi felkelő teliholdról. X-T1, kiciócó-imádom 50-230 (90 millin).

[ Szerkesztve ]

(#12626) konyi79 válasza madgie (#12625) üzenetére


konyi79
addikt

Jól kiadnák a midikloriánok (komplementerek), de a yt a nagy egyszínű felülettel csúnyán elbánik sajna..
Bár már melódiában vagyok, csak táblagépen. Nem tudom PC-n jobb-e.

(#12627) madgie válasza konyi79 (#12626) üzenetére


madgie
titán

És tényleg, hogy sávosítja a YT az eget :(((

(#12628) DonRazzino válasza Clemi (#12593) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszi, megnézem!

Novics: Én így szálltam ki a kocsiból szombaton és végigfotóztam két napot. Volt a csapatban, X-A2, X-M1 és X-T10. XC16-60 és XF18 obikkal. Köszönjük, mindenki jól van. :D

(#12629) madgie válasza DonRazzino (#12628) üzenetére


madgie
titán

Nem gyenge, én már -10-ben is éreztem a hétvégén a négy órás fotózást :)

(#12630) Novics válasza DonRazzino (#12628) üzenetére


Novics
senior tag

- 21 nálunk is esélyes lesz.
Köszi neked és Mazsinak is. Megnyugodtam. Egy kicsit. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#12631) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Egyszer fotóztam olyan hidegben egy barátommal, hogy elkezdtek elfagyni az arcizmaink és rendes beszéd helyett már csak inkább amolyan galuskázás ment. De aztán nem fáztunk, mikor két komondor megkergetett minket az alföldi tanyavilágban. Szép hó volt, a fene a fajtájukat a kutyáknak, olyan jól beleolvadtak :D

(#12632) #31733248 válasza madgie (#12627) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ne is emlegesd, a videóimat fel sem töltöm oda, úgy kinyírja a tónusokat, hogy rossz nézni...

(#12633) #31733248


#31733248
törölt tag

Nézegetem az X-Pro2 galériáját, egymás mellett vannak a vázból kieső jpg és raw képek. A jpg-k olyanok, mintha egy komoly dinamika kiegyenlítést végezne a szoftver,a csúcsfények visszahúzva, az árnyékok pedig fel... Jobban is néz ki, mint a raw változat. Kérdés: ez alapból ilyen lehet, vagy van valami hasonló funkció, amit aktiváltak? Példa: jpg vs. raw

Magas ISO-n meg csúcstartó az új Fuji az APS-C mezőnyben, tényleg komoly. Sokkal jobb színzajban, mint az A6000, pedig 24 megapixeles szenzor mindkettő.

(#12634) madgie válasza #31733248 (#12633) üzenetére


madgie
titán

Félreérted, RAW név alatt azt jelzi, hogy azon a képen nem piszkáltak semmit, vázból kieső JPG (és letölthető RAW is), míg a másik azért olyan, amilyen, mert írja is ,hogy ACR-ben megcibálta a csúszkákat.

A színzaj meg az X-Trans érdeme, van ám előnye is, nem csak hátránya :)

Nekem borzasztóan tetszik eddig amúgy az X-Pro2 képe eddig, FEDman koma volt olyan galád, hogy odarakja az A7 II ISO 12800-a mellé is :))

(#12635) #31733248 válasza madgie (#12634) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ja bocs, vak vagyok, tényleg ott van a kép mellett a jobb oldalon, hogy mit huzigáltak rajta.... Így már persze nem csodálkozom. FEDman meg hozza a szokásos formáját, lényeglátó és jól szemléltet. Én is az árnyékos részekre vagyok elsősorban kíváncsi és bizony, nagyot lépett a Fuji...

(#12636) rbalint88


rbalint88
addikt

mivel az észérvek nem segítenek, közvéleménykutatok: X-E1 és X-PRO1 közül ki melyiket venné és miért?
btw a kaizen jegyében kijött sw frissítésekkel meddig jutott ez a két váz? X-M1-ről váltok majd valamelyikre, manuál obik miatt kell a kereső, egyébként elég lenne az M1 tudása is.

(#12637) DonRazzino válasza rbalint88 (#12636) üzenetére


DonRazzino
senior tag

A használt áruk közötti 50k-ból meglenne egy 35 1.4 árának a fele. Mivel az OVF nem érdekel, így nem sokat gondolkodnék.

[ Szerkesztve ]

(#12638) MC Pite válasza rbalint88 (#12636) üzenetére


MC Pite
veterán

E1 tovább jutott, és egy penge EVF van benne, meg vaku. És olcsóbb is, kisebb is.
Pro1 ortodoxoknak való, aki úgyis külön vakuzik, és kell neki a hibrid kereső.

szerk: X100am volt egy ideig az E mellett, és igazából az OVF az OVF, az evf ezekben meg nem túl acélos. szóval pár napig királyság volt a hibrid kereső, majd amikor fotóztam és nem játszottam, csak EVF-eztem. (Max akkutakarékosságból lehet még jó az ovf.)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12639) faki_ válasza rbalint88 (#12636) üzenetére


faki_
senior tag

X-E1, jobb EVF és lényegesen olcsóbb. Írom ezt úgy, hogy alapból az X-Pro1 tetszett meg a hibrid kereső miatt, de végül X-E1 lett.

(#12640) rbalint88


rbalint88
addikt

Oké, én is erre jutottam egyébként, csak azért az X-PRO 1 az már a nevében is profi ( :DDD ), meg ha véletlenül nem 50k lenne közöttük, hanem csak 10-20k, akkor már megremegnék erősen, mert kívánatosabb dög. lenan-nak van ugye Leicája is, ami papíron egy "elavult vacak", de baromi jó érzés kézbe venni, használni. A másik dolog, hogy a nagyobb, nehezebb vázzal jobban egyensúlyban lennének az obijaim.
Szóval eszem szerint X-E1, de a szívemet böködi nagyon az X-PRO1 :B Először menjen el a mostani szett, aztán meglátjuk, mit kínálnak, nem sürgős a vásárlás.

(#12641) kobox válasza rbalint88 (#12640) üzenetére


kobox
tag

Ha van lehetőséged, vedd a kezedbe mindkettőt, hidd el hogy többet segít a döntésben mint ezer szó /nem árulom el melyik irányba :) /.
Amúgy nekem a PRO1-ből leginkább a dioptriakorrekció hiányzik, de lehet hozzá rendelni felcsavarozható lencsét a kukucskálóra.

(#12642) gorgo válasza rbalint88 (#12640) üzenetére


gorgo
őstag

én úgy vagyok ezzel az OVF-fel, (nincs tükrös múltam! azaz anno kattingattam még filmessel, de azt hagyjuk most) hogy kifejezetten zavart: eleve 100% képmezőre komponáltam vele, majd aztán kirakta a kis keretet, hogy annyi lesz csak a kép... sokáig és sűrűn anyáznék, sajnos bennem ez maradt meg elsősorban.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12643) madgie válasza gorgo (#12642) üzenetére


madgie
titán

Nem akcióra való, másképp kell gondolkodni. Mondjuk utcán vagy természetben, beállított élességgel várod, hogy a keretbe bejöjjön a kinézett dolog. Mivel a keret mellett sokat látsz körben, így jobban rákészülhetsz, mikor lődd el a képet.

Vagy mondjuk svenkelésnél nem tiprre húzod a gépet a téma után, hanem akár sorozatnál is látod, mi történik, nincs blackout.

(#12644) lenan válasza rbalint88 (#12640) üzenetére


lenan
aktív tag

x-pro1 elég jó, de már 1000 euro alatt vehetsz egy prima M8 leicát is:-)

(#12645) Dolphin válasza MC Pite (#12638) üzenetére


Dolphin
tag

Én most itt fogom a kezemben az X-E1-et, a legújabb firmware-rel, de az EVF-je pocsék, laggol mint állat :D Persze az megeshet, hogy X-M1 még rosszabb, azt nem ismerem, de ez... csak statikus témára használható kb az AF-ával együtt. De ezekkel nagyjából tisztában voltam, statikus témákra vettem, nem ugra-bugrálni.

De ár-értékben Pro1-el szemben mindenképp E1 :)

(#12646) madgie válasza Dolphin (#12645) üzenetére


madgie
titán

X-Pro1, X-E1, X-A1/2, X-M1 ilyen, X-E2-től felfelé már nem.

(#12647) Parci válasza rbalint88 (#12640) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én a pro1-et venném, mert az mégiscsak egy unikum és mivel fotózni úgy sem fogsz vele te sem :DDD, legalább legyen érdekes kütyü. az x-e1 egy csak egy sima milc, az x-pro1 viszont egy ferrari márkájú űrhajó a 60-as évekből :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12648) gorgo válasza Parci (#12647) üzenetére


gorgo
őstag

:)) ez jó poén volt!

lenan: meg vehet hozzá 1000+€-ért üvegeket :)

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12649) Dolphin válasza madgie (#12646) üzenetére


Dolphin
tag

Ezt oké, csak a hozzászólásra válaszoltam, miszerint "penge EVF van benne" :R

[ Szerkesztve ]

(#12650) madgie válasza lenan (#12644) üzenetére


madgie
titán

Kroppos lejka? Az olyan, mint a féllábú bombanő? :P

Dolphin: a lagnál zavaróbb szerintem a hosszabb frame drop, ami félig lenyomott gombnál jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.