Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Scharm1976


Scharm1976
tag

www.flickr.com/photos/scharm/

(#13102) madgie


madgie
titán

Végre, képek :C

Nekem most színeset dobott a gép :)

(#13103) Fandango válasza Scharm1976 (#13101) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen obival készültek a képek?

(#13104) Clemi válasza madgie (#13102) üzenetére


Clemi
veterán

Ennyire mos a Samyangod? Vagy miért ilyen életlen?

(#13105) madgie válasza Clemi (#13104) üzenetére


madgie
titán

Melyik része? Szerintem a PH motor ette meg.

(#13106) gorgo válasza Scharm1976 (#13100) üzenetére


gorgo
őstag

...ki tudja meddig láthatjuk még...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13107) Clemi válasza madgie (#13105) üzenetére


Clemi
veterán

Főleg az előtér ami életlen. Nekem is csinál ilyet egyébként, hogy a beállítás szerint tűélesnek kellene lenni, aztán mégse az, a következő képen egy picit elpiszkálom a fókusz gyűrűt és az meg valóban éles lesz, holott a tárgytávolság és a blende alapján számított mélységélesség szerint mindkét képnek egyformán élesnek kellene lenni.

[ Szerkesztve ]

(#13108) Fandango válasza gorgo (#13106) üzenetére


Fandango
veterán

Miért, miről maradtam le?

(#13109) madgie válasza Clemi (#13107) üzenetére


madgie
titán

Igen, szándékosan oda fordítottam a "taknyosabbik felét" az objektívnek, mert még mindig kevésbé feltűnő, mintha a csillagokat qrná szét. Itt egy 100% crop az első képből, főleg a legközelebbi betonizén látszik a dolog.

(#13110) Clemi válasza madgie (#13109) üzenetére


Clemi
veterán

Ahan akkor a decenter miatt ilyen. Ez tényleg elég gáz. Nekem legalább ha elmegy az élesség, akkor mindenhol egyformán mellé megy :) Mondhatjuk, nekem mázlim van, kifogtam egy nem decenteres objektívet, legalábbis eddig nem fedeztem fel, hogy felemás lenne.

(#13111) Clemi


Clemi
veterán

A tapasztaltabb csapatot kérdezem! Erről mi a véleményetek?

(#13112) TakiUZ


TakiUZ
tag

(#13113) madgie válasza Clemi (#13111) üzenetére


madgie
titán

A 6.1 óta sokkal élesebb az X-Trans RAW Lightroom-ban, FEDman koma írt már erről.

Magyarul felesleges ez a bebetonozott buhera, ha nagyon bele akarsz mászni az élesítésbe, akkor 100%-ba nagyíts bele az adott képbe, nyomd meg az alt gombot (macen legalábbis nekem az alt) és akkor az adott élesítő csúszkákat húzva látni fogod, mi mit csinál és mennyit ér.

[ Szerkesztve ]

(#13114) Fandango válasza Clemi (#13111) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt már én is olvastam anno, a preseteket is megcsináltam, de gyakorlati hasznát nem találtam. Jobb egyénileg élesíteni a képnek megfelelően.

(#13115) Fandango válasza TakiUZ (#13112) üzenetére


Fandango
veterán

Felül kevés, alul sok. Az égboltból lehet még visszahúzni, hogy jobban kijöjjenek a felhők? Illetve kicsit több kontraszt kellene, az én ízlésemnek.

(#13116) Clemi


Clemi
veterán

Oksa vágom, egyébként mivel RAW-ban fotózok, amúgy is megy minden képre alapból a 25% élesítés, egy pici zajszűrés, ha nem ISO200-on volt, bár ha sok ég van a képen akkor azt is tolok rá olyan 20% körül, viszont a Detail amin meglepődtem. Még életemben nem mozdítottam egyetlen képen sem azt a csúszkát.

Más kérdés: Valahogy lehet élőképet leszedni külső megjelenítőre az X-T10-ről? Gondoltam a HDMI-n kitolom a TV-re, de sajna csak lejátszás van, élőkép semmi.
Azt tudom, hogy a vezérlő szoftverrel WiFi-n lehet, de olyan program csak Androidora meg IOS-re van, olyan cucc meg nincs a környéken se, csak SONY TV meg a windows cuccok még telefonban is.

(#13117) TakiUZ válasza Fandango (#13115) üzenetére


TakiUZ
tag

Megpróbálom, csak nem akartam nagyon csuszkát rángatni :)

(#13118) gorgo


gorgo
őstag

Rászántam magam, veszek egy 56-ost. Tényleg Ennyire beteg árak vannak itthon??? Még a 30k cashback mellett is ~300 az ára :(. Nem tudtok valami értelmes boltot? E-bayről 205, és talán nincs vám+áfa sem...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13119) hemaka válasza gorgo (#13118) üzenetére


hemaka
nagyúr

amazon uk a múltkor 270 volt, bár azóta szarabb a forint, de szerintem 280-ból megáll most is.

Vagy esetleg a töröktől, ott asszem az ÁFA rámegy, de a vám nem fog, az olyan 250-260 lesz akkor.

[ Szerkesztve ]

(#13120) dqdb válasza gorgo (#13118) üzenetére


dqdb
nagyúr

Innen garantáltan áfa- és vámmentesen 224e (és valószínűleg szürke importos Ázsiából). Használtan sem igazán szokott 630-670 euró alá menni az ár, ahogyan az elmúlt hónapokban figyeltem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13121) gorgo válasza hemaka (#13119) üzenetére


gorgo
őstag

Hát ezaz, csak azt nem tudom, melyik ország AFÁ-ja megy rá. Legutóbb angoloktól vásároltam, így 19% áfa ment rá, azaz nem a magyar. A török áfa 18%. Azzal 240khuf-ra jönne ki, kb. mint amit dqdb is linkelt. Használtan meg pont nincs. :(

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13122) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

(#13123) madgie válasza GOD_GOD (#13122) üzenetére


madgie
titán

Jól látom, hogy kétszer is előszedi azt az órás képet, ahol majdnem egy óra eltéréssel lőtte meg ugyanazt természetes fénynél... és csodálkozik, hogy van különbség? :D

(#13124) contaxg válasza GOD_GOD (#13122) üzenetére


contaxg
veterán

x-pro2 <3 Függőség kezd kialakulni....évek óta várok egy ilyen gépre. kár, hogy van rajta LCD kijlező

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13125) Fandango válasza contaxg (#13124) üzenetére


Fandango
veterán

fekete szigszalag a te barátod ilyen probléma esetén :DDD

(#13126) OTika


OTika
aktív tag

Az előző pénzvisszatérítést nem március 9-ig lehetne beküldeni?

(#13127) hemaka válasza dqdb (#13120) üzenetére


hemaka
nagyúr

Eleg bitang arak vannak itt. Lehet jovo honapban shoppingolok innen, aztan majd megirom a tapasztalatokat. Te vasaroltal mar tole?

(#13128) dqdb válasza hemaka (#13127) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem. Az árai eléggé korrelálnak több Hong Kong-i kereskedő árával, ezért véleményeztem a szürke importot.

Én a vázat itthon vettem újonnan, és külföldről, de magánszemélytől lőttem eddig mindegyik objektívemet bontatlan vagy alig használt állapotban. Így persze sokkal több időt igényel és sokkal tovább tart összeszedni mindent. amire vágysz, de ha nem sürgős, és nem ódzkodsz a használt cikkektől, a költségeket tekintve bőven megéri. Csak néha erősnek kell lenni, például nekem 1 hónappal előbb jött meg az első X objektívem, minthogy vázam lett volna hozzá, ebben az 1 hónapban sokszor közel voltam ahhoz, hogy veszek gyorsan valamit, aztán majd később a kinézett darabot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13129) gorgo


gorgo
őstag

230-ért használt jó állapotú 56-ost lejjebb alkudni mennyire esélyes/gáz?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13130) madgie válasza gorgo (#13129) üzenetére


madgie
titán

Próbálkozni lehet, én a sajátomat nem nagyon adnám oda olcsóbban :)

(#13131) gorgo válasza madgie (#13130) üzenetére


gorgo
őstag

Dehogynem! Ha eladósorban lenne akkor igen... 😁

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13132) Novics válasza madgie (#13130) üzenetére


Novics
senior tag

De akkor nem buknál rajta eleget, nem? Az neked nem biznyic. ;]

Ha elég pofátlan leszek - és szerencsés -, akkor az ősszel szereznek be nekem fotós cuccot. Elvileg 2 misig lehet elmenni. :DDD Elgondolkoztam egy Pro-2 + 16/1,4 kombón. Az már olyan szép lenne. :B Valami WR szett lenne az igazi, ezért még a T1-et néztem. Én is belefutottam egy összehasonlításba, hogy mi a helyzet, és akkor láttam, hogy a Pro2 LCD-je fix. Bakker! :W Nekem is az a forma jön be, de bakker! Annyi pénzért már jó lenne, ha nem kéne a földön fetrengeni komponáláskor.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#13133) madgie válasza Novics (#13132) üzenetére


madgie
titán

Nem kell földön feküldni, előveszed a szmártfónt és azon komponálsz félkézzel :DDD

De amúgy ja, igen, belefért volna a Pro2-be egy kihajtható LCD.

(#13134) Novics válasza madgie (#13133) üzenetére


Novics
senior tag

A BB-nek megvan az óriási előnye, hogy egyik gyártós sem ír hozzá ilyen appokat. :DDD Persze a droidos appok elvileg működnek rajta, de annyira nem izgat a dolog. Meg egy hetes Kárpátok túrán kb 2 napot bírja a szmártfón aksija.
Nekem mondjuk csak a rövid ideig meglévő Olyban volt hajtogatós lcd-m, szóval nem szoktam hozzá, de azért azt hiszem, hogy könnyen menne a dolog. :))

Tegnap lőttem pár - tucat - képet E1+35/1,4 kombóval rohangáló mudikról. Majd este megnézem, hogy mennyi lett vállalható. Nem félek tőle, hogy túl sok lenne. :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#13135) contaxg válasza madgie (#13133) üzenetére


contaxg
veterán

Egy kihajitható LCD lett volna a legjobb.
Kép a fejben készül nem az LCD kijelzőn..

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13136) madgie válasza contaxg (#13135) üzenetére


madgie
titán

Az megvan, hogy egy ideje tudja az össze Fuji gép azt, hogy csak az EVF menjen, vagy még jobb esetben az EVF+Eye Sensor? A sötét LCD-re meg ragaszthatsz banános matricákat, ha ennyire zavar :DDD

(#13137) hemaka válasza madgie (#13136) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#13138) contaxg válasza madgie (#13136) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem egy rangefinder ovf legyen... a ragasztást még meggondolom :D :R

Az étkező asztalunkon van egy titkos projekt lassan 10 éve..a lényeg, hogy ne sérüljön a kreatív gyermek öntudata :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13139) szenesember válasza madgie (#13096) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nemrég téma volt az adobe profilja, a lecsapott feketék, meg ilyesmi. Capture One-t próbáltátok már Fujival?
Én ledöbbentem. (Igaz, csak X30-am van, de megtérített :D)
Egy kis összehasonlítás, Fujifilm X-E2, Lightroom CC vs. CaptureOne 9, hátha érdekesnek találjátok:

Lr

Co

Katt a képekre teljes változatért, ott jobban látszik minden, mint így.

[ Szerkesztve ]

(#13140) hegyimorc válasza szenesember (#13139) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A Lr mit jelent? Milyen profil?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#13141) szenesember válasza hegyimorc (#13140) üzenetére


szenesember
aktív tag

Az Lr a Lightroom, a Co a Capture One. Ezzel a két programot akartam összehasonlítani, mert olvastam, h. a CaptureOne teljesen máshogy kezeli az X-Trans-t. Ja, és elfelejtettem hozzátenni, h. a Lightroomos verziót a provia színprofillal csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#13142) contaxg válasza szenesember (#13139) üzenetére


contaxg
veterán

Nikonnal, Sonyval is hasonlóak az eredmények.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13143) szenesember válasza contaxg (#13142) üzenetére


szenesember
aktív tag

Lehet, nem néztem. Csak azt látom, h. pixel szinten alapból jobb az élesség, több a részlet, jobbak a színek, szebb a kép. De lehet, h. én látom rosszul. (Ezen kívül a bebukott/kiégett részeket is másként hozza vissza, Jobban bejön, mint az adobe verzió).

(#13144) madgie válasza szenesember (#13143) üzenetére


madgie
titán

Hát persze, főleg a rózsaszín feletti vörös szalvéta szép részletvisszaadása szembetűnő a C1-nél ;]

De amúgy ez a kép eleve nem sok apró részletet rejt, érdemesebb volna egy pillantást vetni a dpreview ábrájára (Itt az ISO 200-as X-T10 linkje), ha már pixelbuhera.

Szerk: más téma, de rendelhető itthon az X70! Nem tudom, hogy annak drukkoljak, hogy visszajöjjön-e gyorsan a pénzem az emagtól, vagy azért, hogy inkább még ne :D

[ Szerkesztve ]

(#13145) szenesember válasza madgie (#13144) üzenetére


szenesember
aktív tag

Tényleg! :Y Hogy elbánt azzal a vörössel! Valahogy eddig elkerülte a figyelmemet. De ezen kívül nekem jobbnak tűnik, és az árnyékokkal sem bánik olyan keményen, mint a Lightroom. Lehet, hogy a hiba az én készülékemben van? :))

(#13146) madgie válasza szenesember (#13145) üzenetére


madgie
titán

Lightroomban az árnyékokat Proviánál is lecsapja sajnos, meg hát az élesítés sehol nem tökéletes X-Trans-szal. Bayer-rel sem amúgy, de ahhoz van szokva a szemünk. Ez főleg akkor tűnik fel, mikor egy optimális Foveonos kép kerül az ember elé :D

Ezzel csak annyit szeretnék mondani, hogy ízlésfüggő ez is. Szerintem a legjobban az Iridient Developer élesíti a Fuji fájlokat, mégse nyitom meg szívesen, mert a kezelőfelülete és sebessége szerintem botrányos.

[ Szerkesztve ]

(#13147) szenesember válasza madgie (#13146) üzenetére


szenesember
aktív tag

De gondolom az élesítésbeli különbség semmit sem játszik a gyakorlatban, ha a kép nyomtatásba kerül. Vagy tévedek? Lehet, h. ez már erős pixelkukkolás...

(#13148) madgie válasza szenesember (#13147) üzenetére


madgie
titán

Lightroomnál is meg lehet piszkálni a csúszkákat, nem muszáj alapélesítésen hagyni :)

Sőt, a színzajszűrést alacsony- és közepes érzékenységi értékeken nyugodtan le lehet venni nullára (az alap 25).

(#13149) szenesember válasza madgie (#13148) üzenetére


szenesember
aktív tag

Na jó, azért én sem ma kezdtem a Ligtroom-al való ismerkedést ;) A link-elt képen is fel van húzva az élesség, színzajszűrés 0-n, shadows +15-ön. A CaptureOne verzión még mínuszba is kellett vinni az élességet. :)
De nem is igazán az élesség, hanem a tónusok, színek miatt tetszik jobban. Viszont ez sem hasonlít annyira a Jpeg Provia-ra. Sajnos a CaptureOne-ból hiányoznak a Fuji profilok.

(#13150) madgie válasza szenesember (#13149) üzenetére


madgie
titán

Ja, bocs :)

Igen, sokszor én is a JPG-nél kötök ki, pedig ha megnézed, akkor ott sem a legjobb sok esetben az élesítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.