Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) szenesember válasza madgie (#13150) üzenetére


szenesember
aktív tag

A Jpeg élesítését nem bírom, -1-re van állítva, inkább utólag élesítek. Viszont, ha nem pixelkukkolok, nyomtatásnál annyira nincs nagy különbség szerintem. Sajnos a nyomtatáshoz való élesítésben még nincs sok gyakorlatom.

(#13152) contaxg válasza szenesember (#13149) üzenetére


contaxg
veterán

Cserébe benne van vagy száz kamera ICC profilja. A legtöbbet a Leica Q-t használom linearban..

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13153) Clemi válasza madgie (#13146) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem a Silkypix RAW converter-nél tünt fel, hogy mennyivel élesebb képet ad vissza már alap beállításokkal, mint a LR.

(#13154) szenesember válasza contaxg (#13152) üzenetére


szenesember
aktív tag

Még csak ismerkedem vele. Kösz, majd megnézem!

(#13155) GOD_GOD


GOD_GOD
tag

egy erős 1:1

https://goo.gl/Ytmk3k

(#13156) madgie válasza GOD_GOD (#13155) üzenetére


madgie
titán

Szeretem az 1:1-et, hovatovább szerintem tök jó lenne olyan medium format Fuji gépet csinálni, ami (minél nagyobb) négyzetes képaránnyal operál. Csak hát ez nem a Fujin múlik, azt se tudom, gyárt-e valami ekkora méretű 1:1 érzékelőt... gyanítom, hogy nem.

(#13157) GOD_GOD válasza madgie (#13156) üzenetére


GOD_GOD
tag

Én is szeretem, jó lenne ha gyártanának ilyen szenzoros milceket is, végtére is ez jobban kihasználná az objektíveket, hiszen azok kört rajzolnak.
Egyszer végigfotóztam a Yashica Mat 124G -vel és Kodak Ektarral Albániát, nagy élmény volt, az albánok folyton vissza alarták nézni a róluk készült képeket a gép hátoldalán! :)

https://goo.gl/Ytmk3k

(#13158) madgie válasza GOD_GOD (#13157) üzenetére


madgie
titán

Voltak már olyan vadhajtásos ötleteim Sony-ra váltassal kapcsolatban, hogy rárakom a Samyang 12/2-t az A7R-re és az szépen kirajzolná 1:1-ben a Fullframe-et is.

Persze kérdés, milyen minőségben.

(#13159) madgie


madgie
titán

Nőnapra én is kaptam ajándékot, hazatért végre az X-T1 :)

(#13160) madgie


madgie
titán

Mondtam már, hogy szeretem az X-T1 EVF-et? :))

(#13161) rbalint88 válasza madgie (#13160) üzenetére


rbalint88
addikt

á dehogy, csak ez adja a topik 30%-át :DDD
elvileg holnap kész az x-pro1 is, gondosan tartják a 30 napos vállalási időt. csak tudnám, hogy akkor mi a túróért mondják azt, hogy 5-7 nap... :(((

(#13162) madgie válasza rbalint88 (#13161) üzenetére


madgie
titán

Már azt hittem, hogy mindenki prémium tag és ignore-listára tettek :DDD

(#13163) contaxg


contaxg
veterán

:Y :Y :Y kész..végem van... érzem, hogy az örvény be fog szippantani. :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13164) Fandango válasza contaxg (#13163) üzenetére


Fandango
veterán

Ha nem úgy állnék anyagilag ahogy, akkor én megadnám magam annak az örvénynek. :D

(#13165) rbalint88 válasza contaxg (#13163) üzenetére


rbalint88
addikt

úúú, de nagyon szekszi ez a kép. :P csajfotósok is tanulhatnának belőle.

(#13166) Gondwana válasza contaxg (#13163) üzenetére


Gondwana
addikt

Én azért még kapaszkodnék a WCdeszkába, amíg ki nem derül, miért felejti el időnként az összes beállítását, az eredmény függvényében engedném át magamat az örvénynek...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13167) contaxg válasza Gondwana (#13166) üzenetére


contaxg
veterán

Azt előbb-utóbb orvosolni fogják..

De nem annyira drága ha belegondolok...
Az X PRO-2 kb. 250 negatív ára, előhívással.. :P ez kb 9000 kép

Azért azt még megvárom, hogy muzsikál a Zeiss "G" sorozatú optikákkal aztán döntök....mert igazából itt lenne az ideje egy fullframe kamerának FUJIéktól...Bár megmondták, hogy miért nincs ilyen...." “Higher image quality can be achieved with full frame sensors, but in order to maximize the use of the sensor size, the lens will be very bulky and heavy.”...... “The combination will maximize the potential of the full frame, but if you have to carry the bulky lens everywhere to achieve the high image quality, then this is not what FUJIFILM is aiming for.”"..ami szerintem nettó hülyeség. Például a Leica optikák sem bulky-k és full frame vázon csücsülnek..

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13168) madgie válasza contaxg (#13167) üzenetére


madgie
titán

Hát persze, elég megnézni, mennyire nem "bulky" a Sony dzsímasztör sorozata.

Azt mondjuk nem vágom, hogy ha ennyire film- és fullframe-párti vagy, akkor miért aps-c digitgépet nézel. Szebbnél szebb távmérős filmesek vannak a piacon szinte fillérekért.

[ Szerkesztve ]

(#13169) contaxg válasza madgie (#13168) üzenetére


contaxg
veterán

Mert macera laborozni, pedig meg van hozzá mindenem...

nekem is van távmérősöm, (lásd a nickemet)...na ennek keresem a digitális utódját és ezt jelenleg a Leica és a Fuji tudja. A Leica váz jó lehet, de uhhh... drága, az optikáktól sem dobom el az agyam. A fuji mindent tud amit kell és még megfizethető is (talán)
A full frame azért kell, mert a meglévő cuccokat szeretném szorzó nélkül használni
De tudom, ez még önmagában kevés az üdvösséghez...de a remény hal meg utoljára. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13170) madgie válasza contaxg (#13169) üzenetére


madgie
titán

Értem én, de a Fuji igazi előnye szerintem nem az X-Pro2 érzékelője, még csak nem is az X-T1 fantasztikus EVF-je... hanem az objektívek. Amik pont erre az érzékelőméretre lettek tervezve.

(#13171) contaxg válasza madgie (#13170) üzenetére


contaxg
veterán

Meg is elégednék egyelőre a Fuji 35mm/f2-vel, zseniális darab.
De az a 21mm/f2.8 (ami itt van a polcon) nagyon jó lenne digitre. :B

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13172) gorgo válasza contaxg (#13171) üzenetére


gorgo
őstag

felteszem kapható megfelelő végű speedbooster. Ugyan azt fogja kirajzolni, nem lesz croppos a képe az obinak, cserébe még fényben is jobb lesz. A képminőség hajszálnyit (v. valamennyit) romolhat cserébe.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13173) madgie válasza gorgo (#13172) üzenetére


madgie
titán

FF MILC-en amúgy sem túl erős annak a Zeissnek a képe, jobban járna egy natív Fuji 14/2.8-cal (ami ugye pont ekv 21 milli).

Meg hát távmérős obit nehéz speedboosterezni :)

[ Szerkesztve ]

(#13174) contaxg válasza madgie (#13173) üzenetére


contaxg
veterán

A Fuji 14/2.8 elég jó ár/érték aránnyal bír... lehet, hogy egyelőre egy X-PRO1 és és optikák beszerzés lenne a jobb megoldás?

egyébként mi ez a speed booster?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13175) madgie válasza contaxg (#13174) üzenetére


madgie
titán

Fullframe-szimulátor :DDD

A leghíresebb focal reducer amúgy, veszel mondjuk egy Nikon F-Fuji X speedboostert és nagyjából ugyanazt a látószöget és fényerőt kapod, mintha FF gépre tennéd az adott Nikont. Konyhanyelven fogalmazva ugyanazt kapod meg APS-C-n, mint Fullframe-en, látószögben és fényerőben is.

Csak hát mivel a távmerős filmes rendszerek rövid bázistávolsággal operáltak, ott nincs akkora kihuzatkülönbség, hogy le lehessen gyártani. Canon EF, Nikon F, M42, ilyesmik lazán megoldhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#13176) lugosi válasza madgie (#13175) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg, Nikon F obikat próbált már itt valaki Fujin?

(#13177) 3YEW válasza lugosi (#13176) üzenetére


3YEW
tag

Nekem van adapterezett 300mm f/4 , ami akár jó is lehetne, de azért mégsem olyan baba. Makrón gondolkodtam eredetileg, de sajnos nem nagyon sikerült megfelelőbe botlani, mondjuk inkább csak időleges fellángolás volt.

[ Szerkesztve ]

T

(#13178) contaxg válasza lugosi (#13176) üzenetére


contaxg
veterán

..és c/y bajonettest? :U

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13179) lugosi válasza 3YEW (#13177) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért kérdeztem mert F bajonettre van gyakorlatilag mindenem, ami normál esetben kellhet (sőt, azon túl is, fiatal koromban erőn felül gyűjtögettem ezeket). Pl van 180-as makróm is, ami egész jó kis obi, éppen emiatt kérdeztem, hogy mennyire mennek ezek konverterezve. Persze arra számítottam, hogy nem hozza egy natív obi szintjét, de akkor azt mondod, hogy nem olyan jó? (Mondjuk még Fujim sincs, szóval eléggé elméleti a dolog a részemről.)

(#13180) Clemi


Clemi
veterán

Próbálkoztam ma a 60/2,4 macro obival ismét... az eredmény az volt, hogy majdnem reppent egyet. Gondoltam, mivel mondtátok, hogy nehezen talál fókuszt és huntol, de hogy ennyire :W Távolra semmi gáz, de mikor pont a lényegre, vagyis a lehető legközelebbre akarok fókuszálni (macro) szinte állandóan a tenyerem kell előbb elé tenni, különben soha nem talál fókuszt. :(((
Ez helyett a gyönyörűség helyett tudtok valami jobb megoldást macróra a Fujival?

(#13181) 3YEW válasza lugosi (#13179) üzenetére


3YEW
tag

Ugye az egy dolog, hogy a váz értelemszerűen nem tud profilt rendelni az objektivhez, de ugye nincs AF, és persze nem stabilizált a kép. Az utolsó kettő azért telénél elég fájó tud lenni. Lehet vele szép éles képet lőni, de ha nincs idő rá, akkor akkor azért nagy lutri. Sajnos ezen a lutrin inkább vesztettem:) vannak biztos türelmes emberek akiknél ez jobb eredményt ad...
Clemi: állványon makrora adapterezett makró objektiv nem lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

T

(#13182) kobox válasza Clemi (#13180) üzenetére


kobox
tag

Türelmes témáknál MF :)

(#13183) lugosi válasza 3YEW (#13181) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen én is alapból MF-ben gondolkoztam. Makrónál meg amúgy is állvány kell.

(#13184) Clemi válasza kobox (#13182) üzenetére


Clemi
veterán

Erre már rájöttem én is és csak ezért nem reppent.

(#13185) faki_ válasza Clemi (#13180) üzenetére


faki_
senior tag

Várni a 120-ast vagy egy X-E1 kapcsolható makró móddal. :D Persze utóbbi sem lenne tökéletes, csak javítana kicsit a helyzeten, ha már ennyire idegen számodra az MF vagy az AF+MF. Amennyire tapasztaltam, más autófókuszos makró megoldás is egyre felejtősebb a nagyobb leképezés felé haladva.

(#13186) Clemi válasza faki_ (#13185) üzenetére


Clemi
veterán

Van egy X-M1 gépem is macro átkapcsolóval Az égvilágon semmivel nem talál jobban fókuszt ha átkapcsolom, kipróbáltam, legalábbis ezzel a macro obival nem.
Nincs ellenemre egyébként a MF, csak kicsit elszomorodtam, hogy ez tényleg ennyire kuka közelre. Volt korábban egy 60/2,8-as Canon macro obim, azzal soha nem fordult elő ilyen, az harapott mint a 35/2-es üvegem.

(#13187) faki_ válasza Clemi (#13186) üzenetére


faki_
senior tag

Jobbnak éreztem átkapcsolva, de majd újra kipróbálom... :B

(#13188) neevous


neevous
tag

#X100

Masnak is mozog a frontlencse es a korulotte levo fekete gyuru? Ma vettem eszre takaritasnal, hogy van olyan 1mm jatek a dologban. Leejtve nem volt a gep.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#13189) Clemi


Clemi
veterán

Beszereztem egy Raynox 250-es adaptert. Felcsavartam a 35/2 obira és láss csodát, egyrészt ugyanazt a nagyítást tudja így, mint a 60-as macro, másrészt nincs huntolás, nincs fókusz keresés, a 35-ös odakap és megáll, ha nincs pont fókusz, akkor is a lehető legközelebb, így csak a géppel kell kicsit mozdulni.
Ezt csak tapasztalatként annak, aki ilyen adapter beszerzésén gondolkodik :)

(#13190) madgie


madgie
titán

Nekem is kell egy Subaru :D

(#13191) 3YEW válasza neevous (#13188) üzenetére


3YEW
tag

Nálam (x100t) nem mozog.

T

(#13192) Fandango válasza madgie (#13190) üzenetére


Fandango
veterán

Képről jut eszembe, ki használ ilyen hüvelykujj támasztót?

(#13193) gorgo válasza madgie (#13190) üzenetére


gorgo
őstag

Aha, nyomsz egy padlógázt és kiugranak az obik.... :))

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13194) rbalint88 válasza rbalint88 (#13161) üzenetére


rbalint88
addikt

no. reggel elmentem a gépért a Fotó Paradicsomba. helyszíni próba, ugyanúgy ott a kosz az EVF-ben, amivel 30 napja leadtam... a szervizes részéről sűrű bocsánatkérések és az ígéret, hogy zárásig meglesz. szerencséjükre meglett, de azért megemlítettem, hogy nem vagyok kimondottan boldog, hogy 30 napot vártam arra, amit sikerült megoldani egy nap alatt. mindezt úgy, hogy átvételkor 5-7 napot mondtak, majd amikor két hét után érdeklődtem, akkor azt mondták, hogy most megy be szerelődni... szóval két hétig szerelték, talán azért nem sikerült tisztán összerakni... a főnök flegma stílusáról már nem is beszélek, az Újlipótvárosban szinte kötelező. :U komolyan elgondolkodtam azon, hogy írok a Fuji Globalnak, mert elég komoly imidzsrombolás folyik a magyar márkaszervizben.

(#13195) gorgo válasza Clemi (#13189) üzenetére


gorgo
őstag

Amennyie tudom, pont hosszabb fókuszon tud nagyobb nagyítást. A 60 nem tud 1:1-et ezek szerint?

Kérd: ha besétálok egy boltba veszek egy obit (váz nélkül) 1 v. 2 év garit adnak rá?

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13196) #74459392


#74459392
törölt tag

1

(#13197) neevous válasza Fandango (#13192) üzenetére


neevous
tag

@3YEW, Koszi, ebbol lehet szerviz lesz, mielott rosszabb lesz.

Nekem van ketto, az egyik ilyesmi, amit nem hasznalok.:
[link]

Az X100 fogasan sokat dobott, a tobbi gepre nem tudom mennyire kell.Ha gondolod Milka csokiert cserebe odaadom. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#13198) Clemi válasza gorgo (#13195) üzenetére


Clemi
veterán

Pontosítok! A 35+Raynox nagyjából ugyanaz a leképezés, mint a 60-as előtét nélkül. Talán egy nagyon picit elmarad a 35-ös, és valamivel kisebb a mélységélességi sáv, de cserébe harap a fókusz mint a villám.
Igen a nagyobb gyutávon nagyobb a nagyítás. Feltettem az 55-200-ra is és annak a fókusza is olyan gyors és harapós vele mint a 35-é de azon már tényleg nagyít rendesen. Oda már tényleg állvány kell. A bajom mindössze annyi, hogy a tárgytávolság elég kicsi és eléggé behatárolt mindegyik obival, vagyis elég közel kell menni. Nem tudom a rovarok hogy fogják ezt tolerálni :) Közgyűrűvel ugyanez volt a helyzet (ezért adtam el).
Korábban a DSLR gépen ha a tele alá feltettem a közgyűrűt lényegesen messzebbről tudtam nagyított képeket lőni, ahogy emlékszem a minimum fókusz táv szinte nem is változott.

(#13199) GOD_GOD válasza Clemi (#13198) üzenetére


GOD_GOD
tag

Pont a min. fókusztáv változik csak ha közgyűrűzöl, így nő a nagyítás.

https://goo.gl/Ytmk3k

(#13200) lugosi válasza rbalint88 (#13194) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Írj nekik mindenképpen szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.