Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) Fandango válasza |AP| (#12149) üzenetére


Fandango
veterán

Ez a camera clip mekkora jo cucc, be kellene szereznem egy ilyet.

(#12152) foto gén válasza Clemi (#12140) üzenetére


foto gén
csendes tag

Boldog új évet!
Én ilyet vettem, nagyon biztonságos és praktikus cucc: http://www.artwork.hu/termek/szuro/427210/Cross_Shot_RS-16_vallszij__narancs/index.php

www.laszloerhardt.com

(#12153) MC Pite válasza Danniel (#12126) üzenetére


MC Pite
veterán

Viccelsz, egysorozatot hamarabb kiír! (Sandisk ultra 95mb X-E2, ennek fele kétharmad akkora a F jpg) Adata class 10 meg sony uhs1-es class 10 (70 megás) kártyával mondjuk 2-3* annyi idő, de tiedhez képest az is gyors. Raw mellé minek F jpg? (Ami fineból nem menthető, az már vázban kuka; de ha meg úgyis ott a raw?)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12154) MC Pite válasza GOD_GOD (#12129) üzenetére


MC Pite
veterán

Utó...optimista vagyok, mivel a féltégla még mindig népszerű, az érdeklődést fenntudják tartani azzal, hogy az S eleve új sw-el jön (esetleg megkapta az új GUI-t, hogy legyen benne valami új/plusz) és egy új marcsatoldatot, nekik ez fillérekbe kerül, mégis van hírverés, új modell, akciózás, stb-stb; és azzal sem vesztenek semmit ha (régi guival) megkapja az E2 is a sw újdonságokat (ha nem, akkor több lesz a negatív felhang az S-re mint a pozitív, ezt ők is tudják; és még akkor is hogyha tudjuk hogy 'ajándék' minden plusz funkció amit később kapunk).

Szóval én várok, szerintem ez egy ügyes marketinglépés; legalábbis az tűnik a leglogikusabbnak. Esetleg meg lehet majd venni xc kitobival, vagy a csirkével kitben vagy egyéb akciót kitalálhatnak mellé hogy többet reklámozza magát a cucc.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12155) jmakk válasza MC Pite (#12154) üzenetére


jmakk
őstag

Remélem igazad lesz és nem követik még egyszer az x100s féle fw ígéret bakit!

(#12156) gorgo válasza |AP| (#12149) üzenetére


gorgo
őstag

BUÉK mindenkinek!

Eddig ez a legtutibb pánt szett, amit láttam. Csak idő kérdése, hogy rendelek (esetleg, ha valaki más is tervez összefoghatunk, már ha van szállítási ktsg, legalább feleződik...)

Pite: kösz a film-szimulációs módokat, egész jók, persze mondjuk a fények is jók voltak. Ha tippelnem kellene használtál valami fényterelőt, ami kicsit derített az arcon (?).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12157) MC Pite válasza gorgo (#12156) üzenetére


MC Pite
veterán

Ellenfény volt,(szerettem volna egy kis hajfényt) és azt hiszem a 60 centis ezüst-arany terelőlapot használtam a derítéshez.
Ezt és egy másikat mindig a gépen tartom, mert párom haja és szeme miatt az átlagosnál is kényesebb a film/tónus/szín variációkra.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12158) Scharm1976 válasza Clemi (#12140) üzenetére


Scharm1976
tag

Én ezt használom, még a DSLR rendszeremből maradt:
http://joby.com/camera-straps/ultrafit-sling-strap

www.flickr.com/photos/scharm/

(#12159) Scharm1976 válasza Scharm1976 (#12158) üzenetére


Scharm1976
tag

Bár egy ideje szemezek én is a Peakdesign termékeivel. Ha jól számolom, már hárman vennénk...

www.flickr.com/photos/scharm/

(#12160) |AP| válasza Scharm1976 (#12159) üzenetére


|AP|
veterán

75$ felett ingyenes a szállítás, azzal viszont számolni kell, hogy a feltüntetett árakra rájön még 20% adó.
Rendelés előtt viszont érdemes körbenézni, mert szoktak lenni kuponkódos akcióik.

(#12161) Danniel válasza MC Pite (#12153) üzenetére


Danniel
tag

Rendeltem egy gyorsabb kartyat, azzal valszeg mar nem lesz gond. Most egy sima jpeg-en is 4-5 masodpercig dologozik. Fine+raw az inkabb megszokasbol van csak, altalaban eleg a jpeg, de ha egy olyan kepet sikerul loni, amiben sok fantaziat latok, akkor legyen lehetosegem meg raw-ban dolgozni rajta. Ez a szokas a fuji jpeg-jeit latva meg alakulhat, de ez nem valtoztat azon a tenyen, hogy a mostani kartyaval tetulassu :)

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#12162) MC Pite válasza Danniel (#12161) üzenetére


MC Pite
veterán

A raw+jpg érthető, a raw mellé a fine jpeget nem értettem. (Vagy ha már fine jpg, az már magában szinte mindenre elég ami nem lett nagyon elbaltázva.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#12163) Scharm1976 válasza |AP| (#12160) üzenetére


Scharm1976
tag

Vagy angol eBay, hogy ne vámolják meg áfázzák. Csak eredetit kell venni. Egyébként bevált ez a clip?

www.flickr.com/photos/scharm/

(#12164) Clemi


Clemi
veterán

Kösz a pánt hozzászólásokat, de ahogy eddig elnéztem legtöbben akció készen hordjátok, én meg 90%-ban táskában, vagy a kezemben tartom. Volt ilyen gyors hevederem még a DSLR-hez de nem szerettem, hogy leng szanaszét a gép, ráadásul egy ilyen lengedezés közben karcoltam meg csúnyán egy frontlencsét. Na azóta vagy táska, vagy a kezemben :)

(#12165) Dolphin válasza Danniel (#12161) üzenetére


Dolphin
tag

Szerintem partícionáld és formázd újra PC-n és gépen is, mert jpeg 4-5 mp rendellenes működéskor léphet csak fel. Nekem volt hasonló, az MBR partíciós tábla sérült meg, de nem jelezte semmi sem, csak a tempó. (vagy ebay kínai másolat, ami kukába való)

(#12166) Fandango válasza Clemi (#12164) üzenetére


Fandango
veterán

Én is kézben hordom a gépet, ezért vettem már régebben egy ilyet: Joby Wrist Strap

(#12167) zohan1970 válasza Clemi (#12164) üzenetére


zohan1970
csendes tag

Pc-n formázd le a következő progival:
https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/

[ Szerkesztve ]

(#12168) GOD_GOD válasza Clemi (#12164) üzenetére


GOD_GOD
tag

Akkor egyszerű, csak egy szimpla kisméretű válltáska kell neked, amibe pont egy kit fér. Abból is gyorsan ki lehet kapni a cuccot ha kell!

https://goo.gl/Ytmk3k

(#12169) Clemi válasza GOD_GOD (#12168) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, eltaláltad, valóban kisméretű Tenba válltáskát használok és most ahogy írtam, csuklószíj van a vázon, de azért dobtam fel a kérdést, hogy hátha beugrik valami praktikus tipp ehhez a kombóhoz :)

Arra viszont nem jött válasz, hogy kinek hány Fine jpeg illetve RAW+Fine páros képnél lassul be a gyors sorozatnál a gép. Ha másnak is 12-16 illetve 7-8 az érték, akkor ennyi, de ha másnak több, főleg a csak jpeg esetén, akkor a kérdés, hogy milyen kártyával gyorsabb ennél. Feleslegesen nem akarok extrém gyors kártyát, ha azzal is csak ennyi.

Kipróbáltam azt az ajánlott kártya formázó programot, semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#12170) gorgo válasza Clemi (#12169) üzenetére


gorgo
őstag

Ha itt senki nem tolja 'burst mode'-ban, meg tudod nézni a DPreview-n, ott általában van erről adat. ( mobilról soká tartana belinkelni)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12171) GOD_GOD válasza Clemi (#12169) üzenetére


GOD_GOD
tag

14, ill. 7 lett nekem Sony SDHC UHS-I kártyával, bár ennél vannak gyorsabb darabok (r/95,7 w/67mbps).

[ Szerkesztve ]

https://goo.gl/Ytmk3k

(#12172) madgie


madgie
titán

2016 is a csillagok éve :DDD

Nálam legalábbis, remélem :)

[ Szerkesztve ]

(#12173) Dolphin válasza GOD_GOD (#12171) üzenetére


Dolphin
tag

És a válasz, hogy miért "csak" 7 képig megy a sorozat... Egyszer kíváncsiságból kipróbálnám egy U3-as kártyával, mennyivel nőne meg a sorozatképek száma.

(#12174) Danniel válasza Dolphin (#12173) üzenetére


Danniel
tag

U3-as Transcend-et rendeltem a listarol, ha megerkezik majd tudositok :)

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#12175) gorgo válasza madgie (#12172) üzenetére


gorgo
őstag

valahol lemaradtam év közben a Fuji halacskádról...
a kép frankó lett!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12176) madgie válasza gorgo (#12175) üzenetére


madgie
titán

Köszi! Nem maradtál le, 16 képes panó a 12/2-vel.

(#12177) Dolphin válasza Danniel (#12174) üzenetére


Dolphin
tag

Oh, szuper! Én a Lexar 1000x-el szemezek.

(#12178) Clemi válasza Danniel (#12174) üzenetére


Clemi
veterán

Kíváncsian várom én is :) Egyébként bővült a család egy X-M1 vázzal (nagyon tuti kis cucc, bár mellette nagyon érezni az X-T10 plusz dolgait) de az nem áll meg jpeg sorozatlövés közben, igaz cserébe csak 5,8 kép/sec a sebessége :)

[ Szerkesztve ]

(#12179) jmakk válasza madgie (#12176) üzenetére


jmakk
őstag

Fajin.
Mikor lettél fotografi? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12180) FEDman válasza madgie (#12172) üzenetére


FEDman
addikt

De durva, imádom az ilyen fákat! :))

Meg ez a perspektíva..

Kicsit a Canon 11-24L-re emlékeztet. De ahogy nézem megoldod te ezt e nélkül is olcsóbban okosba. :DDD

(#12181) madgie válasza jmakk (#12179) üzenetére


madgie
titán

Nem szoktam fotografizni, csak a fécbúk miatt merült fel az ötlet. Egyrészt a képlopások miatt kellett egy vízjel, másrészt kellett egy reklámoldal a fb-n, hogy könnyebben megtaláljanak. Aztán mivel Fates Warning rajongó vagyok, így adta magát az InsideOut, a rendes nevem mellé. Sajnos a Jean Mareaux-val nem tudott mit kezdeni a magyar ember :D

Egy tegnapi, kicsit kommerszebb.

(L:/dl/upc/2016-01/03/44461_vbmmi2qlf7owlwx3_image.jpg)[/L](/L)

[ Szerkesztve ]

(#12182) madgie válasza madgie (#12181) üzenetére


madgie
titán

B*zitelefon, elqrtam a linkelést :D

(#12183) gorgo válasza |AP| (#12160) üzenetére


gorgo
őstag

Megrendeltem a nyak+csuklópántot és az övre rögzítőt. Azoknak írom akik esetleg betársultak volna. Mivel 75$ fölött ingyen szállítanak, így ez már nem szempont.
Illetve néztem angol e-bay eladóknál is, többnél is, de akárhogy osztottam szoroztam, olcsóbb, ha amcsiktól rendeli az ember (pláne ha valaki esetleg valami kuponkódot is begyűjt).
(Amit még nem értek az a 20% adótartalom. Miért nem 27%? Remélem simán kihozza a posta és nem kell bemennem még vámot+áfát fizetni, mert agyonverem a vámost).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12184) dqdb válasza gorgo (#12183) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amit még nem értek az a 20% adótartalom. Miért nem 27%? Remélem simán kihozza a posta és nem kell bemennem még vámot+áfát fizetni, mert agyonverem a vámost
Ez a mondat valószínűleg itt a kulcsszó:

"To save you time and cost, we ship international orders from one of our international warehouses in Toronto, London or Hong Kong."

Szóval egyéb költséged a londoni feladás miatt biztosan nem lesz, és amiatt 20%, mert az angoloknál annyi (bár van egy limit, amekkora éves forgalom felett kötelesek a megrendelő országában érvényes áfát használni).

Kérlek, majd írd meg a véleményedet, ha megjött.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12185) gorgo válasza dqdb (#12184) üzenetére


gorgo
őstag

kösz az infót! Akkor egyértelműen olcsóbb a Peak Design honlapról rendelni.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#12186) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Van itt ez a kép ahogy az X-T10-ből kiesett. Minden alapon, -2 NR és Astia szimulációs mód. A kérdésem, hogy ezt a csúnyán levágott feketét hogy lehetne megelőzni? Gondolom valaki már rájött a trükkre :)

(#12187) |AP| válasza gorgo (#12183) üzenetére


|AP|
veterán

igen, a 20%-on én is néztem egyet (közben jött válasz az okára), de valóban egyenesen tőlük rendelni a legolcsóbb.
Ráadásul amikor nekem jött az első csomag azt elbénázta a posta, írtam nekik, hogy nem jött meg és simán, minden további nélkül küldték újra. Aztán amikor bementem a második csomagért akkor megtalálták az elsőt is, de jó fej voltam (vagy lúzer) és nem vettem át, hanem hagytam, hogy visszamenjen a feladónak.

(#12188) jmakk válasza Clemi (#12186) üzenetére


jmakk
őstag

-1 Shadows esetleg?

(#12189) dqdb válasza |AP| (#12187) üzenetére


dqdb
nagyúr

jó fej voltam (vagy lúzer)
Én korrektnek neveznélek. Ha a 3 hete esedékes és időközben refundolt rmegendelésem (Gariz csuklópánt) véletlenül mégis befutna, akkor így járnék el én is. Vagy ha addig nem rendelek másik pántot, akkor leadnék rá egy új megrendelést, amit kifizetnék, és írnék az eladónak egy üzenetet, hogy nehogy elküldje.

De azt is tudom, hogy noha sokan gondolkoznak hasonlóan, mégis sokak szemében menthetetlen lúzerek vagyunk :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12190) madgie válasza Clemi (#12186) üzenetére


madgie
titán

Nekem tetszik így, épp jó kontrasztja van a képnek, ha zavar, akkor (ahogy írta jmakk is) -1 shadows. Sokat dob ez irányban, nekem -1 shadows-os -2 NR-es (többi nulla) Astia volt az alapbeállítás lagzin is, amikor nem volt két CC-t tudó vázam (majdnem ugyanaz az eset, mint most neked: nekem X-T1 és X-A1 volt párhuzamosan használva).

Másrészt meg egy kérdés: miért Adobe RGB-s a JPG? Ennyire nyomtatásra van kihegyezve nálad a workflow?

(#12191) Gondwana válasza madgie (#12190) üzenetére


Gondwana
addikt

Hol nyomnak hexachrome-t? Itt le vagyok maradva, mert Szerbiàban nem tudok olyan nyomtatàst, amihez kevés lenne az sRGB (viszont volt màr, akinek magyaràzni kellett, hàny helyen qrta el a làncban a làtott szìneket az AdobeRGB, àtkonvertàltam sRGB-re, Frontier375 kiköpte, öjömbòdottà', az màr tetszett neki)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12192) madgie válasza Gondwana (#12191) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, már rég csak sRGB-t használok.

Más: itt egy rövid timelapse tegnap estéről. X-T1, XF18/2.

(#12193) szmiatf válasza madgie (#12192) üzenetére


szmiatf
csendes tag

Szuper.

18mp a záridő?

(#12194) madgie válasza szmiatf (#12193) üzenetére


madgie
titán

Nem, 18/2 az objektív. 15 másodperces záridők, asszem ISO 3200-nál.

(#12195) FEDman válasza madgie (#12192) üzenetére


FEDman
addikt

Már-már pofátlanság amit művelsz. Jobb helyeken az ilyeneket több kilós cuccal készítik, te meg meglövöd egy pici mirrorless vázzal + palacsinta obival. Remélem legalább szégyelled magad.. :DDD

(#12196) szmiatf válasza madgie (#12194) üzenetére


szmiatf
csendes tag

Persze, az obit írtad.
Csak gyors fejszámolva a 18mp még tudja, hogy nem nyúlnak el a csillagok.

(#12197) konyi79 válasza madgie (#12192) üzenetére


konyi79
addikt

Nagyon jó!!!

Mivel fűzted 4k-ba?

(#12198) Dolphin válasza madgie (#12192) üzenetére


Dolphin
tag

Nagyon jó hatása van, kicsit "szédületes" :C Egyébként a CA-t levéve nem javulna sokat a csillagok képe?

(#12199) madgie válasza Dolphin (#12198) üzenetére


madgie
titán

Velviában szerettem volna meglőni, de így annyira lilás-kék az ég maga, hogy a fák körül is összekócolja a tónusokat a CA szűrés.

Konyi79: Lrtimelapse.

FEDman: van még hová fejlődni, nem is igazán cuccban, inkább fejben. A 16-os panónál is figyelmetlenül elnéztem az élesseget :(

[ Szerkesztve ]

(#12200) FEDman válasza madgie (#12199) üzenetére


FEDman
addikt

Én mostanában nem hibáztam egyetlen egyet se.
Legfőképpen azért nem, mert már hónapok óta lusta vagyok még kimenni is a csillagok alá.. :DDD

Szóval érted, csak az nem hibázik, aki csak a fotelből osztja az észt..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.