Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) Gondwana


Gondwana
addikt

Kinek van tippje, hol tudnék X10-re eredeti lencsevédőkupakot venni?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13652) faki_ válasza Gondwana (#13651) üzenetére


faki_
senior tag

[link], [link], [link]
Mindegyiknél van ezüst is.

(#13653) madgie


madgie
titán

Wonderful day.

(#13654) Clemi válasza madgie (#13653) üzenetére


Clemi
veterán

:((( ezt hogy sikerült :F

(#13655) madgie válasza Clemi (#13654) üzenetére


madgie
titán

Kb 80 centiről esett padlószőnyegre. Nem raktam rendesen a helyére az állványon (utálom az arca swiss stílusú gömbfejeket, a manfrotto féle kattant, ha a helyére ment).

(#13656) Ear001 válasza madgie (#13653) üzenetére


Ear001
addikt

:O

(#13657) atok666 válasza madgie (#13653) üzenetére


atok666
őstag

Made in Thailand :)

Atok

(#13658) rbalint88


rbalint88
addikt

Van egy X-PRO1-em, jelenleg csak manuál obikkal. Minél közelebbi jövőben szeretnék hozzá egy 35/2WR-t és egy kitobit.
Érdemes 40-50ezerrel többért 18-55-öt venni vagy elég a 16-50 is, ha csak turistáskodni kell?
Utóbbi volt már X-M1-hez, nem volt vele problémám, de azért vannak korlátai sötétebb körülmények között. Ad annyi pluszt a jobbik, hogy megéri a felárát?
A dilemmám: 16 vs 18mm vagy f2,8-4 vs f3,5-5,6?

(#13659) kobox válasza rbalint88 (#13658) üzenetére


kobox
tag

Sztem a PRO1-hez 18-55 dukál. A plasztik játékobitól lehet hogy rájönne a sírás :)
Nem egy kategória - ha optikailag nem is rossz a 16-50.

(#13660) #86322688


#86322688
törölt tag

Ha valakinek lenne eladó 16-50, engem érdekelne, vannak jó minőségű manuáljaim de van alkalom,hogy kell az af,arra jó lenne nekem.

(#13661) Clemi válasza #86322688 (#13660) üzenetére


Clemi
veterán

Nézz fel az irányjelzősre, ott most toltak fel egyet nevetségesen alacsony áron. Bocsi, már tárgytalan lett.

[ Szerkesztve ]

(#13662) rbalint88 válasza kobox (#13659) üzenetére


rbalint88
addikt

jó, én is arra hajtok, de 32ezerért nagyon csábító volt a 16-50 a 80-90ezres 18-55-höz képest :)

(#13663) gorgo


gorgo
őstag

megjött a kis meike mk320. cool!! majd fele akkora mint anno a 36-os rendszervaku m43-ra, és 2/3 áron. végre valami olcsón is jó cucc. igazán kipróbálni még nem sok lehetőségem volt, de majd erre is kerítek sort...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13664) Rhia


Rhia
csendes tag

Sziasztok, segítséget kérek tőletek! Az X-T10-em nagyon szívja az eredeti, nem utángyártott akksikat, a korábbi 350-380 expohoz képest mostanában kb. 100-120-at bírnak teljes töltésről. Mi lehet az ok? Firmware-t nem frissítettem, hidegben nem volt kint a gép, semmi extrém behatás, ilyesmi nem érte.

(#13665) kobox válasza Rhia (#13664) üzenetére


kobox
tag

AF-C /követő autofókusz/ nincs bekapcsolva?

(#13666) Rhia válasza kobox (#13665) üzenetére


Rhia
csendes tag

Nincs.

(#13667) gorgo válasza Rhia (#13664) üzenetére


gorgo
őstag

lehet, az én xe2-mel is u.ez van... gyalázatosan keveset bír.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13668) kobox válasza gorgo (#13667) üzenetére


kobox
tag

Sztem a 100-120 akkor is nagyon kevés.

(#13669) Clemi


Clemi
veterán

Szerintetek kinek nyomjak be egyet? Nem elég, hogy félig lóg a jobb hátsó "hüvelykujj" támasz, ma szembesültem vele, hogy az elől lévő gumi borítás is elkezdett leválni a bal oldalon. Azért ez eléggé gáz nem? Jaaa és mindez egy fél éves X-T10-en.

(#13670) rbalint88 válasza Clemi (#13669) üzenetére


rbalint88
addikt

erre van a garancia.

(#13671) Rum.cájsz válasza Clemi (#13669) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Pfff, ez gáz. Más gyártók hasonló kategóriájánál, ez azért annyira nem jellemző.

Volt olyan időszak, hogy na itt az idő és akkor FujiX...

De nem, mert bár az obik tényleg "zamatosak" és erre nincs jobb kifejezés, de a vázak, tologatják a mércét fölfelé, az átlag júzer meg konkrétan le van sz@rva, az alsó szektornak annyi A+M szektor jelenleg kuka, pfff, ez gáz...

(#13672) Clemi válasza Rum.cájsz (#13671) üzenetére


Clemi
veterán

Tudom hogy gáz, nagyon gáz, és nagyon ki fogom miatta verni a balhét! Ami még nagyon gáz, hogy pont összemértem az X-M1-el az akku fogyasztást és elkeserítő. A fullra töltött akkuval 180 kép és piros az akku jel, mindezt fix stabi nélküli obival (35/f2 és 14/f2,8) csak egyes kép módban, semmi sorozat, semmi különleges effekt. Ehhez képest az X-M1 140 képnél még félig töltött akku jelzést adott.

(#13673) rbalint88 válasza Rum.cájsz (#13671) üzenetére


rbalint88
addikt

valószínűleg rájöttek (kiszámolták) a Fujinál, hogy abban a szektorban nem tudnak versenyképeset gurítani, így koncentrálnak a magasabb kategóriákra.
mélyebb elemzés nélkül: kereső nélküli, olcsó kitobis "vackot" bármiből tudsz venni. mivel náluk ez a fő volumen és nem a magasabb kategóriák, plusz a termékpalettához igazodás sem követel meg olyan minőséget, ezért olcsóbbak tudnak lenni. ezért nem éri meg a Fujinak árban versenyezni velük, plusz pár vevőt elvonna az A és M széria az E szériától is, mondjuk ez tényleg marginális, leginkább másodgépes embereknél lehet ez szempont.
bő fél évi X-M1 használat után egyébként azt kell mondjam, hogy nem kell nagyon sajnálni a fejlesztések elmaradását, egyszerűen nem versenyképes termék az E széria mellett a sok heréléssel (főleg a kereső hiánya _nagyon_ gáz, totálisan használhatatlan az LCD-je nyáron)

(#13674) Rum.cájsz válasza rbalint88 (#13673) üzenetére


Rum.cájsz
tag

No, konkrétan leírom off nélkül: a lánykám az elmúlt esztendőben a gimivel szervezett úton ojrópai úton vett részt. Odaállt elém és azt mondta: apa tudsz nekem adni fényképező gépet az egy hétre? Igen kicsim tudok, válszoltam.
Odaadtam az olümposz penjáltját egy szaros pana húsz/egyhéttel + a gyári feltöltött gyári akksin kívül egy utángyártott akksival. (A mód + tapi Af-re állítva)
Tudod hol állt a számláló amikor nézegettük a képeket?
1200 expo! és még volt benne szufla.

Tiszteletteljesen szeretném megkérdezni, hogy mi a fészkes fenéért nem tud(ott) erre még a fujiX válaszolni?
Ugye ezek a pár száz expós felvetések a vicc kategóriát képviselik?

Csak azért lovagolok ezen, mert számomra az evf nem létkérdés, arra van Pana GX7. Ilyen minőséget ilyen áron a fujiX nem tud, viszont evf nélküli modell ahova egyébként meg a penlájtot használom (rendszerint jó hátsó kijelző, földbeásva) a fujiX befejezte a fejlesztést.

Pedig egy XA3 (XA2s) meg tudná dobogtatni a szívemet egy 18, netán 35/kettővel + geotextília + gyalásó + némi közgyűrű + okosderítés.

Igen, beindult az X-faktor nem tagadom, b@szott jó ficsőrök vannak a fudzsiban, ez a képi világ meg elég meggyőző.

(#13675) madgie válasza Rum.cájsz (#13674) üzenetére


madgie
titán

Én meg nem tudok mit csináltok, 500 képeket biztos beleteszek a T10-be egy akkuval. Tovább bírja kicsivel, mint az X-T1 (!). Jó, egy lagzin értelemszerűen egyik sem egy ász, de ott folyamatosan üresben megy a gép, keresem a kompozíciót, folyamatosan teker az AF, üresjáratban visszanézegetsz, stb. A lyányod meg valószínűleg point&shoot-olt a penlájttal is, elővesz, katt, elrak/kikapcsol. Ilyen üzemmódban nekem 2000 (e)shutteres timelapse-et is tudott már a fudzsi.

BTW az egész X-T10 arról szól, hogyan dobja bele a gyártó az X-T1 tudását egy X-M1 szintű vázba.

[ Szerkesztve ]

(#13676) Rhia válasza madgie (#13675) üzenetére


Rhia
csendes tag

Hát ez az, hogy semmit nem állítottam át rajta.
Nemrégen volt egy hűvösebb prágai hétvége, de úgy gondolom, 10-15 fok nem az a "hideg", ami leszívja az akksikat, főleg, hogy a nadrágom zsebében melengettem őket. Két héttel később itthon, kedvezőbb körülmények között még jobban merültek. "Beakadhatott" valami? Rejtély.

(#13677) gorgo válasza madgie (#13675) üzenetére


gorgo
őstag

Amúgy én pontosan így fotózom, rengeteg a holtidő, viszont legalább kikapcsolt evf+lcd mellett. Hát ez van, egy órás eseményre 2 egy naposra 3 akksit viszek...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13678) Rum.cájsz válasza madgie (#13675) üzenetére


Rum.cájsz
tag

igen, pontosan így csinálta, mert létkérdés volt, hogy végig tudja fotózni a 10 napot. sajnos a penlájtban nincs e-shutter. :DDD

(#13679) madgie válasza Rum.cájsz (#13678) üzenetére


madgie
titán

Csak a time lapse miatt írtam :) Normál, mechanikus záras képem jó ha ezer készült az X-T10-zel (time lapse-nél meg hadd fusson az esátter)

(#13680) faki_ válasza Rhia (#13676) üzenetére


faki_
senior tag

Jobb híján megpróbálnék egy firmware-frissítést vagy gyári állapotra visszaállítást.

(#13681) Rhia válasza faki_ (#13680) üzenetére


Rhia
csendes tag

Köszi, erre gondoltam én is. A hétvégén lesz egy rövid eseményfotózás, ha akkor is fennáll a probléma, frissítem a fw-t.

(#13682) faki_


faki_
senior tag

(#13683) gorgo válasza faki_ (#13682) üzenetére


gorgo
őstag

best-buy!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13684) |AP| válasza gorgo (#13683) üzenetére


|AP|
veterán

az X-T10/16-50 kit sem rossz 224-ért (ebből még visszajön 30)...
de nemnem, akkorsem :)

(#13685) Clemi válasza |AP| (#13684) üzenetére


Clemi
veterán

Van egy ilyen kit 180-ért is :)

(#13686) GU-81M válasza Clemi (#13685) üzenetére


GU-81M
tag

És hol lelhető fel? :)

(#13687) Clemi válasza GU-81M (#13686) üzenetére


Clemi
veterán

Az irányjelzősön most jelent meg.

(#13688) |AP| válasza Clemi (#13685) üzenetére


|AP|
veterán

én azért az origi boltit venném, még ha 14k-val többre is jön ki... de nem veszek, mert csak :)

(#13689) Clemi válasza |AP| (#13688) üzenetére


Clemi
veterán

Igazad van, viszont a visszatérítés miatt a 180-ból kőkeményen lehetne még alkudni.

(#13690) Fandango


Fandango
veterán

Ha tényleg jön majd az X200, lehet hogy megbolondulok és becserélem az X-T1t rá. Már az X100T esetén is előjött ez a gondolat, de az X200 esetében erősebb az érzés.

(#13691) lugosi válasza Fandango (#13690) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú de nem kéne a 28 mm a 35 helyett (nekem). Se a tilt screen. A touch screen talán, de inkább annyira nem.
Az egyetlen nagy húzás ebben az lenne nekem, ha levinnék miatta a 100T árát.

(#13692) Fandango válasza lugosi (#13691) üzenetére


Fandango
veterán

Majd ha megjelenik, és kapható lesz nálunk, akkor majd eldől ez a kérdés részemről.

(#13693) Clemi


Clemi
veterán

De az most miért van, hogy mióta a kezemben volt egy T1-es belenéztem a keresőjébe és lőttem vele párat, azóta rá vagyok kattanva, hogy akarok egyet?

(#13694) Fandango válasza Clemi (#13693) üzenetére


Fandango
veterán

Ez már csak ilyen. :))

(#13695) 3YEW válasza Clemi (#13693) üzenetére


3YEW
tag

Soha, mondom soha ne próbálj ki olyat, amiről csak jót hallottál, ez nagyon nagy hiba! Próbálj ki tükrös gépeket kitobival, azt is csak legalább 5 éveset, kizárólag alsó-középkategóriásat.
De tényleg!:)

T

(#13696) Clemi válasza 3YEW (#13695) üzenetére


Clemi
veterán

Olyanom volt, azt cseréltem le MILC-re :))

(#13697) #86322688


#86322688
törölt tag

Azt kellene megérteni,hogy nem azon múlik,hogy dslr vagy milc....a lényeg,hogy az adott gép milyen minőségi szintet produkál és ár értékbe melyik számunkra a legmegfelelőbb.
Volt két dslr em, hogy tudjam,hozzni az elvárásomnak megfelelő szintet, két lehetőséget láttam, full frame dslr vagy profi milc.
Egyenlőre a beléőszintű vagy középkategóriás szintű dslr t a fuji x-e1 veri, isoban agyonveri, 3-4 ezres ison az alap dslr úgy zajosodik,hogy piros pöttyök jelennek meg a többi mellett, a fujin semmi ilyesmit nem látni,tolhatom az egekig az isot,engem ez fogott meg.
Canonba a 6d tudja ezt, nem kis pénzért.

(#13698) Clemi válasza #86322688 (#13697) üzenetére


Clemi
veterán

Egyezzünk ki abban, hogy nekem közép kategóriás DSLR gépeim voltak 60D, 70D és hozzá nem kitobik, bár nem is L minőségűek. Mióta DSLR gépem volt, folyamatosan az élességgel és a fókusz elmászással küzdöttem, a végén meg már a súllyal amit folyamatosan cipeltem. Egy Ausztriai nyaraláson konkrétan szétment a csuklóm és a könyököm, mert kézben vittem a gépet, hogy ne kelljen állandóan lekapkodni a hátizsákot, mikor meglátok valamit, a nyakamban meg mindig is utáltam himbálni a gépet.
6D-m sose volt, annak nem ismerem a minőségét, de már az se egy olcsó váz, de legalább már FF viszont arra már pont olyan drágák, hanem drágábbak a megfelelő objektívek amikkel hozza a tőle elvárt minőséget, mint a Fuji vagy a Sony rendszer üvegei.

(#13699) #86322688 válasza Clemi (#13698) üzenetére


#86322688
törölt tag

Van blende állítós adapter,arra feldobom a canon obikat vagy a régi manuálokat és meg van oldva,ahova kell az af,oda kell venni csak fuji obit, a fokus peaking nagyon jó találmány, a dslr en ez nagyon hiányzott.

Engem a súly nem zavart, a nagyság sem ha a fogásról volt szó de valóban nem fért el kis helyen a cucc,kerékpár túrán nem volt jó.
Az xe1 nél kisebb milcet nem szeretnék, és a kereső is feltétel nálam,utálom a kijelzőt nézegetni.
Azt tapasztalom,hogy bizony pár évnek el kell telni,hogy az ember rádöbbenjen mit is akar...legfőképpen jó képeket persze, de sokan csak felvágásból vásárolnak, alap dslr-kitobi páros, oszt jóvan.
Pedig aki fejlődni akar,annak kevés lesz.

(#13700) #86322688


#86322688
törölt tag

Viszont van valami amit nem értek, a canon dslr-nél egyértelműen jobb volt ha raw-ban fotóztam jpg helyett, itt viszont szemmel láthatóan életlenebb a raw, értem én hogy nyers de még lightrommal sem tudom annyira helyrehozni,hogy jobb legyen a jpg-nél, a jpg ben készített képek jobbak---mé?..;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.