Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) tozso76 válasza madgie (#13897) üzenetére


tozso76
aktív tag

Az elhanyagolt keleti régióban is összehozhatnánk egy hasonló Fuji-s találkozót. Főleg, hogy az X10 mellé beszereztem egy ezüst-fekete Xe-2-t. Debrecen-Kisvárda vonalon én benne lennék. 35F2-t szívesen feltekernék erre a "kis régi gépre" (ezt mondták az XE-2re a népek) egy próba erejéig.

Megvolt az első "komolyabb" fotózásom az XE-2-vel. Fiam Jiu-Jitsu vizsgáját dokumentáltam egy Tokina 28F2.8 és egy Revunon 55F1.7 obival. Oda-meg vissza vagyok mennyi helyesen fókuszált képem lett, köszönhetően az EVF-nek. WB is jelesre vizsgázott a narancssárga oszlopokkal teli, sárga plafonú teremben.
5D-ről jövök....eddig tetszik a "kis régi gép"

(#13902) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Srácok egy x-pro1-et így manapság 2016 közepén mennyire vennétek meg? Nézek egyet használtan, árban jó, állapot jó, obi van hozzá, de a vázat nem tudom, hogy 4 éves technikaként mennyire szabad megvenni.

(#13903) rbalint88 válasza lugosi (#13902) üzenetére


rbalint88
addikt

100 körül el lehet pattintani állapottól függően.

jövő heti tali nekem is fekszik, itt van 10 perc sétára. x-pro1, pár régi "cájsz" üveg meg egy kutya társaságában lehet csatlakozom egy rövid időre. amúgy a bambi igazi szocreál hely, tiszta időutazás, ahol nem a kiszolgáló van a vendégért, hanem még fordítva :DDD

(#13904) Tempus_fugit


Tempus_fugit
tag

Ezt ma lőttem (X-E2+60/2.4): [link]

(#13905) madgie válasza tozso76 (#13901) üzenetére


madgie
titán

Debrecen nekem is jó, sógor ott van, palinkát meg oda is vihetek :D

Nagy a pofám amúgy, idén alig ittam... mondjuk a múltkori osztrák-magyar meccsen eléggé rotty lett a sörsátorban :D

(#13906) Tempus_fugit válasza madgie (#13905) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Ha erre jársz, akkor az 56-ost megmutathatnád :D

(#13907) madgie válasza Tempus_fugit (#13906) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom még, mikor megyek, de természetesen lehet róla szó :)

(#13908) gorgo


gorgo
őstag

Ezt a Bambis Fuji bambizást nem kell annyira privátban szervezni, más topikban is a fórumban szervezik... Igyekszem ráérni akkor. 23/27/35/56 meg egy markolatos XE2 tud velem jönni.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13909) lugosi válasza rbalint88 (#13903) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké de én vételben gondolkozok, nem nagyon fontos most hogy mennyiért adható el.

(#13910) rbalint88 válasza lugosi (#13909) üzenetére


rbalint88
addikt

azt neked kell tudni, hogy mire akarod használni és mennyit ér meg neked. az itthoni reális piaci ára kb ennyi, ennek fényében az is segíthet dönteni, hogy ha nem jönne be, ki tudsz-e szállni belőle bukó nélkül.
nekem is x-pro1 van, számomra elég a tudása, de racionálisan x-e1-et (olcsóbb) vagy x-e2-t (alig drágább és sokkal okosabb) érdemes venni.

(#13911) lugosi válasza rbalint88 (#13910) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Szétnézek x-e2 ügyben, bár valójában egy x100s teljesen jó lenne. Sőt, az lenne talán a legjobb. Amit néztem pro1, ahhoz is fix obi van.
Az x70-et majdnem megvettem újonnan, de kiábrándító dolgokat írtak az objektívjéről, ami probléma. :((

(#13912) lugosi válasza lugosi (#13911) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amúgy már annyiszor nekifutottam, hogy megveszem az x70-et, de mindig "lebeszéltek" a tesztek. Pedig valószínű, hogy az én szintemen nem lenne limitáló tényező az az objektív, messze nem.
Meg kicsit szkeptikus is vagyok, egyszerűen nem akarom elhinni, hogy a Fuji kiadott egy nem elég jó objektíves gépet, mármint fix obival. Illetve bármennyire is passzolna nekem a 35mm az x100s-en, annyival több mindenre lehetne használni az x70 obiját...
Nézegettem Sony a7-et is, kitobival bruttó 400, az azért elég kemény. Ahhoz tudnám használni konverterrel azt a kis táskányi manuális nikon obit, ami itthon van. Csak már nagyon szeretném eldönteni, hogy valami legyen meg.

(#13913) madgie válasza lugosi (#13911) üzenetére


madgie
titán

Mi a baj az x70 objektívjével?

(#13914) Elektrosokk válasza rbalint88 (#13903) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ez hol van ez a hely ?:)

Lugosi: a fujival is tudod használni azt a táskányi nikon obit.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#13915) rbalint88 válasza lugosi (#13912) üzenetére


rbalint88
addikt

fujihoz is tudod használni a nikonokat, van adapter. de azért a natív üvegekkel nem nagyon lehet versenyezni, a fuji nagyon odatette magát szerencsére.

iRico: Margit hídhoz közel, a Bem tér sarkán. megvan még a 156?

[ Szerkesztve ]

(#13916) Elektrosokk válasza rbalint88 (#13915) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Meg hát. Pont tegnap szakította le a padka siófokon félig az első lököst. A vízcsurgató miatt . . De felkötöztük és hazajöttünk vele :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#13917) #16820480 válasza DonRazzino (#13899) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem jó lesz, ott leszek :K

(#13918) lugosi válasza madgie (#13913) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Élességben nem az igazi sajnos nyitott rekesznél. Úgy értem, hogy még ahhoz képest is, hogy nyitott rekesz.

(#13919) madgie válasza lugosi (#13918) üzenetére


madgie
titán

Hm, pedig ilyen téren pont jókat láttam eddig "tőle", főleg az x100t féle 23/2 közeli teljesítményéhez képest.

(#13920) lugosi válasza madgie (#13919) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Volt egy nagyon jó összehasonlítás amiben a Ricoh GR II-höz hasonlították a nyitott rekeszes képeket, és ott elég szembetűnő volt a különbség. Az pedig nagyon kategórián belül van.
Én azt szűrtem le, hogy f/4 alatt nem előnyös. Márpedig ha megveszek egy gépet aminek van 2.8-as obija akkor használnám a 2.8-at.

(#13921) DonRazzino válasza gorgo (#13908) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Szervezzük, ahogy szeretnétek. :) Nekem jó, a kommentben feliratkozós is. Sőt! Felőlem akár MFT-sek is jöhetnek. Végül is kerthelyiség, nem kell ISO1600 fölé menni, így nem fogják kellemetlenül érezni magukat ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13922) Freddy76 válasza DonRazzino (#13921) üzenetére


Freddy76
addikt

Ó, nem fogják kellemetlenül érezni magukat, sőt. Mi fogjuk azt hallgatni tőlük, hogy szarafókusz.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#13923) madgie válasza Freddy76 (#13922) üzenetére


madgie
titán

Touché, velkámbekk :))

(#13924) Clemi válasza Freddy76 (#13922) üzenetére


Clemi
veterán

:DD

(#13925) gorgo


gorgo
őstag

(csendben megjegyzem azon fórumozók kedvéért akik nem látogatnak más topikokat, hogy amúgy már volt vagy 3-4 komolyabb Fuji topiktalálkozó m43 szervezés melléktermékeként, legalábbis a felvonultatott vázak/üvegek számát tekintve simán :) )

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#13926) #16820480


#16820480
törölt tag

Egyébként Fuji raw fájlokhoz milyen szerkesztőt használtok? Jó lenne olyan, ami linuxra is elérhető. Egyelőre Darktable-ben tolom, de néha nem annyira szuper a végeredmény, főleg a zajszűrést nem sikerül igazán jól belőni általában.

(#13927) Elektrosokk válasza #16820480 (#13926) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én sosem szűrnék zajt egy fujival készült fotón :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#13928) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

gorgo! Valahogy így kéne? Ha nincs ellenvetés akkor bedobom az M4/3-ba is.

Szerk. 13925: Ez most egy ilyen kisebb formátumú lesz. :-)

Július 1-jén, pénteken, ott leszek a 18:00-tól tartandó Fuji + MFT találkozón a Bambiban (1027 Budapest, Frankel Leó u. 2-4) és várhatóan a következő cuccokat hozom.

- DonRazzino - Fuji XM1, XA2, XT10, XF18F2, XF27F2.8, XF35F2, XF50-140F2.8, XC16-50F3.5-5.6, NissinI40

[ Szerkesztve ]

(#13929) #16820480 válasza Elektrosokk (#13927) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szinte sejtettem, hogy ilyen választ kapok :D RAW fotókon nem kell zajt szűrni? Milyen ISO-val szoktál fotózni?

(#13930) madgie válasza #16820480 (#13929) üzenetére


madgie
titán

Az X-Trans miatt alig van színzaj, a Lightroom alap 25-ös színzajszűrését is le lehet nullázni sokszor, mert a részleteknek jót tesz.

Tehát van zaj, de nagyrészt lumi noise, az is rendszertelebb mintázatú, mint a "katonás" Bayeren.

(#13931) rbalint88 válasza DonRazzino (#13928) üzenetére


rbalint88
addikt

Beraktam a photostalalkozo megbeszelosbe is

(#13932) Elektrosokk válasza #16820480 (#13929) üzenetére


Elektrosokk
addikt

ez elég helyzetfüggő, de leggyakrabban sony-val fotózom, az A7II rawjait sem zajszűröm - a fujinál meg talán az első 3 alkalommal használtam fel a rawokat többet sosem... a jpg olyan jó - Csupan azért mert az én izlésemnek nem tetszik az eredmény. fuji meg sony szerintem eleve szépen zajosodik ha lehet így fogalmazni. :)

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#13933) Rum.cájsz válasza madgie (#13864) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Na, most akkor ez hogy...?
1. Váz jpg lenne, valamelyik szimulációval?
2. Vagy komolyabb utómunka, vázon kívül?
Nagyon facányosak a képek, de tényleg, :R

(#13934) madgie válasza Rum.cájsz (#13933) üzenetére


madgie
titán

Köszi. A rawokhoz hozzá sem nyúltam, ez Classic Chrome jpg, némi Lightroom piszkálással. Egyszerűen lusta voltam a raw-t piszkálni, az X-Trans II a Lightroomban eléggé lecsapja a feketéket rawból, nagyságrendileg többet kell dolgozni úgy.

Szerk: lenne még mit finomítani rajta, főleg a harmadikon.

[ Szerkesztve ]

(#13935) #16820480 válasza madgie (#13930) üzenetére


#16820480
törölt tag

és iRico: Akkor igazából ennyire jó az ooc jpeg? Jelenleg utómunkában elég sokat szoktam játszani az ilyen kontraszt, élesség, shadows&highlights beállításokkal főleg, az ilyesminél egyáltalán számít, hogy jpeg, vagy raw a formátum?

(#13936) faki_ válasza Tempus_fugit (#13904) üzenetére


faki_
senior tag

Tetszik! :C

Pont minap akadtam rá egy repülősre: [link], [link].

(#13937) faki_ válasza #16820480 (#13926) üzenetére


faki_
senior tag

A legújabb darktable van fenn? Mert abban géphez/ISO-hoz rendelt profil (legalábbis X-E1) és wavelet zajszűrési lehetőség is van. Linuxra még RawTherapee és LightZone is elérhető.

(#13938) #16820480 válasza faki_ (#13937) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem a legújabb van fent (1:2.0.4-1), csak ebben van többfajta zajszűrés is (jelenleg egy EM10-zel fotózok még):
- denoise (non-local means)
- denoise (bilateral filter)
- denoise (profiled)

A profiled általában elég csúnyán vízfestményt csinál, pedig van profil EM10-hez is benne, de nehéz kiegyensúlyozni, hogy élvezhető maradjon a kép, a másik kettő meg helyzettől függően használható, van, amikor szinte semmi zajt nem szed le a képről, van, amikor egész tűrhető hatása van.

(#13939) madgie válasza #16820480 (#13935) üzenetére


madgie
titán

Pár kép esetében én nagyon szeretek a gépen belüli rawkonvertálással szórakozni, főleg fekete-fehérnél. Sok képnél általában színesnél Classic Chrome (jpg) a kiindulópont, monokrómot meg rawból csinálok.

De mikor hogy. Színekben, tónusokban nagyon jó a Fuji, de millióképp be lehet ezt is állítani. Élességben, az élesítés mikéntjében viszont teljesen más, mint a mostanság "divatos" AA nélküli Bayer CFA-s gépek.

(#13940) Ear001 válasza #16820480 (#13938) üzenetére


Ear001
addikt

És hol csinálsz olyan sok zajt, hogy annyira szűrni kéne?

(#13941) Clemi válasza madgie (#13934) üzenetére


Clemi
veterán

A RAW témához részemről csak annyit, hogy valóban nagyon jók az OOC jpeg-ek, (feltéve hogy helyesen van exponálva) de két dolog esetén azért mégis jó ha ott az fránya RAW. Az egyik, a nagy FÉ tartomány esetén, hisz azért a RAW fájlokban lényegesen nagyobb a tartalék (a WB nekem általában jó szokott lenni, de ha azt is piszkálni kell azt is inkább a RAW fájlban) a másik pedig ha van rá sansz, hogy valamelyik Fuji film szimulációs módot akarom rátolni a képre, ami jelen esetben annyit tesz, hogy a CR és a LR szimulálni tudja, a vázban lévő módokat amivel a kép készült. Tudom nem tökéletes, de még mindig jobb az eredmény, mintha egy jpeg-et akarnék elpiszkálni akár a LR presetek valamelyikével, akár a PS valamelyik pluginjával.
Lehet hogy ismételhető a Classic Chrome, vagy egy B&W+Green filter de nekem még nem sikerült, de ha közel is jártam nem keveset kellett szórakozni a színekkel és a tónusokkal.
Szóval nálam családi meg túrista képnél jpeg (exportálva LR-ből 8-as minőségben a kisebb méret miatt), minden más esetben szigorúan a RAF fájl van archiválva.

(#13942) Elektrosokk válasza #16820480 (#13935) üzenetére


Elektrosokk
addikt

a fujinál igen, ezeket a beállításokat mindig a vázon belül intéztem, helyzetfüggő ez, de napokon belül ráérzel.
Én sosem tudtam utólag raw-ból jobb eredményt kicsikarni ps-ben, ha volt is amit nagyon változtatni akartam akkor vázon belüli konverzió segített.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#13943) faki_ válasza #16820480 (#13938) üzenetére


faki_
senior tag

A profiloson belül van egy "non-local means" és egy "wavelet" lehetőség, utóbbi elsősorban színzajra: 3.4.4.3..

(#13944) #16820480 válasza Ear001 (#13940) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha gyárban fotózol? :B
Általában ez volt az egyik kritika, ami a képeket érte, hogy túl zajosak.

faki_: Próbálkozok majd akkor azzal :R

Nekem ezek érhetők el egyelőre:
1 community/darktable 1:2.0.4-1 [installed]
Utility to organize and develop raw images
2 aur/darktable-git release.2.1.0.r1154.gd8cc782-1 (4) (1,25)
A virtual lighttable and darkroom for photographers

[ Szerkesztve ]

(#13945) faki_ válasza #16820480 (#13944) üzenetére


faki_
senior tag

Nekem ez van az unstable tárolóból Xubuntu alatt: 1:2.0.4-0pmjdebruijn1~xenial.

(#13946) Alabástrom válasza Elektrosokk (#13942) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Szia!

Mondanál 1-2 jól bevált beállítást? Elsősorban portréhoz érdekelne...
(nemrég fudzsisodtam be, még alig-alig kísérleteztem)

Köszi!

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#13947) Elektrosokk válasza Alabástrom (#13946) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Szia

szerintem madgie- vel jobban jársz, én csak rendezvényt fotóztam a fujival leginkább, és alapvetően 2. 3. váz volt, meg kimenős a méret miatt. :) a wb-t szoktam állítani a csúcsfényeket és az árnyékokat mint ahogy pl sony rawoknál, csak itt már eleve a gépen. A legjobb mindig az ha kitapasztalod hogy számodra mi az ami szép. kísérletezni kell, a fuji meg beletesz némi pluszt :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#13948) madgie válasza Clemi (#13941) üzenetére


madgie
titán

No de pont ezért konvertálok vázon belül, ha úgy alakul. Tudom, nem túl elegáns megoldás, de sajnos az X-Trans II esetében a legpontatlanabbak a Lightroom profilok. Az X-Pro2-nél már majdnem ugyanazt kapod LR-ben is, mint a vázban, az X-E2/X-T1/X-T10-nél sajnos nem. Persze még így is ezerszer jobbak, mint az Adobe Standard színei, de a vázon belüli rawkonvert kéznél van, kevés kép esetében tök jól el lehet vele bíbelődni (főleg a monokróm módokkal, sokszor használom a vörös szűrőt alacsony WB-vel kombinálva meg hasonlók).

iRico: színesben nem szoktam nagyon elpiszkálni a dolgokat, rendszerint CC vagy minden alapon, vagy kicsit finomított árnyékkal (-1 asszem, bár mindig keverem az előjelet :D). A zajszűrés persze mindig -2, ISO 6400-nál is. Monokrómnál jobban elállítok ezt-azt, az eleve több kontrasztot bír.
Velviánál meg néha a csúcsfényekből veszek egyet vissza (ne égjen ki colorshiftesen a napkorona meg ilyesmi).

[ Szerkesztve ]

(#13949) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Délelőtt meghozta a futár az X-T1-et. Sok időm nem volt még szórakozni vele, de az eddig ellőtt 30-40kép alapján jónak tűnik. Kicsit bele kell ásnom majd magam a kézikönyvbe, sok minden más mint a korábbi gépeimen.
Lesz mit tanulnom... :D

(#13950) Alabástrom válasza madgie (#13948) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi!

A zajszűrés -2 visszafogottabb vagy erősebb zajszűrést jelent? (az előjel... :) )

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.