Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) DeFranco válasza DeFranco (#8800) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, és köszönöm a segítséget még egyszer :R

(#8802) AMD Power válasza westcoastog (#8793) üzenetére


AMD Power
titán

Találkoztam ma egy ST220-al Szentendrén. Egyből eszembe jutottál. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8803) westcoastog válasza AMD Power (#8802) üzenetére


westcoastog
veterán

220 is van ott? :D
Majd legközelebb hátha látom azt is.
Én még Csak ST200-al találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#8804) AMD Power válasza westcoastog (#8803) üzenetére


AMD Power
titán

SPAR felé kanyarodott le. Szép kék volt. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8805) westcoastog válasza AMD Power (#8804) üzenetére


westcoastog
veterán

Szép is. :))

(#8806) bull84ghia válasza westcoastog (#8805) üzenetére


bull84ghia
őstag

Élném :C

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8807) westcoastog válasza bull84ghia (#8806) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha lesz zsé lehet be kéne vállalni egyet, maximum tojással a gázpedál alatt közlekedünk. :D
10 literből el lehetne járkálni vele szerintem.

(#8808) darvinya válasza westcoastog (#8807) üzenetére


darvinya
titán

Tojás törik, aztán egyenes sztráda csalogat. :D

Dobjunk össze egyre, aztán hetenként más használja. :DDD

Rossz ötlet

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8809) tomiii. válasza westcoastog (#8807) üzenetére


tomiii.
aktív tag

És annak mégis mi értelme lenne? :F

(#8810) kcsa válasza westcoastog (#8807) üzenetére


kcsa
veterán

Annyira nem is vészes.

(#8811) westcoastog válasza darvinya (#8808) üzenetére


westcoastog
veterán

Na, kezdem 10.000-el, mennyit dobsz rá? :D

(#8809) tomiii.
Szerinted? Nem kell 100%-ban nyélgázon közlekedni, sem 6000-ig kipörgetve elindulni a ház elől pl. :)
Azért jó ha van erő alattam, csak csak elrúgja az ember néha. :DD

(#8810) kcsa
Teljesen vállalható.

[ Szerkesztve ]

(#8812) darvinya válasza westcoastog (#8811) üzenetére


darvinya
titán

Annyi most nekem is lenne, de félő ennyiből.nem jön ki. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8813) AMD Power válasza kcsa (#8810) üzenetére


AMD Power
titán

Amúgy tényleg nem az...

Amiket én néztem 1.8 vagy 2.0 az sem volt vészes. De mivel én sokszor használom rövid távokra szerintem nekem 10l fölött lenne az tuti. Évi 8e km az meg már baromi sok difi egy mondjuk 7l átlag után. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8814) westcoastog válasza darvinya (#8812) üzenetére


westcoastog
veterán

Megvan mire gyűjtök. :DDD

(#8815) kcsa válasza AMD Power (#8813) üzenetére


kcsa
veterán

1.8 van nekem, városban normálisan 8-9.5 között van. Nyáron 8-8.5, télen 9.5

Hosszú távon meglepően jókat tud: 7.4 - 7.6 körül jártam meg Ausztriát. Persze nem padlózva :)

(#8816) DZs válasza westcoastog (#8807) üzenetére


DZs
senior tag

ST220 városban legalább 11 liter, akármit csinálsz.

(#8817) radi8tor válasza DZs (#8816) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És ha leállítod pirosnál? :DDD
Tudom az nem sokat ér, mert indításnál elfogyasztja azt, amit megspórol állás közben.

⭐ Stella

(#8818) westcoastog válasza DZs (#8816) üzenetére


westcoastog
veterán

Jó az. :DDD
Valamit valamiért, az erőt meg kell fizetni. :D

(#8819) AMD Power


AMD Power
titán

Sajnos en dolgozok es Fordom sincsen!

Holnap Ford Majális Tökölön! Belépő: 2.000 Huf/fő (nem, nem per autó)
Ford FiestaKlub KONVOJ:
Gyülekező: 7:30-tól a soroksári OBI parkolójából (Bp. Bevásárló u. 6, 1239).
Innen indulás 8:15-kor. Nem várunk meg senkit, érjetek oda időben, ha konvojozni akartok :)
Nem fizetős útvonalon fogunk menni. Bárki csatlakozhat, aki a Majálisra jön.

A belépő díj feljogosít az esti Lóerők Éjszakája eseményen való részvételre is. További infórmáció a Lóerők Éjszakájáról: https://www.facebook.com/events/238282676584080/
A gyorsabb beléptetés érdekében kérünk minden kedves látogatót, hogy pontosan számolja ki a fizetendő összeget, ugyanis így nagyban elkerülhetjük a torlódást!
Az esemény már 9:00-kor nyitja kapuit és egészen 15:00-ig lehet a zártkörű rendezvényre érkezni. Ezt követően már csak a Lóerők éjszakájára meghirdetett jegyáron lehet a kapun bejutni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8820) westcoastog válasza AMD Power (#8819) üzenetére


westcoastog
veterán

Mentem volna, de még sem megyek, két ismerősöm is vissza mondta, egyedül meg nem akarok ott kullogni az autók között. :(

(#8821) vasimnbt


vasimnbt
csendes tag

Sziasztok!
Ford Transit Connect kisteher autónk lett.A gyári rádiójának "vételi minősége", hát hogy mondjam,hagy némi kívánni valót maga után.Van esetleg erre valami megoldás?
Köszönettel.

(#8822) lajafix válasza AMD Power (#8813) üzenetére


lajafix
addikt

8 ezer kilóméteren a +3 liter benzin /100 km az 240 liter többlet. +90 ezer ft évente. Ha ez sok, akkor nem a mondeo a te autód.

Az 1.8benya a gépkönyv alapján is bekap 11 litert városban és pont 11 év tapasztalata alapján mondom, hogy nem sokkal becsülték alá... :))

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#8823) AMD Power válasza lajafix (#8822) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor az már kapásból 4l+/100km. 360Ft benzin ár mellett az már 115.200Ft. Nem kevés differencia. Egyébként bőven beleférne a keretbe. Hála Istennek! De vannak fontossági sorrendek nálam. És az nem a benzinnel kezdődik. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8824) flegos


flegos
senior tag

Üdvözlet!
A neten kutakodva nem leltem rá, hogy mi lehet az autóm baja, hátha ti tudjátok mitévő legyek mert őszintén szólva kicsit be vagyok.....!
Kb 3 hete lettem tulajdonosa egy Ford Cmax járműnek (2006-os Diesel, 1,6, 79kW) kivizsgálás, diagnosztika stb megvolt, rendben van az autó örülés Smile Eddig kb 200km-ert mentem vele, nem volt gond, semmi!
Ma háromszor is megállt a jármű! Shocked Hirtelen azt se tudtam, hova kapjak...egy szemvillanásra láttam csak annyit írt a fedélzeti kijelző hogy STEERING....valami aztán ENGINE SYSTEM FAILURE. Minden jelzőlámpa világított mint a karácsonyfa...
Mit javasoltok, irány az első Ford szerviz "saját lábon" vagy vontassam a szervízbe vagy mitévő legyek?
3 nap múlva egy 800km-es utat kellene menjek vele.
Válaszaitokat, segítségeteket előre is köszönöm!!
Elnézést, ha véletlen rossz helyre posztoltam, kissé izgatott vagyok a probléma miatt!

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#8825) AMD Power


AMD Power
titán

Ha már fogyasztás.

Az autó, ami nem hazudik - Ford Focus Electric
Első teszt: Ford Focus Electric

Óvatos vezetéssel 240-250 kilométeres hatótáv is hozható vele, márpedig egy villanyautó kapcsán ez, a "Mennyit megy el?" kérdés a legtöbbeket érdeklő. A válasz pedig nemhogy csalódást nem okoz a Focus Electric esetében, hanem abszolút elégedettségre ad okot.

Nem kötekedésből, de ez mitől lenne jó hatótáv?

A tavalyi Ampere-e 204Le hivatalosan 520km megy egy töltéssel. És fele akkora autó. De tesztek alapján a 350km lazán elmegy.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8826) Gergőke88 válasza flegos (#8824) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem első körben hívd fel akitől vetted és jelezd neki a problémát!
Nepper vagy magánszemély?

[ Szerkesztve ]

(#8827) flegos válasza Gergőke88 (#8826) üzenetére


flegos
senior tag

Magánszemélytől vettem.

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#8828) bull84ghia válasza flegos (#8824) üzenetére


bull84ghia
őstag

Szervo folyadék esetleg?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8829) Gergőke88 válasza bull84ghia (#8828) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekem a dpf (részecskeszűrő) jutott eszembe.
Lehet megtelt...
(Ezért is jobb a gyengébb 90le változat az 1.6-bol mert abba nincs)

(#8830) flegos válasza Gergőke88 (#8829) üzenetére


flegos
senior tag

Gergőke88: a diagnosztika szerint az rendben van...
bull84ghia: leellenőriztem azt is az imént, a min.-max jelzés között van a folyadék :F
ami még talán fontos lehet, amikor felgyulladtak a visszajelző lámpák és kiírta az Engine system failure hibát a motor nem állt le! Csak nem pörgött fel (alapjáraton maradt) ha megnyomtam a gázpedált :U

[ Szerkesztve ]

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#8831) kcsa válasza flegos (#8824) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk a "steering valami" helyett egy pontos üzenet sokat segítene :P

Lábon nem mennék szerelőhöz sem, amíg legalább nem körvonalazható a hiba.

(#8832) flegos válasza kcsa (#8831) üzenetére


flegos
senior tag

igazad van, de sajnos nem volt időm elolvasni, mert csak egy szemvillanásig volt a steering valami és átváltott engine system failure-re, ráadásul forgalomban voltam, az útra figyeltem, hogy ne toljak meg senkit :B

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#8833) kcsa válasza flegos (#8832) üzenetére


kcsa
veterán

Steering assist failure lesz az, de az inkább okozat, nem az ok. Szerviz kell, nincs sok választás.

(#8834) aero. válasza AMD Power (#8825) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az ampera egy elektromosnak epitett auto alapbol, a padlolemezben vannak az akksik. A focus nem erre hivatott, mint a kepeken is lathatod, eleg utolagos megoldas. Na es ha ezt a Nissan Leafhez hasonlitod, ami 160km, akkor mar igen jo, nem?

(#8835) Sub-ZeRo válasza flegos (#8830) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendelj ebayről egy odb2 kütyüt és akkor ki tudod olvasni, hogy mi a baj. Én vettem, és tök jó hozzá.
Tudom, ez nem oldja meg még a problémádat, de ha ilyen van, bedugod, ránézel és tudsz elindulni valamerre!

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8836) DZs válasza flegos (#8832) üzenetére


DZs
senior tag

A steering kormányzást jelent. A kormányműnél, szervonál jelzi a hibát. Lehet csak érintkezés, csatlakozó, érzékelő hiba. De ha leáll, komolyabb is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#8837) kcsa válasza DZs (#8836) üzenetére


kcsa
veterán

Ha menet közben letilt a motor, és emiatt bezuhan a feszültség, jelez ilyen hibákat. Ezért írtam hogy inkább okozat, nem az ok :)

(#8838) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Udv Urak!
Tagas, kenyelmes kombit keresek, ami ha kell szedi is a labat, ha benyomom a klimat, akkor nem 15L-es fogyival toporgunk tovabb gyok kettovel, es elozni ne kelljen. Evi 15e km korul megyek.
Mindent megadok az autonak, cserebe elvarom, hogy megbizhato legyen!
Ezt a kocsit most talaltam -> Mondeo 2.5 V6 Titanium
Mit erdemes tudni errol a motorrol?
Milyen tipushibai vannak? Mire kell figyelni?
Egy elso szerviz kb milyen koltsegeket olel fel? Tehat vezerles, fekek, futomu mennyire kenyes/koltseges, mennyi olaj kell bele...?
Koszonom! :R

(#8839) lajafix válasza AMD Power (#8823) üzenetére


lajafix
addikt

és egy kisebb kocsi meg a mondeo szervízköltsége közötti különbség is hasonlóan számottevő.
Ennyi kilóméteren nem a benzinköltség lenne a számottevő, az idő is eszi a technikát nem csak a menet sajnos.

8838: mondeo.hu-n van V6 fórum elég azt átnézned, az rémlik hogy van néhány spec dolog vele. http://mondeo.hu/index.php?topic=1460.0

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#8840) flegos


flegos
senior tag

Srácok, köszönöm mindenkinek a tanácsot, ötletet!
Lévén vasárnap van, ma sajnos nem fog történni semmi, holnap szervíz lesz, csak még nem tudom vontassam vagy "saját lábon" menjek vele...

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#8841) lajafix válasza zolikaDB (#8838) üzenetére


lajafix
addikt

ja 12 éves ez az autó, az én 2001es gépemnél is e korban kezdődtek a nagyobb szervíz témák, a toikban benne van mire kb mennyit költöttem, úgy hogy magával a motorral nem volt semmi bajom.

Rock'n Roll

(#8842) Sub-ZeRo válasza zolikaDB (#8838) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Üdv!

Az olajra tudok mit mondani, abból csak gyárit, vagy a gyárival megegyező olajat szabad beletenni.
Vásárlás után, olaj- szűrők csere, esetleg klíma tisztítás, ha nagyon tutira akarod a kocsit.
Én otthon végeztem a klíma tisztítást, a klíma bombával, vagy mivel.
Egész jó lett, pár száz Forintból kijött az. A pollenszűrő nekem drága volt, mert aktív szenes lett belevéve, az 7000 Forint volt. Amúgy 20-ba meg is állt az olaj és szűrő csere. Ford focus mk1 kombiról van szó.

Mondjuk szerintem szomjas kis autó ez. Ha kicsit tolod neki.
Nekem 1.6 benzin van, 7 litert kihoztam belőle de sajnos ez a motor lustulással járt, mert nem igazán szedte a lábát. Most hogy kikormoltam, meg kezd észhez térni, a 8,5 - 9 litert simán beveszi. 5 személlyel a 10-et is.

Evi 15e km korul megyek.
Énm lehet a helyedben akkor olajat 2x cserélnék egy évben. A motor meghálálja majd.
Én 12e km-re cseréltem, de soha többé. Mint az sötét bitumen, olyan volt az olaj. Én áttérek a 8-10 közötti cserére.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8843) DZs válasza zolikaDB (#8838) üzenetére


DZs
senior tag

Városban 12 az átlagfogyasztás. Országúton 11 liter körül, pályán 10. Tartós, megbízható motor, de szerelése, karbantartása drágább, mint a négy hengeresé, viszont élményt is ad: hang és erő.

Sub-Zero: Milyen olajat használsz?

[ Szerkesztve ]

(#8844) darvinya válasza zolikaDB (#8838) üzenetére


darvinya
titán

Hirdetésben szerepel, hogy szervizkönyves.
Ennek áttanulmányazosása után lehet mit, mere, hogyan.
Először amire kell figyelni, hogy ki végezte a szervizt, az mennyire megbízható, és milyen garanciát ad.
Ha nincs garancia, akkor kocsi árának megfelelő a min., amit rá kell áldozni felszereltség miatt, hogy tudjuk biztosra minden jó lesz.

Az biztos ez nem fog tötymörögni, ha forgalom engedi.

flegos

Ha vontatod, s nem jár a motor, akkor nincs fékszervó és pedál nyomásra elveszik a segítség.
Emiatt ezután kell izom fékezéshez, azaz pedál nyomás elég legyen, s ne legyen ráfutás belőle.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#8845) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Köszönöm a segítségeteket!
Nos, olaj nálam nem gond, 1.4-es Opelbe is jó olajat töltök, szűrőkből meg csak MANN-t, klíma ha nem büdös, akkor is minden évben kitisztítom.
Fogyasztás "nem érdekel", mert tojással a lábam alatt az 1.4 is 8L körül eszik, télen 9L vagy ottkörül/felette.
Apróságokat, kopó-fogyó alkatrészeket magam cserélem.

Akkor szerintetek melyik motor a legmegbízhatóbb, még az autó korát is figyelembe véve? 2.0 benzin? Ezekben van kettőstömegű?
Melyek a legmagasabb felszereltségek? Amik alapból is tartalmaznak komoly extrákat, tehát nem csak úgy, h ezt is és azt is kérni lehetett bele?

Hamarosan megszületik a kislányunk, és a sedan Opel nehezen pakolható/kicsi. Ezért nézelődök jól felszerelt, kulturált autókat.

mondeo.hu-ra pedig beregeltem :)

[ Szerkesztve ]

(#8846) Plazmacucci válasza zolikaDB (#8845) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Focus mk2 16 benzin, nem a vcti . Az a leg meg megbízhatóbb.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8847) AMD Power válasza lajafix (#8839) üzenetére


AMD Power
titán

Ez igy van. Szoval sok racionalis tenyezo szol a nagyobb Mondeo ellen.

zolikaDB Szia. Csak nem te is "attersz" ide? :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8848) zolikaDB válasza Plazmacucci (#8846) üzenetére


zolikaDB
veterán

A 101LE-sre gondolsz? Pl ez? -> [link]
Ami a gondom:
- ekkora kasztnival a 100 lovas motor nem megy
- sokat eszik a teljesitmenyhez kepest
- klimaval csiga lesz
- a Focusok hely es exrakinalata alcsonyabb, mint pl a Mondeoke
- tulzottan sokkal elobbre nem lennek vele, tehat akkor inkabb egy 1.6-os H Astra kombi, az Opeleket legalabb ismerem :)

(#8849) patomi válasza zolikaDB (#8845) üzenetére


patomi
őstag

Nem ford kell neked, hanem vw ;) bocs mindenkinek az off miatt de a fenti kritériumoknak nem a ford felel meg a leginkább.

(#8848) zolikaDB , 1.6 100ló c-max-em van. ... ezek így nem teljesen igazak, de van benne valami..
nekem doszt elég a 100ló, mindenre, 7.6 a fogyim most pesti perem közlekedéssel.. (tél 8.5-9 között)
... klíma kicsit megfogja valóban... nyilván, mondeo egy kategóriával feljebb van..

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8850) Plazmacucci válasza zolikaDB (#8848) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én csak a megbízható részt ragadtam ki az írásból :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.